خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 79
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Tajob
      نمایش مشخصات

اخلاق بدی که من دارم...

سلام دوستای گلم من دو تا اخلاق دارم که دوس دارم این اخلاقامو بذارم کنار.اینکه من خیلی خجالتی و کم رو هستم که این خیلی جاها باعث میشه عقب بیفتم همیشه اینجوری بودم حتی سر کلاس هم وقتی دبیر یه چیزیو درس میده یه سوالی داشته باشم خجالت میکشم بلند شم سوالمو بپرسم.و تو هر جمعی.خمع دوستا فامیلا یا هر مجلسی کلا خجالتیم یعنی خیلی آ...یه چیز دیگه م اینه که هیچوقت نمیتونم از حق خودم دفاع کنم مثلا یکی یه حرفی بهم میزنه اصلا جوابشو نمیدم و توی دلم نگهش میدارمو میام خونه گریه میکنم بعد که به مامانم بگم میگه خودت خیلی ساده ای میگه خودت باید بلد باشی از حق خودت دفاع کنی و جوابشو بدی میگه تو زندگی اگه ساده باشی همه روت شیر میشن میگه یاد بگیر جوری باشی که کسی جرئت نکنه چیزی بهت بگه.من خوشم میاد از آدمایی که وقتی یه نفر بخاد یه حرفی بهش بگه و ناراحتش کنه زود حسابشو میذارن کف دست طرف و همیشه آرزومه که خودمم مث اونا باشم.همین امروزشم سر این موضوع ناراحت شدم یکی یه حرفی گفت جوابشو ندادم ولی از صب بخاطرش ناراحت بودم.دوس ندارم اینجوری باشم ولی نمیشه.چیکار کنم که خجالتی نباشم و بتونم از حق خودم دفاع کنم؟چرا من اینجوریم بنظرتون؟شماهام اینجوری هستین؟؟
      هم من اعتماد به نفسمم خیلی ضعیفه همیشه تو مدرسه هم مثلا معلم یه درسیو میداد یه سوال که میپرسید جواب سوالو تو دلم میگفتما ولی میترسیدم غلط باشه و نمیگفتمش بعدش که معلم جوابو میگفت میدیدم درسته و میگفتم اه جوابم درس بوده ها ولی نگفتم.درکل اصن اعتماد به نفسم ندارم .و استرسی هم هستم.نمیتونم ریلکس باشم همیییییییییشه نگرانم و بی قرار دلیلیم نداره ها!
      یه چیزایی بگین چیکار کنم؟
      دلت که گرفت ، دیگر منت زمین را نکش
      راه آسمان باز است ، پر بکش
      او همیشه آغوشش باز است ، نگفته تو را میخواند ؟
      اگر هیچکس نیست ، خدا که هست . . .

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      به روان شناس مراجعه کردی؟
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      البته جامعه انسانی که جنگل نیست... لازم نیست همش به فکر تلافی باشیم... گذشت کردن و مهربون بودن خیلی خوبه البته تاجایی که به شعورت توهین نشه... تو باید یه جاهایی از حقت دفاع کنی... به نظرم برای کنار گذاشتن خجالتت بهترین راه اینه بخونی و بدونی و خودت رو به کلمه مجهز کنی که اینکار قطعا تاثیر مستقیم روی اعتماد به نفست خواهد داشت...با یه حرف مشکلاتت رفع نمیشه... رو خودت کار کن...اما در پایان به نطرم بهتره زیاد سر به سر ابله های اطرافت نزاری... فقط وقت هدر دادنه...جواب ندادن بهشون فعلا بهترین کاره...
      برای شروع به نطرم کتاب «هنرِ بودن» اریک فروم رو بخون... من هم مشکلاتی مثل تو داشتم... اما خب تا خودت نخوای چیزی نمیشه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      منم همین طوری بودم...ولی از وقتی اومدم دبیرستان یه چندتا رفیق دارم ازون پر رو ها ان...باعث شدن منم خوب بشم..بنظرم با اونایی که این مشکلو ندارن بیشتر بگرد...سعی کنی بر ترست غلبه کنی...

خدایی هیچکی جز خودت نمیتونه به خودت کمک کنه..توکلت به خدا باشه همه چی حله..
      در ضمن جامعه جنگل نیس که..اصن لازم نیست جواب کسیو بدی..اینکه جواب نمیدی خوبه که ولی سعی کن به خاظرش حرص نخوری..خدایی هیچکس ارزش اینو نداره که آدم به خاطرش تو فکر فرو بره و زجر بکشه..
      ویرایش توسط AmiR_KHD : 19 آذر 1394 در ساعت 00:26

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      در مورد بیماری اختلال پنیک تحقیق کن ببین علایمش رو داری یا نه؟ اگه داشته باشی قطعا باید به روانپزشک مراجعه کنی

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      آقا خواهشا بهش استرس وارد نکنید؛ پانیک چیه؟ یکم اعتماد بنفسش پایینه که اونم میتونه با کارهایی درستش کنه.

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      کم رو نباش
      والا من یه دختر خاله دارم 5سالشه
      باهاش یه شوخی ساده کردم چنان فوشی داد که الان نیم ساعت تو گوگل دنبال معنیشم
      میخوای بیا پیشش کلاس خصوصی

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اتفاقا زمان کنکور خیلی این اخلاق به درد میخوره!! یعنی آدم سال کنکورش باید سعی کنه با کسی کار نداشته باشه و حرف دیگران براش مهم نباشه و جواب خیلی هارو نده و عجیب غریب جوری که خود آدم خوب متوجهش میشه رو هدفش تمرکز کنه، بعداینم بگم اکثر افراد به خصوص دختر ها تا اونجا که من دیدم وقتی وارد دانشگاه میشن اخلاقاشون 180 درجه تغییر میکنه و قشنگ توانایی قورت دادن افراد رو با صحبت پیدا میکنن !! به نظرم تغیر دادن محیط و خود و افراد اطراف و... بعد از کنکور بمونه بهتره بیخال همه چی یک سال.

اگه نشد روانشناس ، روانپزشک...

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      عزیزم ،مشکلت حل شدنیه و اصن مشکل نیست تو تا وقتی که اعتماد به نفست پایین باشه همینی.پس هیچوقت خجالتی نباش و جواب حرفایی که ناراحتت می کنه رو با نهایت ادب بده ولی کوبنده.موقع حرف زدن تو جمع هم سعی کن فقط مخاطبت رو ببینی و فرض کنی کسی دیگه ای نیست و به خودت بگو که سوال پرسیدن حق منهٔ..من خودم تو کلاس شده بودم سفیر بچه ها واسه حرف زدن جلو رییس آموزش وپروش و مدیر مدرسه
      Live your dreams

🔱
      KowsarDDC

10. Top | #10
      Ala
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خجالتي و كم رو با كمبود اعتماد به نفس جور درمياد ولي با سادگي نه .سادگي يعني مسئله رو يه جور ديگه فهميده باشي وكلك بخوري كه بايد تجربه ات در اجتماع زياد بشه..همبن كه با مامانت حرف ميزني خيلي خوبه.حتي شايد اولش بدنباشه بتوني خودت يه الگو پيدا كني وبگى اگه اون جاي من چكار مي كرد؟بعدش ،هم مسئله روزتو وهم راه حلي كه به ذهنت ميرسه بنويس.تابا يه تير دونشان بزني هم تا حدي خالي بشي هم تمريني باشه براي موقعيتهاي مشابه. اگه وقتشو داري ومشكلت حاده مشاوره هم بد نيست .يادت باش اوني كه فكر ميكنه خيلي زرنگه با سر تو دام ميفته .پس ازشون دوري كن.

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mersede نمایش پست ها
      سلام دوستای گلم من دو تا اخلاق دارم که دوس دارم این اخلاقامو بذارم کنار.اینکه من خیلی خجالتی و کم رو هستم که این خیلی جاها باعث میشه عقب بیفتم همیشه اینجوری بودم حتی سر کلاس هم وقتی دبیر یه چیزیو درس میده یه سوالی داشته باشم خجالت میکشم بلند شم سوالمو بپرسم.و تو هر جمعی.خمع دوستا فامیلا یا هر مجلسی کلا خجالتیم یعنی خیلی آ...یه چیز دیگه م اینه که هیچوقت نمیتونم از حق خودم دفاع کنم مثلا یکی یه حرفی بهم میزنه اصلا جوابشو نمیدم و توی دلم نگهش میدارمو میام خونه گریه میکنم بعد که به مامانم بگم میگه خودت خیلی ساده ای میگه خودت باید بلد باشی از حق خودت دفاع کنی و جوابشو بدی میگه تو زندگی اگه ساده باشی همه روت شیر میشن میگه یاد بگیر جوری باشی که کسی جرئت نکنه چیزی بهت بگه.من خوشم میاد از آدمایی که وقتی یه نفر بخاد یه حرفی بهش بگه و ناراحتش کنه زود حسابشو میذارن کف دست طرف و همیشه آرزومه که خودمم مث اونا باشم.همین امروزشم سر این موضوع ناراحت شدم یکی یه حرفی گفت جوابشو ندادم ولی از صب بخاطرش ناراحت بودم.دوس ندارم اینجوری باشم ولی نمیشه.چیکار کنم که خجالتی نباشم و بتونم از حق خودم دفاع کنم؟چرا من اینجوریم بنظرتون؟شماهام اینجوری هستین؟؟
      هم من اعتماد به نفسمم خیلی ضعیفه همیشه تو مدرسه هم مثلا معلم یه درسیو میداد یه سوال که میپرسید جواب سوالو تو دلم میگفتما ولی میترسیدم غلط باشه و نمیگفتمش بعدش که معلم جوابو میگفت میدیدم درسته و میگفتم اه جوابم درس بوده ها ولی نگفتم.درکل اصن اعتماد به نفسم ندارم .و استرسی هم هستم.نمیتونم ریلکس باشم همیییییییییشه نگرانم و بی قرار دلیلیم نداره ها!
      واسه این که خجالت نکشی فقط کافیه یه بار بر ترست غلبه کنی و تو جمع راحت باشی!!
      سعی کن خودت رو با جمع مچ کنی!! اگه اهل خندیدن هستن و دارن کلی میگن و میخندن تو هم برو تو جمعشون جوک تعریف کن یا شوخی کن و... اینطوری هم با طرف مقابلت اخت میشی.
      اگر تو کلاس درس هم سعی کن تو ردیف اول یا دوم بشینی اینطوری هم با هم سطح های خودت هستی و هم انگیزه ای میشه تا راحت تر سوالاتتو بپرسی!!
      اگر کسی از همکلاسی ها یا... مسخرت میکنه و ناراحتت میکنه بهش بگو آره تو راست میگی و سعی کن اون بحث رو کش ندی!! اینطوری هم طرف ساکت میشه و هم اعصاب خودت خورد نمیشه.

سعی کن با کسایی دوست بشی که درکت کنن نه اینکه تقی به توقی خورد ترکتت کنن!! سعی کن با بچه درسخونا بگردی، بعد یه مدت خودتم مثل خودشون میشی.
      دوستای دوران دبیرستانم همه اهل سیگار و علف و آب شنگولی بودن اما من خودم خواستم و از زندگیم انداختمشون بیرون، الآن با اینکه فارغ التحصیلم، دوستام یکیشون دانشجوی دندونپزشکیه، یکیشون هم المپیادیه، یکی دیگه ترازش تو قلم چی 7000عه....

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سریال محشر game of thrones وکاراکتر محشرترش tyrion lannister یک حرف خیلی باحال داره به این مضمون:
      "هیچوقت فراموش نکن کی هستی چون بقیه هیچوقت فراموش نمی کنن؛ضعفت رو به نقطه قوت و زرهی برای محافظت از خودت تبدیل کن و دیگه اون ضعف هیچوقت برای آزار دادن تو استفاده نمی شه"
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست tyrion-lannister-quote-picture.jpg  

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام مشکلتو میفهمم منم قبلا همچین مشکلی داشتم اولین مشکلت کمبود اعتماد به نفسه که اعتماد به نفس یکدفعه به وجود نمیاد و تو باید به وجودش بیاری من قبلا هیچ موفقیتی نداشتم و همین باعث میشد خودمو باور نکنم خب از خودم بیگذرم
      اگه نگران این هستی که وضع به اینصورت ادامه داره سخت در اشتبی والله ب بقیه رو بدی طرف هرکی بخواد باشه تو رو با خاک یکسان میکنه اگه یکم واقع بین باشی میبینی همون ادم های اطرافت هیچی نیستند ولی ادعااااا همین ادعا هاشون باعث شده اعتماد به نفس پیدا کنند دومیش اینه شاید پشتوانه نداری و کسی نیس حمایتت کنه ک این خودش یک امتیازه باعث میشه ادم رو پا خودش واسه و سومیش اینه ک تو حتما احساس گناه میکنی و حتی شاید از خودت بدت بیاد این حس چیزی جزو توهم نی متاسفانه اخه الله وکیلی خیلی چیزا تحت کنترل ما نیس چرا باید غصه بخوریم من شرایطم مث تو بود هیچوقت یادم نمیره سوم دبیرستان از همه بیزار بودم درسم از اوج حالا اغراق نشه رسید زیر خط فقر رفتم جزو دسته ارازل شدم از مدرسه فراری بودم و یه سری مشکلات دیگه ک بی خی درجا زدم از مدرسه اخراج و وارد شبانه شدم دیگه داشتم میرفتم تو عمق چاه (شوخی :یکماه مونده به کنکور ب کنکور اسان است زنگ زدم ب صورت مافوق حرفه ای تکنیکای اصیلو یادگرفتم و برق شریف قبول شدم) خلاصه دیگه این از این رک بگم این دنیا لجنی بیش نیس بهش اجازه بدی جوری زمینت میزنه حتی فکرشو هم نمیکنی مردشور کنکورو هم ببرن ک ارزش آدما با اون فقط معلوم میشه ب شخصه پزشکایی رو دیدم ک ...ولشششش باو حالا بریم سر راهکار الان از یک مشاور بپرسی چیکار کنم حتما میگه یک کاغذ بردار و توانایی هات و نکات مثبتتو اونجا بنویس و از این حرفا خب این خوبه میتونی امتحانش کنی ولی مشک ان است که خود ببوید نه ان که عطار بگویید نمیدونم این ضرب المثل چه ربطی داش به اون نمیخوام زیاد بشه نوشتم حرفام زیاده ولی میخام اینو بگم اول باید موفقیت بدست بیاری حالا میخواد تو هرچیزی باشه دوما باید عادت های بد گذشتتو ترک کنی سوما وقت با ارزشتو دیگه تلف نکن من قبلا خیلی وقت ها میرفتم با بقیه حرف میزدم در مورد درس کنکور جالبه طرف هیچی نبود و فقط ادعای خالص راحت له میکرد منو با حرفاش و من از اون موقع تا حالا این سه تا قانونو اجرا کردم و اولا اعتماد به نفسم برگشت و خودمو با ارزش دیدم و دوما اینکه تو هر کاری ک دست میزارم موفق میشم هرچی میخواد باشه و دو نکته اخرو بگم ک دیگه خیلی زیاد شد ببین اگه بری دانشگاه از این رو به اون رو میشی گرچه خودم قراره سال بعد برم مث تو ! ولی اطرافیانم رو میبینم ک چقدر عوض شدن و دومی نکته اینه گاهی اوقات باید بی ادب و پرو بود یادت باشه اینجا ایرانه خداییش از بچگی ما رو از یک صافی عبور دادن ک فقط دلبخواه اونا باشیم ولی بعضی ها و شاید اکثرا این صافی رو شکستن و برای تغییر باید صبر کرد
      ویرایش توسط Am111r : 19 آذر 1394 در ساعت 12:07

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      سلام
      حرفای شما دقیقا منو یاد خودم میاره!
      منم مثه شما زمانی خجالتی بودم؛ اما بهترین جا برای تمرین کردن همون کلاس درس!
      یک مکان کوچک اجتماعی!شما بایداز همون کلاس درس شروع کنی هر سوالی که به ذهنت میرسه رو بپرسی و به درست بودن ونبودش هم فکر نکنی!
      اولش سخته خیلییییییییییییییییییی هم سخته ولی فقط کافیه چندبار امتحان کنی!

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      راستی یه چیز دیگه یادم افتاد: خانم باید وارد عمل شد؛اینایی که ما میگیم کلهم حرفه تا وقتی شما بلند شی و یه بار بر ترست غلبه کنی و معجزه رو ببینی! احیانا در ابتدا از این قانون استفاده: فکر کن همه عکس پایین اند!
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست lleyn_sheep.jpg  

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن