خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

منبع مناسب عربی نظام قدیم

سلام.می خواستم ببینم اگه من برای عربی(نظام قدیم) از خیلی سبز جامع+خط ویژه گاج استفاده کنم و خلاصه نویسی از خیلی سبز هم داشته باشم امکان هست که در قلمچی بالای 80 بزنم؟پایه عربی هم خوبه ولی چون می ذارم درس آخر همیشه وقت کم می یارم.
      و سوال دوم اینکه کسی که سی دی های آزمون قلمچی آقای عمار تاج بخش رو کامل نگاه کرده راضی بوده یا نه؟
      ویرایش توسط Wonderland : 22 تیر 1397 در ساعت 23:24

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خط ویژه برای مبتدی هاست.اگه پایتون قویه اصلا نیازی به استفاده از اون نیست.اگه با خیلی سبز راحتین همونو بزنید ولی منابع سخت تر و ترکیب های بهتری هم وجود داره

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      درود بر شما،
      اگه عربی جامع خیلی سبز خریدی سعی کن که برای جمع بندی هم از همون کتاب جمع بندی خیلی سبز استفاده کنین انشا الله به هدفتان خواهید رسید و در مورد کم اوردن وقت، باید تست های زیادی حل کنی و به تسلط برسی تا بتونی کمی سریعتر تستها رو بحلید. آرزوی بهترین ها براتون دارم

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aa79 نمایش پست ها
      خط ویژه برای مبتدی هاست.اگه پایتون قویه اصلا نیازی به استفاده از اون نیست.اگه با خیلی سبز راحتین همونو بزنید ولی منابع سخت تر و ترکیب های بهتری هم وجود داره
      اگر مثال بزنید ممنون می شم.

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      تو عربی با این که یه درسنامه ی عالی و کم حجم ضروریه ولی هیچ چیز مثل تست زدن کمکت نمی کنه به ویژه تست های سراسری ...
      تست خیلی خیلی مهمه برای همین هر کتابی فکر میکنی درسنامه هاش ردیفه برات بگیر و بخون ولی تست خیلی بزن اگه هم خلاصه نویسی کردی که دیگه برای مرور هم کارت سریع تر میشه و میری تست میزنی و یه نگاه هم بعدش به خلاصه هات میندازی ...
      خیلی سبز رو نخوندم خودم ولی خیلی ها ازش راضی بودن و این اتفاقی نیست

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اگه فیلم میخوای نگاه کنی، فیلمای ناصح زاده فوق العادن تو سایت آلا

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Wonderland نمایش پست ها
      سلام.می خواستم ببینم اگه من برای عربی(نظلم قدیم) از خیلی سبز جامع+خط ویژه گاج استفاده کنم و خلاصه نویسی از خیلی سبز هم داشته باشم امکان هست که در قلمچی بالای 80 بزنم؟پایه عربی هم خوبه ولی چون می ذارم درس آخر همیشه وقت کم می یارم؟
      و سوال دوم اینکه کسی که سی دی های آزمون قلمچی آقای عمار تاج بخش رو کامل نگاه کرده راضی بوده یا نه؟
      سلام.خیلی سبز جامع کافی هست .نیازی به خلاصه برداری هم نیست میتونید از خیلی سبر جمبندی استفاده کنی.اقای تاج بخش خوبه.اقای ناصح زاده هم هست بخصوص فیلم های امسالشون که حجم کمی هم داره.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من عربی گاج اون نقره ای رو میخوندم درصدام هم همه بالای 80 بود کنکور هم 76 اینا زدم راضی بودم زیاد فرقی نمیکنه کتاب مهم نحوه بررسی کردن تست هست من عبارت رو میخوندم جواب میدادم

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه متن تو یکی از تاپیک ها فرستاده بود.کلا درباره نحوه مطالعه عربی بود.الان کپیش میکنم اینجا براتون میفرستم

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      عربی کامل گاج فوق العاده است. من با اینکه کتابای زیادی داشتم الگوی تدریس این کتاب رو با هیچ کتابی عوض نمی کنم . بسیار کتاب جامع و کاملی هست و ارزش چند بار خوندن رو داره.
      من در سال های پایه از خیلی سبز غزال موسوی استفاده می کردم که کتاب خوبی بود و فوت و فن که خیلی بیش از حد توضیح داشت اما به پیشنهاد دوستان سال پیش دانشگاهی از کتاب عربی کامل هر روز یک گرامرش رو می خوندم که باعث افزایش درصد من تا ۹۰ درصد شد.

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      عربی کامل گاج فوق العاده است. من با اینکه کتابای زیادی داشتم الگوی تدریس این کتاب رو با هیچ کتابی عوض نمی کنم . بسیار کتاب جامع و کاملی هست و ارزش چند بار خوندن رو داره.
      من در سال های پایه از خیلی سبز غزال موسوی استفاده می کردم که کتاب خوبی بود و فوت و فن که خیلی بیش از حد توضیح داشت اما به پیشنهاد دوستان سال پیش دانشگاهی از کتاب عربی کامل هر روز یک گرامرش رو می خوندم که باعث افزایش درصد من تا ۹۰ درصد شد.

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      منابع ها اکثرا مثل همن چون بالا90 درصد تست کنکور و سنجشن
      ترجمه روزی دو صفحه تست بزن و نکات رو علامت بزن و قبل از هر ازمون مرور کن
      قواعد درسنامه تست تست تست تست تست تست مرور مرور مرور مرور مرور مرور مرور
      این درصدا رو راحت میشه گرفت
      اما برای بالای 80ی ک میخوای چالش اصلیت درک متنه که هییییییییچ راهی جز تمرین نیست
      از یه جایی ب بعد میبینی عربی رو سرویس کردی اما درصد نمیگیری و دیگه هیچ پیشزفت نمیکنی
      اینجاس ک میری سراغ ازمون زدن که بهترین منبعش هم کنکوره
      حتما یک بخشی از پیشرفت ازمونه
      موفق باشید
      سوالی داشتید یا منشن کنید یا خصوصی بفرستید
      وگرنه امکان دیدنش نیست دیگه

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      قبل از این که متنو بخونید اینم بگم که منبع سلیقه ایه.اگه با خیلی سبز راحتید همونو ادامه بدید

روشی که برای عربی استفاده کردم خیلی بهم کمک کرد و باعث شد بعد عید آزمونی رو زیر ۹۰٪ نزنم و طبق کلید اولیه کنکور تجربی ۹۷،عربی رو ۸۹.۴٪ زدم که البته کمترین درصد عربیم بعد عید بود ولی راضیم از خودم.������
      منباع رو بگم اول:من تمام منابع عربی رو زیر و رو کردم و در نهایت به نظرم بهترین ترکیب اینا بودن:
      براب قواعد مهر و ماه و براب ترجمه تعریب مفهوم نشر الگو
      من قواعد رو از مهر و ماه میزدم.هیچ کتابی وجود نداره که ان قدر تست داشته باشه و هر چقدر که تست کنکور داره دو سه برابر و گاها ۴ برابر تست سنجش داره������اگه همه تستاشو بزنید که قواعد از آب خوردن براتون آسون تر میشه.من خودم ۸ سوال قواعد رو حتی بعضی وقتا زیر ۲ دقیقه جواب میدادم و تو کنکورم خیلی شرایط تغییر نکرد و ۸ سوال قواعد رو زیر ۳ دقیقه جواب دادم.حالا ترجمه تعریب مفهوم.چرا گفتم نشر الگو؟به خاطر چینش فوق العاده درس به درسش.یعنی حتی اومده تستای کنکورو تو درس مخصوص خودش جا داده که این کار توی زمینه ترجمه واقعا شاهکاره.چون همه کتابا ترجمه رو به ترتیب سال ضمیمه میکنن.علاوه بر تستای کنکور تست تالیفی برای پوشش کامل متن درس هم اورده شده.اینو هم بگم که تسلط به متن کتاب خیییییلیییی کمک کنندست.عین انگلیسی هست که قوی بودن ترجمه باعث میشه کلا متنارو خوب بفهمی.عربی هم همینه.با مسلط بودن روی متن کتاب دیگه کارایی عین تعیین نقش واست عین ماست میشه������توی تست های قواعد هم دیگه راحت معنی گزینه هارو میفهمید و بی شک رو سرعتتون تاثیر فوق العاده ای میذاره.
      ولی اینم بگم که این دو منبع برای کسی که پایه عربیش ضعیفه مناسب نیست.مخصوصا نشر الگو به خاطر پاسخنامه ضعیفش که یه جاهایی فقط گزینه رو زده بدون هیچ توضیحی.
      برای کسایی که میخوان پایه عربیشون رو قوی کتابی مثل عربی کامل خیلی خوبه که دیگه کاملا میکرو طبقه بندیه.مثلا اومده تستای خود درسو هم تفکیک کرده.مثلا توی مبحث مستثنی اومده تستای مستثنی که فاقد مستثنی منه و تستایی که مستثنی منه داره رو هم جدا کرده ولی برای بعد اون کتابی مثل عربی سفید یا همین مهر و ماه خوبه که تستا میکرو نیست و ذهن سمت موضوع خاصی معطوف نمیشه.
      راستی اینم بگم که یه اشتباه خیلی بد بین اکثر بچه ها هست که برای خوندن قواعد هر درس یه ربع بیست دقیقه وقت میذارن.به خدا تو نیم ساعت میشه کل قواعد عربی دو و سه رو خوند.عربی یعنی تست تست تست.قواعد رو تو سریع ترین حالت ممکن بخونید و بعد فقطططط تست.خودتون تمام نکته های لازمو تو تست میبینید.اگه توی مبحث خاصی از درک مطلب مشکل دارید(مثل حرکت گذاری یا تحلیل صرفی) کتاب مهر و ماه اومده هر قسمت درک مطلبو جدا کرده و اورده.مثلا ۴ تا سوال خود درک مطلب جدا حرکت گذاری جدا و تحلیل صرفی هم جدا.ولی اگه مشکل خاصی ندارید کتابی مثل عربی کامل هر ۹ تا سوال و متنو یه جا به ترتیب سختی از آسون به سخت اورده.
      اگه این کارارو انجام بدید قبل از این که سر جلسه کنکور بشینید مطمئنید که ۲۰ تا سوالو صد در صد درست جواب میدید.اون ۵ تا چین؟۴ تا سوال اول درک مطلب و سوال مفهوم.دلیلش اینه که خیلی جاها به درک و ذهنیت عربی هیچ ربطی نداره.مفهوم که اصلا قرابت معنایی ادبیاته!چهار تا سوال درک مطلبم که خیلی جاها سلیقه ای میشه.منم امسال دو اشتباهی که داشتم دقیقا تو مفهوم(سوال ۳۱) و درک مطلب(سوال ۳۷) بود که البته سر سوال ۳۱ تجربی خیلی بحث بود.من عربی رشته زبان رو هم ۸۹.۴ زدم و اونم دقیقا یه سوال مفهوم و یه سوال درک مطلب و این دفعه سر سوال درک مطلب رشته زبان خیلی بحث بود������اینا سوالایی هستن که به معلما هم رحم نمیکنن و هیچ ربطی به عربی ندارن خیلی جاها.ببخشید فکر کنم خیلی زیاد شد������������امیدو ارم کمک کننده باشه.درباره درسای دیگه هم بپرسید بچه های فوق العاده قوی تو انجمن هستن از من خیلی خیلی خیلی بهتر که همه درسارو بالا میزنن.موفق باشین.بازم ببخشید زیاد شد������������

14. Top | #14
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      عربي رو از عيد شروع كردم
      منبع من گاج كامل بود
      تو كنكور درصدم ٧٦ شد

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MatinM_M نمایش پست ها
      تو عربی با این که یه درسنامه ی عالی و کم حجم ضروریه ولی هیچ چیز مثل تست زدن کمکت نمی کنه به ویژه تست های سراسری ...
      تست خیلی خیلی مهمه برای همین هر کتابی فکر میکنی درسنامه هاش ردیفه برات بگیر و بخون ولی تست خیلی بزن اگه هم خلاصه نویسی کردی که دیگه برای مرور هم کارت سریع تر میشه و میری تست میزنی و یه نگاه هم بعدش به خلاصه هات میندازی ...
      خیلی سبز رو نخوندم خودم ولی خیلی ها ازش راضی بودن و این اتفاقی نیست
      آفرین
      ر.ا:خیلی سبز خوبه باهاش بخون....درسنامه رو سریع بخون و تموم کن...ینی یه رب درسنامه بخون و 45 دقیقه تست...دفه ی بعدم فقط یه ساعت تست
      گاج نقره ای ام خوبه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن