خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 31
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Friedrich نمایش پست ها

فول در چه حد؟ در حد کنکور که آدم بره کلی تست قرابت و ارایه و دستور بزنه؟ شاید هم من بد منظورم رو رسوندم، من منظورم این نبود کسی که یه استعاره ساده رو نمیتونه از تشبیه تفکیک کنه و خب پایه اش داغونه، شروع کنه درس به درس بخونه، من حرفم اینه این استادا همشون تو دوران کنکور عمومی موندن! وگرنه کاملا مشخصه تو امتحان نهایی درس به درس خوندن خیلی اهمیتش بیشتره، چرا؟ چون تو کنکور عملا ابیات قرابت و آرایه و دستور خارج کتاب هستند خب اینجا باید کسی که میخواد ادبیات رو بالا بزنه بره برای تک تک قرابت و آرایه و دستور کلی تست بزنه و آموزش ببینه تا بتونه آرایه اون شعری که بار اول سر جلسه دیده تشخیص بده ولی تو امتحان نهایی ابیات کلا داخل کتاب ازشون سوال میاد و خب اینجا درس به درس خوندن اهمیتش ویژه تره و باید تک تک ابیات و نثرهای کتاب رو مفهومش و معانی و آرایه ها و نقش های دستوریشونو جویید
      نه اونقدرام نیازی نیست منظورم این بود که مثلا قرار نیست تو درس یک اولین ارایه و نکته دستور رو یاد بگیرید و تو درسای بعدی موارد دیگه رو
      درحالی که برای لغت املا حفظ شعر و مفهوم و... باید درس به درس پیش رفت ،این دو مورد رو بهتره موضوعی کار کنید و روی متن هر درس بیاید نکات دستور و ارایه رو هم پیدا کنید .

راجب کنکور هم مشخصا چیزی خارج از کتاب نبود چ آرایه چ دستور و لغت و املا .اگه قرار باشه طرف نتونه معنی شعر کتابشو با معنی شعری که تاحالا نخوانده وفق بده یا آرایه مجاز رو تو بیت غیر درسی پیدا کنه
      عملا چیزی بار این آدم نیس.

از اساتید نهایی اطلاعی ندارم خودم با فرمول بیس میخونم فعلا
      هیچ جوینده ندانست که جای تو کجاست...

2. Top | #17
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط کاربر_ نمایش پست ها
      سلام
      کتاب نهایی زبان فرمول بیست بهتره یا ماجرای منو درسام
      فرمول بیست تو همه شون بهتر و سرتر کامل تره . عالیه واقعا .
      " دردا که بپختیم در این سوز نهان
      وان را خبر از آتش ما نیست که خامست "

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hosseyn نمایش پست ها
      فرمول بیست زبان تازگیا موجود شده
      اتفاقا الانم تو گاج مارکت دیدمش
      ولی خب درکل نهایی فکر نکنم اونقدر چیز هیولایی باشه که آدم بخواد وسواس بخرج بده تو منابع.
      فقط واسه ادبیات وسوسه شدم راه نهایی بگیرم نمیدونم چجور کتابیه. اون موضوعی های هامون سبطی کتابای خیلی خوبی بودن بخاطر همین گفتم شاید این کتابشم خوب باشه
      شما این کتابو دیدی؟
      احساس میکنم اون pdf نمونه صفحه هاش تو سایت کتاب فروشیا برای چاپ قدیمه حالا دقیق مطمئن نیستم. واسه همین میپرسم
      ادبیات رو حتما حتام حتما فرمو لبیست بگیر
      روشم یدونه دفترچه میدن که تمام دستور زبان رو داره
      سبطی فقط بلده مال خودش رو تبلیغ کنه
      کتابای نهاییش بر خلاق کتابای کنکورش ضعیف هستن

4. Top | #19
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      ای کاش یکی میومد استاد معرفی می کرد، کتاب نهایی کلا یکی دو تا بیشتر نیس و خب خیلیم فرقیی ندارن، ولی استادا از فن بیان گرفته تا شیوه تدریسشون متفاوته، خیلیاشونم اصلا تو همون خط کنکور تستی موندن و مثلا ادبیات هنوز هم موضوعی داره تدریس میشه درحالی که درس به درس خوندن برای امتحان تشریحی در اولویته
      کتابای نهایی بدون شک همه رو فرمول بیست بگیرید . همشون عالی ان و هیچ کم و کاستی ندارن
      سمت ماجرا من و درسام نرید ناقصه یکم
      مهروماه هم کتابای نهاییش خوبن ولی بازم فرمول بیست پیشنهادم هست
      ضعیف ترین کتاب فرمول بیست عربیش هست که اومن در مقام مقایسه با باقی کتابا یه سر و گردن بالاتره از باقیشون . ضمیمه های هایلایت و دفترچه هایی که همراه فرمول بیستا میدن واقعا عالی ان

در باره دبیر های نهایی هم

فیزیک رو یحیوی و یا نوکنده ببینید
      ریاضی رو کرمی ببینید
      شیمی رو حامد اسسماعیلی و یا فراهانی نهایی خوبی دارن . آقاجانی هم یدونه نردبام داره که اونم بدم نیست ولی کتاب درسی رو خوب بررسی نمیکنه . جبرئیلی هم خوبه
      زیست که کتاب رو بجوید و حنیف هم خوبه

فارسی رو باید سه قسمت کنید . ارایه ادبی / دستور زبان فارسی / بررسی کتاب درسی
      برای بررسی کتاب درسی که تمارین و معانی شهر و ....... است کتاب فرمول بیست بخونید و از فیلمای خود کتاب میتونید استفاده کنید
      برای ارایه های ادبی و دستور زبان در حد امتحان نهایی از کانالای تلگرام جعغری رو پیدا کنید که هم جزوه خوبی تنظیم کرده هم تدریس خوبی میکنه . برای دستور زبان میتونید از سایت آلا میثم حسین خانی رو ببینید که از ششم دبستان دستور زبان رو تدریس کرده برای کنکور در قسمت ادبیات موضوعی کنکور . میتونید قسمتهای دستور زبانش رو ببینید اگر خیلی ضعیف هستید . کتاب فرمول بیست یه کتابچه همراه داره که کل دستور زبان رو از صفر تا صد نهایی نوشته توش و عالیه . میثم حسین خانی تو تلگرام و سایت الا یه همایش دستور زبان داره که میتونید اون رو هم ببینید و کامل دستور رو میگه. جزوه ش هم عالیه

غربی رو فلاح و دیگر هیچ
      زبان انگلیسی رو مفتون خوبه و زینعلی برای نهایی . زینعلی کامل تره
      دینی رو فکری عالی تدریس میکنه ولی میتونید از کتاب فرمول بیست هم استفاده کنید

هویت اجتماعی و سلامت بهداشت هم فرمول بیست بگیرید 20 میگیرید مطمئن باشید .

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      برای دروس عمومی چقدر به پایه پرداخته میشه یا خوندن کتب دوازدهم کفایت میکنه
      جبر یا اختیار

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

لغت و مفهوم و معنی شعر و نثر ۱۸ تا درس شب امتحان جمع نمیشه، بعدش هم موضوعی خوندن ادبیات حتی در سخت ترین امتحان نهایی اون پیچیدگی کنکور رو نداره که گزینه ها و مثال های آرایه و قرابت کلا اشعار خارج کتاب باشند
      لغت یک موضوع و مفهوم یک موضوع و شعر حفظی و تاریخ ادبیات هم یک موضوع. اینها رو در طول سال موضوعی بخون. منظورم این نیست که براشون تست فضایی و سخت حل کنی. منظورم اینه که در کنار هم بخون. مثلا اگه لغات چند درس رو کنار هم و موضوعی حفظ کنی، توی امتحان که سوالات از چندین درس میاد، راحت تر میشه جواب داد.
      البته ذات امتحان نهایی زبان، موضوعی هست. اینکه ریدینگ و رایتینگ و لیسنینگ و... رو درس به درس آموزش ببینید و سوال حل کنید، من اصلا نمیدونم چطور ممکنه؟
      کاملا موافقم که هیچ کدوم از درسها رو چه درس به درس چه موضوعی، اگر بار اول شب امتحان بخونی، نمره مناسبی بدست نمیاد. من قدیمها که کنکور دادم(دوره اول حکومت دکتر پورعباس)، بیت‌های خارج از کتاب، تازه تو کنکور باب شده بود. میگفتن که باید مفاهیم کتاب رو بلد باشی و روی بیتها پیاده کنی. الان هم ممکنه این کار رو با نهایی بکنن. البته هر کس اون طوری که یاد میگیره باید بخونه و فقط یک روش وجود نداره.

در مورد اینکه فقط دوازدهم خوندن کافی هست یا نه، اصلا کافی نیست. بجز اسلوب معادله، همه بقیه آرایه ها از پایه است. ۷۵ درصد دستور فارسی از پایه است. بخشی از سوالات گرامر زبان از پایه هست. بیشتر سوالات قواعد عربی مثل تحلیل صرفی و محل اعرابی از پایه هست. اگر سوالات ۳ سال اخیر ترجمه عربی امتحان نهایی رو نگاه کنید، چند موردش جملات کتاب دهم یا یازدهم هستن(که البته لغاتش توی دوازدهم موجود بوده) که یعنی فن ترجمه رو از هر ۳ سال باید موضوعی بخونی. ریاضی هم پیش نیاز از پایه داره، مثل تابع و قدرمطلق و اتحاد و مثلثات و... . شیمی هم استوکیومتری و محلولها و گروههای عاملی رو از پایه باید بلد باشی و سوال مستقیم در نهایی داره. بقیه درسها فقط دوازدهمش کافیه.

کلاس دروس اختصاصی به نظرم برای نهایی لازم نیست. برای کنکور بخون، یک ویدیوی حل سوال تشریحی هم از آپارات ببینی کافیه.
      معلم برای دروس عمومی هم اینها رو پیشنهاد میکنم:
      ادبیات: شاهین زاد / جعغری
      عربی: رمضانی
      دینی: خودخوان اگه نتونستی » فکری
      زبان: کیاسالار
      هویت و سلامت: ماز پارسال یک جلسه همایش گذاشت که خیلی بیخود و نامناسب و بی توجه به سختی سوالات نهایی بود. موسسه دیگه ای برای این ۲ درس نمیشناسم.
      ویرایش توسط Mazaheri : 13 دی 1402 در ساعت 15:28

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mazaheri نمایش پست ها
      لغت یک موضوع و مفهوم یک موضوع و شعر حفظی و تاریخ ادبیات هم یک موضوع. اینها رو در طول سال موضوعی بخون. منظورم این نیست که براشون تست فضایی و سخت حل کنی. منظورم اینه که در کنار هم بخون. مثلا اگه لغات چند درس رو کنار هم و موضوعی حفظ کنی، توی امتحان که سوالات از چندین درس میاد، راحت تر میشه جواب داد.
      کاملا موافقم که هیچ کدوم از درسها رو چه درس به درس چه موضوعی، اگر بار اول شب امتحان بخونی، نمره مناسبی بدست نمیاد. من قدیمها که کنکور دادم(دوره اول حکومت دکتر پورعباس)، بیت‌های خارج از کتاب، تازه تو کنکور باب شده بود. میگفتن که باید مفاهیم کتاب رو بلد باشی و روی بیتها پیاده کنی. الان هم ممکنه این کار رو با نهایی بکنن. البته هر کس اون طوری که یاد میگیره باید بخونه و فقط یک روش وجود نداره.

در مورد اینکه فقط دوازدهم خوندن کافی هست یا نه، اصلا کافی نیست. بجز اسلوب معادله، همه بقیه آرایه ها از پایه است. ۷۵ درصد دستور فارسی از پایه است. بخشی از سوالات گرامر زبان از پایه هست. بیشتر سوالات قواعد عربی مثل تحلیل صرفی و محل اعرابی از پایه هست. اگر سوالات ۳ سال اخیر ترجمه عربی امتحان نهایی رو نگاه کنید، چند موردش جملات کتاب دهم یا یازدهم هستن(که البته لغاتش توی دوازدهم موجود بوده) که یعنی فن ترجمه رو از هر ۳ سال باید موضوعی بخونی. ریاضی هم پیش نیاز از پایه داره، مثل تابع و قدرمطلق و انحاد و مثلثات و... . شیمی هم استوکیومتری و محلولها و گروههای عاملی رو از پایه باید بلد باشی و سوال مستقیم در نهایی داره. بقیه درسها فقط دوازدهمش کافیه.

کلاس اختصاصی به نظرم برای نهایی لازم نیست. برای کنکور بخون، یک ویدیوی حل سوال تشریحی هم از آپارات ببینی کافیه.
      هویت و سلامت: ماز پارسال یک جلسه همایش گذاشت که خیلی بیخود و نامناسب و بی توجه به سختی سوالات نهایی بود. موسسه دیگه ای برای این ۲ درس نمیشناسم.
      سلام خیلی ممنون از توضیحاتتون
      من یهس وال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید .

توی دروسی مثل ادبیات و زبان انگیلیسی و عربی { بیشتر همون ادبیات و عربی منظورم هست }
      دونستن لغات اخر کتاب درسی کفایت میکنه؟؟
      و این لغات اخر کتاب رو فقط دوازدهمش رو باید بلد باشیم و یا دهم و یازدهم رو هم بلد باشیم باید؟؟
      برای زبان میدونم که نیاز هست هر سه سال و حتی هفتم و هشتم هم باید بلد بود اما فارسی و عربی رو نمیدونم لغات و معانی دهم یازدهم نیاز هست یا نه و اینکه فقط لغات اخر کتاب رو باید بلد باشیم یا تمام لغات متن کتاب رو ؟؟

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Joseph_ نمایش پست ها
      سلام خیلی ممنون از توضیحاتتون
      من یهس وال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید .

توی دروسی مثل ادبیات و زبان انگیلیسی و عربی { بیشتر همون ادبیات و عربی منظورم هست }
      دونستن لغات اخر کتاب درسی کفایت میکنه؟؟
      و این لغات اخر کتاب رو فقط دوازدهمش رو باید بلد باشیم و یا دهم و یازدهم رو هم بلد باشیم باید؟؟
      برای زبان میدونم که نیاز هست هر سه سال و حتی هفتم و هشتم هم باید بلد بود اما فارسی و عربی رو نمیدونم لغات و معانی دهم یازدهم نیاز هست یا نه و اینکه فقط لغات اخر کتاب رو باید بلد باشیم یا تمام لغات متن کتاب رو ؟؟
      برای عربی فکر کنم دیگه لغت‌نامه آخر کتاب وجود نداره. همه لغات داخل کتاب دوازدهم رو باید بلد باشید و همون کفایت میکنه. لازم نیست لغت دهم و یازدهم بخونید.
      توی زبان همون طور که گفتید، باید از هفتم به بعد رو بلد باشید. برای طراح مهم نیست که مثلا کلمه blackboard توی کتاب دوازدهم نیومده، میگه باید از سالهای قبل بلد میبودید. البته سوال مستقیم، فقط از کلمات دوازدهمه. کلمات دهم و یازدهم درون جملات و ریدینگ و... توی امتحان میاد.
      ادبیات، سوال «معنی واژه» از کلمات آخر کتاب و از کلماتی که آخر هر درس توی قلمروها معنیش رو پرسیده، سوال میاد؛ که باید همه معانی یک واژه رو بلد باشید ، مثلا همین خرداد ۱۴۰۲ پرسید که کدام مورد معنی کلمه «سامان» نیست و باید همه معانی رو بلد می بودید. توی سوالات «بازنویسی شعر و نثر به فارسی روان» از همه کلمات داخل متن درس ها سوال میاد، که فقط کافیه معنی واژه در همون جمله رو بلد باشید، معانی اضافه تر لازم نیست. واژگان دهم و یازدهم هم لازم نیست.

پ.ن. تاریخ ادبیات از کل کتاب هست و فقط آخر درس ها نیست. مثلا خرداد نویسنده ی بینوایان رو پرسیده که توی صفحه ۶۳، داخل متن درس پاریز تا پاریس جوابش رو نوشته.
      ویرایش توسط Mazaheri : 13 دی 1402 در ساعت 16:04

9. Top | #24
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      برای عربی فکر کنم دیگه لغت‌نامه آخر کتاب وجود نداره. همه لغات داخل کتاب دوازدهم رو باید بلد باشید و همون کفایت میکنه. لازم نیست لغت دهم و یازدهم بخونید.
      توی زبان همون طور که گفتید، باید از هفتم به بعد رو بلد باشید. برای طراح مهم نیست که مثلا کلمه blackboard توی کتاب دوازدهم نیومده، میگه باید از سالهای قبل بلد میبودید. البته سوال مستقیم، فقط از کلمات دوازدهمه. کلمات دهم و یازدهم درون جملات و ریدینگ و... توی امتحان میاد.
      ادبیات، سوال «معنی واژه» از کلمات آخر کتاب و از کلماتی که آخر هر درس توی قلمروها معنیش رو پرسیده، سوال میاد؛ که باید همه معانی یک واژه رو بلد باشید ، مثلا همین خرداد ۱۴۰۲ پرسید که کدام مورد معنی کلمه «سامان» نیست و باید همه معانی رو بلد می بودید. توی سوالات «بازنویسی شعر و نثر به فارسی روان» از همه کلمات داخل متن درس ها سوال میاد، که فقط کافیه معنی واژه در همون جمله رو بلد باشید، معانی اضافه تر لازم نیست. واژگان دهم و یازدهم هم لازم نیست.

پ.ن. تاریخ ادبیات از کل کتاب هست و فقط آخر درس ها نیست. مثلا خرداد نویسنده ی بینوایان رو پرسیده که توی صفحه ۶۳، داخل متن درس پاریز تا پاریس جوابش رو نوشته.
      دمت گرم داش . موفق باشی

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      البته ذات امتحان نهایی زبان، موضوعی هست. اینکه ریدینگ و رایتینگ و لیسنینگ و... رو درس به درس آموزش ببینید و سوال حل کنید، من اصلا نمیدونم چطور ممکنه؟

در مورد اینکه فقط دوازدهم خوندن کافی هست یا نه، اصلا کافی نیست. بجز اسلوب معادله، همه بقیه آرایه ها از پایه است. ۷۵ درصد دستور فارسی از پایه است. بخشی از سوالات گرامر زبان از پایه هست. بیشتر سوالات قواعد عربی مثل تحلیل صرفی و محل اعرابی از پایه هست. اگر سوالات ۳ سال اخیر ترجمه عربی امتحان نهایی رو نگاه کنید، چند موردش جملات کتاب دهم یا یازدهم هستن(که البته لغاتش توی دوازدهم موجود بوده) که یعنی فن ترجمه رو از هر ۳ سال باید موضوعی بخونی. ریاضی هم پیش نیاز از پایه داره، مثل تابع و قدرمطلق و اتحاد و مثلثات و... . شیمی هم استوکیومتری و محلولها و گروههای عاملی رو از پایه باید بلد باشی و سوال مستقیم در نهایی داره. بقیه درسها فقط دوازدهمش کافیه.

کلاس دروس اختصاصی به نظرم برای نهایی لازم نیست. برای کنکور بخون، یک ویدیوی حل سوال تشریحی هم از آپارات ببینی کافیه.
      سلام
      ببخشید من همش وقتتون رو می‌گیرم.
      گفتین زبان رو موضوعی خوندین میشه بگین چطور و از چه منابعی خوندین

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کتابای نهایی بدون شک همه رو فرمول بیست بگیرید . همشون عالی ان و هیچ کم و کاستی ندارن
      سمت ماجرا من و درسام نرید ناقصه یکم
      مهروماه هم کتابای نهاییش خوبن ولی بازم فرمول بیست پیشنهادم هست
      ضعیف ترین کتاب فرمول بیست عربیش هست که اومن در مقام مقایسه با باقی کتابا یه سر و گردن بالاتره از باقیشون . ضمیمه های هایلایت و دفترچه هایی که همراه فرمول بیستا میدن واقعا عالی ان

در باره دبیر های نهایی هم

فیزیک رو یحیوی و یا نوکنده ببینید
      ریاضی رو کرمی ببینید
      شیمی رو حامد اسسماعیلی و یا فراهانی نهایی خوبی دارن . آقاجانی هم یدونه نردبام داره که اونم بدم نیست ولی کتاب درسی رو خوب بررسی نمیکنه . جبرئیلی هم خوبه
      زیست که کتاب رو بجوید و حنیف هم خوبه

فارسی رو باید سه قسمت کنید . ارایه ادبی / دستور زبان فارسی / بررسی کتاب درسی
      برای بررسی کتاب درسی که تمارین و معانی شهر و ....... است کتاب فرمول بیست بخونید و از فیلمای خود کتاب میتونید استفاده کنید
      برای ارایه های ادبی و دستور زبان در حد امتحان نهایی از کانالای تلگرام جعغری رو پیدا کنید که هم جزوه خوبی تنظیم کرده هم تدریس خوبی میکنه . برای دستور زبان میتونید از سایت آلا میثم حسین خانی رو ببینید که از ششم دبستان دستور زبان رو تدریس کرده برای کنکور در قسمت ادبیات موضوعی کنکور . میتونید قسمتهای دستور زبانش رو ببینید اگر خیلی ضعیف هستید . کتاب فرمول بیست یه کتابچه همراه داره که کل دستور زبان رو از صفر تا صد نهایی نوشته توش و عالیه . میثم حسین خانی تو تلگرام و سایت الا یه همایش دستور زبان داره که میتونید اون رو هم ببینید و کامل دستور رو میگه. جزوه ش هم عالیه

غربی رو فلاح و دیگر هیچ
      زبان انگلیسی رو مفتون خوبه و زینعلی برای نهایی . زینعلی کامل تره
      دینی رو فکری عالی تدریس میکنه ولی میتونید از کتاب فرمول بیست هم استفاده کنید

هویت اجتماعی و سلامت بهداشت هم فرمول بیست بگیرید 20 میگیرید مطمئن باشید .
      سلام
      وقتتون به خیر
      من برای ادبیات، راه نهایی گرفتم؛ تفاوت فاحشی دارن؟

12. Top | #27
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Dreamer_ نمایش پست ها
      سلام
      وقتتون به خیر
      من برای ادبیات، راه نهایی گرفتم؛ تفاوت فاحشی دارن؟
      همونو بخون . ولی فرمول بیست بهتره صد در صد .

هیچکدوم از کتابای نهایی سبطی و دست و اندر کارانش توصیه نمیشه گول تبلیغات سبطی رو که با لفظ بچه های نازنینن محصولاتش رو میکنه تو پاچه مردم نخورید

13. Top | #28
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط کاربر_ نمایش پست ها
      سلام
      کتاب نهایی زبان فرمول بیست بهتره یا ماجرای منو درسام
      سلام وقت بخیر
      به طور کلی من منبع فرمول بیست رو بهتون پیشنهاد میکنم
      تنها مزیت ماجرای من و درسام دوره کلمات و گرامرهای سال های دهم و یازدهم در بخش مقدمش هست که میتونید پی دی افش رو از تلگرام به صورت رایگان دانلود و مطالعه کنید

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      همونو بخون . ولی فرمول بیست بهتره صد در صد .

هیچکدوم از کتابای نهایی سبطی و دست و اندر کارانش توصیه نمیشه گول تبلیغات سبطی رو که با لفظ بچه های نازنینن محصولاتش رو میکنه تو پاچه مردم نخورید
      سلام
      برای زبان من دیپلم زبان دارم کتاب و قواعدش که خب بلدم نمرات زبانم ۲۰ بود حتی شبه نهایی که استان گرفت
      ب نظرتون لازمه برم کتاب بگیرم یا نهایی های قبلی حل کنم کفایت میکنه
      چون حجم فرمول ببست هم زیاده

15. Top | #30
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      واقعا نمیفهمم لازمه برای امتحانای نهایی کلاس بری؟ یا کتاب بخری؟ من هیچوقت برا عمومیا نه کتاب گرفتم نه کلاس رفتم ولی امسال یه جو ترسناکی افتاده...حتی برای عربی و دینی هم کلاس میرن البته برای زبان و ادبیاتم که شده باید کتاب بگیرم ولی برام سواله با اکتففا به کتاب نمیشه بیست شد؟ درصورتی ککه شب امتحانی نخونده باشی؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 11 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 11 مهمان)