خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 29
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات

نظرسنجی! تاپیک جامع دانشجویان پزشکی،دندان و داروسازی

سلام .
      امیدوارم حالتون خوب باشه : )
      checkup-dentist-tool-instrument-young_1301-3124.jpg

دوستانی که امسال یا سالهای قبل تو هر یک از این سه رشته قبول شدن لطفا تو این تاپیک شرکت کنند

1- نظر کلی شون رو در مورد رشته شون ،چیزای خوبی که دیدن ،نکات منفی که دیدن ، کتابا ،جو دانشکده و مقایسه اش با بقیه دانشکده ها،تفاوتی که تو زندگیشون بعد از قبولی ایجاد شده و ... خلاصه هر چیزی که به ذهنشون میرسه رو بگن

women-img0001.png
      2-رشتشون رو با دو تا رشته دیگه مقایسه کنند و بگن اگه باز حق انتخاب رشته و به فرض مچ بودن رتبه رو داشتند باز همین رشته رو انتخاب میکردند یا یکی از دو رشته دیگه رو؟!!

پ.ن:درسته اطلاعات زیادی در مورد این سه تا رشته هست ولی شنیدنش از زبان یه دانشجو که تو این کاره و یه هم سن و سال میتونه خیلی خوب باشه

86530705.jpg

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      ممنون از تگ ولی من اطلاعی ندارم
      اقای دکتر و تگ می کنم
      @Mr.amp98

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ايشاللا از بهمن
      پزشكي عشق است

4. Top | #4

نمایش مشخصات
      به نظر من هر کس علاقه ی خودش مهمه
      ولی واقعا متاسفم برای بعضی از هم همکلاسی هام
      که خودشون رو قبول نشده ی دندون و پزشکی میدونن
      نه قبول شده ی داروسازی
      "من با فلان رتبه پزشکی زابل هم نیاوردم..."
      "من اگه بیشتر میخوندم پزشکی یا دندون قبول بودم..."
      "ما همه قراره دارو فروش شیم..."
      واقعا این تعابیر واسه منی که رشتمو با علاقه انتخاب کردم خیلی دردناکه...
      ولی امیدوارم همین افراد هم به درجات بالایی برسن تو داروسازی...
      به هر حال رشته ها انتخاب شدن و الان این مهمه که چطور تو رشته ای که تحصیل میکنیم موفق شیم
      ایشالا که همه بتونن
      LEAVE ONE WOLF ALIVE...& THE SHEEPS ARE NEVER SAFE

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aries نمایش پست ها
      به نظر من هر کس علاقه ی خودش مهمه
      ولی واقعا متاسفم برای بعضی از هم همکلاسی هام
      که خودشون رو قبول نشده ی دندون و پزشکی میدونن
      نه قبول شده ی داروسازی
      "من با فلان رتبه پزشکی زابل هم نیاوردم..."
      "من اگه بیشتر میخوندم پزشکی یا دندون قبول بودم..."
      "ما همه قراره دارو فروش شیم..."
      واقعا این تعابیر واسه منی که رشتمو با علاقه انتخاب کردم خیلی دردناکه...
      ولی امیدوارم همین افراد هم به درجات بالایی برسن تو داروسازی...
      به هر حال رشته ها انتخاب شدن و الان این مهمه که چطور تو رشته ای که تحصیل میکنیم موفق شیم
      ایشالا که همه بتونن
      خب دلیل این قیاس ها و دل مشغولی ها از نقطه نظر فنی چیه؟؟ : )
      در واقع همون قسمت اول سوال دوم.تفاوت های رشته خودت رو با دوتا رشته دیگه تا الان چی دیدی ؟؟

پ.ن:دکتر سلام : ) @dorsa20

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خب به نظر من دندون از پزشکی و دارو بهتره به دو علت اول طول تحصیل کوتاهتر و بودن واحدای عملی بیشتر و دومی کمتر اشباع بودن بازار کار اگه بازم برگردم عقب دندون انتخاب میکنم گرچه قبولی دولتیم رشته دارو بود از دانشگاه خیلی راضیم به نظر آزاد تهران نسبت به دانشگاه های تیپ ۲ دولتی ارزش بیشتری داره گرچه تا قبل از ورودم به دانشگاه خیلی ناراحت بودم که چرا پزشکی نزدم ولی الان صد درصد رشتمو دوست دارم و خب اتفاقی که واسه هرکسی بعد دانشگاه میفته به نظرم زندگی آدم به کلی عوض میشه آدمای جدید درسای جدید این نظر شخصی منه و به نظر من هر سه رشته ی تاپ تجربی خوبیاو بدیای خودشونو دارن و یکم سلیقه ایع

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط jungmin نمایش پست ها
      خب به نظر من دندون از پزشکی و دارو بهتره به دو علت اول طول تحصیل کوتاهتر و بودن واحدای عملی بیشتر و دومی کمتر اشباع بودن بازار کار اگه بازم برگردم عقب دندون انتخاب میکنم گرچه قبولی دولتیم رشته دارو بود از دانشگاه خیلی راضیم به نظر آزاد تهران نسبت به دانشگاه های تیپ ۲ دولتی ارزش بیشتری داره گرچه تا قبل از ورودم به دانشگاه خیلی ناراحت بودم که چرا پزشکی نزدم ولی الان صد درصد رشتمو دوست دارم و خب اتفاقی که واسه هرکسی بعد دانشگاه میفته به نظرم زندگی آدم به کلی عوض میشه آدمای جدید درسای جدید این نظر شخصی منه و به نظر من هر سه رشته ی تاپ تجربی خوبیاو بدیای خودشونو دارن و یکم سلیقه ایع
      ممنون.درمورد کمتر اشباع بودن یکم توضیح بده لطفا.یعنی به نظر شما شرایط کاری و فرصت شغلی بیشتری تو دندون هست؟؟
      شرایط کاری اینکار رو تو 10 سال اینده هم خوب می بینی؟؟
      چون حرف ها و یا بهتر بگم شایعاتی هست که میگه احتمال اشباع شدن دندان در 10 ساله اینده بیشتر از دو رشته دیگه است
      در مورد تخصص هایی که داره و شرایط امتحان تخصص در مقایسه با پزشکی هم صحبت کن لطفا

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      والا من از رشته ی دارو خبر ندارم
      ولی بین پزشکی و دندون...
      خب بستگی به آدمش داره.من آدمی هستم که عاشق چالشم.از اینکه مطلب جدید میبینم واقعا به ذوق میام.اینکه یه کسی بیاد پیش شما و شما تا حتی هفته ها نتونی تشخیص دقیق از بیماریش داشته باشی برام جالبه.این شما رو هل میده به سمت اینکه هی مطلب جدید یاد بگیرید.هی آدم ببینید ، هی مقاله بخونید تا بالاخره بتونید یک تشخیص دقیق به دست بیمار بدید(نه اینکه مثل خیلی از پزشک ها صرفا علائم بیماری رو بپوشونید).به نظر من چالش در رشته ی دندان خیلی خیلی محدود تره
      یکی دیگه از دلایل پزشکی زدنم ویژگی های شخصیتیمه.مثلا من در برخورد با اطفال آدم صبوری نیستم.وقتی دانشجوهای دندون رو میدیدم که شاید 20 دقیقه منتظر میموندن مریض کم سن و سالشون برگرده چون نمیتونسته خودش رو نگه داره ازشون میپرسیدم چطوری میتونین تحمل کنید بله درسته که در رشته ی پزشکی هم اطفال فراوان اند ولی در بیمارستان، دیگه کسی به خودش رو نگه داشتن فکر نمیکنه مشکلات واجب تری هست و میشه از همراه هم برای آرام کردنش استفاده کرد که در دندان یه ذره سخت تر میشه این کار ها رو کرد(در هر دو رشته هم برای اطفال تخصص هست ولی من به اون کاری ندارم)

موارد دیگه ی مقایسه ی بینشون هم که واضحه
      دندان کوتاه تره.درس های نسبتا ساده تری داره.سریع تر درش به پول میرسن.شیفت ندارد.خیلی ها درش تخصص نمیگیرن چون مناطق محروم حتی یک دندان پزشک هم ندارند دیگه متخصص که هیچی(هنوز اشباع نشده).برای خانم ها رشته ی مناسب تریه.(اونهایی که قصد تشکیل خانواده و چشیدن طعم واقعی مادری و همسری رو دارن،نمیگم در پزشکی نمیشه ولی خیلی سخت تره)برای افرادی که سنشون بالاست رشته ی مناسب تریه
      ولی پزشکی تخصص های فراوانی داره.شما میتونین درش کار تحقیقی بیشتری انجام بدین.در صورت گرفتن تخصص و پزشک خوب بودن و در منطقه ی خوب کار کردن میتونه درآمد خیلی خیلی بالایی داشته باشه.برای کسانی که محیط بیمارستان رو دوس دارن مناسب تره.
      در کل دوستانی که پزشکی میزنن یکی دو ترم اول که مقایسه میشن با دندون ها شاید فکر کنن که ای کاش دندون میزدم ولی کم کم میرین جلوتر و درس ها شیرین تر میشه(اگر واقعا عاشق رشته تون باشید)پی میبرید که انتخابتون اشتباه نبوده

این مقایسه به nتا فاکتور دیگه هم بستگی داره.در کل نمیشه گفت کدام بهتر و کدام بدتره

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zizo نمایش پست ها
      ولی بین پزشکی و دندون...
      خب بستگی به آدمش داره.من آدمی هستم که عاشق چالشم.از اینکه مطلب جدید میبینم واقعا به ذوق میام.اینکه یه کسی بیاد پیش شما و شما تا حتی هفته ها نتونی تشخیص دقیق از بیماریش داشته باشی برام جالبه.این شما رو هل میده به سمت اینکه هی مطلب جدید یاد بگیرید.هی آدم ببینید ، هی مقاله بخونید تا بالاخره بتونید یک تشخیص دقیق به دست بیمار بدید(نه اینکه مثل خیلی از پزشک ها صرفا علائم بیماری رو بپوشونید).به نظر من چالش در رشته ی دندان خیلی خیلی محدود تره
      یکی دیگه از دلایل پزشکی زدنم ویژگی های شخصیتیمه.مثلا من در برخورد با اطفال آدم صبوری نیستم.وقتی دانشجوهای دندون رو میدیدم که شاید 20 دقیقه منتظر میموندن مریض کم سن و سالشون برگرده چون نمیتونسته خودش رو نگه داره ازشون میپرسیدم چطوری میتونین تحمل کنید بله درسته که در رشته ی پزشکی هم اطفال فراوان اند ولی در بیمارستان، دیگه کسی به خودش رو نگه داشتن فکر نمیکنه مشکلات واجب تری هست و میشه از همراه هم برای آرام کردنش استفاده کرد که در دندان یه ذره سخت تر میشه این کار ها رو کرد(در هر دو رشته هم برای اطفال تخصص هست ولی من به اون کاری ندارم)

دندان کوتاه تره.درس های نسبتا ساده تری داره.سریع تر درش به پول میرسن.شیفت ندارد.خیلی ها درش تخصص نمیگیرن چون مناطق محروم حتی یک دندان پزشک هم ندارند دیگه متخصص که هیچی(هنوز اشباع نشده).برای خانم ها رشته ی مناسب تریه.(اونهایی که قصد تشکیل خانواده و چشیدن طعم واقعی مادری و همسری رو دارن،نمیگم در پزشکی نمیشه ولی خیلی سخت تره)برای افرادی که سنشون بالاست رشته ی مناسب تریه
      ولی پزشکی تخصص های فراوانی داره.شما میتونین درش کار تحقیقی بیشتری انجام بدین.در صورت گرفتن تخصص و پزشک خوب بودن و در منطقه ی خوب کار کردن میتونه درآمد خیلی خیلی بالایی داشته باشه.برای کسانی که محیط بیمارستان رو دوس دارن مناسب تره.
      در کل دوستانی که پزشکی میزنن یکی دو ترم اول که مقایسه میشن با دندون ها شاید فکر کنن که ای کاش دندون میزدم ولی کم کم میرین جلوتر و درس ها شیرین تر میشه(اگر واقعا عاشق رشته تون باشید)پی میبرید که انتخابتون اشتباه نبوده

این مقایسه به nتا فاکتور دیگه هم بستگی داره.در کل نمیشه گفت کدام بهتر و کدام بدتره
      سلام
      وای شما چقد شبیه منیددلایل انتخابم با شما مشترک بود تقریبن
      Hello from the otheside
      مشاوره کنکور
      تل
      Fatemenm76
      مشاوره خصوصی تا روز کنکور
      مصاحبم:https://forum.konkur.in/thread55148.html

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ولی بین پزشکی و دندون...

عاشق رشته بودن از همه چیز مهم تره
      از نظر من هر 3 تا رشته واقعا خوبن

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ولی بین پزشکی و دندون...

درمورد محدوده سنی تا چه سنی به نظرت خوبه(نه حالا اینم میشه ) برای پزشکی ؟؟و چرا؟
      2 نمره : ))

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط seven نمایش پست ها
      سلام
      وای شما چقد شبیه منیددلایل انتخابم با شما مشترک بود تقریبن
      ایشون که از دارو اطلاع نداشتن : دی
      ولی شما تو دارو به نظرت دلیل اول یا همون چالش بیشتر نیست؟؟ @zizo
      پ.ن:اسم رشته و شهر رو نمی زنی تو بیو اینجا؟ خوبه ک ....حتی لازمه : )

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط attila نمایش پست ها
      درمورد محدوده سنی تا چه سنی به نظرت خوبه(نه حالا اینم میشه ) برای پزشکی ؟؟و چرا؟
      2 نمره : ))
      تا پایان تخصص یه 17-18 سالی زمان نیازه(با فرض اینکه دو سه سالی قبولی دستیاری زمان ببره)
      به نظر من تا آخرای دهه ی دوم زندگیشون میتونن پزشکی رو بزنن.مثلا 27-28
      ولی برای خانوم هایی که قصد بچه دار شدن و بزرگ کردن بچه هاشون رو دارن این عدد باید چند سالی بیاد پایین
      یا اقایونی که باید هزینه های خانواده شون رو بدن(مثلا حقوق یک رزیدنت حدود یک تومنه که خرج خانواده رو نمیده)
      ولی باز هم تاکید میکنم از شخصی به شخص دیگر این عدد متفاوته.ممکنه کسی پی اچ دی داشته باشه دوباره بخواد پزشکی بخونه
      یا امسال پردیس زنجان دانشجوی متولد 60 داره
      ولی نرمش اینه که وقتی سن میره بالا تمایل پیدا میکنن به سمت دندون که میشه کلا 6 سال

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط attila نمایش پست ها
      ایشون که از دارو اطلاع نداشتن : دی
      ولی شما تو دارو به نظرت دلیل اول یا همون چالش بیشتر نیست؟؟ @zizo
      پ.ن:اسم رشته و شهر رو نمی زنی تو بیو اینجا؟ خوبه ک ....حتی لازمه : )
      صحیح چالش در داروسازی بیشتره
      من منظورم چالش های وابسته به تشخیص بیماری بود و نه مثلا داروهایی که باعث درمانش میشه(یا اگه دبیرستانی بخوایم بگیم چالش در زیست شناسی مدنظرم بود و نه شیمی)

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من داروی شیرازم. چیزای عادی درباره دارو رو با سرچ میتونید پیدا کنید. اما من حرف دیگه ای دارم.
      اول اینکه یه حرفی امروز استاد بیولوژی مولکولیمون زد جالب بود. میگفت رشته ای که ما اومدیم داروسازی نیست. اسم رشته ما Pharmacy ئه. که برگردان فارسیش داروسازی نمیشه. Pharmacist دارو نمیسازه. فارماسیست فقط با گرفتن تخصص مربوطه امکان ساختن دارو و این چیزا رو داره. فارماسی مجموعه ای از علومه. فارماسی شیمی هست. فیزیک هست. ریاضی هست. صد البته زیست هست. اخلاق پزشکی هست. اقتصاد هست. پزشکی هست.(ما 6 ساعت در هفته تشریح داریم فقط) یه فارماسیست اگه درست و حسابی درساش رو بخونه در پایان تحصلیش یه دانشمنده. اونطور که من میدونم توی کشورایی مثل کانادا و آمریکا تنها تشخیص برعهده پزشکه و تجویز و ادامه مراحل درمان با فارماسیسته. از طرفی درسای این رشته انقدر سخت هست که(فقط بگم. این سختی به گفته چندتا از دانشجو های پزشکی که من میشناختم از پزشکی هم بیشتره. حالا صحتش رو بررسی کنید. من نمیدونم) تعداد زیادی از افرادی که با علاقه صرف نیومدن در ادامه فقط درسا رو پاس کنند. پس اگه قبول شده رشته دیگه ای هستید و اومدید دارو برای خودتون بهتره که از اول شروع کنید (من خودم کلا 8 تا دارو زده بودم چهارمیش شیراز بود. اگرم برمیگشتم بیشتر میخوندم که داروی تهران قبول شم)
      تحت تاثیر جو هم قرار نگیرید. یکی از دوستای من مدال طلای المپیاد شیمی 89 داشت. الان داروی تهران میخونه(خودتون میدونید که مدال آور هر رشته-دانشگاهب میتونه بره) پس ببینید علاقه تون چیه. همین الان کشور داره مثلا به سمت طرح individualized medicine میره.(سرچ کنید ببینید چیه)که یعنی فضاهای شغلی چند ده برابر برای فارماسیست های "علاقه مند".حالا بقیه رو خود دانید. اما توصیه من فقط یه چیزه. دنبال علاقه تون باشید. اگه تحت تاثیر جو جایی برید ، یا همون جو دلسردتون میکنه یا مشکلات خودتون رو گردن همین جو میندازید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)