خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 28 از 28
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط gerdoo92 نمایش پست ها
      من سعی می کنم در مورد تصمیمیتون حرفی نزنم . هر طور که خودتون صلاح می دونید
      برای قبولی در رشته تجربی ، اول به سایت کانون فرهنگی آموزش مراجعه کنید و آمار چندتا از 10 تا در رشته ها و دانشگاه هایی که میخواهید قبول بشید رو بررسی کنید. اینطوری دید بهتری به دست خواهید آورد و در واقع می فهمید که با خودتون چند چندید .
      پیشنهاد می کنم اگر میخواهید یک سال یا دو سال فقط پشت کنکور بمونید حتما تو آزمون های قلم چی هم شرکت کنید. شاید سوالاتش استاندارد نباشه ولی خدمات جانبی که داره و جامعه آماری بالاش خیلی بهتون دید مناسبی میده مخصوصا که قراره یک سری درسهایی رو بخونید که تجربه ای از کنار اومدن باهاشون ندارید .

برای فیزیک قطعا به کلاس احتیاج دارد . میتونید از سی دی های آموزشی که توی بازار هست هم استفاده کنید ولی بازم کلاس بهتره . هر سی دی ای که میگیرید یه جوری باشه که درس رو خوب توضیح بده . بعدش نکات تستی رو بگه . نه اینکه یه دفعه جامپ کنه توی تست و روش تستی . اگه بخواد اینطوری باشه ضررش بیشتر از نفعش میشه. پس دقت کنید.

برای ریاضی با تو جه به تعداد سوالی که باید جواب بدید تصمیم بگیرید که کدوم کتاب ریاضی رو باید بخونید. آمار رو خودتون از پسش بر میاید . ...کلا 7 تا درسه و یه سری فرمول . خود کتاب و کتاب تستی کفایت میکنه . برای ریاضی هم نمیدونم تا چه خوندید ولی حدس میزنم وضعتون از فیزیک بهتر باشه . اگه با مفهوم ها مشکلی ندارید ، بهتره یه جزوه خوب گیر بیارید و کتاب تست کار کنید. میتونید هندسه رو از ریاضی کنار بگذارید ولی توصیه مهمم اینه که هیچ درسی رو کنار نگذارید. حتی اگه شده فقط خود کتاب رو کار کنید که از پس سوالات ساده اون کتاب بربیاید . تازه هندسه یک هم چیز خاصی نداره . نسبت به هندسه 2 خیلی خوش دست تره ! که خوشبختانه تجربی ها هندسه 2 ندارن .

درس زمین رو هم همین طور . معمولا بچه هایی که فقط پزشکی میخوان میذازنش کنار چون تو زیر گروه یک ضریبش صفره. ولی پیشنهاد می کنم اگر فرصتش رو دارید قسمت های ساده ترش رو بخونید که از پس سوالات ساده اش بربیاید و رتبه تون بهتر بشه ( تنها مزیتش همینه که رتبه کل خوب میشه ، وگرنه چون ضریبش صفره عملا تاثیری نداره )

درس زیست رو سعی کنید حفظی نخونید . سعی کنید بفهمیدش . اینطوری سرعت پیش روی تون خیلی کم میشه ولی عوضش با روش درست زیست رو کار می کنید . کتاب های تخته سیاه و خیلی سبز رو همه پیشنهاد میدن برای زیست. تخته سیاه ساده تره . خیلی سبز سطحش بالاتره ولی هر دو خوب گفتن.

تو درس های عمومی هم کتاب ها رو بجویید !!! و تست های سالهای اخیر که همه هم مفهومی هستن رو حتما کار کنید. کتاب برای عمومی زیاد هست. هم کتاب توضیح دار بگیرید هم کتاب تست .

برای قبولی در رشته پزشکی بچه های تجربی باید روزی 10 -12 ساعت درس بخونن سال کنکور . وقتی که شما باید بذارید قطعا باید بیشتر از این باشه . چون اولا رشته تون تجربی نیست ، ثانیا بین درس خوندنتون فاصله افتاده .

موفق باشید .

خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون.امیدوارم با راهنمایی هایی که کردن و تلاشم به هدفم برسم.

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام عزیز تو یه تاپیک میخواهیم جمع شیم تشریف بیارید
      اتحادیه پشت کنکوری های 95

3. Top | #18
      aCe
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان ببخشید تاپک زیرخاکی بالا میارم ولی شاید آخرین شانسم کنکور 95 باشه
      درحال حاضر مقطع کارشناسی کامپیوتر درس میخونم که اصلا جذابیتی برام نداره و از روی ناچاری شاخه فنی رفتم
      الان میخوام بپرسم دوستانی که تجربه دارن بنده 7 ماه به کنکور مهلت دارم اگر روزی 7.8 ساعت وقت بزارم بخونم و کلاس های کانون رو برم میتونم امیدی به رتبه خوب داشته باشم؟
      اینو هم اضافه کنم دوستان, از نظر مالی تقربیا مشکلی نیس و هدف بنده روی دندون بین الـ.ـمللی هست

با تشکر پاینده باشید

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aCe نمایش پست ها
      درحال حاضر مقطع کارشناسی کامپیوتر درس میخونم که اصلا جذابیتی برام نداره و از روی ناچاری شاخه فنی رفتم
      الان میخوام بپرسم دوستانی که تجربه دارن بنده 7 ماه به کنکور مهلت دارم اگر روزی 7.8 ساعت وقت بزارم بخونم و کلاس های کانون رو برم میتونم امیدی به رتبه خوب داشته باشم؟
      اینو هم اضافه کنم دوستان, از نظر مالی تقربیا مشکلی نیس و هدف بنده روی دندون بین الـ.ـمللی هست

با تشکر پاینده باشید
      شما اگر خالص بخونی از نظر تایم مشکلی نیست.

من بهترین منابع رو برات لیست می کنم.

ادبیات: کتاب های محوری ادبیات 2 و 3 و 4 و زبان فارسی 3 گاج برای آموزش کامل
      اگر مشکل خاصی نداری به جای 4 تا کتاب بالا، دو جلدی موضوعی گاج
      برای تست هم ادبیات میکرو 2 جلدی گاج

عربی: برای آموزش محوری 2 و 3 گاج به همراه عربی کامل گاج
      برای تست، سیر تا پیاز مهروماه یا عربی سفید گاج

دین و زندگی: دو جلدی گاج یا تک جلدی سفیر خرد یا دو جلدی خیلی سبز

زبان انگلیسی: جامع گاج یا جامع مبتکران یا جامع خیلی سبز یا جامع مهروماه یا جامع شبقره

زیست: زیست جامع زیر ذره بین + کتاب های الگو

ریاضی: جامع مهروماه یا جامع خیلی سبز

شیمی: کتاب های مبتکران + آزمون فار

فیزیک: 4 جلدی گاج یا الگو

زمین: جامع مهروماه

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز کار خیلی سختی برای قبولی خواهید داشت

ولی خب تلاشتون رو بکنید ایشالا ک نتیجه بده
      این را بخاطر داشته باش
      موفقیت
      تکرار لجوجانه ی کارهای ساده است.

6. Top | #21
      aCe
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pars نمایش پست ها
      شما اگر خالص بخونی از نظر تایم مشکلی نیست.

من بهترین منابع رو برات لیست می کنم.

ادبیات: کتاب های محوری ادبیات 2 و 3 و 4 و زبان فارسی 3 گاج برای آموزش کامل
      اگر مشکل خاصی نداری به جای 4 تا کتاب بالا، دو جلدی موضوعی گاج
      برای تست هم ادبیات میکرو 2 جلدی گاج

عربی: برای آموزش محوری 2 و 3 گاج به همراه عربی کامل گاج
      برای تست، سیر تا پیاز مهروماه یا عربی سفید گاج

دین و زندگی: دو جلدی گاج یا تک جلدی سفیر خرد یا دو جلدی خیلی سبز

زبان انگلیسی: جامع گاج یا جامع مبتکران یا جامع خیلی سبز یا جامع مهروماه یا جامع شبقره

زیست: زیست جامع زیر ذره بین + کتاب های الگو

ریاضی: جامع مهروماه یا جامع خیلی سبز

شیمی: کتاب های مبتکران + آزمون فار

فیزیک: 4 جلدی گاج یا الگو

زمین: جامع مهروماه
      خیلی ممنون پارس جان
      همین منابع رو مطالعه کنم کافیه ؟ کلاس کانون متقاضی بیشتر داره و تاثیرش بیشتره یا مدرسان ؟
      بعدش اینکه من رشته ام تجربی نبوده توی خوندن این کتابها و مسائلشون به مشکل بر میخورم برای اون چه راهکاری پیشنهاد میدی عزیز؟
      در حال حاضر مدرک کاردانی دارم و موجوده برای کنکور سراسری باید پیش تجربی بگیرم یا نیاز نیس؟

نقل قول نوشته اصلی توسط _-Mohammad-_ نمایش پست ها
      دوست عزیز کار خیلی سختی برای قبولی خواهید داشت

ولی خب تلاشتون رو بکنید ایشالا ک نتیجه بده
      داش محمد یعنی بین المللی ـش هم اینقد سخته وارد شدن ؟ حداقل رتبه پذیرش بین الملل کنکور قبل چند بوده اطلاع دارین؟
      ویرایش توسط aCe : 15 آبان 1394 در ساعت 14:09

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aCe نمایش پست ها

با تشکر پاینده باشید
      با عرض سلام و وقت بخیر

برای درس عربی ، مطالعه کتاب عربی کامل گاج کافی می باشد

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      باشه

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام به همه ي دوستان
      من فارغ التحصيل ميكروبيولوژي هستم و سال ٨٦ فارغ التحصيل شدم و وارد بازار كار شدم
      الان مجدد ميخوام كنكور بدم و داروسازي بخونم (البته دانشگاه ازاد )چون مرتبط با زمينه كاريمه و علاقه هم دارم
      كتابهاي درسي خريدم و تخصصي هاي سال دوم تموم كردم
      از انجايي كه شاغلم مشكل زمان مطالعه دارم روزي ٣-٤ ساعت بيشتر نميرسم بخونم و اخر هفته ٧ساعت
      ميخوام از شما دوستان راهنمايي بگيرم كه با اين شرايط جاي اميدواري هست يا نه؟؟
      ممنون ميشم كمكم كنيد

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Atousa 2015 نمایش پست ها
      سلام به همه ي دوستان
      من فارغ التحصيل ميكروبيولوژي هستم و سال ٨٦ فارغ التحصيل شدم و وارد بازار كار شدم
      الان مجدد ميخوام كنكور بدم و داروسازي بخونم (البته دانشگاه ازاد )چون مرتبط با زمينه كاريمه و علاقه هم دارم
      كتابهاي درسي خريدم و تخصصي هاي سال دوم تموم كردم
      از انجايي كه شاغلم مشكل زمان مطالعه دارم روزي ٣-٤ ساعت بيشتر نميرسم بخونم و اخر هفته ٧ساعت
      ميخوام از شما دوستان راهنمايي بگيرم كه با اين شرايط جاي اميدواري هست يا نه؟؟
      ممنون ميشم كمكم كنيد
      اینجا هیچکس به اندازه من پشت کنکوری ها رو تشویق و تحسین نمیکنه ولی با این شرایط شما و روزی 3-4 ساعت خیلی شانستون پایینه. رقبای شما الان روزی 3-4 ساعت فقط دروس عمومی میخونن !! ضمنا نباید به این امید که لیسانس میکروبیولوژی دارین و زیستتون قوی هست از خوندن این درس غافل بشین. یکی از بچه ها تو فیسبـوک لیسانس زیست شناسی داشت ولی زیست کنکور 94 رو زیر20درصد زد. تسلط به کتاب درسی خیلی مهمه.
      شما در صورتی موفق میشین که زبانتون فوق العاده عالی باشه و عربی هم در ترجمه و تعریب ماهر باشین و زیاد شعر خونده باشین و تست های قرابت معانی رو خوب بزنین. در این صورت میتونین برای ادبیات وقتتون رو روی لغت و تاریخ ادبیات متمرکز کنین و عربی منصوبات و روزی هم یه ساعت دین و زندگی بخوین. در این صورت عمومی ها رو به بقیه میروسونین. ولی در مورد اختصاصی ها واقعا زمان زیاد لازمه. ریاضی هم لازم نیست همه درس ها خونده بشن فقط مباحثی که در کنکور میخواین بهش جواب بدین ( مشتق و حد و احتمال و آمار و تابع و معادلات و لگاریتم ) رو بخونین برای بقیه مباحث وقت نزارین. فیزیک هم باید ببینین کدوم مباحث راحت تر تستاشو میزنین اونا رو بخونین. شیمی هم کل مباحث باید خونده بشه اصلا معلوم نیست کدوم فصل هاش سوالاش سخت باشه کدوما آسون باشه ...

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممون از پاسختون
      زبان انگليسيم خيلي خوبه بالاي ٨٠٪ ميتونم بزنم اما متاسفانه عربي ام وضعش خيلي خيلي خرابه و خيلي زحمت بكشم به ٢٥٪ برسه
      با ادبيات رابطه ي خوبي دارم و فقط چون كتاب دين و زندگي برام تازگي داره شايد به مشكل بخورك
      درسهاي اختصاصي
      زيست از روي كتاب دارم ميخونم
      شيمي سي دي هاي اموزشي تهيه كردم
      فيزيكم از روي سي دي پيش ميرم
      رياضي هم هنوز شروع نكردم
      اما واقعا با زمان كمي كه براي مطالعه دارم و مشغله هاي فكري زياد خودم هم خيلي اميدوار نيستم و فكر ميكنم تلاش بيهوده دارم ميكنم واقعا گيج شدم اگر بتونم قبول بشم هم به رشته ي مورد علاقم ميرسم و هم از نظر شغلي پيشرفت خوبي ميكنم
      خواهش ميكنم باز هم منو راهنمايي كنيد ممنون

12. Top | #27
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممون از پاسختون
      زبان انگليسيم خيلي خوبه بالاي ٨٠٪ ميتونم بزنم اما متاسفانه عربي ام وضعش خيلي خيلي خرابه و خيلي زحمت بكشم به ٢٥٪ برسه
      با ادبيات رابطه ي خوبي دارم و فقط چون كتاب دين و زندگي برام تازگي داره شايد به مشكل بخورك
      درسهاي اختصاصي
      رياضي هم هنوز شروع نكردم
      اما واقعا با زمان كمي كه براي مطالعه دارم و مشغله هاي فكري زياد خودم هم خيلي اميدوار نيستم و فكر ميكنم تلاش بيهوده دارم ميكنم واقعا گيج شدم اگر بتونم قبول بشم هم به رشته ي مورد علاقم ميرسم و هم از نظر شغلي پيشرفت خوبي ميكنم

فعلن همینو بدون
      ........................
      آره
      با همین شرایط که شما داری

به راحتی میشه دارو آزاد هرجا که بخای

قبول شی

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ممون از پاسختون
      درسهاي اختصاصي
      رياضي هم هنوز شروع نكردم
      توصیه میکنم کارت رو بزاری کنار. حداقل بعد از عید رو کلا کار نکن. اگه همه تمرکزت رو نتونی برای کنکور بزاری هم نمیتونی رشته خوب قبول بشی هم وقت و پول و عمر و زحمتت هدر میشه

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)