خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 10 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 138
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

Lightbulb ☑️⛔️جمع بندی کنکور سراسری 1400⛔️☑️ Wonderland

سلام بچه ها.وقتتون بخیر.امیدوارم خوب باشید و درسا رو بهتر از همیشه جلو ببرید

قراره توی این تاپیک در مورد جمع بندی نهایی کنکور توضیح بدم.

مطالبی که می خوام بگم توی تیتر های زیر ارائه میشه

0)پیش گفتار

1)کنکورهای عمومی

2)دوران انتقالی

3)برنامه و منابع آزمون ها

4)اجرای آزمون

5)مدیریت زمان

6)تحلیل آزمون و پسا آزمون!!!

7)تورق سریع

8)یک سری تجربه های شخصی درباره آزمون های چند روز یکبار

0)پیش گفتار:

جمع بندی چه قدر مهمه؟ممکنه تو این دوران کسی بتونه پیشرفت کنه؟

در جواب باید بگم خیلیییییییی

همین قدر که این دوران می تونه رتبه پنج رقمی رو چهار رقمی،چهاررقمی رو سه رقمی ،دانشگاه تیپ 3 رو تیپ 1،قبولی شهریه پرداز رو روزانه کنه و....اگه درست و اصولی پیش برید می تونید توی درصداتون جهش ایجاد کنید

البته لازم به ذکره همه اینا برعکسشم ممکنه،چون خیلیا ممکنه این دوران رو جدی نگیرن،خسته بشن،از روش های عجیب و غریب برای جمع بندی استفاده کنن(روش هایی که امتحانش رو پس نداده!)و...

1)کنکور های عمومی:

زدن کنکورهای عمومی بقیه ی رشته ها یکی از بهترین راه ها برای یادگیری،مدیریت زمان و مرور دروس عمومیه

لازم نیست همه ی مباحث رو تموم کرده باشید که بخواید برید سراغ این منبع

به دو صورت می تونید از این منبع استفاده کنید به صورت درس به درس و جدا و به صورت 75 دقیقه ای

که هر کدوم کاربرد خاص خودشون رو دارن،اولی برای افزایش درصد یه درس خاص در مدت فشرده و دومی برای مدیریت زمان و یادگیری

این کار رو هر فرد بنا به تایمی که داره شروع می کنه بعضی ها از اوایل فروردین بعضیا از اردیبهشت و...

75 دقیقه وقت می گذارید و 100 تست عمومی رو حل می کنید.ترتیب دروس و زمان بندیشون برای هر فرد متفاوت هست

به طور مثال خودم:

ادبیات:8 تا 8:15

عربی:15 تا 8:30

دینی:30 تا 8:45

زبان:45 تا 9

استراتژی بازگشت:9 تا 9:15

برای استراتژی بازگشت طی آزمون هایی که خودتون حل می کنید دستتون میاد که قراره کدوم درسا و کدوم تیپ سوالات رو به این بخش منتقل کنید

مثلا با خودمون توافق کردیم که سوالات دستور زبان فارسی(غیر حذفی ها)،آرایه های سخت،درک مطلب عربی وشک دارها برای این بخش کنار بگذاریم

2)دوران انتقالی

دوران جمع بندی با این دوران آغاز می گردد.یعنی حدود یک هفته الی ده روز کنار می گذاریم تا برای آزمون زدن در قالب کنکور آماده بشیم.قرار نیست توی این مدت ما همه مطالب رو بخونیم بدیهیه که ناممکنه.درواقع فقط قراره روی قسمت هایی که نیازه وقت بذاریم.یعنی چی؟مثال می زنم.

برای فیزیک میاید فرمول های هر فصل رو مرور می کنید.اگه خلاصه های خیلی خلاصه ای هم دارید می تونید بخونید.ضمنا با توجه به اطلاعات قبلی که از خودتون دارید طی آزمون هایی که قبلا دادید،قسمت های پر اهمیتی که قبلا وقت گذاشتید تست هم زدید ولی حس می کنید هنوز جای کار داره که مرور شه و رفع اشکالش انجام بشه رو می خونید.مثلا با فشار در لوله های یوشکل مشکل دارید یه 2 ساعت زمان میذارید و تست علامت و اگه نیاز شد تست جدید

برای زیست مثلا می دونی که نیازه چرخه های شارش انرژی رو مرور کنی میری سراغ متن کتاب و حاشیه نویسی های اون بخش

برای شیمی می دونی باید ترکیبات آلی،فرمولشون،گروه های عاملی،ویژگی هاشون رو مرور کنی ضمنا حتما گریزی به فصل محلول ها بزنی تا تیپ تست تبدیل مولار به مولال و برعکس رو حتما کارش کنی

این بخش باید به دور از وسواس باشه.قرار نیست همه مشکلات توی این چند روز حل شه،هر آزمونی که حل می کنید یه سری از مشکلات رفع میشن.دقت کنید این مرحله اصلا نباید طولانی شه.

در صورتی که خیلی دیر شروع کردید می تونید مرحله انتقالی رو حذف کنید.

3)برنامه و منابع آزمون ها:

این بخش به سطح شما برمی گرده.اما در حال کلی برای یک داوطلب متوسط 10 تا 12 آزمون می تونه تعداد مناسبی باشه(برای داوطلبای حرفه ای تعداد آزمون های تالیفی موسسات مختلف بالا میره)

،معمولا پیشنهاد میشه که کنکور های 6-5 سال اخیر به صورت 4:10 دقیقه انجام شه.+آزمون های امسالی که در موسسات ثبت نام کردید،طبق روش سه روز یه بار می چینید

نظر من متفاوت هست. در قسمت تجربیات شخصی یه نکته مهمی رو اشاره کردم حتما بخونید!

زمان شروع:این هم بستگی به سطح و برنامه قبلی شما داره.کنکوری هایی که با آزمون پیشرفتن از نیمه دوم یا دهه سوم اردیبهشت جمع بندی رو شروع می کنن.کسایی که برنامه خودشون رو داشتن و درس ها رو زود تر تموم کردن می تونن از اوایل اردیبهشت شروع کنن و آزمون های بیشتری بزنن.داوطلبایی که دیر شروع کردن و حجم نخونده هاشون زیاده زمان جمع بندی شون به 20-25 روز میرسه

4)اجرای آزمون:رسیدیم به بخش جذاب آزمون زدن^^

باید تاجای ممکن شرایط خانه رو به شرایط کنکور نزدیک کنیم.می تونید یک صندلی تک دست از مدرسه امانت بگیرید،ساعت 8 آزمون رو شروع می کنید و 12:10 دقیقه به اتمام برسونید(پ.ن:نمی دونم امسالم ممکنه کنکور 8:30 شروع شه یا نه!به هر حال می تونید ساعت خودتون رو عقب بکشید و به کارتون ادامه بدید)

در این 4 ساعت،از جاتون بلند نمی شید،لباسی که قراره برای جلسه کنکور ببرید می پوشید به همراه ماسکی که از بینی تا زیر چانه کشیده شده() می زنید تا عادت کنید،تغذیه ای که روز کنکور قراره همراه خودتون ببرید رو از الان مشخص کنید و هر آزمون استفاده کنید،خلاصه باید تا جای ممکن شبیه سازی کنید

دقت کنید که باید موقعیت های مختلفی رو صندلی رو بذارید و امتحان بدید ،محیط گرم،سرد،معتدل!،یه مقدار کم نور تر،پرنور تر!،جایی آزمون ندید که سکوت مطلق باشه،نه سر وصدای زیاد باشه نه ..

پاسخ برگ رو برای هر آزمون استفاده می کنید،گزینه انتخابی رو قشنگ پر می کنید،سازمان سنجش قراره تصحیحش کنه !

5)مدیریت آزمون:آزمون های چند روز یکبار مهم ترین گام برای به ثبات رسوندن مدیریته زمان سر جلسه آزمونه.حتی اگه تا الان با مدیریت زمان مشکل داشتید اگه خوب این مرحله رو انجام بدید می تونید این قضیه رو حلش کنید و تا جای ممکن بهبودش بدید

هر بار مدیریت آزمون توافق شده با خودتون قبل آزمون و زمان بندی اجرا شده سر جلسه آزمون رو یادداشت کنید تا نکته های ریزی رو که اشکال دارید توش برطرف کنید.این که می خواید زمان نقصانی داشته باشید یا نه؟چه قدر؟چه دروسی؟و..باید همش رو مشخص کنید.
      حتی باید برای زمان نقصانی تون استراتژی دقیقی داشته باشید که کدوم ساعت سر چه درسی و چه تیپ سوالی باشید

نکته مهم:از انجام هر گونه حرکت شتاب زده ای به شدت پرهیز کنید،بارها شنیدم که کسانی بودن که شب قبل کنکور یا خیلی خیلی نزدیک به کنکور روش آزمون زدنشون رو عوض کردن و ضربه بدی خوردن.ترتیب دروس و نحوه زمان بندی اصلی رو با توجه به فراشناختتون اول کار وارد کنید و طی چند آزمون اول اشکالاتش رو رفع کنید)

از تکنیک های مرسوم ضرب در منها یا روش خاص خودتون! استفاده کنید که سوالات وقت گیرتر رو برای اول کار نزنید و اول سوالات ساده تر رو حلش کنید

ساعت 12:10 آزمون رسما تمومه.به هیچ وجه بیشتر نمونید.کمی استراحت کنید و شروع کنید به درصدگیری.

6)تحلیل آزمون و پسا آزمون!!!

بعد از درصدگیری میاید خیلی باحوصله،به دور از اتلاف وقتای الکی ،دونه به دونه سوالات و گزینه ها رو بررسی می کنید.این بخش خیلی خیلی مهمه.خودش یه مروره.زدن 270 سوال که از 20-30 تا کتاب درسی وn فصل مختلف که در طول چند ماه خوندید.شما حافظه تون رو توی اون 4 ساعت به چالش کشیدید.حالا وقتش رسیده تا جاهایی که شک داشتید،بلد بودید،نبودید،شانسی درست دراومده رو بررسی کنید و خودش مرور خیلی خوبیه.

حالا ما توی دفتر یا برگه آچار نکاتی رو که لازم می دونیم رو یادداشت می کنیم.می تونید به صورت آزمون به آزمون یا درس به درس بنویسید.چه نکاتی؟مثلا از ادبیات لغت هایی که شک دار زدید،رد گزینه بوده مهمه خیلی از نطرتون.نکته مهم زیستی که فراموش کردید و..

نکاتی که یادداشت می کنید خیلی ارزشمندن و قراره بارها و بارها این ها رو مرور کنید

نمونه ی نکات رو براتون پیوست کردم(پ.ن مهم:من مبحثی نوشتم یعنی حتی فصل به فصل هرکتابی رو جدا یادداشت کردم وسطش واقعا خسته شده بودم مدام باید ورق می زدی ولی شما درس به درس(دینی و فیزیک و..منظورمه) یا آزمون به آزمون بنویسید فایل رو صرفا پیوست کردم ببیند چه نکاتی و چه طوری یادداشت کنید)
      حالا تحلیل آزمونتون پس از یه زمانی حدود 5 تا 7 ساعت تموم میشه
      نکته مهم:اشتباهات محاسباتی شایع،ندیدن فعل منفی آخر جمله،نخوندن آخر سوال،جابه جا وارد کردن تست ها در پاسخ نامه و اشتباهات از این قبیل رو روی برگه می نویسید می زنید به دیوار اینقدر خواستون رو جمع می کنید که دیگه پیش نیاد

ماجرا تموم نشده.حالا شما یه آزمون زدید و تحلیل هم کردید.متوجه یه سری اشتباهات میشیم الان(این تصویری که پایین می بینید برای چند آزمون تک درسه به هرحال فرقی هم نمی کنه نمی دونم بقیه برگه ها رو کجا گذاشتم!)
      لینک تصاویر برای مهمانان انجمن:
      تصویر یک:https://uupload.ir/files/upid_photo_...9_18-34-04.jpg
      تصویر دو:https://uupload.ir/files/vp4y_photo_...9_18-33-59.jpg
      photo_2021-03-29_18-34-04.jpg
      photo_2021-03-29_18-33-59.jpg
      یه مثال دیگه:از حل کنکور 97 فهمیدم که به تشابه های نام کتاب و نویسنده های تاریخ ادبیات باید دقت بیشتری کنم

عربی نیازه تست ترجمه به صورت حجمی تو برنامه روزانه بذارم تا سرعتم بره بالا

نیازه قواعد مفعول مطلق رو مرور کنم و تست های علامت دارم رو هم دوباره حل کنم

نیازه مبحث دامنه توابع ترکیب اف او جی رو کار کنم>>تست علامت دار و گریز کوتاهی به هایلایت های درسنامه

زیست فلان پاراگراف تستش رو اشتباه زدم پس پاراگراف بالایی و پایینی اون رو هم مرور می کنم

آزمون های اول مشکلات زیاده و در فرجه هر آزمون تا آزمون بعد ممکنه نرسیم اشکالات رو صد در صدی حل کنیم،هر آزمون که جلو میریم رفته رفته مشکلات ناشی از فراموشی سطحی وعلمی .. حل میشن چون ما داریم هم مرور می کنیم هم رفع اشکال

خب یه جمع بندی بکنم از وقایع 2.25 روز باقی مانده از تایم فرجه (که با توجه به برنامه و زمان دراختیار شما این زمان می تونه کم تر یا بیشتر بشه این بخش ر ودر قسمت تجربیات شخصی بیشتر توضیح دادم)

چی شد تا الان؟آزمون رو تحلیل کردیم و خلاصه نویسی هم کردیم از نکاتو الان موند رفع اشکال به روشی که گفتم.کنار برنامه هایی که دارید طبق آزمون که دادید و بالا لیست کردم ما کارهای دیگه هم داریم

1)دروسی که نیازه به جز رفع اشکال برنامه ی منظمی برای مرورشون از اول بگذاریم یعنی متن کتاب زیست،شیمی،دینی روزانه به جز برنامه رفع اشکال ما یک زمانی کنار می گذارید تا مرور شه.یعنی طی مدت کل جمع بندی شما یک دور کتاب زیست و رفع اشکال مقطعی رو انجام خواهید داد.

2)ادامه آزمون های عمومی سایر رشته ها

3)این نکته در تجربیات شخصی مطرح می گردد

7)تورق سریع:
      این بخش هفته آخره منتهی به کنکوره.هفته ای که شما نکاتی که از آزمون های جمع بندی رو یادداشت کردید برای بار آخر(
      دقت کنید نه بار اول) مرور می کنید،لغات مهم،تاریخ ادبیات های خیلی حفظی،و کتاب های دروستون رو سریع ورق می زنید!یعنی به دور از وسواس کتاب زیست رو میاریم و شروع می کنیم به ورق زدن،چه خبره،کدوم شکل رو مرور کنم،یه بار دیگه کاربرد همورمون ها رو مرور کنم،این بار سرعت بالاست،گویی داریم خاطراتمون رو مرور می کنیم،فرمول های فیزیک ریاضی،متن کتاب زیست رو به صورت تورق وسریع و خیلی دیدم که روز قبل کنکور صبحش بچه ها آیات دینی رو برای بار آخر مرور می کنن.(یه وقت نکنه بیاید سراغ مطلب جدید!کلا مطلب جدید برای جمع بندی موقوفه مگه دیگه یه سری چیزای ریز که مطمئنید ارزش کافی رو دارن(اونم برای زمان سه روز یا بار،یا قبل انتقالی نه تورق سریع)

8)تجربیات شخصی:

تصمیم گرفتم یک سری از نکات رو در این قسمت مطرح کنم.به علت تفاوت ها فردی،سیلقیه ها و... تا کسی دچار مشکل نشه

من دو کنکور 98 و 99 رو به صورت آزمون های سه روز یه بار (چند روز یه بار) اما بین کارهایی که این دو سال انجام دادم تفاوت هایی وجود داشت،تفاوت هایی که در سال 99 اعمال کردم رو اینجا توضیح میدم

1)حذف کنکورهای قدیمی 95 و به قبل از برنامه 4 ساعته زدن و حل اونا به صورت بسته ی عمومی و تک درس اختصاصی که این تک درس ها رو در زمان فرجه های بین آزمون هام و به صورت زنگ تفریح اما زمان دار می زدم.علت این کارم این بود که وقتی سوالات از یه حدی به بعد تکراری باشن عملا 4 ساعت پشت صندلی نشستن براشون و وقت گذاشتن برای تحلیلشون به مدت چند روز،خیلی بازده نداشت برام.درصدها معمولا توی این آزمون ها از حد نرمال خیلی بالاتره اما سال های 96-97-98 رو زدم نتایج به واقعیت تر نزدیک بود(یه بار دیگه تاکید می کنم نگفتم کنکورهای 95 و 94 رو نزنید گفتم تک درس بزنید،ممنان)

2)تجربه ی بعدی شروع برنامه با آزمون آزمایشی با سوالات کاملا جدید بود>>علت کارم این بود که مدیریت زمان رو به چالش بکشم.به هر حال کنکوری مثل 98 خیلی ساده تر از آزمون های برخی موسسات بود.از طرفی هم می خواستم اوایل کار نکات ریزتری بیرون بزنه که برای رفع اشکالشون دیر نباشه.با توجه به سطحتون می تونید از آزمون های سال های گذشته استفاده کنید،برای حرفه ای ها تعداد بیشتر و برای کسایی که تایم کمی دارن می تونن به همون کنکورها اکتفا کنن

خودم فکر می کنم حدود 4 آزمون از سال 98 و 96 کانون حل کردم(می خواستم با سطوح مختلف سوال ببینم.حتی به نظرم اون آزمون های 98 خیلی بهتر از جامع های امسال بود

3)استفاده از منابع آزمونی تک درس:خب زمان جمع بندی کنکور 99 بیشتر از 1400 هستش و ما پارسال دوآزمون دوقلو هم داشتیم.که توی اون فرجه آزمون های تک درس زیادی حل کردیم،با منبع آزمون های شیمی و فیزیک رشته ریاضی و دروس زیست و شیمی بعضی موسسات.

امسال که زمان کمتره.ولی کنکورهای رشته ی ریاضی حداقل دو سه سال اخیر رو دربرنامه تون داشته باشید.نکات قشنگی دارن.(این کنکور ریاضی رو کنکورهای سال های قبل تر هم میزدن بیشتر منظورم تالیفی ها بود)

4)الان که من این متن رو می نویسم 9 فروردینه و زمان خوبی تا کنکور باقی مونده.یه کاری که اگه من الان کنکوری بودم حتما با جدیت بیشتری انجام میدادم حل کتاب موج آزمون شیمیه.مخصوصا برای اون دوستانی که روی درصد شیمی خیلی حساب باز می کنن

5)در مورد منبع آزمون،یه تفاوت قالبی طوری که امسال بجه های نظام جدید گفتن این هست که کتاب زرد کنکورها مخصوص نظام قدیم یعنی سال های 97 و به قبل رو صورت ترکیبی آورده و برخی منابع مثل کنکوریوم به جای این کار کنکور 97 رو به طور مثال،با سوالات حذفی و جایگزین آوردن.خیلی تفاوت آنچنانی نیستش،مهم حل سوالات کنکوره و تحلیلشون.و از اونجایی که من نظام قدیم بودم و نظام جدید این منابع رو بررسی نکردم بهتری نظری ندم.

6)این دوران اصلا شوخی بردار نیستش.یه مسئله شایعی که بین کنکوری ها این زمان موج می زنه،اگه نتایج آزمون هاشون(کنکورها) راضی کننده باشه بیش از حد ممکنه از گود خارج بشن و احساس غرور(!) ناشی از درصدهای بالا از تحلیل درست آزمون ها جلوگیری کنه،یه حس بیخیالی و..نکنید این کارها رو.

7)تراز آزمون های آزمایشی:ببیند دوستان همه مون می دونیم بحث ترازهای امسال رو.توی جمع بندی حتی ممکنه ترازها از حالتی که الان هست پایین تر هم بیاد مثل چیزی که پارسال برای جمع بندی های 99 دیدیم.لطفا لطفا لطفا نتیجه کنکورتون رو براساس رتبه و ترازی که از آزمون های جامع امسال قراره بگیرید پیش بینی نکنید.ممکنه اون اواخر روحیه تون حساس باشه.از همین الان روی در رو دیوار بنویسید که من تا آخرش ادامه میدم.تا لحظه ای که برگه ی پاسخ برگ کنکور رو ازتون میگیرن باید امید داشته باشید و تلاش کنید

امیدوارم همگی به خوبی از پس این دوران هم بربیاید و به نتایج دلخواهتون توی کنکور دست پیدا کنید،سوالی باشه درحدی که تجربه داشته باشم راهنمایی می کنم.

از دانشجوها ،پاسخگوها و غیر پاسخگوها،کنکوری های حرفه ای انجمن دعوت می کنم با نقد این مطلب،به کنکوری ها و بهبود فضای انجمن کمک کنن.

در پناه حق باشید

ویرایش توسط Wonderland : 09 فروردین 1400 در ساعت 21:08

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نکات مانده
      توضیحات دیگر

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      عالی تر از عالی♡

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      عااالی بود ... تجربیاتی که ماها با آزمون و خطا بهش رسیدیدم رو خیلی عالی توضیح دادند و حتما مو به مو اجرا کنید .
      دو تا نکته ای که خودم موقع کنکورم اتفاق افتاد ...

در دروسی که تسلط دارید بهش ( من خودم توی زیست زیاد بهش برخورد کردم ) ، اگه توی آزمون ها به مشکل برخورد کردید ، مثلا یکی دو تا آزمون پشت هم یه مبحثی مثل ژنتیک رو اشتباه جواب داید :
      1- نترسید که واای من بلد نیستم فلان جا رو ....
      2- بیخیال هم نباشد که بگید حالا این یدونه تست سخت بود و سر آزمون تمرکز نداشتم و ....

حتما اگه بخش حفظی باشه مجدد خلاصه هاتون رو مطالعه کنید . اگه مهارتی باشه ( مثل مسائل و ...) ، سریع توی برنامتون حل چند تا تست از کتاب تست تون براش قرار بدید . در این زمان ها دیگه سعی نکنید از اول یه چیز رو شروع کنید به خوندن ... سعی کنید بازیابی درستی از دانسته هاتون داشت باشید .
      و اینم بگم که سر کنکور ، شما از دو چیز ضربه میخورید :
      1- اشتباهات آزمون هاتون که یاداشت نکردید و مرور نشده و احتمال زیاد همون اشتباه رو در کنکور هم انجام میدید
      2- صحیح هایی که شانسی زدید و چون صحیح بوده برسی نشده و سر کنکور امکان داره اشتباه بزنید

2- حتما از الان خلاصه شب کنکور آماده کنید .... من مثلا کل جانوری رو یدور خلاصه کردم توی 5 تا a4 .... بعد واسه شب کنکور کم کم ازشون زدم تا رسیدم به نصف صفحه a4 و 5 تا سوال جانوری سال 97 ، 3 تاش از اون نیم صفحم بود . چرخه های زیست و مطالب صرفا حفظی (مثلا دوره من کل پیش 2 اگه شارش رو میذاشتیم کنار ، حفظی بود .... الان برای شما ها مثلا میشه ژنتیک جمعیت و رفتارشناسی و هورمون های گیاهی و ...) رو حتما حتما حتما خلاصه خوبی ازش داشته باشید واسه هفته آخر و پنج شنبه ای که فرداش کنکوردارید .
      ویرایش توسط Behnam10 : 09 فروردین 1400 در ساعت 20:48

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam10 نمایش پست ها
      عااالی بود ... تجربیاتی که ماها با آزمون و خطا بهش رسیدیدم رو خیلی عالی توضیح دادند و حتما مو به مو اجرا کنید .
      دو تا نکته ای که خودم موقع کنکورم اتفاق افتاد ...

در دروسی که تسلط دارید بهش ( من خودم توی زیست زیاد بهش برخورد کردم ) ، اگه توی آزمون ها به مشکل برخورد کردید ، مثلا یکی دو تا آزمون پشت هم یه مبحثی مثل ژنتیک رو اشتباه جواب داید :
      1- نترسید که واای من بلد نیستم فلان جا رو ....
      2- بیخیال هم نباشد که بگید حالا این یدونه تست سخت بود و سر آزمون تمرکز نداشتم و ....

حتما اگه بخش حفظی باشه مجدد خلاصه هاتون رو مطالعه کنید . اگه مهارتی باشه ( مثل مسائل و ...) ، سریع توی برنامتون حل چند تا تست از کتاب تست تون براش قرار بدید . در این زمان ها دیگه سعی نکنید از اول یه چیز رو شروع کنید به خوندن ... سعی کنید بازیابی درستی از دانسته هاتون داشت باشید .
      و اینم بگم که سر کنکور ، شما از دو چیز ضربه میخورید :
      1- اشتباهات آزمون هاتون که یاداشت نکردید و مرور نشده و احتمال زیاد همون اشتباه رو در کنکور هم انجام میدید
      2- صحیح هایی که شانسی زدید و چون صحیح بوده برسی نشده و سر کنکور امکان داره اشتباه بزنید

2- حتما از الان خلاصه شب کنکور آماده کنید .... من مثلا کل جانوری رو یدور خلاصه کردم توی 5 تا a4 .... بعد واسه شب کنکور کم کم ازشون زدم تا رسیدم به نصف صفحه a4 و 5 تا سوال جانوری سال 97 ، 3 تاش از اون نیم صفحم بود . چرخه های زیست و مطالب صرفا حفظی (مثلا دوره من کل پیش 2 اگه شارش رو میذاشتیم کنار ، حفظی بود .... الان برای شما ها مثلا میشه ژنتیک جمعیت و رفتارشناسی و هورمون های گیاهی و ...) رو حتما حتما حتما خلاصه خوبی ازش داشته باشید واسه هفته آخر و پنج شنبه ای که فرداش کنکوردارید .
      خیلی ممنون از زمانی که گذاشتیدبسیار نکات ارزشمندی هستن

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام اذین جان خیلی خیلی مرسی ^^
      اممم کنکور عمومی زدنو شروع کردم. تا الان4تا زدم(ریاضی و انسانی و زبان و هنر 99 :/ ولی اینقدر دقیق تحلیلش نکردم -___-
      مثلن برا ادبیات لغاتایی ک یادم نبودن رو جایی ننوشتم یا برا زبان هم فقط همون ازمون رو بررسی کردم و دیگه کاری براش نکردم :/ دینی رو هم در حد مرور همون قسمتایی ک یادم رفته بودن
      الان این فایل نکاتی ک برا هر ازمونت نوشتی رو نگاه کردم، خب من اصن اینطوری بررسیش نکردم :/ بنظرت دوباره برم بزنمشون؟ :/
      روزی ما دوباره کبوترهایمان را
      پیدا خواهیم کرد
      و مهربانی

دست زیبایی را خواهد گرفت
      و من آن روز را انتظار می‌کشم
      حتی روزی که دیگر نباشم...

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zhi.a نمایش پست ها
      سلام اذین جان خیلی خیلی مرسی ^^
      اممم کنکور عمومی زدنو شروع کردم. تا الان4تا زدم(ریاضی و انسانی و زبان و هنر 99 :/ ولی اینقدر دقیق تحلیلش نکردم -___-
      مثلن برا ادبیات لغاتایی ک یادم نبودن رو جایی ننوشتم یا برا زبان هم فقط همون ازمون رو بررسی کردم و دیگه کاری براش نکردم :/ دینی رو هم در حد مرور همون قسمتایی ک یادم رفته بودن
      الان این فایل نکاتی ک برا هر ازمونت نوشتی رو نگاه کردم، خب من اصن اینطوری بررسیش نکردم :/ بنظرت دوباره برم بزنمشون؟ :/
      سلام ژینای عزیز.خواهش می کنم
      خب برنامه ات برای مرور نکات این آزمون هایی که زدی چیه؟می خوای علامت دارها رو مرور کنی؟
      به نظرم من این که لغات و املا و.. یادداشت کنی می تونه نتیجه خیلی خوبی داشته باشه اولا چون متمرکزن دوما وقت خیلی کمتری برای مرور نیازه و جچون با خط خودته یادگیری به مراتب بیشتره.حالا من خیلی با جزییات نوشتم ولی به نظرم درکل نیازه
      اونجا که گفتی دیگه براش کاری نکردی یعنی نتیجه این 4 تا آزمون رو وارد برنامه مطالعاتیت نکردی؟

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Wonderland نمایش پست ها

سلام ژینای عزیز.خواهش می کنم
      خب برنامه ات برای مرور نکات این آزمون هایی که زدی چیه؟می خوای علامت دارها رو مرور کنی؟
      به نظرم من این که لغات و املا و.. یادداشت کنی می تونه نتیجه خیلی خوبی داشته باشه اولا چون متمرکزن دوما وقت خیلی کمتری برای مرور نیازه و جچون با خط خودته یادگیری به مراتب بیشتره.حالا من خیلی با جزییات نوشتم ولی به نظرم درکل نیازه
      اونجا که گفتی دیگه براش کاری نکردی یعنی نتیجه این 4 تا آزمون رو وارد برنامه مطالعاتیت نکردی؟
      اره میخواستم علامتدارا رو بعدن مرور کنم
      قرار بود ک هر ازمونی میزنم فرداش برم از اون مباحثی ک توشون اشکال داشتم تست بزنم و مرور کنم و خلاصه ی کاری کنم ک اون اشکاله رفع شه. ولی برای زبان کلن اینو انجام ندادم :/ مثلن اومدم برای عربی یه روز ک کنکور زدم فرداش اومدم اسلوب حصر و استثنا رو ک اشکال داشتم دوباره جزوه خوندم و یکم تست زدم. یا مثلن برای دینی اون قسمتایی ک اشکال داشتمو دوباره همون قسمت رو از کتاب رو خوندم. ولی برای زبان هیچکاری نکردم :/ برای همین حس میکنم اشکالاتش موندن
      روزی ما دوباره کبوترهایمان را
      پیدا خواهیم کرد
      و مهربانی

دست زیبایی را خواهد گرفت
      و من آن روز را انتظار می‌کشم
      حتی روزی که دیگر نباشم...

10. Top | #10
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1376 نمایش پست ها
      به به چه تاپیک خوبی
      عالی بود خانم دکتر

با اون کارتون که سراسری های قدیمی رو تک درس زدید به شدت موافقم
      منم خودم میخوام غیر 4 دوره داخل و خارج 98 و 99 بقیه رو تک درس بزنم مخصوصا که قبل 98 اکثر سوالاش برای نظام جدید قابل استفاده نبوده و کتاب تست ها خودشون جایگزین کردن پس قطعا اون ارزش کنکور رو نداره
      میخوام به جاش جامع تالیفی های امسال موسسات رو تا جایی که بتونم کار کنم
      ازمون جامع جدید و تالیفی بنظرم هم ایرادات کار و نواقص رو بهتر نشون میده هم مدیریت ازمون رو خیلی بهتر تقویت میکنه
      اون تک درس ها رو هم لا به لای برنامه میزنم برای مرور بیشتر

بسیار مفید بود تشکر قراوان
      سلام.

خب کتابا که جایگزین کردن چرا میخوای تک درس بزنی؟

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Romantic
      نمایش مشخصات
      تاپیک خیلی مفیدیه برای بچه های کنکوری
      قشنگ و عالی توضیح دادی دستخط خیلییی خوب و تمیزی هم داری
      دست گلت درد نکنه بابت وقتی که گذاشتید خانم دکتر جان
      ویرایش توسط Rozalin79 : 09 فروردین 1400 در ساعت 23:22

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط indomitable نمایش پست ها

سلام.

خب کتابا که جایگزین کردن چرا میخوای تک درس بزنی؟
      سوالای جایگزین شده کیفیتش در حد ازمون ازمایشی ها نیست به نظرم مخصوصا کنکوریم که خودم بررسی کردم و تعریفی نداشت !
      فقط اومدن یه سوال گذاشتن که جای سوالای قبلی رو پر کنن

ازمون جامع های تالیفی موسسات پخته تر و بهتره

13. Top | #13
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تحلیلو ولش چقدر تمیز مینویسی
      ...

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      ممنون حتما از این نکات استفاده میکنم ،فقط دوستان من از هشتم کانون بودم تا حالا یه بارم از این روشای ضربدر منها واینا استفاده نکردم به نظرت به همین روال ادامه بدم ؟نتایجم هم بد نبوده اکثرا
      برای شیمی من کتاب خیلی سبزو مبتکران پایه قبلا کار کرده بودم و امسال فار10 وخیلی سبز 12 گرفتم بعد خواستم فار11 هم بگیرم که نیومد،بعد موج ازمونم زیاد به دلم ننشست و ایکیو جلد سوالشو گرفتم الان نوبت اول دوازده و 1یازدهو تمام تالیفی هاشو حل کردم به نظرت ادامه بدم؟؟؟؟؟؟

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zhi.a نمایش پست ها
      اره میخواستم علامتدارا رو بعدن مرور کنم
      قرار بود ک هر ازمونی میزنم فرداش برم از اون مباحثی ک توشون اشکال داشتم تست بزنم و مرور کنم و خلاصه ی کاری کنم ک اون اشکاله رفع شه. ولی برای زبان کلن اینو انجام ندادم :/ مثلن اومدم برای عربی یه روز ک کنکور زدم فرداش اومدم اسلوب حصر و استثنا رو ک اشکال داشتم دوباره جزوه خوندم و یکم تست زدم. یا مثلن برای دینی اون قسمتایی ک اشکال داشتمو دوباره همون قسمت رو از کتاب رو خوندم. ولی برای زبان هیچکاری نکردم :/ برای همین حس میکنم اشکالاتش موندن
      به نظرم یه خلاصه ای هم بنویسی بهتره
      خوبه این چیزی که میگی کردی رفع اشکاله دیگه،از این به بعد ریز تر باش توش
      زبان دو حالت داره یا زبانت خیلی خوبه یا برعکس
      اگه اشتباه نکنم خیلی خوب باشه،اون لغات پرکاربرد خارج کتابی که تو سوالات و ریدینگ ها هست یادداشت کن یهو دیدی تو کنکور خودتونم چند تاش اومد،بعضی فعل ها نیستن تو کتاب ولی هرسالهه تکرار میشن.خوبه بدونیم معنی شونو گاهی یه گره باز میشه

صفحه 1 از 10 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)