خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 31
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      با سلام
      نکته کلیدی تست هر فرد است
      افرادی که دیابت شیرین دارن گیرنده های انسولین بع قهقرا میرن
      نکته دیگری ک قابل توجه است
      حتما و لزوما پاسخ سازمان و طراح سوال وحی منزل نیست وممکن است اشتباه باشد

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Juliette نمایش پست ها
      با سلام
      نکته کلیدی تست هر فرد است
      افرادی که دیابت شیرین دارن گیرنده های انسولین بع قهقرا میرن
      نکته دیگری ک قابل توجه است
      حتما و لزوما پاسخ سازمان و طراح سوال وحی منزل نیست وممکن است اشتباه باشد
      ولی درصد رو با کلید طراح بهت میدن دگ

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط irani7878 نمایش پست ها
      اونجوری که من خوندم اغلب سلول ها گیرنده انسولین دارنا!
      نقل قول نوشته اصلی توسط Z_H.. نمایش پست ها
      کتاب درسی رو با دقت بخون دوست عزیز، هر فرد ایراد تسته

بنده رو که قبول ندارید ولی شاید دکتر حامد اختیاری نویسنده کتاب مهروماه رو قبول داشته باشید:
      ایشون برای رد گزینه ب در این تست دقیقاً نوشتند:
      گیرنده هورمون های انسولین در سطح کتاب درسی و کنکور فقط در سطح سلول های کبدی و ماهیچه ای وجود دارد بنابراین افزایش ترشح انسولین در بدن می تواند موجب ورود گلوکز به این دو نوع سلول و در نتیجه افزایش تولید انرژی در این سلول ها شود.
      حالا بنده هم اشاره کردم که ما گیرنده انسولین در اغلب سلول های بدنی نداریم! درستش اینه: گیرنده انسولین در اغلب بافت ها و اندام ها و فقط در تعداد انواع کمی از سلول های موجود در این بافت ها

تقریباً 99 درصد کتاب ها و اساتید نظرشون روی همین مورد بوده حتی زرد کانون هم به همین مورد اشاره داشته
      حالا دیگه من حرفی ندارم
      لطفاً عذر خواهی بنده رو بپذیرید که دخالت کردم در کارتون...
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ولی درصد رو با کلید طراح بهت میدن دگ
      با سلام
      حتما موارد رو از طریق سامانه اطلاع رسانی به کارشناس بفرستید .بررسی خواهد شد

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      وقتتون بخیر بچه هامگه گیرنده انسولین در اغلب سلول های بدن وجود نداره؟
      تست سراسری خارج 95 گفته چند مورد درسته و این گزینه ی روبرو رو اشتباه گرفته : ( به دنبال افزایش ترشح انسولین در خون هر فرد ورود گلوکز به اغلب سلول های بدن تسهیل میگردد!!!!!!!!!!!)
      تو افراد دیابتی از نوع دو چون گیرنده انسولین کاهش می یابد گلوکز وارد سلول نمیشه
      حمایت از کمپین زیر پا گذاشتن حق دانش آموزان نظام قدیم در طراحی سوالات کنکور سراسری سال 98
      https://my.farsnews.com/c/9545

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      بنده رو که قبول ندارید ولی شاید دکتر حامد اختیاری نویسنده کتاب مهروماه رو قبول داشته باشید:
      گیرنده هورمون های انسولین در سطح کتاب درسی و کنکور فقط در سطح سلول های کبدی و ماهیچه ای وجود دارد بنابراین افزایش ترشح انسولین در بدن می تواند موجب ورود گلوکز به این دو نوع سلول و در نتیجه افزایش تولید انرژی در این سلول ها شود.
      حالا بنده هم اشاره کردم که ما گیرنده انسولین در اغلب سلول های بدنی نداریم! درستش اینه: گیرنده انسولین در اغلب بافت ها و اندام ها و فقط در تعداد انواع کمی از سلول های موجود در این بافت ها

تقریباً 99 درصد کتاب ها و اساتید نظرشون روی همین مورد بوده حتی زرد کانون هم به همین مورد اشاره داشته
      حالا دیگه من حرفی ندارم
      اونوقت کسی از حامد اختیاری نپرسیده بقیه سلولهای بدن از کجا گلوکز میارن واسه کسب انرژی؟این سوال نکتش همون هرفرد هست.
      ?

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bbehzad نمایش پست ها
      اونوقت کسی از حامد اختیاری نپرسیده بقیه سلولهای بدن از کجا گلوکز میارن واسه کسب انرژی؟این سوال نکتش همون هرفرد هست.
      اولاً شما اگر قید "بیشتر" رو در کنار سلول های بدنی در کتاب درسی پیدا کردید واسه گیرنده بودن انسولین عکسشو حتماً بذار تا همه مستفیض بشن...
      ثانیاً اگه با دقت نگاه کنی نوشته: "در سطح کتاب درسی و کنکور" و سوالات کنکور هم خارج از این دو مورد نیست و قرار نیست سر جلسه با منطقت جلو بری اونم به ویژه واسه درسی مثل زیست شناسی که پارسال به ویژه متن کتاب رو ترکونده بودند.
      ثالثاً: من پیرو شخص خاصی نیستم و اگه توجه کنی در پست اولی که گذاشتم در جواب دوستمون نوشتم: اغلب بافت ها و اندام ها گیرنده دارند و نه اغلب سلول ها!!! شما در بدن مبارکتون درصد زیادی سلول هایی دارید که نیازمند به کسب انرژی نیستند
      رابعاً: وحی منزل نیست که غلط بودن یک گزینه فقط با یک دلیل اثبات بشه ولی چیزی که در این گزینه واضح تر بود و فضای طراحی تست به دانش آموز القا می کرد همین دلیل بنده بود، سر جلسه کنکور بچه لابه لای 50 تست به اولین چیزی که نگاه میکنه قید های موجود در گزینه است اگر این قید در کتاب درسی نباشه و یا به حالت دیگری به کار رفته باشه سریعاً گزینه رو غلط میگیره و میره سوال بعدی نه این که...
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 30 خرداد 1398 در ساعت 00:15

8. Top | #23
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

حالا دیگه من حرفی ندارم
      یه تست می تونه به دلایل مختلف رد بشه برا من این موضوع واضح تر بود،در ضمن من اصلا شما رو نمی شناسم که بخوام قبولتون بکنم یا نه... به هر حال اگر ناراحت شدید عذر می خوام

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      درود شبه ی مطرح شده در این تاپیک بحث شده بود !

http://forum.konkur.in/thread67116.html

پ.ن :
      نظر من دقیقا همون هر فرد هستش !
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

10. Top | #25
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      وقتتون بخیر بچه هامگه گیرنده انسولین در اغلب سلول های بدن وجود نداره؟
      تست سراسری خارج 95 گفته چند مورد درسته و این گزینه ی روبرو رو اشتباه گرفته : ( به دنبال افزایش ترشح انسولین در خون هر فرد ورود گلوکز به اغلب سلول های بدن تسهیل میگردد!!!!!!!!!!!)
      سؤال کلاً غلطه چه از نظر علمی و چه از نظر کتاب درسی و پاسخی هم که ما در آی‌کیو نوشتیم بر اساس کلید سازمان سنجش بوده اما در واقعیت، این سؤال جواب درستی نداره

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      اره بابا تانک که چرته...ولی ای کیو صدتا غلط داره !!!
      تو نوار قلب خیلی غلط داشت...در هر صورت ممنون واسه جوابت...موفق باشی
      بدون هیچ شک و شبهه‌ای، با اطمینان کامل می‌گم که دقیق‌ترین منبع نوار قلب کنکور، کتاب آی‌کیو (نظام قدیم) و میکرو (نظام جدید) هست.
      البته در آی‌کیو نظام قدیم، اگه دارین تست‌های کتاب رو با منابع دیگه یا حتی منابع علمی مقایسه می‌کنین، تقریباً همه‌ی تست‌های آی‌کیو غلط هستن اما اگه با کتاب درسی و کنکور بررسی کنین، همشون درست هستن. چون نوار قلب مطرح‌شده در کتاب‌ درسی نظام قدیم با منابع علمی تناقضاتی داره و متاسفانه کتاب‌های دیگه بر اساس مطلب صحیح علمی بیان کردن ولی طراح کنکور بر اساس کتاب درسی سؤال میده. شاهد این ادعا هم سؤال کنکور ۹۶ هست که نکته‌ی صحیح سؤال فقط در کتاب آی‌کیو ذکر شده بود و حتی هنوزم خیلی از کتابا اصلاح نکردن !

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممکنه در دیابت نوع 2 گیرنده های انسولین در هر سلول کم بشن، ولی بازم میشه گفت همون سلول ها گیرنده رو دارن! حالا چ کم چ زیاد
      براساس کتاب فقط میشه به فعلش اشکال وارد کرد (تسهیل میشود) نه قید اغلب، چون تا جایی ک من میدونم کتاب ذکر نکرده اغلب سلول ها گیرنده انسولین داشته باشن!
      دیابت نوع 2 ینی کسی که انسولینش بالاست و تعداد گیرنده ها کم، گیرنده هم که تا یه حدی میتونه انسولین بگیره، وقتی ظرفیتش تکمیل باشه دیگه هرچی انسولین تو خون بیشتر بشه نمیتونه جدب کنه

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کاش طراح نسبتا محترم بعد کنکور پاسخ تشریحی میداد که بفهمیم تو ذهنش چی میگذشته

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bbehzad نمایش پست ها
      دقیقا...زدی وسط خال به خدا

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط حمید رضا زارع نمایش پست ها
      بدون هیچ شک و شبهه‌ای، با اطمینان کامل می‌گم که دقیق‌ترین منبع نوار قلب کنکور، کتاب آی‌کیو (نظام قدیم) و میکرو (نظام جدید) هست.
      البته در آی‌کیو نظام قدیم، اگه دارین تست‌های کتاب رو با منابع دیگه یا حتی منابع علمی مقایسه می‌کنین، تقریباً همه‌ی تست‌های آی‌کیو غلط هستن اما اگه با کتاب درسی و کنکور بررسی کنین، همشون درست هستن. چون نوار قلب مطرح‌شده در کتاب‌ درسی نظام قدیم با منابع علمی تناقضاتی داره و متاسفانه کتاب‌های دیگه بر اساس مطلب صحیح علمی بیان کردن ولی طراح کنکور بر اساس کتاب درسی سؤال میده. شاهد این ادعا هم سؤال کنکور ۹۶ هست که نکته‌ی صحیح سؤال فقط در کتاب آی‌کیو ذکر شده بود و حتی هنوزم خیلی از کتابا اصلاح نکردن !
      بله من قصد جسارت نداشتم و حتما همینطوره...ولی هر کتابی بالاخره یک سری اشتباهات داره

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن