خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 62
    1. Top | #31
      کاربر انجمن

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AMIRREZA_RAHMANI نمایش پست ها
      سلام
      راستش نمیخواستم بنویسم، ولی دلم نیومد، میخوام از خودم بگم و امیدوارم یکم به خودتون بیایید و راه زندگیتونو خودتون پیدا کنید و تا شاید موفق شدید.اینکه موفق شدن کجاست منم نمیدونم ، شاید نسبی باشه، یعنی از نگاه من با نگاه شما متفاوت باشه، در کل اونی که میخوای بشه.

مدرک پیش دانشگاهی رو سال 93 گرفتم و اولین کنکورم رو دادم، راستش نمیفهمیدم داستان چیه واصلا چرا باید درس خوند، آخه فضای مدرسه ما شرارت و شلوغی بود نه علم و دانش، منم خب قرار نبود فیلسوف شم اما دوست داشتم حداقل های آدم بودن رو داشته باشم.

سال 94 کنکور دادم به امید پزشک شدن، حالا نشد دندانپزشکی که هست ، اونم نشد بلخره داروساز میشم
      رتبه کنکورم اومد و خیلی بد بود
      با خودم گفتم بیخیال برو چیزی که دوست داری بخون، رفتم رشته زیست گیاهی دانشگاه پیامنور درس خوندم،یعنی تا پایان سال 97 زیست خوندم، بعد به خودم گفتم الان من اینو مدرکشو بگیرم چیکار میخوام کنم؟سربازی؟ آیا میتونم ماشین،خونه،زمین،ویلا و ... بخرم باهاش؟ جواب منفی بود
      انصراف دادم
      و برای سال 98 کنکور سراسری شرکت کردم،گفتم من باید برم دنبال پول،برای من مهم نیست از چه رشته و هدفی به پول برسم، مهم نیست پزشک باشم یا وکیل، مهم نیست دندان پزشک باشم یا معمار، من دنبال پول بودم همین .... با خودم فکر کردم دیدم ویژگی هایی دارم که میتونم در یک رشته ببینم، و آن مدیریت بازرگانی بود ... چراش مهم نیست ...

جواب کنکور 98 اومد و من با 4000 منطقه 2 اولین و آخرین انتخابم مدیریت بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی قبول شدم
      رفتیم تهران محله ولنجک تا دانشگاه ثبت نام کنیم، دیدیم عجب جاییه، بعدا فهمیدم یکی از گرون ترین مناطق تهرانه و البته ایران، پر از خونه های لاکچری و چندین میلیاردی، پر از آدم های معروف و یکاره و پولدار،پر از آدم حسابی و ...
      ترم یک خوابگاه بودم و دیدم همه چون این زندگی اشرافی شمال تهران رو دیده بودن، روانی شده بودن و افسرده ، فکر کن از یه منطقه دور افتاده قبول شی دانشگاه شهید بهشتی در ولنجک تهران و از خوابگاه تا دانشگاه تا چشم کار میکنه برج های برند و لوکس و خودرو های آنچنانی ببینی در کل منفجر میشی.
      من به خودم اومدم گفتم باید برم ببینم اینا چطوری پول در میارن و چرا باید انقدر مرفه زندگی کنند؟

انتخاب دیگری در زندگیم کردم و رفتم در شغل مشاور املاک در منطقه یک تهران مثلا ولنجک،زعفرانیه و ... مشغول به کار شدم، با اولین درامدم ماشین خریدم و خیلی کارهای دیگه

ختم کلوم

من دنبال پول بودم و میدونستم با پول میشه همه چی ساخت
      ماشین خوب
      زندگی خوب
      گوشی خوب
      سفر خوب
      خونه خوب
      و ...

برای همین رفتم سراغش و بدستش آوردم
      پلن های دیگه ای هم دارم که خیلی زود شرکت خشکباری که مد نظرم هست رو تاسیس میکنم تا بهترین خشکبار ایران رو به جهان صادر کنم

ازتون میخوام پشت کنکور نمونید
      برید پی زندگی و کار کنید
      حتی عاشق شید و شکست بخورید

و من با چشم دیدم
      هروقت درهای زیادی روم بسته شد
      1 در دیگر روم باز شد

موفق باشید

پ.ن: من تمام این مسیر تنها بودم
      اگر حامی داشتید، ازش تشکر کنید

سرنوشت جالبی بود
      آرزوی موفقیت براتون دارم

2. Top | #32
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      سلام
      راستش نمیخواستم بنویسم، ولی دلم نیومد، میخوام از خودم بگم و امیدوارم یکم به خودتون بیایید و راه زندگیتونو خودتون پیدا کنید و تا شاید موفق شدید.اینکه موفق شدن کجاست منم نمیدونم ، شاید نسبی باشه، یعنی از نگاه من با نگاه شما متفاوت باشه، در کل اونی که میخوای بشه.

مدرک پیش دانشگاهی رو سال 93 گرفتم و اولین کنکورم رو دادم، راستش نمیفهمیدم داستان چیه واصلا چرا باید درس خوند، آخه فضای مدرسه ما شرارت و شلوغی بود نه علم و دانش، منم خب قرار نبود فیلسوف شم اما دوست داشتم حداقل های آدم بودن رو داشته باشم.

سال 94 کنکور دادم به امید پزشک شدن، حالا نشد دندانپزشکی که هست ، اونم نشد بلخره داروساز میشم
      با خودم گفتم بیخیال برو چیزی که دوست داری بخون، رفتم رشته زیست گیاهی دانشگاه پیامنور درس خوندم،یعنی تا پایان سال 97 زیست خوندم، بعد به خودم گفتم الان من اینو مدرکشو بگیرم چیکار میخوام کنم؟سربازی؟ آیا میتونم ماشین،خونه،زمین،ویلا و ... بخرم باهاش؟ جواب منفی بود
      انصراف دادم
      و برای سال 98 کنکور سراسری شرکت کردم،گفتم من باید برم دنبال پول،برای من مهم نیست از چه رشته و هدفی به پول برسم، مهم نیست پزشک باشم یا وکیل، مهم نیست دندان پزشک باشم یا معمار، من دنبال پول بودم همین .... با خودم فکر کردم دیدم ویژگی هایی دارم که میتونم در یک رشته ببینم، و آن مدیریت بازرگانی بود ... چراش مهم نیست ...

جواب کنکور 98 اومد و من با 4000 منطقه 2 اولین و آخرین انتخابم مدیریت بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی قبول شدم
      رفتیم تهران محله ولنجک تا دانشگاه ثبت نام کنیم، دیدیم عجب جاییه، بعدا فهمیدم یکی از گرون ترین مناطق تهرانه و البته ایران، پر از خونه های لاکچری و چندین میلیاردی، پر از آدم های معروف و یکاره و پولدار،پر از آدم حسابی و ...
      ترم یک خوابگاه بودم و دیدم همه چون این زندگی اشرافی شمال تهران رو دیده بودن، روانی شده بودن و افسرده ، فکر کن از یه منطقه دور افتاده قبول شی دانشگاه شهید بهشتی در ولنجک تهران و از خوابگاه تا دانشگاه تا چشم کار میکنه برج های برند و لوکس و خودرو های آنچنانی ببینی در کل منفجر میشی.
      من به خودم اومدم گفتم باید برم ببینم اینا چطوری پول در میارن و چرا باید انقدر مرفه زندگی کنند؟

انتخاب دیگری در زندگیم کردم و رفتم در شغل مشاور املاک در منطقه یک تهران مثلا ولنجک،زعفرانیه و ... مشغول به کار شدم، با اولین درامدم ماشین خریدم و خیلی کارهای دیگه

ختم کلوم

ماشین خوب
      زندگی خوب
      گوشی خوب
      سفر خوب
      خونه خوب
      و ...

پلن های دیگه ای هم دارم که خیلی زود شرکت خشکباری که مد نظرم هست رو تاسیس میکنم تا بهترین خشکبار ایران رو به جهان صادر کنم

برید پی زندگی و کار کنید

و من با چشم دیدم
      1 در دیگر روم باز شد

موفق باشید

به به ... استارتر هم دانشگاهی از آب دراومده (البته دانشگاه بهشتی از علوم پزشکی جداست ولی باز... )

چرا منو تگ کردی؟!

منم مثل خودت توی شهرستان محروم زندگی میکنم و شرایط اقتصادی خانواده ضعیفه
      ولی این برج لوکس و تیپ و لاکچری بالاشهر روم تاثیر خاصی نمیذاره

کلا تو فاز پول آنچنانی و این مدلا نیستم
      من فقط بدرد درس خوندن و مهارت های این مدلی میخورم.... حالا یه پولی درحد گذروندن زندگی به شکل معمولی طور باشه برام کفایت میکنه
      تصمیم هرشخص برای زندگیش متفاوته

حرفات از این بابت که کنکور همه چیز نیست و فرصت های خیلی بیشتر وبهتری برای موفق شدن وجود داره کاملا درسته ولی برای مخاطب خودش نه برای همه
      من مطمعنم اگه چندین بار هم زندگی کنم باز همین مسیر رو میرم

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      بدون اغراق بهترین تاپیکیه که تا الان خوندم
      اتفاقا چند ماهی هست که هم به این نتیجه رسیدم و احتمالا تابستون که وقتم آزاده شروع کنم به کار کردن
      چیزی که تو این چند سال متوجه شدم اینه که کنکور و دانشگاه بهتره یه سری مهارت ها رو یاد بگیریم اینکه چه جوری با آدمای مختلف تو یه محیط کنار بیایم وقتی به یه مشکلی برخوردیم چه طور باهاش برخورد کنیم بهتره یه کسب و کار کوچیک داشته باشیم حتی شده در حد پول توجیبی اینطوری دیدگاهمون به کنکورو زندگی با یه دانش آموز که تنهاچیزی که بلده درس خوندنه فرق می کنه و چه بسا چالشایی که تو دوران کنکور داریم کمتره.
      این رو هم بگم من همه ی اینا رو بعد وارد شدن به دانشگاه و محیط بزرگتر فهمیدم علتشم این بود مثل بیشتر دانش آموزا از اول سرم تو کتاب بود و هیچ وقت فرصت اینو نداشتم که بفهمم دور و برم چی میگذره و دنیا چه جوریه اگه برگردم به دوران مدرسه سعی می کنم کتاب زیاد بخونم اخبار گوش بدم سعی کنم از مسائل سیاسی و اقتصادی و.. تا حدی سر در بیارم به خصوص اخبار علمی رو دنبال کنم تابستونا به جا اینکه صبح تا شب تو گرما از این کلاس کنکور به اون کلاس برم یه مهارتی یاد بگیرم یا یه هنر رو دنبال کنم

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      بسیار عالی تبریک میگم ولی مشاور املاک بدون پول نمیشه به پول رسید!!!!
      میشه بیشتر توضیح بدید؟؟؟

5. Top | #35
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام .
      لاقل اینو بعد کنکور میذاشتید که بچها بعد کنکور حالش خراب میشه یه امیدی بگیرن که کنکور همه چیز نیست:/ نزدیک عید که اکثر بچها تازه میخوان شروع کنن پست میذارید درس همه چی نیست؟

:/ :/ :/

6. Top | #36
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      واقعا بهت تبریک میگم دمت گرم...
      میشه در مورد شغلت بیشتر توضیح بدی؟

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      پول همه چیو میاره ولی پول همه چیز نیست(سس ماس پلی کنید تو ذهنتون)

تایپیک خوبی بود ممنون استارتر
      بزرگ شدن یعنی سازش پذیری با سختی

(ریک گرایمز)

8. Top | #38
      Tor
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام

انصراف دادم

ختم کلوم

ماشین خوب
      زندگی خوب
      گوشی خوب
      سفر خوب
      خونه خوب
      و ...

برید پی زندگی و کار کنید

و من با چشم دیدم
      1 در دیگر روم باز شد

موفق باشید

همه ش منتظر بودم آخر داستانت یه بمبی چیزی بخوره همه چیز خراب شه
      اما خوشحالم که پایانش خوش بود و الان راضی هستی

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mani fathi نمایش پست ها
      اگر کسی دنبال پول یا دختر باش قطعا به پزشکی نمی رسه چون اینا جز زندگی هرجونیه وزود تر از دانشگاه بهش میر سیم کسی که عاشق تفریح عاشق دوردوره شاید2روزبتونه10ساعت درس بخونه ولی نمیتونه پیوستگی داشته باشه چون نیاز پیوستگی عاشقیه شما وقتی عاشق ی کاری هستی هیچوقت خسته نمیشی مثل گیم
      پس برین دانبال علاقمون به جای اینکه دنبال پول کسی که ازخوندن کتاب بدش میاد اصلا چرا میخواد بره رشته ای که همش سرش باید توکتاب باشه قطعا موفق نمیشه وفقط به خودش ضرر میزنه وقتشو .جونیشو و..
      بجای اینکه هی اشتباه کنیم بگیم تجربه شد بیایم از تجربه ی دیگران استفاده کنیم
      خیلی واضح متوجه نشدم ولی تعداد زیادی سازنده و سرمایه گذار ملکی در منطقه یک تهران میشناسم که تماما پزشک متخصص هستند و در بیمارستان های معروف ایران طبابت میکنند و با جمله اول شما تضاد میبینم، شاید شما بخاطر پول دنبال پزشکی نیستید اما خیلی ها رو میشناسم هستند، البته این انتخاب خودشونه، خوب یا بدش رو میسپارم به جامعه شناسان.
      طبیعیه برای بدست آوردن چیزهای خوب باید خیلی چیزهای دیگه رو از دست بدیم، یک سال بخور نون و تره ، یک عمر بخور نون و کره .
      نه یک احساساتی هست، یک چیزهایی هست که نمی شود به دیگری فهماند، نمی شود گفت، آدم را مسخره می کنند، هر کسی مطابق افکار خودش دیگری را قضاوت می‌کند

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mani fathi نمایش پست ها
      ی دوست دارم که از شهرستان های مشهد پزشکی تهران قبول شده به من میگفت 6ساله تهرانم تاحالا دربند نرفتم و علاقشم ندارم برم بعد فامیلامون دوروز اومدن تهران همش دربند هستن .چه جالب نگرش وعلاقه ی ی پزشک تهران با ی فرد عادی چه قدر تفاوت دارع:}
      چرا شما باور میکنید آخه مگر صبح تا شب با دوربین و GPS پیگیرشون هستید که تفریح میکنن یا نه؟ بی شک ایشون خیلی خوب میتونن از تایم هایی که دارن برای تفریح استفاده کنند که لطمه ای هم به درسشون نزنه اما به این معنا نیست که اصلا تفریح نکنن و دوستای پزشک و ددون پزشک زیاد دارم دانشگاه هم تفریح ازشون میبینم هم درس و این کاملا طبیعیه .
      نه یک احساساتی هست، یک چیزهایی هست که نمی شود به دیگری فهماند، نمی شود گفت، آدم را مسخره می کنند، هر کسی مطابق افکار خودش دیگری را قضاوت می‌کند

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamidshams نمایش پست ها
      والا من الان دارم از تعجب شاخ در میارم استارتر عزیز مدیریت بازرگانی و پووول ؟؟؟؟؟؟ من نمیدونم چطور از این رشته ها پول در میاری ؟؟؟؟؟؟؟ والا من اطراف خودم چندین نفر میشناسم این رشته ها خوندن و الان نهایتا سالی دو سه تا ازمون استخدامی میدن و رد میشن حاجی من تو هم خدمتیام دوتا ارشد مدیریت دیدم با هم تو ی جا بودیم یکی از علامه گرفته بود ارشدش رو و یکی از شیراز ارشد بازرگانی ولی هشتشون گرو نهشون بود نمیدونم والا شاید از اسمون پول میاد یا شاید من اشتباه میکنم اگه اشتباه میکنم راهشو بگو به دوستام بگم
      فرقش رو میگم بهتون

مهم نیست چه رشته ای بخواهیم دربارش صحبت کنم حالا چون من الان بازرگانی هستم درست نیست بولد بشه و بگیم حالا چه خبره، موضوعی که میگم در تمام رشته ها هست .

من بازرگانی میخونم تا کسب و کاری که خودم دوست دارم رو بسازم نه اینکه با کسب مدرک برم در کسب وکار دیگران کار کنم

تفاوتش را بررسی کنید

12. Top | #42
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Miss.Sad نمایش پست ها

سلام

درسته همه چی درس و تحصیلات و دانشگاه های آنچنانی نیس ولی زندگی برای یه دختر تو اکثر خانواده ها محدود تره
      بالفرض خودمو میگم من هم دوس دارم تحصیلات خوبی داشته باشم هم اینکه شاغل باشم و درآمد خوبیم داشته باشم ولی خونوادم یه مسیر جلوم گذاشتن اونم دانشگاهه یه رشته خوب قبول شی آینده و زندگی خوبیم پیدا میکنی ، از این رو هر دری بسته شد به روم دری دیگر باز شد که اونم تهش به همون در اول ختم شد
      میدونم بحث سر جنسیت اصلا درست نیس ولی خب این یه واقعیته خونواده های سختگیر اینجورین دختراشون زیاد اختیار ندارن که برن هرجور دلشون خواس آیندشونو بسازن
      کاش واقعا هر کس به هر جایگاهی که دوس داره برسه چه از لحاظ مالی چه تحصیلات و ...
      احتراما این جمله یعنی رویای فیک فروختن برای رسیدن به پوچی : یه رشته خوب قبول شی آینده و زندگی خوبیم پیدا میکنی
      دخترای زیادی رو میبینم که در کنار درس ، کار هم میکنند و هدفمند اند، میفهمم چی میگید شاید شرایطی که در خوانواده میگید جهت بده بهتون ولی در آخر خودتون و اهداف و تصمیماتتون خیلی میتونه موثر باشه

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      چون تگ شدم دوس دارم یه چیزی بپرسم چون حرفهایی که زدید گنگ هست
      شما در مورد کنکو رو پشت کنکوریتون خیلی خوب حرف زدید ولی در مورد رشته آخریه و پول درآوردنتون فقط گفتید که رفتن بازرگانی و شهید بهشتی و پولدارارو دیدم و مدرییت املاک و پولدار شدم
      بببخشید میشه بگید برای تاسیس یه دفتر اسناد املاک و مستغلات چه مدارکی لازمه؟؟
      شما به عنوان مشاور در املاک کار کردید؟؟ کاملا بی تجربه؟؟؟
      پارتی چقدر در انتخاب املاک تاثیر داشت؟؟
      چرا سمت بازار خوردو و نمایشگاه نرفتید و سمت املاک رفتید؟؟یا اضلا مغازه داری و سوپرمارکت؟؟چرا املاک؟؟
      چقدر در املاک درامد داشتید و دقیقا کارتون چی بود ؟؟؟ آبدارچی؟؟ مشاور ؟؟؟ مدیر؟؟....
      آیا سرمایه گزاری جانبی مثل بیت کوین و بورس و فارکس داشتید؟؟؟
      اینطوری که من میبینم ممکنه این حرفهای شما موجب جهت دهی نادرست به اهداف یه سری خاص بشه پس اگه میشه:
      خوشحال میشم یه ذره شفاف سازی کنید.ممنون

بببخشید میشه بگید برای تاسیس یه دفتر اسناد املاک و مستغلات چه مدارکی لازمه؟؟ نمیدونم
      شما به عنوان مشاور در املاک کار کردید؟؟ کاملا بی تجربه؟؟؟ بله در سمت یک مشاور املاک با تجربه 0 - فروروین1400 میشه یک سال که در این کار هستم
      پارتی چقدر در انتخاب املاک تاثیر داشت؟؟ اثر نداره همین الان شما پاشو برو تهران املاک کار کن به همین سادگی
      چرا سمت بازار خوردو و نمایشگاه نرفتید و سمت املاک رفتید؟؟یا اضلا مغازه داری و سوپرمارکت؟؟چرا املاک؟؟ ملک رو علاقه دارم و سپس خودرو که کم کم میرم سمتش و بقیه رو علاقه ندارم
      چقدر در املاک درامد داشتید و دقیقا کارتون چی بود ؟؟؟ آبدارچی؟؟ مشاور ؟؟؟ مدیر؟؟.... مشار املاک هستم و سوالای دیگتون درمورد درامد مثل مسواک فکر میکنم شخصی باشه

آیا سرمایه گزاری جانبی مثل بیت کوین و بورس و فارکس داشتید؟؟؟ فقط بورس ایران که با 60 درصد ضرر در خدمتتون هستم

14. Top | #44
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ممنونم بابت تاپیک خوبتون
      فقط یه سوالاگر اشکال نداره:
      الان تهران منطقه سعادت آباد و بالاتر مظنه چنده(میدونم ربطی نداره ولی واسم سوال شده)؟

15. Top | #45
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan- نمایش پست ها
      درود بر شما جناب رحمانی گرامی.

ابتدا آرزوی موفقیت های بیشتر در هر زمینه ای که هستید رو دارم، خوشحالم که خیلی صادقانه نوشتید.

نمی دونم شما بنده رو در این تاپیک تگ کرده بودید یا دوستان دیگه ولی به هر حال مطلب خوبی بود. ای کاش برای بچه ها در مورد رشته تون بیشتر توضیح بدید و آیا الان به رشته تون علاقه مند هم هستید؟

مدیریت بازرگانی یا کلا مدیریت ها به نظر من انتخاب های خوبی بعد از رشته های اصلی تجربی هستند.

ما عادت کردیم که پول چیز بدیه در حالی که بی پولی چیز بدی هست. البته می شه تحصیلات و پول رو در کنار هم داشت.

با آرزوی موفقیت برای شما
      سلام
      متشکرم لطف دارید و سپاس از اینکه وقت گذاشتید
      علاقه واقعی به رشته ام رو اواخر ترم اول بدست آوردم یعنی بعد اینکه جواب کنکور اومد شک داشتم ولی در مسیر متوجه شدم همان چیزیه که باید داشته باشمش هست
      اینکه مدیریت ها رو انتخاب کنم باید دلیل داشته باشیم و باید قبلش مطالعه داشته باشیم گه چرا میخواهیم مدیریت بخونیم؟
      من علاقه اصلیم در زمینه خشکبار ایران است، و خب یروز نشیتم فکر کردم دیدم چیکار باید کنم که محصولاتی فراهم کنم، بسته بندی کنم، برند سازی کنمو ... برای بازار جهانی پرزنت کنم، پاسخ تمام این سوالات رو در مدیریت بازرگانی یافتم
      خب طبیعیه رفتم سراغش
      یعنی اول هدفم رو داشتم و بعد انتخاب رشته در راستای هدفم

تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن