خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 69

موضوع: اقرار نامه

1. Top | #31
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dark_Light نمایش پست ها
      1-هر جوری درس میخونید فقط مستمر درس بخونید !
      و سعی کنید میانگین مد نظرتونو نگه دارین .
      2-خود نگه دار باشید (حداقل تمرین کنید) مثلا یه کاری رو خیلی دوست دارید که میتونه ضرر برسونه به درس (مثلا گیم) به روز یا روزای خاصی موکول کنید.یا اگرم کلا نمیتونید جمش کنید .
      3-همیشه در نظر بگیرین که امسال سال آخر کنکورتونه و به هیچ وجه پشت نخواهید ماند .
      4-از لحاظ روانی خودتونو عادت بدید به درس (تنفر از درسی رو بزارید کنار) و سرتون به کار خودتون باشه اینجوری خانواده هم کمتر بهتون گیر میدن !
      5-این انجمن کلا سمه حتی با این که کنکور تموم شده هنوز ترکشاش پرت میشه به ادم به نظرم برای شروع درس خوندن خوبه ولی برای ادامه دادن خوب نیست .
      @Dark_Light@

2. Top | #32
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bookworm81 نمایش پست ها
      اول از همه اینکه این گوشی های کوفتی رو بذارین کنار. باور کنین به خدا هیچ چیزی ازتون کم نمیشه. من چندین ماه تلگرام نرفتم و هیچ چیزی از دست ندادم!
      دوم اینکه، تابستون رو جدی بگیرین. روش های خودتون رو پیدا کنین. ساعت مطالعتون رو ببرین بالا. تعداد تستاتون رو ببرین بالا.
      درگیر درسنامه نشین. هیچ وقت توی درسنامه چیز به درد بخوری یاد نمیگیرین. با درسنامه خوندن و تست نزدن یا تست کم زدن واقعا به هیچ جا نمیرسید.
      محدودیت های ذهنتیتون رو بشکنین. شما بیشتر از چیزی ک فکرشو میکنین، توانایی دارین. شاید رسیدن به ساعت های مطالعه ی بالا الان غیر ممکن باشه براتون ولی اگه به روز انجامش بدین میفهمین که چیز عجیبی هم نبوده.
      کلاس های آنلاین و دی وی دی ها رو حتی الامکان استفاده نکنین. به خودتون متکی باشین که خیلی بیشتر جواب میده.
      تمام توانتون رو بذارین. مثل برق و باد، تیر ۱۴۰۱ میرسه. اگر تمام تلاشتونو کرده باشید، قطعا بهترین روزاتون رو بعد کنکور خواهید داشت. من وقتی درصدهام رو امسال حساب کردم، با خودم گفتم من تمام تلاشمو کردم. شرمنده ی خودم نشدم. اینکه شرمنده ی خودتون باشین بدترین حس دنیاست. حواستون باشه.
      موفق باشید
      @Bookworm81

3. Top | #33
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sara_heidari نمایش پست ها
      هیچوقت نگیییین از الان شروع کنم میشه ؟ میتونم؟ حتی اگه اون زمان اسفند باشه اره میتونین ... پس دست دست نکنین و شروع کنین ب جدی خوندن .کنکور با کسی شوخی نداره..
      ۲ گول زمان رو نخورین ... زمان بازیتون میده و خیلی سریع میگذره برای استفاده از گوشی و تفریح کردن و درس خواندن کاملا با برنامه برین جلو تا زمان رو کنترل کنین
      ۳آدما حرف زیاد میزنن خیلی جدی شون نگیرین اگه خواستن ناامیدت کنن ک نمیتونی و ضعیفی و ول کن و اینا. ازشون فاصله بگیر ...حتی اگه اونا پدر مادرت باشند هم مهم نیس تو فقط باید تلاشتو بکنی که ب خواستت برسی همین . اونوقت همون آدما میگن اره میدونستیم ک تو لیاقتشو داری و میتونی...
      ۴ هدف داشته باش...نگو حالا ببینم چی میشه مهم اینه رتبه خوب بیارم... نه
      هدفتو تعیین کن و بزرگ رو کاغذ بنویس تا موقع درس خواندن ببینیش ...هدفمند تلاش کن ...در ضمن هدفت در اوردن چشم خاله و عمه و دوست و آشنا با رتبه خوب نباشه
      ی هدف درست حسابی داشته باش..فقط واسه خودت درس بخون اگه برای دیگران بخونی وسط راه ول میکنی و کم میاری
      ۵ ساعت مطالعه بالا داشته باش نگو با ۵-۶ساعت با کیفیت هم میتونم برم جلو...نه نمیتونی باید بیشترش کنی اما نه یهویی که ضرر میبینی ..اروم اروم ببر بالا ساعت مطالعه رو... تست خیلی زیاد بزن تا روحیه و انگیزت بره بالا و کیف کنی... حتما ازمون های ازمایشی رو تحلیل کن بدون تحلیل فقط وقتتو هدر دادی اینو هیچوقت یادت نره..
      ۶ ما ادم ها اینطوریم که لذت های کوچیک دم دستی رو ترجیح میدیم ب لذت های بزرگی ک تو اینده ب دست میان... اگه وسط درست خوندن رفتی فیلم ببینی و مهمونی و بیرون رفتن با دوستات..یه لحظه فکر کن که داری چی رو با چی معامله میکنی...
      ۷ نا امید نشو ...ناامید نشو...ناامیدنشو
      تو این راه پرفراز و نشیب کنکور قراره بارها شکست بخوری ...پس خودتو آماده کن
      ممکنه تو تراز ها و درصدات افت کنی یا برنامتو نرسونی به هر دلیل مریضی و ...
      خودتو نباز.. و بهتر از قبل ادامه بده ...تا جبران کنی
      ۸اگه فکر می‌کنی نمیتونی برنامه بریزی با مشاور های خوب و باتجربه چندین ساله استفاده کن ن هر مشاور دانشجوی تازه کار ....
      ۹ یه زمان میگفتن اگه تلاش کنی حتما کنکور قبولی
      الان دیگ‌اونطوری نیس ...باید درست و اصولی تلاش کنی ...منبعت خوب باشه مکان و زمان مطالعه خیلی مهمه و تکنیک های تست زنی و مهارت ازمون دادن رو خیلی خیلی تمرین کنی .. نصف کنکور دانش و نصفش مهارت سرعت عمل و دقت و تکنیکه
      ۱۰در اخر حتما ب از تلاش به خدا توکل و اعتماد کنین ...مطمعن باشین تلاش هاتون بی نتیجه نمی‌مونه و حتما ب هدفتون میرسین و خستگی روزای سخت از تنتون میره
      موفق باشین
      @Sara_heidari

4. Top | #34
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      عالی ممنون

5. Top | #35
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها
      با اجازه استارتر اخراجی محترم .

اسم تاپیک همونی بود که میخواستم بزنمش . به خاطر همین دیگه زحمت ندادم واس خودم /

دوستان میخوام در مورد اشتباهاتی که در سال 99 انجام دادم و نتیجش هم همین 10 روز دیگه معلوم میشه براتون عرض کنم .

مشخصات من :
      امسال دوازدهم بودم / مدرسه غیرانتفاعی / و رتبه یک بودم / معلما مون به غیر از درست 3 تا زیست و دینی و ادبیات بقیه داغون بودن ( تبلیغ کلاس ها تا لش کردن تو مدرسه ) به جز سه دبیر نازنینم . معدل نهایی هم حساب کردم خودم حدودا 18 خورده ای .
      قلمچی میرفتم و ابتدا 5 مهر 4 هزار و 800 اینا اورده بودم و قبل کرونا که میرفتم ازمون تا 5 هزار و 500 و خورده ای رسونده بودم ولی جا داشت که 1000 تا هم زیاد تر باشه اما اگه عنوانهای زیر نبود :

- بی تجربه بودن کنکوری
      اگه سال اولتون باشه به طبع با سیر زیادی از نحوه خوندن دروس تا سردرگمی منابع ( با اینکه شاید مثل من با یه منبعی 1 ساله میخونین ) مواجه باشین . ناشی بودن از برنامه ریزی مخصوص کنکور که حداقل دو سال رو با همدیگه جمع کنین و همگام قلمچی باشین .
      خود نا اشنا نبودن دروس دوازدهم . استرس غیر قابل کنکوری که ازش غول ساختیم و....

-مدارس ضعیف و دبیران پخمه .
      با نهایت احترام به اون دسته از دبیرانی که حداقل دو کلام تدریس کردن . اما دیگر دبیرانی که در حد جزو کشکی و تشریحی درس میدادن !!!!! واقعا براشون متاسفم که اون پول رو میدن به بچه هاشون . دوستان گرامی مدارس بخصوص مثل مال من
      یکم هم وقتتون رو تلف میکنه .

- تعصب والدین
      با اینکه مورد بالا رو من طی سال تحصیلیم داشتم . اما هر بار با گفتن این قضیه به خانواده با کلمات سربالا و منتهی به اینکه باید بری مدرسه مواجه میشدم . برای مثال چند بار از خانوادم خواستم که در روز هایی که درس عمومی و غیر کنکوری دارم به مدرسه نرم و با قاطعیت جواب نه شدم.

- تبدیل شدن به یک ربات
      قبول کنیم که با رفتار هیجانی و ناشیانه در این سال . احساس میکنیم باید تفریحات حذف بشن . مثلا رفتن به باشگاه یا گذروندن اخر هفته با دوستان یا حتی
      مهمون رفتن . نمیگم که شورش رو دربیارین . اما حذف نکنین . بعد یه چند مدت دیگه هیچ تنوعی در روزمره نخواهید دید و انگیزه ای نخواهد ماند .
      مساوات را رعایت کنین . تفریحات مجازی رو حذف کنید . تفریحاتی که بتونه تنوعی ایجاد کنه مثل ورزش رو کم کنید اما حذف نه .

-تنظیم زندگی و رهایی از بی برنامگی
      شخصا خودم از اولین روزی که خودم رفتم و درس خوندم . نظم خاصی در خواندن نداشتم . شب میخوندم . صب . عصر . معلوم نبود کی میخوابم شب یا عصر . سال کنکور عهد کنید که فلان تا فلان ساعت خواهم خوابید فلان تا فلان وقت هم درس خواهم خواند . شب خوان نباشید . شب خوانی احتمالا به
      خاطر سکوت محیط بازده زیادی همون ساعت داشته باشه اما یک هفته بعد جسته گسیخته مطالب یادتون هست . شخصا خودم اون روزایی که درس خوندم
      رو کمتر مرور کردم .
      - برنامه ریزی شخصی حدالمکان دوری از مشاور
      ببینید من بهترین ماه های سال کنکورم رو به خاطر برنامه های بی توجهانه مشاور از دست دادم . مشاوری که پزشکی میخوند و از اصول خاصی پیروی
      نمیکرد . مثلا در ازمونی که دهم رو میدادیم از قبل یه دفعه برنامه یازدهم میداد و بعد برمیگشت به دهم . و پیوستگی خاصی برنامه اش نداشت . براش ساعت مطالعه مهم بود نه فهم من . خودش تصمیم میگرفت و من فقط یه مجری بودم . مثلا چون خودش ریاضی رو دوست نداشت کلا فیزیک برنامه ریزی بهم میکرد و باعث شد که از مثلثات به بعد اریان حیدری رو نتونم ببینم .
      برنامه ای که برای شیمی و دروس عمومی میداد داغون بود . مثلا در یک باکس یه روزه شیمی ش که دیگه هفته دوم مهلت ازمون بود و جمعش ازمون به خاطر اینکه بتونه برسه به بودجه ازمون یهو 30 الی 40 صفحه یکجا مبحث میزاشت . مهم نبود که من میتونم تا چه حد بخونم و منم چاره ای نداشتم جز خواندن سطحی مطالب . و حتی وقتی که از این مورد در جمع خانواده مطرح میکردم . فکر بر این بود که من دارم تنبلی میکنم یا اینکه مشاور سخت گیر و سلسله جنبان هستش اما هیچکدام نبود . به خاطر اینکه من سعی میکردم هم برنامه مدرسه و برنامه کلاس کنکور هام و برنامه مشاور رو پیگیر باشم و برنامه منسجم و منطقی نداشتم از خانواده فکر میکردند که مشاور باعث شده بهتر درس بخوانم اما اینطور نبود.
      دوستان میدونم یکم دشواره اما تا حد المکان خودتون مشاور خودتون باشین .
      - رفیقان غیر کنکوری
      در مدرسه ای که من درس میخوندم مهم درس نبود . مهم کنکور و اینده نبود . چون یک عده فول از لحاظ امکانات رفاهی اومده بودن اونجا که 9 ماه خوش باشن
      دختر گیر بیارن پاس کنن به همدیگه دوست بشن . فوتبال بازی کنن . معلم رو مسخره کنن و هر چیزی جز درس . و فکر نکنین تاثیر کمی روی شما خواهد گذاشت . چون رفته رفته شما هم از خوندن سرد خواهید شد . چون رقیبی در میان نخواهید دید .
      - اعتماد به نفس پایین
      البته که این یه خصوصیت شخصی هستش اما بشدت تاثیر گذار ببینید به خاطر کنکور من خیلی از چیز هایی که علاقه داشتم بهش رو ول کردم . از ورزش تا اون کتاب خوانی و.... و در کل ایدی جز اینکه افسرده و گوشه گیر بشم نداشت . اعتماد به نفس کم من مثلا به خاطر اینکه میدیدم فلان نفر تو شهر فلان مقدار زده و فلان رتبه برتر همین ازمون قلمچی رو فلان قدر اورده .
      - افکار مزاحم
      طی سال کنکور من افکار خیلی مخربی مثل جویا شدن علتی برای هر اتفاق یا هر چیزی سبب شده بود که ذهنم خسته و اون تمرکز رو نداشته باشه دلیلش هم واضح بود چون هر روزم شده بود رفتن به مدرسه و بازگشت و زندانی در یک اتاق . حتی یادم نمیومد که کی با خانوادم به سفر و پیک نیک رفته بودم !!!!!
      افکاری که مثلا با این وضع مملکت پدرم مجبوره حتی اگه از کار افتاده بشه کار کنه . یا حالا دارو هاش پیدا میشن یا نه . ایا مادرم همینطور در مقابل چشمانم درد مفاصل خواهد کشید . عاقبت اینده خواهرم چه خواهد شد و .... !!!!!!!!
      - امید نداشتن .
      دوستان طی کنکور خودتون به هیچ وجه بی امید نباشین بی امیدی من بیشترین ضربه ها رو ضد به من . امید داشته باشید به خدا و قدرتش که شما رو 18 سال و 9 ماه زنده نگه داشته . امید داشته باشید که در مقابل تلاش خدا جایزش رو بهتون میده .....

Mohamad_R

6. Top | #36
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      تصمیم گرفتم توی سال دوم نقاط ضعفم رو ماسمالی نکنم بلکه باهاشون رودرو بشم... از فرار کردن خسته شده بودم ...قبلن همیشه از تست زیاد زدن فرار میکردم ولی سال دوم به تدریج تعداد تست هام رو بالا بردم....
      از منفی بافی قبل از آزمون و سرجلسه آزمون خسته شده بودم سال دوم تصمیم گرفتم افکارم رو بیشتر کنترل کنم....
      از اینکه همش خودم رو با دیگران مقایسه کنم کلافه شده بودم سال دوم تلاش کردم روی عملکرد خودم متمرکز بشم....
      از شکست هایی که تجربه کرده بودم برای پیشرفت استفاده کردم مثلن با خراب کردن عمومی های 98 فهمیدم لازم دارم ترتیب پاسخگویی عمومی ها رو تغییر بدم و درصد بهتر عمومی های امسالم رو مدیون اون تصمیم هستم
      بزرگترین دردسر یه پشت کنکوری تکراری بودن دروس و زیاد بودن زمان آزادش هست که باعث میشه درس خوندنش استمرار نداشته باشه و ذهنش همواره دنبال راه فرار از درس بگرده...باید خیلی حواست به این عامل باشه...اگه توی سال پشت کنکوریت استمرار نداشته باشی شک نکن نتیجه نمیگیری....لازم نیست همیشه بالای 10 ساعت بخونی ولی لازمه حداقل 8 ساعت رو مستمر بخونی
      توی روش درس خوندنت یه تنوعی ایجاد کن
      عادت های بد گذشته ات رو به حداقل برسون و تکرارشون نکن
      توی سال پشت کنکور ممکنه حتی ار طرز نگاه دیگران هم ناراحت بشی ولی خودت رو درگیرش نکن
      به هیچ عنوان به نتیجه کنکور آینده و کنکور گذشته ات فکر نکن....این که قراره چی بشه یا چی نشه....فقط روی همون روزی که دراختیار داری تمرکز کن تا بهترین عملکرد رو توی همون 24 ساعت داشته باشی

هرتصمیمی که میگیری عین مرد براش عرق بریز و پاش وایسا
      Zero_Horizon

7. Top | #37
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من اقرار میکنم که تفکر فردای بهتر؛ مشاور بهتر و توقع بیجا از دیگران منو بدجوری زمین زده و دیگه قراره بلد بشم
      شاید بگید توقع بیجا یعنی چی؟ یعنی انتظار هرگونه کار و عمل به سود شما از هرشخصی ک فکرش رو بکنید
      حتی مادرتون
      توقع نداشته باشید فقط تنبل و بدبخت تر و افسرده تر میشید حتی مادرتون هم تا جایی میتونه از خودگذشتگی کنه براتون ؛ از حد ک بگذره دستشو میندازه دور گلوتون به قصد خفه کردنتون!! حتی با اینکه بعدش هزار بار معذرت خواهی کنه ....
      آدمی که همیشه با گذشته اش میجنگه! هیچ آینده ای نداره...

9. Top | #39
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

10. Top | #40
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط jhasani نمایش پست ها

****دو نکته در مورد ترکوندن عمومی ها****:

الف)در مورد درصد زبان، اگه سرجلسه در عمومی ها وقت کم آورده بودید که نشانگر ضعف زبان نیست ولی اگه وقت کافی براش سر جلسه گذاشته بودید؛ درصد زبانتون نشون میده که مشکل فهم در زبان ندارید ولی احساس میکنم شاید مشکل ردینگ و کلوز داشته باشید، اگه سعی کنید از الان تا کنکور، هر روز یا روز در میان در مواقع هدررفتتون، یک ردینگ و یک کلوز کار کنید(اوایل کار بی زمان؛ بعد چند وقت، زماندار)، امیدوارم زبان رو خیلی بهتر بزنید.

****ب) این نکته در مورد عمومی ها ابرنکته و شاه نکته هست و داره توی بعضی مدارس تاپ تهران اجرا میشه:
      در عمومی ها، هر کار کردید، می کنید و خواهید کرد یک طرف؛ این نکته یک طرف:
      اینجوری میگم تا توی ذهن بچه ها بمونه: بابا جان، آقاجان؛ توی عمومی ها هر کاری کردید تا برج 12، تموم کردید، نکردید، یاد داشتید درس مربوطه رو یا یاد نداشتید یا ...:

(اولا: با برنامه ی آزمون جلو میرید و میخونید و تست میزنید، و هیچ درسی رو به دوران جمع بندی موکول نمیکنید که تازه اون وقت شروعش کنید؛)

**ثانیا: دور دنیا گاج رو از اول برج 12 بگیرید، کاری نداشته باشید که عمومی هاتون تموم شده یا نه؛
      حتما اون 36 دوره عمومی رو بزنید، به طرز قابل قبولی رشد میکنید(هر روز، یا روز در میون، 8 صبح شروع کنید، 1 ساعت تا یک ساعت و ربع، از خودتون یک دوره عمومی مثل شرایط کنکور بگیرید و بعد هم تحلیل کنید)؛

توضیح : حتتتتتتما از اوایل یا اواسط برج 12 به بعد(روز در میان شاید بهتر باشه)شروع کنید به دفترچه ی عمومی زدن( عمومی ریاضی، تجربی، انسانی، زبان، هنر و خارج از کشور)در وقت مربوطه؛
      مثلا راس 8 شروع کنید و راس 9:15 تموم کنید و بعدش هم تحلیل واو به واو کنید و یادداشت کنید. (بهتره عمومی سالهای قبل تر مثل 90 و 91 رو وقت کمتری بدید مثلا به جای 75 دقیقه، 70 یا 65 یا 60 دقیقه و عمومی سالهای اخیر رو همون 75 دقیقه)؛

تذکر1: قبلش محاسبه کنید ببینید از کی دارید شروع می کنید، هر روز دارید می زنید یا روز در میون، تا کی فرصت دارید و...؛ تا متوجه بشید از چه سالی به بعد میتونید عمومی های 6 گانه(ریاضی، تجربی، انسانی، زبان، هنر و خارج) رو بزنید(از 90 به بعد یا 91 یا 92 یا ...)
      تذکر2: عمومی رشته ی خودتون، داخل و خارج اون سالهایی که میخواید توی سه روز یکبار دوران جمع بندی از خودتون امتحان بگیرید، رو توی این دوران نزنید تا بمونه برای سه روزیکبار.
      تذکر3: سایر رشته ها میتونن ادبیات عمومی و عربی عمومی رشته ی انسانی رو از برنامه شون حذف کنند(ولی دینی و زبان رو خیر)
      ** شما اگه جمعا بخواید عمومی 6 سال اخیر رو کار کنید، حدود 36 دوره میشه که عمومی شما رو متحول میکنه.
      تذکر4: هرچند که این برنامه برای عمومی فوق العاده ست، ولی نخوندن عمومی از الان و با برنامه آزمون پیش نرفتن و موکول کردن خوندن یک یا چند عمومی ب بعد از عید، کاری است غیر قابل جبران و خیلی زیان بار.

7.
      * اینکه میگید زود خسته میشم و به لحاظ مدت، کم میخونم:
      به این خاطره که شاید هنوز هدفگذاری دقیقی برای خودتون انجام ندادید، اگه هدف داشته باشید، انگیزه هم به دنبالش میاد؛
      شما هدفتون رو صرفا قبولی یک رشته قرار ندید و با خودتون نگید که من پارسال هم در مرز قبولی بودم، پس نیاز نیست که امسال زیاد تلاش کنم؛
      هدفتون رو خییییلی عالی تر و بالاتر قرار بدید، باور داشته باشید که میتونید.

* اینکه میگید مطالب تکراریه:
      اولا این یک امتیاز برای شما محسوب میشه و نشون میده که شما امسال تنها نیستید، و با پشتوانه ی تجربه و سواد 2 ساله تون به نبرد این غول پنبه ای کنکور میرید؛
      و ثانیا سعی کنید کمتر سراغ درسنامه و بیشتر سراغ تست برید(مثلا نسبت 20 به80؛ البته درس به درس و مبحث به مبحث متفاوته) تا براتون دلزدگی ایجاد نشه و لذت ببرید از درس خوندن.

* اینکه میگید امید ندارم:
      واقعااااا دارید اشتباه میکنید، باور کنید شما از همین الان دکترید(ان شاالله و بتوفیقه و با رعایت عرایضی که میگم) ولی باور کنید اینکه دور از خانواده نباشید، یک امتیاز بزرگی هست اینکه یک رتبه ی مطمئن بیارید که دوماه استرس انتخاب رشته و ... نداشته باشید، خیلی ارزش داره.
      شما الان20 سالتونه فرضا، مثل باد میگذره (چه خوب چه بد، چه با سختی، چه به بطالت)، پس باور داشته باشید که این 7 ماه هم مثل برق و باد میگذره و با همه ی سختی هاش تموم میشه(مثال: از کنکور 97 تا این لحظه ای که دارم تایپ میکنم، واقعا حدود 5 ماه گذشته ولی واقعا گویا دیروز بود)، پس بدنید 7 ماه دیگه، نتیجه ی تمام زحماتتون رو میبینید؛ شک نکنید.

8.
      درسته گفتم شما دارید با پشتوانه ی دو سه سال و با قدرت دارید پا به عرصه میذارید و خیلی خوش به حالتونه، ولی این در صورتیه که امسال رو مثل سال قبل بخونید و گرنه که با یک سال اولی، فرق چندانی نخواهید داشت؛
      پس ان شاالله حداقل همون 10 ساعت "مفید" تا قبل عید و کمی بیشتر در جمع بندی رو حتما بخونید(هر چند که اشکال نداره که یکی دو هفته طول بکشه تا به این میزان برسه).

9. با شرایط شما، خوبه که از الان شروع کردید (چون ممکن بود اگه از 6_7 شروع کنید، وسط و پایان راه رو کم بذارید)، ولی حالا که از الان شروع کردید و واقعا دیر نیست و کاملا به موقع است، دیگه اصلا فرصت سوزی نداشته باشید و قهرمانانه و امیدوارانه بخونید و با کیفیت و ذهن آرام بخونید.

10.

* اینترنت رو به روزی حداکثر نیم ساعت برسونید،
      * خواهشا حاشیه نداشته باشید(هر کسی میدونه دقیقا حاشیه های خودش چی هست)،
      * حداقل نیم تا حداکثر یک روز در هفته رو استراحت "مطلق" کنید(جدی بگیرید)،
      * اگه شرایط خونه مساعد نیست، برید سالن مطالعه کنکور(نه کتابخونه مسجد و مدرسه). (اگه توی خونه میخونید، منظم باشه خیلی بهتره، مثلا پا شدن از سر درس و ناهار خوردن و ... ساعت مشخص داشته باشه و وسط تایم 1 یا 1:30 ساعته، از اتاق بیرون نرید.)
      * به جای اینکه تکیه تون روی درسنامه ی های زیاد و متنوع باشه، روی تست بیشتر تکیه کن(درسنامه کم هم بخونید، ولی بیشتر تست بزنید.)
      * توی شیمی، موج آزمون خیلی خوبه.
      * توی زیست و شیمی(و دینی) کتاب درسی فراموش نشه.
      * آزمون آزمایشی که میرید، بعد از ظهر یا فرداش، حتما تحلیل کنید و نکات آزمون رو توی یک دفتر 100 یا 200 برگ بنویسید، توی ماه آخر، خیلی خیلی کمکتون میکنه. آزمون رفتن بدون تحلیل کردن، جز مسخره کردن خود نیست.
      تحلیل های 1. آزمون آزمایشی+ 2. اون 36 دوره عمومی رو حتما وارد دفتر کنید که توی دوران جمع بندی خیلی کمک کننده است و باعث افزایش درصداتون میشه.
      * اگه دارو رو دوست دارید، در حد 3،4 تست بزنید زمین رو که اختلاف فاحشی بین زیرگروه 1 و 2 ایجاد میکنه(البته در زمین باید به اندازه ی 7،8 تست مطلب بخونید تا بتونید 3،4 تا رو بزنید)
      (یک قانون در زمین شناسی: زمین رو اگه از اول درس خوندنتون نخونید(ولو هفته ای نیم تا یک ساعت) و بندازینش به اواخر، زمین رو یا منفی میزنی یا صفر. زمین رو حتما باید آهسته و پیوسته بخونید و خیلی مرور کنی و توی جمع بندی هم مرور نهایی رو بزنید.)

11.
      حتما برای خودتون تشویق و تنبیه در نظر بگیرید؛
      مثلا اگه به سرفصلی که تعیین کردید یا زمانی که تعیین کردید، رسیدید اون روز و وقت اضافه آوردید، مثلا نیم ساعت ظهر بخوابید، یا نیم ساعت تلویزیون نگاه کنید یا ...
      و اگه بالعکس به هر دلیلی به برنامه نرسیدید، شب بیدار باشید تا تموم کنید و فردا صبح هم طبق معمول هر روز از خواب پاشید؛ بذارید نفستون بدونه و ببینه اگه بخواد کم بذاره، بیچاره ش میکنید.

12.
      این مدت کوتاه و مفید رو خسته نشید ها؛ به خواب خوش بعداز ظهر کنکور کنید.
      .
      .
      .
      .
      .
      .
      .

اپیزود 1: " داوطلبین گرامی، وقت تمام است،ضمن خسته نباشید لطفا برگ پاسخنامه را با دست چپ بالا گرفته و به مراقب تحویل دهید.

اپیزود 2: سایت سنجش: " داوطلبان گرامی، با آرزوی موفقیت، نتایج اولیه ی کنکور سراسری سال 1398 در ساعت 18 امروز مورخه 1398/5/17 بر روی سایت اطلاع رسانی سازمان قرار خواهد گرفت"

اگه این مدت باقیمونده رو تووووووپ(کیفی+کمی؛ مهمترش کیفی هست) بخونید؛ این دو لحظه که گفتم، لحظه های شیرینی براتون خواهد بود ان شاالله.
      به عنوان نکته ی آخر؛

حتما "با انگیزه" و "با برنامه و با استراتژی و فکر شده " بخونید.

موفق و موید باشید.

jhasani

11. Top | #41
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

12. Top | #42
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      شاید یه کوچولو دیر شده باشه ولی منم دوست داشتم یکم از کارای غلطی که انجام دادم حرف بزنم
      بچه ها هیچ وقت دنبال انگیزه و عامل بیرونی برای خوب تلاش کردن نباشید آدمی نباشید که منتظر نشسته تا یک نفره دیگه یا یک اتفاقی چیزی بیاد و باعث حرکتش بشه
      خودتون بشید منبع انرژی و عامل حرکت . دنبال معجزه یا دلگرمی و بت سازی از کسی نرید.
      وقتی توی خونه تست میزنید و تعداد اشتباهات تون بالاست سریع ناامید نشید منم خیلی وقتا میدیدم بیشتر جواب هام غلط میشن حالم بد میشد دیگه نمیتونستم زیاد تست بزنم میرفتم با زیاد درسنامه خوندن خودم رو گول میزدم.
      یه چیز دیگه ای هم بود
      وقتی قبل از آزمون فکر میکردم درسی رو عالی خوندم به خودم چندبار میگفتم من این درس رو باید بالای 80 بزنم
      اینکارم باعث میشد سر جلسه آزمون هم برنامه ریزی هام یخورده مختل بشه هم اینکه تقسیم انرژی و تقسیم زمان ممکن بود خراب بشه. بهتره برید و هرچی بلد هستید رو پیاده کنید .
      خیلی از اشتباهات دیگه ام با بقیه بچه هایی که اینجا از تجربه هاشون نوشتن مشترکه پس تکرارشون نمیکنم

13. Top | #43
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خواهشا از الان ( اسفند ) به نتیجه کنکور بر اساس (یک سری ازمون های کشکی و تراز های فیک و خود دانشمند پنداری خودتون) فکر نکنید و مثل بچه آدم این 3 ماه و هرچی توان دارید بزارید . قول میدم نتیجه از اون چیزی که فکر میکنید خیلی بهتره
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

15. Top | #45
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      سلام. موارد درسی رو بچه های گفتن. حالا یه مورد خارج از این بخوام بگم اینه که مراقب چشماتون باشین. همیشه هر نیم ساعت چند ثانیه به نقطه دور خیره شین. با فاصله کتاب رو بخونین و اینکه اگه کلاس انلاین میرین عینک فتوکرومیک خریداری کنید. من چشام خشک شد طی سال در حدی که ازمون نمیتونستم بدم و متن کتاب میخوندم درد میگرفت و درد شدیدی داشت مثل این بود شن و ماسه ریختن تو چشمم. بهترین دکتر تهران رفتم که استاد داشنگاه تهرانم بود. گفت دارو برای درمان نیست و فقط باید رعایت کنی و به چشما موقع درس استراحت بدی/ خیلی درد عجیبی بود در حدی که نمیتونستی چشاتو باز کنی زیاد و فقط باید ببندی بیماریشم طوری نبود که دو روزه خوب شه. امروزم که دارم باهاتون حرف میزنم هنوز سوز داره زمان بره درمانش. این مشکل برای تعداد قابل توجهی از کنکوریا پیش اومده

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن