خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 10 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 138
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Wonderland نمایش پست ها

سلام
      میانگین درصدتون توی آزمون ها درچه حدی هست؟
      با فصل خاصی مشکل دارید؟فصلی رو حذف کردید؟
      سلام ازمون نمی‌دم. نظام قدیمی بودم پایه شیمی‌ام قویه. تمام فصل هارو خوندم حذفی ندارم. اما فصل اخر دوازدهم هنوز تموم نشده. کتاب شیمی رو مثل زیست خوندم. تمام مفاهیم رو بلدم مشکلم توی شیمی تو سرعته.

2. Top | #32
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

از دانشجوها ،پاسخگوها و غیر پاسخگوها،کنکوری های حرفه ای انجمن دعوت می کنم با نقد این مطلب،به کنکوری ها و بهبود فضای انجمن کمک کنن.

اه ... اینجا رو تازه دیدم

3. Top | #33
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

1)کنکور های عمومی:

به طور مثال خودم:

ادبیات:8 تا 8:15

عربی:15 تا 8:30

دینی:30 تا 8:45

زبان:45 تا 9

استراتژی بازگشت:9 تا 9:15

برای استراتژی بازگشت طی آزمون هایی که خودتون حل می کنید دستتون میاد که قراره کدوم درسا و کدوم تیپ سوالات رو به این بخش منتقل کنید

مثلا با خودمون توافق کردیم که سوالات دستور زبان فارسی(غیر حذفی ها)،آرایه های سخت،درک مطلب عربی وشک دارها برای این بخش کنار بگذاریم

خب
      نقد استراتژی بازگشت

این استراتژی بازگشت رو واقعا در عمل میتونستی ازش استفاده کنی یا فقط رو کاغذه ؟
      چون خودم هیچ وقت نتوستم با این استراتژی بازگشته خودمو تطبیق بدم یجورایی برام بیش از حد آرمانی بود
      من بجای استراتژی بازگشت یه حرکت دیگه میزدم که بازدهی خودم رو خیلی بهتر کرد

استراتژی بازگشت خیلی خیلی کنترل بالایی میخواد خیلی... حالا اینکه توی اون ده دیقه طرف بتونه اون همه سوالی که براش سخت یا زمان بر بوده رو کنترل و پاسخ دهی کنه دیگه بماند

4. Top | #34
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      یه دنیا ممنون از لطفتون که کلی وقت گذاشتید و مطالب رو نوشتید
      من خودم تا الان عمومی های 94 رو از کتاب دور دنیا در چهارساعت زدم و دارم نقشه های مختلف رو امتحان مبکنن مثلا اینکه اول قرابت رو بزنم بعد ترجمه بعد کل دینی و بعد لغت و گرامر زبان و تو دور جدید چیزهای باقیمونده. ولی خب مشکل اصلیم اینه که خییلی کندم و به مشکل دیگه هم اینه که وقتی به اواسط زیست مبرسم واقعا خسته میشم و تمرکزی برای زدن شیمی و فیزیک ندارم دلرم تلاش میکنم با ازمون زیاد زدن حلش کنم ولی خب فعلا که حل نشده....

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      خب
      نقد استراتژی بازگشت

چون خودم هیچ وقت نتوستم با این استراتژی بازگشته خودمو تطبیق بدم یجورایی برام بیش از حد آرمانی بود

استراتژی بازگشت خیلی خیلی کنترل بالایی میخواد خیلی... حالا اینکه توی اون ده دیقه طرف بتونه اون همه سوالی که براش سخت یا زمان بر بوده رو کنترل و پاسخ دهی کنه دیگه بماند
      زیرو جان میشه بگی چه حرکتی میزدی؟ منم هیچ وقت نمی‌تونم استراتژی بازگشت رو رعایت کنم.

6. Top | #36
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام خیلی ممنون از تاپیکتون
      اون بخشی که گفتین اشتباهات محاسباتی رو بنویسیم و به دیوار بزنیم منظورتون همه ی اشتباهات با جزئیات هست یا اینکه فقط بنویسیم ( اشتباه محاسباتی نکن)
      چون این یه مورد خیلی رو مخه

7. Top | #37
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mobinax نمایش پست ها
      زیرو جان میشه بگی چه حرکتی میزدی؟ منم هیچ وقت نمی‌تونم استراتژی بازگشت رو رعایت کنم.
      حرکتم یکم زیادی شخصی سازی شده بود فک نکنم به درد عموم بخوره ..... درواقع داستان استراتژی های آزمون من درحد استراتژی جنگی توضیحات و تفاسیر داره چون توی کنکور اولم توی مدیریت آزمون افتضاح بودم(بخاطرهمینم سال اول نتیجه نگرفتم) سال دوم روشون حسابی کار کرده بودم و حسابی نقشه کشیدم.

ولی یه بخشیش رو میگم خدمتتون :

تجربه ی حوزه کنکور بهم ثابت کرده بود که پنج دیقه اول شروع کنکور بی بازده ترین و سردرگم ترین تایمه کنکوره...نمیدونم توی بقیه حوزه ها هم اینوطره یا نه ، ولی توی حوزه ما یکی دو دیقه اول میومدن برای امضا گرفتن و اثرانگشت و چک کردن اینجورچیزا (همچنین اول باید یسری اطالاعات رو وارد صفحه اول دفترچه کنکور کنی) خلاصه اینکارا رو قبل از شروع انجام نمیدادن بلکه از تایم استارت اینجور کارا شروع میشد

بخاطر همین من تصمیم گرفته بودم عمومی ها رو با درسی که نقطه قوتم بود استارت بزنم تا تمرکز کمتری لازم داشته باشه و سرعتم بالاتر باشه و یکم اول کاری روحیه بگیرم و تایم حفظ کنم (این درس برای من زبان بود)

ترتیب و تایم بندی پاسخگوییم این مدلی بود =

8 تا 8:15 = زبان
      8:15 تا 8:30 = ادبیات (تست های تاریخ ادبیات + آرایه + قرابت)
      8:30 تا 8:50 = عربی
      8:50 تا 9:05 = دینی (البته بیشتر وقت ها ساعت 9 تموم میشد)
      9:05 تا 9:15 = ادبیات (تست های لغت و زبان فارسی )

نکات =
      _ادبیات چون نقطه ضعفم بود و معمولا تایم بیشتری براش لازم داشتم بخاطر همین جوری تنظیم کرده بودم که حداقل 25 دقیقه براش زمان حفظ بشه و اول تیپ تست هایی که بهشون مسلط بودم رو میزدم و مباحثی که ضعف داشتم یا برام زمان بر بودن میموندن آخر
      _برای زبان خودم رو عادت داده بودم همون دور اول حداقل یه ریدینگ رو بزنم....(سوالاتی که سریع پاسخ بودن مثل سوالات پیدا کردن ضمیر در مواقع اضطراری در اولویت اول قرار میگرفتن)

_ برای عربی ترتیب پاسخ گوییم این مدلی بود که ، اول تستای ترجمه بعد تستای تحلیل صرفی و ضبط حرکات بعد از اون تستای قواعد و درآخر تستای درک مطلب ( درواقع اضطراری داستان خودش رو داشت)

_دینی رو که سرعتم رو بالا برده بودم و معمولا توی 10 دیقه جمعش میکردم ممکن بود تا نزدیکای 15 دیقه بکشه

_ اون ده دیقه یه ربع آخر اولویت ها بعد از ادبیات ، بشدت متغیر میشد با توجه به سطح سوالات کنکور و وضعیت اون لحظه

درتمام این مراحل اینطوری نبود که به همه سوالات حتما پاسخ بدم ، گذشتن و نه گفتن به برخی تستا خودش یه استراتژی تعیین کننده ست

8. Top | #38
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mobinax نمایش پست ها
      سلام ازمون نمی‌دم. نظام قدیمی بودم پایه شیمی‌ام قویه. تمام فصل هارو خوندم حذفی ندارم. اما فصل اخر دوازدهم هنوز تموم نشده. کتاب شیمی رو مثل زیست خوندم. تمام مفاهیم رو بلدم مشکلم توی شیمی تو سرعته.
      چه قدر جواب دادن به این سوال سخته برام.شیمی نظام جدید فصولش رو یه نگاهی کردم.حکایت ریختن قیمه ها تو ماستاست
      وقتی میگید شیمی تون قویه یعنی با مفاهیم مشکل ندارید وضمنا مشکل علمی سر سوالات نرمال وتا حدود سخت رو ندارید و این زمانه که شما رو محدود می کنه که اگه 10 تست اومده مثلا 5 تاشونو بیشتر نرسی حل کنی
      چیزی که میگم صرفا نظر شخصیه.استوکیومتری،سینتیک، رم ودینامیک،تعادل مباحث محاسباتی نمره بیار هستن.
      محلول ها و اسیدو باز و بخش محاسبلتی الکتروشیمی بچه ها اغلب باهاشون مشکل دارن
      تا وقتی که ما زمان داریم و می تونیم دروسی که روشون وقت بذاریم و امکان نتیجه بهتر روشون باشه کمتر میریم سراغ درس سخت وقتی هنوز مهارتمون توی ساده تره،پایه ای تره کمه
      پس با توجه به شناختی که از خودتون دارید برنامه ای که می خواید رو بچینید.این که چه حجم از کتاب رو می خواید بزنید،روزی چند تا آزمون؟اینا به سرعت،زمانی که مجازید به شیمی اختصاص بدید و ... عامل دیگه بستگی داره و فکر می کنم خودتون بهتر می تونید تصمیم بگیرید.اگه خواستید می تونید بعد از تصمیم گیری ،برنامه شیمی تون رو برام توی خصوصی یا همینجا ارسال کنید

9. Top | #39
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Grand_Master نمایش پست ها
      سلام خیلی ممنون از تاپیکتون
      اون بخشی که گفتین اشتباهات محاسباتی رو بنویسیم و به دیوار بزنیم منظورتون همه ی اشتباهات با جزئیات هست یا اینکه فقط بنویسیم ( اشتباه محاسباتی نکن)
      چون این یه مورد خیلی رو مخه
      سلام،خواهش می کنم
      نه قرار نیست ریز به ریز بنویسید چی شده
      مثلا شما یه سری اشتباهات رو هی تکرار می کنید،منفی رو در نظر نمی گیری جواب غ میشه
      دو به توان 3 رو میگی 6 تا (این رو تو کلاس دیدم که میگم) این موارد رو می نویسید

10. Top | #40
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط it.roze نمایش پست ها
      یه دنیا ممنون از لطفتون که کلی وقت گذاشتید و مطالب رو نوشتید
      من خودم تا الان عمومی های 94 رو از کتاب دور دنیا در چهارساعت زدم و دارم نقشه های مختلف رو امتحان مبکنن مثلا اینکه اول قرابت رو بزنم بعد ترجمه بعد کل دینی و بعد لغت و گرامر زبان و تو دور جدید چیزهای باقیمونده. ولی خب مشکل اصلیم اینه که خییلی کندم و به مشکل دیگه هم اینه که وقتی به اواسط زیست مبرسم واقعا خسته میشم و تمرکزی برای زدن شیمی و فیزیک ندارم دلرم تلاش میکنم با ازمون زیاد زدن حلش کنم ولی خب فعلا که حل نشده....
      خواهش می کنم
      ببینید وقتتون کجا تلف میشه؟سوالات دینی رو کند می زنید چون مقداری متن کتاب فراموش شده و باید وقت بذارید تا به یادتون بیان سر آزمون
      یا بین دو گزینه شک می کنید و وقتتون تلف میشه
      یا ممکنه بعضی جاها مثل ترجمه مهارتتون به اندازه کافی تقویت نشده تا سریع بتونید این تست ها رو حل کنید
      یا چی
      باید این مشکل رو پپیدا کنید و ریشه کنش کنید،هر مشکل راهی داره.مثلا برای دینی مرور متن کتاب،برای ترجمه تست حجمی،برای درک مطلب تمرین بیشتر و...
      یا حتی ممکنه نیاز باشه استراتژِی آزمونتون رو عوض کنید

در مورد خستگی سعی کنید سر آزمون بعد از یه تایم های مشخصی مثلا سی ثانیه تا یک دقیقه به خودتون استراحت بدید،چیزی نوش جان کنید،نفس عمیق و...با تکرار بیشتر آزمون ها حل میشه کم کم

11. Top | #41
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اه ... اینجا رو تازه دیدم

خب
      نقد استراتژی بازگشت

یعنی هرجایی که یه خط کمتر نوشتم هیچ وقت مفهمومی که خواستم برداشت نشدهاون قسمت اول مدیریت زمان خودمه(تایم هایی که نوشتم) ولی اون قسمتی که در مورد 15 دقیقه بازگشته .اون رو به طور مثال گفتم>>لپ کلام این که بازگشت خیلی انعطاف پذیر تر بود
      این جوری قرار بود به این نکته برسید که دو بار گفتم به طور مثال
      با اون بخش کنترل بالا موافقم.ولی من بارها و بارها این روش رو انجام داده بودم،می دونستم کدوم سوال رو بگذرم و کدوم سوال اگه نزده شد بیام سراغش یا نه.در اغلب موارد آرایه ای که دور اول نمی زدمش دیگه سراغش نمی رفتم.هیچ دو مدیریت 15 دقیقه ای صد در صد مثل هم نبود و چالشی که پیش رو بود فقط با فراشناخت بالا و کنترل شدید هوش هیجانی قابل حل بود. حتی همیشه 15 دقیقه نمی موند که
      یه استراتژی دقیق و کلی وجود داره با قوانین خاص
      قانون برگرد به درسی که بدتر زدی یا چه نوع سوالاتی رو بذاری و..
      به شخصه زمانی که آزمون های قلمچ 80 سواله و یک ساعته بود من خیلی مشکل داشتم.چون زمان بازگشت نبود و من واقع به یه زمانی نیاز داشتم که بتونم برگردم به یه سری سوالات.ولی با بازگشت توی ازمون های 75 دقیقه مشکل تا حدود زیادی حل میشد
      حالا برای اختصاصی دقیقا برعکس
      اوایل زمان نقصانی داشتم و بیشتر به شیمی و زیست برمی گشتم ولی متوجه شدم اگه یکباره شیمی رو بزنم ممکن بهتر باشه.چندین بار امتحان کردم.همین طور هم شد.نتیجه بهتری داشت. کل بازگشت در حد شاید 5 مین شد اونم برای زیست
      مدیریت آزمون خیلی خیلی بحث فردی هستش.
      خیلی ممنون که وقت گذاشتی و این نکته رو گفتی،در ادامه در قسمت توضیحات تکمیلی با اسم خودت اضافه اش می کنم.

12. Top | #42
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      من حدود 3ماهی هست که تو بیتشر ازمونای کانون وازمون های دیگه حل میکنم این ترتیبو دارم پیشرفتی نسبت به قبلش نداشته ترازم ولی خب ناراضشی هم نیستم قبلا به ترتیب همون دفترچه جواب میدادم ولی الان
      ادبیات(8-8:20)
      زبان8:20-8:35)
      عربی 8:35-8:55
      دینی 8:55-9:10
      بعضی اوقات زبان بیشتر طول میکشه وگاهی هم دینی زودتر تموم میشه
      زیست دور اول
      ریاضی
      شیمی
      فیزیک
      زیست دور دوم
      یعد از اشتباهات زیاد تصمیم گرفتم سوالات شمارشی وهمه ی سوالات شک دارم زیست رو دور دوم حل کنم حدود 15 سوال میشه میانگین
      wonderland@
      zero_horizon@

13. Top | #43
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion2020 نمایش پست ها
      من حدود 3ماهی هست که تو بیتشر ازمونای کانون وازمون های دیگه حل میکنم این ترتیبو دارم پیشرفتی نسبت به قبلش نداشته ترازم ولی خب ناراضشی هم نیستم قبلا به ترتیب همون دفترچه جواب میدادم ولی الان
      زیست دور اول
      ریاضی
      شیمی
      فیزیک
      زیست دور دوم
      یعد از اشتباهات زیاد تصمیم گرفتم سوالات شمارشی وهمه ی سوالات شک دارم زیست رو دور دوم حل کنم حدود 15 سوال میشه میانگین
      wonderland@
      zero_horizon@
      خب روشتون شخصیه و مشکل خاصی توش نمی بینم ،تا وقتی که برنامه ریزی دقیقی داشته باشید که یه وقت اون زیست آخر که گذاشتید به علت سختی دروس دیگه تایم کم نیادمن بازگشت به زیست رو خودم قبل از درس اخر گذاشته بودم
      از اونجایی که منشنتون نوتیف نداشته زیرو رو منشن می کنم.نظر ایشون کارگشاترهست

@Zero_Horizon

14. Top | #44
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion2020 نمایش پست ها
      زیست دور اول
      ریاضی
      شیمی
      فیزیک
      زیست دور دوم
      wonderland@
      zero_horizon@
      برای اختصاصی ها تایم بندی ای که قراره رعایت کنی توی کنکور چطوریه .....از ساعت 9:15 تا 12:10 بچین ببینم

15. Top | #45
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      برای اختصاصی ها تایم بندی ای که قراره رعایت کنی توی کنکور چطوریه .....از ساعت 9:15 تا 12:10 بچین ببینم
      9:15-9:45 زیست
      9:45-10:20 ریاضی
      10:20-11شیمی
      11-11:35فیزیک
      ادامه زیست
      شیمی غالبا 40 دقیقه یا کمتر تموم میکنم البته بعضی اوقات چندتا شمارشیش اخر میزنم اگه خیلی سخت بودن/ریاضی بین30-35دقیقه تموم میشه ولی فیزیک بعضی اوقات تا 45 هم وقت میخوام تموم کنم و این35 دقیقه که نوشتم مینیمم بود زیست هم ماکسیمش 45دقیقه

صفحه 3 از 10 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)