خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

تست يا تسلط روي مبحث؟؟

سلام به نظر شما براي اينك درصد ي درس بالا بره تسلط روي درس لازمه يا تست زياد؟؟؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ب نظر من همین ک درسو قشنگ متوجه شدی مطلب جا افتاد برات...تست بزنی ب تسلط کامل میرسی

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اینا جدا از هم نیستن برای درصد الا باید هر دو رو داشته باشی

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تو درسایی مثل ریاضیو فیزیک هرچقدرم درسو بلد باشی باز باید سوال زیاد حل کنی تا کامل مسلط شی چون هر سوالی یه نکته و ریزه کاری داره که فقط با خوندن درسنامه نمیتونی اونارو بفهمی.فرقی که معلما با دانش آموزا دارن اینه که سوال خیلی حل کردن و اینکه درس دادن.هرچی سوال حل کنی تجربت بیشتر میشه.
      راز بدبخت بودن اینست که وقت فراغت داشته باشید و بتوانید به اینکه خوشبخت یا بدبخت هستید فکر کنید...

تاپیک حل سوال و مطالعه ی هفتگی گسسته

تاپیک دانلود فایل برنامه ریزی ...

تاپیک پرسش و پاسخ ریاضی

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      لازم و ملزوم هم هستن و باید با هم باشن

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من خودم با تست به تسلط میرسیدم

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اصلا نمیشه اینارو از هم جدا کرد

باید حتما درس رو بخونی تا تست بزنی و باید تست بزنی تا دستت پر بشه ... نمیدونم چرا میخوای جداش کنی؟!

هرچی کامل تر و عمیق تر بخونی تست بیشتری میزنی و هرچی تست بزنی کم کم بدون نیاز به جواب تشریحی خودت میتونی نکته از تست بیرون بکشی و نتیجه گیری کنی... اینجوری اثرش طولانی مدته... باهم کار کن

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط POlyhYmNia نمایش پست ها
      اصلا نمیشه اینارو از هم جدا کرد

باید حتما درس رو بخونی تا تست بزنی و باید تست بزنی تا دستت پر بشه ... نمیدونم چرا میخوای جداش کنی؟!

هرچی کامل تر و عمیق تر بخونی تست بیشتری میزنی و هرچی تست بزنی کم کم بدون نیاز به جواب تشریحی خودت میتونی نکته از تست بیرون بکشی و نتیجه گیری کنی... اینجوری اثرش طولانی مدته... باهم کار کن
      من خودم ميخوام هر دو با هم باشن اما اصلا نميشه،ميخوام الان فقط تسلطم رو روي درسا بالا ببرم بعد جمع بندي فقط تست بزنم به نظر شما اين كار درستيه؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      دو شخص رو در نظر بگیر که یکی فقط تست میزنه و درس رو خیلی گزار خونده و دیگری تمام توجهش روی مفهوم بوده ولی اصلا تست نزده. فرض کن تو شخص اول باشی من شخص دوم.

تو فقط تست زدی ولی مفاهیم درس رو بخوبی نخوندی:
      وقتی که فقط تست میزنی توجهی ب مفهوم اگه بخای هم نمیتونی بکنی. واسه همین از پس سوالات سخت بر نمیای سوالاتی که ریشه در مفهوم دارن ب ویژه سوالاتی که نوعی خلاقیت توشونه. تو که فقط تست میزنی توی سوالات تکراری خوبی ن سوالاتی که باهاشون مواجه نشدی قبلا. پس هر سوالی که باهاش قبلا مواجه نشدی رو احتمالا سخت میبینی و از پسش بر نمای.

تا اینجا به این نتیجه میرسیم که شرط لازم واسه اینکه به درصد بالا برسی اینکه مفهوم رو خوبی بخونی.

من درس رو بخوبی خوندم ولی تست اصلا نزدم...
      من با 55 تا سوال از ده تا کتاب مواجه هستم ک باید هر کدوم رو توی 1.5 دقیقه بزنم. من درس رو بخوبی میدونم ینی ارتباط بین مولفه های درس رو ب خوبی میدونم. این دونستن ارتباطات بین مولفه ها باعث میشه من حل هر مسله رو به صورت گام برداشتن هایی متوالی ای از مفاهیم بنیادی انجام بدم. در هر گام کمی زمان نیاز دارم و برای حل هر مسله تعداد زیادی گام. معنیش چیه؟ معنیش اینکه هرچند که از پس هر مسله ای بر میام ولی از پس مدیریت زمان اصلا بر نمیام.
      من شرط لازم واسه رسیدن ب درصد بالا رو دارم ولی سر جلسه میفهمم که شرایطم واسه درصد بالا کافی نیست. احتمالا خیلی سوالا رو حتی قبل از اینکه بخونم وقتم تمام شده.

بهترین روش اینکه:
      80 درصد وقتتو بزار روی مفهوم. توی بیست درصد باقیمانده به قدری خوب و دقیق و سریع تست میزنی که از کسی که بر عکس عمل کرده به مراتب بهتری.
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 08 آبان 1394 در ساعت 11:53

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)