خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

یه سوال از کسایی که آزمون های کانون رو شرکت میکنند

سلام
      ابتدا توضیح بدم که من خودم گزینه 2 هستم و توی سایت کانون در مورد مهندسی نفت چیزهایی رو دیدم که میخواستم برام توضیح بدید :
      این جدول های زیر براساس کنکور 91 است :

سوالام ایناست :
      اولا این که با توجه به اینکه این اطلاعات مال سال 91 هست الان هم میشه بهش اطمینان کرد؟
      من منطقه ی 1 هستم و طبق جدول اول اگر تراز من 6500 شود میتونم توی اون دانشگاه رشته ی مهندسی نفت رو بخونم ..... درسته؟
      منظورش از اون بالا که نوشته کانونی های منطقه ی 1 و 2 برای قبولی در این دانشگاه حداقل به چند تا از 10 تا پاسخ داده اند چیه؟
      با تراز 6500 تقریبا رتبت توی کنکور چند میشه؟

ممنون از همگی
      موفق و پیروز باشید

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات

سلام
      راستش من فقط میخاستم یه چیزی بگم!
      پارسال برا پرستاری زده بود پایین ترین ترازش 5300 هم گرفته! من ترازم تو زیر گروه1 شد 6100! با اختلاف قبول نشدم!!
      برا خودم هم عجیب بود چون رتبم به پرستاری نمیخورد ولی ترازم یهو اومده بود 6100! خودم هنوز نفهمیدم!!
      تراز همون نمره کل هست دیگه! تو کارنامه کنکور چیزی به اسم تراز نمینویسن!

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_R نمایش پست ها

سلام
      راستش من فقط میخاستم یه چیزی بگم!
      پارسال برا پرستاری زده بود پایین ترین ترازش 5300 هم گرفته! من ترازم تو زیر گروه1 شد 6100! با اختلاف قبول نشدم!!
      برا خودم هم عجیب بود چون رتبم به پرستاری نمیخورد ولی ترازم یهو اومده بود 6100! خودم هنوز نفهمیدم!!
      تراز همون نمره کل هست دیگه! تو کارنامه کنکور چیزی به اسم تراز نمینویسن!
      وااااااااااااااااااای
      یعنی هیچ اطمینانی به این جدول ها نیست!!!!!!!!!!!!
      جای دیگه ای خبر دارید که به طور دقیق تر بگه

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dars khoon نمایش پست ها
      وااااااااااااااااااای

نه آخه نمیشه گفت اطمینان نیست خب آمار کانونه دیگه!
      ولی من ترازم 6100 شد هنوز برام سواله چرا نشد!! بازم شاید من اشتباه میکنم!
      ببین به نظر من کارنامه گویای همه چیزه! شما برو کارنامه های سراسری تو سایت کانون ببین.

5. Top | #5
      نفر برتر کنکور

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      دوستان! برادران!!
      تراز کانون با تراز کنکور فرق داره! مگه تو کنکور تا 15000 تراز بالا نمیره؟ خب حد تراز توی کانون هستش 9000(که عملا نایافتنیه!)
      براهمینه که اون تراز های 5800 و 6100 و غیره و ذلک! تراز های کانونیه برای مثال دانش آموزی که ترازش توی کانون میشه شیش و خورده ای تو کنکور تراز خیلی بالاتری میاره! اکی> ؟ سیستم ترازی کانون با کنکور فرق داره ولی گزینه 2 فک کنم شکل کنکوره

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

Angry

وااااااااااااااااااای
      همه چی به انتخاب رشته بستگی داره ... ممکنه 200 نفر اول تجربی بزنن پزشکی شیراز(مثلا) اونوقت اونی که 300 اورده میتونه پزشکی تهران بخونه ...
      شما درس بخون رتبه بیار .... با انتخاب رشته مناسب میتونی بهترین جا قبول شی ...
      مثلا امسال رتبه 2100 منطقه 2 نفت شیراز قبول شد ...
      یا 1100 منطقه 2 نفت ابادان قبول شد ...

جالبه بدونی دوست من رتبه 89 تجربی توی منطقه 2 اورد اما پزشکی تهران نشد چون رتبش تو کشور 283 شده بود و اخرین رتبه کشوری که رفته بود اونجا 261 بود ...
      خیلی ناراحت شدم ...

پس انتخاب رشته خیلی تاثیر گذاره

7. Top | #7
      vhd
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza.joon37 نمایش پست ها

همه چی به انتخاب رشته بستگی داره ... ممکنه 200 نفر اول تجربی بزنن پزشکی شیراز(مثلا) اونوقت اونی که 300 اورده میتونه پزشکی تهران بخونه ...
      شما درس بخون رتبه بیار .... با انتخاب رشته مناسب میتونی بهترین جا قبول شی ...
      مثلا امسال رتبه 2100 منطقه 2 نفت شیراز قبول شد ...
      یا 1100 منطقه 2 نفت ابادان قبول شد ...

جالبه بدونی دوست من رتبه 89 تجربی توی منطقه 2 اورد اما پزشکی تهران نشد چون رتبش تو کشور 283 شده بود و اخرین رتبه کشوری که رفته بود اونجا 261 بود ...
      خیلی ناراحت شدم ...

پس انتخاب رشته خیلی تاثیر گذاره
      حرفتون ایهام داشت.مگه رتبه کشوری تاثیر داره؟

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vhd نمایش پست ها
      حرفتون ایهام داشت.مگه رتبه کشوری تاثیر داره؟
      بله ...
      اینجور مواقع که دو طرف رتبه ی نزدیک به هم میارن و انتخاب رشته شون هم شبیه به همه دو چیز تاثیر داره برای وارد شدن به دانشگاه :
      1- معدل کتبی (تنها جایی که معدل تاثیر داره و بس ... بقیه همه کشکه)
      2- رتبه کشوری (که ملاک اصلی اینه ... بعد از اون معدل تاثیر داره)

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Edward نمایش پست ها
      دوستان! برادران!!
      تراز کانون با تراز کنکور فرق داره! مگه تو کنکور تا 15000 تراز بالا نمیره؟ خب حد تراز توی کانون هستش 9000(که عملا نایافتنیه!)
      براهمینه که اون تراز های 5800 و 6100 و غیره و ذلک! تراز های کانونیه برای مثال دانش آموزی که ترازش توی کانون میشه شیش و خورده ای تو کنکور تراز خیلی بالاتری میاره! اکی> ؟ سیستم ترازی کانون با کنکور فرق داره ولی گزینه 2 فک کنم شکل کنکوره
      ​ببخشید استاد!!! مطمئنی اینا تراز کانونه؟ ننوشته تراز کانون! نوشته تراز آخرین فرد قبولیه کانونی! در کنکور!
      در ضمن شما خیلی قاطع داری اظهار نظر میکنی! فکر کنم خود کانونی ها و گزینه 2 هم اینقدر قاطع نباشن!

10. Top | #10
      نفر برتر کنکور

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      آخه من این بحثو خیلی جاها شنیدم که اکثرا سر تراز کانونو کنکور اختلاف نظر داشتن! و الا قصد جسارت نداشتیم جناب!
      ولی در مورد اختلاف تراز میگم چند جا شنیدم و اون تراز هم "فکر" میکنم تراز کانونی باشه!

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Edward نمایش پست ها
      آخه من این بحثو خیلی جاها شنیدم که اکثرا سر تراز کانونو کنکور اختلاف نظر داشتن! و الا قصد جسارت نداشتیم جناب!
      ولی در مورد اختلاف تراز میگم چند جا شنیدم و اون تراز هم "فکر" میکنم تراز کانونی باشه!
      ببخشید من تند رفتم
      ​آره خب.اگه تراز کانونی باشه پس اشتباه از من بوده!چون امسال شوکه شدم وقتی قبول نشدم! اون زده بود 5300 من شدم 6100 ولی نشد!

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      ابتدا توضیح بدم که من خودم گزینه 2 هستم و توی سایت کانون در مورد مهندسی نفت چیزهایی رو دیدم که میخواستم برام توضیح بدید :
      این جدول های زیر براساس کنکور 91 است :

سوالام ایناست :
      اولا این که با توجه به اینکه این اطلاعات مال سال 91 هست الان هم میشه بهش اطمینان کرد؟
      من منطقه ی 1 هستم و طبق جدول اول اگر تراز من 6500 شود میتونم توی اون دانشگاه رشته ی مهندسی نفت رو بخونم ..... درسته؟
      منظورش از اون بالا که نوشته کانونی های منطقه ی 1 و 2 برای قبولی در این دانشگاه حداقل به چند تا از 10 تا پاسخ داده اند چیه؟
      با تراز 6500 تقریبا رتبت توی کنکور چند میشه؟

ممنون از همگی
      موفق و پیروز باشید
      اول بگم به هیچ وجه تراز خودتو با کانون مقایسه نکن چون گزینه2 از 12000 سنجیده میشه اما کانون از10000 تو کانون 100 هم که بزنی ممکنه ترازت 9000هم نشه!
      بعدم اینا نشون میده که کسایی که کانونی بودن با فلان تراز فلان رتبه رو اوردن ممکنه برای بقیه اینطوری نباشه
      اینا رو ببین:
      تخمین رتبه براساس کنکور سراسری 91

کارنامه کنکور - تخمین رتبه

چندتا از 10 هم یعنی از 10 تا سوال چندتارو درست زده مثلا 7تا از 10تا یعنی 70% و 5تا از 10تا یعنی 50%

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بچه ها اگه کسی کلا اطلاعاتی از رشته ی نفت آبادان داره بگه ؟ ...... قبولی با چه رتبه ای هست و چه ترازی ؟ و ....
      ممنون

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)