خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: موافقید؟!!

رأی دهندگان
    14. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • بله

1 7.14%
    • خیر

13 92.86%
    صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 58
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

Exclamation برنامه قلم‌چی ویژه کنکور 1402 اومد! (شاهکار کاظم ببینید حتما)

این نسخه اولیه برنامه کانون برای کنکور 1402 : (نیم سال اول و دوم در یک فایل)
      دانلود کنید حتما:
      توضیحات قبلی:
      کاظم قلم چی: رونمایی ازبرنامه‌ی راهبردی کانون برای دوازدهمی ها

رونمایی از برنامه ی راهبردی کانون برای دوازدهمی ها
      به علت تغییرات مهم در کنکور، امسال اهمیت برنامه بیشتر از سال‌های گذشته است .
      در زمان‌های تغییرات، نقش و اهمیت برنامه بیش از زمان‌های عادی است.

ویژگی های برنامه ی کانون :
      هم برای مدرسه و هم برای آمادگی در دو کنکور ماه‌های دی و تیر، هم برای دانش آموزان و هم برای فارغ التحصیلان،
      یک برنامه است، اما برای سلیقه‌ها‌ی متفاوت، امکان‌های جداگانه دارد.
      یک برنامه است، اما برای دانش آموزان سخت کوش تر و پرکارتر امکان‌های خاص دارد.

برنامه‌ی امسال کانون برای دوازدهم و برای پایه
      برای دوازدهم یک برنامه‌ی اصلی و یک برنامه‌ی موازی داریم:
      برنامه‌ی اصلی اجباری است، برنامه‌ی موازی را هم می‌توانید انتخاب کنید.
      برای پایه نیز دو برنامه‌ی موازی داریم:
      درس های دهم و یازدهم به صورت موازی و انتخابی در برنامه وجود دارد .
      شما تصمیم می گیرید که یکی یا هر دو را آزمون بدهید .

درس های دوازدهم را چگونه بخوانیم ؟
      پاسخ : کانون برای دوازدهم یک برنامه‌ی اصلی و یک برنامه‌ی موازی دارد .
      طبق برنامه‌ی کانون در ترم اول درس های ترم اول را امتحان می‌دهید .
      این برنامه‌ی اصلی برای ترم اول است؛ یعنی از مهر تا قبل از امتحانات دی، درس های ترم اول بخش اصلی برنامه‌ی شماست، اما یک برنامه‌ی موازی هم از درس های ترم دوم داریم .
      فارغ التحصیلان ( و دانش آموزانی که قبلا ترم اول را در تابستان پیش خوانی کرده اند) می توانند به سؤال های ترم دوم هم پاسخ بدهند.

توصیه ی ما این است هم دانش آموزان و هم فارغ التحصیلان تمرکز خود را در ترم اول، روی درس های ترم اول بگذارید . اما تصمیم با خود شماست .

حجم برنامه باید متعادل باشد:
      اگر حجم برنامه تان را زیاد کنید، مطالعه تان سطحی و کم فایده خواهد شد.
      پس تمرکز را روی ترم اول بگذارید و به سؤال های ترم دوم پاسخ ندهید .
      البته اگر فارغ التحصیل هستید، می توانید با اتکا به آموخته‌های قبلی تان و کمی تست زدن و بازیابی به سؤال های موازی از ترم دوم هم جواب بدهید .
      یادتان باشد که سرعت بیشتر و حجم بیشتر به معنی راندمان بیشتر و کیفیت و نتیجه‌ی بهتر نیست .
      امسال در برنامه‌ی کانون باید بین دو گزینه انتخاب کنید و مهارت های فراشناختی خود را کامل تر کنید و تصمیم بگیرید که از دو گزینه که هر دو در اختیار شماست، کدام یک برای شما مناسب تر است.

با برنامه‌ی کانون، دانش آموزان آشفته نمی شوند:
      وقتی شما یک حجم کم از ترم اول را با دقت مطالعه می کنید و تست می زنید، اولا با برنامه ی مدرسه هماهنگ هستید و آشفته نمی‌شوید، ثانیا مسلط تر می‌شوید.
      اگر مدرسه‌ی شما یک مدرسه‌ی چهارفصل است ( تیزهوشان یا مدارس خاص) و از برنامه‌ی آزمون جلوتر است، کمی نگاه به گذشته خواهید داشت و از درس های قبلی آزمون می دهید.

یاد آوری یک مثال تاریخی: چرا در کنکور آزاد قدیم سومی‌ها قبول می‌شدند ؟
      سال ها پیش در کنکور دانشگاه آزاد سال سومی‌ها می توانستند شرکت کنند.
      آن ها در کنکور آزاد فقط به سؤال های سال سوم جواب می دادند، به همین دلیل برای هر سؤال وقت بیشتری داشتند، در نتیجه به تعداد سؤال های کم‌تر پاسخ‌های درست می‌دادند و بسیاری از سال سومی‌ها در همان سال در کنکور قبول می‌شدند.
      امسال هم اگر دانش آموزان دوازدهمی در کنکور دی ماه فقط به سؤال های ترم اول پاسخ دهند و به سؤال های ترم دوم جواب ندهند، در زمان بیشتر به تعداد سؤال های کم‌تر جواب خواهند داد و نتیجه‌ی بهتر خواهند گرفت.

درس های پایه در برنامه ی راهبردی چگونه است ؟
      امسال همه‌ی درس های دهم و یازدهم به صورت موازی و انتخابی ( به صورت زوج کتاب ) در برنامه‌ی آزمون قرار گرفته اند .
      شما می توانید در هر درس، پایه‌ی دهم یا پایه‌ی یازدهم و یا هر دو را انتخاب کنید.
      توصیه‌ی ما به همه‌ی دانش آموزان به ویژه به شما که در تابستان هم در برنامه‌ی آزمون های کانون شرکت داشته اید، این است:
      در هر درس، یک پایه را مطالعه کنید، اما در آزمون به سؤال های هر دو پایه پاسخ دهید .
      روی یک پایه تمرکز کنید و تست زیادبزنید، اما پایه دوم را با اتکا به معلومات قبلی تان پاسخ دهید.

آزمون های جامع در پایان ترم
      در پایان ترم سه آزمون جامع خواهیم داشت.
      تصور ما این است که همه یا تقریبا همه‌ی دانش آموزان، در کنکور دی ماه و هم چنین در کنکور تیرماه شرکت خواهند داشت و ما برای آماده شدن شما در هر دو کنکور اصلی، یک برنامه‌ی منطقی و هماهنگ با مدرسه با راندمان بالا و قدرت انتخاب شما و افزایش مهارت‌های فراشناختی و افزایش قدرت تصمیم گیری شما آماده کرده ایم.

برنامه‌ی راهبردی در ترم دوم و دوران طلایی نوروز:
      برنامه‌ی راهبردی کانون برای ترم دوم تفاوت های مهمی با ترم اول دارد.
      از جمله این که در ترم دوم، دوران طلایی نوروز را هم خواهیم داشت .
      در دوران طلایی نوروز، برنامه ی کانون دقیقا مشابه سال های گذشته خواهد بود؛ زوج های موازی دوازدهم و پایه وجود خواهد داشت، اما تاکیدات متفاوت از ترم اول خواهد بود.
      برنامه‌ی ترم دوم را در جلسه های بعدی توضیح خواهیم داد.

در مورد برنامه‌ی راهبردی بیشتر فکر کنید و با دوستانتان هم گفت وگو کنید:
      هم اکنون خوب است روی برنامه ی راهبردی کانون برای ترم اول تمرکز کنید و در باره‌ی منطق برنامه با دوستان و پشتیبان و معلمان و اولیای خود گفت و گو کنید.
      امسال اهمیت یک برنامه‌ی خوب بیش از هر سال دیگری می‌باشد .

چیزی که حتی از برنامه هم مهم تر است !؟
      یک برنامه‌ی منطقی و منظم به ذهن شما آرامش می دهد و راندمان شما را افزایش خواهد داد.
      البته یادتان باشد که حتی یک برنامه‌ی خیلی خوب هم جای زحمت و تلاش شما را نمی گیرد. سخت کوشی حتی از برنامه هم مهم تر است .
      سخت کوش و موفق و پیروز باشید !
      نویسنده: کاظم قلم چی!
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 11 شهریور 1401 در ساعت 21:33

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      تحلیل و تفسیر:

شماره 1:
      آقای قلمچی دانش آموزان سخت کوش و پرکار تر میتونن برای یک آزمون همزمان هم دهم بخوانند هم یازدهم هم نیم سال اول دوازدهم و هم نیم سال دوم دوازدهم؟! از هر 1000 دانش آموزی که میاد موسسه شما ثبت نام میکنه حداقل 900 نفرشون همین برنامه عادی رو هم ازش جا میمونن و با شروع نیم سال دوم (معمولا بهمن ماه به بعد) دانش آموز میاد میگه من از برنامه کانون جا موندم و الآن نیاز دارم کلا آزمون نرم و بشینم خودم برنامه ریزی کنم بخونم!

شماره 2:
      توصیه ما این است که هر دو دسته داوطلبان (هم پشت کنکوری و هم دوازدهمی) تمرکز خودش رو در نیم سال اول روی پیشروی ترم اول بذاره!
      یعنی خودش هم قبول کرده که این برنامه موازی عملا به درد اکثر شرکت کننده های آزمونش نخواهد خورد و این کنکور دی عملا مسخره بازی برای عموم بچه های دوازدهمی هست! اینه که دلش راضی نشده یه آزمون جداگونه هم برای آمادگی کنکور دی برگزار کنه (سودی نداره یه آزمون برگزار کنی که نهایت 1000 نفر بیان شرکت کنن و اونام به غلط کردن بیوفتن با مطالعه طبق بودجه اش!)

شماره 3:
      " البته اگر فارغ التحصیل هستید، می توانید با اتکا به آموخته‌های قبلی تان و کمی تست زدن و بازیابی به سؤال های موازی از ترم دوم هم جواب بدهید"
      با کمی تست زدن و بازیابی بیاید کانون ثبت نام کنید و لذت ببرید از برنامه موازی!

شماره 4:
      " اگر مدرسه‌ی شما یک مدرسه‌ی چهارفصل است ( تیزهوشان یا مدارس خاص) و از برنامه‌ی آزمون جلوتر است، کمی نگاه به گذشته خواهید داشت و از درس های قبلی آزمون می دهید."
      بهتر نبود برای این بندگان خدا بجای اینکه از مهر استارت بزنی بیای و یه برنامه ای از تیر یا مرداد شروع کنی. بهتر نبود بجای چند آپشنه کردن آزمونت و آشفتگی که ایجاد میکنه این حجم از بی نظمی بین طرح درس معلم و مدرسه و آزمون بیای و یه آزمونی در نظر بگیری که هم این بچه ها و هم فارغ التحصیل ها زودتر شروع کنند به آزمون زدن و لازم نباشه برای یک آزمون هم نیم سال اول دوازدهم بخوانند، هم نیم سال دوم دوازدهم و هم از هر دو پایه پیشروی داشته باشند و تازه درس های جدید و امتحانات مدرسه هم به کنار. اینطوری سود کمتری داشت ولی به نفع این بچه ها بود که الآن بیشتر از همیشه دچار بی نظمی شدید میشن! اگر یه فارغ التحصیل با سطح متوسط یا خوب از مثلا مرداد امسال برای کنکور دی استارت میزد زمان بیشتری داشت و نیاز نبود سخت کوشی وصف ناپذیر کنه برای رسوندن خودش به کنکور دی!!!!

شماره 5:
      آزمون های جمع بندی (شبیه ساز و ...) برای آمادگی پشت کنکوری ها و دوازدهمی های قوی کنکور دی کجای برنامه است؟
      آهان یادم نبود احتمالا اون رو هم بعنوان یه آپشن جدید ته دفترچه آخرین آزمون دی ماه اضاف می کنید!

شماره 6:
      یادآوری تاریخی (تکنیک عادی جلوه دادن یک افتضاح !!!!)
      فکر نمی کنم کسی با مطالعه یکی از پایه ها و نیم سال اول دوازدهم (برنامه اصلی) بتونه درصد لازم برای قبول شدن رو بگیره اونم در کنکور های چند سال اخیر که مباحث رو جوری ترکیبی بین چند سال مشترک میدن که عملا اونی که حذف کرده به خاک میره داخل اون درس!
      آقای قلمچی عزیز یادآوری تاریخی شما به درد کنکور های همان سال میخورد نه کنکور 402!!!!

به مرور تکمیل میشه ...
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام
      شما پیشنهادتون چیه در این خصوص؟
      طبق چه برنامه ای پیش بریم که برای کنکور دی به تسلط نسبی برسیم ؟

4. Top | #4
      R64
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من که با دهم + یازدهم + نیم سال اول دوازدهم کنکور میدم (وقت اوردم شاید ۱ فصل از نیم سال دوم رو هم یخونم برا هر درس)، نخوندن چنتا فصل بهتر از دست و پا شکسته خوندن تمام فصل هاست

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام شبتون بخیر
      من کلاس تست میرم و با برنامه اونا قراره پیش برم که زیست ، شیمی و ریاضی تا هفته آخر اسفند تموم میشه اما زیاد با برنامه قلم چی هماهنگ نیست . چیکار کنم؟ خودم فکر میکنم با برنامه کلاس پیش برم بهتر باشه ‍♀️

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Konkuri1402 نمایش پست ها
      سلام
      شما پیشنهادتون چیه در این خصوص؟
      طبق چه برنامه ای پیش بریم که برای کنکور دی به تسلط نسبی برسیم ؟
      اگر دوازدهم با پایه درسی ضعیف و متوسط و ساعت/کیفیت مطالعه پایین نتیجتا تراز نه چندان بالا (مثلا تراز زیر 6000) یا متوسط (تراز بالای 6000) هستید:
      برنامه اصلی طبق روتین سال های قبل (پیشروی یکی از پایه ها و نیم سال اول دوازدهم)
      دقت کنید چند تا آزمون اول چون اولا تکرار مباحث (برای جذب دانش آموز بیشتر) داخل بودجه بندی آزمون زیاده ثانیا حجم مباحث بودجه مربوط به هر آزمون آنچنان زیاد نیست شما جوگیر می شید که برید سمت برنامه موازی (پیشروی هر دو پایه و نیم سال دوم دوازدهم) ولی بعدا که دیدید داره مباحث ماست مال میشه و بازده آنچنان نداره و برنامه آزمون هم رفته رفته سنگین و سنگین تر میشه نه تنها از برنامه موازی بلکه خطر این وجود داره که از برنامه اصلی هم جا بمونید. پس ریسک نکنید و از همین اولین آزمون مهر مطابق شرایطی که دارید تصمیم درستی اتخاذ کنید تا در آینده پشیمان نشید. حالا چند آزمون (یا حتی یکی دو تا بسته به پیشرفت خودتون) می بینید که مثلا من میتوانم در درس زیست شناسی در فرجه دو هفته ای آزمون فصل های بیشتر کار کنم (کار کردن= مطالعه متن کتاب درسی (در صورت نیاز فیلم و درسنامه) + تست فراوان) در این صورت از برنامه اصلی جلو می زنید و کمی از بودجه آزمون (های) بعدی رو هم مطالعه می کنید. به نظر من این بهترین کار هست برای دانش آموز دوازدهمی با پایه متوسط که بتواند بدون ریسک فراوان و جدا شدن از برنامه اصلی (روند روتین هر سال) آزمون خودش را جلو بیندازد و برای کنکور دی هم به آمادگی قابل قبول تری نسبت به شرایط روتین برسد. اما اجرای برنامه موازی (پیشروی ترم 2 دوازدهم و یکی دیگر از پایه ها همراه با برنامه اصلی) می تواند شما را بعنوان یک دانش آموز متوسط حسابی از دور رقابت دور و حتی حذف کند چون دو حالت بیشتر ندارد: 1) یا درس ها را می خوانید ولی ماست مال می کنید (تست و تمرین کم، مرور کم، تسلط کمتر) 2) یا آنقدر دچار آشفتگی بین برنامه آزمون و مدرسه و کلاس و ... می شوید که کلا از برنامه اصلی آزمون هم عقب می مانید، حال فقط کافیست مشاوری هم این بین داشته باشید که برای هر آزمون از شما تراز بالا طلب کند آن وقت شب های آزمون در کانال های تقلب عضو می شوید و کلید خواهید زد یا در بهترین حالت ممکن هیچ آزمونی شرکت نمی کنید و اینطوری یک سال تان احتمالا نابود می شود.

اگر دوازدهم با پایه درسی خوب و عالی و تراز خوب و ساعت/کیفیت مطالعه پایین هستید:
      باز پیشنهاد می کنم مطابق برنامه روتین هر سال (متن بالا) پیش بیاید چون اجرای برنامه موازی صرفا به پایه قوی نیاز نداره و باید بتوانید ساعت مطالعه بالایی هم ثبت کنید، حالا یک نفر ممکنه مدرسه هم داشته باشه (یا کلاس یا ...) که باز جزو همین دسته از نظر کمبود تایم مطالعه محسوب میشه و بهتره برنامه روتین هر سال رو اجرا کنه و سمت برنامه موازی نره و حداقل تا زمانی که مطمئن نشده کارش (منظور تراز و درصد های مربوط به هر آزمون که شرکت می کنید) درسته و نیازه که پیشروی بیشتری داشته باشه به مطالعه مطابق برنامه اصلی آزمون و در صورت کلاس رفتن مطابق طرح درس دبیر ادامه بده. (اولویت اصلی اگر کسی کلاسی شرکت کرده قطعا با برنامه تدریس معلم هست نه آزمون)

اگر دوازدهم با پایه درسی خوب و عالی و تراز خوب و ساعت/کیفیت مطالعه بالا هستید:
      این دسته از بچه ها که ممکنه داخل درس خاصی این وضعیت رو داشته باشند (مثلا یک نفر ممکنه تراز کلش 5500 باشه ولی تراز شیمی اش عالی باشه چون از سال های پایه المپیادی بوده یا بطور کلی روی این درس سرمایه گذاری کرده، بنابراین وضعیتش در درس شیمی جزو دانش آموزان همین دسته محسوب میشه)
      در این صورت می توانید در همان درس یا تمام دروس یا ... بیاید و از برنامه موازی یکی دیگر از پایه ها رو هم جلو بیارید، و اگر دیگه خیلی کارتون درسته ترم 2 دوازده رو هم پیش خوانی کنید (پیش خوانی = مطالعه درسنامه + حل تست های کنکور و شناسنامه دار نه هر تست تالیفی)

راجع به پشت کنکوری های قوی و متوسط که ضعف های جزئی داشتن (مخصوصا اونایی که هدف اصلی شون رو میخوان کنکور دی بذارن) من برنامه کانون رو در حالت عادی (روتین هر سال) آشغال می دونم و به نظرم پشت کنکوری با پایه درسی خوب و رتبه خوب اصلا نباید سمت چنین برنامه ای بیاد و دوباره از صفر همون فصل هایی رو بخونه که ده بار تا حالا خوانده و تست زنی انجام داده -> باید بره سمت فصل ها و مباحثی که نخوانده / ضعف های سال قبلش محسوب میشدن و وقتی به نقطه ای رسید که دیگه هیچ نخوانده و ضعف آشکار و بزرگی نداشت بره سمت بازیابی و نه مطالعه از صفر مطابق برنامه کانون، بلکه آزمون زدن (همون که همه بهش می گن بازیابی) با کتاب های آزمونی / آزمون های سال های گذشته و کتاب های سطح بالا بعنوان منبع دوم و سوم و ... و مطابق بودجه آزمون از این کتاب ها و منابع انقدر در طول این دو هفته ای که فرصت داره از خودش آزمون بگیره و تحلیل کنه تا دیگه ضعف خاصی باقی نمونه و با این رویکرد در آزمون شرکت کنه که من میرم آزمون این هفته رو میدم تا ببینم دیگه چه ایراداتی باقی مونده که بیام رفعش کنم.

پشت کنکوری ها با سطح علمی ضعیف هم که میرن جزو دسته دانش آموزان و حالا باید تصمیم بگیرند کدوم پیشروی مناسب تره براشون.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Janan نمایش پست ها
      سلام شبتون بخیر
      من کلاس تست میرم و با برنامه اونا قراره پیش برم که زیست ، شیمی و ریاضی تا هفته آخر اسفند تموم میشه اما زیاد با برنامه قلم چی هماهنگ نیست . چیکار کنم؟ خودم فکر میکنم با برنامه کلاس پیش برم بهتر باشه ������‍♀️
      توضیحات بالا رو مطالعه کنید. (قطعا اولویت شما باید پیشروی مطابق برنامه کلاسی که شرکت کردید باشه)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام و خسته نباشید .
      من میخوام تا کنکور دی ماه تا حدودی درس هارو ببندم و بعد دی ماه تا تیر دور دوم درس خوندنم رو شروع کنم ینی منابع دوم و سختتر . ولی برنامه ای مثل راهبردی قلم چی ندارم نمیدونم چجوری برنامه ای مثل اون واس خودم طراحی کنم
      میشه راهنمایی بفرمایید سال دوازدهم هستم

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      شبتون بخیر آقای آرتور
      ببخشید میشه این همه پیچیدش نکنیم ؟
      شما یه برنامه ۹۵ روزه برای خوندن دهم و یازدهم دارین
      بیایم شهریور تا اواسط آبان با این برنامه پیش بریم
      بعد توی ۴۰ روز نصف دوازدهم و بخونیم
      بعدم دی رو جمعبندی کنیم
      آزمونم خودمون بدیم از کتابای تستمون یا سایتای آزمون ساز .
      اشتباهه این راه ؟

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

توضیحات بالا رو مطالعه کنید. (قطعا اولویت شما باید پیشروی مطابق برنامه کلاسی که شرکت کردید باشه)
      خیلی ممنون ❤️
      خب اون شکلی در واقع آزمون آزمایشی شرکت کردنم به درد نمیخوره چون سنجشی صورت نمیگیره بخاطر اینکه یا من جلوم یا عقبم
      میشه لطفا به من بگید اگه برنامم با آزمون های آزمایشی هماهنگ نباشه ، چیکار کنم که جای آزمون رو بگیره و من ضرر نکنم؟

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bamby نمایش پست ها
      سلام
      شبتون بخیر آقای آرتور
      بعدم دی رو جمعبندی کنیم
      اشتباهه این راه ؟
      منم دغدغم اینه که نمیتونم با برنامه آزمون ها پیش برم ، این شکلی استرس میگیرم نکنه خوب نخوندم چون آزمونی ندادم که خودم رو بسنجم 😔

12. Top | #12
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سازمان سنجش تو فکر اینه کنکور رو ۱۰ بار در سال برگزار کنه فکر کنم اون موقع دیگه قلمچی بشه شبیه ماک های آیلتس

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bamby نمایش پست ها
      سلام
      شبتون بخیر آقای آرتور
      بعدم دی رو جمعبندی کنیم
      اشتباهه این راه ؟
      فکر خوبیه فقط به شرط اینکه ۱) از همین الآن شروع کنید و زمان بیشتری رو از دست ندید. ۲) جایی از برنامه رو ماست مال نکنید و سعی کنید با کیفیت بالا یعنی تعداد تست زیاد جلو بیارید. ۳) قسمت جمع بندی برنامه که همان مرور با بازیابی (اول تست سپس رفع اشکال موردی) بود رو با دقت اجرا کنید و چیزی رو حذف نکنید. ۴) نیازی نیست لزوما نصف دوازدهم رو داخل ۴۰ روز ببندید یا حتی دروس پایه لزوما داخل ۹۵ روز جمع بشه (شاید برای شما زمان بیشتری لازم باشه پس از الآن بهتره تایم مشخص نکنید و تمام تمرکز خودتونو روی افزایش کیفیت اجرای برنامه و ساعت مطالعه و تعداد تست و مرور بگذارید) ۵) بهتره به موازات پیش روی دوازدهم به صورت تک درس از دروس پایه از خودتون آزمون بگیرید (مثلا می تونید یه تایم ثابت هر روز برای آزمون زدن قرار بدید که داخل این تایم ثابت هر شب ۲۰ تست با زمان مشخص از فصول پایه از خودتون بگیرید و تحلیل کنید این کار باعث میشه دروس پایه حین مطالعه دروس دوازدهم همچنان آماده و قابل استفاده بمانند و هر لحظه که اراده کردید بتوانید در آزمون های نیمه جامع دی و حتی کنکور دی ماه با آمادگی شرکت کنید)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون ❤️
      خب اون شکلی در واقع آزمون آزمایشی شرکت کردنم به درد نمیخوره چون سنجشی صورت نمیگیره بخاطر اینکه یا من جلوم یا عقبم
      میشه لطفا به من بگید اگه برنامم با آزمون های آزمایشی هماهنگ نباشه ، چیکار کنم که جای آزمون رو بگیره و من ضرر نکنم؟
      اگر دبیر کلاس کنکور در حال تدریس مبحث A باشه و آزمون ازت مبحث B که جلوتر از برنامه تدریس دبیر هست رو طلب می کنه بهتره اولویت رو پیش روی با طرح درس دبیر قرار بدی. ما آزمون شرکت می کنیم تا ببینیم اون درسی که مطالعه کردیم رو اصلا خوب خوندیم؟ ایرادات مون چیه؟ تا بریم رفع اش کنیم. حالا وقتی آزمون برنامه اش با برنامه آموزش شما (کلاس) هماهنگ نیست و جلوتره ضرورتی نداره مطابق برنامه اش بخونی. آزمون یه ابزار برای پیشرفته نه یه مانع استرس زا برای پیشروی. دبیر فقط یک بار مبحث x رو تدریس میکنه ولی آزمون همان مبحث رو چند بار پوشش میده (برای مرور) و در بازه های خاصی از سال جمع بندی میکنه که میتونی اون موقع خودت رو بسنجی. حالا یه نفر که دانش آموزه و مدرسه هم میره باز بین دبیر مدرسه و کلاس کنکور به شرط بهتر بودن کلاس کنکور (که معمولا همینطوره) اولویت با کلاس کنکوره و بعدا آزمون و اولویت آخر مدرسه است.
      البته تعداد انگشت شماری مدرسه خوب در ایران وجود داره که کادر آموزشی این مدارس همان کادر اساتید برتر کنکور کشور هست و حتی بعضا دبیرانی که چندان مطرح نیستند ولی به بسیاری بهتر از اساتید درجه یک آموزشگاه هایی مثل هدف و ... کار می کنند که دانش آموزان این مدارس من واقعا برام سواله که چرا باید لازم باشه برن کلاس کنکور؟! و اکثرا صرفا چند جلسه کلاس خصوصی با اساتید مطرح در منزل می گیرند تا دبیر بیاد برای رفع اشکال و یا حل تست بیشتر و جمع بندی و ... که این ها دیگه اولویت اول و آخرشون مدرسه است و خود مدرسه آزمون میگیره (مثل حلی سنج یا آزمون مدارس برتر) و مطابق بودجه همین آزمون یا حالا آزمون های دیگر حرکت می کند. بنابراین اگر رتبه زیر 1000 کنکوری دیدید که داره به کلاس کنکور و ... فحش میده و میگه اصلا نیازی به این هزینه ها نیست بدانید و آگاه باشید که مدرسه در حد یک آموزشگاه 5 ستاره کنکور امکانات به اینها داده و کاملا مواظب بوده استعداد شون تلف نشه (برخلاف مدارس عادی و نمونه و حتی سمپاش ها و غیرانتفاعی های روتین کشور که صرفا اسم در کرده اند و در عمل نه تنها هوای دانش آموز دوازدهمی را ندارند بلکه تازه سد محکم برای کاهش تایم آزاد مطالعه دانش آموز ایجاد می کنند) حالا نمی گم کلاس کنکور قطعا نیازه ولی بعنوان یه ابزار برای کسی که با درسنامه مشکل داره میتونه کمک کننده باشه به شرط استفاده صحیح و تست زدن همراه با دبیر و ... که باعث پیشرفت باشه.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      منم دغدغم اینه که نمیتونم با برنامه آزمون ها پیش برم ، این شکلی استرس میگیرم نکنه خوب نخوندم چون آزمونی ندادم که خودم رو بسنجم ������
      اگر نتونید طبق برنامه آزمون بخونید نباید استرس بگیرید نکنه خوب نخونده باشم. شما می تونید از سایت های آزمون ساز / کانال های مخصوص آزمون / کتاب های آزمون محور / حتی تست های باقی مانده منبع اول و دوم و ... خودتون از خودتون آزمون بگیرید و بررسی کنید ببینید آیا واقعا درس رو درست و با کیفیت قابل قبول مطالعه کردید یا خیر.
      دانش آموزان معمولا به آزمون به شکل یک محرک برای پیشروی نگاه می کنند، کسی که میخواد برای کنکور شروع کنه اولین چیزی که به ذهنش میرسه اینه که خب حالا برم یه آزمون قلم چی ثبت نام کنم تا ته مسیر با برنامه اش با انگیزه جلو برم و یک وقتی خدای نکرده دچار بی انگیزگی یا ... نشم. شرکت کردن در آزمون با این طرز تفکر نه تنها باعث ایجاد انگیزه برای ادامه نمیشه بلکه همیشه این خطر وجود داره که شما بر اثر بی برنامگی، برهم خوردن نظم ذهنی و آشفتگی زیاد از برنامه آزمون جا بمونی و اواسط سال تازه متوجه شی چه اشتباهی کردی. پس شرکت کردن در آزمون همینطور یلخی و بی حساب کتاب و به این دلیل که بقیه هم دارند آزمون شرکت می کنند و فلان رتبه برتر کنکور هم آزمون شرکت کرده بود لزوما باعث موفقیت شما نمیشه. انگیزه گرفتن در رقابت با بقیه با شرکت در آزمون خوبه ولی به شرطی که شما برای این کار برنامه داشته باشید، به شرطی که بدانید و آگاه باشید که میخواید دقیقا تا این ماه از سال به کجا برسید و مطمئن باشید با این حجم کلاس آموزشی، مدرسه، کتاب ها و منابعی که استفاده می کنید، مطالعه مطابق بودجه آزمون و شرکت در آزمون به نفع شما باشد نه به ضررتان و تازه باعث شود از طرح درس کلاس کنکور جا بمونید، دچار آشفتگی بشید و نتیجتا نه به کلاس برسید نه به آزمون نه به مطالعه و تست زدن خودتون.

شرکت در آزمون با این ایده که من برم خودم رو با بقیه مقایسه کنم از بیخ غلطه. اون بقیه ای که شما ازشون حرف می زنید ممکنه خیلی زودتر از شما و امثال شما درس ها رو بسته باشند و حالا صرفا با این دیدگاه بیان آزمون شرکت کنند که در فرجه دو هفته آزمون مطابق بودجه آزمون از منابع آزمونی بزنند و تحلیل کنند و حالا هر دو هفته یک بار جمعه بیایند یک آزمونی بدهند برای اینکه ریز مشکلات و ایراداتی که داشته اند رفته رفته عیان و برطرف بشه و اتفاقا همین افراد دارند در آزمون ها تراز بالای 6500 و 7000 کسب می کنند. یا عده ای (زیاد) که در آزمون تقلب می کنند و کلید می زنند و ... شما اگر بدنبال تراز و رقابت با این افراد باشید قطعا با اولین آزمونی که تراز مثلا 5000 کسب کنید به طرز فجیعی دچار بی انگیزگی برای ادامه راه می شوید و دیگر نه کلاس را ادامه می دهید و نه علاقه ای دارید به شرکت در آزمون علی الخصوص اگر چند آزمون درجا بزنید و رشد خاصی نداشته باشید. پس تنها دلیلی که میتونه منطقی باشه برای آزمون دادن این هست که برویم آزمون بدهیم و ببینیم دقیقا مباحثی که خوانده ایم و مسلط کرده ایم (با تست/آزمون تک درس/مرور فراوان) حالا در آزمون چند مرده حلاجیم؟! آیا ضعف/مشکل خاصی هنوز باقیست برای رفع شدن؟! اگر هست چطوره برم بجای ماست مال کردن بقیه مباحث و پیشروی تند تند با بودجه آزمون اول اون ها رو برطرف کنم و حالا که مطمئن شدم دیگر ضعف بزرگی باقی نمونده برم سراغ ادامه برنامه و پیش روی سریع تر و ... با این ایده آزمون شرکت کنید نه بواسطه حرف فلان رتبه برتر که گفته آزمون ماز برایم خیلی جواب بود، آزمون گاج میزدم و عالی بود و ...
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)