خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

راهنمایی درمورد تحصیل و کار همزمان

سلام دوستان .
      دیپلمم و بعد از 10-11 سال میخوام کنکور ریاضی بدم واسه یکی از رشته های مهندسی ( عمران یا صنایع ترجیحا ) .
      شاغل هستم و از ساعت 7 تا 3 بعد از ظهر تو محل کارم هستم.
      حالا سوالم اینه امکان داره یک روز در هفته رو مرخصی بگیرم و کلاسها رو تو یک روز شرکت کنم ؟ یا چنین چیزی امکانپذیر نیست ؟
      قبلا یادمه دانشگاه پیام نور این قابلیت رو داشت که فقط پنجشنبه ها شرکت کنی. دانشگاه ازاد هم واسه کارشناسی ارشدش این مورد رو داشت.
      حالا نمیدونم واسه سراسری هم امکانپذیره یا خیر .

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Artificer نمایش پست ها
      سلام دوستان .
      دیپلمم و بعد از 10-11 سال میخوام کنکور ریاضی بدم واسه یکی از رشته های مهندسی ( عمران یا صنایع ترجیحا ) .
      حالا سوالم اینه امکان داره یک روز در هفته رو مرخصی بگیرم و کلاسها رو تو یک روز شرکت کنم ؟ یا چنین چیزی امکانپذیر نیست ؟
      قبلا یادمه دانشگاه پیام نور این قابلیت رو داشت که فقط پنجشنبه ها شرکت کنی. دانشگاه ازاد هم واسه کارشناسی ارشدش این مورد رو داشت.
      سلام
      بستگی به نوع دانشگاه داره که به سه دسته تقسیم میشه ، دولتی - آزاد - پیام نور
      دولتی = باید سر همه کلاسها بری و معمولا اگر 3 جلسه غیبت کنی از اون درس حذف میشی
      آزاد= این بستگی به شهرش داره ، اگر یه شهر کوچیک باشه ک جمعیت دانشجوش هم کمه از زیر کلاسها میشه در رفت و بعدا هم با استاد صحبت کرد ک من شاغلم و کنار اومد ، اما توی کلان شهرها و دانشگاه های ازاد بزرگ ، معمولا اساتید با همون 3 غیبت حذفت میکنن
      پیام نور= این دانشگاه ، دانشگاه نیمه حضوری هست ، از لحاظ اعتبار مدرک هم از اون دوتا ضعیف تر هست مخصوصا در سطح بین المللی ، شما لزومی نداره اصلا سر کلاسها بری ، غیبتی هم برات رد نمیشه ، فکرکنم در طول ترم هر درسی لازمه 3-5 جلسه بری ( یادم نیس دقیق ) و فقط امتحانی ک شما میدید ملاک هست ، دو دانشگاه بالا ، تمام وقت و حضوری هستن اما پیام نور کلا اصلش نیمه حضوری هست
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      كاملا درسته توي دانشگاه هاي دولتي و آزاد گاها حتي شهرستان ها هم قوانين حضور خيلي سخت گيرانه اجرا ميشه و با چند جلسه غيبت حذف ميشي! حذف هم نشي استاد ميندازه يا نمره فاجعه باري ميده بهت!
      پيام نور توصيه ميشه چون هم كلاس هاش كمتره اگر اشتباه نكنم و هم الزامي به حضور نيست و ميتوني فقط امتحان شركت كني.
      در مورد رشته هايي هم كه گفتي اينم در نظر بگير كه تايم زيادي براي مطالعه دروس تخصصي نياز داري مخصوصا عمران رشته سختي هست. با توجه به شناختي كه از خودتون داريد و متناسب با سطح دروس رياضي و فيزيكتون رشته انتخاب كنيد. عمران نسبت به صنايع دروس فيزيك خيلي سنگين تري داره. استاتيك هم كه شهره خاص و عامه و اگر اين درسو كسي نيفته خيلي كارش درسته
      و يه نكته همين غير حضوري بودن پيام نور از لحاظ كسب مهارت ميتونه آسيب بزنه ، كه توي بعضي رشته ها خيلي اهميت داره....
      تا توانی در جهان همراه اهل درد باش
      یا نبر نامی زمردی یا حقیقت مردباش
      ویرایش توسط prince : 14 اسفند 1399 در ساعت 02:56

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Artificer نمایش پست ها
      سلام دوستان .
      دوست عزیز متاسفانه احتمالا الان یه عده شلوغ کن میان حرفای منو نقض میکنن اما خواستم کمکت کنم پس گفتم برات جواب بنویسم ببین هدفت از دانشگاه رفتن چیه اگر‌برای اضافه شدن حقوق و بالا رفتن پایه میخوای سراغ رشته ریاضی نرو برو انسانی پیام نور اما اگه برای علاقه شخصی میخوای پیام نور به هیچ دردی نمیخوره چون تو رشته های مهندسی اگه سر کلاس نری مخصوصا اون همه ریاضی که باید بخونی بصورت خودخوان و پیام نوری بسیار برات سخت میشه و در نهایت سوادی هم کسب نخواهی کرد اگر دنبال پیشرفت و علمی برو دانشگاه خوب حتی به بهای اینکه شغلتم تحت الشعاع قرار
      بگیره اگرم میخوای کار و تحصیل همزمان پیش ببری دانشگاه آزاد بهترین انتخابه یکم تحقیق کن درباره دانشگاه آزاده ای حومه شهرت معمولا میتونی تو ۲ یا ۳ روز یه ترمو جمع کنی بعضیام حتی جمعه هام کلاس میذارن در ضمن دانشگاه آزاد سنواتم توش رعایت نمیشه من دیدم طرف لیسانس ۴ سال و تو ۸ سال گرفت البته میگم همشون نه معمولا واحدای حومه شهر اینجورین موفق باشی

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنون از دوستانی که راهنمایی کردن.
      حقیقتش برای ارتقا شرایط شغلی میخوام این دیپلم رو در مرحله اول تبدیل به لیسانس و بعد از اون تبدیل به فوق لیسانس بکنم.
      و اتفاقا با مشورتی که با چند نفر داشتم تصمیم گرفتم رشته های مهندسی رو بیخیال شم و تو یکی از رشته هایی که مرتبط با کار خودم هستن ادامه تحصیل بدم.
      پس با این شرایط باید دانشگاه دولتی رو کاملا بیخیال بشم.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)