خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

درامد یک وکیل در ایران؟؟؟

۱۱1۱۱۱۱۱
      ویرایش توسط javadeslami : 11 مهر 1396 در ساعت 23:22

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      داداش من خودم مهر ماه انشالله حقوق قبول میشم توی یکی از دانشگاه های تهران
      وکیل شدن الان فقط این نیست که یه پروانه وکالت بگیری وکالت به خودت بستگی داره اگه کار بلد باشی و بیافتی رو زبون ها خب درامد بالایی داره اگه هم نه خب بهت میگم که زندگیت نابود میشه الان 70 درصد یا بیشتر وکلا درامدشون در ماه به 2 میلیون تومن هم نمیرسه (می دونم که بهت آمار میدم ما کلا خانواده مون زیاد توی دستگاه قضا داریم) ولی وکلایی هم هستند که پرونده با حق الوکاله پایین تر از 200 میلیون تومن قبول نمی کنن و درامدشون در ماه بعضی هاشون به بالای 10 میلیارد تومن میرسه که خیلی نادر هستند
      در نهایت بهت بگم که وکایت راهیه که خیلی ریسک داره ممکنه بسیار ثروتمند بشی ممکنه هم با اینکه وکیل شدی در فکر تغییر شغل بیفتی شما تو گوگل سرچ کنی درامد یک وکیل خیلی اطلاعات میگیری
      موفق باشی

3. Top | #3
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      گرانترین وکیل ایران نابیناست

وقتی به دنیا آمد یک فرقی با دیگر نوزاد ها داشت او نابینا بود .ازدواج فامیلی این بار هم کار خود را کرده بود وثمره این ازدواج کودکی بود که با چشمانی نابینا پا به دنیا گذاشته بود.همه چیز برایش تاریک بود اما در این تاریکی تنها چیزی که به سراغش نیامد نا امیدی بود.39 سال از تولد ان نوزاد میگذرد و حالا دیگر او برای خودش کسی شده .وکیلی زبده که از شلوغی و زیادی پرونده ها وقت سر خاراندن هم ندارد.
      علی صابری متولد تیرماه سال 52 در تهران است .وکیل پایه یک دادگستری و شاید بهتر است بگویم گران ترین وکیل ایران که پرونده هموفیلی ها را به سرانجام رساند.
      شاید برای ما خیلی جالب باشد یک ادم نابینا در بین این همه ادم های که چشم دارند اما کار ندارند توانسته به این جایگاه برسد اما از نظر صابری او با ادم های دوربرش هیچ فرقی ندارد و اصلا کار خواستی انجام نداده .

مدرسه در موشک باران

صابری که حالا به قول خودمان چله نشین عمرش است زمان کودکی اش را به خوبی در خاطرش دارد.
      سال 59 بود و اوج موشک باران عراقیها بر سر مردم ایران .ان موقع ها من به همراه خانواده ام در شهر ری زندگی میکردیم . نیمه دومی تیرماه بودم و به همین خاطر یک سال دیرتر به مدرسه رفتم .پدر ومادرم فکر میکردند که تنها مدرسه ای که برای کودکان استثنایی وجود دارد مدرسه شهید محبی در آریا شهر بود اما جالب اینجا بود که وقتی برای ثبت نام به مدرسه شهید محبی آریا شهر رفتیم تازه متوجه شدیم که در محله خودمان مدرسه ای برای بچه هایی با شرایط من وجود دارد.سه سال را در شهر ری درس خواندم و بعد از ان پدرم خانه ای در اریا شهر خرید تا من برای رفتن به مدرسه شهید محبی مشکلی نداشته باشم
      مدرسه نابینایان باعث شد صابری کمتر احساس مشکل کند و شاید همین موضوع سکوی پرتابی برای او شد تا روزی گران ترین وکیل تاریخ ایران شود.
      برای کنکور استرس نداشتم

سال ها یکی بعد از دیگری میگذشت و صابری در کنا ر هم نوعان خود روزگار را سپری میکرد تاینکه سال 69 زمانی برای رویارویی او با محیطی وسیع تر از مدرسه بود.محیطی که شاید به گفته صابری برایش زیاد پر از هیجان نبود اما دوازه ای بود برای رسیدن به ارزوهای دیروزش
      رتبه دو رقمی در کنکور

این وکیل موفق میگوید :در فامیل چند تا بچه درس خون داشتیم که انها باعث شدند تا من هم به درس علاقه پیدا کنم سال 69 بود که کنکور دادم وبا اینکه در ان سال کنکور دو مرحله ای بود توانستم رتبه دوم را در کشور به دست بیاورم
      ورود صابری به دانشگاه باعث شد تا او با اقای شهبازی که او هم جز دانشجویان نابینای دانشگاه بود اشنا شود و این اشنایی چند سال بعد کار در مجتمع قضایی لواسان را برای او رقم زد

او درمورد 1/5 میلیارد حق الوکاله خود در این پرونده میگوید:طبق تعرفه سازمان وکالت دستمزد من در این پر ونده همچین مبلغی بود که متاسفانه دادگستری تمام ان را به من پرداخت نکرده اما 600 میلیون از ان پولی را که دریافت کردم به سازمان حمایت از هموفیلی ها هدیه دادم

روحیه اجتماعی این جوان باعث شد رشته حقوق اولین گزینه تحصیلیش شود .رشته ای که چند سال بعد او را به عنوان وکیلی زبده به جامعه معرفی کند .
      سال 77 همان سالی بود که بعد از گرفتن مدرک فوق لیسانس خود در آزمون وکالت شرکت کرد و این بار هم توانست جز برترین برگزیدگان در این رشته شود
      او هنوز اولین وکالت خود را که مربوط به یک پر ونده طلاق بود به یاد دارد و میگوید:احساس میکردم وقتی برای بار اول به دادگاه میروم استرس نگذارد کارم را به درستی انجام دهم اما بر خلاف این فکرها با تجربه ای که در دو سال کار در مجتمع قضایی لواسان به دست اورده بودم بدون هیچ مشکلی پرونده به سرانجام رساندم
      هموفیلی ها پرونده جنجالی وکیل صابری

او در مورد این پرونده میگوید:سا ل 81 بود که از طرف کانون هموفیلی ایران من را در جریان پرونده هموفیلی ها قرا ردادند .این پرونده مربوط به 2500 بیمار هموفیلی بود که به خاطر استفاده از فراورده های آلوده ای که توسط سازمان انتقال خون و وزارت بهداشت به انها انتقال داده شده بود به بیماری ایدز و هپاتیت مبتلا شده بودند .من هم قبول کردم تا از حق انها دفاع کنم و با توکل به خدا توانستم بعد از 23 ماه پرونده را به جایی برسانم که وزارت بهداشت و سازمان انتقال خون موظف به پرداخت غرامت به انها شود.

او درمورد 1/5 میلیارد حق الوکاله خود در این پرونده میگوید:طبق تعرفه سازمان وکالت دستمزد من در این پر ونده همچین مبلغی بود که متاسفانه دادگستری تمام ان را به من پرداخت نکرده اما 600 میلیون از ان پولی را که دریافت کردم به سازمان حمایت از هموفیلی ها هدیه دادم
      پرونده دیگری که صابری به عنوان وکیل حضور داشت گل های هلندی بود که او درموردش میگوید:همزمان با پرونده هموفیلی ها پرونده دیگری بود که مربوط به چند گلخانه دار در اطراف تهران بود که به دلیل پایه های گل رزی که از لحاظ ژنی مورد ازمایش قرار نگرفته بود تمامی محصولات دیگر انها را از بین برده بود که متاسفانه به خاطر نبود یک تشکیلات مناسب برای این صنف پرونده به حال مسکوت در دادسرا هنوز باز است
      این وکیل 35 ساله دو سالی است که با یکی از همکاران خود ازدواج کرده واین درحالی است که همسر او بینا است وان دو توانسته اند با بروز مشکلاتی که در سر داشتند زندگی خود را اغاز کنند

صابری به همه نشان داد یک انسان توانایی دارد با هر نقصی در بدنش قله های افتخار را صعود کند

در سالهای اولی که وکالت را شروع کرده دفتری نداشت و از منزل خود برای جلسات استفاده میکرد اما همین سماجت او در وکالت باعث شد تا سرانجام بعد از تحمل بسیاری از سختی ها دفتر خود را در آریا شهر بخرد .
      او جمله ای زیبا را سرلوحه کار خود قرار داده و ان را به همه کسانی که میخواهند در رشته وکالت قدم بگذارند پیشنهاد میکند:
      یک وکیل زمانی باید از برنده شدن در یک پرونده خوشحال شود که در مقابل ان پیروزی اثری را برای ادبیات حقوقی کشور به ارمقان بیاورد
      بخش حقوق تبیان

با دلام*_*

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط javadeslami نمایش پست ها
      دوستان من میخواهم رشته ی حقوق را انتخاب کنم برای وکیل شدم
      میدونم قبولی در ازمون وکلا سخت است
      اما سوال من این است درامد یک وکیل چقدر است؟؟
      من خودم لیسانس حقوقم چند بار تو سایت گفتم که حقوق خیلی ریسکیه فقط 10 درصد کسانی که تو وکالت شرکت میکنن قبل میشن توصیم اینه که اصلا نیای تو این کار تو پست زیر به طور کامل توضیح دادم لینک رو باز کن و ببین چی نوشتم ضمنا وکالت کار ازاده و حقوق مشخصی نداره
      http://forum.konkur.in/thread26287.html

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این آزمون وکالت مگه چقدر سخته
      3تا از دوستام حقوق خوندن ولی چن ساله تو آزمون وکالت قبول نمیشن
      منم دوس دارم حقوق بخونم ولی از آینده ی کاریش میترسم

زن عشق می کارد و کینه درو می کند
      او می زاید و تو برای فرزندش نام انتخاب می کنی...
      -او درد می کشد و تو نگرانی که کودک دختر نباشد...
      -او بی خوابی می کشد و تو خواب حوریان بهشتی را می بینی...
      -او مادر می شود و همه جا می پرسند نام پدر....
      -و هر روز او متولد میشود؛ عاشق می شود؛ مادر می شود؛ پیر می شود و میمیرد...

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mona27 نمایش پست ها
      این آزمون وکالت مگه چقدر سخته
      3تا از دوستام حقوق خوندن ولی چن ساله تو آزمون وکالت قبول نمیشن
      منم دوس دارم حقوق بخونم ولی از آینده ی کاریش میترسم
      به این لینک مراجعه و ارسال های من رو بخونید اونجا کامل توضیح دادم حتی یک لینک گذاشتم که درصد قبولی وکالت رو نشون میده برید ببینید تا ببینید چه قدر سخته اگرآیندتون رو دوست دارید حقوق نیاین

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza1100 نمایش پست ها
      به این لینک مراجعه و ارسال های من رو بخونید اونجا کامل توضیح دادم حتی یک لینک گذاشتم که درصد قبولی وکالت رو نشون میده برید ببینید تا ببینید چه قدر سخته اگرآیندتون رو دوست دارید حقوق نیاین
      ممنون از لطفتون
      ولی شما چرا خودت حقوق خوندی؟ ینی رفتید دیدید رشته خوبی نیست اما ادامه دادید؟

زن عشق می کارد و کینه درو می کند
      او می زاید و تو برای فرزندش نام انتخاب می کنی...
      -او درد می کشد و تو نگرانی که کودک دختر نباشد...
      -او بی خوابی می کشد و تو خواب حوریان بهشتی را می بینی...
      -او مادر می شود و همه جا می پرسند نام پدر....
      -و هر روز او متولد میشود؛ عاشق می شود؛ مادر می شود؛ پیر می شود و میمیرد...

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mona27 نمایش پست ها
      ممنون از لطفتون
      ولی شما چرا خودت حقوق خوندی؟ ینی رفتید دیدید رشته خوبی نیست اما ادامه دادید؟
      من تو دانشگاهی بودم که قاضی شدنم تضمین بود ولی الان دیگه علاقه ندارم قاضی بشم ضمنا من نمیتونستم انصراف بدم یعنی زمانی که از حقوق بدم اومد دیگه اخرای لیسانس بودم ضمنا به دلیل مسائل سربازی امکان انصراف هم نداشتم

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دوستان
      من دیبلم ریاضی و فیزیک دارم
      ولی میخوام برم دانشگاه ازاد حقوق بخونم
      الان دیگه متاسفانه بازار مهندسی کساده
      وبه نظر شخصی من وقت هدر دادن است
      من خودم امسال کنکور ریاضی دادم و میدانم دانشگاه دولتی هر رشته ی فنی که بخوام قبولم
      ولی نمخوام وقتم را بی خودی هدر بدم
      الان کدوم وکیلیل بیکاره
      ولی هزار تا مهندس بیکارن
      الان بیشتر وکیلان درامد بالای 10میلیون حداقل ماهی دارند
      الان بیشتر مهندسان درامد بالای 3میلیون رو به زور دارند متاسفانه
      بیشتر وکیلان میلیاردر هستند
      نظر شما چیه درمورد اینکه من دانشگاه ازاد حقوق بخونم یا سراسری دولتی هر رشته مهندسی که خواستم؟؟
      اشتباهه شما اینه که فکر میکنید هر حقوق دانی میتونه وکیل بشه در حالی حدود 10 درصد حقوقدان ها میتونن وکیل بشم این لینک رو باز کنید برید اخرش میزان قبول شده های وکالته تقریبا میانگینش 10 درصده اصلا نیاین حقوق
      كدام كانون را براي ثبت نام انتخاب كنيم؟

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      قبول شدن در رشته ی وکالت در دانشگاهی مثل تهران بله سخت هست...ولی انقدر پذیرش تو این رشته زیاد شده که هر کسی از هر جایی میره وکالت...
      و نتیجش میشه همین که میبینین...
      اون دریافتی های نجومی که میشنوین از گوشه کنار برای عده ای خاص هست که تعدادشون اندازه انگشتای دست هم نیست...یکی مثل اقای خرمشاهی...
      هر کسی که حقوق میخونه نمیتونه وکیل خوبی هم بشه...درس های خشکی داره...قانون کلا خشکه...علاوه بر داشتن پارتی باید ده مرد که هیچی!صد مرده حلاج باشید...
      البته بستگی به خود ادمش هم داره...بعضی ها پرونده هایی رو قبول میکنن و به ناحق کسیو تبریه میکنن یا فلان زمین رو ازاد میکنن...چنین کسی رو در موردش شنیدم از دوستان که در حدی درامد داشته که تونسته همزمان دو تا اپرتمان 4طبقه شروع به ساخت کنه...
      اگه کسی واقعا واسه این کار ساخته شده باشه و بخواد وکیل موفقی بشه درامدی رو تجربه میکنه که چند تا پزشک فوق تخصص با هم نمیتونن یک دهمش رو در بیارن...

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza1100 نمایش پست ها
      اشتباهه شما اینه که فکر میکنید هر حقوق دانی میتونه وکیل بشه در حالی حدود 10 درصد حقوقدان ها میتونن وکیل بشم این لینک رو باز کنید برید اخرش میزان قبول شده های وکالته تقریبا میانگینش 10 درصده اصلا نیاین حقوق
      كدام كانون را براي ثبت نام انتخاب كنيم؟
      e]
      نگفتی شهریه ترم اول دانشگاه ازاد رشته حقوق کارشناسی چنده
      به نظر من درس خواندن خرخونی نیست یادگرفتن است اخه کی با خر خونی قبول شده که شما بشید رویه کارتون رو عوض کنید
      کسانی که میان رشته حقوق اگه از همون اول درس دانشگاه شون رو فقط بخونن قبولن لازم نیست برن این همه خرج کنن
      کسی که در طول سال ودر دانشگاه درس بخونه 100درصد قبوله
      شما جزو ادم هایی بودین که درطول دورتون به فکر درس نبودین
      پس لطفا منو با خودتون یا ادم های دورو ورتون مقایسه نکنید
      در ضمن شما از کجا گفتین که من به درد رشته حقوق نمیخورم لابد علم غیب دارید
      از مسیر تاپیک هم منحرف نشین
      هی تند تند هم لینک ندید من خودم لینک ها رو خوندم میخوام نظر دوستان رو بپرسم
      فک نکنید همه مثل شما از دنیا بی خبر هستن
      انقدر هم خودت رو بزرگ ندون
      بزرگ نیستی
      درست حرف بزن
      اینجا رینگ مسابقه و جنگ نیست یک تاپیک هست که هر چی کسی میدونه ببیاد جواب بده
      ممنون میشم به سوالات درست جواب بدین☺
      من تو گوگل سرچ کردم
      یه موضوعی رو به شما بگم
      قبول شدن در دانشگاه تهران یک چیز بیشتر نمیخواد اون هم خرخونی که کار جالبی نیست ولی جواب میده مخصوصا و 100درصد برای رشته انسانی که شما هستین اوهمین و بس
      ولی وقتی که برید دانشگاه میبینید از این خبرا نیست و با دو دست میزنین تو سرتون
      د رشته حقوق فقط باید باهوش ب باشید فقط همین
      کسانی که خر خونن اخر نه وکالت قبولن نه اینده دارن بدبخت میشن شما نرین وکالت
      ولی رشته های ریاضی ذهناشون تحلیل گر است چندین سروگردن از رشته انسانی و ادم های خرخون بالاترند و حتما قبول میشن������
      خسته نباشید اینو که یه بچه @ساله هم میدونه
      رفتی کپی کردی اوردی
      نظر خودت رو بگو درمو و وکالت با تشکر
      عزیزم سخت نیست هوش میخوا د برعکس خرخونی اگه شما باهوشید حتما وکیل میشی مثل خودم
      همه با احترام با شما برخورد کردن اما شما با کمی تندی جواب دادید؟چرا؟
      پزشکی-حقوق و سایر رشته هایی که به طور مستقیم با مردم در ارتباطند باید اول از همه با مردم خوش اخلاق و خوشرو باشند
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

12. Top | #12

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      برادر من از 4 - 5 سال پیش وکیله ( توی آزمون وکالت رتبش شد 5 کشوری ) و درآمدش هم ماهیانه فرق می کنه یه ماه می بینی میشه 5 تومن یه بار 1 ملیون! ولی اونجوری که خودش می گه هر چی تجربت بره بالاتر پرونده های سنگین تری گیرت میاد.

توی این کار باید مردم بشناسنت تا درآمدت بره بالا اما به یه چیزی هم توجه داشته باش که آیا می تونی درس های مرتبط با این شغل رو بخونی ! همش قانون های اعدام و شلاق و حبس و ....

آیا می تونی با این درس ها کنار بیایی!؟

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      e]
      نگفتی شهریه ترم اول دانشگاه ازاد رشته حقوق کارشناسی چنده
      به نظر من درس خواندن خرخونی نیست یادگرفتن است اخه کی با خر خونی قبول شده که شما بشید رویه کارتون رو عوض کنید
      کسانی که میان رشته حقوق اگه از همون اول درس دانشگاه شون رو فقط بخونن قبولن لازم نیست برن این همه خرج کنن
      کسی که در طول سال ودر دانشگاه درس بخونه 100درصد قبوله
      شما جزو ادم هایی بودین که درطول دورتون به فکر درس نبودین
      پس لطفا منو با خودتون یا ادم های دورو ورتون مقایسه نکنید
      در ضمن شما از کجا گفتین که من به درد رشته حقوق نمیخورم لابد علم غیب دارید
      از مسیر تاپیک هم منحرف نشین
      هی تند تند هم لینک ندید من خودم لینک ها رو خوندم میخوام نظر دوستان رو بپرسم
      فک نکنید همه مثل شما از دنیا بی خبر هستن
      انقدر هم خودت رو بزرگ ندون
      بزرگ نیستی
      درست حرف بزن
      اینجا رینگ مسابقه و جنگ نیست یک تاپیک هست که هر چی کسی میدونه ببیاد جواب بده
      ممنون میشم به سوالات درست جواب بدین☺
      با سلام اولا من نگفتم شما به در حقوق نمیخورید عرض کردم حقوق به درد نمیخوره
      ثانیا ( البته تعریف از خود از نباشه ) من با رتبه 87 کشوری دانشگاه تهران قبول شدم همین امسال هم رتبه 2 ارشد حقوق شدم پس ادم درس نخونی نیستم
      ثالثا وکیل درامد ثابتی نداره دقیقا مثل یک مغازه دار مثلا هیچ وقت نمیشه گفت بقال هایا قصاب ها چقدر درامد داره الان وکیل هست که 200 هزار تومن پول میگیره در ماه وکیل هم هست که 200 میلیون میگیره در ماه ولی اکثرشون درامدشون کم شده چون قوه قضاییه چند سال پروانه وکالت زیاد داد و .وکلا زیاد شدن و طبیعتا حقوقشون کم شد اون افرادی که زیاد درامد دارند درصد کمی از وکلا هستند ولی در کل هیچ حقوق دقیقی نمیشه تعیین کرد چون وکلا کارشون ازاد محسوب میشه و دولتی نیست که حقوق مشخص داشته باشند وحتی یک وکیل در ماه های مختلف در امد متفاوتی داره مثلا امکان داره این ماه 3 میلیون بگیره ماه بعد 500 هزار تومن
      رابعا شهریه دانشگاه ازاد تا جایی که اطلاع دارم حدود 650 تا 750 هزار تومن در ترمه که البته معمولا هرسال چند درصد افزایش پیدا میکنه
      ویرایش توسط sardare azmoon : 09 تیر 1394 در ساعت 15:06

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اینکه میگید درامد هفتاد درصد وکلا زیر دو میلیونه حرفی خلاف واقع میباشد حداقل درامد وکیل در تهران ده میلیون تومنه مگراینکه خود وکیل نخواهد کار کنه(مثل اکثر وکلای خانم و بچه پولدار های بی دغدغه که فقط پروانه وکالت دارن) گرانترین پرونده مربوط به اختلاس سه و نیم بیلیون دلاری شرکت نفت توسط باند بابک زنجانی بودکه چهارمین اختلاس بزرگ جهان بود که اقای غلامرضا مهدوی وکیل شرکت نفت در این پرونده بودند ،حق الوکاله ایشون طبق تعرفه کانون وکلا ده درصد هم که باشه میشه 350میلیون دلار کل ثروت رونالدو تا امروز 300 میلیون دلار هست و ثروت مشهورترین بازیگران و خوانندگان مشهور جهان همین حدود هست همیشه عده ای با گفتن اینکه پارتی بازی میشه اشباع شده دست زیاد شده اینجور پرونده ها تک و توک هست در صدد مایوس و ناامید کردن شما هستند

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      والا اطلاعاتم کامل نیست

ولی یکی از فامیلامون وکیله و فقط پرونده های میلیاردی میگیره !‌
      چن تا مغازه تو بهترین جای شهر
      چن تا خونه تو نقطعه ی عالی شهر (اکثرن خالیه حتی مستاجرم نمیده)
      چن تا ماشین
      خلاصه وضعش خیلی توپه
      هر روزم سر کار نمیره هر وقت دوس داشته باشه میره .

همین الان که این پست رو مینویسم ما رو دعوت کرده مهمونی !‌چرا ؟‌ چون یه پرونده ایی رو ک من نمیدونم چی هست رو حل کرده و 2-3 میلیاردی دستشو گرفته .

هر وقت پرونده های سنگین رو اوکی میکنه مهمونی میگیره (امسال دومین باره)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)