خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

دوستان عزیز یه راهنمایی کوچیک میکنید لطفا

دوستان امروز نتایج بدون آزمون دانشگاه آزاد اومد و حقوق قبول شدم،از بهمن هم واسه کنکور میخونم...رشته فیزیوتراپی میخاستم...الان باتوجه به اینکه دیر شروع کردم به نظرتون میتونم فیزیو قبول بشم یا همین حقوق رو برم..۱۲ساعت میخونم و ترمیم معدلم باید شرکت کنم..بچه هایی که حقوق خوندن قبلا و اونهایی که تجربه پشت کنکور دارن راهنماییم کتید لطفا 🙂

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      معلومه که میتونی قبول شی البته نه با این طرز تفکرت!!چون قبول شدن اون هم از الان واقعا سخته باید روت فشار بیاد و تو وقتی یه گزینه دیگه داشته باشی بگی خب حقوق هم هست خب میشه اون هم رفت با اولین فشار روت مغزت واسه از زیر فشار در رفتن بیخیال همه چیز میشه و به خیلی کمتر رضایت میده کم نداریم کسایی ک زیر فشار میرن سربازی ازدواج میکنن یا ... بعدش ک فشار برداشته بشه چند روز بگذره تازه میفهمن که این اصلا هدف من نبود... پس همین لحظه اتو نبین خستگی الانت رو نبین کل آینده رو ببین فردا ک از فاز کنکور دراومدی حالت عالی بود باز هم تصمیمت همین خواهد بود یا ن؟ زیرفشار بودنت رو ملاک تصمیم گیریت قرار نده آدم یه تصمیم دائمی رو واسه یه حال موقت تغییر نمیده. کلا همه چیزو در نظر بگیر
      راجب کنکور شدن که صدرصد میشه بخصوص اینکه تجربه اتم خوبه توی فاز کنکور هستی هنوز ساعت مطالعه ات خوبه منابع و اینارو میشناسی و اطلاعات خوبی داری دقیقا نیمه راهی قطعا میشه بشین با خودت خلوت کن فکر کن میخوای چی بشه حقوق هم خیلی خوبه ولی آیا چیزی هست ک تو میخوای؟ ایا الان بیخیال کنکور بشی فردا پشیمون نمیشی؟ کامل با خودت خلوت کن فکر کن بعد یکبار تصمیم بگیر یک نفر حرف خیلی خوبی میزد میگفت یکبار تصمیم بگیر تا آخر نه اینکه هربار موقع انجام دوباره تصمیم بگیری مثلا میگی من میخوام تا ده روز ۱۰ دقیقه ورزش کنم یک بار برای ده روزت تصمیم گرفتی و تمام حتی اگه داری آسیب میبینی حتی اگه فکر میکنی بی کاربرده ادامه بده مشکل ما اینه موقع شروع ورزش ک میشه باز تو سرمون اینه باید ورزش کنم؟ خوبه یعنی؟ میشه نکنم؟کار درستیه؟.... یکبار تصمیم بگیر و انجامش بده از حقوق میتونی موفق بشی از کنکور مجدد هم میتونی موفق بشی اگه کامل تصمیم بگیری و ادامه بدی اگه قراره کنکور بدی بعد هرروز گریه کنی که ای کاش حقوق میرفتم یا بری حقوق دلت پیش کنکور باشه فقط حالت بدتر میشه فقط اعصابت خورد تر میشه پس درست فکر کن و قاطع یکبار برای همیشه تصمیم بگیر گزینه هارو خیلی دقیق بررسی کن و بعد از تصمیمت دیگه کلا گزینه های دیگرو از مغزت بنداز بیرون
      ویرایش توسط Iamthatmanyou : 08 اسفند 1402 در ساعت 18:29

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ساحل امن نمایش پست ها
      دوستان امروز نتایج بدون آزمون دانشگاه آزاد اومد و حقوق قبول شدم،از بهمن هم واسه کنکور میخونم...رشته فیزیوتراپی میخاستم...الان باتوجه به اینکه دیر شروع کردم به نظرتون میتونم فیزیو قبول بشم یا همین حقوق رو برم..۱۲ساعت میخونم و ترمیم معدلم باید شرکت کنم..بچه هایی که حقوق خوندن قبلا و اونهایی که تجربه پشت کنکور دارن راهنماییم کتید لطفا
      راستی یه پیشنهاد دیگه اگه انتخابت کنکور دادن بود حتما مطالعه اتو هدفمند کن مثلا نگو ۱۲ ساعت میخونم تا هرجا شد قشنگ مشخص کن امروز چقدر میخوای پیش بری کدوم ازمونو بدی چیکار کنی و غیره همینطور با کیفیت زمانسنجی کن مثلا من خودم اوایل میگفتم نصف روز دارم میخونم بعدتر که درست اندازه گرفتم قشنگ حتی واسه دستشویی رفتن هم تایمم رو متوقف کردم بعد ک هرثانیه حواسپرتیمو یادداشت کردم یهو فهمیدم حتی یک دهم چیزی که فکر میکردم هم نمیخونم اینارم در نظر بگیر اگه انتخابت کنکور بود
      درکل موفق باشی و بهترین انتخابو انجام بدی ان شا الله
      از ۹ اسفند و تا همیشه نیستم
      دیگه انجمن نمیام
      اگه هرکدومتون رو ناراحت کردم عمیقا معذرت میخوام و امیدوارم حلالم کنید
      متشکرم از همگی خیلی ها وقتی اوج تنهایی بودم کمکم کردید همیشه لطف داشتید براتون کلی انرژی مثبت میفرستم ان شا الله اینقدر رتبه هاتون خوب شه و بترکونید که اسمتون رو داخل اخبار روی سایت ها و ... بشنوم و خوشحال شم
      همگی موفق باشید و لطفا ادامه بدید: )
      خدانگهدار
      ویرایش توسط Iamthatmanyou : 08 اسفند 1402 در ساعت 18:30

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Iamthatmanyou نمایش پست ها
      راستی یه پیشنهاد دیگه اگه انتخابت کنکور دادن بود حتما مطالعه اتو هدفمند کن مثلا نگو ۱۲ ساعت میخونم تا هرجا شد قشنگ مشخص کن امروز چقدر میخوای پیش بری کدوم ازمونو بدی چیکار کنی و غیره همینطور با کیفیت زمانسنجی کن مثلا من خودم اوایل میگفتم نصف روز دارم میخونم بعدتر که درست اندازه گرفتم قشنگ حتی واسه دستشویی رفتن هم تایمم رو متوقف کردم بعد ک هرثانیه حواسپرتیمو یادداشت کردم یهو فهمیدم حتی یک دهم چیزی که فکر میکردم هم نمیخونم اینارم در نظر بگیر اگه انتخابت کنکور بود موفق باشی
      ممنون که وقت گداشتی و کامل نظرتونو گفتید...من چندسال پیش از پرستاری آزاد انصراف دادم و بعدش نخوندم دیگه....امسال شرایط روحی خوبی نداشتم و هر مشاور رفتم گفت برو دانشگاه ثبت نام کن ولی خب از بهمن شروع کردم و خوندم ۱۲ساعت دارم میخونم ولی خب پیشروی زیادی نکردم...الانم چون نتایج خیلی دیر اومد و احتمالا تا بعد از عید کلاسی نباشه ...با خودم میگم کلا ۲ماه باید برم دانشگاه و بعدش امتحانه ..همینو وقت بزارم کنکور بدم و امتحانات نهایی ....ولی خب چون جدیدا شرایط کنکور رو تجربه نکردم و خیلی از بچه ها میگن چندسال باید کنکور داد تا قبول شد مرددم کرده

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ساحل امن نمایش پست ها
      ممنون که وقت گداشتی و کامل نظرتونو گفتید...من چندسال پیش از پرستاری آزاد انصراف دادم و بعدش نخوندم دیگه....امسال شرایط روحی خوبی نداشتم و هر مشاور رفتم گفت برو دانشگاه ثبت نام کن ولی خب از بهمن شروع کردم و خوندم ۱۲ساعت دارم میخونم ولی خب پیشروی زیادی نکردم...الانم چون نتایج خیلی دیر اومد و احتمالا تا بعد از عید کلاسی نباشه ...با خودم میگم کلا ۲ماه باید برم دانشگاه و بعدش امتحانه ..همینو وقت بزارم کنکور بدم و امتحانات نهایی ....ولی خب چون جدیدا شرایط کنکور رو تجربه نکردم و خیلی از بچه ها میگن چندسال باید کنکور داد تا قبول شد مرددم کرده
      من طی این سالهای کنکورم متوجه شدم هیچ نسخه یکسانی نمیشه برای کنکور پیچید چون یکسال از مهر شروع کردم و قبول نشدم سال بعدترش دو ماه مونده به کنکور سفت کردم و رتبه ام نصف سال قبلش شد پس اصلا به حرف هیچکس گوش نده چون آدم با آدم فرق میکنه شرایط با شرایط فرق میکنه تجربیات احساسات و همه چیز..
      به جای درگیر این بحث ها و حرف ها شدن و چک کردن اخبار و گزارشکارا این یکی اینقدر خوند اون یکی چی گفت اینا همرو با
      مدیتیشن  جورنال نویسی ورزش هرروزه و چک کردن کانالای خوب که انگیزه و امید میدن((کانال یک حس خوب تلگرام_تجویز انگیزه تلگرام) بگذرون
      ببین این یه موقعیت خوبه توی تنگنا که قرار میگیری باید یاد بگیری چطوری ازش خودتو بیرون بکشی اگه دفعه بعدی درگیر افسردگی یا اضطراب شدی با این دید نگاهش نکن که عی خدا این چه بدبختی ایه من اینطورم و اینا به جاش بگو این یه فرصت طی مسیرمه که باید یاد بگیرم مقابله باهاش رو
      من به جرعت میتونم بگم اگه همون اول یاد میگرفتی مقابله با احساسات بدت رو یاد میگرفتی روش از بین بردن بی حوصلگی مخصوص به خودتو و یاد میگرفتی گذر از هرچیزی ک اذیتت میکرد رو هیچوقت اینقدر اذیت نمیشدی پس اینبار دیگه به جای اینکه پروبال بدی به حس ها بدت یاد بگیر مقابله باهاشون رو
      هیچ قانون خاصی نداره خودت باید با خودت زمان بذاری و یاد بگیری روش خودتو مثلا من یه دوستی دارم با فوت کردن انگشتش اضطرابش از بین میره گفت یکبار خیلی شانسی به این پی برده و کلی کمکش کرده یکی دیگه اشون با لی لی کردن استرسش کم میشه هرکدوم به یک شکل و همشون هم مدیون اینن که یکبار ک احساس بدی گرفتن به جای غرق شدن توش دنبال راه حل رفتن
      کلا این دید خیلی قشنگه نه فقط کنکورتو همه زندگیتو اینطوری بگذرون شاید چند سال دیگه خدای نخواسته یه غمی سر راه ات قرار گرفت به دید بد نگاهش نکن به جاش یاد بگیر درسی که بهت میده رو یاد بگیر روش های خودتو
      بذار در نهایت بعد از کنکور تنها چیزی که داری اون رتبه و دانشگاه قبولیت نباشه بذار کلی دستاورد کلی یادگیری کلی نزدیک تر شدن به خودت کلی شناخت خودت توی این مسیر هم داشته باشی چه بسا اینها خیلی بیشتر به دردت میخورن....
      اگه زیاد میخونی و اونقدر پیشرفت نداری فقط واسه اینه که میخوای با تایم طولانی خوندن استرس خودتو برطرف کنی و فکر میکنی کمبود کیفیتش با کمیت جبران میشه..
      متاسفانه این فقط اذیت کردن خودته چون همش حالت بد تر و اعصابت خورد تر میشه
      ببین منو خودتو گول نزن این خیلی مهمه نمیخوام تهمتی چیزی بهت بزنم من هم دقیقا همینطوری بودم ولی متاسفانه این راه جواب نمیده و اتفاقا خیلی راه اذیت کنیه و جواب نمیده هیچوقت خودت رو گول نزن ادای درس خوندن در نیار من کلاس نهم بودم باورت بشه یا ن روزی ۱۰ ساعت درس میخوندم یه بچه کلاس نهمی تصور کن هیچوقت هم نمراتم از ۱۷ بالاتر نمیومد یکی از دوستام مهمونیشو میرفت عشقو حال خوش میگذروند همه معدلاش بیست یکبار نشستم با خودم فکر کردم ک مشکل کار کجاست؟متوجه شدم که اون مهمونیه رو نمیرفتم واسه اینکه احساس عذاب وجدان نداشته باشم و به جاش پای میزم میشستم ولی درس هم نمیخوندم توی خونه دیوارو نگاه میکردم و این ۱۰ ساعتی ک درس میخوندم اسمش درس خوندن بود واقعیتش فقط از بین بردن عذاب وجدانم بود
      از اون روز به بعد روزی سه ساعت و با کیفیت و درست خوندم واقعا سه ساعت یادش بخیر واقعا چقدر ذوق کردم از پیشرفتم
      نمیگم از فردا کم بخون نه میگم با کیفیت بخون عمق و عرض مطالعه در کنار هم باعث قبولی میشه مگه نه هیچکس فقط با عمق یا عرض قبول نشده
      البته اینکه تایم میذاری اتفاقا نشونه خوبیه ها یعنی پتانسیلش رو داری یعنی فقط یکم ریزه کاری میخوای تا بدرخشی...
      در قدم اول گوشی لپتاپ یه دوست منفی باف تیک تاک ساعت هرچیزی که تمرکزتو از بین میبره و حواس پرتیه رو بذار کنار
      قدم بعدی اینکه دقیق دقیق دقیق بنویس گزارشکارتو حتی تایم دستشوییتو بنویس تایم حواس پرتیتو بنویس همه چیو و خالص ساعت مطالعتو در بیار
      قدم بعد تر اینکه تست بزن تست بزن تست بزن شاهکلید کنکور اینه باور کن درسنامه خوندن هیچوقت توی کنکور قبولت نمیکنه شاید تا یه حدیش لازم باشه ولی هیچوقت عامل اصلی نیست ساعت مطالعه ات باید یک سومش درسنامه اینا باشه بیشترش تست باشه یاد بگیر با یادگیری ناقص بری سر وقت تست زدن یاد بگیر از توی تست یاد بگیری یاد بگیر کلنجار رفتن با تست هارو
      قدمای بعد تر هم اینکه واسه خودت آزمون و هدف مشخص کن فقط خوندن هیچ فایده ای نداره اصلا نمیفهمی چند چندی و سر کنکور یهو شوکه میشی از سطح خودت پس ازمون بگیر ک قبل از کنکور شوک زده بشی قبل از کنکور یاد بگیری ضعف هاتو مثلا از امروز تا هفته دیگه میخوای سه تا پنج دهم زیست رو ببندی؟ اوکی اخرش یه ازمون هم بذار حتی شده ۱۰ تا دونه تست اهمیتشو متوجه شو بعد ازمون به دید منفی که وای من این درصدو میخواستم اینو آوردم اینا نگاه نکن به دید اصلاح نگاهش کن مثلا چرا نتونستم این سوالو جواب بدم؟ چیشد که اینو اشتباه زدم چیکار میتونم بکنم ازمون بعدی این اشتباهو نکنم حتی اگه درصدات منفیه همه اش منفی اصلا بیخیال ازمون زدن نشو ادامه بده هی بهبود ببخش خودتو حتی اگه همش درجا میزنی باور کن اگه چیزی بخواد نجاتت بده همین ازمونا و درساییه که از ازمونا میگیری..
      میگی شرایط کنکورو تجربه نکردی حتما ازمون شرکت کن بعد از عید ازمونای سنجش جامع هاشو حتما حضوری ثبت نام کن این واجبه
      بقیه دیگه بسته به نیازت شرکت هم نمیکنی مال بقیرو ولی توی خونه قشنگ لباسای ازمونتو بپوش راس ۸ شروع و راس ۱۱ برگه رو از خودت بگیر شبیه سازی کن
      پتانسلیشو داری باور کن هدرش نده حیفه
      از ۹ اسفند و تا همیشه نیستم
      دیگه انجمن نمیام
      اگه هرکدومتون رو ناراحت کردم عمیقا معذرت میخوام و امیدوارم حلالم کنید
      متشکرم از همگی خیلی ها وقتی اوج تنهایی بودم کمکم کردید همیشه لطف داشتید براتون کلی انرژی مثبت میفرستم ان شا الله اینقدر رتبه هاتون خوب شه و بترکونید که اسمتون رو داخل اخبار روی سایت ها و ... بشنوم و خوشحال شم
      همگی موفق باشید و لطفا ادامه بدید: )
      خدانگهدار
      ویرایش توسط Iamthatmanyou : 08 اسفند 1402 در ساعت 19:17

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      پرسیدن هدف خودت از برووبچ؟
      اشتباه نکن!
      ب علایقت بنگر
      اگر اهل تلاشی بمون تا مسیرت پر از طلا شه
      اگر نه تو تسلیم‌روزگاری…

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)