خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 28
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

کمک . میخوام بعد هشت سال دوری از درس واسه پزشکی کنکور 95 آماده شوم

من میخوام واسه کنکور 95 آماده شوم و با هدف قبولی توی پزشکی. اما شرایطم کمی متفاوته: رشته تحصیلیم فنی بوده و حدود 8 سالی هست که از درس دور بودم و در حال حاضر یه پسر 4 ساله دارم . لطفا میشه بهم کمک کنید که چطوری دروس رو بخونم و باهشون ارتباط برقرار کنم؟ بنظرتون می تونم به هدفم برسم؟ در روز چقدر بخونم و از چه دروسی شروع کنم و .... ازتون درخواست کمک دارم

2. Top | #2

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خیلی بهتون تبریک می گم که بعد از سال ها دوری از درس هنوز انگیزه رفتن به دانشگاه رو دارین.

اول از همه فکر کنم باید اول دیپلم رشته تجربی رو بگیرین ، امتحانای نهاییش رو بدین ، بعد واسه کنکور آماده بشین.

الان شما دیپلم تجربی دارید؟

3. Top | #3
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ببینید یه پیشنهاد بهتون میکنم. قبولی تو رشته پزشکی خیلی سخته و بعید به نظر می رسه کسی که 8 سال از درس و مدرسه و ... دور بوده قبول شه و اینکه شما حداقل 2 سال باید پشت کنکور بمونید به نظرم مگر اینکه بتونید خیلی عالی بخونید

شما یک پسر هم دارید. اگر بخواید واسه پزشکی بخونید باید 2 سال پشت کنکور حداقل زندگی رو بیخیال شید و فقط خودتون باشید. ضمن اینکه بعد اون هم شما از 7 تا 10 سال درگیر این رشته سخت میشید

به نوعی بهتون بگم با توجه به تاهل شما ، شما اگر قبول شید هم نزدیک 12 سال باید زندگی رو بیخیال شید و درگیر درس خوندن باشید

من بهتون توصیه نمیکنم. بهتره اگر دنبال ادامه تحصیل هستید یک سال بخونید و در یکی از دانشگاه های ازاد ، پیام نور ، سراسری ( مناسب شما بیشتر پیام نور ) ادامه تحصیل بدید. دنبال پزشکی و ... نرید بخدا پزشکی اون چیزی هم نیست ک همه فکر میکنن و دنبالشن.

با توجه به شرایط شما من توصیه میکنم بیخیالش شید. البته این فقط یک توصیه بود شاید شرایط شما با اینایی ک گفتم فرق کنه و هزار مسئله دیگه.

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط آوید نمایش پست ها
      من میخوام واسه کنکور 95 آماده شوم و با هدف قبولی توی پزشکی. اما شرایطم کمی متفاوته: رشته تحصیلیم فنی بوده و حدود 8 سالی هست که از درس دور بودم و در حال حاضر یه پسر 4 ساله دارم . لطفا میشه بهم کمک کنید که چطوری دروس رو بخونم و باهشون ارتباط برقرار کنم؟ بنظرتون می تونم به هدفم برسم؟ در روز چقدر بخونم و از چه دروسی شروع کنم و .... ازتون درخواست کمک دارم
      سوال هاتون خیلی کلی هست و جواب دادنشون به این سادگی نیست،شما باید وارد عمل بشین تا این سوالات کلی به سوالات جزیی تبدیل بشن و بتونید جوابشون رو بگیرید
      1.نحوه درس خوندن،اول به خودتون ،شرایطتون ،سطح تواناییتون،میزان وقتی که دارین و ... بستگی داره. به نوع دروسی هم که میخونین هم بستگی داره واسه دین و زندگی یه روش واسه زیست یه روش و واسه زبان و سایر درس ها هم یه روش،البته یه روش ثابت واسه خوندن هر کدوم از این درسها وجود نداره و باید خودتون با آزمون و خطا روش درس خوندنتون رو پیدا کنید.
      2.مطمئن باشید اگه یه تلاش معقول داشته باشید و با برنامه پیش برید و هی از این شاخه به اون شاخه نپرین میتونین موفق باشید.فقط واقع نگر و پرتلاش ظاهر بشید! اگر ریاضی 1 و 2 رو توی دانشگاه پاس کرده باشید مطمئنا سطح ریاضیاتتون خوبه و برای کنکور میتونین درصد ریاضی خوبی بزنین.
      3.این سوالتون رو نمیشه جواب داد،هیچکس نمیتونه مثل یه دکتر براتون نسخه بپیچه شمایید که باید مشخص کنید چی بخونید و از کجا شروع کنید.اگر به مشکل برخوردید از اطرافیان کمک بگیرید
      در ضمن نیاز به گرفتن دیپلم نظری نیست،میتونید با فوق دیپلمتون که معادل پیش دانشگاهیه ثبت نام کنید
      موفق باشید

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اولا بدونید که بین شما (که 8 سال دور از درس بودید) و 60/70 درصد بچه های کنکور هیچ فرقی نیست!
      خیلی ها هستند که میرن کنکور رو میدن با اطلاعات تقریبا صفر! ولی همین ها بعضی هاشون برای سال بعد توپ میخونند و رتبه های عجیب غریبی میارن!! نمونش هم زیاده!
      اینو گفتم که بدونید کاملا شدنیه و کاره محالی نیست!برای هیچکس محال نیست!
      اما
      شما باید از وقت نهایت استفاده رو ببرید....
      از تابستون هم نهایت استفاده رو ببرید،همینطور عیدو.....به قول یکی از دوستان Full Time کار کنید!
      منظورم 24 ساعته نیست!کارهای های ضروری تون و...رو انجام میدید هر چی مونده برای مطالعه است!
      به نظره من هم اول پایه ی زیست و شیمی رو قوی کنید....یعنی زیست 1و2 ، شیمی 2و3
      البته قبلش باید یه نگاه سطحی روی زیست و شیمی سال اول هم بکنید...
      زیست رو از روی "خیلی سبز"بخون و شیمی رو هم از روی "مبتکران" این دوتا درس پایه رو +کل دینی از روی میکرو+زبان خارجه با خیلی سبز تو تابستون بخون...
      همینا رو هم که بخونی تا آخر تابستون کلی میوفتی جلوووووووووووووووووو خیالت راحت!
      بعدش هم از مهر ماه برو یه جا مثل کانون ثبت نام کن و با برنامه اون برو جلوووووووووووووووووو!خیلی راحته!

اما یه چیزی:
      اگه واقعا به عشقه خوده پزشکی میخونی و...که هیچ.به کسی ربطی نداره و....
      جدا از سختیش و قبولی سخت(که البته میشی) و 7سال برای عمومیش و....
      من میگم روی یه رشته دیگه تمرکز کن!
      مثل فیزیوتراپی یا بینایی سنجی یا شنوایی یا....
      این همه رشته توپ دیگه هست خواهره من! به نظره من بیخیال پزشکی بشو!

یه چیزه دیگه با یه مشاور صحبت کن!من مطمئن نیستم ولی فکر کنم کسانی که توی رشته نظری نیستن(ریاضی/تجربی/انسانی/معارف) برای شرکت باید دیبلمه یکیشون رو بگیرن!و
      ویرایش توسط Penintent : 19 خرداد 1394 در ساعت 19:14

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من میترسم امسال بمونم سال دیگه همه چی عوض بشه!!!! روراست باشیم دیگههههههههه

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      از همتون واسه راهنمایی هاتون ممنونم. اما من تصمیم خودم رو گرفتم و خانوادم هم با من موافقن. اگه شده حاضرم چند سال پیشت کنکور بمونم و حتی سالهای زیادی رو صرف درس خوندن بکنم اما به هدفم برسم.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      رشته فنی یعنی چی ؟ یعنی رشته ریاضی بودید و مهندسی خوندید یا هنرستان فنی بودید ؟
      هیچ میدانی چرا چون موج
      در گریز از خویشتن پیوسته می کاهم؟
      زان که بر این پرده ی تاریک،
      این خاموشی نزدیک،
      آنچه می خواهم نمی بینم،
      و آنچه می بینم نمی خواهم.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام بنظر من نقش مادر بودن رو برای فرزندتون به خوبی اجرا کنید و اون رو موفق کنید بهتره چون اگر بخواهید درس بخونید از نفش مادری محروم میشید
      پس از مرگم، بدنم را طلاکاری یا نقره کاری نکنید یا در تابوت یا چیزی همانند این مگذارید. زودتر آنرا در آغوش خاک بسپارید. آیا جایی فرخنده تر از خاک برای آرمیدن است؟! خاک مادر زیبایی هاست و دایه نیکی ها. در سراسر زندگی دوستار مردمان بوده ام؛ شاد خواهم شد که دوباره بخشی از آن
      چیزی بشوم که برای مردمان خوبی فراوان ببار می آورد.
      وصیت نامه ی کوروش بزرگ، به نقل از کوروش نامه گزنفون، دفتر ٨، بخش ٧، بند ٢۵

10. Top | #10
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مطمئن باشید اگر این کارو کنید تو زندگی دچار مشکل می شید و نقش مادری و همسری در حال حاظر خیلی مهم تر از درس هست

من خودم آشنایی داشتم ک این کارو کرد و تازه پزشکی نه و رفت سراغ علوم آزمایشگاهی و سالیان سال از زندگی و همسر و بچه چیز زیادی نفهمید و چشم رو هم گذاشت و دید ک تمام عمر جوانی اش گذشته و بچه اش هم بزرگ شده

من نمیدونم بقیه رشته ها چی کم دارن ک همه میان سراغ پزشکی. کلا درس و دانشگاه واسه 80 درصد داوطلبا خلاصه شده تو پزشکی.

من پیشنهاد میکنم سمت این رشته نرید با این شرایط و البته باید بگم شانس قبولی شما هم خیلی کم هست با این شرایط و اگر بخواید قبول شید باید بین خانواده و درس یکی رو انتخاب کنید

من اینو تاکید کردم دوباره بهتون چون ممکنه تو آینده شما تاثیر زیادی داشته باشه. ولی اگر شما تصمیمتون رو گرفتید براتون آرزو موفقیت میکنم ولی باید بگم احتمال موفقیتتون چه تو قبولی چه تو زندگی خیلی کم

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      [QUOTE=gerdoo92;461854]رشته فنی یعنی چی ؟ یعنی رشته ریاضی بودید و مهندسی خوندید یا هنرستان فنی بودید ؟[
      هنرستان فنی بودم و در حال حاضر کاردانی نرم افزار دارم

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من کاردانی دارم و تا اونجایی که پرس و جو کردم نیازی به گرفتن دیپلم تجربی ندارم.

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام

به نظر من اینکه از درس دور بودین اصلاَ مهم نیست و بعد اولویت خودتون رو مشخص کنید مثلاَ ازاد یا بین الملل هم باشه میرید یا نه فقط سراسری شهر خوب
      شما فقط یک بار زندگی میکنید پس رویا هاتون رو رها نکنید
      اگر برای درامد این رشته رو انتخاب کردید که فکر میکنم اصلا کار درستی نیست و احتمال رسیدن بهش کمه برای رسیدن به این هدف باید عاشق باشید چون واقعاَ کار سختیه
      همونطور که دوستان گفتن انتخاب رشته های بینایی و فیزیوتراپی میتونه خیلی بهتر و راحت تر باشه البته باز اینم علاقه خودتونه
      اینم پیش خودتون بگید که ممکنه ۱ سال قبول نشید ولی نباید نا امید بشید
      حتما پیش مشاور خوب برید نه از اینایی که فقط روحیه ۱ روزه میدن
      کار نشدنی هم نیست ولی خیلی کار سختیه

14. Top | #14
      mmn
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شرایطی مشابه شما از لحاظ سنی ومتاهلی دارم البته من کار هم می کنم

به نظرم چون نمی تونید تمام وقت درس بخونید اختصاصی ها دو ساله و عمومی ها رو می تونید یکساله جمع کنید

با هر نوع دیپلم دبیرستان و یا فوق دیپلم فنی می تونید شرکت کنید ضمنا به نظرم دندون پزشکی مناسب تر باشه برای شرایط شما (به علت بازدهی زودتر و نداشتن شیفت شب و ..)

صحبت دوستانی که در مورد سختی ها و تداخل درس با زندگی مطالبی رو گفتند دوستانه فرض کنید ولی اگر آگاهانه انتخاب کنید سختی معنا ندارد و همه مشکلات رو پشت سر می گذارید چون زندگی رو یکبار به شما نمی دهند پس رویاهاتون رو رها نکنید

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من سعی می کنم در مورد تصمیمیتون حرفی نزنم . هر طور که خودتون صلاح می دونید
      برای قبولی در رشته تجربی ، اول به سایت کانون فرهنگی آموزش مراجعه کنید و آمار چندتا از 10 تا در رشته ها و دانشگاه هایی که میخواهید قبول بشید رو بررسی کنید. اینطوری دید بهتری به دست خواهید آورد و در واقع می فهمید که با خودتون چند چندید .
      پیشنهاد می کنم اگر میخواهید یک سال یا دو سال فقط پشت کنکور بمونید حتما تو آزمون های قلم چی هم شرکت کنید. شاید سوالاتش استاندارد نباشه ولی خدمات جانبی که داره و جامعه آماری بالاش خیلی بهتون دید مناسبی میده مخصوصا که قراره یک سری درسهایی رو بخونید که تجربه ای از کنار اومدن باهاشون ندارید .

برای فیزیک قطعا به کلاس احتیاج دارد . میتونید از سی دی های آموزشی که توی بازار هست هم استفاده کنید ولی بازم کلاس بهتره . هر سی دی ای که میگیرید یه جوری باشه که درس رو خوب توضیح بده . بعدش نکات تستی رو بگه . نه اینکه یه دفعه جامپ کنه توی تست و روش تستی . اگه بخواد اینطوری باشه ضررش بیشتر از نفعش میشه. پس دقت کنید.

برای ریاضی با تو جه به تعداد سوالی که باید جواب بدید تصمیم بگیرید که کدوم کتاب ریاضی رو باید بخونید. آمار رو خودتون از پسش بر میاید . ...کلا 7 تا درسه و یه سری فرمول . خود کتاب و کتاب تستی کفایت میکنه . برای ریاضی هم نمیدونم تا چه خوندید ولی حدس میزنم وضعتون از فیزیک بهتر باشه . اگه با مفهوم ها مشکلی ندارید ، بهتره یه جزوه خوب گیر بیارید و کتاب تست کار کنید. میتونید هندسه رو از ریاضی کنار بگذارید ولی توصیه مهمم اینه که هیچ درسی رو کنار نگذارید. حتی اگه شده فقط خود کتاب رو کار کنید که از پس سوالات ساده اون کتاب بربیاید . تازه هندسه یک هم چیز خاصی نداره . نسبت به هندسه 2 خیلی خوش دست تره ! که خوشبختانه تجربی ها هندسه 2 ندارن .

درس زمین رو هم همین طور . معمولا بچه هایی که فقط پزشکی میخوان میذازنش کنار چون تو زیر گروه یک ضریبش صفره. ولی پیشنهاد می کنم اگر فرصتش رو دارید قسمت های ساده ترش رو بخونید که از پس سوالات ساده اش بربیاید و رتبه تون بهتر بشه ( تنها مزیتش همینه که رتبه کل خوب میشه ، وگرنه چون ضریبش صفره عملا تاثیری نداره )

درس زیست رو سعی کنید حفظی نخونید . سعی کنید بفهمیدش . اینطوری سرعت پیش روی تون خیلی کم میشه ولی عوضش با روش درست زیست رو کار می کنید . کتاب های تخته سیاه و خیلی سبز رو همه پیشنهاد میدن برای زیست. تخته سیاه ساده تره . خیلی سبز سطحش بالاتره ولی هر دو خوب گفتن.

تو درس های عمومی هم کتاب ها رو بجویید !!! و تست های سالهای اخیر که همه هم مفهومی هستن رو حتما کار کنید. کتاب برای عمومی زیاد هست. هم کتاب توضیح دار بگیرید هم کتاب تست .

برای قبولی در رشته پزشکی بچه های تجربی باید روزی 10 -12 ساعت درس بخونن سال کنکور . وقتی که شما باید بذارید قطعا باید بیشتر از این باشه . چون اولا رشته تون تجربی نیست ، ثانیا بین درس خوندنتون فاصله افتاده .

موفق باشید .
      هیچ میدانی چرا چون موج
      در گریز از خویشتن پیوسته می کاهم؟
      زان که بر این پرده ی تاریک،
      این خاموشی نزدیک،
      آنچه می خواهم نمی بینم،
      و آنچه می بینم نمی خواهم.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)