خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 20 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 293
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

شعر های ناب ناب

درود
      .
      .
      دوستان لطفا بیاید اینجا و هر بیت آموزنده یا تامل بر انگیز دارین بنویسین برامون...

بیتایی ک وقتی میخونی دو ساعت روشون ف میکنی...

یا بیتایی ک خوندین و به دلتون نشسته

یا شما رو ب فکر برده

شعر نو،سپید،سیاه،صورتی و و و هرچی بود خریداریم...

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من از آن حسن روز افزون ک یوسف داشت،دانستم که عشق از پرده عصمت برون آرد زلیخا را

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هرکه در این بزم مقرب تر است..............................جام بلا بیشترش میدهند

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند/ بچه جان..................!!!!!!!!!

این بیت خیییییلی منو به تامل واداشت!!!!!!!

5. Top | #5
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت/که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت/من اگر نیکم و گر بد تو برو خود را باش/هر کسی آن درود عاقبت کار که کشت
      در آن زمان که امیدت برید از همه جا ، ببین کیست امیدت ، بدان که اوست خدا . . .

خدایا شکرت

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.AMIN.D نمایش پست ها
      ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند/ بچه جان..................!!!!!!!!!

این بیت خیییییلی منو به تامل واداشت!!!!!!!
      حالا ک ف میکنم،اصن مسیر زندگی منو عوض کرد.....

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه جا نوشته بود...
      اول و آخر قرآن ز چه باء آمد و سین؟......................یعنی اندر ره دین رهبر تو قرآن بس!

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دولت فقر خدایا به من ارزانی ده ............................... کین کرامت سبب حشمت و تمکین من است

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ساکنان حرم ستر عفاف ملکوت..............با من راه نشین باده ی مستانه زدند

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      این شعر منو چند شب درگیر کرد و الان فکر میکنم قشنگ ترین شعریه که تا حالا خوندم :

دوش رفتم به در میکده ، خواب آلوده
      خرقه ، تردامن و سجاده شراب آلوده

آمد افسوس کنان مغبچه ی باده فروش
      گفت : بیدار شو ! ای رهرو خواب آلوده !

به هوای لب شیرین دهنان چند کنی
      جوهر روح به یاقوت مذاب آلوده ؟!

به طهارت گذران منزل پیری و مکن
      خلعت شیب (پیری) چو تشریف شباب آلوده

پاک و صافی شو و از چاه طبیعت به در آی
      که صفایی ندهد آب تراب آلوده ...

گفتم ای جان جهان دفتر گل عیبی نیست
      که شود فصل بهار از می ناب آلوده !

آشنایان ره عشق درین بحر عمیق
      غرقه گشتند و نگشتند به آب آلوده !

گفت : حافظ ! لغز (نکته) و نکته به یاران مفروش !
      ... آه از این لطف به انواع عتاب آلوده !

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این یکی خیلی جالبه،
      دود اگر بالا نشیند،کسر شان شعله نیست.................جای چشم ابرو نگیرد،گرچه او بالاتر است!

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مجنون و خدا

يك شبي مجنون نمازش را شكست.......................................... .................................................. ....بي وضو در كوچه ي ليلا نشست
      عشق آن شب مست مستش كرده بود............................................ ................................................. ارغ از جام الستش كرده بود
      سجده اي زد بر لب درگاه او.............................................. .................................................. ............پر ز ليلا شد دل پر آه او
      گفت يا رب از چه خوارم كرده اي.............................................. .................................................. .......بر صليب عشق دارم كرده اي
      جام ليلا را به دستم داده اي.............................................. .................................................. ............وندر اين بازي شكستم داده اي
      نشتر عشقش به جانم ميزني........................................ .................................................. .................دردم از ليلاست آنم ميزني
      خسته ام زين عشق ،‌ دل خونم مكن............................................ .................................................. .......من كه مجنونم تو مجنونم مكن
      مرد اين بازيچه ديگر نيستم........................................ .................................................. .........................اين تو و ليلاي تو ... من نيستم
      گفت اي ديوانه ليلايت منم............................................ .................................................. .......................در رگ پيدا و پنهانت منم
      سال ها با جور ليلا ساختي........................................ .................................................. ..........................من كنارت بودم و نشناختي
      عشق ليلا در دلت انداختم.................................... .................................................. .................................صد قمارعشق يكجا باختم
      كردمت آواره صحرا نشد............................................ .................................................. .............................گفتم عاقل ميشوي اما نشد
      سوختم در حسرت يك يا ربت............................................ .................................................. ......................غير ليلا بر نيامد از لبت
      روز و شب او را صدا كردي ولي............................................ .................................................. ...................ديدم امشب با مني گفتم بلي
      مطمئن بودم به من سرميزني.................................... .................................................. .............................در حريم خانه ام در ميزني
      حال اين ليلا كه خوارت كرده بود............................................ .................................................. ..................درس عشقش بي قرارت كرده بود
      مرد راهش باش تا شاهت كنم............................................ .................................................. ....................صد چو ليلا كشته در راهت كنم

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      این هم از خیام دوست دارم :

پر کن قرح باده که معلومم نیست
      کاین دم که فرو برم برآرم یا نه

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این شعر رودکی حالمو خوب میکنه...
      بوی جوی مولیان آید همی
      یاد یار مهربان آید همی
      ریگ آموی و درشتی راه او
      زیر پایم پرنیان آید همی
      آب جیحون از نشاط روی دوست
      خنگ ما را تا میان آید همی
      ای بخارا! شاد باش و دیر زی
      میر زی تو شادمان آید همی
      میر ماه است و بخارا آسمان
      ماه سوی آسمان آید همی
      میر سرو است و بخارا بوستان
      سرو سوی بوستان آید همی
      آفرین و مدح سود آید همی
      گر به گنج اندر زیان آید همی

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahid96 نمایش پست ها
      این هم از خیام دوست دارم :

پر کن قرح باده که معلومم نیست
      کاین دم که فرو برم برآرم یا نه
      داد با اجازت امضاتو پست میکنم... خیلی خوشم اومد ازش
      بسی قبل کنکور دانش بجوی ...
      بکن بعد کنکور دانش به جوی !

صفحه 1 از 20 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن