خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

چطور منضبط بشم و از برنامه خودم حساب ببرم؟

سلام و وقت به خیر
      دوستان، من از ظهر به بعد، حواسم به راحتی پرت میشه و به راحتی به خودم تخفیف میدم برای انجام ندادن برنامم‌.
      مثلا قراره ساعت ۳-۵ ریاضی بخونم. ساعت ۳ راحت میگم خب باشه ۳.۵ شروع کن حالا. یا میام ۱۰ دقیقه استراحت کنم، میبینم یه کاری هم هست تو خونه، میگم خب باشه برم این کارو اول انجام بدم.

میدونم که این راهش نیست.

اینم میدونم که خیلیا این مشکلو دارن.
      حالا از بین شما دوستان, کسی هست که اینجوری بوده باشه و موفق به اصلاحش شده باشه؟
      اگر همچین کسی هست، لطفا منو راهنمایی کنه که درستش کنم. خیلی ممنون میشم واقعا.

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      یکی ازسخت ترین کارا همین برگشتن به درس بعداز تایم استراحته انگار ادم داره به عزراییل جون میده اما برمیگردم دیگه هرجوری شده بعد ازچنددقیقه به حالت عادی برمیگردم

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sonnet نمایش پست ها
      سلام و وقت به خیر
      دوستان، من از ظهر به بعد، حواسم به راحتی پرت میشه و به راحتی به خودم تخفیف میدم برای انجام ندادن برنامم‌.
      مثلا قراره ساعت ۳-۵ ریاضی بخونم. ساعت ۳ راحت میگم خب باشه ۳.۵ شروع کن حالا. یا میام ۱۰ دقیقه استراحت کنم، میبینم یه کاری هم هست تو خونه، میگم خب باشه برم این کارو اول انجام بدم.

میدونم که این راهش نیست.

دقیقا مشکل منم بود بعد از ناهار و یکم استراحت نمیتونستم درس بخونم
      1_کاری که برای من جواب داده اینه که میرم کتابخونه
      2_ وقتی که عید شد میخوام تو خونه بخونم به خاطر همین قصد دارم از ریتالین مصرف کنم اما کم تحقیق کردم راجع بهش وقتی عید شد میرم با دکتر حرف میزنم البته این گزینه زیاد پیشنهاد نمیشود شما هم زیاد به این فکر نکن زیرا سلامتی مهمتره
      3_برا خودت تشویقی بذار مثلا اگه 1/5 ساعت مطالعه کنم حتما یه کاری که دوست دارم بکنم مثلا یه فیلم ببینم تنبیه هم این باشه که اگه 1/5 ساعت مطالعه نکردم فیلم رو نبینم دقت کن که تنبیهی چیز دیگه ای نباشه نتیجه معکوس میده .کم کم دو سه روز دیگه بستگی به خودت داره این ساعت مطالعه رو زیاد بکن مثلا بعد از ظهر قراره 2/5 ساعت مطالعه کنم بر این منوال بری میبینی بعد از ظهر خودکار بدون هیچ تشویقی 5 یا 6 ساعت مطالعه داری

برا من روش مطالعه 3 جواب داده ولی چون خونه خستگی میاد سراغم وقت های پرتم زیاد میشه یعنی میخونی ولی این کجا مطالعه صبح کجا (دانه فلفل سیاه و خال مه رویان سیاه ، هر دو جان سوزند اما این کجا و ان کجا) ولی وقتی میری کتابخونه لامصب یه حالتی بهت دست میده اصلا خستگی نمی دونی چیه فقط میخونی

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شما انگیزه کافی ندارید برای این کار می تونید که از یه نفر بخواید که پیگیر برنامه ها تون باشه و شما بهش گزارش کار بدید این جوری بهتر می خونید

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به یاد آوردن هدف .....

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sonnet نمایش پست ها
      سلام و وقت به خیر

میدونم که این راهش نیست.

سلام خوب هستید ؟
      شما انگیزه ندارید ... فکر کنم هدف مشخصی هم نداری ... احتمالا از اونایی هستن که بعد کنکور میرن پیش مشاور براش 50 60 تا رشته میزنن هر کدوم ک قبول شد میره همون دانشگاه ...
      ببین اگه واقعا هدف داشته باشه کم کاری نمیکنه ...
      ولی خب چندتایی پیشنهاد دارم ... اول اینکه تو برنامه ریزی ... نگو که مثلا از فلان ساعت تا فلان ساعت فلان درسو میخونم ... به جاش باکس بندی کن مثلا برای هر درس ی باکس 90 دقیقه ای اختصاص بده ... و سعی کن هرچی تو برنامه ات هست تو کل روز تموم کنی ... ساعت مشخص نکنی ... اینو میگم فقط برا اولاش نه اینکه تا کنکور همچین پیش بری فعلا همچین پیش بری عادت کنی بعدا عملکردت بهتر میشه ...
      و یکی اینکه خوابت رو تنظیم کن ... حداقل 6 و حداکثر 8 ساعت رو بخواب .. کمتر یا بیشتر نشه ... سعی کن از ساعت 8 صبح شروع کنی درس خوندن رو ... ک یعنی 7 و نیم بیدار شی ...
      من یکی دو سال پیش همچین بودم ولی با یه سری شرایط سخت مواجه شدم حالام که هدف خاصی برای خودم دارم ترجیح میدم از درس خوندن بمیرم تا اینکه دوباره اون شرایط رو پیدا کنم ... پس درس میخونم ... طبق چیزی که میخوام ...
      بر همین میگم که هدف و انگیزه لازم رو نداری ...
      امروز یا فردا خیلی شبیه "یا زندگی یا مرگ"هستش ... مسئله اینه ما همیشه راه آسون رو انتخاب میکنیم . ترجیح میدیم بمیریم تا اینکه راه سخت زندگی کردن رو به پیش بگیریم ... شاید به خاطر همینه که میخوام از فردا زندگی کردن رو انتخاب کنم

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چنین نفری میشناسی که واقعن پیگیرت بتاشه و فقط به خاطر عشقش این کارو بکنه حالا بحث هزینش نیست
      نقل قول نوشته اصلی توسط hero93 نمایش پست ها
      شما انگیزه کافی ندارید برای این کار می تونید که از یه نفر بخواید که پیگیر برنامه ها تون باشه و شما بهش گزارش کار بدید این جوری بهتر می خونید

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      خداییش اینچه سوال هایی هستش ک میپرسین؟
      خب مجبوری ک بخونی تا بتونی هرکاری ک بخوایی انجام بدی.جز درس خوندن چاره اب نیست.بخواهی نخواهی باید بخونی...خدا ب انسان عقل داده تا باهاش فکز کنه و منطقی تصمیم بگیره

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alis79 نمایش پست ها
      چنین نفری میشناسی که واقعن پیگیرت بتاشه و فقط به خاطر عشقش این کارو بکنه حالا بحث هزینش نیست
      کسی برا ادم دل نمیسوزونه،همش دنبال منفعت خودشون هستن.

وقتی طرف خودش دلش برا خودش نمیسوزه،از بقیه چه انتظاری داره؟؟
      مشاور برنامه میده همین،نمیاد ک بجای شما درس بخونه!

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بخدا منم به همین دلیل پارسال نتیجممو بد گرفتم اخه من تو خانوادمون تنها فردی که می خواد درس بخونه و چون بقیه خونواده اطلاعات کافی ندارن نمیدونن چجوری پیگیرم باشند
      نقل قول نوشته اصلی توسط parastu23 نمایش پست ها
      کسی برا ادم دل نمیسوزونه،همش دنبال منفعت خودشون هستن.

وقتی طرف خودش دلش برا خودش نمیسوزه،از بقیه چه انتظاری داره؟؟
      مشاور برنامه میده همین،نمیاد ک بجای شما درس بخونه!

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      فقط یادتون باشه تودرس خوندن پیوسته باشید
      ازصبح تاشب پیوسته میخونم هرموقع خسته میشم چنددقیقه قدم میزنم یا چایی میخورم سمت اهنگ وفضای مجازی نرید تاوقتی کل درس خوندن اونروزتون تموم شه
      بااین روش خیلی ساعت مطالعاتیم بهترشده باید یه جوری بشیم کل زندگیمون بشه درس خوندن جمعه هام میتونین استراحت کنید
      این نظر من بود بالاخره هرکی قلقش یه جوریه

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      بخدا منم به همین دلیل پارسال نتیجممو بد گرفتم اخه من تو خانوادمون تنها فردی که می خواد درس بخونه و چون بقیه خونواده اطلاعات کافی ندارن نمیدونن چجوری پیگیرم باشند
      پیگیری نمیخواد دیگه کی از خودت بهتر

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed744 نمایش پست ها
      یکی ازسخت ترین کارا همین برگشتن به درس بعداز تایم استراحته انگار ادم داره به عزراییل جون میده اما برمیگردم دیگه هرجوری شده بعد ازچنددقیقه به حالت عادی برمیگردم
      ممنون. آفرین به شما. منم دقیقا دنبال همینم. میدونم که راه موفقیت از همین سمت میره.

نقل قول نوشته اصلی توسط aminz نمایش پست ها
      دقیقا مشکل منم بود بعد از ناهار و یکم استراحت نمیتونستم درس بخونم
      1_کاری که برای من جواب داده اینه که میرم کتابخونه
      2_ وقتی که عید شد میخوام تو خونه بخونم به خاطر همین قصد دارم از ریتالین مصرف کنم اما کم تحقیق کردم راجع بهش وقتی عید شد میرم با دکتر حرف میزنم البته این گزینه زیاد پیشنهاد نمیشود شما هم زیاد به این فکر نکن زیرا سلامتی مهمتره
      3_برا خودت تشویقی بذار مثلا اگه 1/5 ساعت مطالعه کنم حتما یه کاری که دوست دارم بکنم مثلا یه فیلم ببینم تنبیه هم این باشه که اگه 1/5 ساعت مطالعه نکردم فیلم رو نبینم دقت کن که تنبیهی چیز دیگه ای نباشه نتیجه معکوس میده .کم کم دو سه روز دیگه بستگی به خودت داره این ساعت مطالعه رو زیاد بکن مثلا بعد از ظهر قراره 2/5 ساعت مطالعه کنم بر این منوال بری میبینی بعد از ظهر خودکار بدون هیچ تشویقی 5 یا 6 ساعت مطالعه داری

برا من روش مطالعه 3 جواب داده ولی چون خونه خستگی میاد سراغم وقت های پرتم زیاد میشه یعنی میخونی ولی این کجا مطالعه صبح کجا (دانه فلفل سیاه و خال مه رویان سیاه ، هر دو جان سوزند اما این کجا و ان کجا) ولی وقتی میری کتابخونه لامصب یه حالتی بهت دست میده اصلا خستگی نمی دونی چیه فقط میخونی
      ممنون. آره فکر کنم منم باید همین کارو بکنم. منم فردا میرم کتابخونه. بدون بسته اینرنت!
      نقل قول نوشته اصلی توسط hero93 نمایش پست ها
      نقل قول نوشته اصلی توسط Old seyed نمایش پست ها
      به یاد آوردن هدف .....
      نقل قول نوشته اصلی توسط Misto نمایش پست ها
      سلام خوب هستید ؟
      شما انگیزه ندارید ... فکر کنم هدف مشخصی هم نداری ... احتمالا از اونایی هستن که بعد کنکور میرن پیش مشاور براش 50 60 تا رشته میزنن هر کدوم ک قبول شد میره همون دانشگاه ...
      ببین اگه واقعا هدف داشته باشه کم کاری نمیکنه ...
      ولی خب چندتایی پیشنهاد دارم ... اول اینکه تو برنامه ریزی ... نگو که مثلا از فلان ساعت تا فلان ساعت فلان درسو میخونم ... به جاش باکس بندی کن مثلا برای هر درس ی باکس 90 دقیقه ای اختصاص بده ... و سعی کن هرچی تو برنامه ات هست تو کل روز تموم کنی ... ساعت مشخص نکنی ... اینو میگم فقط برا اولاش نه اینکه تا کنکور همچین پیش بری فعلا همچین پیش بری عادت کنی بعدا عملکردت بهتر میشه ...
      و یکی اینکه خوابت رو تنظیم کن ... حداقل 6 و حداکثر 8 ساعت رو بخواب .. کمتر یا بیشتر نشه ... سعی کن از ساعت 8 صبح شروع کنی درس خوندن رو ... ک یعنی 7 و نیم بیدار شی ...
      من یکی دو سال پیش همچین بودم ولی با یه سری شرایط سخت مواجه شدم حالام که هدف خاصی برای خودم دارم ترجیح میدم از درس خوندن بمیرم تا اینکه دوباره اون شرایط رو پیدا کنم ... پس درس میخونم ... طبق چیزی که میخوام ...
      بر همین میگم که هدف و انگیزه لازم رو نداری ...
      مرسی دوستان. اما باور کنید یا نه من از نظر انگیزه و هدف، هیچی کم ندارم. ولی باشه حتما. بررسیش میکنم چون خیلی گفتید.
      بله 2 تاشو دارم که همونی ان که میگی! ولی اونم جواب نداده در طولانی مدت.
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed744 نمایش پست ها
      فقط یادتون باشه تودرس خوندن پیوسته باشید
      ازصبح تاشب پیوسته میخونم هرموقع خسته میشم چنددقیقه قدم میزنم یا چایی میخورم سمت اهنگ وفضای مجازی نرید تاوقتی کل درس خوندن اونروزتون تموم شه
      بااین روش خیلی ساعت مطالعاتیم بهترشده باید یه جوری بشیم کل زندگیمون بشه درس خوندن جمعه هام میتونین استراحت کنید
      این نظر من بود بالاخره هرکی قلقش یه جوریه
      شما در مدینه فاضله منید!

منم نصف روز پیوسته میخونم. خوابم در طول روز 8 ساعته و صبح ها خیلی خوب و سر ساعت ( معمولا 8) شروع میکنم و عالی و منظم میخونم. تا اینکه ناهار میرسه...

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بله می تونی خودت هم تحقیق کنی جوینده یابنده است فکر کنم مهلت تست هم داشته باشه یعنی اول یه مدت مشاوره رایگان می گیری اگه خوب بود بعد انتخاب می کنی چون اینجا نمیشه نام برد تبلیغ میشه خواستی پیام بده

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوست خوبم ضمن ارزوی موفقیت.ببینید مثلا اگه قراره ساعت ۱۵ شروع به درس خوندن کنید شما ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه خودتون رو مجبور کنید که استراحت تموم شده اینجوری اون یه ربع بیست دیقه ای که لفتش میدید برطرف میشه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن