خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Exclamation چرا هرچی میخونم نتیجه عکس میگیرم ؟

سلام دوستان .

من یازدهم تجربی ام . ولی حالم دیگه از زیست بهم میخوره! هر چی بیشتر میخونم هر چی بیشتر تلاش می‌کنم نتیجه عکس میگیرم . من برای آزمون ۱۸ اسفند قلمچی ، خط به خط کتاب رو حفظ بودم ، درسنامه خونده بودم و تست های خیلی سبز رو هم کار کرده بودم .
      بعد درصدم شد 25 :/
      اصلا احساس میکنم یه جوکه برام این درصد با این حجم از مطالعه !
      همه درسام رو خوب زده بودم جز این زیست لعنتی ، جز این درس چرت و پرت که هرکی از یه برداشت میکنه !
      اگه این درس رو هم خوب میزدم تراز بالای ۶۲۰۰ یا ۶۳۰۰ میگرفتم.
      هر چی میخونم اصلا درصدم بالا نمیره هیچ ، پایین تر هم میاد .
      تا حالا هم چندین تا روش مطالعه عوض کردم ، به توصیه های اون دوستام که زیست رو خوب میزنن هم گوش کردم ، ولی خب هیچی به هیچی .
      یه سوال رو بی دقتی میکنم یه سوال یه نکته خاصی داره که من بلدمش اما خب چون الان بهش نیاز دارم الان از ذهنم حذف شده یه سوال هم که نکته مسخره طراح قلمچیه یه سوال هم که گنگ و دوپهلو عه و ...
      من تو خونه خیلی خوب میزنم تست ها رو . هم خیلی سبز رو و هم آیکیو رو .
      ولی تو آزمون گند میزنم .
      الان برای همین آزمون من ۳ تا نزده ، ۸ درست و ۹ غلط (!) داشتم .
      ۹ تا غلط آخه ؟ از تعداد درستام بیشتره که ) .

ممنون میشم بگین چیکار کنم ، من اول سال با همه درس ها مشکل داشتم . همه رو یکی یکی درست کردم و بخاطر همین یه بار ترازم تا نزدیک های ۷۰۰۰ رفت ولی خب باز به خاطر خراب کردن زیست به ۷۰۰۰ نرسید . همه درسام اوکی شده جز زیست .
      واقعا ممنون میشم راهنمایی کنید .
      یه چیزی هم بگم که ازتون خواهش میکنم روضه نخونید که آی قلمچی ترازش مسخرس و غیر واقعیه و یا نمی دونم سوال های زیست غیر استاندارده . چطور من همین سوال های غیر استاندارد رو ۲۵ میزنم و دوستم ۷۳ ؟

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      سلام ازمون زیاد بزن تست زیاد بزن انقدر بزن که نکته ای از دستت فرار نکنه . ازمون های سال های قبل رو دانلود کن هم از قلم و هم سایر موسسات دو‌روز به ازمونت بصورت ازمون با رعایت تایم تست بزن ..تست..تست…تستتتت..

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Carbon نمایش پست ها
      سلام دوستان .

من یازدهم تجربی ام . ولی حالم دیگه از زیست بهم میخوره! هر چی بیشتر میخونم هر چی بیشتر تلاش می‌کنم نتیجه عکس میگیرم . من برای آزمون ۱۸ اسفند قلمچی ، خط به خط کتاب رو حفظ بودم ، درسنامه خونده بودم و تست های خیلی سبز رو هم کار کرده بودم .
      همه درسام رو خوب زده بودم جز این زیست لعنتی ، جز این درس چرت و پرت که هرکی از یه برداشت میکنه !
      تا حالا هم چندین تا روش مطالعه عوض کردم ، به توصیه های اون دوستام که زیست رو خوب میزنن هم گوش کردم ، ولی خب هیچی به هیچی .
      یه سوال رو بی دقتی میکنم یه سوال یه نکته خاصی داره که من بلدمش اما خب چون الان بهش نیاز دارم الان از ذهنم حذف شده یه سوال هم که نکته مسخره طراح قلمچیه یه سوال هم که گنگ و دوپهلو عه و ...
      ولی تو آزمون گند میزنم .

ممنون میشم بگین چیکار کنم ، من اول سال با همه درس ها مشکل داشتم . همه رو یکی یکی درست کردم و بخاطر همین یه بار ترازم تا نزدیک های ۷۰۰۰ رفت ولی خب باز به خاطر خراب کردن زیست به ۷۰۰۰ نرسید . همه درسام اوکی شده جز زیست .
      یه چیزی هم بگم که ازتون خواهش میکنم روضه نخونید که آی قلمچی ترازش مسخرس و غیر واقعیه و یا نمی دونم سوال های زیست غیر استاندارده . چطور من همین سوال های غیر استاندارد رو ۲۵ میزنم و دوستم ۷۳ ؟
      دوستان ، مثلا سوال ۲ همین آزمون ۱۸ اسفند رو غلط زدم ، میخوام خط فکریم رو براتون شرح بدم :
      گفتم این شکل مال متافاز میتوز یا متافاز ۲ میوزه. به همین خاطر گزینه های ۳ و ۴ رو به راحتی رد کردم . از بین ۲ و ۱ من گزینه ۱ رو انتخاب کردم. چون به نظرم لفظ بلافاصله برای این گزینه مناسب نبود چون ابتدا باید پروتئین اتصالی تجزیه بشه تا بعد عدد کروموزومی دو برابر بشه ، پس نمی تونیم بگیم بلافاصله.
      از طرفی از گزینه یک هم مطمئن بودم ، چون با تقسیم این یاخته دو یاخته ۴ کروماتیدی به وجود میاد .
      ولی خب طراح گزینه ۲ رو درست در نظر گرفته :/
      می تونید خودتون دلیل انتخاب این گزینه رو از پاسخنامه ببینید .

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اریو کیدینگ میی؟ با خیلی سبز میخوای درصد زیستت بالا باشه؟ درسنامه خونی؟ توقعت زیادی بالا نیست؟ نسبت به چیزی که کار کردی؟
      من بعد زیستاز و ماز و مشابه پارسال و چیو چی این ازمونش 35 زدم..گرچه توقع بالای 50 داشتم ولی غلطام زیاد بود..باز از همون عصرش برای ازمون بعد دارم اماده میکنم خودمو..ترازم واقعا دربرابر کاری که میکنم خیلی کم لطفیه ولی میگم تهش که این تلاشامون بی جواب نمیونه..
      بازم اینجوری نمیگم...وسط راه میخوای بزنی زیرش و کم بیاری به نظرم کلا ادامه نده...اگه بخاطر درصد و تراز و چشم همچشمی هست

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خیلی سبزو اگه از من بپرسی میگم فقط برای دست گرمی خوبه نه کمتر نه بیشتر...ای کیو نشرالگو یا موج ازمون خیلی بهتره تا خیلی سبز

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان .

ولی تو آزمون گند میزنم .

سلام وقتتون بخیر باشه.من یه راهنمایی میکنم و از شما میخوام با توجه به شناختی که از خودتون دارین تصمیم بگیرین. اول باید بفهمین ایرادتون کجاست؟ ایا ایراد از فهم مطلبه یا مشکل زمان دارین؟ هر کدوم از اینا راه حل های خودشون رو دارن. من مشکل شما رو از همون بند اول حدس زدم که چی هست. ببینید درسنامه خوانی برای زیست جواب نمیده. درسنامه ی زیست اغلب کتاب ها هدفشون شرح و بسط دادن مطالب کتاب درسیه و میخوان نقاط کور کتاب رو به شما بفهمونن ولی متاسفانه دچار زیاده گویی شدن و درسنامه ها پر از نکات بدردنخور و خارج از کتاب درسیه که فقط وقت شما رو تلف میکنه و هیچ عایدی برای شما نخواهد داشت. عملا با خوندن 20 صفحه از درسنامه کتاب تستتون که عنوان کردین خیلی سبزه وقتی برای تست زنی و تحلیلش نمیمونه. اگر هم با فرض اینکه شما هم درسنامه میخونید هم تست میزنید وقت زیادی از شما گرفته میشه و شما باید در خوش بینانه ترین حالت ممکن روزانه 5 ساعت زیست بخونین و این به درس های دیگه شما هم لطمه میزنه. من نظرم کلاس انلاین دیدنه. متاسفانه دیدگاهی که وجود داره اینه که زیست درس حفظیه و نیاز به معلم نداره در حالیکه زیست درس مفهومیه و یه استاد باید مطالب کتاب رو برای شما شرح بده تا مطلب برای شما جا بیفته. مخصوصا زیست دوازدهم که پر از نکات مبهمه و شکل هاش هم با درسنامه خوندن متوجه نمیشین معلم میتونه نکات پرتکرار دام ها و خط فکری طراحان سوال رو به شما یاد بده و چیزی که شما با ازمون و خطا میتونین یاد بگیرین در عرض چندین ماه رو در عرض چند جلسه به شما میفهمونه.شما دانش اموز پایه هستین و نگران هم نباشین که وقت شما رو میگیره. شما میتونین از الان در هفته 2 تا 3 جلسه افلاین ببینین و خودتون رو برسونین. و اینکه دومین اشتباه شما زدن تست از دو منبعه به طور همزمان. ببینین کتاب خیلی سبز و ای کیو در بعضی نکاتش با هم تناقض دارن. شما نمیتونین هر دوی اینها رو موازی با هم پیش ببرین اصلا یکی جامعه یکی تک پایه و هر دو با هدف مجزا نوشته شدن.شما برای اموزش یه منبع رو کار کنین و به نظرم چون یازدهمین خیلی سبز برای دست گرمی منبع بسیار خوبیه چون هم غلط کمی داره هم تستاش اموزشی و روونن.اما اگر مشکل شما زمانه با ازمون زدن زیاد حل میشه. پیشنهاد میکنم دو روز قبل از ازمون ازمایشیتون یدونه ازمون تک درس زیست رو بزنین و تحلیلش کنین بیشتر هم شد چه بهتر. توصیه من ازمون ماز و زیستاز هستش.
      نکته بعدی که خیلی مهمه اینه که زیست شناسی فقط یه درس نیست چندین درسته. زیست جانوری، زیست گیاهی ، بدن انسان ، ژنتیک و سلول شناسی. همه اینا باید با روش خودش خونده بشه. زیست جانوری رو باید همشو با هم بخونین و ترکیبی سوال میاد ازش. حتی کشیدن جدول هم میتونه کمکتون کنه که مثلا کدوم حیوانات سامانه دفع نفریدی دارن و... زیست گیاهی هم همینطور. زیست گیاهی رو خیلی باید مرور کنین چون یکم ارتباط برقرار کردن باهاش سخته. بدن انسان هم باید شکل ها و متن رو با هم ارتباط بدین و جای اندام ها رو بلد باشین. مثلا نوک تیز پانکراس به کدوم سمته. کدوم انداما پایین تر از دیافراگم قرار گرفتن کدوم اندام ها رو صفاق در بر گرفته. یا مثلا بافت شناسی اندام ها. هر جا رسیدین خودتون کنارش بنویسین بافتش چی هست. شکل ها هم خیلی مهمه.پیشنهاد میکنم هر شب به عنوان روتین شکل های کتاب درسی رو بررسی کنین. نکاتش رو. کدوم بزرگتره کدوم باریک تره کدوم بالاتره کدوم عقب تره. ژنتیک هم مثل ریاضیه تست زیاد حل کنین براش. اگر سوالی بود باز میتونین بپرسین. موفق باشین

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nadiaa نمایش پست ها
      سلام وقتتون بخیر باشه.من یه راهنمایی میکنم و از شما میخوام با توجه به شناختی که از خودتون دارین تصمیم بگیرین. اول باید بفهمین ایرادتون کجاست؟ ایا ایراد از فهم مطلبه یا مشکل زمان دارین؟ هر کدوم از اینا راه حل های خودشون رو دارن. من مشکل شما رو از همون بند اول حدس زدم که چی هست. ببینید درسنامه خوانی برای زیست جواب نمیده. درسنامه ی زیست اغلب کتاب ها هدفشون شرح و بسط دادن مطالب کتاب درسیه و میخوان نقاط کور کتاب رو به شما بفهمونن ولی متاسفانه دچار زیاده گویی شدن و درسنامه ها پر از نکات بدردنخور و خارج از کتاب درسیه که فقط وقت شما رو تلف میکنه و هیچ عایدی برای شما نخواهد داشت. عملا با خوندن 20 صفحه از درسنامه کتاب تستتون که عنوان کردین خیلی سبزه وقتی برای تست زنی و تحلیلش نمیمونه. اگر هم با فرض اینکه شما هم درسنامه میخونید هم تست میزنید وقت زیادی از شما گرفته میشه و شما باید در خوش بینانه ترین حالت ممکن روزانه 5 ساعت زیست بخونین و این به درس های دیگه شما هم لطمه میزنه. من نظرم کلاس انلاین دیدنه. متاسفانه دیدگاهی که وجود داره اینه که زیست درس حفظیه و نیاز به معلم نداره در حالیکه زیست درس مفهومیه و یه استاد باید مطالب کتاب رو برای شما شرح بده تا مطلب برای شما جا بیفته. مخصوصا زیست دوازدهم که پر از نکات مبهمه و شکل هاش هم با درسنامه خوندن متوجه نمیشین معلم میتونه نکات پرتکرار دام ها و خط فکری طراحان سوال رو به شما یاد بده و چیزی که شما با ازمون و خطا میتونین یاد بگیرین در عرض چندین ماه رو در عرض چند جلسه به شما میفهمونه.شما دانش اموز پایه هستین و نگران هم نباشین که وقت شما رو میگیره. شما میتونین از الان در هفته 2 تا 3 جلسه افلاین ببینین و خودتون رو برسونین. و اینکه دومین اشتباه شما زدن تست از دو منبعه به طور همزمان. ببینین کتاب خیلی سبز و ای کیو در بعضی نکاتش با هم تناقض دارن. شما نمیتونین هر دوی اینها رو موازی با هم پیش ببرین اصلا یکی جامعه یکی تک پایه و هر دو با هدف مجزا نوشته شدن.شما برای اموزش یه منبع رو کار کنین و به نظرم چون یازدهمین خیلی سبز برای دست گرمی منبع بسیار خوبیه چون هم غلط کمی داره هم تستاش اموزشی و روونن.اما اگر مشکل شما زمانه با ازمون زدن زیاد حل میشه. پیشنهاد میکنم دو روز قبل از ازمون ازمایشیتون یدونه ازمون تک درس زیست رو بزنین و تحلیلش کنین بیشتر هم شد چه بهتر. توصیه من ازمون ماز و زیستاز هستش.
      نکته بعدی که خیلی مهمه اینه که زیست شناسی فقط یه درس نیست چندین درسته. زیست جانوری، زیست گیاهی ، بدن انسان ، ژنتیک و سلول شناسی. همه اینا باید با روش خودش خونده بشه. زیست جانوری رو باید همشو با هم بخونین و ترکیبی سوال میاد ازش. حتی کشیدن جدول هم میتونه کمکتون کنه که مثلا کدوم حیوانات سامانه دفع نفریدی دارن و... زیست گیاهی هم همینطور. زیست گیاهی رو خیلی باید مرور کنین چون یکم ارتباط برقرار کردن باهاش سخته. بدن انسان هم باید شکل ها و متن رو با هم ارتباط بدین و جای اندام ها رو بلد باشین. مثلا نوک تیز پانکراس به کدوم سمته. کدوم انداما پایین تر از دیافراگم قرار گرفتن کدوم اندام ها رو صفاق در بر گرفته. یا مثلا بافت شناسی اندام ها. هر جا رسیدین خودتون کنارش بنویسین بافتش چی هست. شکل ها هم خیلی مهمه.پیشنهاد میکنم هر شب به عنوان روتین شکل های کتاب درسی رو بررسی کنین. نکاتش رو. کدوم بزرگتره کدوم باریک تره کدوم بالاتره کدوم عقب تره. ژنتیک هم مثل ریاضیه تست زیاد حل کنین براش. اگر سوالی بود باز میتونین بپرسین. موفق باشین
      من خودم با رعایت همه این موارد زیستم رو به نقطه قوتم تبدیل کردم و واقعا خوندنش برام خیلی لذت بخشه.زیست یه قلقی داره و باید بفهمیش. با تجربه به دست میاد. به جای حفظ کردن مطالب هم باید بفهمینش و اینکه بعد انجام همه این موارد یعنی کلاس دیدن خوندن کتاب و تست زدن و تحلیلش و حل ازمون فراوان مرور خیلی زیاد هم فراموش نشه. شما برای اینکه به تسلط برسین باید زیست رو بالای 5 دور مرور کنین تا تو ذهنتون حک بشه همه شکلا و متنا

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      و اینکه یه چیز رو یاداور بشم. من خودم پارسال اولین منبعم رو با ای کیو شروع کردم. و بدون هیچ کلاسی و یا حتی درسنامه شروع میکردم به حل تستاش. از 20 تا تست بیشتر از نصفشو اشتباه میزدم و سریع میرفتم سراغ پاسخنامه و نکاتش رو وارد کتاب میکردم. این اشتباه ترین حالت ممکن برای زیست خوندنه. وقتی پشت سر هم غلط میزنین و علی رغم تست زیاد و خوندن زیاد کتاب درسی اشتباهاتتون زیاده به احتمال زیاد مشکل در فهم کتاب درسیه. شما فقط کتابو خوندی و حفظ کردی و فقط مثل ربات نکات کتاب ها و ازمونا رو وارد کتابت میکنی و علاوه بر اینکه کتاب شلوغ میشه استرس میگیری و اعتماد بنفست هم پایین میاد که چرا این همه میخونم درصدم تو ازمونا 30 درصد میشه! من پارسال فکر میکردم این اشتباه زدن اتفاقا خوبه و دارم نکته یاد میگیرم. شما هر چقدر هم نکته یاد بگیری باز هم سر ازمون اصلیت که کنکوره یه نکته شما رو غافلگیر میکنه. شما انقدر باید تسلطتتون به کتاب زیاد باشه که مولد تست بشین. یعنی چی ؟ یعنی به درجه ای از استادی برسین که از خودتون نکته دربیارین از شکلا از متنا. ایرادات ازمونا رو بفهمین . اصلا بعضی نکات تو ازمونا اشتباهن . نه اینکه طوطی وار نکات اضافی و بدیهیات رو وارد کتاب کنین و اصلا ندونین این نکته مفهومش چیه اصلا نکته ارزش اینو داره که وارد کتاب کنم؟ این کتاب رو دوران جمع بندی باید رغبت کنین سمتش برین یا نه؟ نه انقدر خلوت باشه که انگار طرف زیست نخونده نه اینکه کتابو باز کنی از توش نکته بپاچه بیرون!!! تستی رو غلط زدین اول برین از تو کتاب درسی ببینین کجا رو اشتباه متوجه شدین یا اینکه سرسری خوندین نه اینکه زود برین سراغ پاسخنامه.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام .
      اولا تشکر میکنم بابت وقتی که گذاشتی
      من فکر میکنم منظور شما اینکه درسنامه رو بزارم کنار و فقط کتاب رو بخونم درسته ؟ اگه این باشه باید بگم که یه بار ایم روش رو امتحان کردم و تو آزمون ۴۵ زدم تقریبا!
      سعی کردم آزمونم رو هم تحلیل کنم . اما واقعا نمی دونم چرا اینطوری میشه زیستم .
      انگار مثلا اون بخش از مغزم رو که مسئول تحلیل زیسته رو خونه جا گذاشتم و بدون رفتم سر آزمون .
      اصلا اسم زیست که میاد میخوام جیغ بزنم:/
      من واقعا اگه میدونستم بخاطر زیست اینقدر قراره اعصاب خردی داشته باشم اصلا تجربی نمیومدم .
      اشتباه برداشت نکیند ها ! من به زیست واقعا علاقمندم ، واقعا علم جالب و شیرینیه اما نه وقتی که موجب ناراحتیت بشه .
      نمی دونم واقعا اینایی که زیست رو ۷۰ به بالا میزنن چه آدم هایی هستن ، شاخ و دم دارن یا چی ؟
      اصلا میشه روش مطالعه خودتون رو مو به مو شرح بدین ؟
      ممنون میشم

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      برای هر ازمون از چند تا کتاب استفاده کن

اول اینکه درسنامه خوندن واقعا سمه
      اول کتاب رو بخون
      برو تست بزن ترجیحا میکرو گاج
      بعدش اشتباهات رو از رو کتاب تحلیل کن
      تست خیلی سبز بزن
      باز هم اشتباهات رو تحلیل کن اول از روی کتاب بعدش پاسخنامه رو بخون
      یک دور هم کتاب رو از روش بخون و شکلا رو چک کن ( در حد نیم ساعت )

سه روز مونده به قلمچی و ... هم از ایکیو یا پینوکیو تستای اون مبحث یا گفتار رو حل کن و تحلیل کن
      پنجشنبه هم ماز رو جواب بده خودت بعدش تحلیل کن همون پاسخنامه اشو بخون فقط

صبح هم برو قلمچی بده

اینو امتحان کردی؟
      یبار اینجوری بخون نتیجه رو بهم بگوووو
      。 イルカって呼んでください
      .Please call me Iruka

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام .
      من فکر میکنم منظور شما اینکه درسنامه رو بزارم کنار و فقط کتاب رو بخونم درسته ؟ اگه این باشه باید بگم که یه بار ایم روش رو امتحان کردم و تو آزمون ۴۵ زدم تقریبا!
      انگار مثلا اون بخش از مغزم رو که مسئول تحلیل زیسته رو خونه جا گذاشتم و بدون رفتم سر آزمون .
      من واقعا اگه میدونستم بخاطر زیست اینقدر قراره اعصاب خردی داشته باشم اصلا تجربی نمیومدم .
      اشتباه برداشت نکیند ها ! من به زیست واقعا علاقمندم ، واقعا علم جالب و شیرینیه اما نه وقتی که موجب ناراحتیت بشه .
      نمی دونم واقعا اینایی که زیست رو ۷۰ به بالا میزنن چه آدم هایی هستن ، شاخ و دم دارن یا چی ؟
      ممنون میشم
      به گمونم متنی که نوشتم رو با دقت نخوندید. عرض کردم بهتره که درسنامه که وقت گیره و چیزی هم به شما اضافه نمیکنه رو بذارین کنار و با یه دبیر خوب پیش برین. معرفی نمیکنم چون انتخاب دبیر سلیقه ایه و ممکنه نتیجه عکس بده. شما نمونه تدریس ببینین و تصمیم بگیرین که با کدومش راحت ترین . ادمایی که بالای 70 میزنن از فضا نیومدن. من سال پیش درصدام صفر و منفی بودن ولی امسال به لطف خدا و تلاش خودم و اصلاح روش مطالعه به بالای 60 رسوندم. اونم تو ازمون ماز که سوالاتش سخت و باکیفیتن. زیست درس مفهمومی هستش باید بفهمیش نه اینکه حفظ کنین. اگه ساعت مطالعتون بالاست و تست کافی میزنین ولی درصدتون پایین تر از 50 میشه حتما تو مفهوم مشکل دارین. باز خدا رو شکر این مشکل رو تو سال یازدهم متوجه شدین نه سال کنکورتون. در مورد روش مطالعم هم بالا عرض کردم. من کلاس استاد فرهمندنیا رفتم و مو به مو هر نکته ای میگه مینویسم. تو کتابم. کتابم رو سیمی کردم و لای هر یک از ورقاش برگه خالی گذاشتم که نکات بدرد بخور رو اونجا بنویسم تا کتابم الکی شلوغ نشه.هر کدوم از کلمات رو با یه رنگ هایلایت میکنم مثلا قید ها با رنگ بنفش.. دقت کنین بعضی ها کل کتاب رو میشینن رنگ میکنن که این کار اشتباهه علاوه بر اینکه چشم رو خسته میکنه شما متوجه نمیشی کجا ها مهمه. شما تو دور اول نباید هایلایت کنی و نکته بنویسی چون تو دور اول همه نکات جدید و جالب به نظر میاد بعد اینکه کلاس رو دیدم و نکاتی که استاد میگن رو نوشتم یه دور میخونم خودم. بعدش سوالات زوج رو میزنم و تحلیل میکنم فردا که میخوام مبحث جدید بخونم تست های فردی که جلسه پیش مونده از مبحث خونده شده رو میزنم و باز تحلیل میکنم و بعدش میرم سراغ تستای جدید. هر گفتار اینطوری بالای 5 بار مرور میشه. بعد اینکه فصل تموم شد از خودم ازمون تک درس میگیرم تا سرعتم رو افزایش بدم. الان هم که جمع بندیه زیست رو موضوعی میخونم یعنی ژنتیک و مولکول شناسی رو با هم. زیست انسانی بصورت مجزا. زیست گیاهی و جانوری. روش مطالعه من اینه و خیلی هم کمکم کرده.

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام .
      ممنون میشم
      من نظرم اینه شما تا دیر نشده یه دبیر رو برای خودتون انتخاب کنین. ببینین زیست مهم ترین درس دانش اموز تجربیه و باید روش سرمایه گذاری کنه. بعدش از کتاب تک پایه های خیلی سبز شروع کنین. من میکرو و ای کیو و کتابای دیگه رو تو این برهه پیشنهاد نمیکنم. میکرو کتاب خوبیه ولی سنگینه ای کیو هم ترکیبیه. شما تک پایه رو کار کنین تابستون ای کیو رو بزنین که هم براتون مرور بشه هم یه منبع پیشرفته کار کردین. البته من پیشنهادم اینه شما یه منبع کار کنین و بعدش بجای منبع دوم از ازمونا استفاده کنین که ایده های جدید تری دارن و اپدیت ترن. و اینکه هر سوالو اشتباه میزنین اول مراجعه کنین به کتاب و کنکاش کنین چرا غلط زدین مشکل از چی بوده نه اینکه زود برین سراغ پاسخنامه

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بازم سوالی داشتین بپرسین خوشحال میشم بتونم کمکی کنم

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من نظرم اینه شما تا دیر نشده یه دبیر رو برای خودتون انتخاب کنین. ببینین زیست مهم ترین درس دانش اموز تجربیه و باید روش سرمایه گذاری کنه. بعدش از کتاب تک پایه های خیلی سبز شروع کنین. من میکرو و ای کیو و کتابای دیگه رو تو این برهه پیشنهاد نمیکنم. میکرو کتاب خوبیه ولی سنگینه ای کیو هم ترکیبیه. شما تک پایه رو کار کنین تابستون ای کیو رو بزنین که هم براتون مرور بشه هم یه منبع پیشرفته کار کردین. البته من پیشنهادم اینه شما یه منبع کار کنین و بعدش بجای منبع دوم از ازمونا استفاده کنین که ایده های جدید تری دارن و اپدیت ترن. و اینکه هر سوالو اشتباه میزنین اول مراجعه کنین به کتاب و کنکاش کنین چرا غلط زدین مشکل از چی بوده نه اینکه زود برین سراغ پاسخنامه
      سلام دوباره.
      ببینید من فکر نکنم مشکل من از دبیر باشه حداقل ، اما تو مفهوم شاید مشکل داشته باشم . دبیر مدرسه خودمون از بهترین دبیر های استان خودمونه و من واقعا باهاش میتونم ارتباط برقرار کنم و سبک تدریسشون هم دوس دارم چون هم تستی کار میکنن و هم تشریحی . بگذریم .
      سر آزمون یک سری نکات از دستم درمیره با اینکه بارها مرورشون کردم ، مثلا اینکه اگه یه سلول دو هسته داشته باشه میتونیم بگیم این سلول بیشتر از ۴۶ کروموزوم داره .
      یا اینکه متن صریح کتاب رو که میگه درخت زیتون هم ۴۶ کروموزوم داره رو هم سر آزمون از یادم نمیره ها ، ولی اون موقع که بهش احتیاج دارم تو ذهنم ظاهر نمیشه . وقتی که میام خونه و سوال ها رو با خیال راحت بررسی میکنم تازه اون نکته هایی که سر آزمون تو ذهنم فید شده بود یادم میاد ، البته بهتره بگیم اون موقع میاد جلو ذهنم ، چون من به معنا واقعی کلمه سعی کرده بودم متن کتاب رو حفظ کنم .
      مشکلم اینکه اون نکته ای که من بهش نیاز دارم تا تست رو حل کنم توی اعماق ذهنم دفن شده انگار . با اینکه حداقل بیشتر از ۳ بار مرورشون کردم...

دوباره تشکر میکنم بخاطر وقتی که میذاری

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Iruka نمایش پست ها
      سلام
      برای هر ازمون از چند تا کتاب استفاده کن

اول اینکه درسنامه خوندن واقعا سمه
      اول کتاب رو بخون
      برو تست بزن ترجیحا میکرو گاج
      بعدش اشتباهات رو از رو کتاب تحلیل کن
      تست خیلی سبز بزن
      باز هم اشتباهات رو تحلیل کن اول از روی کتاب بعدش پاسخنامه رو بخون
      یک دور هم کتاب رو از روش بخون و شکلا رو چک کن ( در حد نیم ساعت )

سه روز مونده به قلمچی و ... هم از ایکیو یا پینوکیو تستای اون مبحث یا گفتار رو حل کن و تحلیل کن
      پنجشنبه هم ماز رو جواب بده خودت بعدش تحلیل کن همون پاسخنامه اشو بخون فقط

صبح هم برو قلمچی بده

اینو امتحان کردی؟
      یبار اینجوری بخون نتیجه رو بهم بگوووو
      سلام .
      روش مطالعه خودم هم تقریبا همینه و انگار برای من جواب نمیده
      مشکل اصلی من یه چیز دیگس که تو پیام بالایی همین پیام توضیح دادم
      در هر صورت ممنونم که وقت گذاشتی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن