خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 55
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

چگونه تونستم رتبه 27000 سال اول رو به2700 سال دوم تغییر بدم؟؟

بسم الله
      این تاپیک رو با توجه به سوالات و درخواست رفقا میزنم...امیدوارم مفید واقع شه و اسپم هم نزنید!!
      تمام مطالب گفته شده تجربه خودم و رفیقام (و به نوعی مشاورهام) آقای ظفری و بنار رتبه های 198 و 650 کنکور91 هست.
      موارد شایع بین کنکوری ها رو با * نشون دادم که به شدت مهلکه!
      2تا نکته مهم:
      این حرفایی که در اختیارتون قرار میدم رو با دقت مطالعه کنید. خیلیا با کلی ادا و افاده و به اسم مشاوره کلی جیب مردم رو تیغ میزنن.اما دوس دارم کمکتون کنم بی هیچ منتی.....پس لطفا از هر خط این پست به راحتی نگذرین.
      ضمنا اگه کسی 1% منو قبول نداره الکی وقتشو نو این تاپیک تلف نکنه.(دلیلش رو تو متن اوردم)

متاسفانه برای یه سری از دوستان جواب پستشون رو تو 10 خط میدی بعدش مثل ### دوباره سوالشون رو در یه تاپیک دیگه مطرح میکنن. مثل
      {اسامی رو حذف کردم.}
      اگه اینجوری هستی..متاسفم...زحمت هات بی فایده هس.

پایان مقدمه

----------------------
      خیلی بعدا نوشت:
      اگر پست دوستان پاک شد دلیلش خلوتی تاپیک بوده تا افراد سریعتر به پاسخ سوالاتشون برسن.
      از دوستانی که پستشون به درخواست من پاک شد, قبلا و قلبا عذرخواهی میکنم.
      ویرایش توسط No Name : 21 شهریور 1392 در ساعت 11:25 دلیل: پی نوشت اضافه شد

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      موضوع کنکور موضوع پیچیده ای نیست . پیچیدش کردن. کسایی که واسشون صرفه اقتصادی داره . مثل غول کنکور ایران کاظم قلمچی.
      من سعی دارم تو این پست از این پیچیدگی بکاهم. چیزی که من به عنوان جو ازش یاد میکنم.
      ساعت مطالعه : برای هر کس متفاوته. چیزی که در این مورد میتونم پیشنهاد کنم اینه که سعی کنید با یکی از رفیقاتون (ترجیحا صمیمیترین و درس خونترین) قرار بذارید هرشب ساعت مطالعتون رو به هم بگید.(کاری که من با آقای ظفری میکردم.)
      چراغتون رو خاموش کنید: لزومی نداره از هرکی بپرسید ترازت چند شده یا چند ساعت میخونی.مگر یه نفر اون هم باید هم سطح خودتون باشه (پیشنهاد آقای معین فراهانی رتبه 250تجربی کنکور90)

چرا نپرسیم؟
      چونکه باعث جو روانی منفی میشه و ناخودآگاه دپرس میشی!! اما حرکت با یه رفیق باعث رقابت میشه.

چه آزمونی؟
      خیلی مهم نیست. هرکی تجربه یا ذهنیت خودش رو مبنای پاسخ به این سوال قرار میده اما تو باید یک کار انجام بدی. سوالات نزدیک به سراسری رو ازشون بهره برداری کنی(یادداشت برداری نکته)

آیا تراز با رتبه رابطه داره؟
      قلمچی یه جدول داره که بر اون اساس میگه شما چند میشی.
      اما مثال نقض زیاد پیدا میشه.
      ذهن شماست که رتبه رو رقم میزنه.(البته با رعایت موارد اصلی کیفیت و کمیت مطالعه)

چه برنامه ای؟
      برنامه آزمونی که میرید رو اساس کار خودتون قرار بدین.
      بعد با توجه به اون هر2هفته یکبار یا هر3هفته یکبار برنامه جزیی بنویسید.

کیفیت یا کمیت؟
      در شیمی پیش فصل اول خوندید که هر واکنش زمانی انجام میشه
      که هم جهت کافی باشه هم انرژی. سعی کنید 2تاشو داشته باشید .
      من سال دوم که درسخوندن کار حضرت فیله سعی کردم کمیت پایین رو با کیفیت بالا جبران کنم.

* پرسیدن سوالاتی که پاسخش رو میدونید جدا پرهیز کنید.
      این مورد هم در بین کنکوری ها شایع هست که به مرور زمان باعث افت روحی میشه.

*سعی نکنید از هرکی از راه میرسه بپرسید. ابتدا سعی کنید با چنتا سوال هوشمندانه عیار علمی فرد رو بسنجید.

*از چند منبعی استفاده کردن جدا بپرهیزید.
      1-بچه ها فکر میکنن تو فلان کتاب حتما یه چیزی گفته که تو بهمان کتاب نگفته. اون وقت شروع میکنن به خرید کتاب دوم. کتاب اول رو تا آخر کار نمیکنن که هیچ....با دیدن کتاب دوم هم استرس میگیرن!! مسخره نیست؟؟
      2-انسان هم مثل موتور میمونه. بعد یه مدت بازدهی میاد پایین (دقیقتر بگم در اوایل دی ماه)
      اون موقع بازم میگی منبع دوم؟؟؟؟؟

*جو گیر شدن ممنوع
      برنامه تخیلی میچینی. اجراش هم میکنیم. اما بعد 1هفته یا 1 ماه بنزین تموم میکنی.
      باید یه جوری بری جلو که توی عید این برنامه های تخیلی رو بریزی. اونوقت ترمز میبری(بی خیال درس خوندن نمیشی و کلی بهت حال میده درس خوندن)
      سعی کن تو برنامه نوشتن خودت رو بذاری تو آمپاس!!

*در حال باشید.
      خیلی ها یا افسوس میخورن چرا زودتر شروع نکردن.
      خیلی ها دارن واسه 3ماه دیگه برنامه میچینن.
      ویرایش توسط No Name : 10 دی 1392 در ساعت 18:20

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      عمومی

ادبیات

درسی که بچه ها ریز میبیننش. اما ...
      سعی کنید اصولی بخونیدش. (در پستهای بعد در مورد برنامه ریزی درسی درست ادبیات صحبت خواهم کرد.)
      *درس به درس هرگز
      اگر کسی بهتون گفت اول یه درس رو بخون بعد برو تستاش رو بزن بدون بی سواده. این کار علاوه براینکه به شما یه اعتماد به نفس کاذب میده نتایج شما رو تو آزمونها خراب میکنه.
      کتاب جامع خیلی سبز / جامع الگو/ سبز گاج از این دست کتاب ها هستند.
      بحث به بحث:
      قرابت: سعی کنید با حس اشعار رو بخونید.
      *اگر فکر میکنی میتونی با سریع خوندن صورت سوال وقت واسه خودت ذخیره کنی سخت در اشتباهی...
      الگو یا دریافت رو تهییه کنید.(2تاش جو الکیه)
      زبان فارسی: از قسمتهایی هست که فقط با کتاب درسی به هیچ وجه نمیتونی جواب بگیری. بهتون 2جلدی دریافت رو توصیه میکنم. (زیاد نیست؟) چرا هست. اما نویسنده کتاب (دکتر سبطی) اونقدر خوب کتاب رو تالیف کرده که شاید در عرض 2 ماه بتونید کتاب رو تموم کنید. سعی کنید در بار اول خوندن کتاب 5% (نه بیشتر) از کتاب رو مارک کنید. زمان دوره فقط مارکدار ها رو بخونید.
      کتاب همایش استاد برای دانش آموزهای تنبل توصیه اکید میشه.
      زبان فارسی الگو نیاز نیست.

معنی لغت: کتاب درسی (فقط واژه نامه + توضیحات) رو بخورید.
      بذارید با یه مثال مفهوم خوردن رو جا بندازم.
      عنایت= بخشش یا عنایت = توجه؟؟ کدوم درسته؟؟ هردو؟؟ (جواب تو آخر کتب3گانه ادبیات)
      هر کی بدون شانسی گفتن جواب درست رو بده یعنی لغات رو خورده!!

املا: کتاب درسی(یه مرور جزیی)+ املا دریافت یا خیلی سبز یا الگو(خیلی مهم نیست کدوم)
      آرایه : به نظر من سعی کنید تستهای آرایه 91 /92 (بعضی رشته ها) رو ببینید. اونقدر که فکر میکنید سخت نیست. اما میتونم توصیه کنم که رو این بخش کمتر سرمایه گذاری وقتی کنید.

عربی
      از درس هایی هست که بچه دید خوبی نسبت بهش ندارن (به خصوص که تو سال پهارم عربی نداریم.) خیلی خودتون درگیر انتخاب منبع نکنید. (به جرات میتونم بگم کتاب فوت وفن و مبتکران_ایاد فیلی_ رو نخرین. وقت تلف کردنه!)
      *خیلی از بچه ها ترجمه عربی رو هلو فرض میکنن... اما هشدار میدم که تیپ سوالات سخت تر شده.
      درک مطلب: اصلا نترسید ازش. بهتون توصیه میکنم از اوایل بهمن(شروع ترم دوم) متن بزنید. چون تا اون موقع از نظر قواعدی پیشرفت قابل ملاحظه ای داشتی. برای تحلیل صرفی و شکل بهتره از همون کتاب جامع خودتون تستهاش رو بزنید.

قواعد: خلاصه نویسی کنید (حتما) سعی کنید یکبار یک بحث رو بخونید نصف تستاش رو بزنید خلاصه کنید. دفعه دوم (چند هفته بعد خلاصه ها رو مرور کنید و نصف دوم تستها رو بزنید.

دینی:
      * نکته مهم: خیلی ها از گاج نقره استفاده میکنن اما
      روش اشتباه:خود کتاب رو میخونن.کل تستاش رو میزنن. کلی هم کیف میکنن..... میگن هی بلدم بلدم!!!!
      روش درست:کتاب درسی رو بخون. بعد نکات گاج رو وارد کتاب کن. آخر هم بلافاصله 10% تستهای درس مربوطه رو بزن.(چرا بلافاصله؟ مشاوره ما میگفت 24 ساعت بعد؟)
      متاسفانه این هم از اشتباهات رایج کنکوری هاست. زمانی که شما 24 ساعت بعد تست بزنی امکانش هست یه سری تستها رو بر اساس فراموشی غلط بزنی. یه سری رو بر اساس غلط فهمی. اما اگه بلافاصله بزنی اشتباهاتت فقط بر اساس غلط فهمیه.

زبان:
      خلاصه نویسی ممنوع.
      به زبان 3 گیر ندید.
      نقل قول از استاد سبطی صاحب نشر دریافت: من برای کنکور خودم اصلا زبان3 رو نخوندم.
      نقل قول از استاد مفتون استاد زبان : سعی کنید به جای اینکه از یه درس 30تا تست بزنید سعی کنید از 3 درس 10 تا تست بزنید.
      من اسمشو میزارم چرخشی زدن!!
      قواعد هم کم بخونید بیشتر کلمه ( تو ریدینگ و کلوز هم کمک میکنه.)
      درک و کلوز : من از کتاب کیا سالار استفاده میکردم. فکرمیکنم کتاب خوب تو این قسمت هم زیاد هست.
      سعی کنید تو هفته 2تا متن و 1 کلوز بزنید. (برعکس عربی زودتر باید شروع کرد.) کم کم مقدار تست هارو زیاد میکنید.

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام!!! چقد خوشحالم یکی پیدا شده ک سال دوم خونده و حالا داره تجربیاتشو در اختیارمون میذاره اخه منم امسال سال دومم هست!! ی سوال داشتم ازت داداش... دوس دارم فک کنی این جمعه ک میاد قلمچی شیمی مبحث سینتیک فیزیکم مبحث مدار امتحان میگیره...الان جزوه و کتابت جلوته...حالا چطوری شروع ب خوندن میکنی و چطوری؟؟؟؟ راستی! من خودم حدود 70 تا متن عربی کار کردم ولی اخرشم اون تسلط کافیو نیاوردم! منظورم اون 4 تا سوال داستاناشه.... تو چیکار کردی؟ من این 70 تا رو از گاج سفید و هر شب یکی دو تا میزدم..... نظرت چیه؟؟

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط the best dentist نمایش پست ها
      سلام!!! چقد خوشحالم یکی پیدا شده ک سال دوم خونده و حالا داره تجربیاتشو در اختیارمون میذاره اخه منم امسال سال دومم هست!! ی سوال داشتم ازت داداش... دوس دارم فک کنی این جمعه ک میاد قلمچی شیمی مبحث سینتیک فیزیکم مبحث مدار امتحان میگیره...الان جزوه و کتابت جلوته...حالا چطوری شروع ب خوندن میکنی و چطوری؟؟؟؟ راستی! من خودم حدود 70 تا متن عربی کار کردم ولی اخرشم اون تسلط کافیو نیاوردم! منظورم اون 4 تا سوال داستاناشه.... تو چیکار کردی؟ من این 70 تا رو از گاج سفید و هر شب یکی دو تا میزدم..... نظرت چیه؟؟
      سلام
      اولا از دوستان میخوام که سوالاتشون رو یا تاپیک واز کنن. یا پ.خ
      نحوه برنامه ریزی رو سعی میکنم تا یکی 2 روز دیگه تو همین تاپیک بزارم(البته اگه دیگه اسپم نزنید)
      شما سوالتو خیلی کلی پرسیدی جزییتر بپرس(پ.خ بده) جزی جواب بدم.
      در مورد عربی به طور کلی درک مطلب سعی کنید گزینه ای رو انتخاب کنید که به خدا و قرآن و انسانیت و ... نزدیکتر باشه( مفصلتر تو همین تاچیک خواهم گفت)
      سوال آخر توضیح دادم. گاج کتاب خوبیه

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehran-doctor نمایش پست ها
      سلام داداش. ببخشید شاید اینجا جاش نباشه ولی خیلی دپرس شدم. من امسال تابستون آزمونای قلمچی رو ثبت نام کردم ولی تا الان درست و حسابی درس نخوندم. تقریبا تموم درسا نصفش تموم شده ( یعنی کانون تا نصفه پیش رفته ولی من چیزی نخوندم البته به جز زیست) به نظرت میتونم تو طول سال که میرم پیش اونا رو جمع کنم؟ ( مثلا بحث مدار تو فیزیک 3).
      نظرمن:
      نگران نباش هنوز دیر نشده
      کانون ایستگاه جبرانی زیاد داره
      البته به شرطی که دیگه سفت و سخت بچسبی به برنامه و خوندن
      البته سفت و سخت هم شروع نکنی میشه ولی خیلی سختتر میشه

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      2 نکته جدید + اختصاصی (دیفرانسیل و ریاضی پایه)

*آیا فراموشی به سراغم نمیاد؟
      فراموشی طبیعیه اما زمانی که یه بحثی رو میخونی میره تو مغزت فایل میشه. اگه یه ماه به دوباره اون بحث رو بخونی خیلی زودتر از قبل همه چی رو میگیری.(خود من کافیه یه نگاه بندازم به جزوه عربیم تا دوباره همه چی بادم میاد.) پس سعی نکن افکار منفی رو تو سرت پرورش بدی.

**عجله ممنوع.
      خیلی ها عجله دارن یه درس یا یه بحث رو تموم کنن (که اکثرا بخش آسونه: مثل تاریخ ادبیات/زبان3/شیمی2فصلهای1تا3 و...) این کار باعث میشه از تو یه غول بادکنکی بسازه! با طمانینه برید جلو...

اختصاصی (ریاضی/ کمی هم تجربی)
      در دروس عمومی اصولا بچه ها با تستای سراسری خیلی زود رو به رو میشن.
      اما تو اختصاصی ها به خاطر حجم مباحث خیلی دیرتر به سراغ سراسری میرن.
      این کار اشتباهی نیست اما آشنایی با تیپ تستهای سراسری(که قربونش برم هر2سال یه بار آپ میشه) باعث میشه تا یه حدی مسیر رو واسه خودت ترسیم کنی و الکی سراغ تستهای تخیلی نری(به خصوص تو این چند ساله انتشارات برای اینکه نشون بدن نویسنده خیلی حالیشه از تستهای با سبک تخیلی استفاده میکنن!! که بهره اقتصادیش رو اونا میبیرن. بدبختیشو شاگرد!!)

ریاضیات پایه

{این قسمت رو با یه خاطره از سر جلسه شروع میکنم. وقتی رسیدم به سوال 102(یا شاید هم103....) تیپ سوال جدید بود به طوری که تو هیچ کتاب کمک آموزشی _تا اون موقع_ نیومده بود. (قابل توجه دوستانی که خوره ی خرید کتاب هستن!!!!) اما بعد از اینکه یه دور تا آخر اختصاصی ها رفتم دوباره رفتم سر سوال و بعد از یه جرقه تو کلم(!!) سوال رو حل کرد.
      تو آزمون 92 تصاعد و لگاریتم ندادن... از خیلی از بچه های کنکوری مدرسه شنیدم که چون92 تصاعد و لگاریتم ندادن پس باید واسه 93 بزاریمش کنار......آخه این حرف شد!!!؟؟}بریم سر اصل مطلب:

اصولا بچه ها دوس دارن برن قسمت آسونتر رو بخونن. اگه به یکی 100تا تمرین تصاعد بدن و 2تا مثلثات ....اول میره سراغ 100تای تصاعد!!ک
      * سعی نکنید خودتون رو گول بزنید.
      اگه ریاضی پایه رو به 2قسمت آسون و سخت تقسیم کنیم قسمت سخت میشه 3فصل آخر حسابان (به خصوص به خاطر ادامه این درس ها که تو پیش هست.) و قسمت آسون هم که مشخصه.
      اصولا بچه ها گیر میدن به قسمت آسون تر. 3تا کتاب ازش میزنن....اما دریغ از مثلثات زدن......
      در مورد قسمت آسون توصیه میکنم (بر اساس برنامه آزمونتون) سعی کنید 2 تا بسته زمانی 1ساعت براش بذارید. چرخشی هم تست بزنید.یعنی 15 تا لگاریتم 10تا تصاعد 20تابع.بعد از چن روز 2باره به همین شکل.

*سال 90یه سوالی دادن که از سوال سخت اون سال بود _به گفته استادم آقای رضوی نویسنده دیفرانسیل اندیشه فائق_ باورتون نمیشه تیپ اون سوال تو یکی از فعالیت های کتاب حسابان بود!!؟؟
      پس کتاب رو حداقل یه بار(برای قسمتهای آسون) و بیشتر از یه بار برای (برای قسمتهای سخت تر) بخونید. اگه جزوه خوب دارید کتاب درسی ریاضی 2 رو نخونید.

دیف
      فصلهای قبل از حدش رو مثل بخش آسون ریاضی پایه کار کنید. اگر آزمونهای مربوط بهش رو خوب ندادی اصلا مهم نیست. (از معایب آزمونها مثل قلمچی اینه که واسه یه بخش که شاید 1تست تو کنکور بیاد 10تا تست تخیلی طرح میکنه...من هم باشم بالای30% تمیتونم بزنم)

حد به بعد رو جدی بگیرید. به مراتب تستهای روانتر از مثلثات و ... داره که با یکم تمرین و تست درست میشه.(اگر کسی بخواد از یه کتاب دیگه هم کار کنه من توصیه میکنم قسمت حد به بعد دیف رو بزنه. ارزش داره.)
      ویرایش توسط No Name : 03 شهریور 1392 در ساعت 12:30

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      با عرض پوزش بابت تاخیر:

گسسته (وجبر و احتمال)
      درسی که آدم از اسمش میترسه چه برسه به تستاش!!
      اما ...موضوعی هست اینه که طرز تفکر بچه ها دچار مشکل شده یا اگه بهتر بگم دچار مشکلش کردن.....(کی؟)(آقایان طراح در آزمونهای به دردنخورشون؟؟ فرقی نمیکنه کجا.....همه جا سوال چرت و خارج از اساس کنکور وجود داره.)
      به عبارتی بچه ها یه تفکر المپیادی نسبت به گسسنه دارند. فکر میکنند که سوالات کنکور قراره همش انتقام جویانه طراحی بشه. اما اینطور نیست. گاهی بین 1 تا 3 سوال سخت واسه کسی که خوب خونده باشه وجود داره که باید ازشون بپری.
      برای اینکه این تکنیک در شما نهادینه بشه باید از همین الآن زمانی که تست میزنید (زمان خوندن تست) خودتون سختیش رو تخمین بزنید. البته این کار برای مرحله دوم تست زنی هست. (مرحله اول آموزش مرحله دوم تثبیت با زدن تست وقت دار و به عبارتی شبیه سازی آزمون و %گیری و ...)
      حتی اگه سطحتون در حد زیر زمین هم باشه میتونید حداقل تستای گراف و 2تا از احتمال و 1 مجموعه بزنید.

اگه منبعتون رو انتخاب کردید بهتون پیشنهاد میدم همون رو ادامه بدید.
      اگه انتخاب نکردید :
      سطح1:قلمچی
      سطح2:فار / گاج / الگو
      سطح 3: خیلی سبز
      *خوشخوان : مخصوص رتبه برترها

گسسته از معدود درسایی هست که به نظر من میتونی 2تا کتاب بزنی. (البته اگه رتبه خوب میخوای.)
      خیلی ها به خاطر حجم کم کتاب درسی بهش نگاه نمیکنند اما توصیه اکید من اینه که حتما یه بار کتاب رو بخونید . (هم گسسته هم جبر)
      **یه نکته که شاید خیلی از اساتید میدونن اما اشاره نمیکنند.
      بچه ها اول سال جو گیرن..... گراف رو میخورن...اما به نظریه اعداد میرسه یا کم میارن یا به خاطر ترس از شنیده ها کمتر سمتش میرن. (لعنت به این شنیده های نا معتبر)

بعدا نوشت:

هندسه تحلیلی
      درسیه که تو فصل 1 و 2 دست طراح خیلی بازه (خصوصا 2) اما مطمئن باشید اگه کتاب درسی و کتاب کمک درسی (و اگه شد یه جزوه خوب) رو بخورید میتونید به راحتی از تستاش بر بیاد.
      فصل 3/4/5 هم به شدت تستهای کلیشه ای داره .....حتی اگه بخوان تست خوب هم بدن قبلش تو خارج از کشور طراحیش میکنند.
      کمک درسی یکی کافیه:
      قلمچی(واسه سال دوم استفاده کردم)/گاج/خیلی سبز/الگو کتب خوبین.....خوشخوان رو سال اول استفاده کردم.....وقتم حروم شد...
      کتاب درسی هم از اوجب واجباته.....

*یه نکته در مورد خلاصه نویسی:
      شاید خنده دار باشه همه میرن اعلام و عربی و ... خلاصه میکنند...من تحلیلی رو خلاصه نویسی کردم...کلی هم به دردم خورد.
      اینو گفتم تا بهتون بگم که لزوما هر کاری رو که همه میکنند نباید شما هم ازشون اسکی برید.......

درس بد قلق هندسه پایه
      ببینید بچه همونطور که خودم نوشتم بالا درس هندسه بد قلقه...ولی اگه قلقش رو بفهمی میتونی رو 5تا از 8تا تست هندسه پایه حساب واز کنی.
      حتما اول کتاب درسی (نکات مهم رو مارک کنید.)
      با دید تستی کتاب رو بخونید نه تشریحی...
      کتاب کمک درسی تو هندسه پایه زیاد دیدم اما هیچ کدوم حتی 60% هم خوب نگفتن.....ولی بهترین ها:
      فار که حجمش زیاده (البته این یکی رو خودم ندیدم. آقای ظفری رتبه 200 کنکور91 بهم پیشنهاد داد که به خاطر حجم بالا و وقت کم نگرفتم.)
      دریافت که تستاش کمه اما توضیحات بد نیست
      الگو (ورژن قدیمی دریافته)
      گاج

در مورد هندسه پایه اول با خودتون 2 2 تا بکنید ببینید می ارزه واسه همش وقت بذارید.(آخه اولش همه جو گیرن ....بعدش به شکر خوردن می افتن)
      اگه آره که هیچی اگه نه فصل دایره/شکل و هندسه فضایی رو بخون . 100% 3 تا تستشو میزنی....
      ویرایش توسط No Name : 13 مهر 1392 در ساعت 01:39 دلیل: اضافه کردن مطلب

9. Top | #9
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز شما اینهمه مشاور داشتین، اینهمه وقت داشتین، تجربه ی سال اول رو داشتین، با همه ی اینا رتبتون شده 2700، که برای من و خیلی های دیگه اصلا رتبه ی خوبی نیست، پس درست نیست ک شما بیاین و خیلی با جدیت بگین که فلان کتاب "رده" شاید این کتاب برای شما که به رتبه ی 2700 راضی بودین، سطحش بالا باشه که شما ازش خوشتون نیومده و نتونستین ازش استفاده کنید، ولی برای من که میخوام رتبه برتر بشم، لازمه که اون کتاب رو بخونم، پس حداقل اول حرفتون بنویسید "به نظر من" تا آدم اینجوری دلش آتیش نگیره که کتابای خیلی خوبی رو اومدین و میگین خوب نیستن، یا حتی دلیلتون برای اینکه یه کتاب رو رد میکنین بگین تا بچه ها در جریان باشن، شاید دلیلتون برای اینکه اون کتاب رو استفاده نکردین و به درد نخور میدونین، برای چند نفر دیگه دلیل قابل قبولی نباشه و حتی دلیلی بر خوبی اون کتاب باشه
      درضمن از اینهمه وقتتون که برای نوشتن این مطالب میکنین ممنونم، مطالب خوبی هستن فقط من در بعضی قسمتها با شما مخالفم همین. موفق باشید

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شما عرایض بنده رو از اول نخوندین احتمالا....چونکه من نوشتم اینا حرف من و دو تا از دوتام که رتبه 200 و 65 شدن هس...
      بعدش شما فکر میکنید ظرفیت و معلومات هر فرد به رتبه ش هست.... خود بنده اگه قانونا میتونستم... شده 3ماه وقت میذاشتم یه بار دیگه کنکور میدادم....(خود بنده هم از رتبم خوشم نیومده چیزی که باعث شد رتبم رو بذارم پیشرفت 10برابی بوده که شاید قابل توجه باشه)
      در مورد علت رد کردن کتاب هم حق با شماست.....باید پستا رو اصلاح کنم و دلیلهام رو ذکر کنم....اما موضوعی که باید شما و همه خواهان رتبه برتر ها بدونن اینه که اولش همه رتبه برتر میخوان و همه با یه سری کتاب ک فکر میکنند خیلی سطحش خوبه پیش میرن...اما بعد از یه مدت متوجه کلاهی کیشن که رفتن سرشون...به طور کلی انتشارات مرات و خوشخوان و خیلی سبز (به خضوض 2تا اولی) بیه جورایی اونقدر سطح بالان که از مرحله پرتن... (خیلی سبز تو یکی دو ورس اینجوریه) ...به هرحال کنکور هم یه سقفی داره... شما که ادعات میشه رتبه برتر میخوای برو ببین چند درصد سوالات کنکور 2سال اخیر تو کتابایی که ردشون کردم بوده (به خصوص انتارات مذکور به خصوص خوشخوان) .... در مورد کتابایی که ذکر کردم خوبه اینن آمار چقدر بوده؟....ضمن این که همه اینا 1-رو تجربس. 2 - شما میتونی حرفای منو ** خودت هم حساب کنی.
      خود من هم مدسه ای داشتم رتبه ش شد 97 منطقه1....سال89.ازش سوال میکردی مثل خدنگا جواب آدمو میداد ....عامل مهم دیگه تو مشاوره انتقال طلبه....خداییش کدوم یک از حرفایی که زدم تو جای دیگه دیده بودی.....(به جز معرفی کتاب)
      حرف شما خیلی منو ناراحت کرد...تا آخر هفته حتما میرم پیش یکی از بچه محل هامون که حلی میخوند شد 13 منطقه....منابعش رو میپرسم تا بدونید یه رتبه برتری آیا از منابع اجق وجق استفاده میکرد یا نه...
      نکته آخر: بعضی از مولفهای کتب خوشخوان یا مرات خیلی خیلی خیلی کارشون درسته و تو مدارس تاپ درس میدن اما موضوعی که باید توجه کرد اینه که خیلی از کتب در کنار مولف قابل فهم میشن.....

*اینم بد نیست بدونی که اگرچه فقط چن روزه که عضوه اینجا شدم (بدون هیاهو و و اینکه بگم مشاورم.....علم.....بلم.....کلی پ.خ اومدش برام مبنی بر کمک و درخواست راهنمایی که به دیده منت......با کمال میل انجام میدم....
      **من هم اوایل سال دومم میخواستم بشم 313 اما شد 2700 لزوما چیزی که میخوای نمیشه......یه موردی که تا حالا بهش اشاره نکردم شرایط خانوادگی.....اگه هر کس اوضاع من رو داشت ....بی خیال درس خوندن میشد.پدر من به یه دلایل خانوادگی مثل 50سال پیش یه جورایی منو از درس خوندن محروم کرده بود.........................................?؟

تجربه سال اول با گش** بازی سال دوم میپره!!
      بعدش هم اینو بدون اصولا بچه ها تو سال دوم پست رفت دارن جای پیشرفت!!!!!!!!
      ویرایش توسط No Name : 11 شهریور 1392 در ساعت 22:16

11. Top | #11
      msh
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دادا تو ادامه بده
      اینا مهم نیست که بعضیا میگن
      البته هر کسی نظر شخصیش رو میگه
      که این نظرات از تجربه ی یه آدمی که 2 بار کنکور داده و دفعه ی دوم اینقدر پیشرفت کرده بیشتر نیست
      پس ادامه بده
      ممنون

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ایشون کتابی رو از رو سطحش رد نکرد!!!

اگه منبعتون رو انتخاب کردید بهتون پیشنهاد میدم همون رو ادامه بدید.
      اگه انتخاب نکردید :
      سطح1:قلمچی
      سطح2:فار / گاج / الگو
      سطح 3: خیلی سبز
      *خوشخوان خیلی بین بچه ها اسمش رد و بدل میشه....راحتتون کنم......رده...............

نگفته که خوشخوان سطحش بالاس پس رده
      شما اگه منابع خودتون رو دارید خب ادامه بدید دیگه

اتفاقا ایشون خیلی کار خوبی کردن
      من برا سال سومم 4تا کتاب حسابان خریدم
      چون نه کسی برام سطح کتابای تو بازار رو توضیح داد نه از چرت بودن بعضی کتابا گفت!!
      اولی رو خریدم افتضاح چرت بود
      دست دوستام آبی دیدم و خریدم سطحش پایین بود
      بعد گفتم مبتکران کتاباش همیشه خوبه برم مبتکران بخرم
      یه بار بیشتر رغبت نکردم بخونمش
      آخر سر رفتم الگو خریدم که ازش راضیم
      می دونی چقدر طول کشید تا به الگو رسیدم؟؟
      حالا من سوم بودم اما برای یه کنکوری زمان مهمه!!!

شما به کتابای معرفی شده دقت نکن به رتبه دقت کن که یه صفرش کم شده!!!!
      اگه‌م اون یه صفر برای شما مهم نیست یا در سطحتون نیست توجه داشته باشین که برای خیلیا می تونه مفید باشه!
      اصلا آدم عنوان تاپیک رو که می بینه انگیزه می گیره نمی دونم شما چطور اینو می گید
      ویرایش توسط MEHRASA : 12 شهریور 1392 در ساعت 00:33

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من اینقدر از دست شما عصبانی بودم که چنتا نکته یادم رفت بهشون اشاره کنم:

دوست عزیز شما اینهمه مشاور داشتین، اینهمه وقت داشتین، تجربه ی سال اول رو داشتین، با همه ی اینا رتبتون شده 2700، که برای من و خیلی های دیگه اصلا رتبه ی خوبی نیست،
      سال اول اگه مشاور داشتم,یا درست درس میخوندم اینجوری نمیشدم.مشاوره ها تو سل دوم و تدریجی بوده ومثل این تاپیک یهو در اختیارم نبودش.
      پس حداقل اول حرفتون بنویسید "به نظر من" اول تاپیک گفتم که تجربیات شخصی من ...شما بخون به نظر من
      تا آدم اینجوری دلش آتیش نگیره فعلا شما داری منو آتیش میزنی.. .برای همین حرفها باید خداد تومن به مشااورای خوب تهرون بدی....اگه هم نتیجه نگریری میگن مشکل از تو بوده!!

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mamad.hny نمایش پست ها
      دوست عزیز شما اینهمه مشاور داشتین، اینهمه وقت داشتین، تجربه ی سال اول رو داشتین، با همه ی اینا رتبتون شده 2700، که برای من و خیلی های دیگه اصلا رتبه ی خوبی نیست، پس درست نیست ک شما بیاین و خیلی با جدیت بگین که فلان کتاب "رده" شاید این کتاب برای شما که به رتبه ی 2700 راضی بودین، سطحش بالا باشه که شما ازش خوشتون نیومده و نتونستین ازش استفاده کنید، ولی برای من که میخوام رتبه برتر بشم، لازمه که اون کتاب رو بخونم، پس حداقل اول حرفتون بنویسید "به نظر من" تا آدم اینجوری دلش آتیش نگیره که کتابای خیلی خوبی رو اومدین و میگین خوب نیستن، یا حتی دلیلتون برای اینکه یه کتاب رو رد میکنین بگین تا بچه ها در جریان باشن، شاید دلیلتون برای اینکه اون کتاب رو استفاده نکردین و به درد نخور میدونین، برای چند نفر دیگه دلیل قابل قبولی نباشه و حتی دلیلی بر خوبی اون کتاب باشه
      درضمن از اینهمه وقتتون که برای نوشتن این مطالب میکنین ممنونم، مطالب خوبی هستن فقط من در بعضی قسمتها با شما مخالفم همین. موفق باشید
      دوست عزیز مطلبی رو قبول ندارید ، میتونید انجام ندید . به همین راحتی !! استارتر تاپیک مثل اینکه بدهکار هم شد !!!

@senator73
      از شما تشکر میکنم بابت تجربیات

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من نمی تونم بگم تمام این اطلاعات برای من درسته و باید عین همینی که تو این تایپک گفته شده رفتار کنم ،‌اما می دونم بهره گیری از تجربیات یک نفر خیلی برام مفیده پس از صاحب تایپک تشکر می کنم که برای استفاده دیگران وقت گذاشته
      حذف یک صفر از رتبه ی معجزست . کسی که که تونسته از 27000 به 2700 برسه پس اگه بخواد حتی می تونه از 2700 هم به 270 برسه . اینش مهمه که راهش رو فهمیده
      در ضمن فکر می کنم رتبشون هم به نسبت مشکلاتی که گفتن رتبه خوبی هست ... یکی از آشنایان ما مدرسه تیزهوشان می رفت ،‌همه جوره براش امکانات فراهم بود ،‌فکر می کنم برای املا و انشای ابتدایی هم از کلاس خصوصی و مشاور استفاده می کرد . اما امسال در کمال ناباوری 26000 شد ! اما من دوست ندارم مثل اون بشم پس به تجربیات افرادی که این دوره ها رو گذروندن گوش می کنم
      از صاحب تایپک درخواست می کنم که مطالب این ای تایپک رو ادامه بدید چون واقعا مفیده

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)