خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 19
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

Lightbulb 🟣🔵🔴🚴🏻‍♂️ جمع بندی نیم سال کنکوری های1400 (wonderland)

سلام گلای تو خونه کنکوریای نمونه

امیدوارم حالتون خوب باشه درساتون هم حالشون خوب باشه

می خوایم در مورد جمع بندی نیم سال اول صحبت کنم برای دوستانی که با آزمون پیش رفتن و یا چند ماهی هست که درس خوندن رو شروع کردن

اصطلاحات:
      تست علامت دار:تست های غ نزده و ص نکته داری که قبلا از روی کتاب جامع زدید
      باکس روزانه:تست هایی که جدا از برنامه آزمون هستن و مهارتی اند به طور مثال 10 تست آرایه /5 املا/ 15 قرابت/ 1 درک مطلت عربی/ 10 تست ترجمه و تعریب/یک ریدینگ زبان

درس ادبیات فارسی:

لغت و اعلام:اول تست جامع بزنید مثلا 100 تا بعدش سختا رو هایلایت کنید در آخر به کتاب لغت و اعلامتون برگردید و مرورجاهای اشکال دار و اونایی که قبلا علامت دار کردید.بعدش هم زمان دار یه مقدار تست سنجشی کار کنید که رفع اشکالتون خوب انجام شده یا نه

قرابت و آرایه:ادامه روند باکس روزانه به اضافه مرور علامت دارها از ابتدای سال

دستور زبان :ابتدا هایلایت درسنامه ها رو انجام بدید یا اگه خلاصه دارید بخونید.بعدش سراغ تست های علامت دارتون.

درس عربی:
      مرور خلاصه ها یا هایلایت های درسنامه.بعدش تست علامت دار.آزمون های درس به درس می تونه باشه خوب باشه (اخیر قلمچی) و در آخر یکی دو تا آزمون جامع.(مهم ترین نکته مرور تست های علامت دار و خلاصه هاست در این درس و کار کردن درک مطلب و ترجمه به صورت روزانه.آزمون زدن توی این درس بیشتر برای عید و زرد عمومیه ولی اگه الان هم کسی بزنه خیلی هم خوبه.اگر الان آزمون هم نزنید تیپ های شکل و تحلیل صرفی رو جدا کار کنید که یه مهارت های ریزی دارن)

در ترجمه و درک مطلب باید روند باکس روزانه تون رو حفظ کنید و اگه هنوز درک مطلب کار نکردید حتما شروع کنید

اگه پایه عربی تون خیلی تعریفی نداره یا این که قواعد رو بلدید ولی کندید فیلم های استاد ناصح زاده بسیار عالی اند و رایگان هم هستن ایشون با بهترین روش توضیح می ده و وقت دانش آموز رو اصلا هدر نمی ده

درس دینی:
      بهتره من نظری ندم ولی روی آیات و حفظشون خیلی کار کنید متن حفظی کتاب ارتباطات و..

درس زبان انگلیسی

اگه تا حالا کار نکردید چون که پایه تون قوی بوده یا برعکس الان بهترین موقعیته که جبران کنید

لغات رو اول تست بزنید >>هایلایت ایراد دار ها >>بعدش مطالعه سریع لغات از روی هایلایت ها و درسنامه >>بعد دوباره تست

برای قواعد اول مرور یا خوندن درسنامه بعد تست بعد خلاصه نویسی تست محور و فرمول محور

درس ریاضی و فیزیک:
      اول آزمون تک درس بزنید مثلا آزمون سینماتیک و ببیند کدوم بخش ها جای کار بیشتری داره!بعد بهش تایم بدید.(یعنی اگه مشکل اینا حل نشد با علامت دار ها برای اون تیپ خاص تست جدید بزنید) و بعد تست های علامت دار و خلاصه ها (یا هایلایت درسنامه )رو کامل مرور کنید بعدش
      آزمون آزمون آزمون جامع

زیست:
      سوالات چند سال اخیر موسسات خودم قلمچی رو زدم مثلا یک درس رو می زدم بعدش می رفتم سراغ
      کتاب درسی و نکات قبلا نوشته شده بعدش اگه وقت می شد تست های علامت دار.رفع اشکال و مرور کتاب درسی مهم ترین گامه

شیمی:
      موج آزمون رو درس به درس پیش ببرید آزمون های اولش رو حالت رفع اشکالی بعدش رفع اشکال بعدشم که آزمون های درس به درس به صورت سرعتی سنجشی

تست های علامت دار کتاب جامع تون و کتاب درسی و خلاصه هاتون رو هم مرور کنید

در اخر هم آزمون جامع سرعتی هر چه بیشتر بهتر

نکات:
      1)اگر درس هایی هستن که مقداری جامونده دارید این ها رو هم باید کنار مرورتون پیش ببرید.برای اینا تست های کتاب جامع تون رو می زنید مثل قبل
      2)توی این دو آزمون دی و بهمن تا جایی که می تونید تلاش کنید و ساعت مطالعه ی بالا ولی منطقی داشته باشید!این تایم خیلی خیلی تایم مفیده.
      3)همیشه وقتی نظرات مختلف رو می شنوید سعی کنید به جای این که تمام و کمال اون ها رو تقلید کنید به جاش اون ها رو با برنامه های خودتون مچ کنید و شخصی سازیش کنید
      4)اگه خلاصه نویسی نداشتید تا الان الان بهترین وقته که بعد از مرور وتسلط خلاصه های کم حجم و مفید بنویسید

فایل پیوست:نمونه ی خلاصه ها (کلیک کنید)

به روز رسانی:
      استفاده از کارنامه بازیابی سوال محور اگه آزمون میدید واقعا واقعا واقعا عالیه.سوالات رو مبحث به مبحث غ و نزده ها رو چاپ کنید و دوباره بزنید.
      منبع خیلی خیلی خوبی برای هفته آخر جمع بندی دی و بهمن هستش
      خودم از آرایه و زبان و فیزیک و ریاضیش خیلی استفاده کردم
      ویرایش توسط Wonderland : 23 آذر 1399 در ساعت 15:53 دلیل: اضافه کردن یک نکته

2. Top | #2
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Wonderland نمایش پست ها

می خوایم در مورد جمع بندی نیم سال اول صحبت کنم برای دوستانی که با آزمون پیش رفتن و یا چند ماهی هست که درس خوندن رو شروع کردن

اصطلاحات:
      باکس روزانه:تست هایی که جدا از برنامه آزمون هستن و مهارتی اند به طور مثال 10 تست آرایه /5 املا/ 15 قرابت/ 1 درک مطلت عربی/ 10 تست ترجمه و تعریب/یک ریدینگ زبان

درس ادبیات فارسی:

لغت و اعلام:اول تست جامع بزنید مثلا 100 تا بعدش سختا رو هایلایت کنید در آخر به کتاب لغت و اعلامتون برگردید و مرورجاهای اشکال دار و اونایی که قبلا علامت دار کردید.بعدش هم زمان دار یه مقدار تست سنجشی کار کنید که رفع اشکالتون خوب انجام شده یا نه

دستور زبان :ابتدا هایلایت درسنامه ها رو انجام بدید یا اگه خلاصه دارید بخونید.بعدش سراغ تست های علامت دارتون.

درس عربی:
      مرور خلاصه ها یا هایلایت های درسنامه.بعدش تست علامت دار.آزمون های درس به درس خیلی عالی می تونه باشه و در آخر یکی دو تا آزمون جامع

در ترجمه و درک مطلب باید روند باکس روزانه تون رو حفظ کنید و اگه هنوز درک مطلب کار نکردید حتما شروع کنید

اگه پایه عربی تون خیلی تعریفی نداره یا این که قواعد رو بلدید ولی کندید فیلم های استاد ناصح زاده بسیار عالی اند و رایگان هم هستن ایشون با بهترین روش توضیح می ده و وقت دانش آموز رو اصلا هدر نمی ده

درس دینی:
      بهتره من نظری ندم ولی روی آیات و حفظشون خیلی کار کنید متن حفظی کتاب ارتباطات و..

درس زبان انگلیسی

اگه تا حالا کار نکردید چون که پایه تون قوی بوده یا برعکس الان بهترین موقعیته که جبران کنید

لغات رو اول تست بزنید >>هایلایت ایراد دار ها >>بعدش مطالعه سریع لغات از روی هایلایت ها و درسنامه >>بعد دوباره تست

برای قواعد اول مرور یا خوندن درسنامه بعد تست بعد خلاصه نویسی تست محور و فرمول محور

درس ریاضی و فیزیک:
      اول آزمون تک درس بزنید مثلا آزمون سینماتیک و ببیند کدوم بخش ها جای کار بیشتری داره!بعد بهش تایم بدید.(یعنی اگه مشکل اینا حل نشد با علامت دار ها برای اون تیپ خاص تست جدید بزنید) و بعد تست های علامت دار و خلاصه ها (یا هایلایت درسنامه )رو کامل مرور کنید بعدش
      آزمون آزمون آزمون جامع

زیست:
      سوالات چند سال اخیر موسسات خودم قلمچی رو زدم مثلا یک درس رو می زدم بعدش می رفتم سراغ
      کتاب درسی و نکات قبلا نوشته شده بعدش اگه وقت می شد تست های علامت دار.رفع اشکال و مرور کتاب درسی مهم ترین گامه

شیمی:
      موج آزمون رو درس به درس پیش ببرید آزمون های اولش رو حالت رفع اشکالی بعدش رفع اشکال بعدشم که آزمون های درس به درس به صورت سرعتی سنجشی

نکات:
      1)اگر درس هایی هستن که مقداری جامونده دارید این ها رو هم باید کنار مرورتون پیش ببرید.برای اینا تست های کتاب جامع تون رو می زنید مثل قبل
      2)توی این دو آزمون دی و بهمن تا جایی که می تونید تلاش کنید و ساعت مطالعه ی بالا ولی منطقی داشته باشید!این تایم خیلی خیلی تایم مفیده.
      3)همیشه وقتی نظرات مختلف رو می شنوید سعی کنید به جای این که تمام و کمال اون ها رو تقلید کنید به جاش اون ها رو با برنامه های خودتون مچ کنید و شخصی سازیش کنید
      4)اگه خلاصه نویسی نداشتید تا الان الان بهترین وقته که بعد از مرور وتسلط خلاصه های کم حجم و مفید بنویسید

سلام خانم واندرلند .
      مرسی از شما
      ما یازدهمی ها چه کنیم؟

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hisen نمایش پست ها

سلام خانم واندرلند .
      مرسی از شما
      ما یازدهمی ها چه کنیم؟
      خواهش می کنم
      دقیقا همین کار ها.خیلی تفاوتی نیست.فقط اگه جای شما بودم منابع اصلی رو مثل موج آزمون رو می ذاشتم برای سال دیگه به جاش مارک های دیگه بزنید یا مثلا آزمون های سال های گذشته گاج و قلمچی و.. رو پرینت بگیرید و همونا رو کار کنید

4. Top | #4
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات

اصطلاحات:

درس ادبیات فارسی:

درس عربی:
      مرور خلاصه ها یا هایلایت های درسنامه.بعدش تست علامت دار.آزمون های درس به درس خیلی عالی می تونه باشه و در آخر یکی دو تا آزمون جامع

درس دینی:

درس زبان انگلیسی

درس ریاضی و فیزیک:
      آزمون آزمون آزمون جامع

زیست:

شیمی:

نکات:

...........................................
      سلام عزیزم که حالا شناختمت
      راجب زیست اگه فقط متن کتاب رو برای مرور بخونیم وتست نزنیم مشکلی ایجاد میکنه؟
      آدم هاے سادہ را دوست دارم...
      بوے ناب آدم میدهند....

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط darya.aram نمایش پست ها
      ...........................................
      سلام عزیزم که حالا شناختمت
      سلام دوست عزیز
      اگه برای جمع بندی الان متن کتاب رو خوب بخونید و تست های علامت دار رو هم خوب مرور کنید و تست جدید نزنید مشکلی نیست.
      البته همه چیز به کیفیت کارتون بستگی داره.دیده شده رتبه برتری که ادعا کرده بیشتر تایم متن کتاب بررسی کرده و فقط تست کنکور حل کرده .
      هر چند که با دید طراح زیست امسال به نظرم تست بیشتر و چالشی تر نتیجه بهتری میده

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      درود . خیلی هم عالیییییییییی .

من یه سوال دارم :

مثلا در ژنتیک من به خاطر حجم زیاد تستها زوج زدم . وقت نشده و فرد ها مونده . الان در این 3 هفته اوانس . فرد هارو بزنم یا علامت دار های زوج رو ؟

و اینکه پیشروی بکنیم یا نه ؟ برگردیم مرور کنیم؟ من شیمی تستی نمونده که نزنم متاسفانه میخوام یه خورده از ترموشیمی بخونم که قلم یهو پیش روی میکنه تو این بودجه بندی ها نظرتون چیه بخونم با اینکه برم سراغ موج ؟

ممنان ها
      @Wonderland
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها
      درود . خیلی هم عالیییییییییی .

من یه سوال دارم :

مثلا در ژنتیک من به خاطر حجم زیاد تستها زوج زدم . وقت نشده و فرد ها مونده . الان در این 3 هفته اوانس . فرد هارو بزنم یا علامت دار های زوج رو ؟

و اینکه پیشروی بکنیم یا نه ؟ برگردیم مرور کنیم؟ من شیمی تستی نمونده که نزنم متاسفانه میخوام یه خورده از ترموشیمی بخونم که قلم یهو پیش روی میکنه تو این بودجه بندی ها نظرتون چیه بخونم با اینکه برم سراغ موج ؟

ممنان ها
      @Wonderland
      درود بر شما.
      در مورد شیمی پیش روی لازم نیس.مهم ترین کار قطعاااااااااااااااااا موج آزمونه.و کلا آزمون زدن توی این درس از همه مهم تره.حتی توی این بازه می تونید خیلی خیلی درصدتون رو افزایش بدید با تست زمان دار زدن
      در مورد زیست اگه تسلطتون خوبه و آزمون اون مبحث رو خوب زدید به نظر همون علامت دار به اضافه ژنتیک های سه سطحی اگه وقت بشه خیلی خوبه

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

درود بر شما.
      در مورد شیمی پیش روی لازم نیس.مهم ترین کار قطعاااااااااااااااااا موج آزمونه.و کلا آزمون زدن توی این درس از همه مهم تره.حتی توی این بازه می تونید خیلی خیلی درصدتون رو افزایش بدید با تست زمان دار زدن
      در مورد زیست اگه تسلطتون خوبه و آزمون اون مبحث رو خوب زدید به نظر همون علامت دار به اضافه ژنتیک های سه سطحی اگه وقت بشه خیلی خوبه

ممنوننننننننننننننننننننن ننننننننننننننننننننننننن ننننننننننننننننننننننننن ننننننننننننننننننننننننن نننن
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

9. Top | #9
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بح بح بسیار هم عالی واقعا دستت درد نکنه آذین جان : )
      خیلی خوشحالم بابت این تاپیک بنظرم موثر ترین تاپیک در ماه گذشتس
      موفق باشی قربونت برم ❤
      25 : 32 : 13 : 00

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      یه نکته جا موندالان به تاپیک اضافه اش کردم

استفاده از کارنامه بازیابی سوال محور اگه آزمون میدید واقعا واقعا واقعا عالیه.سوالات رو مبحث به مبحث غ و نزده ها رو چاپ کنید و دوباره بزنید.
      منبع خیلی خیلی خوبی برای هفته آخر جمع بندی دی و بهمن هستش
      خودم از آرایه و زبان و فیزیک و ریاضیش خیلی استفاده کردم

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط darya.aram نمایش پست ها
      تا وقتی که خودت رو ازطریق تست های آزمونی به چالش نکشی نمیتونی دقیق متوجه بشی که کدوم مباحث یا تیپ تست ها رو لنگ میزنی
      برای مرور یه آزمون حداقل 30 سواله ازخودت بگیر و براساس عملکردت برنامه ات رو برای تمرکز روی مطالعه تعیین کن
      موقع مرور تست تکراری هم زیاد کارکن البته تست تکراری به معنای از حفظ زدن نیست بلکه به معنی تحلیل دوباره و مرور نکات مهم هست

12. Top | #12
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      تا وقتی که خودت رو ازطریق تست های آزمونی به چالش نکشی نمیتونی دقیق متوجه بشی که کدوم مباحث یا تیپ تست ها رو لنگ میزنیبرای مرور یه آزمون حداقل 30 سواله ازخودت بگیر و براساس عملکردت برنامه ات رو برای تمرکز روی مطالعه تعیین کنموقع مرور تست تکراری هم زیاد کارکن البته تست تکراری به معنای از حفظ زدن نیست بلکه به معنی تحلیل دوباره و مرور نکات مهم هست
      به به زیرو جان یه مدت نبودی...زیرو من چند وقت پیش یه تاپیک زدم منتظر بودم بیای نظرتو بگی...الان اپ میکنم لطف کن بیا تو
      اسم تاپیک چطور برسم منابع زیادی رو تموم کنم.
      آغوشم بااازه ،مثا دهن مردم .
      ویرایش توسط DrDark13 : 23 آذر 1399 در ساعت 20:13

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hisen نمایش پست ها

ما یازدهمی ها چه کنیم؟
      زیاد قاطی جوها و فضاهای مسموم نشید
      سعی کنید مقایسه کردن خودتون با بقیه رو به حداقل برسونید
      این مقایسه کردنا دوتا حالت داره ... یا فکرمیکنی از بقیه خیلی عقبی و از رفع کردن اشکال های خودت غافل میشی یا فکر میکنی خیلی از بقیه جلوتری و مغرور میشی

بهترین کار برای شما تمرکز روی همون سالی هست که هستید و تمرکز روی عملکرد خودتون

یکی از کارایی که توی سال یازدهم به خود من خیلی کمک کرد یادداشت برداری هام بود.... سعی کن رفع اشکال هات رو یادداشت کنی و یه تصویر ذهنی برای خودت توی دفترها بسازی
      یکی از کارایی که میتونی الآن انجام بدی و توی سال دیگه خیلی بدردت میخوره شناسایی یا ایجاد نقاط قوت و ستون های درسی هست.... این خودشناسیه توی استراتژی های آزمون دادنت کمک کننده هست
      درضمن سعی کن ازهمین الآن خودت رو به تست زدن عادت بدی... مطالعه ی تست محور چیزیه که تضمین کننده ی آنالیز صحیح و پیشرفت عملکرده

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      خسته نباشید
      من اختصاصی های دوازدهم رو همه رو یه منبع کار کردم
      بعد می‌خواستم ببینم تو این بازه چیکار کنم؟
      منبع جدید بگیرم و تست بزنم یا اینکه از کتاب‌های آزمونی و آزمون موسسات استفاده کنم؟

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ma.mo نمایش پست ها
      سلام
      خسته نباشید
      من اختصاصی های دوازدهم رو همه رو یه منبع کار کردم
      بعد می‌خواستم ببینم تو این بازه چیکار کنم؟
      منبع جدید بگیرم و تست بزنم یا اینکه از کتاب‌های آزمونی و آزمون موسسات استفاده کنم؟
      درود بر شما.
      این که شما تست ها رو تموم کردید کارتون تازه شروع شده! و این که بخواید برید دکباره کتاب جامع بخرید و بزنید میشه شروع از صفر!
      منظورم از شروع کار اینه که باید تست های علامت دارتون رو بار ها و بارها مرور کنید
      چون که جامونده ندارید و این خیلی هم عالیه توی این بازه هم کل تست های علامت دارتون رو مرور کنید هم آزمون های زیادی بزنید مخصوصا مخصوصا موج آزمون شیمی.و بعد فیزیک و ریاضی در اولویت اند
      برای زیست ازمونای قلمچی اخیر رو درس به درس بزنید یا مثلا سه سطحی و رفع اشکال با کتاب درسی
      موفق و موید باشید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن