خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 49
    1. Top | #31
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      مثل این سوال رو میگم مثلا
      فایل پیوست 96666
      این سبکا واقعن برمیگرده ب درک ادبی. هرچقدر شعر بخونی و معنی کنی قطعن قویتر میشی
      چهارتا بیت اخری ک حسن دارن
      بیت دومی حسن نداره بنظرم چون معنی بیتش طوری نیس ک بخواد ی دلیل ادبی برا خریدن بار نافه چین اورده باشه. صرفن ی تشبیه برتری فقط بکار برده
      بیت اولم کلن دلیلی چیزی نیورده حسن نداره
      شعر و شعر و شعر! اگ بتونین شبی یکم از حافظ بخونین خیلی خوب میشه( معمولن زیاد از شعرای حافظ سوال میارن :/ برا همین فک کنم حافظ خوندن خوب باشه :/
      ی شاعر دیگه هم بود :/ الان نمیدونم چرا هرچی فکر میکنم اسمش یادم نمیاد، یادم اومد حتمن میگم اونم شعراش خوبن فقط ی مشکلی ک هست اگ بخواین شعراشو بخونین باید حتمن ب ی نفر ک سطح ادبی بالایی داره دسترسی داشته باشین ک هی ازش درباره مفهوماش بپرسین :/(بیتاش یکم کج فهم کنندن -____________-
      ی کار دیگه هم برا حسن تعلیل میتونین بکنین
      ی سری دلایل ادبی رایج هست مثلن تو همین سوال برای پریشان بودن زلف، شکل گل لاله اینا خیلی تو ابیات مختلف بکار رفتن. اینا رو میتونین ی گوشه ذهنتون داشته باشین ک تو بیت های مشابه بتونین تشخیصشون بدین
      روزی ما دوباره کبوترهایمان را
      پیدا خواهیم کرد
      و مهربانی

دست زیبایی را خواهد گرفت
      و من آن روز را انتظار می‌کشم
      حتی روزی که دیگر نباشم...

2. Top | #32
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خود درسش خوبه و لذت بخش ولی کنکوری کردنش ایده مزخرفیه واقعا
      حافظ به خدا به جز خودش کس دیگه ای نمیفهمه که منظورش از کلمه معشوق تو اون لحظه چی بوده که شعر سروده شاید یه دختر باشه یا شاید حتی یه پسر باشه (در زمان قدیم روابط بین پسر با پسر متاسفانه وجود داشت ) شاید خدا باشه شاید یدونه درخت باشه و ....
      خیلی سخته بعضی شعر هاش واقعا آیکیو حافظ فک کنم خیلی بالا بوده باشه
      ولی در کل با وقت گیر بودنش موافقم و البته سخت بودن تشخصی بعضی آرایه ها
      پست شیش سال پیشو آپ کردی؟
      Really?!

3. Top | #33
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دوستان این ادبیات چقدر آخه بد قلق و وقت گیره از هر 10 تست آرایه 7 تاش غلط میزنم و بقیه ش هم فک میکنم گاها شانسی میزنم و تحلیل و استدلال قوی ندارم واسش و این در حالی هست که مستمر دارم وقت میزارم روش ولی بالا نمیاد لامصب . ارایه های حسن تعلیل ایهام و استعاره رو اکثرا غلط میزنم و خیلی سخت ان واقعا اگه ایده و نظری دارید دریغ نکنید
      در ضمن واقعا باید یه بیت رو چندن بار بخونم من خیلی وقت میگره واقعا مخصوصا بیتهای سخت حافظ و مولانا که تو یه بیت یه دنیا حرف زدن
      اول موضوعی تستش رو زدید؟
      چند وقته دارید کار می کنید ؟

4. Top | #34
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zhi.a نمایش پست ها
      این سبکا واقعن برمیگرده ب درک ادبی. هرچقدر شعر بخونی و معنی کنی قطعن قویتر میشی
      چهارتا بیت اخری ک حسن دارن
      بیت دومی حسن نداره بنظرم چون معنی بیتش طوری نیس ک بخواد ی دلیل ادبی برا خریدن بار نافه چین اورده باشه. صرفن ی تشبیه برتری فقط بکار برده
      بیت اولم کلن دلیلی چیزی نیورده حسن نداره
      شعر و شعر و شعر! اگ بتونین شبی یکم از حافظ بخونین خیلی خوب میشه( معمولن زیاد از شعرای حافظ سوال میارن :/ برا همین فک کنم حافظ خوندن خوب باشه :/
      ی شاعر دیگه هم بود :/ الان نمیدونم چرا هرچی فکر میکنم اسمش یادم نمیاد، یادم اومد حتمن میگم اونم شعراش خوبن فقط ی مشکلی ک هست اگ بخواین شعراشو بخونین باید حتمن ب ی نفر ک سطح ادبی بالایی داره دسترسی داشته باشین ک هی ازش درباره مفهوماش بپرسین :/(بیتاش یکم کج فهم کنندن -____________-
      ی کار دیگه هم برا حسن تعلیل میتونین بکنین
      ی سری دلایل ادبی رایج هست مثلن تو همین سوال برای پریشان بودن زلف، شکل گل لاله اینا خیلی تو ابیات مختلف بکار رفتن. اینا رو میتونین ی گوشه ذهنتون داشته باشین ک تو بیت های مشابه بتونین تشخیصشون بدین
      به نظر منم 4تا حسن تعلیل داره،ولی به نظرم اون بیتایی که ندارند بیت اول و آخر هستش!

5. Top | #35
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      به نظر منم 4تا حسن تعلیل داره،ولی به نظرم اون بیتایی که ندارند بیت اول و آخر هستش!
      والا من دومیو شک داشتم ک داره یا ن
      حس میکنم قبلن دیده بودم این بیتو و گفته بود حسن نداره.
      ولی اخریو مطمئنم ک داره
      داره میگه علت این ک موذن هنگام نماز گوششو میگیره اممم گفتن حرف حقه :/ نمیدونم تو بیت داره چ دلیل برا گرفتن گوشش میاره اما خب دلیل واقعیش ک این نیس :/ دلیل واقعیشو هم نمیدونم ولی خو هرچی هست این نیس
      پ.ن: دلیل واقعی اینکه دستشو میزاره کنار گوشش اینه: این به دلیل آن است که آن‌ها با تمرکز و به درستی به صدا و کوک خود گوش می‌سپارند
      پ.ن2: الان ک دارم فکر میکنم هنوزم بنطرم بیت دومی حسن نداره. دلیل اینکه نافه چین رو میگرفتن چی بوده. خوشبوییش
      حالا میگه اگ تو بیای این زلف مشک فشانتو بیفشانی(مشک هم خوش بوعه. کلن همینجا داد میزنه ک شاعر میگه زلفت خیلی خوشبو و خوبو کلن اوکیه دیه :/ بعد میگه اگ تو بیای اینو بیفشانی انقد ک خوبه دیگه هیچکس نمیره نافه چین بخره کسی اینجا هنوز بیخیال خریدن نافه ی چین نشده. برا همین حس نمیکنم حسن تعلیل باشه
      شایدم دارم اشتباه میکنم :/ نمیدونم
      روزی ما دوباره کبوترهایمان را
      پیدا خواهیم کرد
      و مهربانی

دست زیبایی را خواهد گرفت
      و من آن روز را انتظار می‌کشم
      حتی روزی که دیگر نباشم...
      ویرایش توسط zhi.a : 25 اسفند 1399 در ساعت 01:13

6. Top | #36
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      اگه به من بگن ادبیات داغونت چجور بهتر شد؟
      از 6 درصد رسیدی 78 درصد

میگم یه پارانتز باز کن ،

توی پارانتز سوالات ادبیات رو بنویس

رنگش رو هم صبر و تمرین انتخاب کن

اون پارانتز هم که هم اول هس هم اخر دستور زبان فارسیه!

خودتون رو بزارین جای یک انگلیسی زبان که ادبیات رو میخونه! اگر کسی ساختار بندی این زبان و لغات رو ندونه ، چجور میتونه در مورد منظور و زیبایی جملات فارسی نظر بده؟ حال همه کنکوریا هم همینطور!
      (من و شما فقط در اسم هست که فارس زبانیم! البته من ترکم ( یاشاسین اتا بابک) در واقیعت هیچی از اصول ادبی نمیدانیم)
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

7. Top | #37
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zhi.a نمایش پست ها
      والا من دومیو شک داشتم ک داره یا ن
      حس میکنم قبلن دیده بودم این بیتو و گفته بود حسن نداره.
      ولی اخریو مطمئنم ک داره
      داره میگه علت این ک موذن هنگام نماز گوششو میگیره اممم گفتن حرف حقه :/ نمیدونم تو بیت داره چ دلیل برا گرفتن گوشش میاره اما خب دلیل واقعیش ک این نیس :/ دلیل واقعیشو هم نمیدونم ولی خو هرچی هست این نیس
      پ.ن: دلیل واقعی اینکه دستشو میزاره کنار گوشش اینه: این به دلیل آن است که آن‌ها با تمرکز و به درستی به صدا و کوک خود گوش می‌سپارند
      پ.ن2: الان ک دارم فکر میکنم هنوزم بنطرم بیت دومی حسن نداره. دلیل اینکه نافه چین رو میگرفتن چی بوده. خوشبوییش
      حالا میگه اگ تو بیای این زلف مشک فشانتو بیفشانی(مشک هم خوش بوعه. کلن همینجا داد میزنه ک شاعر میگه زلفت خیلی خوشبو و خوبو کلن اوکیه دیه :/ بعد میگه اگ تو بیای اینو بیفشانی انقد ک خوبه دیگه هیچکس نمیره نافه چین بخره کسی اینجا هنوز بیخیال خریدن نافه ی چین نشده. برا همین حس نمیکنم حسن تعلیل باشه
      شایدم دارم اشتباه میکنم :/ نمیدونم
      راستش فهمیدم گزینه آخر هم دارهولی روی بیت دوم هنوزم شک دارم
      میگه اگر عطرآگین کننده ی تو باشه کسی نمیره بار نافه چین رو بخره(نمیدونم خیلی شبیه حسن تعلیل هست !)

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان این ادبیات چقدر آخه بد قلق و وقت گیره از هر 10 تست آرایه 7 تاش غلط میزنم و بقیه ش هم فک میکنم گاها شانسی میزنم و تحلیل و استدلال قوی ندارم واسش و این در حالی هست که مستمر دارم وقت میزارم روش ولی بالا نمیاد لامصب . ارایه های حسن تعلیل ایهام و استعاره رو اکثرا غلط میزنم و خیلی سخت ان واقعا اگه ایده و نظری دارید دریغ نکنید
      در ضمن واقعا باید یه بیت رو چندن بار بخونم من خیلی وقت میگره واقعا مخصوصا بیتهای سخت حافظ و مولانا که تو یه بیت یه دنیا حرف زدن
      60 70 درصد سوالای آرایه از چیزای روتین و تکرار شونده میاد. وقتی داری اینا رو غلط میزنی یعنی درسنامه مناسب نخوندی احتمالا. از درسنامه‌هایی استفاده کن که کلمات پرکاربرد برای آرایه رو توضیح دادن. مثلا اومده ایهام‌های پرتکرار رو لیست کرده. مجازهای پرتکرار رو به همین صورت و ... اول با اینا آرایه ها رو پیدا کن کم کم راه میفتی درصدت میاد بالاتر. بعد که اومد برو ببین چه مدل تستایی رو داری غلط میزنی. مثلا اینایی که گفته کدوم بیتا آرایه های فلان و بهمان و بیسان رو دارن کم کم میاد دستت که باید با کدوم آرایه شروع کنی رد گزینه کنی تا سریع‌تر به جواب برسی و غیره
      پ.ن: کلمه به کلمه تستای ادبیات رو تحلیل کردن واقعا کمک میکنه. یعنی بعضی وقتا تحلیل هر سوال ادبیات قلمچی از زیست بیشتر طول میکشه :/

9. Top | #39
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Wonderland نمایش پست ها

اول موضوعی تستش رو زدید؟
      چند وقته دارید کار می کنید ؟
      من تک آرایه کار میکنم و ترکیبی ها رو صفحه به صفحه میزنم توی ترکیبی ها میشه با تکنیکها جواب داد و اوضاع خوبه ولی تک آرایه های شمارشی رو اکثرا غلط جواب میدم و یا با شک جواب میدم تقریبا سه ماه و یا دو و نیم ماهه البته یه وقفه دو هفته ای بینش بود و نخوندم
      " دردا که بپختیم در این سوز نهان
      وان را خبر از آتش ما نیست که خامست "
      ویرایش توسط _Joseph_ : 25 اسفند 1399 در ساعت 11:20

10. Top | #40
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza9001 نمایش پست ها
      60 70 درصد سوالای آرایه از چیزای روتین و تکرار شونده میاد. وقتی داری اینا رو غلط میزنی یعنی درسنامه مناسب نخوندی احتمالا. از درسنامه‌هایی استفاده کن که کلمات پرکاربرد برای آرایه رو توضیح دادن. مثلا اومده ایهام‌های پرتکرار رو لیست کرده. مجازهای پرتکرار رو به همین صورت و ... اول با اینا آرایه ها رو پیدا کن کم کم راه میفتی درصدت میاد بالاتر. بعد که اومد برو ببین چه مدل تستایی رو داری غلط میزنی. مثلا اینایی که گفته کدوم بیتا آرایه های فلان و بهمان و بیسان رو دارن کم کم میاد دستت که باید با کدوم آرایه شروع کنی رد گزینه کنی تا سریع‌تر به جواب برسی و غیره
      پ.ن: کلمه به کلمه تستای ادبیات رو تحلیل کردن واقعا کمک میکنه. یعنی بعضی وقتا تحلیل هر سوال ادبیات قلمچی از زیست بیشتر طول میکشه :/
      ممنون این کار رو میکنم

11. Top | #41
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_NRT نمایش پست ها
      پست شیش سال پیشو آپ کردی؟
      Really?!
      i'm in trouble

12. Top | #42
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      راستش فهمیدم گزینه آخر هم دارهولی روی بیت دوم هنوزم شک دارم
      میگه اگر عطرآگین کننده ی تو باشه کسی نمیره بار نافه چین رو بخره(نمیدونم خیلی شبیه حسن تعلیل هست !)
      ابیات سوم و چهارم و ششم حسن تعلیل دارند و گزینه 1 جوابه

13. Top | #43
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ابیات سوم و چهارم و ششم حسن تعلیل دارند و گزینه 1 جوابه
      حاجی مطمئنی؟
      نه بیت دوم داره و نه بیت شش!

14. Top | #44
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      حاجی مطمئنی؟
      نه بیت دوم داره و نه بیت شش!
      بله بله صد در صد
      تست از جزوه هامون سبطی میباشد (موسسه کاد)

15. Top | #45
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      بله بله صد در صد
      تست از جزوه هامون سبطی میباشد (موسسه کاد)
      خب مثل اینکه کمیتم داخل آرایه لنگه

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)