خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 31
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

Post یک مدل پیشنهادی برای شروع از عید 1400

هشداررر":
      این بودجه بندی ها یه سری اولویت جهت مطالعه که کلا کار پر ریسک و خطرناکیه
      به هر ترتیب منم این اولویتارو میزارمشون تا استفاده کنید
      اگه شروع صفری هستید از عید میخواید بترکون بخونید اینا خوبن ولی تکرار میکنم کار
      خطرناکیه که فقط روی همین مباحث وقت بدین / اگه هم که شروع صفری نیستید از این تاپیک برید بیرون فقط ماه آخر بیاید مطالب مهمتر رو که خواستید مرور کنید از این مطالب استفاده کنید.
      خطرررررررناکه ولی بد هم نیست ، اگه قراره یه شروع صفری یا یکی که خیلی تا الان لنگ میزده چیزی رو نخونه و بعد عید رو هم خراب کنه بهتره یا لااقل مهمتر ها رو مسلط بشه؟
      علی ایحال..
      من مینویسم این که اینارو کار کنید به خودتون ربط داره ولی بعدا اگر این بودجه بندی در 1400 تکرار نشد نیاید یقه منو بگیرید به من هیچ ربطی نداره!!

جلوی هر مبحث تعداد تستش در کنکور
      99 رو به رنگ بنفش نوشتم..بعضی جاهام از 98 و 99 میانگین گرفتم پس تعجب نکنید.

ریاضی=
      [1] پیش نیاز= یعنی = (توان ، اتحاد ها ، معادله نامعادله (4 تست) ، تابع و معادله درجه 2 ، براکت ، قدر مطلق و نمودارهای ساده و انتقالشون)
      [2] تابع
      (4 تست) ... تذکر= کلا معادله نامعادله و تابع روی هم 8 تست.
      [3] مثلثات (4 تست)
      [4] لگاریتم و نمایی (3 تست)
      همینارو کار کنید= میشه 15 تست معادل 50 درصد ریاضی کنکور

نکته جالبش اینجاست که برید از نظام قدیما بپرسید اگه میخواستن ریاضی رو در کنکور 50 بزنن نیاز بود چه تعداد مبحث مسلط باشن!
      بازززم میگم ، اینکار خطرناکه ، چه کاری؟ این که بگید باشه پس من فقط همینا رو میخونم و میرم سر جلسه ولی واسه کسی که شروع صفریه این مدت روی همینا مسلط بشه خیلی به نفعشه ، منظورم از تسلط دقیقا چیه؟ اینه که شما بیاید اول پیشنیازارو اصولی بخونید بعدا فصل به فصل اون سه تا رو حساااابی بخونید و تست بزنید و تست و تست و تست. یعنی انقدری مسلط باشید که هر مدل سوالی دادن سخت آسون وقت گیر و ... بتونید حل کنید! آخر سرم آزمون بزنید تا قلق آزمون زدن و ریاضی زدن دستون بیاد. بعد یه چیز دیگه= شما وقتی قراره مثلا ریاضی رو 50 بزنید نمیاید کل زمان ریاضی رو خرج این 50 زدنه کنید که میاید؟ قاعدتا خیر ، پس لطفا وقتی دارید آزمون میزنید همیشه یه تایم کلی از خودتون در بیارید که ببینیم در چند دقیقه میتونید 50 بزنید و این تایم رو ببرید داخل استراتژی کنکورتون استفاده کنید تا با اونی که میره ریاضی رو همه مباحث رو میخونه این به کنار تازه میره داخل 1 ساعت میزنه 50 تفاوت داشته باشید.
      #پیشنهادی به شروع صفری ها = شما اگر رسیدین فصل حد و پیوستگی رو هم مسلط بشید + یه مقدار در حدی که بلد باشید مشتق بگیرید هم بدونید تا بتونید هوپیتال بزنید روی یکسری از سوالات حد !!! = جالبه که همینی که الان گفتم میشه= 4 تست ناقابل کنکورتون!!!!

زیست=
      [1] گردش مواد در بدن (5 تست)
      [2] گوارش و جذب مواد (3 تست)
      [3] تبادلات گازی (2 تست)
      [4] از یاخته تا گیاه (3 تست)
      از زیست دهم فصل 1) گوارش + 2) تبادل گازی + 3) گردش مواد رو به صورت ترکیبی و در کنار هم بخونید و تستی هم که میزنید به هیچ عنوان اینطور نباشه که مثلا: گوارش رو مطالعه کردین تستشو زدین ببندین بندازین دور و برید سراغ فصل بعدی خیییییر !!! باید بیاید وقتی گوارش تموم شد یه مقداری هم تستاش رو زدین (حداقل 40 درصد تستای کتاب تست تون) برید سراغ فصل تبادل گازی اونو بخونید ولی وقتی دارید تست میزنید باید هم تست گوارش بزنید هم تبادل گازی. یعنی اینطوری مثلا= 20 تست گفتار یک تبادلات گازی + 20 تست رندوم از گوارش و همینطوری برید جلو تا چرخه جانوری و انسانی دهم تون تمام بشه بعدا گیاهی رو استارت میزنید که یعنی=از یاخته تا گیاه + تست تست تست
      [5] تنظیم عصبی (3 تست)
      [6] حواس (3 تست)
      [7] تولید مثل (3 تست)
      از زیست یازدهم همین 3 فصل رو مسلط بشید، بچه ها با تولید مثل مشکل اساسی دارن ولی خب قرار نیست کل یازدهم رو مسلط باشید، فقط و فقط 3 فصل ! پس ای کسانی که مینالید از حجم درس ها بیاید فقط همین 3 فصل رو بخونید و بجاش سنگ تموم بزارید واسه همین سه تا ! یعنی از هر کدوم کلی تست بزنید به شیوه ای که برای جانوری و انسانی زیست دهم گفتم بهتون، همینجا اینم اضاف کنم که وقتی دارید این سه تا رو کار میکنید باید تست مروری از جانوری و انسانی دهم یعنی اون سه تا فصل دهم که بالا گفتم هم بزنید پس بسم الله.
      #پیشنهادی به شروع صفری ها = فصل 9 یازدهم هر سال 1 سوال داره خیلی هم خوش فهمه و ساده بخونیدش لا به لای این 3 تا فصل.
      [8] رفتار های جانوران (2 تست در کنکور 98)
      [9] از ماده به انرژی + از انرژی به ماده (4 تست)
      از زیست دوازدهم فصل آخرش اگه امسال حذف نشه هم سادست هم تست ساده ای داره و 98 دو تا تست به شدت مفت دادن ، اصلا هم ربطی به سطح کنکور نداره سطح تستای این فصل چون ماهیتش حفظی و سادست پس همیشه تستش هم ساده میاد! دو تا فصل فتوسنتز و تنفس هم اضافه کردم بخونید چون اولا هر جایی داخل انسانی و جانوری میخوان ترکیب بزنن از این دو تا استفاده میکنن ثانیا تستی که مستقل ازشون میاد خیلی هم سخت نیست و میشه زد ولی کلا ورود به بخش ژنتیک و خوندن فصلایی مثل 1 و 2 و ... نیاز به یه سری پیشنیاز ها داره و تمرین و تست بیشتری هم میخواد تا مسلط بشید. هر چند پیشنهادم اینه در زیست هیچ فصلی حذف نشه ولی اولویت با ایناست و بنظرم کسی که میخواد تازه شروع کنه باید اول اینارو کار کنه.
      با این 10 تا فصلی که گفتم که در اصل 9 تا فصل محسوب میشه چون فتوسنتز و تنفس قبلا توی نظام قدیم یه فصل بودن و الانم تمایزی نمیدم چون زشت میشه. خلاصه با این 10 تا فصل تعداد 28 تا دونه تست ناقابل کاور میشه یعنی 56 درصد زیست کنکورتون

فیزیک=
      [0] فصل 1 دهم = اندازه گیری، در کل پیش نیاز کل فیزیکه
      (1تست)
      [1] فشار (3 تست)
      [2] گرما
      (2 تست)
      [3] الکتریسیته ساکن (3 تست)
      [4] مغناطیس و القا
      (3 تست)
      [5] اتمی و هسته ای
      (3 تست)

همینارو کار کنید= میشه 15 تست معادل 50 درصد فیزیک کنکور
      خدایا !!! یعنی هنوزم کسی هست که بگه فیزیک زیاده نمیرسم ؟!! فقط 5 تا فصل + یه دونه پیش نیاز ساده مسلط میشدی میرفتی کنکور 50 میزدی !! حالا این وسط سوالات هم سخت باشه قرار نیست همه رو جواب بدی! فقط همون بخشی که مسلطی و خوندی حالا تایم بیشتری میدی به حل تستش سر جلسه ، تست سخت عملا توی کنکور وجود نداره (شاید یکی دو تا تست ایده دار سگی توی فیزیک بدن که به هیچ عنوان نشه زد و حل کرد) وگرنه باقی سوالات سخت نیست!!! فقط وقت گیره ! خب عزیزم تویی که 50 درصد کامل مسلط شدی میخوای نصف سوالات رو حل کنی پس تایم بیشتری نسبت به اون بدبختی داری که میخواد همه رو جواب بده.

شیمی=
      اولویت داخل مباحث حفظی و مفهومی و کمی هم رسم =
      [1] فصل 1 دهم
      (4 تست)
      [2] فصل 3 دوازدهم
      (4 تست)
      [3] فصل 4 دوازدهم
      (2 تست)
      [4] فصل 2 دهم
      (3 تست)
      [5] فصل 3 یازدهم (6 تست)

از مفاهیم و حفظیات و حالا کمی هم رسم ساختار و یکمی هم محاسبات همینارو کار کنید= میشه 19 تست معادل 54 درصد شیمی کنکور ما میگیم 50 درصد..اصلا 30 درصد!
      ولی برای مسائل من همیشه گفتم که مسائل رو از یه کتاب مبحثی مسائل مثل خیلی سبز یا مینی گاج جدای از مفاهیم و حفظیات کار کنن و تست بزنن! شما هم قطعا میرسید که در کنار 5 فصل بالا روی یک کتاب مسئله هم کار کنید و بعدا با تست زیاد سطح سوادتون رو هم در حل مسائل بالا ببرید. در کل شیمی 1400 اگر هم سخت بیاد شما وقتی قاعده مند و اصولی کار کرده باشید نباید زیر 30 درصد پاسخ بدین! پس اگر مسائل رو روزی 12 صفحه از یه کتاب مبحثی جلو ببرید (یعنی 10 صفحه پیشروی و 2 صفحه هم مرور روز قبلی) و این 5 فصل رو هم فول بشید و تست بزنید کاااامل در این صورت انتظار میره بتونید لااقل 30-40 درصد بزنید.

حالا تخمین کانون هنوز آپدیت نشده
      ولی وقتی آپدیت شد برید این درصدایی که بالا گفتمو بزنید:
      ریاضی=50 (شما بزنید 40 حتی)
      زیست=56 (شما بزنید 50)
      فیزیک=50 (بزنید 40 فرقی نمیکنه)
      شیمی=40 (بزنید 30-35 حتی)
      عمومی هام 60 حدودا ببینید چی میاره (یه چیز خوشگلی باز میشه حتما امتحان کنید)

در کل این تاپیک فقط به درد شروع صفری ها میخوره و اونایی که میخوان مرور کنن اهمیت مباحث رو نمیدونن
      ولی به نظرم اگه قراره یه نفر که تا حالا هیچی نخونده بزاره به امید 1401 دیگه نخونه تا تابستون بهتره لااقل شروع کنه همینا رو مسلط بشه. به قول یه یارویی شد شد نشد نشد به درک!

برای عمومی ها فعلا حال و حوصله ندارم بنویسم ساعت 4 صبحه ولی یه برنامه هم واسه اون دارم همینجا میزارم بعدا اگه خواستید همین تاپیک پست بزارید بگید تا همینجا بزارم الگو بگیرید ازش. (با برنامه عمومیم تقریبا 80-90 درصد همه مباحث رو میشه مسلط شد)

کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 06 فروردین 1400 در ساعت 11:50

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون برنامه عمومی هم میشه بزارید؟

4. Top | #4
      B.R
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام مرسی بابت وقتی ک میزارید برامون ....
      تاپیکتون عالیه و ی انرژی فوق العاده بهم داد
      راستش من هدفم رتیه زیر ده هزار منطقه ۳هستش ینی شدنیه تو این مدت و بااین روش؟؟؟؟؟؟؟؟؟

5. Top | #5
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام سپاس فرااااااااااااااوان

انشاءاللله سلامت باشید

عیدتون پیشاپیش مبارک

ممنونم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اینم عیدانه مهدی کینگ آرتور به شما

(مهدی الآن میان بهت میگن یه سریها داری شاگرد جم میکنی برا خودت)

آیا میدانید که اگر یک داوطلب گروه تجربی فقط به یک سوال فیزیک در کنکور 1399 جواب میداد از 245 هزار و 433 نفر معادل 48/43 درصد داوطلبان در درس فیزیک نمره اش بهتر میشد؟؟؟؟ آیا مدانید اگر یک داوطلب در گروه تجربی کنکور1399 به هیچ یک از سوالات فیزیک پاسخ نمیداد به عبارتی پاسخنامه را در این بخش سفید میگذاشت از 139 هزار و 466 داوطلب معادل 27/52 درصد داوطلبان وضعیت بهتنری در این درس داشت؟؟؟

نتیجتا نتیجتاااااااااا: هیچ درسی را سفید نگذارید و رهایش نکنید حتی شده یک تست

منبع : پیک سنجش 1218 دوشنبه مورخه 99/12/25

لینک دانلود پیک قسمت آمار داوطلبان تجربی کنکور 1399:

پیشاپیش نوروزتان پیروز هر روزتان نوروز
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "
      ویرایش توسط _Joseph_ : 25 اسفند 1399 در ساعت 12:21

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reyhanesarjaz نمایش پست ها
      خیلی ممنون برنامه عمومی هم میشه بزارید؟
      امشب یا فردا قرارش میدم
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط B.R نمایش پست ها
      سلام مرسی بابت وقتی ک میزارید برامون ....
      تاپیکتون عالیه و ی انرژی فوق العاده بهم داد
      راستش من هدفم رتیه زیر ده هزار منطقه ۳هستش ینی شدنیه تو این مدت و بااین روش؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      این درصدایی که گفتم رو بزنید تخمین 99 رتبه خیلی بهتری میده. (در حد پزشکی خودگردان)
      ولی فعلا تمرکزتون روی مطالعه اولویت ها باشه و به ویژه در دروس زیست و شیمی به هیچ عنوان حذفیات قطعی نداشته باشید یعنی حتی شده فقط متن کتاب درسی رو هم یه دور بخونید و بعدش فقط تستای کنکور 5 سال اخیر از اون مبحث/فصل رو بزنید حتما اینکارو انجام بدین تا در سوالات ترکیبی اتفاق بدی نیفته و اگر سوال ساده ای از فصلای دیگه اومد از دستش ندین. ولی بطور کلی اگر روی همین فصول تمرکز داشته باشید باید نتیجه خوبی بگیرید.
      به شرط این که=
      1. حتما به آزمون جامع زدن هم برسید و حسابی جامع بزنید و تحلیل کنید، آزمون و خطا نقش مهمی در این روش داره چون قراره هدفمند درس بخونید پس باید بتونید سر جلسه هم هدفمند و با استراتژی مناسب سبک مطالعه خودتون ظاهر بشید.
      2. در درس زیست و شیمی هیچ فصلی حذف نشه. مثلا حفظیات کل شیمی رو لااقل یک دور کار کرده باشید، مسائل رو مسلط باشید و در کنارش وقت و فرصت ویژه تری روی اون 5 فصل مذکور بزارید در این صورت میشه نتیجه خوبی گرفت.
      3. عمومی ها رو جدی بگیرید و رها نکنید. (روزی حداقل 3 الی 4 ساعت عمومی کار بشه ، بیشتر هم شد با توجه به تایم مطالعه روزانه تون اشکالی نداره)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      فقط بگم عالیه

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      فقط من ی مشکل دارم چجوری
      مرور کنیم؟

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

این درصدایی که گفتم رو بزنید تخمین 99 رتبه خیلی بهتری میده. (در حد پزشکی خودگردان)
      ولی فعلا تمرکزتون روی مطالعه اولویت ها باشه و به ویژه در دروس زیست و شیمی به هیچ عنوان حذفیات قطعی نداشته باشید یعنی حتی شده فقط متن کتاب درسی رو هم یه دور بخونید و بعدش فقط تستای کنکور 5 سال اخیر از اون مبحث/فصل رو بزنید حتما اینکارو انجام بدین تا در سوالات ترکیبی اتفاق بدی نیفته و اگر سوال ساده ای از فصلای دیگه اومد از دستش ندین. ولی بطور کلی اگر روی همین فصول تمرکز داشته باشید باید نتیجه خوبی بگیرید.
      به شرط این که=
      1. حتما به آزمون جامع زدن هم برسید و حسابی جامع بزنید و تحلیل کنید، آزمون و خطا نقش مهمی در این روش داره چون قراره هدفمند درس بخونید پس باید بتونید سر جلسه هم هدفمند و با استراتژی مناسب سبک مطالعه خودتون ظاهر بشید.
      2. در درس زیست و شیمی هیچ فصلی حذف نشه. مثلا حفظیات کل شیمی رو لااقل یک دور کار کرده باشید، مسائل رو مسلط باشید و در کنارش وقت و فرصت ویژه تری روی اون 5 فصل مذکور بزارید در این صورت میشه نتیجه خوبی گرفت.
      3. عمومی ها رو جدی بگیرید و رها نکنید. (روزی حداقل 3 الی 4 ساعت عمومی کار بشه ، بیشتر هم شد با توجه به تایم مطالعه روزانه تون اشکالی نداره)
      خیلی ممنون بابت تایپک
      اگه برای همه ی درسا فقط پایه رو خوب بخونیم بدون دوازدهم به نظرتون میانگین چند درصد میتونیم بزنیم تو کنکور؟!

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

به شرط این که=
      سلام
      درسنامه شیمی ایکیو میشه به جا کتاب درسی استفاده کرد؟
      یه فصلش خوندم اکثر مطالب رو داره . میخواستم بدونم فقط همین بخونم کافیه یا کتاب درسی هم لازمه؟

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kimura نمایش پست ها
      فقط من ی مشکل دارم چجوری
      مرور کنیم؟
      مرور باید=
      یک بار سطحی و گذرا همان شب یا روز بعدی که مطلب رو میخونید باشه.
      بار بعدی یک هفته بعد (عموما جمعه یا پنج شنبه) با زدن یک عدد آزمون اعلا از کتاب های کمک درسی تون و از همان مباحثی که این هفته خواندین
      و بار بعدی 2 ماه بعد وقتی آزمون جامع میزنید با روش تاس که در تاپیک عید (اسمش این بود= جان هر ...) با سبک رفع اشکال و آزمون باشه.
      با توجه به نزدیک بودن تایم کنکور از الان اگر درسی رو مطالعه کنید قضیه فراموشی خیلی کمرنگ تر از بقیه قضایا هست. در این مدت بیشتر بحث روی این هست که 1) چی بخونید 2) با چه کیفیتی بخونید 3) هدف گذاری درستی داشته باشید و 4) در آزمون ها انقدر تمرین کنید تا به اهداف نزدیک بشید. = یعنی مغز حرف و بحثی که در پست اول گفته شد.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Midnight__Star نمایش پست ها
      خیلی ممنون بابت تایپک
      اگه برای همه ی درسا فقط پایه رو خوب بخونیم بدون دوازدهم به نظرتون میانگین چند درصد میتونیم بزنیم تو کنکور؟!
      برای دروس زیست و شیمی با توجه به کمرنگ تر شدن مرز میان سوالات مستقل پایه و مستقل دوازدهم در کنکور های اخیر بویژه سال 99 بهتره تمرکز ویژه روی مطالعه زنجیروار داشته باشید، یعنی اگر قرار است n درصد از زیست بزنید بروید سراغ مبحث جانوری یا انسانی یا ... نه این که بین پایه و دوازدهم دیوار بکشید. (ریاضی هم تا حدودی همینطوره)
      ولی در فیزیک با مطالعه فقط مطالب پایه و تسلط کامل و کافی حدودا 15 تست کاور میشه.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ha.hg نمایش پست ها

سلام
      درسنامه شیمی ایکیو میشه به جا کتاب درسی استفاده کرد؟
      یه فصلش خوندم اکثر مطالب رو داره . میخواستم بدونم فقط همین بخونم کافیه یا کتاب درسی هم لازمه؟
      سلام
      متن کتاب در جهت حفظیات هر چقدر هم که آیکیو یا هر جزوه و درسنامه دیگه ای کامل باشن باز جایگاه ویژه خودش رو داره
      ولی در صورت نداشتن تایم میتونید به آیکیو اکتفا کنید و بجاش با تست مطالب رو پوشش بدین
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن