خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 85
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      اولا ممنون از تگ دوست عزیز زیرو { لاقل اسمت رو بگو لامصب}
      شش توصیه مهم میکنم که به نظرم هر کسی میدونه ولی دوباره تکرار بشه بهتره

1-زمان رو هیچوقت از دست نده!
      بیشتر توصیه همین هستش. شاید الان اهمیت زمان براتون خیلی ملموس نباشه ولی بعد از کنکور حتما به این نتیجه میرسید که زمان ارزشمندترین دارایی ممکن در سال کنکور هستش پس از همین الان شروع کنید . حتی با یک ساعت مطالعه!!! سال بعد همین موقع ها حتما با خودتون میگین کاش زودتر شروع کرده بودم مثل الان که میگید کاش از دهم و یازدهم خونده بودم و کاش از فروردین میخوندم و .... یه زمانی میرسه میگید کاش از 13 مزداد 1400 میخوندم

2-تمرین زیاد و تست زیاد
      اغلب بچه ها بعد از کنکور از اینکه چرا به اندازه کافی تست نزدن و تمرین نداشتن ناراحت هستند.برای همین تست و تمرین زیاد رو خیلی جدی بگیرید. تستهایی که خودتون میزنید تیپ سوالاهای متنوعی که خودتون حل میکنید. تلاش هایی که خودتون برای حل مسائل دارید . مهم ترین دلیل موفقیتتون توی سال کنکور هستند. رفقا هیچ چیزی جای تلاش کردن رو نمیگیره اون عقاید هوش و .. رو بریزید دور / شاعر میگه : عقل و همت ندانم که کدامین بهتر است / آنقدر دانم که همت هر که کرد از پیش برد

3-موسسات کنکوری و عدم کارایی
      کنکور امسال یعنی 1400 بیشتر از اینکه بچه ها رو غافلگیر کرد موسسات کنکور و مدرسین و مولفین کتب کمک اموزشی رو غافلگیر کرد . موسسه هایی که ادعا اینو داشتن که با ما به درصد های صد فکر کنید{زهی خیال باطل} اغلب بچه ها اعتراف کردند که فیلم فلان استاد کلاس های فلان موسسه و فلان سوالات اصلا به دردمون نخورد و فقط وقتمون رو گرفت . حتما تو انتخاب دبیر و موسسه تحقیق کنید و دقت زیادی داشته باشید تا وقتتون که بزرگترین دارایی شماست گرفته نشه سر تبلیغات پوچ بیزینس های کنکور

4-بازم گوشی و اینترنت!!!
      تو این سالها دیگه همه از اینکه چقدر گوشی و اینترنت میتونه برای یه کنکوری مضر باشه صحبت کرده اند ولی بازم یه عده سال کنکورشون رو به خاطر همین چیزای الکی و انجمن و گوشی و کامپیوتر و .... خراب میکنن . استفاده نکردن از گوشی و فضای مجازی اونم با وجود تدریس آنلاین و جزوه و پی دی اف و ...تقریبا میشه غیر ممکنه اونم در زمان کرونا ولی حتما برای استفاده از این ابزار برنامه ویژه داشته باشید و مدیریت کنید . سال کنکور رو به خاطر اینا از دست ندهید که بسیار پشیمان میشوید بعد کنکور

5-روابط عاظفی!!!
      واقعا چرا؟؟ چرا باز یه عده به خاطر یه احساس زودگذر میان با آیندشون بازی کنن؟؟؟ یه دو دوتا چهارتا کنید با خودتون . سال کنکور هیچ چیزی مخرب تر از داشتن یه رابطه احساسی و عشقولانه نیست. تنهایی و استرس و مشکلات خانوادگی و ترس و یا هر دلیل دیگری که باعث میشه به این سمت کشیده بشید رو از راه منطقی و اصولی حل کنید. نه راه ربه زدن به خودتون و خدای نکرده طرف مقابل که بد تر هم هست

6-آخرین چیز در آخر { به قول انگیلیسی ها The last but not the least } داشتن پیوستگی در سال کنکور و مطالعه پیوسته و مستمر
      یعنی میتونم بگم که مهم ترین مسئله و مشکل خیلی ها همینه . یه روز میخونن و عالی و روز بعدش هیچ . یه ماه عالی و یه هفته صفر و .... پیوستگی رمز ماندگاریه . دلیل پیشرفت هستش. پیوستگی یعنی مهم ترین عامل موفقیت در کنکور . اگر به دنبال موفقیت در کنکور هستید دو تا نکته رو فراموش نکنید اولینش داشتن پیوستگی و دومینش تلاش مداوم و قانع نبودن . همینا منجر به معجزه میشه اغلب بچه ها وسط راه خسته میشن و میبرن . موفقیت با کسایی هست که ایستادگی میکنن تا اخرش

دلایل دیگری هم مثل منابع و برنامه ریزی و آزمون و .... هم هست ولی به نظرم اینا مهم ترینشون بودن . موفق باشید
      " دردا که بپختیم در این سوز نهان
      وان را خبر از آتش ما نیست که خامست "

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تجربه دوساله من بهم میگه مرور نکردن و تست نزدن بزرگترین مشکله حتی اگه کلاس کنکور برید یا درسنامه بخونید تنها با تست زمان دار و تست آموزشی میتونین بفهمیم کجا مشکل دارین فکر کنم یه مشکل بزرگ دیگه تست زمان داره که اگه انجام ندین درصد کنکورتون خیلی کاهش پیدا می‌کنه ! اگه اشتباه گفتم بگین

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مرسی از تگ
      من ۶ ساله کنکور میدم نمیدونم بگم متاسفانه یا خوشبختانه ولی خب میتونم بگم ۴ تا از این کنکور ها در بدترین شرایط ممکن بودن . نمیتونم برای همه نسخه ثابتی بپیچم ولی اگر اگر در محیط و جو بدی زندگی میکنید یا تمام تلاشتون رو کنید از اون جو خارج بشید یا حداقل میزان تاثیر پذیری خودتون رو پایین بیارید و به صفر برسونید( نمیدونم چطوری ولی این کار رو برای خودتون و ایندتون انجام بدید)
      من دوست دارم به دو بازه ی زمانی برگردم
      یکی به زمان ۵ بهمن ۹۸ که قدرت این رو داشته باشم دوستای سمی رو از زندگیم بیرون کنم
      و یکی به آذر ۹۹ که وقتی کتاب های نظام جدید رو خریدم از همون اول روی درس های دینی و ادبیات فوکوس میکردم .
      و از همون اول با ساعت مطالعه ی بالا درس میخوندم چون از آذر تا بهمن روزی ۴ ساعت خوندم و بعد از اون روزی ۱۰ ساعت. الان مطمئنم اگر از همون اول روزی ۱۰ ساعت میخوندم نتیجه ام نصف میشد
      خواهش میکنم خوندن کتاب های غیر درسی رو متوقف کنید نگید نیم ساعته فلانه واقعا ذهنتون رو درگیر میکنه
      دو سال آخر اشتباهاتم به مرور کم تر بود ولی ۴ سال قبل خیلی خیلی درگیر مردم و حرفاشون و کارهاشون بودم و بسیار درگیر اخبار خواهش میکنم اگر حساس هستید شنیدن و خوندن اخبار رو هم بیخیال بشید یک سال هیچی از دنیا ندونید هیچی نمیشه باور کنید
      و باور کنید باور کنید هر چیزی که بخونید نتیجه میگیرید من تا پارسال فیزیک کنکورم پایین بود و به خودم گفته بودم من هوش فیزیک ندارم ولی امسال ۶ فصل خوندم فقط روی ۶ فصل کار کردم و امسال ۴۳ فیزیک زدم که شاید برای شما درصد پایینی باشه ولی واقعا برای من خیلی خوب بود
      به خودتون تلقین نکنید که درسی رو یاد نمیگیرید هر چیزی بخونید درصدش رو در کنکور میگیرید
      خیلی درگیر انتخاب استاد و منبع نشید همه ی اساتید و منابع خوبن اگر شما استفاده کنید و همه ی اساتید و منابع بدن اگر شما درس نخونید
      و اینکه مشاور واقعا نیازی نیست چون همین انجمن رو بالا پایین کنید به راحتی میتونید برنامه ریزی یاد بگیرید و در نهایت اگر دیدید مشکلی دارید مشاور بگیرید ولی همه چیز دست خودتونه
      و تست زیاد مثلا برای درس هایی مثل ریاضی و فیزیک بعد از یادگیری بیس اصلی کار اونم در زمان محدودی، سریع سراغ تست بزنید و نکات اصلی رو خودتون از تست یاد بگیرید
      ویرایش توسط Mohadeseh_b77 : 21 مرداد 1400 در ساعت 13:00

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام مرسی بابت تگ
      من انقدر امسال چالش داشتم که شبیه یه ادم معمولی کنکور ندادم
      ولی اشتباهاتی که کردم ممکنه به دردتون بخوره اول اینکه اگه برگردم به همه ی دوست و آشنا و فامیل به چشم دشمنایی نگاه میکنم که میخوان نزارن من درس بخونم حالا شاید از ۱۰۰ نفر یکی اینجوری شه ولی این جلوی خیلی چیزا رو میگیره دوم دوری از منابع پرحجم سوم انتخاب منابع با دقت بیشتریه من خواستم تو حواشی انتخاب منابع نرم ازونور افتادم بعضی منابعم واقعا خوب نبودن الان اگه برگردم pdf منابع رو دانلود میکنم یه مقداری میخونم بعد انتخاب میکنم و میخرم بعدی آزمون دادنه من بخاطر مجازی بودن ازمون ندادم گفتم تو خونه میزنم ولی همت نکردم معمولا تایم ازمونو میداادم به خوندن که اشتباه بود حالا اگه هزینه ی ازمونم نمیدین یه نفر باشه دقیقا فردای ازمون ازتون اون ازمونو بگیره بعد از اون مریضیامه وقتی مریض میشدم به زور درس میخوندم همین روند بیمار بودنمو طولانی میکرد مهم ترین قصیه هم پیوستگیه نزارین هیچی پیوستگی رو قطع کنه

الان یکم تو شوکم چیز دیگه ای یادم نمیاد اگه یادم اومد ویرایش میکنم
      به امید موفقیت همتون و به این امید که قدر این لحظاتتون رو بدونید

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      مطالب گفته شده در داخل این تاپیک هم مرتبط هستن = http://forum.konkur.in/showthread.php?threadid=76539

همچنین ممنون از کاربرایی که تجربیات و توصیه هاشون رو قرار میدن

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      مطالب گفته شده در داخل این تاپیک هم مرتبط هستن = http://forum.konkur.in/showthread.php?threadid=76539

همچنین ممنون از کاربرایی که تجربیات و توصیه هاشون رو قرار میدن
      خاک تو سرت که پ خ رو بستی یه پیام نمیشه بهت داد

از این لحاظ میگم که بالاخره این دوره زمونه به هیچ چی اعتباری نیست

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1376 نمایش پست ها

خاک تو سرت که پ خ رو بستی یه پیام نمیشه بهت داد

از این لحاظ میگم که بالاخره این دوره زمونه به هیچ چی اعتباری نیست
      بخدا تا همین چندساعت پیش باز بود

8. Top | #23
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

9. Top | #24
      rz1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      سلام من کلی حرف دارم اینجا بنویسم اما اجازه بدید انتخاب رشته ها فارغ بشم اینجا رو منفجر میکنم
      زندگی ی مجموعه ی منظم از بی نظمی هاست

ی مجموعه ی معقول از بی عقلی ها

له شده ، زیرِ پایِ عرفِ اجتماع

خوب ولی اشتباه

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      ممنون بابت تگ
      راستش حالم اصلا خوب نیس وضعیت بده و بعد یه هفته هنوزم با کارنامم کنار نیومدم . همش میگذره
      مینویسم شاید کمکی به بقیه کرد
      مسیر کلی کنکورتون به چه شکل بود؟
      دانش اموز درس خونی بودم دقیق تا سال سوم دبیرستان . تابستون هم عالی بود نتایج ازمون هم خوب .
      وسطا سال ناامید شدم چون رتبه ای که خواستم خیلی باهاش فاصله داشتم (بنظرم قبل امتحانا نوبت اول بود). گفتم سال بعد میخونم .
      کنکور 97 به بدترین شکل دادم سال 98 هم حوصله خوندن نبود هم به دلیل صحبت اطرافیان و هم اینکه دوستام جاهای خوب قبول شدن اون سال هم نتیجه نوسانی درس خوندن ها شد رتبه ای بدتر از سال قبل . به اجبار رفتم پیام نور و خب متاسفانه همش شک داشتم همینو ادامه بدم یا کنکور مجدد ؟ تا اینکه کنکور ثبت نام کردم و خب سرجلسه نرفتم .
      واسه کنکور امسال عربی و دینی و ادبیات به طور کامل و زیست(فقط دهم) خوندم. سرجلسه اتفاقی افتاد که خیلی هول شدم وناراحت . (حقیقتش انتظارشو نداشتم )

اگه برگردید به گذشته چه کارهایی رو انجام میدید و چه کارهایی رو انجام نمیدید ؟
      کارایی که میکنم:
      نت تعطیل
      سحرخیری
      تعیین هدف به طور واضح
      ازمون دادن
      زدن تست زیاد
      مشورت با فردی که واقعا سوادشو داشته باشه
      دوری از افراد ناامید
      کارایی که نمیکنم:
      ثبت نکردن دانشگاه و نخوندن رشته ای که هیچی ازش نمیفهمم

اشتباهاتی درطی این مسیر داشتید چه درسی چه غیردرسی چیا بودن ؟
      نقشه راه مشخصی نداشتم و خودم برنامه میریختم
      نا امیدی
      حرفمو محکم نمیزدم و همیشه کوتاه اومدم
      ازمون ندادن

کارها و تصمیمات و عادت هایی که براتون مفید بود و به پیشرفتتون کمک کرد چه چیزهایی بودن؟
      چیزی که واقعا مطمئنم درست بوده روش خوندنم بود.
      واس خوندن درسنامه به جا اینکه حفظ کنم همزمان با خوندن درسنامه توی برگه ای نکات رو مینوشتم . نوشتن خیلی کمک به یادگیری میکرد
      واسه زیست هم بیشتر خوندم و تست نزدم . بعد اتمام هر بخش هم واسه خودم توضیح میدادم.

+ هر چند مطمئن بودم امسال
      نتیجه میگیرم اما نشد

+ بنظرم اکثرا فکر میکنن یه سری کارای روتین مثله نت و برنامه و منابع باعث میشه ادم نتیجه نگیره خب درسته ولی اینا یه بخششه .
      بخش عمدش مسائل روانی و عدم خوشناسی هست .
      شک و تردید -عدم اعتماد به نفس - عدم شناخت خودمون و نا امید بودن میتونه به بدترین شکل ممکن یه کنکوری رو نابود کنه .

ویرایش توسط ha.hg : 17 مرداد 1400 در ساعت 00:01

11. Top | #26
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام)
      راستش بنظرم خیلی زوده چیزی بخوام بگم ولی من امسال فهمیدم ک هرچی ب کنکور نزدیک میشی اون باورو ایمانی ک ب خودت داری مهم ترین فاکتور موفقیته
      و اینکه انرژی درس خوندنو تقسیم کنین توطول سال:/ن اینکه یهو انفجاری بخونین بعد موتورتون خاموش شه:/
      وهیچوقت هیچوقت ب این فکر نکنین که فلان درسم میتونه درصد کم اونیکی درسو جبران کنه:/من امسال روریاضی حساب کرده بودم چون فیزیکو شل گرفتم اخرا...تاثیرشم دیدم واقعا:/هم ریاضیم هم فیزیکم خراب شد تقریبا:/
      اگه ب عقب برمیگشتم ساعت مطالعه روملاک نمیذاشتم:/رو کیفیت کار میکردم...
      و سوالای هرآزمونی ک شرکت میکنین تک ب تک بررسی کنین)موفق باشین همگی

12. Top | #27
      B.R
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ببخشید اگه سوالم بی ربطه
      ویرایش انتخاب رشته معمولا کیا میاد ؟؟؟؟

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط B.R نمایش پست ها
      ببخشید اگه سوالم بی ربطه
      ویرایش انتخاب رشته معمولا کیا میاد ؟؟؟؟
      همین الان فعاله توی همون صفحه ی اصلی انتخاب رشته سمت راست نوشته ویرایش.

14. Top | #29
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemehiyy نمایش پست ها
      سلام

۱.خودباوری و عزت نفسم رو حفظ میکردم.
      ۲.دورمو با منابع مختلف پر نمیکردم،از یکی شروع میکردم و ادامه اش میدادم.
      ۳.آزمون آزمایشی شرکت میکردم.
      ۴.سر چیزای کوچیک جا نمیزدم.
      ۵.با آدمهای اطرافم کمتر بحث میکردم.
      ۶.از ساعت مطالعه کم شروع میکردم و تدریجی زیادش میکردم.
      ۷.تستها رو هدفمند میزدم.
      ۸.پیشگیری بهتر از درمانه،خب یعنی چی...یعنی اینکه؛برای مهمونی ها یا مجالس قبلش زمان مشخص میکردم و همه روزم رو از دست نمیدادم.
      ۹.به حرفای منفی توجه نمیکردم.
      ۱۰.یه تفریح یا ورزش تو روز برای خودم میزاشتم.
      ۱۱.محدود کردن مجازی ممکنه نتیجه عکس بده...کنترلش میکردم.
      ۱۲.مغزم رو با فکرای پوچ پر نمیکردم‌ و با آدمای منفی قطع ارتباط میکردم.
      ۱۳.درسها رو درست و به موقع مرور میکردم.
      ۱۴.به دوران جمع بندی بیشتر توجه میکردم.
      ۱۵.ساعت خوابم رو تنظیم میکردم.
      ۱۶.بیشتر تلاش میکردم.
      ۱۷.و به تاپیک زیرونامه و مصاحبه ها بیشتر عمل میکردم

**یه نکته اینکه،ما آدما تا چیزی رو خودمون به شخصه تجربه نکنیم بهش باور نداریم،شماهایی که این تاپیک رو میخونین اینجور نباشین قبل از وقوع حادثه بفکر باشین تا رستگار بشین
      ممنون بابت تگ
      حرفای این دوست عزیز درست همونی بود که می خواستم بگم.
      یه چیزیم اینکه هیچ وقت خودتونو گول نزنید وقتی درس نخوندید الکی بهونه نیارید که فلان شد بهمان شد (داش من ما خودمون ختم بهونه درست کناییم) به درک که امروز با خانوادت دعوا کردی به درک که برقا رفت نتونستی سر ساعت فیلمای آموزشیتو ببینی حرفم اینکه هیچ وقت به خودت دروغ نگو تو بی مسئولیت بودی همین.
      اینو اون عقبه ذهنت داشته باش که اگه می خواستی می تونستی درستو بخونی آره دوست عزیز.
      توی این مسیرم یاد گرفتم که هوش ذاتی چرته کسی تو کنکور موفق میشه که:اراده+روش درست+امید+پشتکار و پشتکار و پشتکار داشته باشه
      وسلام شد تامام
      البته ببخشید اگه لحنم یکمی تند بود(الفرار)
      ویرایش توسط Brice😁 : 18 مرداد 1400 در ساعت 01:53

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      ممنون از دکتر زیرو دوست داشتنی بابت تگ
      من سرگشت جالبی دارم . سال اول کنکورم در سال ۹۹
      ، ۲ تا عمل جراحی سنگین داشتم و به افسردگی شدید هم مبتلا بودم و قرص میخوردم. اون سال چیز خاصی نخوندم و رتبه ام شد ۲۶۰۰۰ منطقه.
      پس سال اول که هیچی. انگاری که امسال
      ، اولین کنکور من بوده است

در کنکور سال دومم (یعنی امسال) رتبه ام ۳۵۰۰ زیرگروه یک در منطقه ۳ و ۳۵۸۰ زیرگروه ۲ در منطقه ۳ شد.
      بزرگترین ضربه ای که من خوردم از کانال های تلگرامی بود. وقتی شما کلیپ های تدریس اکثر معلم ها رو داشته باشی . وسوسه میشی که بیشترشون رو ببینی. من در هر درس تدریس۲ تا ۳ معلم رو دیدم و اون قدری که باید تست میزدم نزدم
      دومین مورد هم ساعت مطالعه کم من بود. من روزی ۵ تا ۶ ساعت میخوندم و خودم رو با این موضوع گول میزدم که در عوضش دارم با کیفیت میخونم ولی بچه ها اصلا اصلا اشتباه من رو تکرار نکنید. درسته که کیفیت مهمه ولی کمیت هم خیلی مهمه.
      تراز من در قلمچی حدودا ۶۶۰۰ تا ۶۷۰۰ بود . یعنی شاید نتونستم به اندازه توان علمی خودم از کنکور نتیجه بگیرم اما خب اینا همش چرت و پرت های محض هستش که بعد از کنکور در فکر هر کنکوری میاد. یعنی حتی رتبه ۲ کشور هم میگه چرا من رتبه یک نشدم. خود رتبه یک هم میگه که چرا تعداد ۱۰۰ هام بیشتر نشد و.... تا برسه به رتبه های سطح پایین مثل من.
      یه توصیه هم خدمت تون داشتم . اونم اینه که هرگز با رتبه های تک رقمی و دورقمی مشاوره نگیرید. اونا نمیدونن که ضعیف بودن پایه در یک درس یعنی چی
      ،
      اونا نمیدونن درجا زدن در یک درس یعنی چی
      ،
      اونا نمیدونن نیاز داشتن به معلم در یک درس یعنی چی و... . یعنی اونا نمی تونن افرادی مثل ما رو درک کنن . نتیجه اش هم میشه اینکه شما بعد از یه مدت . شروع میکنید به تغییرات در برنامه مشاورتون. از یه زمانی به بعد هم اصلا با برنامه مشاور جلو نمی ***
      اگه چیزی یادم اومد این پست رو ویرایش می کنم

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن