خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 41
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات

برنامه ريزي تابستان كنكور 95

با سلام خدمت دوستان عزيز خسته نباشيد اميدوارم به هدف هاتون برسيد

من امسال سوم هستم و تقريبا براي نهايي همه ي درس ها رو تموم كردم و ميخوام بلا فاصله بعد از نهايي استارت كنكور رو بزنم.حالا چندتا سوال دارم كه ميخوام راهنمايي كنيد:

1-من دروس اختصاصي سال دوم تقريبا 10 - 20 درصد بلدم چون دوم زياد خوب نخوندم ولي عموميشو تقريبا 50 درصد بلدم الان به نظر شما براي سال دوم تو تابستون چيكار كنم؟؟؟

2- ميشه تو تابستون ادبيات وزبان فارسي دوم و سوم عربي دوم و سوم انگليسي دوم تا چهارم و ديني هم از دوم تا چهارم تموم كرد؟؟ يعني ميتونم با پيش خواني ديني و زبان چهارم رو تو تابستون تموم كنم؟؟

3-در مورد دروس اختصاصي چهارم هم پيش خواني لازمه يا نه ؟؟
      يعني مثلا وقت ميشه 25 درصد از همه ي اختصاصياي چهارم رو خوند ؟؟درضمن اين پيش خواني ميتونه موثر واقع بشه؟؟؟

4-تو آزموناي تابستان قلم چي ثبت نام كردم ميخواستم بدونم ميشه تو دروس انتخابي در يك آزمون مثلا درس هاي چهارم رو بزنم و در آمون ديگر درس هاس دوم؟؟يا نه باهرچي كه شروع كنم بايد با همون تموم كنم؟؟؟

5-تو سال چهارم وقت ميشه از دوباره پايه رو خوند؟؟

6-در تست زني رياضي وفيزيك خيلي مشكل دارم و امسال با اين كه درصدام تو درس هاي ديگه خيلي خوب بود ولي اين دو درس هميشه تراز هام رو خراب ميكرد اگه كلاس برم براي اين درس ها خوبه يا نه؟؟

ممنون از راهنمايي هايي كه مي كنيد اميدوارم بتونم يه روزي جبران كنم

دوستان خواهشا منو برادر كوچيك خودتون فرض كنيد راهنمايي كنيد خيلي به راهنمايي هاتون نياز دارم . ممنون
      گفتم دوستت دارم
      .

و همه چیز فرو ریخت
      .

چون جان دادن دسته گنجشک‌ها
      .

در بی قراری درخت زیر دستان صاعقه
      .
      👤یحیی صفی آریان

ویرایش توسط _ZAPATA_ : 16 اردیبهشت 1394 در ساعت 19:45

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _ZAPATA_ نمایش پست ها

من امسال سوم هستم و تقريبا براي نهايي همه ي درس ها رو تموم كردم و ميخوام بلا فاصله بعد از نهايي استارت كنكور رو بزنم.حالا چندتا سوال دارم كه ميخوام راهنمايي كنيد:

1-من دروس اختصاصي سال دوم تقريبا 10 - 20 درصد بلدم چون دوم زياد خوب نخوندم ولي عموميشو تقريبا 50 درصد بلدم الان به نظر شما براي سال دوم تو تابستون چيكار كنم؟؟؟
      فقط اختصاصی های دوم رو بخون. عمومی هاش رو ول کن.

2- ميشه تو تابستون ادبيات وزبان فارسي دوم و سوم عربي دوم و سوم انگليسي دوم تا چهارم و ديني هم از دوم تا چهارم تموم كرد؟؟ يعني ميتونم با پيش خواني ديني و زبان چهارم رو تو تابستون تموم كنم؟؟
      از لحاظ شدنی که میشه ولی توصیه نمیشه. به نظرم کل اختصاصی های پایه + عربی رو بخون. برای اینا الکی وقت نزار ... توی خود سال چهارم با برنامه قلمچی پیش برو برای عمومی ها.

يعني مثلا وقت ميشه 25 درصد از همه ي اختصاصياي چهارم رو خوند ؟؟درضمن اين پيش خواني ميتونه موثر واقع بشه؟؟؟
      موثر که هست. ولی به نظرم فقط فصل 1و2 فیزیک پیش + 1و2 زیست پیش رو بخون. دیگه زیادی براش وقت نزار. تمرکزت رو فقط بزار روی پایه ...

4-تو آزموناي تابستان قلم چي ثبت نام كردم ميخواستم بدونم ميشه تو دروس انتخابي در يك آزمون مثلا درس هاي چهارم رو بزنم و در آمون ديگر درس هاس دوم؟؟يا نه باهرچي كه شروع كنم بايد با همون تموم كنم؟؟؟
      هر کاری دوست داشته باشی میتونی بکنی و هیچ مشکلی هم نداره ... سعی کن کاملا منطبق با برنامه قلمچی پیش بری.

اصلا. به نظرم باید توی تابستون کل پایه رو تموم کنی به جز عمومی هاش. تا توی سال چهارم فقط برای خود پیش و مرور پایه وقت بزاری. الان مشکل اکثر بچه های کنکوری، دروس پایه هست.

6-در تست زني رياضي وفيزيك خيلي مشكل دارم و امسال با اين كه درصدام تو درس هاي ديگه خيلي خوب بود ولي اين دو درس هميشه تراز هام رو خراب ميكرد اگه كلاس برم براي اين درس ها خوبه يا نه؟؟
      اگه ضعف داری آره برو کلاس. من خودم تا پارسال فیزیک مدرسه رو 9 میگرفتم ولی با یکی از معلمای خوب شیراز رفتم کلاس و این درس تبدیل به نقطه قوتم شد. البته سعی کن کلاسات از 2تا یا نهایت 3تا بیشتر نشه !!!

دوستان خواهشا منو برادر كوچيك خودتون فرض كنيد راهنمايي كنيد خيلي به راهنمايي هاتون نياز دارم . ممنون
      با قرمز جوابتون رو دادم ...

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

1)من بهت پیشنهاد میکنم با برنامه قلم چی پیش بری که پیش خوانی هم جزئی از برنامه تابستونتون هستش
      2)اره چرا که نه(بازم رجوع کن به برنامه ازمونای کانون)
      3)اگه به رتبه های بالا فک میکنی پس قطعا باید پیش خوانی داشته باشی و قطعا پیش خوانی شما رو نسبت به خیلی از رقیاتون جلو میندازه(درباره اینکه چقد ازشون بخونی بازم رجوع به برنامه کانون)
      4)برای شدن که میشه اما سعی کن یه درس رو تا اخر ادامه بدی اینجوری بهتره و اون یکی درس هم بعد ازمون وقتی تو خونه بودی حل کن
      5)اره اگه با برنامه کانون پیش میرید اره حتی شایدم بیشتر بشه
      6)سعی کن تو این درسا چون میگی ضعیف هستی یه مدت حتی تستای کنکور رو به روش تشریحی حل کن اون وقته که تسلط پیدا میکنی
      یه نکته هم از طرف خودم: تو تابستون از کتاب زرد عمومی استفاده کن فوق العاده تاثیر گذاره

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

سلام دوست خوبم

1. بهترین کار برای سال دوم اینه که از اول بصورت کنکوری بخونیشون چون در مدرسه فقط تشریحی تدریس میشه و نکته های ریز گفته نمیشه

2.بهترین کار برای دروس عمومی اینه که با برنامه ی کانون پیش بری.

3. در هر صورت چ برای کنکور چ برای مدرسه پیش خوانی موثره البته در صورتی که به درستی تدریس بشه

4.بله میتونید در هر آزمون درسی رو که خوندید تست بزنید و مانعی نیست

5. در طول سال تحصیلی سال چهارم وقت زیادی برای پایه ندارید و فقط باید مرور کنید.

6. بهتره کلاس برید چون احتمال اینکه پیگیر درس نباشید بدون کلاس رفتن زیاده، برای تست زدن ریاضی و فیزیک باید اول برای هر مبحث درسنامه رو بخونید و تست های زوج رو برای تفهیم بهتر حل کنید و فردای اون روزی ک این کارو کردید تست های فرد رو بزنید

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Majid-VZ نمایش پست ها
      سلام دوست خوبم

1. بهترین کار برای سال دوم اینه که از اول بصورت کنکوری بخونیشون چون در مدرسه فقط تشریحی تدریس میشه و نکته های ریز گفته نمیشه

2.بهترین کار برای دروس عمومی اینه که با برنامه ی کانون پیش بری.

3. در هر صورت چ برای کنکور چ برای مدرسه پیش خوانی موثره البته در صورتی که به درستی تدریس بشه

4.بله میتونید در هر آزمون درسی رو که خوندید تست بزنید و مانعی نیست

5. در طول سال تحصیلی سال چهارم وقت زیادی برای پایه ندارید و فقط باید مرور کنید.

6. بهتره کلاس برید چون احتمال اینکه پیگیر درس نباشید بدون کلاس رفتن زیاده، برای تست زدن ریاضی و فیزیک باید اول برای هر مبحث درسنامه رو بخونید و تست های زوج رو برای تفهیم بهتر حل کنید و فردای اون روزی ک این کارو کردید تست های فرد رو بزنید
      خيلي ممنون دوست خوبم

دروس عمومي در تابستان براي قلمچي فقط سال سومه يعني عمومياي دوم رو لازم نيست تو تابستون جمع كنم ؟؟؟تو برنامه اي كه در طول سال داره بايد جمعش كنم؟؟

من ميخواستم بدونم اگه ميشه كل عموميا رو چه پايه و چه پيش به جز ادبيات پيش رو تو تابستون تموم كنم ؟؟؟

اين كار شدنيه ؟؟؟

البته كلا عموميام متوسط رو به بالاس

ادبيات 50-60
      عربي 45-65
      ديني70-100
      زبان 50-60

اين حدود درصدا خوبه ؟؟

در مورد زبان چه پيشنهادي داريد ؟؟

ممنون از وقتي كه گذاشتين
      گفتم دوستت دارم
      .

و همه چیز فرو ریخت
      .

.

.
      👤یحیی صفی آریان

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط محمد3568 نمایش پست ها
      1)من بهت پیشنهاد میکنم با برنامه قلم چی پیش بری که پیش خوانی هم جزئی از برنامه تابستونتون هستش
      2)اره چرا که نه(بازم رجوع کن به برنامه ازمونای کانون)
      3)اگه به رتبه های بالا فک میکنی پس قطعا باید پیش خوانی داشته باشی و قطعا پیش خوانی شما رو نسبت به خیلی از رقیاتون جلو میندازه(درباره اینکه چقد ازشون بخونی بازم رجوع به برنامه کانون)
      4)برای شدن که میشه اما سعی کن یه درس رو تا اخر ادامه بدی اینجوری بهتره و اون یکی درس هم بعد ازمون وقتی تو خونه بودی حل کن
      5)اره اگه با برنامه کانون پیش میرید اره حتی شایدم بیشتر بشه
      6)سعی کن تو این درسا چون میگی ضعیف هستی یه مدت حتی تستای کنکور رو به روش تشریحی حل کن اون وقته که تسلط پیدا میکنی
      یه نکته هم از طرف خودم: تو تابستون از کتاب زرد عمومی استفاده کن فوق العاده تاثیر گذاره

در مورد كتاب زرد چه عمومي و چه اختصاصي توضيح ميدين؟؟
      خيلي ممنون از راهنمايي هاتون
      گفتم دوستت دارم
      .

و همه چیز فرو ریخت
      .

.

.
      👤یحیی صفی آریان

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      از عمومیا حتماً عربی رو هم بخون!
      ...

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خيلي ممنون دوست خوبم

دروس عمومي در تابستان براي قلمچي فقط سال سومه يعني عمومياي دوم رو لازم نيست تو تابستون جمع كنم ؟؟؟تو برنامه اي كه در طول سال داره بايد جمعش كنم؟؟

من ميخواستم بدونم اگه ميشه كل عموميا رو چه پايه و چه پيش به جز ادبيات پيش رو تو تابستون تموم كنم ؟؟؟

اين كار شدنيه ؟؟؟

البته كلا عموميام متوسط رو به بالاس

ادبيات 50-60
      عربي 45-65
      ديني70-100
      زبان 50-60

اين حدود درصدا خوبه ؟؟

در مورد زبان چه پيشنهادي داريد ؟؟

ممنون از وقتي كه گذاشتين
      ببینید برنامه ی قلم چی فوق العاده ست به شرطی که انجامش بدید بطور کامل، تو تابستون نیازی به مطالعه ی دروس غیر از برنامه ی قلم چی نیست! البته اگر قبل از ثبت نامتون در قلمچی مشورت میکردید و تو انجمن این پست رو میذاشتید بهتون پیشنهاد میکردم تو تابستون برای دروس عمومی، اینها رو بخونید: زبان فارسی3+قواعد سال اول و دوم و سوم عربی+گرامر و وکب زبان و برای دروس اختصاصی تون هم کل دروس پایه!
      شما اگه در تابستون بخواین کل عمومی ها اعم از پایه و پیش رو بخونید مطمئن باشید بازده تون 20% نخواهد بود از طرفی هم اگر کل عمومی ها رو بخونید دیگه زمانی برای دروس اختصاصی نمیمونه
      برای زبان هم پیشنهادم اینه اول دامنه ی لغاتتون رو قوی کنید و بعدش برید سراغ کلوز تست و سپس سراغ ریدینگ.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Majid-VZ نمایش پست ها
      ببینید برنامه ی قلم چی فوق العاده ست به شرطی که انجامش بدید بطور کامل، تو تابستون نیازی به مطالعه ی دروس غیر از برنامه ی قلم چی نیست! البته اگر قبل از ثبت نامتون در قلمچی مشورت میکردید و تو انجمن این پست رو میذاشتید بهتون پیشنهاد میکردم تو تابستون برای دروس عمومی، اینها رو بخونید: زبان فارسی3+قواعد سال اول و دوم و سوم عربی+گرامر و کل زبان و برای دروس اختصاصی تون هم کل دروس پایه!
      شما اگه در تابستون بخواین کل عمومی ها اعم از پایه و پیش رو بخونید مطمئن باشید بازده تون 20% نخواهد بود از طرفی هم اگر کل عمومی ها رو بخونید دیگه زمانی برای دروس اختصاصی نمیمونه
      برای زبان هم پیشنهادم اینه اول دامنه ی لغاتتون رو قوی کنید و بعدش برید سراغ کلوز تست و سپس سراغ ریدینگ.
      ببخشيد من يه خورده گيج شدم

يعني الان كه ديگه قلم چي ثبت نام كردم نميتون اينارو بخونم ؟؟

باهاتون موافقم اينطوري ديگه وقتي براي اختصاصيا نميمونه

بازم ممنون از راهنمايي هاتون
      گفتم دوستت دارم
      .

و همه چیز فرو ریخت
      .

.

.
      👤یحیی صفی آریان

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ببخشيد من يه خورده گيج شدم

يعني الان كه ديگه قلم چي ثبت نام كردم نميتون اينارو بخونم ؟؟

باهاتون موافقم اينطوري ديگه وقتي براي اختصاصيا نميمونه

بازم ممنون از راهنمايي هاتون
      برنامه ی قلم چی به خودی خود سنگین هست و نمیشه هم با برنامه پیش رفت و هم این مباحث رو خوند!

راستی برای برنامه ریزی برای آزمون های قلم چی هم خدمتتون عارض شم که از 14 روز بین هر آزمون 10 روز رو به مطالعه مباحث و حل سوالات زوج بکنید و 4روز آخر رو صرف مرور و جمع بندی و حل سوالات فرد بکنید.

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

زیست
      :(بخش اول خواندن فصول مربوط به زیست مولکولی و متابولیسم سلول یعنی فصل های ۱ و ۲ سال دوم + ۵ سال سوم + ۱ و ۲ سال چهارم+8 پیش دانشگاهی)

(بخش دوم خواندن فصول مربوط به دستگاههای بدن یعنی فصل های 3 و 4 و 5 و 6 و ۷ و ۸ سال دوم البته قسمت های مربوط به جانوریش قسمت های مربوط به گیاهی در قسمت گیاهی خوانده شود + ۱، ۲، ۳، ۴ و ۱۱ سال سوم)

(بخش سوم خواندن فصول مربوط به ژنتیک یعنی فصل های 6 و ۷ و ۸ سال سوم + ۵ سال چهارم)

(بخش چهارم خواندن فصول مربوط به گیاهی یعنی قسمتهای گیاهی فصل هایی از سال دوم و سوم مثل 3 و 6و8 سال دوم و غیره + ۹ و ۱۰ سال سوم)

(بخش پنجم خواندن فصول مربوط به قارچ و باکتری و آغازیان یعنی فصول ۹، ۱۰ و ۱۱ پیش‌دانشگاهی)

(بخش ششم خواندن فصول متفرقه یعنی فصل های ۳، ۴، ۶ و ۷ سال چهارم)

البته شما میتونی جای بخشها رو عوض کنی و مثلا بخش 2 رو به جای 6 یا بخش 5 رو به جای 4 بخونی هر طور که به صلاحته و فکر میکنی با برنامت جور درمیاد بخون.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

شیمی: (اول شیمی سال دوم بعد سوم و بعد پیش )

خیلی ها میگن شیمی نیاز به پایه و ترکیب نداره و حتی از پیش هم شروع به خوندن کنی مشکلی نخواهی داشت. این نظر درسته ولی به نظر من اگه سال دوم و سوم تا حد خوبی یادت هست اینکارو بکن و اول پیش بعد سوم و بعد دومو بخون ولی اگه اینطور نیست مجبوری که اول از سال دوم شروع کنی و به ترتیب پیش بری چون اینطوری بازدهی بهتری خواهی داشت.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

فیزیک:( به ترتیب حرکت شناسی-دینامیک و حرکت دایره ای-کاروانژی-نوسان-امواج-پیش2-سال سوم-سال دوم-سال اول)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ریاضی:(اول از همه اگه تو پایت مشکل داری ریاضی سال اول و حل مشکل های احتمالی که تو محاسبات داری و خواندن اتحادها و تجزیه و چند جمله ایها و غیره که در سال اول آمده بعد به ترتیب معادلات و نامعادلات-ماتریس و دستگاه معادلات-قدرمطلق و جزصحیح و معادلات مربوط بع آنها-تابع-تابع نمایی و لگاریتم-آمار و مدل سازی-آنالیز ترکیبی و احتمال-مثلثات-حدو پیوستگی و مجانب-دنباله وتصاعد-مشتق و کاربرد-انتگرال-مقاطع و هندسه مختصاتی-هندسه 1)

ادبیات:(به نظر من برای ادبیات اول مبحثی بخون یعنی اول آرایه های ادبی بعد تاریخ ادبیات بعد قرابت معنایی بعد لغات و واژه نامه بعد زبان فارسی و املا بعد از اتمام اینها از کتاب پیش شروع کن به خوندن و چیزایی که از لغت و ارایه و قرابت و املا و زبان فارسی یاد گرفتی روی متن درس پیاده کن و با یک کتاب خوب مثل گاج سبز یا غیره چک کن و ببین که درست نوشتی یا نه)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

عربی
      :(این درسو حتما باید از سال اول دبیرستان شروع کنی و به ترتیب کتاب بری جلو ولی اگه مشکلی داشتی باید از راهنمایی شروع کنی پس اگه عربیت ضعیفه اول برو سمت عربی راهنمایی و مطمن باش زیاد وقتتو نخواهد گرفت)

زبان خارجه:(اول لغت بعد گرامر بعد ردینگ و کلوز)

دینی:(از پیش شروع کن بعد دوم و بعد سوم)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

برنامه ریزی کن سعی کن بیشتر رو اختصاصیا وقت بذاری ...همه چیو در بالا توضیح دادم ولی باز اگه سوالی بود بپرس

ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

12. Top | #12
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      با اجازه ی دوست عزیزم یه سوال هم من بپرسم.واسه محاسبات چیکار کنم؟خیلی به ماشین حساب عادت کردم!
      گوش دادن به هر حرفی نمی صرفه
      رادیو زندگی رو موج منفی نمی چرخه

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali761 نمایش پست ها
      با اجازه ی دوست عزیزم یه سوال هم من بپرسم.واسه محاسبات چیکار کنم؟خیلی به ماشین حساب عادت کردم!
      بهترین کار اینه که این عادت خیلی بد رو ترک کنی و دیگه به کل حتی برای محاسبات غیر درسی هم از ماشین حساب استفاده نکنی

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      الکی برای خودتون مشغله میسازید بعد فکرتونم درگیر میکنید تابستون کدوم کلاس برم آیا ، نرم ! کدوم کتابو بخرم یا نه یا هر چی !

بزارید تموم شه خرداد و امتحانات نهایی بعد فکرتون رو درگیر کنید ، بپرسید ، عمل کنید ، مشورت کنید یا هر چی !

الان دق دق اصلیت باید امتـحان نـهایی باشه !!! نه کلاس فیزیک و ریاضی (تست) !!!
      Dear GOD
      Thank you for
      Everything

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir99 نمایش پست ها
      الکی برای خودتون مشغله میسازید بعد فکرتونم درگیر میکنید تابستون کدوم کلاس برم آیا ، نرم ! کدوم کتابو بخرم یا نه یا هر چی !

بزارید تموم شه خرداد و امتحانات نهایی بعد فکرتون رو درگیر کنید ، بپرسید ، عمل کنید ، مشورت کنید یا هر چی !

الان دق دق اصلیت باید امتـحان نـهایی باشه !!! نه کلاس فیزیک و ریاضی (تست) !!!
      من نهايي رو بستم و فقط بايد براي هر امتحان مرور و تمرين كنم

چون بعد نهايي شايد ديگه نتونم بيام تو نت
      گفتم دوستت دارم
      .

و همه چیز فرو ریخت
      .

.

.
      👤یحیی صفی آریان

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)