خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 10 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 147
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 1544 کشور رشته تجربی کنکور 96

سلام
      خودت رو معرفی کن ، اسم شهر و مدرسه ت !؟
      محسن .دزفول.مدرسه شیخ انصاری

چه رشته و دانشگاهی رو قرار هستش انتخاب کنی؟
      رشته که پزشکی اما دانشگاه هنوز تصمیم نگرفتم

- اولین سوال که فکر کنم سوال همه باشه ! کارنامه شماست میشه خواهش کنم کارنامه هاتون رو بذارید!؟

matrooke.png

matrooke-2.png

matrooke-3.png

رتبه 25 سهمیه ایثارگران

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ // چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟ با توضیح )

- تابستان سال دوم: جدا کسی اینموقع خونده؟

- تابستان سال سوم: سعی کردم اما فقط یه نصف فصل فیزیک

- تابستان سال چهارم: ماه رمضون یکم پایه خوندم ولی از ماه رمضون به بعد کاملا جدی شروع کردم با ساعت مطالعه خوبی درس میخوندم.با قلم چی پیش میرفتم

- سال تحصیلی چهارم: پاییز رو هم حدودا عالی پیشم بردم اما متاسفانه یک بیماری منو یک هفته کامل از درس دور کرد و اینجا بود شروع اختلال درسی من.زمستان بنا بر دلایل زیادی نصف بیشترش رفت.موقع امتحانات که خیلی کم خوندم.بعد امتحانات دوباره خوب خوندم که باز مشکلی پیش اومد و تا عید دست و پا شکسته میخوندم.

- دوران طلایی نوروز: چون از اختلال توی زمستون اعصابم خورد بود تصمیم گرفتم برای اینکه از دست ندم عیدو و دوباره برگردم به حالت اول برم اردو مطالعاتی در تهران‌.خوب بود ده روزش رو حدودا خوندم.میشه گفت هشتاد نود درصد دروس تا اون موقع رو خوندم.

- ماه رمضان: شبا بیدار می موندم.مشکلی نداشتم بقیه برنامه رو هم مثل روزای عادی

- دوران جمع بندی: چشمتون روز بد نبینه.تا انتخابات که بهونه این بود.انتخابات که تموم شد تو خونه سرو صدا زیاد بود عمرا اگه میشد درس خوند.کتابخونه هم همه چی توش بود غیر از درس.شلوغ بود و به قهوه خونه شباهت بیشتری داشت.ماه رمضون شروع شد و من شبا بیدار بودم که روزه اذیتم نکنه.رفتم خونه ی یکی از دوستام که درس بخونم.کلا فک نکنم از بعد عید تا روز کنکور من تعداد روزهای با ساعت مطالعه های بالای هفت ساعتم به پنج تا برسه.
      شاید این فکرو بکنید بگید که نه بابا این داره الکی میگه و با این طور درس خوندن ده هزارم که نمیشه اورد.اما اولا اینکه دروغ نمیگم دوما من سرعت مطالعم بالا بود سوما من چون درسا قبلا خوب خونده بودم توی دوران جمعبندی فقط خدا خدا میکردم مباحث یادم بیان مهارتی نمیخواستم چهارما اثار این نخوندنا رو توی عمومی هام میبینین(شیوه یجمعبندی رو جلوتر میگم).

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      خب میرسیم به بحث شیرین و جنجالی و پایان ناپذیر منابع
      اول به طور اجمالی میگم منابع رو ایشالله بعد تاپیکی مفصل درباره ی منابع میزنم
      منابع من سه دسته بودن:منابع به جای مانده از داداشم_منابعی که خودم خریدم_منابعی از مال دوستام استفاده میکردم
      ادبیات:پنج بحث الگو.
      عربی:اوایل عربی کامل گاج بعدا فوت و فن رو خریدم.
      دینی گاج نقره ای و لاغیر
      زبان:شهاب اناری
      ریاضی:ای کیو و بعضی وقتا موج ازمون
      زیست:حالم از نشر الگو بهم میخوره.ای کیو میخوندم.ماز هم شرکت میکردم
      فیزیک:تابستون گاج رو داشتم اما چون هم قدیمی بود و هم تستاش ارزش دوباره زدن نداشتن نشرالگو رو خریدم
      شیمی:سال دو نشرالگو با درسنامه مبتکران.سوم و چهارم خ سبز. ای کیو هم بعضی تالیفیاشو میزدم خیلی خوشم نیومد ازش. موج ازمون پایه و فار پیش هم برای سرعت عمل.

- آیا از دی وی دی های آموزشی استفاده میکردید؟
      خیر.ولی دوستام استفاده کردن گفتن خوب بوده

- آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      تا روز کنکور حتی یه ازمونو مثل ادم بررسی نکردم.اما توصیه اکید دارم همون رور که میاید بشینید همه سوالا رو بررسی کنید.
      روشم این بود یه برگه کنارم بود میشستم درس به درس برسی میکردم.هر درس که تموم میشد نقاط ضعف و نقاط نیاز به تمرینم رو روی کاغذ مینوشتم که برای برنامه ریزیم یه فکری براش بکنم.
      متاسفانه اینو دیر شروع کردم یا جدی نگرفتم.

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      ریاضی و دینی خط ویژه واقعا عالین.زیست کتاب.فیزیک کار خاصی نکردم یکی دوتا موج ازمون زدم و خلاصه خوندم.شیمی کتاب و خلاصه هام عربی متاسفانه وقت نکردم روی نقاط ضعفم کار کنم.زبان هم شهاب اناری کلمات و گرامر.نمیدونم چرا انقد پایین اومد زبانم
      ادبیات هم نشستم تاریخ و لغاتو خوندم

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      اشتباه برنامه ای ودرسی خاصی نداشتم.راه ها رو حساب شده میرفتم.امابزرگترین اشتباهم نخوندن بود که همش هم تقصیر خودم نبود که باعث شد نتیجه مطلوبو نگیرم.

اگه برمی گشتید به عقب کدوم کتاب هارو دیگه سمتش نمیرفتید ؟ با ذکر دلیل !

بالاترگفتم اکثر کارام رو حواسم بهشون بود الکی انجام نمیدادم یعنی تحقیق میکردم.اما کتابی که واقعا حالم رو بد کرد نشرالگو بود مخصوصا پیش دانشگاهی.سوالات بسیار بسیار بسیار بیخود.شیوه ی طراحش رو اصلا نمی پسندم.

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
      منظورتون از گروهی چیه یعنی ایکه بشیم حرف بزنیم و درس بخونیم که افتضاحه.اما اینکه یک اکیپ درس خون باشین که مثلا با هم مبادله اطلاعات کنید و... که واقعا من این رو برای اینکه دچار زدگی نشید الزامی میدونم

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟
      از اول دبستان تا الان با امتحان تشریحی جماعت مخالفم.به هیچ وجه به نتیجش توجهی نکنید)نه اینکه امتحان نهایی رو بد بدید منظورم اینه درگیره نتیجشو سایر چیزا نشین.موفقیتتون توی کنکور .هیچ ارتباطی با نتیجه ی امتحانات تشریحی نداره تضمینی میگم

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟
      اول ازهر چیز بگم شاید بعضی ها بگن این که شیمی و عمومیاشو بد زده پس راهش به چه درد میخوره.

بچه ها رک بگم تعریف از خود نیس من این راهو رفتم کامل باهاش اشنام حتی بدون اغراق بگم راه زیر صد شدن هم بلدم.شاید بگید این چرا خودش نشد پ خب چون وقت براش نزاشتم.تمام چیزایی که میگم یا از رتبه برترا پرسیدم یا خودم تستش کردم.
      اگه اجازه بدید بعدا تاپیکی مفصل درباره برنامه ریزی و منابع و روش مطالعه بباتون میگم .

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟
      سوالات علامت دار میزدم یا ازمون میزدم.یا شاید بعضی وقتا میشستم کلشو میخوندم
      یکی از اشتباهاتم شاید ننوشتن خلاصه بود .بعضی درسا که نوشتم واقعا عالی بود حتما براتون نمونه خواهم گذاشت و به طور کامل براتون توضیح میدم چون از هر رتبه برتری پرسیدم خیلی خوب جوابمو ندادن و من کلی ابهام داشتم توی خلاصه برداشتن تا اینکه خودم یه راه عالی پیدا کردم.
      برای هر درس فرق داره.مثلا ریاضی من خلاصه رو بیشتر سوال محور مینوشتم.مثلا شیمی نکات و واکنش ها و مواد.عربی قواعد و تست.زیست معنی نداره خللاصه.فیزیک خلاصه های موج لزمون خوبه اما مثل ریاضی سوال محور راه خوبیه.

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟
      من اصلا اعتقادی به این مشاور هایی که میان چند میلیون میگیرن و از یک الگوی ثابت استفاده میکنن ندارم.
      هیچ وقت مشاور نگرفتم.بهترین مشاور یک شخصیه که این راهو بخ طور کامل و درست اخیرا رفته باشه و قدرت بیان خوبی داشته باشه.چون بعضی رتبه برترا هستن اصلا بلد نیستن حرف بزنن یا راستشو نمیگن
      مشاوره از این جور افراد که گفتم اکیدا توصیه میشه.چون خودم خیلی دوس داشتم همچین شخصی رو داشته باشم تمام تلاشم رو میکنم که این طور شخصی باشم برای کنکوری های اتی.البته اگه قابل بدونن.کم نبودن دوستانی حتی توی این انجمن که بهشون کمک کردم و ترازشون رشد خوبی داشته.

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟
      حتما.صد در صد نیازه.بدون هیچ حاشیه برید قلم چی .

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟
      خسته که همه میشن اونی موفقه که خستگی جلو ادامه ی راه رو ازش نگیره.فکر به هدفه که ادم رو جلو میبره
      بعضی وقتا ادم خسته میشه ولی سعی داره ادامه بده و نه درس میخونه و نه استراحت میکنه.یعنی بطالت کامل
      این موقع درس رو بطور کامل ول کنید و استراحت کنید تا دوباره بر گردید به حالت اول
      - آیا تابحال ناامید شدید ؟ اگر جواب بله است، برای غلبه بر ناامیدیتان چه کردید؟
      نا امیدی خاصی یادم نیست.اما راه حلش فکر به هدف و رقابت دوستانه با نزدیکانه

-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟
      اوایل کتابخونه بود.کتابخونه اگه میرید که با دوستان حرف بزنید نرید.

به نظرم یه مدت برید کتابخونه یه مدت خونه بخونید تا خسته نشید البته کتابخونه ادم بیشتر از خونه خسته میکنه

هر وقت دیدید دیگه نمیتونید بخونید درس رو بزارید کنار و استراحت کنید.من خودم با دوستام میرفتم بیرون یا فیلم میدیدم.
      در کل برای افزایش انگیزه ادم تلنگر میخواد.رقابت دوستانه هم میتونه شما رو پرانگیزه کنه و دوران رو از یکنواختی بیاره بیرون.

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      برای کنکوریا به نظرم هفت ساعت کافیه نه بیشتر ن کمتر.
      اما ساعات مربوط به من که خیلی متغیر بود اولیل خوب بود بعدا بیشتر شد.

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      ببینید من هیچ وقت از یه الگوی ثابت استفاده نکردم.هز جا تشخیص میدادم همون کارو میکردم.یه مشاور خوب میتونه شما رو به این درک برسونه که در زمان های مختلف حودتون بهترین راهو برای خودتون اتخاب کنید.
      در پاسخ به سوال هم بگم تفریحاتم کم نبوده.

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟
      با قلم چی پیش رفتم.چون پایه رو خوب نحونده بودم بیشتر پایه.اواخر تابستون هم یکم از پیشدانشگاهی پیشخوانی کردم.

- چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟
      من کلاس نرفتم.یه بار رفتم کللس زیست مثل چیز پشیمونم.البته کلاس های خوب هم هست.ولی برای من ضرر کلاس بیشتر بود چون باعث میشد کل اون روز رو از دست بدم.خستم میکنه کلاس.
      لازم بودنش به خودتون بستگی داره.اما اینو بگم هزار ساعت هم پاشید برید کلاس حتما باید توی خونه کتابو باز کنید و دست به قلم بشید.

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
      همه تاثیر که همینه.بلند مدت رو که قلم چی میده کوتاه مدت هم که خودمون برای هر ازمون.من هر هفته ای بود.

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      منظورتون برنامس؟برنامه که قلم چی فقط.

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟
      بالا کمی توضیح دادم بعدا مفصل میگم.

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
      هر وقت دیدید کسی داره یه الگوی ثابت بتون میگه بدونید سرتون کلاه رفته.
      من هیچ به اینکه این عمومیه یا اختصاصی یا پایه باشه یا پسش توجه نمیکردم.هر چا ضعیف بودم وحال داشتم.
      اما یه نکته بگم از عمومی ها هرگز غفلت نکنید خیلی تعیین کنندن.متاسفانه وقت زیادی هم میخوان.اما راهشون اسونه.
      اگه ول کن نیستید و الگو میخواید یکی در میون اختصاصی و عمومی بخونید.عمومی ها توی بازه های کوچیک اما به طور مداوم توی برنامتون پخش کنید

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
      بخدا اصلا به این چیزا فکر نکردم.

- میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟
      فرقی بین پیش و پایه نمیبینم و هر دو شون الزامی اند

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
      از وسط تابستون شروع کنید هر رتبه ای که میخواین رو میارین اگه راهشو بلد باشین

- مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟
      اگه مطالعه تابستان و پاییزم نبود همین رتبه رو هم نمیاوردم

- چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      با برنامه قلم چی پیش برید.

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟
      یکی از نقاط برنامه ریزی سریع در شرایط بحرانی
      یکی دیگه سرعت بالام بود و دیگه تحقیق کردم و حساب شده راهو پیدا کردم

-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟
      قربون خانواده برم اما متاسفانه شرایط مناسبی نبود.که یه مانع اصلی
      اما تشکر ویژه برای مادرمکه کم زحمت نکشید.

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه ی خوبی در کنکور گرفته باشد ؟
      رتبه برتر خیر.

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
      اگه پاییز بهم میگفتن این رتبت میشه که غش میکردم.هدفم خیلی بهتر بود و اگه روحیشو داشتم میموندم سال بعد.اما این اواخر با توجه به بدی شرایط و فضا دقیقا همونی شد که فکر کردم.میانگین درصدای کنکورم دقیقا مثل سنجش.
      اخرین رتبه ی قلم چیم هم ۱۲۰۰ بود.شاید اگه زبانو انقد بد نمیزدم میشد مثل قلم چی.

-ایا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟
      عمومی دینی زبان ادبیات عربی اختصاصی ترتیب خودش

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 97 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      به حاشیه ها توجه نکنید سوالاتتون رو از ادمای درست بپرسید

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟
      به بچه های انجمن.

تشکر ویژه هم از اقایان علیرضا اروین.محمد بابایی.سرکار خانم درسا که در یکی از بدترین روزهای
      دوران کنکورم با جواب به سوالام بهم ارامش دادن.
      در اخر بگم من خیلی دوس دارم کمکتون کنم.چون خودم نیاز داشتم اما کسی نبود.در اینده تاپیکای خوبی میزنم اگه اینجا بعضی از سوالا رو کامل جواب ندادم شرمنده اما قول میدم همه سوالای توی این تاپیکو کامل توضیح بدم شاید چندتا کار خداپسندانه ای برای مشاوره هم کردم.موفق باشید

از پرسیدن سوالات تکراری تا حد ممکن بپرهیزید + اسپم ممنوع
      با تشکر
      ویرایش توسط matrooke : 18 مرداد 1396 در ساعت 23:29

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تبریک میگم

به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟

منی که اصلا با رشته تجربی اشنا نیستم چجوری باید راهش رو بلد باشم ؟! توصیه شما چیه

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad_ai69 نمایش پست ها
      تبریک میگم

به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟

منی که اصلا با رشته تجربی اشنا نیستم چجوری باید راهش رو بلد باشم ؟! توصیه شما چیه
      مرسی.
      راه رتبه برتر چند بخشه منابع خوب .برنامه مناسب.رسیدن به درک بالایی از برخورد با دوران کنکور
      منابع و برنامه رو مفصل که همین روزا تاپیکی میزنم.
      مورد سوم فعلا ها همون تجربس.ک زمان نیازه
      ببخشید جواب کلی شد چون سوال شما هم کلی بود

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      مجدانه منتظر وعده هاتون در خصوص موارد فوق الذکر علی الخصوص برنامه ریزی هستیم

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تبریک و یه سوال
      چرا از نشر الگو حالت بهم میخوره؟
      خدا همیشه انلاینه ... کافیه دلت رو بروز رسانی کنی... اون موقع می بینی ک در تک تک لحظات کنارت بوده و هست و خواهد بود...

6. Top | #6
      کاربر حرفه ای

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط matrooke نمایش پست ها
      مرسی.
      راه رتبه برتر چند بخشه منابع خوب .برنامه مناسب.رسیدن به درک بالایی از برخورد با دوران کنکور
      منابع و برنامه رو مفصل که همین روزا تاپیکی میزنم.
      مورد سوم فعلا ها همون تجربس.ک زمان نیازه
      ببخشید جواب کلی شد چون سوال شما هم کلی بود
      اقا محسن رتبه کنکور سال اولتون چند شد

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      راستش من هم تقریبا مثل شما درس می خوندم ولی 6000منطقه 2شدم ولی شما خیلی خوب شرایط بحرانی رو مدیریت می کنید

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تبریک میگم ببخشید شما چطوری با این رتبه سهمیه عالیتون رتبه کشوری تون اینقدر فاصله داره ؟

9. Top | #9
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ساعت مطالعه خوب یعنی چقد?

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      تبریک امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق باشد

کد:
      اطمینان دارم یه روز خوب میاد

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تبریک فراوان !

ان شا الله به بهترین ها تو زندگی برسی

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

12. Top | #12
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من فیزیک خیلی سبز دارم گاج هم دارم
      الگو هم بگیرم? درصد فیزیکتون رو مدیون کتاب الگو هستین?

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط TRACKER نمایش پست ها
      مجدانه منتظر وعده هاتون در خصوص موارد فوق الذکر علی الخصوص برنامه ریزی هستیم
      حتما اینکارو میکنم.چون قراره با نمونه بزارم و مفصله یکم طول میکشه.

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط anis79 نمایش پست ها
      من فیزیک خیلی سبز دارم گاج هم دارم
      الگو هم بگیرم? درصد فیزیکتون رو مدیون کتاب الگو هستین?
      فیزیک چهار جلدی خ سبز رو که نگاه کردم واقعا کتاب عالی از هر نظر بود.
      ددسنامه ی عالی و سوالاتی برای همه سطح ها.میشه گفت ترکیبی از گاج و نشر الگوعه.
      شما اگه چهار جلدی رو دارین همون رو کامل بخونید.
      والا من نشرالگو رو تم کتاباش رو دوس دارم وگرنه اینکه اگه از خ سبز استفاده میکردم ایا به این درصد نمی رسیدم رو نمیتونم بگم.ولی نشرالگو به همه نمیسازه.
      در کل همون خ سبز پینهاد منه

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط anis79 نمایش پست ها
      ساعت مطالعه خوب یعنی چقد?
      ببینید خیلیا میان این حرف رو میزنن زیاد نخونید بعدا زده میشید.
      به نظر منطقی میاد اما اگه من به این گوش میدادم رتبه کنکورم یه صفر میومد جلوش.
      در حد توانت بخون.حالا دخترا که راحت ترن تو این موضوع
      سرعت مطالعه افراد متفاوته.من خودم سرعتم به نظرم بالاس(البته از کیفیت کمی میاره پایین)
      ولی توی این دوران از هشت ساعت پایین تر نیاین.دیگه این کفش بود.(همیشه درسی برای خوندن هست پس هر چی بیشتر بخونی مهارت بیشتری میگیری)
      یک توصیه:از کرنومتر استفاده کنید برای زمان گرفتن تا بفهمید واقعا چقدر میخونید .برای من که کرنومترم واقعل تاثیر گذار بود.توی حواس پرت نشدن و تلاش برای ساعت مطالعه بالا هم تاثیر بسزایی داره.

صفحه 1 از 10 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن