خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 36 از 63 نخستنخست ... 2635363746 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 526 به 540 از 935
    1. Top | #526
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      به مناسبت رسیدن به 50 هزار بازدید ، بزودی یه تاپیک با مضامین مخلوط زده میشه

2. Top | #527
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      به مناسبت رسیدن به 50 هزار بازدید ، بزودی یه تاپیک با مضامین مخلوط زده میشه
      تاپیک درهم نامه در راستای آرمان های زیرونامه افتتاح گردید

http://forum.konkur.in/thread75731.html

3. Top | #528
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام من به دلایلی تا الان نتونستم واسه آزمون جمع بندی پایه بخونم و تا الآنم فقط دو فصل زیست تونستم بخونم حالا به نظرتون برای آزمون ۲۰ فروردین که جمع بندی نیم اول دوازدهم هست بخونم یا شروع کنم پایه رو تا ۲۷ فروردین جمع کنم و اون یه هفته باقیمونده تا ۳ اردیبهشت رو مباحث دوازدهم مربوط به آزمون ۳ اردیبهشت رو بخونم ؟
      من برای پایه مرور کمتری داشتم و یسری مباحث رو اشکال دارم ولی نیم اول دوازدهم رو تقریبا مسلطم یعنی اشکال توی یادگیری ندارم و باید تست زمان دار کار کنم تا دستم تند بشه
      یه سوال دیگه هم دارم من تا حالا عمومی ها رو دست و پا شکسته خوندم برای مثال عربی و زبان پارسال قواعدشون رو خوندم و تا الآنم درصدام توی عربی حول و حوش ۴۰ تا ۶۰ ۷۰ و زبانم همین حدودا بوده و توی ترجمه عربی هم کندم به نظرتون واسه ترجمه الان تست از روی کتاب موضوعی کار کنم یا درس به درس ؟و واسه قواعد عربی و گرامر زبان از روی چه منبعی مرور بشن بهتره؟ همون عربی درس به درس خیلی سبز یا کتاب موضوعی؟ یا اینکه جزوه رو مرور کنم و مباحثی رو که بلدم از کتاب نردبام قسمت قواعد تست بزنم واسه زبانم قصد دارم از روی کتاب خیلی سبز که مولفش کیاسالاره کار کنم
      واسه لغات زبانم سه کتاب رو مسلطم تقریبا و بعد اینکه سه تا کتاب لغاتشون رو خوندم واسه لغات خارج از کتاب در حدی که توی ریدینگ زدن بهم کمک کنه به نظرتون کتاب ۱۲۰۱ واژه لقمه مهر و ماه کتاب خوبیه؟ فقط ۲۰ تا یونیت اولشم می‌خوام بخونم
      @Zero_Horizen
      ویرایش توسط Pretty_Lover : 10 فروردین 1400 در ساعت 19:43

4. Top | #529
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pretty_Lover نمایش پست ها
      سلام من به دلایلی تا الان نتونستم واسه آزمون جمع بندی پایه بخونم و تا الآنم فقط دو فصل زیست تونستم بخونم حالا به نظرتون برای آزمون ۲۰ فروردین که جمع بندی نیم اول دوازدهم هست بخونم یا شروع کنم پایه رو تا ۲۷ فروردین جمع کنم و اون یه هفته باقیمونده تا ۳ اردیبهشت رو مباحث دوازدهم مربوط به آزمون ۳ اردیبهشت رو بخونم ؟
      من برای پایه مرور کمتری داشتم و یسری مباحث رو اشکال دارم ولی نیم اول دوازدهم رو تقریبا مسلطم یعنی اشکال توی یادگیری ندارم و باید تست زمان دار کار کنم تا دستم تند بشه
      یه سوال دیگه هم دارم من تا حالا عمومی ها رو دست و پا شکسته خوندم برای مثال عربی و زبان پارسال قواعدشون رو خوندم و تا الآنم درصدام توی عربی حول و حوش ۴۰ تا ۶۰ ۷۰ و زبانم همین حدودا بوده و توی ترجمه عربی هم کندم به نظرتون واسه ترجمه الان تست از روی کتاب موضوعی کار کنم یا درس به درس ؟و واسه قواعد عربی و گرامر زبان از روی چه منبعی مرور بشن بهتره؟ همون عربی درس به درس خیلی سبز یا کتاب موضوعی؟ یا اینکه جزوه رو مرور کنم و مباحثی رو که بلدم از کتاب نردبام قسمت قواعد تست بزنم واسه زبانم قصد دارم از روی کتاب خیلی سبز که مولفش کیاسالاره کار کنم
      واسه لغات زبانم سه کتاب رو مسلطم تقریبا و بعد اینکه سه تا کتاب لغاتشون رو خوندم واسه لغات خارج از کتاب در حدی که توی ریدینگ زدن بهم کمک کنه به نظرتون کتاب ۱۲۰۱ واژه لقمه مهر و ماه کتاب خوبیه؟ فقط ۲۰ تا یونیت اولشم می‌خوام بخونم
      @Zero_Horizen
      Hello

چون مرور دروس پایه باید هرچه زودتر قبل از دوران جمع بندی استارت بخوره پس بهتره منطق پیشرویت رو براساس آزمون جمع بندی پایه 27 فروردین قرار بدی (یسر به تاپیک درهم نامه بخش برنامه برای آزمون جمع بندی بزن و نکات بدردبخورش رو توی برنامه ات اعمال کن)
      بین فیزیک دهم و یازدهم اونی که بیشتر ناقصی داری رو برای آزمون 27 فروردین کانون توجه قرار بده
      زیست داخل برنامه ی هرروزت بذار ، دور مرورهات رو بالا ببر
      سعی نکن برنامه ی فوق حجیم بچینی و فقط برسی به همه ی مطالب یه نوک بزنی....تسلط و به تثبیت رسوندن فراموش نشه

برای عمومی ها بیشتر روی تست های کنکورای عمومی سایر رشته ها درقالب آزمون جامع شبیه سازی شده تمرکز کن(کتابایی مثل دوردنیا جلد عمومی شون اون سوالات رو دارن)
      برای مباحثی مثل قرابت معنایی و ترجمه ی عربی سعی کن هرروز یه تعداد تست مستمر کارکنی و تحلیل کنی
      برای تخصصی ها تمرکز روی سوالات کنکور رو بذار میتونی نگه داری برای دوماه آخر....برای دروس حلیاتی تستای متنوع کارکن و خوب برسی شون کن...زیست دور مرورت بالا باشه و تستای ماز و پاسخنامه هاش رو هم کارکن ، تستای تکراری از منابعت رو هم بعنوان مرور و افزایش تسلط چندبار کارکن
      اگه برای تست های ترجمه یادگیریت مشکل داره حتما برطرفش کن اگه فقط مشکل تست زنی و سطح تسلط داری که چاره اش تست زدن مستمره و برسی

الآن دیگه وقت درس به درس خوندن نیست ، موضوعی خودتو تقویت و رفع اشکال کن...
      راجب به منابع من اطلاعات کافی ندارم و چاپ های امسال رو برسی نکردم پس بهتره درموردش نظری ندم

5. Top | #530
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      رسیدن به یک ساعت مطالعه دو رقمی شاید کار سختی نباشه، اما سوال اینجاست که تا چند روز کار سختی نیست؟ یک روز؟ یک هفته؟ یک ماه؟ شما چند روز می تونید یک نمایش درسی دو رقمی اجرا بکنید؟ مسئله اینجاست که شما هرچقدر بتونید تعداد روز های بیشتری یک نمایش درسی دو رقمی اجرا بکنید به همون نسبت شانس موفقیت بیشتری هم در کنکور دارید، دقت کنید ما هم در مورد ساعت مطالعه زیاد صحبت می کنیم و هم دوام و پایداری در واقع یک ساعت مطالعه بالای بی دوام بی فایده هست، همونطور که یک ساعت مطالعه کم با دوام هم بی فایده هست

کلید رسیدن به ساعت مطالعه دو رقمی مدیریت صحیح زمانه و اینکه چه قدر درست از وقتمون استفاده می کنیم، همه کنکوری ها ۲۴ ساعت در طول یک روز در اختیار دارن و اگه دوستتون داره ده ساعت درس می خونه و شما هنوز به ده ساعت نرسیدید دلیلش این نیست که اون وقت بیشتری نسبت به شما در اختیار داره بلکه دلیلش اینه که اون از همون میزان زمان مساوی با شما که در اختیار داره درست استفاده می کنه، بنابراین شما هم باید یاد بگیرید از وقتتون و از زمانتون درست استفاده بکنید و همچنین کارهای غیر درسیتون رو خوب بتونید مدیریت بکنید

کلید رسیدن به یک ساعت مطالعه دو رقمی با دوام هم شاید فکر کنید انگیزه هست! .....

6. Top | #531
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام زیرو جان وقتت بخیر....بیا ببین میتونی این مشکل صبح زود بیدار نشدن منو ردیف کنی؟؟
      من اصولا ادم شب بیداری ام و مخم شبا بازده داره و تا دم اذان بیدارم ولی به نظرت اشکالی داره صبح زود بیدار شم؟؟(نمیتونم خب)با این حال ساعت 8 به بعد بیدار میشم
      حالا اگه ساعت 2 هم بخوابم بازهم 8 به بعد بیدار میشم...گوشی رو که کوک میکنم صبح زنگ میزنه یا مطلقا نمیشنوم علی رغم اینکه همه همسایه ها بیدار میشن...یا اینکه بلند میشم خاموشش میکنم یا میگرمش بغلم دوباره میخوابم............خداشاهده حتی چند بار زدمش زمین یه دوبار هم انداختمش زیر تخت نمیدونم چرا له نشد؟؟؟
      اگه کسی میتونه کمکم کنه فقط نگید زود بخواب چون نمیتونم...مرسی

7. Top | #532
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط .ehaam. نمایش پست ها
      سلام زیرو جان وقتت بخیر....بیا ببین میتونی این مشکل صبح زود بیدار نشدن منو ردیف کنی؟؟
      من اصولا ادم شب بیداری ام و مخم شبا بازده داره و تا دم اذان بیدارم ولی به نظرت اشکالی داره صبح زود بیدار شم؟؟(نمیتونم خب)با این حال ساعت 8 به بعد بیدار میشم
      حالا اگه ساعت 2 هم بخوابم بازهم 8 به بعد بیدار میشم...گوشی رو که کوک میکنم صبح زنگ میزنه یا مطلقا نمیشنوم علی رغم اینکه همه همسایه ها بیدار میشن...یا اینکه بلند میشم خاموشش میکنم یا میگرمش بغلم دوباره میخوابم............خداشاهده حتی چند بار زدمش زمین یه دوبار هم انداختمش زیر تخت نمیدونم چرا له نشد؟؟؟
      اگه کسی میتونه کمکم کنه فقط نگید زود بخواب چون نمیتونم...مرسی
      سلام
      ببین ، شب خوانی درکل چیز خوبی نیست و توصیه نمیشه ولی به این معنی هم نیست که بگیم همه باید ساعت 6 صبح بیدار شن اگه واقعا بازدهی نداری لازم نیست خیلی زود بیدارشی ..... اما درنظر بگیر مثلا من بیام تا هفته ی آخر کنکور درس خوندنم این مدلی باشه که شبا تا دیر وقت بیدار باشم و تا 5 یا 6 صبح درس بخونم و بعدش بخوابم تا ظهر ، حالا من رسیدم به شب کنکور ، ریتم خوابه مثل قبل مونده روم و اصلا شب خوابم نمیبره اصلا بیا حالت آرمانی درنظر بگیریم و بگیم من شب کنکور برخلاف عادت همیشگی تونستم شب بخوابم و صبح به موقع بیدارشم ، حالا رفتم سرجلسه ، عمومی ها رو تقریبا با تمرکز خوبی جواب دادم ، حالارسیدم به تخصصی ، کم کم یه افت شدید شروع میشه ، انرژی و توازن بدنم قاطی میکنه و سردرد هم کنارش میاد سراغم حالا هرچقدر میگذره مخصوصا اون یکی دودرس آخر که میرسه اصلا انرژی و تمرکزی باقی نمونده و یه سقوط آزاد وحشتناکی توی روند پاسخ دهی و فهم سوالات رخ میده....این بلایی هست که سر کنکوری های جغد محور میاد (به احتمال بالای 90 درصد).

حداقل ترین کاری که باید بکنی این هست که دو سه هفته ی آخر ریتم خواب و نظم بدنت رو منطبق با تایم کنکور کنی وگرنه اون تمرکز لازم سرجلسه حاصل نمیشه

_شب ها از گوشی و فضای مجازی استفاده میکنید؟ چقدر؟ تا کی؟
      یه کاری که میتونه باعث بشه شب ها بیشتر حس خستگی و خواب آلودگی بیاد سراغت همین هست که به هیچ عنوان سمت گوشی نری و برای خواب آلود شدن توی حالت دراز کش درس بخونی درس خوندن توی این حالت عین قرص خواب میمونه (درطول روز هیچ وقت حالت خوابیده درس نخون که کیفیت مطالعه رو میپوکونه)

_

8. Top | #533
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

سلام
      ببین ، شب خوانی درکل چیز خوبی نیست و توصیه نمیشه ولی به این معنی هم نیست که بگیم همه باید ساعت 6 صبح بیدار شن اگه واقعا بازدهی نداری لازم نیست خیلی زود بیدارشی ..... اما درنظر بگیر مثلا من بیام تا هفته ی آخر کنکور درس خوندنم این مدلی باشه که شبا تا دیر وقت بیدار باشم و تا 5 یا 6 صبح درس بخونم و بعدش بخوابم تا ظهر ، حالا من رسیدم به شب کنکور ، ریتم خوابه مثل قبل مونده روم و اصلا شب خوابم نمیبره اصلا بیا حالت آرمانی درنظر بگیریم و بگیم من شب کنکور برخلاف عادت همیشگی تونستم شب بخوابم و صبح به موقع بیدارشم ، حالا رفتم سرجلسه ، عمومی ها رو تقریبا با تمرکز خوبی جواب دادم ، حالارسیدم به تخصصی ، کم کم یه افت شدید شروع میشه ، انرژی و توازن بدنم قاطی میکنه و سردرد هم کنارش میاد سراغم حالا هرچقدر میگذره مخصوصا اون یکی دودرس آخر که میرسه اصلا انرژی و تمرکزی باقی نمونده و یه سقوط آزاد وحشتناکی توی روند پاسخ دهی و فهم سوالات رخ میده....این بلایی هست که سر کنکوری های جغد محور میاد (به احتمال بالای 90 درصد).

حداقل ترین کاری که باید بکنی این هست که دو سه هفته ی آخر ریتم خواب و نظم بدنت رو منطبق با تایم کنکور کنی وگرنه اون تمرکز لازم سرجلسه حاصل نمیشه

_شب ها از گوشی و فضای مجازی استفاده میکنید؟ چقدر؟ تا کی؟
      یه کاری که میتونه باعث بشه شب ها بیشتر حس خستگی و خواب آلودگی بیاد سراغت همین هست که به هیچ عنوان سمت گوشی نری و برای خواب آلود شدن توی حالت دراز کش درس بخونی درس خوندن توی این حالت عین قرص خواب میمونه (درطول روز هیچ وقت حالت خوابیده درس نخون که کیفیت مطالعه رو میپوکونه)

_
      سلام زیرو جان ....شب و روزت بخیر....حقیقتا من دیگه به شب خوانی عادت کردم و به قول شما دو هفته اخر تنظیمش میکنم...خیالت راحت....منتهی وقتی دیر بیدار میشم چونکه صبحم خوب شروع نمیشه به تبعش هم اعصابم خورد میشه هم ساعت مطالعه ام میاد پایین..در ضمن من الان در دوران جمع بندی ام و مطالعه اولی ام تموم شده...ساعت مطالعه ام هم نسبت به اول کمتر شده و میانگین 13 ساعته...الان بیشتر داریم ازمون محور کار میکنیم و 3تا ازمون اول قلمچی رو زدیم....درصدامو برات ضمیمه میکنم...اینا درصدایی که برا مشاورم فرستادم و خداروشکر تا حدودی راضیه....ولی من یخورده سر ریاضیا گنگم هنوز و سر زیست به شدت بی دقتی میکنم...انقد زیستاش اسونه برام منتهی به شدت بی دقتم....از طرفی از اونجایی که سال اول نتیجه خوبی نگرفتم همش این استرسش باهامه که نکنه امسال هم خدایی نکرده مثل پارسال بشه!!!به نظرت چه کنم؟؟

https://uupload.ir/view/k3bd_تحلیل_درصدی_2ابان.pdf/
      https://uupload.ir/view/atd1_تحلیل_درصدی_16ابان.pdf/
      ویرایش توسط .ehaam. : 14 فروردین 1400 در ساعت 19:16

9. Top | #534
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

سلام زیرو جان ....شب و روزت بخیر....حقیقتا من دیگه به شب خوانی عادت کردم و به قول شما دو هفته اخر تنظیمش میکنم...خیالت راحت....منتهی وقتی دیر بیدار میشم چونکه صبحم خوب شروع نمیشه به تبعش هم اعصابم خورد میشه هم ساعت مطالعه ام میاد پایین..در ضمن من الان در دوران جمع بندی ام و مطالعه اولی ام تموم شده...ساعت مطالعه ام هم نسبت به اول کمتر شده و میانگین 13 ساعته...الان بیشتر داریم ازمون محور کار میکنیم و 3تا ازمون اول قلمچی رو زدیم....درصدامو برات ضمیمه میکنم...اینا درصدایی که برا مشاورم فرستادم و خداروشکر تا حدودی راضیه....ولی من یخورده سر ریاضیا گنگم هنوز و سر زیست به شدت بی دقتی میکنم...انقد زیستاش اسونه برام منتهی به شدت بی دقتم....از طرفی از اونجایی که سال اول نتیجه خوبی نگرفتم همش این استرسش باهامه که نکنه امسال هم خدایی نکرده مثل پارسال بشه!!!به نظرت چه کنم؟؟

https://uupload.ir/view/k3bd_تحلیل_درصدی_2ابان.pdf/
      https://uupload.ir/view/atd1_تحلیل_درصدی_16ابان.pdf/
      ازاونجایی که زود وارد جمع بندی شدی ، حواست باشه برنامه ی خوبی برای استفاده از تایم باقی مونده برای خودت داشته باشی و مرور فعال رو بارها وبارها انجام بده....مهم تر از همه توی این مدت اصلا درگیر حواشی های مختلف و اخبارها نشو ، درهر صورت فقط روی کار خودت متمرکز شو ، چون زود وارد جمع بندی شدی عوامل زیادی میتونن باعث بشن خدایی نکرده دچار نوسان یا اهمال کاری بشی پس خیلی حواست به خودت باشه
      میتونی توی این یکی دوماه قبل از رسیدن به ازمونای سه روز یکبار، طبق خودشناسی ای که دست پیدا کردی ، روی نقاط ضعفی که قابل ترجمه به امتیاز هستن تمرکز خوبی داشته باشی و درکنارش با مرور و تثبیت نقاط قوت یه سطح آمادگی خیلی خوبی رو بسازی.

درمورد خواب ، بطورکلی توصیه میکنم بین 6 تا 8 ساعت رو بخوابی ، ساعت بیداریت رو دیرتر از 9 صبح قرار نده ، اون قضیه استفاده نکردن از گوشی در شب و به حداقل ترین حالت رسوندنش رو جدی بگیر،درطول روز خواب طولانی نداشته باش ، خواب های درطول روزت بیشتر از نیم ساعت یا بیست دیقه نشه.
      بیداری رو از یه اتفاق به یه فرایند تبدیل کن ممکنه باعث بشه یکم حس وحالت اول صبح بهتر شه
      بیداری بعنوان یه اتفاق یعنی چی ؟ یعنی همون کاری که همیشه میکنیم ، صبح بیدار شیم و یه کله بریم سراغ کارا و درسا
      بیداری بعنوان یه فرایند چجوری میشه ؟ یعنی وقتی چشات رو باز کردی یه فرایند بیست دیقه نیم ساعته رو برای خودت برنامه ریزی کرده باشی ، مثلا بیدارمیشی یه آهنگ شاد گوش بدی یکم حرکت ساده و نرمش ساده انجام بدی چندتا کاری که باعث خوشحالی یا انگیزه گرفتنت میشن رو انجام بدی ، این میشه فرایند بیداری تو .

برای بی دقتی هات هم اگه خواستی یه سر به اینجا بزن و یه نگاه به مطالبش بنداز =
      http://forum.konkur.in/thread75309.html

دقیقا متوجه منظورت از گنگ بودن توی ریاضی متوجه نشدم ، جنس بی دقتی هات توی زیست رو هم دقیق توضیح ندادی
      ساعت مطالعه و درصدهات هم خیلی خوبن ، تنها چیزی که لازم داری حفظ استمراره و یه جمع بندی خوب ، قطعا مزد زحماتت رو به بهترین نحو دریافت خواهی کرد

ببین این افکارت که توی شکست گذشته گیر افتاده عادیه ، استرسی هم که بابتش داری تا یه حدی لازمه و برات مفید هم هست.....ولی نباید تبدیل به ناامیدی یا بهونه ای برای قبول کردن شکست بشه.... نباید قبل از رفتن به میدون نبرد جنگ رو ببازی.
      قبلا هم یه خاطره دراین مورد که خودم تجربه اش کردم رو داخل یکی از تاپیکا نوشته بودم (سال قبل قبل از کنکور99 بود که نوشتمش )
      زمانی که باشگاه تکواندو میرفتم ، همیشه توی مبارزات با ارشدهای باشگاه ، قبل از شروع مبارزه با تلقین هایی که به خودم میکردم قبل از شروع مبارزه باخت رو قبول میکردم و همیشه هم توی مبارزه بازنده میشدم
      اون موقع فکر میکردم فقط چون آمادگی جسمانیم خوب نیست بازنده ام ، بخاطر همین صبح ها ساعت 5 بیدارمیشدم میرفتم بیرون میدویدم و تمرین های اضافه میکردم به پاهام وزنه وصل میکردم باهاش میرفتم بیرون
      اما بازم توی مبارزات بازنده بودم
      یکبار با خودم فکر میکردم و دیدم ، خدای من ، من چرا انقدر دارم به خودم برچسب بازنده بودن میزنم ؟ !
      تصمیم گرفتم این نوع تفکر رو کاهش بدم و تغییرش بدم ....تصمیم گرفتم حداقل قبل از مبارزه خودم رو بازنده ندونم و برم و هرچی دارم برای پیروزی رو کنم.
      یه روز یکی از بچه های قدیمی باشگاه که قهرمان مسابقات بین المللی هم بود اومد توی باشگاه برای تمرین .... وقت مبارزه شد و استاد منو انداخت جلوی قهرمان ، این دفعه مثل قبل شکست رو قبل از جنگ قبول نکردم ، رفتم مبارزه کردم با تموم جونم و با تموم انرژی و تمرکزم.......... بله ، همین تغییر باعث شد من بتونم قهرمان مسابقات بین المللی رو با چندین ضربه ی سر بهش ، حسابی غافلگیر و شگفت زده کنم....حتی توی اون مبارزه یه حرکت مخصوص خودم رو هم اختراع کردم

تمام حرفم اینه......قبل از مبارزه شکست رو قبول نکن

10. Top | #535
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ازاونجایی که زود وارد جمع بندی شدی ، حواست باشه برنامه ی خوبی برای استفاده از تایم باقی مونده برای خودت داشته باشی و مرور فعال رو بارها وبارها انجام بده....مهم تر از همه توی این مدت اصلا درگیر حواشی های مختلف و اخبارها نشو ، درهر صورت فقط روی کار خودت متمرکز شو ، چون زود وارد جمع بندی شدی عوامل زیادی میتونن باعث بشن خدایی نکرده دچار نوسان یا اهمال کاری بشی پس خیلی حواست به خودت باشه
      میتونی توی این یکی دوماه قبل از رسیدن به ازمونای سه روز یکبار، طبق خودشناسی ای که دست پیدا کردی ، روی نقاط ضعفی که قابل ترجمه به امتیاز هستن تمرکز خوبی داشته باشی و درکنارش با مرور و تثبیت نقاط قوت یه سطح آمادگی خیلی خوبی رو بسازی.

درمورد خواب ، بطورکلی توصیه میکنم بین 6 تا 8 ساعت رو بخوابی ، ساعت بیداریت رو دیرتر از 9 صبح قرار نده ، اون قضیه استفاده نکردن از گوشی در شب و به حداقل ترین حالت رسوندنش رو جدی بگیر،درطول روز خواب طولانی نداشته باش ، خواب های درطول روزت بیشتر از نیم ساعت یا بیست دیقه نشه.
      بیداری رو از یه اتفاق به یه فرایند تبدیل کن ممکنه باعث بشه یکم حس وحالت اول صبح بهتر شه
      بیداری بعنوان یه اتفاق یعنی چی ؟ یعنی همون کاری که همیشه میکنیم ، صبح بیدار شیم و یه کله بریم سراغ کارا و درسا
      بیداری بعنوان یه فرایند چجوری میشه ؟ یعنی وقتی چشات رو باز کردی یه فرایند بیست دیقه نیم ساعته رو برای خودت برنامه ریزی کرده باشی ، مثلا بیدارمیشی یه آهنگ شاد گوش بدی یکم حرکت ساده و نرمش ساده انجام بدی چندتا کاری که باعث خوشحالی یا انگیزه گرفتنت میشن رو انجام بدی ، این میشه فرایند بیداری تو .

برای بی دقتی هات هم اگه خواستی یه سر به اینجا بزن و یه نگاه به مطالبش بنداز =
      http://forum.konkur.in/thread75309.html

دقیقا متوجه منظورت از گنگ بودن توی ریاضی متوجه نشدم ، جنس بی دقتی هات توی زیست رو هم دقیق توضیح ندادی
      ساعت مطالعه و درصدهات هم خیلی خوبن ، تنها چیزی که لازم داری حفظ استمراره و یه جمع بندی خوب ، قطعا مزد زحماتت رو به بهترین نحو دریافت خواهی کرد

ببین این افکارت که توی شکست گذشته گیر افتاده عادیه ، استرسی هم که بابتش داری تا یه حدی لازمه و برات مفید هم هست.....ولی نباید تبدیل به ناامیدی یا بهونه ای برای قبول کردن شکست بشه.... نباید قبل از رفتن به میدون نبرد جنگ رو ببازی.
      قبلا هم یه خاطره دراین مورد که خودم تجربه اش کردم رو داخل یکی از تاپیکا نوشته بودم (سال قبل قبل از کنکور99 بود که نوشتمش )
      زمانی که باشگاه تکواندو میرفتم ، همیشه توی مبارزات با ارشدهای باشگاه ، قبل از شروع مبارزه با تلقین هایی که به خودم میکردم قبل از شروع مبارزه باخت رو قبول میکردم و همیشه هم توی مبارزه بازنده میشدم
      اون موقع فکر میکردم فقط چون آمادگی جسمانیم خوب نیست بازنده ام ، بخاطر همین صبح ها ساعت 5 بیدارمیشدم میرفتم بیرون میدویدم و تمرین های اضافه میکردم به پاهام وزنه وصل میکردم باهاش میرفتم بیرون
      اما بازم توی مبارزات بازنده بودم
      یکبار با خودم فکر میکردم و دیدم ، خدای من ، من چرا انقدر دارم به خودم برچسب بازنده بودن میزنم ؟ !
      تصمیم گرفتم این نوع تفکر رو کاهش بدم و تغییرش بدم ....تصمیم گرفتم حداقل قبل از مبارزه خودم رو بازنده ندونم و برم و هرچی دارم برای پیروزی رو کنم.
      یه روز یکی از بچه های قدیمی باشگاه که قهرمان مسابقات بین المللی هم بود اومد توی باشگاه برای تمرین .... وقت مبارزه شد و استاد منو انداخت جلوی قهرمان ، این دفعه مثل قبل شکست رو قبل از جنگ قبول نکردم ، رفتم مبارزه کردم با تموم جونم و با تموم انرژی و تمرکزم.......... بله ، همین تغییر باعث شد من بتونم قهرمان مسابقات بین المللی رو با چندین ضربه ی سر بهش ، حسابی غافلگیر و شگفت زده کنم....حتی توی اون مبارزه یه حرکت مخصوص خودم رو هم اختراع کردم

تمام حرفم اینه......قبل از مبارزه شکست رو قبول نکن

زیرو یه دونه ای بخدا....دمت گرم....عاقا من کل خواب شب و روزم سر جمع به 4 ساعت نمیرسه...با این وجود این همه خودمو سرزنش میکنم اگه قراره 8 ساعت بخوابم روز بعد خودمو خفه میکنم که....
      بی دقتیم تو زیست سر اینه انقد که هول زمان رو دارم سریع سریع میخونم و گاها اصلا به فعلاش دقت نمیکنم ..تو اکثر درسا همینم خطای دید زیاد میزنم متاسفانه....ریاضی هم پیدا کردن سریع تیپ تست برام سخته علی رغم تستای زیادی که میزنم ازش...همیشه هم از فیزیک و زیاضی ترس داشتم و تایمم سر اینا کم میاد...اره الان مرورام مرتبه و در این براه مشکلی نیس خداروشکر...سر اون بحث شکست هم من مشاورم کلی بهم امید میده بنده خدا میگه وقتی درصدات خوبن و درسات رو تموم کردی چرا باید بترسی و ته دلت بلرزه؟!در این باره ادم عجیبی ام

زیرو یه سوال؟؟به نظرت مرورام همش باید با تست باشه؟؟یا مثلا چقدرش نکته و جزوه خوانی و چه قدرش تست باشه؟؟

11. Top | #536
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

زیرو یه دونه ای بخدا....دمت گرم....عاقا من کل خواب شب و روزم سر جمع به 4 ساعت نمیرسه...با این وجود این همه خودمو سرزنش میکنم اگه قراره 8 ساعت بخوابم روز بعد خودمو خفه میکنم که....
      بی دقتیم تو زیست سر اینه انقد که هول زمان رو دارم سریع سریع میخونم و گاها اصلا به فعلاش دقت نمیکنم ..تو اکثر درسا همینم خطای دید زیاد میزنم متاسفانه....ریاضی هم پیدا کردن سریع تیپ تست برام سخته علی رغم تستای زیادی که میزنم ازش...همیشه هم از فیزیک و زیاضی ترس داشتم و تایمم سر اینا کم میاد...اره الان مرورام مرتبه و در این براه مشکلی نیس خداروشکر...سر اون بحث شکست هم من مشاورم کلی بهم امید میده بنده خدا میگه وقتی درصدات خوبن و درسات رو تموم کردی چرا باید بترسی و ته دلت بلرزه؟!در این باره ادم عجیبی ام

زیرو یه سوال؟؟به نظرت مرورام همش باید با تست باشه؟؟یا مثلا چقدرش نکته و جزوه خوانی و چه قدرش تست باشه؟؟

گفتم بین 6 تا 8 ساعت نه حتما 8.... حالا بعضی افراد مثل خودت عادت به کم خوابی دارن ولی باز حواست باشه به خودت فشار نیاری و حتما این خوابت رو از حالت نوسانی به یه نظم حدودی ای برسونش
      چون خودم برای کنکور اولم کم خوابی زیاد کشیدم میدونم بیشتر عوارضش بعدا سراغت خواهد اومد

سعی کن یسری از نکاتی که درمورد بی دقتی داخل اون تاپیک گفته شد رو رعایت کنی
      برای یسری از سوالات که فعل ها نقش تعیین کننده ای دارن از تکنیک خط کشبدن دورش استفاده کن
      باید توی این مدت روی مهارت آزمون دادن و کنترل زمانت هم بخوبی کارکنی تا یسری از این بی دقتی های سرجلسه ات کاهش پیدا کنه
      از کارنامه بازیابی ها و غلط ها و بی دقتی های گذشته ات هم استفاده کن و با مرور کردنشون از احتمال تکرار دوباره شون بکاه

موقع خوندن سوالات عجول نباش ، سوال رو نباید با عجله و فقط اکتفا به گرفتن موضوع بخونی ، قشنگ متوجه شو چی ازت خواسته شده.....موقع حل کردن سوال هم تمرکزت روی همون سوال باشه نه سوال قبلیش که جواب ندادی یا ردش کردی.

ریاضی و فیزیک رو هم توی دوران جمع بندی و توی آزمونای سه روز یکبار انقدر تست خواهی زد که ناخواسته یسری تیپ بندی و دسته بندی توی ذهنت شکل میگیره دراین مورد زیاد نگرانش نباش

نه نمیشه گفت مرورات باید کلا تست باشه
      توی دروس مختلف و مباحثش یمقدار متغیره ، ولی درکل میشه گفت کفه ترازوت روی تست زنی باید سنگین تر باشه
      دروس خواندنی مثل زیست و دینی و قسمت هایی از شیمی رو باید حتما درسنامه ها و جزوات و نکات رو هم مرور داشته باشی اما نه به شکل وسواس گونه.....اولویت مرور با تست زنی (درقالب آزمونک از دسته مباحث) و انتخاب نقاط تمرکز برای رفع اشکال یا مرور کتاب هست
      برای دروس حلیاتی هم که مشخصه ، تست و تحلیل و رفع اشکال ، یسری مباحث هم به صلاح دید و باتوجه به وضعیت داوطلب باید خونده بشه

اینکه این ترازو چقدرش تست باشه و چقدرش خوندن ، نمیشه معیار ثابتی رو مشخص کرد.....شرایط داوطلب این معیار رو مشخص میکنه که اونم در قالب مجازی درطول چنددقیقه نمیشه ازش اطلاع پیدا کرد

موفق باشی

12. Top | #537
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام مجدد بر زیرو عزیز...زیرو یه سوال دارم....ببین من یه باکس شبانه دارم که هر شب باید بهش عمل کنم اینطوریه که:10تا قرابت--10تالغت---10تاارایه---10تا دستور---10تا مسئله شیمی---1ریدینگ و 1کلوز---به اضافه هر شبی باید یه صفحه لغت زبان بخونم...ولی حقیقتش زیرو جان بعضی شبا بهش نمیرسم...به نظرت خیلی سنگین نیست؟؟؟من میزارمش برا اخز شب دیگه در انجامش کاهلی میکنم...به نظر خودت یه باکس شبانه تر و تمیز و قشنگ باید شامل چه مباحث و چندتا تست باشه؟؟ببخشید همش مزاحمت میشم....

13. Top | #538
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      سلام مجدد بر زیرو عزیز...زیرو یه سوال دارم....ببین من یه باکس شبانه دارم که هر شب باید بهش عمل کنم اینطوریه که:10تا قرابت--10تالغت---10تاارایه---10تا دستور---10تا مسئله شیمی---1ریدینگ و 1کلوز---به اضافه هر شبی باید یه صفحه لغت زبان بخونم...ولی حقیقتش زیرو جان بعضی شبا بهش نمیرسم...به نظرت خیلی سنگین نیست؟؟؟من میزارمش برا اخز شب دیگه در انجامش کاهلی میکنم...به نظر خودت یه باکس شبانه تر و تمیز و قشنگ باید شامل چه مباحث و چندتا تست باشه؟؟ببخشید همش مزاحمت میشم....

سلام
      نه بابا مزاحم چیه....تا وقتی که اینجام وظیفه م هست اگه کمکی ازم برمیاد انجام بدم

درمورد باکس های مستمر شبانه ، برای متعهد تر شدن بهشون میتونی چندتا کار انجام بدی :
      _بعضی هاشون رو درطول روز پخش کنی (مثلا دوتاش رو که برات خسته کننده تر هستن رو انتقال بدی به اول صبح )
      _مباحثی که بهشون تسلط خوبی داری رو از باکس شب خارج و توی برنامه هفتگی خردش کن ، مثلا من وضعیتم توی آرایه ادبیات خوبه ، پس بجای اینکه هرشب 10 تا تست آرایه بزنم ، درطول هفته داخل باکس ادبیات مثلا سه روز و هرروز میانگین 30 تا تست آرایه درقالب آزمونک زمان دار میزنم و تحلیل میکنم

14. Top | #539
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام زیرو
      من اون مصاحبه رادیو کار نکن که گذاشتی گوش دادم
      وقتی به اون جاش رسید که امیرمحمد داشت میگفت تو بالینی خالی برای مردم پول نیست مخصوصا در مقایسه با زمانی که باید براش بخونی غصم گرفت
      من از زمانی که یادمه همه بهم میگفتن برو پزشکی هیچ وقت علاقه هامو پیدا نکردم به پزشکی و دندون هم حس خاصی ندارم نه بدم میاد نه خوشم میاد
      ولی هیچ وقت اون ایمان به هدف که خواهرم داشت و باعث شد ساعت مطالعه بالاشو حفظ کنه نداشتم

تنها دلایلی که خوب میخوندم این بود که دوستامو تو تیزهوشان میدیدیم جو منو میگرفت منم میخوندم که اونم با اومدن کرونا پرید
      از اسفند که کرونا اومد تا الان اوضاع انگیزه ایم داغونه ساعت مطالعه درست حسابی نداشتم کل تابستون پارسال هم سر یه سوءتفاهم پرید
      الان میخوام درس بخونم با خودم میگم سینا تو اگه درس بخون بودی همون موقع میخوندی الان اینجا نبودی تو دو ماه هم خودتو بکشی هیچی نمیشه چون تو اصلا هدفی نداری بهش ایمان داشته باشی چیزی نداری ساعت مطالعتو ثابت کنه

یه کمک برسون داغونم

15. Top | #540
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام به رفیق نادیده ام

بحث علاقه به رشته ی خاص یا مقایسه رشته ها رو زیاد نمیخوام باز کنم (این بحث رو موقع انتخاب رشته یکی دوماه دقیق میشه برسی و بحث کرد)

درکل دیدگاهت نسبت به درس خوندن برای کنکور چیه ؟

منم توی دوران کنکورم دقیقا مثل خودت بودم...نسبت رشته ی خاصی هایپ نمیشدم یا با فکر کردن بهش انگیزه خاصی نمبگرفتم. درمورد رشته ها به خودم میگفتم بذار کنکور رو که دادم (با حداکثر تلاشم براش) ، اون موقع میشینم سبک سنگین میکنم شرایط کدوم رشته بیشتر به ویژگی ها و روحیات من میخوره و با توجه به اون یه لیست از رشته ها رو انتخاب میکنم.

و اما خوندن برای کنکور
      این مورد چیزه شخصی ای هست و نمیشه کسی رو بابتش قضاوت کرد
      مواردی که به من کمک میکرد استمرارم رو حفظ کنم اینا بود =
      _حس مسئولیتی که باید هرروز به بهترین نحو ازپسش بربیام
      _حس نفرت
      _حس عذاب هایی که قبلا تجربه کرده بودم
      _تمام اون شکست هایی که قبلا خوردم
      _حس انزجار از تمام کسایی که شرایط عالی و کلی کلاسای مختلف و مدرسه های عالی درس خوندن و با امکانات فراوان رتبه های خوب میارن...... من چرا نباید بتونم ؟
      _کلا از هرچی رتبه برتر و مشاور و مصاحبه ی رتبه برترا بود هم متنفر بودم

عواملی که به درس خوندن و نظم مطلق من کمک میکرد خیلی هاش رو ترجیح میدم نگم چرا که اغلب افراد درک نخواهند کرد و مورد قضاوت قرار خواهند داد.

خلاصه میخوام بهت بگم ، حتما لازم نیست عامل انگیزه بخشت یا عاملی که به تلاش کردنت کمک میکنه علاقه ی شدید به رشته ی خاصی باشه
      اون حس نیاز رو باید پیدا کنی ..... چی باعث میشه وقتی درس نمیخونی حس عذاب بیاد سراغت
      کدوم افکار هستن که وقتی خوب درس نمیخونی داغونت میکنن و هی توی ذهنت تکرار میشن ، همونا میتونن حس نیاز اولیه تو رو شکل بدن

چرا وقتی باور دارید که توی دو سه ماه نتیجه ای نمیشه گرفت ، تلاشتون رو کمتر و صفر میکنید !!!!!!!!!!
      اسفندماه 97 من به این باور رسیدم که با تراز 5 هزار و کلی عقب افتادگی توی کنکور نتیجه نخواهم گرفت ، قبولش کردم و با تمام وجودم پذیرفتمش....اما از همون لحظه تلاشم رو ده برابر کردم ، ساعت 10 شب میخوابیدم و ساعت 12 ، 1 نصف شب بیدارمیشدم همون درسی رو میخوندم که ازش متنفر بودم
      چرا عادت کردیم وقتی میبینیم یه چیزی نشدنیه پس درنتیجه تلاشمون رو کم میکنیم....تو باید یه پارادوکس بسازی
      توی این پارادوکس باید هروقت ناامید تر شدی تلاشت رو بیشتر کنی ، اگه ناایمدی مطلق تر میشه باید بیشتر از چیزای دیگه بزنی و دل بکنی و باز هم بیشتر تلاش کنی
      همین پارادوکس بود منو نجات داد و به مقصد رسوند

شرایط تغییر نمیکنه
      چه دوماه مونده باشه چه 1 سال ..... تو باید تغییر رو شروع کنی
      "هرکسی از جایی شروع کرده!"

هیچ ‌کس مادرزاد موفق زاده نمی‌شود. هر کس از جایی شروع کرده و عموماً از پایین ترین سطح شروع می شود. چند سال دیگر میخواهی فکر کنی؟ شروع کن. هر جا هستی و هر کس هستی، اگر می‌خواهی موفق شوی از همین جا که هستی شروع کن. اکنون و در همین شرایطی که هستی بهترین زمان آغاز است. یکی از ویژگیهای افراد موفق آن است که شروع کننده خوبی هستند. بیشتر ما کارهای بزرگ بسیاری در ذهن داشته ایم و داریم که هرگز شروع نمیشود. هرگز استارت نمیخورد. اگر شروع نکنی هرگز امکان ندارد به اتمام برسد ولی اگر شروع کردی احتمال زیادی دارد که کامل شود و تو نتایج آن را در زندگیت دریافت کنی.

در مسابقات دو مهمترین و سخت ترین بخش شروع است و جالب آنکه اگر شروع خوب داشته باشی در طی مسیر روحیه بهتری هم خواهی داشت و این یعنی افزایش شانس برنده شدن

تلاشمو صفر میکنم چون خانواده بهم گفتن تو *باید* امسال شهر خودت قبول شی اگه قبول نشی ما نه تنها برای سال بعد حمایت مالی و احساسی نمیکنیم ازت بلکه اگه تو رو برای سربازی بخوان میفرستیمت سربازی
      منم کلا دیدگاهم اینه که ادم میخواد کنکور خوب بده باید حتما ساعت مطالعه بالا + کیفیت بالا + پیوستگی مداوم
      من هر موقع که تو یکی از اینا گیر میکنم میزنم تو سر خودم میگم سیناااا بقیه هم کلاسیات از دهم دارن میخونن همه تراز بالای 6800 6900 هفت هزار توی بدبخت تو 6500 گیر کردی هر کاری هم میکنی نمیشه پس چرا داری الکی زور میزنی وقت تلف میکنی به جاش میتونی حداقل بری مجازی و اینا تفریح کنی الکی وقتت تلف نشه

این اوضاع لعنتی چنان اعتماد به نفسمو نابود کرده که هر جا به مشکل میخورم به خودم میگم میبینی هرکاری هم بکنی هیچی نمیشی
      همش برام سواله چجوری هر کی دور و برمه منو قبول داره میگه تو اگه این دو ماه رو خوب بخونی قبولی من اگه قرار بود خوب بخونم از پارسال شروع میکردم خوب میخوندم ولی احساس میکنم کلا تو ذاتم نیست

صفحه 36 از 63 نخستنخست ... 2635363746 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن