خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 82
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 995 منطقه 2 کنکور تجربی 99 نظام قدیم - آذین نیازی

سلام و وقت بخیر
      سلام

-لطفا خودتون رو معرفی کنید، از کدوم شهر و استان هستید و در چه مدرسه ای تحصیل می کردید؟
      آذین نیازی مطلق هستم.از استان لرستان،شهر خرم آباد-دبیرستان پروین اعتصامی

- رتبه منطقه و کشوریتون چند شد و دانش آموز کدام منطقه هستید؟ داوطلب نظام جدید هستید یا قدیم ؟
      منطقه دو هستم،نظام قدیم.رتبه در منطقه 995 و رتبه کشوری 2133

-چه رشته ها و دانشگاهایی رو قرار هستش انتخاب کنی؟
      پزشکی شهر خودم رو اولویت اول و بعد بقیه شهرها ،بعد دندان به همون ترتیب پزشکی و در آخر دارو با شروع از تهران.

- لطفا کارنامه تان را بگذارید!

-از کی مطالعه برای کنکور را شروع کردید؟
      مطالعه به هدف کنکور از تابستان دوازدهم(پیش دانشگاهی)

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات زیر پاسخ کامل بدید:
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ لطفا روش مطالعه و مرورتون را در این بازه ها برامون بگید)

سال تحصیلی دهم-فقط در حد مدرسه-اصلا خبری از کنکور نبود
      سال تحصیلی یازدهم- قلمچی می رفتم.اوایل برای کنکور هم می خوندم بعدش که چندماه گذشت فقط در حد مدرسه
      تابستان سال دوازدهم- قلمچی می رفتم.کلاس کنکور ریاضی و فیزیک رفتم،که تقریبا تا خرداد سال کنکورم طول کشیدن.اواخر تابستان بود که کلاس زبان رو کنار گذاشتم.
      سال تحصیلی دوازدهم(کنکور 97)-این سال مسیرم کاملا نادرست بود.شنبه یکشنبه دوشنبه مدرسه می رفتم،سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه کلاس کنکور.جمعه ها هم دوهفته یکبار آزمون می رفتم.به مباحث آزمون اصلا نمی رسیدم.درس های کلاس کنکور رو می خوندم کامل اما تست جدا نمی زدم .ساعت مطالعه دروس عمومیم به شدت پایین بود.روی فصول نیم سال دوم زیست و شیمی دوازدهم تسلط خیلی کمی داشتم.تست خیلی کم می زدم.حدود 9 آزمون فکر کنم غیبت کردم.مهارت آزمون دادن اصلا نداشتم.و نتیجه اش رو هم توی کنکور دیدم(کنکور 97)
      سال اول فارغ التحصیلی(کنکور 98)-بعد از اعلام نتایج درس رو جدی شروع کردم با شروع از نقطه ضعف هام.کلاس شیمی رفتم(البته خودم می تونستم شیمی بخونم فقط می خواستم این فضای کلاس درس و... حفظ بشه).کنکور 98 با این که درصدهای نسبتا خوبی زده بود ، درسی هایی که پایین زده بودم همه چیز رو خراب کردند،نظام قدیم بودن و ناعدالتی در طراحی سوال هم به این قضیه دامن زد و باز هم نتونستم به هدفم برسم
      سال دوم فارغ التحصیلی(کنکور 99)-شهریور ماه درس رو شروع کردم البته نه طور اصلی فقط رفع اشکال.کارهایی که انجام دادم:
      1)عربی اول دبیرستان که حکم پایه داشت رو از سایت آلاء(استاد ناصح زاده)دیدم و خلاصه نویسی کردم.یه مقدار هم درسنامه ی ترجمه خوندم و خلاصه نویسی
      2)سینماتیک فیزیک رو از روی کتاب جدیدم کار کردم
      3)از دینی دهم شروع کردم آیات رو حفظ کردم
      از یک مهر درس رو به طور جدی شروع کردم.آزمون قلمچی می رفتم.و دقیقا با بودجه بندی آزمون جلو می رفتم.کاری که امسال خیلی روش تاکید داشتم ((((خلاصه)))) نویسی بود.3-4 تا کلاسور داشتم(دروس عمومی،دروس اختصاصی،بررسی آزمون).چند تا دفترچه هم داشتم که چیزای خاص تر رو می نوشتم:شیمی آلی،نکات فیزیک دوازدهم،نکات موج آزمون شیمی،دستور زبان چون مطمئن بودم این ها بهترین منبع برای جمع بندی بود.تست ها رو دقیق علامت دار می کردم(غ/نزده/شک دار/درست های خیلی مهم)فقط اشکالم این بود که علامت دارهام زیاد بود(ص های زیادی رو علامت زدم) توی بعضی درس ها و موقع برگشتن به اینا اذیت می شدم.همراه با آزمون رفع اشکال و جمع بندی می کردم.مثلا دی ماه و بهمن جمع بندی نیم سال اول کانون بود و...

دوران طلایی نوروز - برای من که هیچ وقت طلایی نبود،فکر کنم تنها غیبت آزمون اصلی (غیر هدیه) که داشتم همین موقع بود.تست های علامت دار رو زدم(کمی تا حدودی!!!)..جدی ترروی ریاضی وقت گذاشتم.از خط ویژه یه مقدار تمرین کردم.کتاب ریاضیم رو عوض کردم.طی سال آی کیو کار می کردم .خیلی کتاب سطح بالایی بود اما من خیلی نتونستم خودم رو باهاش وقف بدم.درصدام بالا و پایین زیاد داشت.خیلی سبز(سروش مویینی)کتاب ساده تری بود اما چون همه تست هارو دقیق بررسی کردم تونستم نتایج بهتری بگیرم.البته این بعد از عید رخ داد!!

ماه رمضان-متاسفانه نتونستم روزه بگیرم

دوران جمع بندی-خب کنکور ما دوران جمع بندی زیادی داشت!
      اول چند وقت رفع اشکال کردم.جاهایی که می دونستم مشکل بیش تری داشتم مثلا: لوله های یو شکل فیزیک(مسائل فشار)
      کانون قبل از سه روز یه بارها بخش آزمون دوقلو داشت(برای اولین بار).اون موقع از کنکور رشته ی ریاضی، فیزیک و شیمی ها رو می زدم.زیست آزمون جامع تالیفی (جامع کانون) می زدم. ریاضی خیلی سبز و علامت دارها. برای عمومی ها زرد عمومی می زدم
      یه کاری که کردم این بود که دو تا دفتر بزرگ گرفتم.یکی عمومی یکی اختصاصی...هر درس رو به چند بخش تقسیم کردم.مثلا برای ادبیات 5 برگه برای هر کدوم از مباحث لغت-املا-اعلام-آرایه-قرابت-زبان فارسی گذاشتم و هر کدوم از آزمون های تالیفی کانون یا کنکور رو که می زدم اشکالاتم رو اونجا می نوشتم.کار خیلی خوبی بود.فقط یکم زمانبر بود،به نظرم همچین دفتری رو از ابتدای سال برای تحلیل آزمون باید می داشتم!!آخه توی کلاسور آزمونی می نوشتم اما این طوری بخش بخش بود و خیلی بازدهیش بهتر بود..روش جمع بندیم چند روز یک بار بود!!حدودا 13 آزمون زدم(5 تا کنکور 96 تا 98 (به جز 96 داخل) و 7 تا تالیفی کانون و یه دونه سنجش!)آزمون های جامع امسال هم جزء برنامه ام بود.دقیقا 4 ساعت و ده دقیقه رو صندلی آزمون می زدم.صندلی جاش روهر بار عوض می کردم.جای گرم ،جلوی کولر و ...توی کنکور تقریبا جلوی کولر بودم و خیلی سرد بود.باید برای هر چیزی آماده بود.بعد از آزمون درصدگیری و تحلیل به روشی که بالا گفتم.
      دوران کرونا و تعویق های پیاپی و شوک های آن
      کرونا روی عملکرد همه مون تاثیر داشت. من خودم اون اوایل خیلی نگران بودم و ساعت مطالعه ام افت کرد،ترازم هم افت کرد اما کم کم بهتر شد.از حدود نیمه فروردین بود که دیگه از ترس کرونا و اینا خارج شدم.تعویق اول خیلی چیز بدی نبود اما اوقات رو خیلی خسته کننده کرده بود
      اما ماجرای تعویق دوم کنکور،سعی کردم خیلی درگیرش نشم.خیلی ضربه بدی بود اون روزا.اول گفتن یه ماه دیگه بعد تکذیب،یه روزمون الکی تلف شد،حداقل!!حیف.

؟ دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید
      منابع امسال رو می نویسم
      ادبیات:اعلام ،قرابت، آرایه و دستور(نشرالگو)-لغت و املا(خیلی سبز)-اوایل از روی گاج موضوعی کار می کردم
      عربی: تست قواعد از روی جامع خیلی سبز-فیلم های آلاء استاد ناصح زاده(بخش قوائد)-ترجمه و تعریب خیلی سبز (یه کتاب جدا بود)-درک مطلب گاج(به همین سادگی)
      دینی:میکرو گاج و کمی(!) خیلی سبز
      زبان:مبتکران جامع(شهاب اناری)
      ریاضی:ابتدا آیکیو سپس خیلی سبز جامع (سروش مویینی)
      زیست:آیکیو(کتاب ماز بود معادل خیلی سبز نظام جدید!!)-آزمون های ماز-تست های مونتا(بخش قلمچی)
      فیزیک:چهار جلدی الگو(استاد خالو)چیزی کم نداشت عالی بود-جزوه ی کلاس کنکورم برای درسنامه(استاد حنایی)
      شیمی:میکروگاج(بیشتر پارسال کار کردم ولی امسال یه جاهایی ازش استفاده کردم)-آیکیو-موج آزمون(این عالی بود حیف کامل کار نکردمش!!)

منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      1)منابع زرد کانون(زرد عمومی و زرد رشته ریاضی و زرد 97 و 98 به اضافه ی کنکور 96 خارج تجربی)
      2)دو آزمون جامع پارسال کانون به اضافه ی دو تا از سالای قبل تر)-یه سنجش امسال که تحلیلش نکردم.ارزش نداشت
      3)خلاصه های خودم
      4)جاهایی که لازم بود تست های علامت دار و مرور متن کتاب و ...

دروس کنکورتون رو چگونه مطالعه میکردید ؟ از روش های خواندنتون در هر درس برامون بگید
      ادبیات:توی ادبیات خیلی خوب نبودم.موضوعی می خوندم.در بازه هایی از سال قرابت و آرایه تست شبانه می زدم مثلا آرایه 5 تست و قرابت 10 -50 تست
      لطفا سراغ کتابی که تست های قرابتش درس به درسه نرید،گاج این طوری بود،به پیشنهاد آقای محمدی @matrookeعوضش کردم الگو خیلی بهتر بود
      عربی:بهترین درسم بود...نقطه ی قوت پایدار.میانگینم توی کانون بالای 85 بود.مجبور شدم سر کنکور وقت درک مطلب رو به ادبیات بدم.خیلی براش تمرین کرده بود.حیف شد.هر آزمون مبحث آزمون ناصح زاده رو می دیدم و خلاصه نویسی می کردم.بعدش تست قواعد.بعدش نکته ی تست ها رو می نوشتم.هر وقت میشد تست ترجمه میزدم یا نکاتش رو مرور می کردم یا درک مطلب می زدم.

دینی:فکر کنم سکوت کنم بهتره!!! متن کتاب رو می خوندم.آیات رو حفظ می کردم.تست می زدم.نکات تست رو وارد کتاب می کردم.ومرور
      زبان:پایه زبانم قوی بود.بیشتر مطالعه ماه های آخر بود.ولی این طور هم نبود که بقیه ماه ها نخونم!درسنامه مبتکران رو می خوندم.بعدش تست می زدم به تعداد کافی.بعدش توی نصف صفحه یه خلاصه ی توپ می نوشتم.لغت ها چون خیلی سطح بالا نبودن اول تست می زدم بعدش وارد مطالعه سریع میشدم.درک مطلب و کلوز هم دوران جمع بندی بیشتر کار کردم.اگه کسی مشکل داره هر شب باید کار کنه.
      ریاضی:درسنامه نمی خوندم چون کلاس رفته بودم.تست می زدم و مهم ها رو علامت می زدم.و بعدا هم به همون ها برمی گشتم.خلاصه نویسی خیلی کمی داشتم براش.برای ریاضی تست زدن و تحلیل کردن خیلی مهمه.اگه سطحتون خوب نیس اصلا خودتون رو درگیر کتابای سخت نکنید.یه کتاب متوسط که همه ی تست هاش رو یادبگیرید خیلی بهتر می تونه پاسخگو باشه.برای افزایش سرعت بهترین کار آزمون زدنه.کتاب موج آزمون رو داشتم.وقت نشد بزنم.خیلی کتاب خوبی بود.
      زیست:بهترین درسم بود توی اختصاصیا.روش من به این صورت بود که:
      1)متن کتاب>>2)تست های آیکیو(تحلیل و علامت دار کردن تست ها)>>3)بازگشت به متن کتاب و رفع اشکال با توجه به تست های زده شده>> 4)نکته نویسی در برگه >>متن کتاب متن کتاب متن کتاب>>پنجشنبه ماز
      اشتباهم سر کنکور این بود که خیلی سریع تر از همیشه تست ها رو جواب دادم.البته زیست امسال اشکالات و ابهامات خیلی زیادی داشت.
      فیزیک:از روی جزوه دبیرم خلاصه فرمول ها رو می نوشتم،تست که می زدم نکاتش رو وارد همون برگه ی فرمولا می کردم.موقع جمع بندی های دی مثلا به اینا و تست های علامت دار برمی گشتم.برای سرعت عمل هم آزمون زدن ملاکه.
      شیمی:امسال درسنامه اصلا نخوندم،از پارسالم خلاصه نویسی زیادی داشتم که برای درسنامه ها و کلاس و.. بود.تست های آیکیو رو با همراه برنامه کانون می زدم و علامت دار می کردم.تاکید خیلی خیلی زیادی روی متن کتاب داشتم.برای مواد آلی هم بالا گفتم دفترچه داشتم و هی تکرارشون می کردم.مشکل اکثر دانش آموزا با شیمی سرعت حل مسائل هستش که هیچ راهی جز1)تست زیاد حل کردن2)کلنجار رفتن با محاسبه ها بدون ماشین حساب 3)آزمون زیاد زدن 4)رها کردن سوالات نامربوط سر آزمون!! نداره.موج آزمون خیلی برای شیمی عالیه.چه خلاصه هاش چه آزمون هاش

- آیا از دی وی دی های آموزشی استفاده میکردید؟ نظرتون درباره استفاده از اینگونه دی وی دی ها چیست؟
      جمع بندی ریاضی آقای روانبخش رو از اردیبهشت گرفتم که برای نظام جدید بود.هدفم این بود که با ریاضیشون آشنا بشم.چون توی کنکور 98 غافلگیر شدم.از 30 ساعتش حدود 4 – 5 ساعت رو بیشتر نگاه نکردم.ولی باعث شد اعتماد به نفسم بالا تر بره و با مباحثی که در نظام جدید بیشتر تاکید شده آشنا بشم

-در طول روز چند ساعت مطالعه میکردید؟
      تا اسفندماه اکثرا 10-12 ساعت بعد از آن اغلب حدودا 8-11 ساعت.خیلی دقیق یادم نیست.اما تمام ساعت های مطالعه ام روتوی دفتر برنامه ریزی نوشتم.خیلی خوب بود اوایل همین طوری ساعت مطالعه ام رو حفظ کردم

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      اغلب 7

- در کدام آزمونهای آزمایشی شرکت کردید؟
      قلمچی بودم-زیست ماز_یک آزمون جامع سنجش(اصلا سنجش پیشنهاد نمیشه)

- میانگین تراز آزمونهای آزمایشی شما چقدر بوده است؟
      میانگین 10 آزمون حضوری 6702
      میانگین کلی امسال:6738

- چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      یه کلاسور داشتم نکات مورد نظرم رو بعد آزمون اونجا یادداشت می کردم.بیشر سوالات غ و نزده و شک دار یا نکته خاص دارها رو بررسی می کردم.ولی به نظرم همون دفتر درس به درسی که بالاتر گفتم بهتره

- درباره روش آزمون دادن و مدیریت آزمونتون برامون بگید ؟
      چیزی نیست که یه شبه بشه به دستش آورد.روش هر فرد با فرد دیگه فرق می کنه.باید سر هر آزمون آدم یه درس جدید بگیره.من خودم بعد بعضی آزمون ها متحول می شدم!!!!!!باید اینقدر توی خونه تمرین کرد که سر آزمون توی تایم بشه سوالات رو حل کرد.من خودم سال اول یکی از بزرگ ترین مشکلاتم همین بود .فکر می کردم بقیه یه راه حل های خاصی دارن یا خیلی باهوشن ولی فهمیدم هیچ راه خاصی جز تمرین تکرار تمرین وجود نداره.
      اول این که توی آزمونای غیرحضوری یه عدد صندلی دست چپ از مدرسه گرفته بودم.لباس آزمون رو می پوشیدم.سوالات رو پرینت می گرفتم و صندلی رو جایی خارج از مکان درس خواندن قرار می دادم .و عین آزمونای حضوری آزمون می دادم.تغذیه آزمون،تایم آزمون و ... باید رعایت شه.
      چند تا نکته خیلی مهم هست که همه می دونن ولی همه رعایت نمی کنن:
      1)سوالاتی توی آزمون هست که اصلا دادنشون که ما نزنیم،حل کردنشون چند برابر یه سوال معمولی تایم میگیره یا اصلا یه نکته ی خاص داشته باشه،باید اینقدر تمرین کرد که سریع بفهمید این سوال از این دسته است یا نه! خیلی زیاد نیستن تعدادشون
      2)سوالاتی که خیلی خیلی شک دارید نباید بزنید.نه این که حالا هرچی شک داشتید نزنید،مخصوصا اگه شکاک هستید.شک خیلی وقت ها یعنی یادگیری ناقص
      3)بعضیا فکر میکنن اگه تراز عمومیشون پایین باشه و تراز اختصاصیشون بالا باشه خیلی چیز باکلاسیه و ... باید بگم اشتباه محضه.تاثیر عمومی ها توی کنکور خیلی بیشتر از قلمچیه.
      4)بررسی آزمون قبل برای جلوگیری از اشتباهات مشابه در آزمون بعد
      5)عدم محاسبه اشتباه عددی مخصوصا در ریاضی:خودم این مشکل رو زیاد داشتم.باید موقع نوشتن حداکثر حواستون رو توی خونه و سر آزمون جمع کنید که اشتباه نشه.اشتباهاتتون رو بنویسید.
      خب حالا مدیریت آزمون.من یه زمان خاصی رو برای هر درس و بازگشت رو داشتم.مثلا توی کنکور 15 مین هر درس بعدش 15 مین بازگشت به تست های آرایه و زبان فارسی و درک مطلب عربی.که توی کنکور کمتر از 15 مین موند و درک مطلب عربی پرید!!!
      برای اختصاصیا هم 45 مین زیست، 45 مین شیمی، 40 مین ریاضی، 5 مین بازگشت به زیست ،40 مین فیزیک بود.البته این برای کنکورم بود.
      باید تایم مناسب خودتون رو پیدا کنید.

- برای مطالعه دروس و رسیدن به محدوده بندی آزمونها چگونه برنامه ریزی میکردید و روش های برنامه ریزی خود را لطفا توضیح دهید
      من خیلی آدم با برنامه ای نیستم.با برنامه قلمچی جلو می رفتم دقیقا. برای دوهفته ی آزمون یه قواعدی برای خودم داشتم.روز جمعه تعداد تست ها رو می نوشتم بعدش مثلا می گفتم فردا باید 80 تست زیست بزنم که فلان مبحث رو تموم کنم .ولی معمولا این طور نمی شد مثلا 60 تا می زدم.همیشه ام برنامه ام همین طوری بود.یه سری چیزا رو هفته ی اول می خوندم مثلا فیلم عربی و خلاصه هفته ی اول.برنامه ی دو هفته ای اونقدر سنگین نیست که اگه کسی ساعت مطالعه ی خوبی داشته باشه نتونه برسه.
      روش من اصلا جالب نیست و پیشنهاد نمی شه.روش آقای محمدی @matrooke خیلی بهتر بود.تاپیک زده بودند قبلا..اون رو بخونید

- چگونه سرعت تست زنی خودتون رو بالا میبردید؟
      تسلط روی درس ها با حل تست و تحلیل درست-آزمون زدن و تایم گیری

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      ناامیدی خیلی سراغم می اومد.اعصابم رو بهم می ریخت و به درسام لطمه میزد.اگه برگردم عقب هرگز هرگز و هرگز ناامید نمیشم.و فکرای ناامیدانه و استرس های بی خودی رو حذف می کنم

- اگر بر می گشتید به عقب کدام کتاب ها رو دیگه سمتش نمیرفتید؟ با ذکر دلیل لطفا !
      آیکیو ریاضی دلیلش رو قبلا گفتم.

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      همراهی با برنامه ی آزمون.حالا هر آزمونی که میرید فرقی نداره.توی آزمون ها به اندازه ی کافی مرور هست

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس بیان کنید؟
      باید فقط مهم ترین ها رو بنویسید و وسواس به خرج ندید چند تا نمونه براتون اینجا گذاشتمفایل خلاصه ها:کلیک کنید

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
      نسبت خاصی برای من وجود نداشت.هر دوشون بسیار مهمن

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟

بستگی به درسش داره،مثلا برای زیست شاید مطالعه متن کتاب رو بیشتر از تست انجام می دادم ولی ریاضی بیشتر تست.نسبت خاصی رو نمیشه گفت.چون حتی فصل به فصل هر کتاب هم فرق می کنه

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
      به نظر من مهم ترین چیز اینه که آدم جایگاه زمانی رو که داره درک کنه!بعضیا هستن هر ماه میان میگن از الان بخونیم میشه،نمیشه؟! آخه عزیزمن به گذشته که نمی شه برگشت حداقل از الانت رو بساز.تو همه ی توانت رو بذار.حاشیه رو کنار بذار.درست رو بخون.به اندازه ی تلاشت نتیجه میگیری.

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟
      تابستون سال های فارغ التحصیلی که بیشترش با کنکور و اعلام نتایج گذشت.فقط یه تایم هایی رفع اشکال کردم.به نظرم حتی اگه یه نفر تابستون رو کم کاری کرده باشه(اگه کرده باشه،نه قرار باشه کم کاری کنه!!!!!!!!!!!)میتونه در ادامه جبرانش کنه.می شناسم کسی رو که می گفت از تابستون.از پاییز.بعد کنکور امسال.کنکور بعدی ایشاالله.ولی این زمانش هیچ وقت نیومد!!بستگی به خود آدم داره دیگه.

- چه دروسی باید در تابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      باید دروسی خوانده بشن که فرد توشون مشکل داره،باید پایه اش رو قوی کنه.

- چگونه استرس دوران کنکور و ایام کرونا را مدیریت میکردید؟
      شاید باورش سخت باشه.اما 30 مرداد99(روز کنکور ریاضی ها ) بود که این استرس لعنتی رو کنار گذاشتم.وقتی نمودارهای سختی کنکور ریاضیا رو دیدم مطمئن شدم 4 درس اختصاصی ماهم سختن(البته این رابطه همواره درست نیست!!!)وقتسی شیمی شون رو دیدم مطمئن شدم شیمی سخت ترین درس فرداست.تیپش جدید بود کلا! منم دیدم استرس تاثیری نداره یا قبول میشم یا نمیشم دیگه!تهش اینه که یه رشته ی دیگه ای برم!دنیا که به آخر نمی رسه!!اونجا بود که تصمیم گرفتم فقط تاجایی که می تونم سوالات رو حل کنم...یه مقدار کمی استرس طبیعیه البته...

- تا به حال از درس خواندن خسته و ناامید شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد کنید.

بله خیلییییی.بالاگفتم...راهش فقط اینه که آدم همش فکرای بی خود نکنه...به نظر من این جملات انگیزیشی و...به درد بخور نیست ...وقتی همش بگی چرا این طور شد ،من چرا پشت کنکور موندم ،دیدی فلانی چی بهم گفت،چرا فلان مدرسه نرفتم، و چرا وقتی قبول نمیشم باید درس بخونم و.... همه اینا آدم رو قدم به قدم از هدفش دور می کنه به طوری که اصلا دیگه انگیزه ای برای رسیدن بهش نداری...تنها راهش تلاش و توکل به خداست و فکر زیاد نکردنه.سخته ولی راهش همینه

-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟

در خانه

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
      تجربه نکردم

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟ به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟
      طی این دو سال سوالاتم رو از آقای محمدی می پرسیدم. و ایشون همیشه بهترین جواب ها رو میدادن. امسال یک ماه هم مشاورم بودن.تجربه ی خوبی بود و بی توجهی به دروس ادبیات دینی و ریاضی رو بهم گوشزد کردند.دلیل این که ادامه ندادم استرس پاسخ دادن در مورد آزمون و عدم عادت به داشتن برنامه بود.کلا وفتی یه چیزی زیاد بهم تاکید بشه استرس می گرفتم.

- چه میزان از شبکه های اجتماعی و اینترنت استفاده میکردید؟
      به مقدار لازم.!!!..چک کردن کانال های درسی و مشاوره ای...گاهی سایت کانون می رفتم (البته به صورت کاملا کنترل شده و نمی ذاشتم از حد خارج شه مثلا بعضی هفته ها اصلا صفحه ی مقطع نمی رفتم.) البته استفاده ی غیر درس هم بود مثلا دانلود یک آهنگ ..خودم گوشی نداشتم و این خیلی خوب بود...خیلیا از دنیای مجازی آسیب می بینن به نظرم برای کنکوریا ها باید به حداقل ممکن برسه...حتی برای غیرکنکوری ها هم باید خیلی با احتیاط استفاده شه.

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      ساعت مشخصی نداشت.تفریحام رو بخوام بگم:تا آذر ماه باشگاه می رفتم نزدیک خونه مون بود و یک ساعته برمی گشتم.ولی چون درسا سنگین شد دیگه ادامه ندادم.چندتا سریال دیدم(ستایش3-پایتخت-بچه مهندس(بعد از شنیدن خبر تعویق!!!!) ولی بیشتر تفریحم موزیک گوش دادن بود

-چگونه از حاشیه های کنکور به دور بوده اید؟

هرچه قدر از فضای مجازی دور تر باشید از حاشیه های کنکوری و غیرکنکوری هم دور ترید.کنکور امسال که حاشیه اش از خودش بیشتر هم شد. کسی موفق تره که تا جای ممکن سرش توی لاک خودش باشه

- آیا کلاس کنکور لازم است؟ چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟
      خیلی ها مخالفن.به نظر من بد نیست.ولی سال دوازدهم اصلا وقت مناسبش نیست.سال های دهم و یازدهم بهترینه(یا اگه کسی فارغ التحصیله به نظرم خوبه براش)اما مسئله این جاست که 1)باید یکی یا نهایتن دو تا کلاس رفت 2)بعد از کلاس باید تست جدا کنارش حل کرد و سرکلاس کاملا فعال باشید.

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟

تلاش تلاش تلاش

-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟

خانواده حتما نقش مهمی دارند.اگه خانواده همکاری نمی کردند کارم خیلی سخت تر میشد

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه خوبی در کنکور گرفته باشد ؟

خیر

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟

راستش من کلا فرد ناامیدی شده بودم و می ترسیدم مثل 98 رتبه بد بده.فکر می کردم رتبه ام لبه مرزی بشه.آخرین آزمون من یعنی سومین جامع قلمچی رتبه مشترکم بین قدیم ها و نظام جدیدا دقیقا 1000 بود(یعنی فقط 5 تا رتبه کنکورم فرق داشت)البته همیشه این طورنیست.دیده شده خیلی ها رتبه های بهتری به دست میارن.برعکسش هم ممکنه..بستگی داره دیگه
      -درصدهای کارنامتون با اون چیزی که خودتون حساب کرده بودید چقدر تفاوت داشت؟
      خیلی نه به جز ادبیات که 3 تا قرابت رو بد صحیح کرده بودم ولی درست زده بودم. زیست یه سوال وارد نکرده بودم.شیمی دو سوال شک داشتم.فیزیک و عربی فکر کنم یه سوال جابه جا وارد کرده بود!!

-آیا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟
      عمومی بله/اختصاصی ها یه ترتیب: زیست ،شیمی، ریاضی ،فیزیک

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 1400برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      ناامیدی و استرس ممنوع/حاشیه ممنوع/فضای مجازی محدود/تلاش حداکثر/با آرزوی بهترین ها

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟
      تقدیم به خانواده ام می کنم که این سه سال کنکور من رو تحمل کردند.

ممنون از وقتی که گذاشتید
      موفق و موید باشید
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست tybz_74157.jpg  
      ویرایش توسط Wonderland : 14 مهر 1399 در ساعت 01:32

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      راهنمایی کنیدسلامفاطمه هستم ۳۰ ساله و فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمیخیلی دوست دارم مجددا درس بخونم واسه کنکور ۱۴۰۰به نظرتون فایده ای داره؟میتونم بین این همه جوون امیدی داشته باشم؟قلم چی بهترین آزمون ها و کلاس ها رو داره؟

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تبریک میگم بهتون.ایشالله مراحل بعدی زندگی هم همینجوری استوار باشید

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کلییییی تبریک عزیز دلم ^^
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      به تمام گره هایی که تصور دارم
      همگی کور شدند...!

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      تبریک .........برات بهترینا رو آرزو میکنم

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تبریک تبریک تبریک
      همیشه موفق باشین

خیلی سوالای مصاحبه رو کامل جواب داده بودین کیف کردم

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      تبریک میگم بهتون، ایشالله همیشه موفق و پیروز باشید و بدرخشید
      یاد بگیر برای موفقیت دیگران دست بزنی
      به موقعه اش زمان موفقیت تو هم میرسه

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      فایل خلاصه ها:کلیک کنید

امروز انگار ویرایش متن برای من مشکل داره.همیشه کار می کرد

وقتی درست شد توی پست اصلی قرارش میدم.

(فقط پست اصلی برام اینجوره!!الان این رو می تونم ویرایش بزنم.ولی برای اون هیچ متنی رو نشون نمیده!!)

تشکر هایی که می زنم ثبت نمیشه!و دوباره همون گزینه وجود داره
      @Araz
      ویرایش توسط Wonderland : 07 مهر 1399 در ساعت 13:11

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کسی مثل شما بعد از دوسال به هدفش میرسه واقعا پشتکارداشته تحسین به شما رفیق

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Wonderland نمایش پست ها
      فایل خلاصه ها:کلیک کنید

امروز انگار ویرایش متن برای من مشکل داره.همیشه کار می کرد

وقتی درست شد توی پست اصلی قرارش میدم.

(فقط پست اصلی برام اینجوره!!الان این رو می تونم ویرایش بزنم.ولی برای اون هیچ متنی رو نشون نمیده!!)

تشکر هایی که می زنم ثبت نمیشه!و دوباره همون گزینه وجود داره
      @Araz
      نظام جدید کنکور دادین چظور بود در کل . برای کسانی که از قدیم به جدید میرن چه توصیه هایی دارین؟

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BARONI نمایش پست ها
      نظام جدید کنکور دادین چظور بود در کل . برای کسانی که از قدیم به جدید میرن چه توصیه هایی دارین؟
      من نظام قديم بودم.همون قديم كنكور دادم.اگه قدیم تمدید شد که همون بهتره (البته با نگاه به منابع جدید مثلا متن زیست)
      اگه تمدید نشد توی ریاضی و فیزیک خیلی از مباحث دردسر دار حذف شده ،این کامنت کانونم لیستشونه:
      screenshot_2020-09-26-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D9%82%D8%AF%DB%8C%D9%85-4-.png
      زیست هم کلیات همونه.تصاویر عوض شده کلمات فارسی شده
      شیمی محاسباتی ها کم حجم تر شده به جاش مطالب حفظی جدید زیاد اضافه شده
      دینی تقریبا ماله خودمونه با کاهش درس و آیه
      ادبیات متن درس ها خیلی هاش جدیده ولی مثلا زبان فارسی کم حجم شده و دیگه کتاب نداره
      زبان تغییرات لغتی زیاد داره
      عربی 80 درصد همونه ولی یه سری تغییرات مثل لغت جدید وحذف یه سری قواعد و به جاش تاکید روی دستوراتی که کم تر توی کتاب ما کار شده

در کل به نظرم تنها جایی که اذیت میکنه لغات و تصاویر زیسته و حفظیات شیمیه

کنکور که همون کنکوره یه مقداری منابع عوض شده
      قطعا توی 9 ماه میشه به یه رتبه عالی رسید،نگرانی خاصی وجود نداره
      ویرایش توسط Wonderland : 07 مهر 1399 در ساعت 23:14

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من نظام قديم بودم.همون قديم كنكور دادم.اگه قدیم تمدید شد که همون بهتره (البته با نگاه به منابع جدید مثلا متن زیست)
      اگه تمدید نشد توی ریاضی و فیزیک خیلی از مباحث دردسر دار حذف شده ،این کامنت کانونم لیستشونه:
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot_2020-09-26 تجربی نظام قدیم(4).png
مشاهده: 1799
حجم: 147.1 کیلو بایت
      زیست هم کلیات همونه.تصاویر عوض شده کلمات فارسی شده
      شیمی محاسباتی ها کم حجم تر شده به جاش مطالب حفظی جدید زیاد اضافه شده
      دینی تقریبا ماله خودمونه با کاهش درس و آیه
      ادبیات متن درس ها خیلی هاش جدیده ولی مثلا زبان فارسی کم حجم شده و دیگه کتاب نداره
      زبان تغییرات لغتی زیاد داره
      عربی 80 درصد همونه ولی یه سری تغییرات مثل لغت جدید وحذف یه سری قواعد و به جاش تاکید روی دستوراتی که کم تر توی کتاب ما کار شده

در کل به نظرم تنها جایی که اذیت میکنه لغات و تصاویر زیسته و حفظیات شیمیه

کنکور که همون کنکوره یه مقداری منابع عوض شده
      قطعا توی 9 ماه میشه به یه رتبه عالی رسید،نگرانی خاصی وجود نداره
      مرسی خیلی زیاد

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه علی نمایش پست ها
      راهنمایی کنیدسلامفاطمه هستم ۳۰ ساله و فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمیخیلی دوست دارم مجددا درس بخونم واسه کنکور ۱۴۰۰به نظرتون فایده ای داره؟میتونم بین این همه جوون امیدی داشته باشم؟قلم چی بهترین آزمون ها و کلاس ها رو داره؟
      ببخشید اصلا این پیام رو ندیده بودم
      شما که سنی ندارید آخه یعنی چی بین این همه جوون.
      توی کلاس شیمی خانم های شاغلی رو می دیدم که علاقه اونا رو پای کنکور مجدد کشیده بود.یادمه از خیلی از همین جوونا که دارید میگید درس و هوششون بهتر بود
      کلاس های قلمچی توی هر شهر فرق می کنه...من خودم کلاس کنکورایی که رفتم قلمچی نبودن
      در مورد آزمون هم من تجربه قلمچی،زیست ماز و جامع سنجش رو دارم.قلمچی بهترین بود بین اینا و زیست ماز هم خ خوب بود

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببخشید اصلا این پیام رو ندیده بودم
      شما که سنی ندارید آخه یعنی چی بین این همه جوون.
      توی کلاس شیمی خانم های شاغلی رو می دیدم که علاقه اونا رو پای کنکور مجدد کشیده بود.یادمه از خیلی از همین جوونا که دارید میگید درس و هوششون بهتر بود
      کلاس های قلمچی توی هر شهر فرق می کنه...من خودم کلاس کنکورایی که رفتم قلمچی نبودن
      در مورد آزمون هم من تجربه قلمچی،زیست ماز و جامع سنجش رو دارم.قلمچی بهترین بود بین اینا و زیست ماز هم خ خوب بود
      سلام تبریک میگم
      اگ قدیم تمدید شد من همون قدیم بمونم یا برم جدید؟
      من فیزیک و ریاضیم داغونه ولی زیستو شیمیم قویه. بعد همون زیستو شیمیش عوض شده میترسم نتونم توو 8 9 ماه مسلط شم. حالا ب نظرتون چ کنم؟ فرضو بر این بذارین ک قدیم تمدید شده
      Sil Baştan

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mndayi نمایش پست ها
      سلام تبریک میگم
      اگ قدیم تمدید شد من همون قدیم بمونم یا برم جدید؟
      من فیزیک و ریاضیم داغونه ولی زیستو شیمیم قویه. بعد همون زیستو شیمیش عوض شده میترسم نتونم توو 8 9 ماه مسلط شم. حالا ب نظرتون چ کنم؟ فرضو بر این بذارین ک قدیم تمدید شده
      به رتبه تون هم البته بستگی داره.
      به نظرم کسی که بره جدید تطبیق زیست وشیمی براش زمان گیرتر از فیزیک و ریاضیه.
      اگه برید جدید مباحث فیزیک دردسر داری حذفه(بالاتر گفتم کدوما).ریاضی هم کمی کم حجم تره.شیمی هم سبکتره ولی حفظیات زیاد و جدید داره.شکل ها و کلمات زیست جدیدن ولی ظاهعرا آغازیانو قارچ ندارن.
      من اگه خودم بودم قدیم می موندم به هر حال با کتابای خودمون بیشتر آشناییم.اما حتماااااااااااااااااااااا ااااااااااااااا به کتاب زیست جدیدها مراجعه می کردم.امسال کنکور یه مباحثی انگار قاطی بود!بعضی سوالای دینی،زیست انگار نظام جدیدی بودن.حتی شیمی دوم به کتاب جدیدا بیشتر میخورد.پس نباید ریسک کرد.چون سال دیگه ممکنه وضع بدتر بشه.
      نمی تونم یه نظر قطعی بدم.خودتون باید قشنگ بشینید فکر کنید که کدوم براتون بهتره!اگه از دسته ی غر زن(!) هستید و مدام به نظام ها فکر می کنید برید جدید.

من از روز اعلام نتایج اولیه پارسال تصمیم گرفتم که نظام قدیم شرکت کنم و هیچچچچچ وقت از این تصمیم احساس پشیمانی نکردم.چون تصمیمم قطعی بود

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن