خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 39 از 39
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها
      یه راهکاری هست برای این درس ، که اقای ریچارد فاینمن دانشمند پروژه منهتن ارائه کرده بود . علاقه داشتین بخونین !

به شخصه با فیزیک داغون این روش رو در نوسان و موج پیاده کردم و الان تست بده تا جواب بدم! تا این حد بازده گسترده داره الخصوص دروسی که فهم و حلیات درگیرشونه مث فیزیک .

با کمترین زمان و بیشترین جوهر خودکار میتونین این روش مطالعه رو پیاده کنین
      واقعا الان تایم اینو ندارم هر درس رو توضیحی کار کنم چون بقیه درسام خیلی فشرده هستن تو برنامم. من بااینکه کلا از فیزیک چند فصل رو با آقای یحیوی اومدم جلو ( دینامیک سینماتیک گرما فشار و الکتریسیته) ولی اصصصلا نمبتونم تست بزنم. میخوام فقط تستای کنکور رو کار کنم ولی واقعا نمیتونم نمیدونم مشکلم چیه

2. Top | #32
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Panizz نمایش پست ها
      واقعا الان تایم اینو ندارم هر درس رو توضیحی کار کنم چون بقیه درسام خیلی فشرده هستن تو برنامم. من بااینکه کلا از فیزیک چند فصل رو با آقای یحیوی اومدم جلو ( دینامیک سینماتیک گرما فشار و الکتریسیته) ولی اصصصلا نمبتونم تست بزنم. میخوام فقط تستای کنکور رو کار کنم ولی واقعا نمیتونم نمیدونم مشکلم چیه

سلام الان این پیام توجیهی بود ؟ یا پرسشی؟
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

سلام الان این پیام توجیهی بود ؟ یا پرسشی؟
      پرسشی انقدر اعصابم خورد بود نفهمیدم چی تایپ کردم ببخشید

4. Top | #34
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Panizz نمایش پست ها
      پرسشی انقدر اعصابم خورد بود نفهمیدم چی تایپ کردم ببخشید
      خواهش میکنم .

ببین اصلا روش عجیبی نیستش ! فقط اینه که یه تیکه a4 بزار بغل دستت و هر انچیزی که از درسنامه یا فیلم دبیر یاد گرفتی به صورت خلاصه و انطوری که فهمیدی بنویس رو کاغذ . ! پایان جلسه هم یک دور بخون و برو تست بزن!
      اگر تست مشکل یا جالبی بود در همون کاغذ بنویس! تمام

حالا مثلا هفته بعد ازمونته یک روز مونده نیازی نیست باز بری سراغ تستا ، همینا رو بخون .

کلیت روش اینه حالا شاید یک مقدار ریزکاری داشته باشه که میتونین از گوگل سرچ کنین و کامل متوجه بشین!
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

5. Top | #35
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nine نمایش پست ها
      سلام دوستان
      خیلی از رتبه برتر ها میگن ما واسه ریاضی و فیزیک یه نگاه کلی به درسنامه میندازیم بعد یادگیری رو از طریق تست انجام میدیم ولی من دوست دارم درسنامه رو کامل بفهمم بعد از تستای کتاب تست واسه تمرین بیشتر استفاده کنم درصورتی که هیچ کتاب تست اینچنینی وجود نداره و روش رتبه برترها تایم زیادی رو ازم میگیره چون باید تک تک تست هارو بررسی کرد و هر تست مکمل تست بعده واینکه بخوای مضربی بزنی نصفه نصفه آموزش میبینی چون تستای قبلو نزدی
      سلام گل.
      درسنامه رو یه بار بخونی،دوبار بخونی صد بار بخونی فرقی نداره.همونه که همونه.اصل کار همین تست حل کردنه
      برای فیزیک اگه مشکلت مثل استارتر تاپیکه فکر می کنم باید دو مرجله کار رو انجام داد
      یکی یادگیری
      یکی تسلط
      این تعریف خودمهمنظورم از یادگیری اینه که درسنامه بخونی و تعدادی تیپ تست حل کنی یعنی برای فصلی مثل سینماتیک با چیزی تو مایه های 100 تست و فصلی مثل گرما 50 تست
      یعنی صرفا از از هر تیپ تست یک تا چند تست رو حل کنی،این سوالات بیشتر در قالب تست کنکورن.و هدف ما اینه که مفاهیم فیزیکی رو درک کنیم.نحوه استفاده از فرمول ها رو بلد باشیم.و...این برای تقویت پایه است.
      این تیپ تست ها می تونه تست های درسنامه باشه،می تونه یه کتاب جمع بندی خوب باشه(منظورم کتابی مثل موج آزمون نیست)،میتونه جزوه یه دبیر کاربلد باشه و..
      اما وقتی که هدف ما رسیدن به درصد بالاتره پای سرعت،دقت،علم بشتر و.. وسطه
      یعنی حل تست به تعداد زیاد.و بعدش آزمون آزمون آزمون.خیلی هاضریبی کار می کنن درصد خوب هم میزنن.مهم اینه اون تست هایی که زدی رو خوب کار کنی.علامت دارها رو مرور کنی بارها و بارها
      انتهای فصل بتونی نکاتی که توی ذهنت جرقه می زنن توی کمترین فضا یادداشت کنی.
      فرمول ها،روش های خاص و..

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Wonderland نمایش پست ها

سلام گل.
      درسنامه رو یه بار بخونی،دوبار بخونی صد بار بخونی فرقی نداره.همونه که همونه.اصل کار همین تست حل کردنه
      برای فیزیک اگه مشکلت مثل استارتر تاپیکه فکر می کنم باید دو مرجله کار رو انجام داد
      یکی یادگیری
      یکی تسلط
      این تعریف خودمهمنظورم از یادگیری اینه که درسنامه بخونی و تعدادی تیپ تست حل کنی یعنی برای فصلی مثل سینماتیک با چیزی تو مایه های 100 تست و فصلی مثل گرما 50 تست
      یعنی صرفا از از هر تیپ تست یک تا چند تست رو حل کنی،این سوالات بیشتر در قالب تست کنکورن.و هدف ما اینه که مفاهیم فیزیکی رو درک کنیم.نحوه استفاده از فرمول ها رو بلد باشیم.و...این برای تقویت پایه است.
      این تیپ تست ها می تونه تست های درسنامه باشه،می تونه یه کتاب جمع بندی خوب باشه(منظورم کتابی مثل موج آزمون نیست)،میتونه جزوه یه دبیر کاربلد باشه و..
      اما وقتی که هدف ما رسیدن به درصد بالاتره پای سرعت،دقت،علم بشتر و.. وسطه
      یعنی حل تست به تعداد زیاد.و بعدش آزمون آزمون آزمون.خیلی هاضریبی کار می کنن درصد خوب هم میزنن.مهم اینه اون تست هایی که زدی رو خوب کار کنی.علامت دارها رو مرور کنی بارها و بارها
      انتهای فصل بتونی نکاتی که توی ذهنت جرقه می زنن توی کمترین فضا یادداشت کنی.
      فرمول ها،روش های خاص و..
      سلام دکتری♡
      من همه ی اینایی رو که گفتی قبول دارم خیلی هم قبول دارم...مشکل من اینه که وقتی آدم درسنامه میخونه باید کامل کامل بفهمه موضوعو نه اینکه هی تست بزنه هی باز یه چیز جدید ادامه ی درسنامه باشه بلکه فقط برای تمرین و سرعت تست بزنه نه یادگیری...پیشنهادت در مورد تیپ بندی خوب بود ممنون

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      اینم روش خوندن منه که نمیونم درسته یا نه ولی خب برای ما بد نبوده شاید بدرد شمام خورد
      مثلا میخوام یه تیکه از یه فصلو برای بار اول شروع کنم،اولش میرم جلد تست خیلی سبز یکم تستارو نگاه میکنم (مخصوصا کنکورا)و کتابو ورق میزنم 10 دقیقه
      بعد میام درسنامه اون تیکه رو میخونم وسعی میکنم طبق درسنامه مثال های درسنامه رو هم اول خودم حل کنم بعد پاسخ میبینم(یه برگه میزارم رو پاسخ)15-20 دقیقه
      مرحله بعد یه کاغذ کاهی میارم و سعی میکنم هرچی یادگرفتمو بنویسم اونجا و با خودم چند بار مرور میکنم،10 دقیقه
      مرحله بعدی میرم تست های زوج کتاب خیلی سبز حل میکنم و پاسخو کامل بررسی میکنم (حدود 20 تست) حدود 20 دقیقه
      در نوبت بعدی مطالعه ی فیزیک(فردا یا پس فردای اون روز):
      تست های فردو حل میکنم
      یه خلاصه از کل اون قسمت توی کاغذa5 مینویسم
      و یه بار دیگه میرم سراغ کل اون تست ها و سعی میکنم از هر تیپ بهترین سوالشو مشخص کنم
      در اخر شماره تست های غلط و شماره تست های تیپ رو تو همون کاغذ خلاصه یادداشت میکنم

8. Top | #38
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nine نمایش پست ها
      سلام دکتری♡
      من همه ی اینایی رو که گفتی قبول دارم خیلی هم قبول دارم...مشکل من اینه که وقتی آدم درسنامه میخونه باید کامل کامل بفهمه موضوعو نه اینکه هی تست بزنه هی باز یه چیز جدید ادامه ی درسنامه باشه بلکه فقط برای تمرین و سرعت تست بزنه نه یادگیری...پیشنهادت در مورد تیپ بندی خوب بود ممنون
      دقیقا می دونم منظورت چیه.اما من بهت قول میدم اگه یه درسنامه ای باشه که همه ی نکات،راه حل ها و تکنیک و... رو هم داشته باشه تاثیرش هیچ وقت به اندازه ای نیست که خودت دست به قلم بشی و سوال حل کنی و با اون نکات جدید مواجه بشی
      اون نکات توی درسنامه تا وقتی به کارت نیان بی روحن.این که نکته رو توی سوال خودت بکشی بیرون یه چیز دیگه استیه چند مورد نمونه دارم برات میذارم

9. Top | #39
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خدایی یه معلم خوب خیلی کمک کننده ست واقعا همه نمیتونن با کتاب یاد بگیرن نمونه شم همین که میانگین درصد فیزیک 2 درصده ولی این همه کتابای خیلی سبز و بقیه چاپ مجدد میخورن و الان هر دانش آموزی یکی از هرکدوم داره حتی بیشتر ولی طرف نمیخونه چرا؟چون نمیفهمه و اولشم نمیتونه تست بزنه ناامید میشه ولش میکنه کلا.یا باید مثه انگل بچسبی به کتاب و انقد جون بکنی تا راه بیفتی یا با استاد پیش بری شاید اصا علاقه مند شدی به اون دررس مثه خیلی از ما که عامل تنفرمون از یسری درسا معلمای بدیه که تو دوران تحصیل داشتیم (یه دانش اموز مدرسه دولتی عادی)

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن