خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 38
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

Post ✅ آزمون های غیر حضوری و تحلیل آزمون+نمونه (Wonderland)

سلااااااااااااام.وقت بخیر.
      خب اول میرم سراغ فرق آزمون حضوری و غیر حضوری.هیچ فرقی وجود ندارهباید همون طوری که برای که برای آزمونای حضوری آماده بودید آماده شید
      1)صبحانه
      2)پوشیدن لباس مخصوص آزمون
      3)پرینت گرفتنن سوالات و یا دریافت سوالات از نمایندگی(اگه هیچ کدوم نشد اونوقت از روی گوشی یا لپ تاپ)+داشتن پاسخ برگ(این رو خودم داشتم)
      13970321p5ol483436.jpg
      4)شروع آزمون راس ساعت اصلی(اگر وقتتون گذشت می تونید ساعت رو عقب بکشید)
      5)حل کردن سوالات در زمان بندی که با خودتون توافق کردید قبلا!من خودم نوشته شده همراه خودم می بردم!که حواسم باشه
      6)حین آزمون اصلا از سرجاتون بلند نشید و صحبت نکنید.بقیه دارن آزمون میدنخوراکی آزمون رو از قبل کنار خودتون بذارید همین طور تمام مواد لازم!تراش- دستمال و....سعی کنید محل درس خوندن و آزمون دادنتون جدا باشه.آخه یه حس نقش پذیری نسبت به اون مکان هست!
      7)از سوالات به شدت وقت گیر و شک دار عبور می کنید.این مهارته که باید به دست بیارید.سوالاتی که گزینه های شک دار دارید مشخص کنید سر آزمون
      8)از وقت آزمون بیشتر به خودتون تایم ندید که ترازتون بالا بیاد و ...
      9)از روی پاسخبرگ که تمام گزینه های انتخابی کاملا پر شده به سیستم انتقال بدید
      10)زمان بندی که سر آزمون انجام دادید رو یادداشت کنید و با اون چیزی که قرار بوده باشه مقایسه کنید

حالا مقداری استراحت کنید تا ریکاوری بشید

برید سر برنامه آزمون بعد ببینید از هر فصل چه کتابایی رو می خواید بزنید؟چند تا تست دارن؟
      %D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-9-%D8%A7%D8%B3%D9%81%D9%86%D8%AF.jpg%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-9-%D8%A7%D8%B3%D9%81%D9%86%D8%AF-2.jpg

احتمالا دیگه تا حالا کارنامه تون اومده
      هیچ وقت از تراز بالا خیلییییییییییییییییییی خوشحال نشید و از تراز پایین داغون!اگه قرار باشه این طوری باشید یه هفته خوشحال دو هفته بعد ناراحت.دیدم افرادی که اینقدر توی نخ تراز رفتن که دیگه برنگشتن!
      مهم ترین چیز اینه که بفهمید اشکال کارتون کجاست؟ضعفتون؟نقظه ی قوتتون؟روش کدوم درس درسته کدوم غلطهه!
      اگه یه اشتباهو الان کردی آزمون بعد باهات نباشه....اگه زمان بره حداقل دیگه با خودت سر جلسه ی کنکور نبریش!
      درصد و تراز هر درس خیلی از تراز کل مهم تره

screenshot_2020-10-08-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DA%A9-3-%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D9%86-1398.jpg

حالا می ریم سراغ تحلیل درس به درس:
      خب مثلا ادبیات رو میاریم.اول میریم سراغ سوالای غ...یادگیری ناقص؟...دام؟....اشتباه بد علمی؟....جابه جا زدن؟ و.....
      اینا مهم ترین سوالاتن چون فکر کردی داری درست می زنیشونحالا بررسی کنید.گاهی با یه نگاه معلوم میشه کجا اشتباه کردی گاهی هم باید به پاسخنامه مراجعه کرد
      بعدش سراغ شک دارا که سر آزمون علامت زدی
      و بعد سوالای مهمی که نکته داشتن وعلامت زدی!اصلا شاید شانسی جواب رو به دست آوردی یا همه ی نکات رو نمی دونستی!
      و اینک سوالات نزده یا وقت کم اومده یا راهشو نمی دونی...در هر دو حالت اول سعی کنید خودتون سوال رو حلش کنید.بعدش پاسخنامه

توی توضیحات گفتم یه بار دیگه هم می گم حتی بعضی سوالات درست هم نیاز به بررسی دارن به خصوص زیست عربی و...
      برای همین بعضیا تمام سوالات رو بررسی می کنن.خودم از اولین سوال درس شروع می کردم و به سوالات صحیح نگاه می کردم تا نکات مونده رو بفهمم

نمونه تحلیل آزمون -آزمون 3 آبان 98-برای دانلود کلیک کنید

حالا باید چی کنیم؟
      یه سری جاها اشتباه داشتی محاسباتی و یا حواس پرتی بوده اینا حتما یادداشت شه و حواستون رو بیشتر جمع کنید
      یه سری مشکالات مهارتیه آرایه مثلا.تست روزانه می ذاریم
      یه سری مشکلات مبحثیه.مثلا گرمای فیزیک در برنامه ی هفته آینده براش یه فرصتی برای رفع اشکال فراهم می کنیم.به هر حال کامل خوندیم و تست هم زدیم.پس رفع اشکالش نباید خیلی طول بکشه

موفق و موید باشید.
      ویرایش توسط Wonderland : 03 اردیبهشت 1400 در ساعت 18:21

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون خانم دکتر.مفید بود
      ویرایش توسط Mr.Moein : 17 مهر 1399 در ساعت 18:59

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی خیلی مفید و عالی بود
      تشکرات فراوان

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خیلی عالی بود منم چند تا چیز بگم با اجازه خانوم نیازی
      یک اینکه اگه پای سیستم ازمون میدین کاملا بی فایدس به چند دلیل
      .وقتتون سر رد کردن سوال با موس و توجه کردن به سوال از روی مانیتور و.. خیلی میره و عملا تایم ازمون دقیق نیست
      .مهارت های ازمون مثل ضربدر منها رو نمیتونین رعایت کنین
      .اصلا اون حس ازمون که روی برگه گزینه خط میزنین و توی جای کم راه حل مینویسین و ... رو نداره
      پس حتما سوالا رو پرینت کنین یا سر صبح برین از حوزتون دفترچه ازمونو بگیرین
      دوم اینکه حتما از همین اول یسری تکنیکا رو مثل زمان نقصانی و ضربدر منها اجرا کنین تا توش حرفه ای شین
      سه اینکه اگه سوالات یه درس سخت بود ناراحت نشین و اگه اسون بود شاد نشین چون شرایط واسه همه یکسانه و باید هیجان خودتونو کنترل کنین
      نکته اخرم اینه که سر سوالی که بلد نیستین خواهشا وقت نزارین تا تهش تایم کم نیارین
      یچیزی هم نگفتم
      تحلیل کنین سر جدتون آزمونو
      با تچکر❤
      ویرایش توسط SiiiiiiNA : 18 مهر 1399 در ساعت 02:02

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      بابت پست کاربردیتون ممنون

6. Top | #6
      moi
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مشکل زمانیه که حداکثر چهل پنجاه درصد سوالا رو میشه جواب داد یعنی سوالای آسون وکمی متوسط جواب داده میشن ولی بقیه آدم توش میمونه!فکرمیکنی خوب یاد گرفتی ولی اشتباه میکنی!میری از اول سراغ درسنامه بعد تست ولی دوباره میبینی موقع تست همون آشه وهمون کاسه!راه حلتون برای اینجور درسا چیه؟
      توجه کنین یه کنکوری نه یه فارغ التحصیل فقط دوهفته وقت داره که درسای جدید رو بخونه،برای آزمون بعد خودشو آماده کنه،پس کی وقت میکنه رفع اشکال آزمون قبلشو بکنه؟؟؟
      پ ن:من کنکورمو دادم هرچند نتیجه دلخواه نبود ولی خیلی دلم میخواست شیوه بچه ها رو بدونم وهمینطور شاید این سوالم کمکی باشه به هزار وچهارصدیا
      ویرایش توسط moi : 19 مهر 1399 در ساعت 00:40

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moi نمایش پست ها
      مشکل زمانیه که حداکثر چهل پنجاه درصد سوالا رو میشه جواب داد یعنی سوالای آسون وکمی متوسط جواب داده میشن ولی بقیه آدم توش میمونه!فکرمیکنی خوب یاد گرفتی ولی اشتباه میکنی!میری از اول سراغ درسنامه بعد تست ولی دوباره میبینی موقع تست همون آشه وهمون کاسه!راه حلتون برای اینجور درسا چیه؟
      توجه کنین یه کنکوری نه یه فارغ التحصیل فقط دوهفته وقت داره که درسای جدید رو بخونه،برای آزمون بعد خودشو آماده کنه،پس کی وقت میکنه رفع اشکال آزمون قبلشو بکنه؟؟؟
      پ ن:من کنکورمو دادم هرچند نتیجه دلخواه نبود ولی خیلی دلم میخواست شیوه بچه ها رو بدونم وهمینطور شاید این سوالم کمکی باشه به هزار وچهارصدیا
      مرسی از سوال خوبتون
      مطمئن باشید جمع سوالای ساده و متوسط توی کنکورای آزمایشی حداقل 70 هست.حالا هر آزمون یک یا چند درس هست که سخت تر طراحی میشن.هیچ راه جادویی وجود نداره.هر چه قدر بیشتر تست و آزمون زده باشید دستتون هم تند تره.هر چه قدر سر درسا دقت بیشتر و تمرکز بالاتری داشته باشید تعداد غ ها کم تره و سوالات درستی که جواب می دید بیشتره.بخش اصلی یادگرفتن توی تست نه توی درسنامه.یعنی مثلا ریاضی که با یه درسنامه همه چی حل نمیشه.فرض کنید بیام ده بار درسنامه کاربرد مشتق رو بخونم....آیا من الان برم تست بزنم همه رو بلدم بزنم؟همه رو درست می زنم؟مسلما خیررررر.میرم می بینم از 10 تست اول 5 تا رو بلدم.سه تا غ دوتا نزده!الان مشکل من اون غ ها و نزده هاست باید ببینی مشکلت کجای تسته.و اینقدر تکرار کنی تا حل شه مثلا 200 تست زدی بعد 70 تاش غلط و نزده.علامتشون می زنی.وقتی خواستی هفته ی دوم فرجه آزمون مرورشون کنی(مثلا سه شنبه)میای سراغ این 70 تا اول و دوباره می زنیشون نه که بری کتاب جدید!این بار مثلا 20 تاشو مشکل داری دوباره و دوباره تا این مشکلات به صفر نزدیک شه!
      یه دانش آموز برای این که بتونه رفع اشکال آزمون قبلش رو کنه باید توی فرجه آزمون قبلیه به اندازه ی کافی تست زده باشه و کامل خونده باشه. اونوقت بعد آزمون به زمان محدودی(چند ساعت مثلا دو سه ساعت) برای رفع اشکال نیاز داره.نه این که نخونده و تست نزده بیاد تازه رفع اشکال کنه.این یعنی جا موندن از برنامه اصلی!یا اگه زمان بیشتری می خواد اونقدر که نشه خوند حتما باید توی ایستگاه جبرانی و یا جمع بندیِ غیر آخر سال مشکلاتش رو رفع کنه(برای موارد ضروری)

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی خیلی ممنون

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      امروز آزمون داشتید. پس up می کنم این تاپیک رو.

یه نکته ی مهم:هیچ وقت اگه آزمونی سخت بود سر آزمون نگید بی خیال همه چیز تمومه اتفاقا اون موقع باید تمام تلاشتون رو بذارید برای این که هر سوالی که بلدش هستید رو پیدا کنید و حل کنید
      معمولا وقتی آزمون سخت میشه یه عده کنار زده میشن چون روحیه ی لازمرو ندارند.
      اما نکته ی اصلی اینجاست که وقتی آزمون خیلی سخت باشه به جز یه عده ی خیلی کمی بقیه درصداشون افت پیدا می کنه.
      کارنامه های 99 زیر صد رو اگه دیده باشید درسای که خیلی سخت بوده خیلی ها درصدشون کم شده رتبه ی 14 امسال شیمی 6 از ده زده ولی اینقدر کنترل داشته سر جلسه که اولا شیمی رو تا 60 رسوند ثانیا با بقیه درسا جبران کرده و دو رقمی شده

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      Up

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون آذین جان...ای کاش یک تاپیک جامع در مورد برنامه ریزی میذاشتی مخصوصا برنامه ریزی خودت

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط narjes78 نمایش پست ها
      ممنون آذین جان...ای کاش یک تاپیک جامع در مورد برنامه ریزی میذاشتی مخصوصا برنامه ریزی خودت
      سلام نرجس جان.
      روش برنامه ریزی توی انجمن چند تا تاپیک خوب هست براش مخصوصا روش برنامه ریزی کاربر matrooke که خیلی با جزییات کامل توضیح دادن ایشون
      اگه بخوام تاپیک بنویسم احتمالا آخر هفته بتونم.استادا با سرعت نور دارن درس میدن این هفته
      ممنون از پیشنهادتون

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Wonderland نمایش پست ها

سلام نرجس جان.
      روش برنامه ریزی توی انجمن چند تا تاپیک خوب هست براش مخصوصا روش برنامه ریزی کاربر matrooke که خیلی با جزییات کامل توضیح دادن ایشون
      اگه بخوام تاپیک بنویسم احتمالا آخر هفته بتونم.استادا با سرعت نور دارن درس میدن این هفته
      ممنون از پیشنهادتون
      مرسی عزیزم...هروقت تایمت باز بود و حوصله کردی بنویس..قلم خوبی داری به خاطر این گفتم♡

14. Top | #14
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Wonderland نمایش پست ها

سلام نرجس جان.
      ممنون از پیشنهادتون
      سلام،
      من تازه میخوام برم قلم چی ثبت نام کنم ،صرفا به خاطر اینکه اون مهارته ازمون زدن کم کم دستم بیاد
      برنامه ریزیم هم که با قلم چی پیش نرفتم،من پایه پایه خوندم ولی اون ترکیبی میره(لامصب)
      به نظرت چیکار کنم؟با اینکه به ازمون نمیرسم(دلیلشو گفتم)بازم باید همشو تحلیل کنم؟ یا چی؟

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط indomitable نمایش پست ها

سلام،
      من تازه میخوام برم قلم چی ثبت نام کنم ،صرفا به خاطر اینکه اون مهارته ازمون زدن کم کم دستم بیاد
      برنامه ریزیم هم که با قلم چی پیش نرفتم،من پایه پایه خوندم ولی اون ترکیبی میره(لامصب)
      به نظرت چیکار کنم؟با اینکه به ازمون نمیرسم(دلیلشو گفتم)بازم باید همشو تحلیل کنم؟ یا چی؟
      سلام
      مهارت آزمون زدن وقتی به دست میاد که شما از اون فصول رو خونده باشید. به طور مثال یک فصل فیزیک دوازدهم یک فصل یازدهم رو فلمچی می خواد بیاره.خب اگه شما اون یازدهم رو نخونده باشید که چه طور می خواید سر جلسه سوالاتش رو بزنید؟تنظیم وقت چه طور؟میشه همه تایمتون رو روی فیزیک دوازدهم بدید؟این که مدیریت آزمون نیست اونوقت
      من اگه جای شما بودم با برنامه نیم یال دوم قلمچی پیش می رفتم یا این تفاوت که درسایی رو که این مدت کار کردید رو علامت دارهاش و خلاصه هاش رو برای آزمون دوره می کردم و از فصول نیم سال اول به جاش درس وارد می کردم. و اونایی که جدید هستن ر و پیش می بردم!
      این چیزی که گفتم در صورتیه که بخواید با آزمونا نیم سال دوم رو پیش برید.
      یکمی عجیبه این روش ولی اگه می خواید از الان برید آزمون و مدیریت آزمون رو داشته باشید این جوری میشه

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن