خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات

نیاز به راهنمایی دارم...کدام بازده بیشتری دارد؟؟

سلام دوستان وقتتون بخیر ممنون میشم تجربتونو در اختیارم بذارید
      5 سال از درس دور هستم و فقط یک فرصت دارم اون هم کنکور 1401 هستش و نمیخوام با ازمون خطا پیش برم
      به نظر شما از کلاس انلاین و دی وی دی موسسات استفاده کنم بازده بیشتری داره یا اینکه خودم با کتابای تست مطالعه کنم؟
      ایا واقعا روش ها و تکنیک های خاصی در کلاس های انلاین و دی وی دی ها هست؟
      اگه فکر میکنید کلاس بهتره چه اساتیدیو پیشنهاد میدید؟
      پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام. عزیز این فکر رو کلا فراموش کن که با تکنیک بخوای از پس کنکور بربیای. تکنیک و این حرفا برای سالای 90 91 92 بود دوران کویت کنکوریا بود.
      الان باید درسارو عمقی یاد بگیری. هر کجا ایراد داشتی تو سایت الا توضیحاتش هست. الکی هم پولتو صرف این موسسات نکن. نه کلاساشون نه همایش نه نکته تست و نه هر عنوان جیب خالی کن دیگه. موفق باشی

3. Top | #3
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirgd نمایش پست ها
      5 سال از درس دور هستم و فقط یک فرصت دارم اون هم کنکور 1401 هستش و نمیخوام با ازمون خطا پیش برم
      به نظر شما از کلاس انلاین و دی وی دی موسسات استفاده کنم بازده بیشتری داره یا اینکه خودم با کتابای تست مطالعه کنم؟
      سلام
      اگه انقد که میگین حساسه و جز 1401 فرصتی ندارید
      پیشنهاد من اینه اول از همه با یه مشاور اگاه جلو برید
      ایشون راهنماییتون بکنه
      هرچی جلوتر میرم بیشتر به این نتیجه میزسم کاش سال اول کنکورم مشاور داشتم ...
      درمورد دی وی دیو اینا بنظرم اکثر دی وی دی ها اشغالن
      نه که بد باشن و مفاهیم رو درست حسابی یاد ندن
      از نظر من دی وی دی دیدن و کلا فیلم ادم رو تنبل میکنه
      اعتماد بنفس کاذب میده به ادم که اون مطلبو بلده و خونده درصورتی که بجای اینکه 5 ساعت دی وی دی ببینه رو فصلی که زیادم سخت نیس بره به جاش درسنامه بخونه یه ساعت بعد 4 ساعت تست بزنه خیلی مفید تره.
      نه مرا حسرت به رگ ها می دوانید آرزویی خوش/نه خیال رفته ها میداد آزارم ...

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      همون ثبت نام تو کلاس آنلاینم این اعتماد به نفس کاذبو به آدم میده و باعث میشه خودتو بسپری به کلاس و کمتر درس بخونی بهترین راه درس خوندن اینه فکر کنی هیچی بجز ۸ تا کتاب درسی و ۸ تا کتابکمک آموزشی نداری انقدر بخون تا حداکثر مباحث هر درسو خودت یاد بگیری اونوقت اگه چند تا مبحث تو درسی بلد نبودی معلم خصوصی بگیر تو کمترین تعداد جلسات ممکن کارت راه بیوفته و بیخودی زمان و هزینت رو برای نشستن پای کلاس آنلاین یا تو ترافیک کلاس حضوری از دست نده زمان مهمترین فاکتور کنکوره قدرشو ندونی میشه مهمترین دشمنت تو کنکور

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      سلام
      تجربه ای ک از سال کنکورم پیدا کردم هترین کار اینه ک خودت بخونی و جاهایی رو ک مشکل پیدا کردی از کلاسا ببینی ی چیز دگ راجب دبیر حتی اگ بین ۱۰۰ نفر ۹۹ نفر گفتن فلان دبیر خوبه اصلا توجه نکن همین مسئله خیلی منو عقب انداخت
      دبیرای خوب از نظر خودم اگ لازم داشتی
      فیزیک یحیوی تنها کسی بود ک از کلاسش بهره بردم و واسم مفید بود
      شیمی برای پایه(دهم)چون خیلی پخش و پلاعه میگم وگرنه با وجود درسنامه مبتکران بهمن بازرگانی از نظر من نیازی ب کلاس نیست
      ریاضی ملاک پور
      زیست من خودم ماز میدیدم قبلا ولی خیلیا از حنیف عظیمی تعریف میکنن ب نظر من ادم بهتره بره کتابو بخونه حتی اگ نفهمید بره تست بزنه بعد با تست قشنگ میفهمه (کلاس واقعا زمان بره)
      عمومی نمی دونم اما دی وی دی عبدالمحمی گرفتم اصلا راضی نبودم
      راجب تکنیک با توجه ب زمانی ک داری رو درسا خوب مسلط شو و تست زیاد بزن اون موقع دگ خودت تکنیک میزنی اگ دنبال تکنیک معلما باشی هعی فک میکنی ک نکنه اون معلم تکنیک بهتری بگ و... (اشتباهی ک خودم کردم)
      ی بار ک با مشاورم صحبت می کردم گفت ک یکی از شاگرداش ک قبول شده میگفته ک واسه کنکور باید خیلی تست زد
      یکی دگ میگفته باید خوب فهمید میخواست بهم تفاوت نظر هارو بگ اما واقعا اینا هردوتاتشون ی چیزه ادم با تست زیاد خوب میفهمه (حداقل خودم ک این طوری بودم)
      موفق باشی

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام.
      قطع به یقین و بلاشک، تست و کتب آموزشی.
      کلا شما باید خودتون رو از دی وی دی و فیلم مستقل کنی. فقط تحت یک عنوان ببینی(چون وقت زیادی میگیرن):
      اول شما درسنامه رو میخونی، سعی میکنی کلیت بحث رو متوجه شی. بعد با تست مطلب رو برای خودت کامل تر جا میندازی(پس توی درسنامه نیاز نیست کلللل مطلب رو متوجه بشی، صرفا یه کلیاتی ازش کفاف میده. بقیه اش رو با تست راه میندازی)
      حالا یه وقتایی هست شما همون درسنامه هم متوجه نمیشی! خوب توضیح نمیده، یا هر دلیل دیگه ای. کُنتِرات متوجه نمیشی درسنامه رو.
      اون موقعس که فقط همون قسمتی که متوجه نشدی رو از فیلم میبینی.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کلا مقابل دی وی دی و کلاس آموزشی یه گاردی جدیدا همه میگیرن ولی توصیه من اینه اگه ‍‍بایه درسی خوبی ندارین استفاده کنین دور تند ببینین کنارشم تست بزنین.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگر مباحث رو فراموش کردین، اول باید تمرکزتون رو روی یادگیری درزمان کوتاه بذارید. اولئیتتون هم باید روی دروسی باشه که مهم ترن و خودتون هم قوی هستید توشون.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نسخه برا همه نپیچیم که بزن بشکون خودت رو جرر بده و کتاب فقط بخون!

لا اکراه المنابع ! به شخصه وقتی دارم با یه درسی از یک دبیر نتیجه بهتر میگیرم چه لزومی داره که بشینم کتاب بخونم؟ کتابی که یکسال گنگ منو نگه داشت و پشت کنکوریم کرد
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دی وی دی و کلاس یه چیزی در حده مدرسه اس
      اگر میدونی در حد کتاب و دیپلم هم بلد نیستی باید استفاده کنی ولی اگر میتونی با کتاب درسی الفت بگیری با درسنامه و دی وی دی وقتتو تلف نکن
      ولی اگر سطح متوسطی و کتابو بلدی نیازی نیس تست بزن

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      خلاصه بخوام بگم بهترین کار ترکیب این دو هست ، یعنی ترکیب کتاب های معتبر و خوب به همراه فیلم های آموزشی از اساتید خوب
      اما یک نکته وجود داره به نام ( زمان )
      ترکیب این دو زمان زیادی خواهد برد ، باید ببینید ایا انرژی و زمان استفاده از هر دو رو دارید یا نه
      نکته: فیلم های اموزشی به تنهایی کافی نیست ولی کتاب های آموزشی به تنهایی میتوانه کافی باشه ، شما هر چقدر هم فیلم ببینید باید کتاب تست بردارید و تست حل کنید پس یا باید فقط گزینه کتاب رو انتخاب کنید یا ترکیب هر دو رو ، اگر گزینه کتاب رو انتخاب کنید باید از کتابهایی برای دروس استفاده کنید که شامل درسنامه های خوبی هم باشن که جبران فیلم های آموزشی بشه. نهایت میتوانید برای بعضی مباحث خیلی مشکل از فیلم های آموزشی رایگان و غیر رایگان استفاده کرد

موفق باشی
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام خدمت شما

من نسخه کلی برای همه نمی دم. در مورد شما چون 5 سال دور بودید کلا بهتره برای هر درسی که واقعا در حد پایینی هستید رو از موسسه ای که بهترین آموزش رو در اون زمینه دادن استفاده کنید. حتی اگر بخواید می تونید از سایت آپارات بسیاری از آموزش ها رو رایگان ببینید یا حتی تلویزیون. اگر ساعت مطالعه تون بالا باشه مطالعه کتاب های خوب پیشنهاد بهتری هست ولی اگر می بینید مثلا یه درسی رو با مطالعه به طور کامل متوجه نمی شید یا جای سوال دارید فیلم آموزشی خوبه. باز هم خیلی به این مساله وسواس داشته باشید که همه دروس از یک موسسه نباشند و بهترین هر موسسه رو انتخاب کنید. دنبال روش تستی نباشید از حل هر سوال ایده بگیرید و مفاهیم رو در همه دروس خصوصا اختصاصی ها خوب درک کنید. چون فقط 1 فرصت دارید آزمون و خطا نکنید و حدود 1 هفته برای جمع آوری بهترین کتب و فیلم ها در همین سایت یه سرچی داشته باشید و منابع تون رو تهیه و شروع کنید. ضمنا الان کلاس رو خیلی توصیه نمی کنم برای شما، اول شروع کنید و آزمون های کانون یا هر آزمون دیگه ای هم ثبت نام کنید بعد 2 تا آزمون و تراز و درصدهاتون می شه راجع به کلاس هم نظر داد. اگر فیلم دیدید سعی کنید نت بردارید تا دیگه نیازی نباشه یک فیلم رو از اول ببینید.

موفق باشید.
      مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور

در اولین فرصت به سوالتون پاسخ داده خواهد شد.

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام
      دوست عزیز
      شما با چند چیز میری سر جلسه کنکور

= یعنی کنکور بر این اساس بهنون رتبه میده:
      1. فراشناختتون نسبت به درس ها و آزمون و توانایی هاتون تو مدیریت زمان
      2. بازیابی کردن مطالبی که یادگرفتید (مرور بهینه شده)
      3. مهارت تست شناسی و مطالعه هدفمند و با کیفیت

پس کنکور کاری با=
      ساعت مطالعتون، ضریب هوشیتون، وضعیت مالیتون، چند تا تست زدنتون، کلاس رفتن تون، چند ماه درس خوندنتون، منابع و کتاب و استاد خصوصیتون و این که کدوم و چند تا کنکور جمع بندی زدین و اینا نداره...
      دیگه قطعا خودتون با چشمتون دیدین دیگه ...هر مورد از موارد بالا که گفتم ده ها هزار دانش آموز میشناسم که داشتند ولی در کنکور حتی جزو رتبه های زیر 10 هزار هم نشدند، چون مبنای سنجش چیز دیگری بوده.
      ب
      هتره قبل از این که هر حرکتی بزنید، اول از همه یک ماه با آزمون و خطا به ماجرا ورود کنید، از چند فصل آسان تر و پر اهمیت (پیشنیاز هم رعایت شده) که در تاپیک پایین آوردم شروع کنید به مطالعه، برنامه بریزید و این مباحث رو مطالعه کنید. اول از درسنامه کتاب های تست (در درس زیست، شیمی و دینی متن کتاب درسی هم مطالعه بشه) بخونید و طبق برنامه تست بزنید و مرور کنید و ... تا یک ماه بعد آزمون از خودتون بگیرید ببینید وضعیت چطور بوده این رویه اگر مناسب بود نیازی به کلاس نیست ولی در صورت وجود مشکل در فهم درسنامه ، تست زدن و ... داخل هر درسی میتونید از کلاس اون درس استفاده کنید. قضیه رفع اشکال رو نمیشه با کلاس دیدن حل کرد چون عموما مشکلات شما ممکنه دقیقا جزو محتوای درسی دبیر نباشه و نیاز باشه تست ها رو شخص خاصی واستون توضیح بده که از طریق دی وی دی و کلاس ها قابل پیگیری نیست پس بهتره سوالات تون رو کلا جدا کنید و واسش فکر دیگه ای کنید. (گرفتن رفع اشکال یا همین جا بپرسید یا ...)
      این تاپیکی بود که بالاتر گفتم=
      http://forum.konkur.in/thread75637.html
      دوست عزیز شما تا زمانی که خودتون و شخصیت درسی
      خودتون رو نشناسید صرفا با پیشنهاد هیچ مشاوری نمیتونید راه درست رو پیدا کنید و نتیجه دلخواه بگیرید. آزمون و خطا همیشه هم تلف کردن زمان و انرژی نیست گاهی لازمه اول خودتو بشناسی بعدا تصمیم بگیری کدوم راه به دردت میخوره و کدوم نه.
      موفق باشی
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 26 اسفند 1399 در ساعت 00:44

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)