خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 29
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

کتاب جامع آموزشی ادبیات کنکور ( درخواست معرفی )

با سلام و عرض خسته نباشید
      لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید که آیا کتابی با محوریت آموزش جامع ادبیات کنکور سراغ دارید یا خیر ؟ ( معانی اشعار ، کلمات و حل مسائل کتاب ... )
      کتاب ادبیات موضوعی گاج را تهیه کردم اما فقط شامل تست است و آموزش در کار نیست . یکی دو انتشارات دیگر را هم جستجو کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم .
      با تشکر فراوان

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مهر و ماه

برای هر کتاب ادبیات یک کتاب آموزشی سبز گاج رو بگیر هم آموزش و هم تست کلک کعلم هم می تونی بگیری ولی سطحش پایین تر ار گاج است

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اگر برای کنکور میخونید که پیشنهاد میکنم بجای گاج سبز و یا کلک معلم برای لغات از کتاب گاج سرمه ای که (یک کتاب کوچک و کامل) هست استفاده کنید و کلا ادبیات رو مبحثی بخونید ولی اگر برای مدرسه میخواهید پیشنهاد من همون گاج سبز یا کلک معلم هست

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی ممنونم از راهنمایی های ارزنده
      من ده سال از درس و کنکور دور بودم و تصمیم دارم در کنکور سال آینده شرکت کنم . با توجه به تغییرات کتابهای درسی و همینطور فراموش کردن درس ها ، فکر میکنم بهتره بنا به توصیه ، کتاب های سبز رو تهیه کنم .
      ماشاالله با این قیمتهای بالا و فزاینده فقط برای ادبیات بایستی حدود 130 تومان هزینه ی کتاب پرداخت کنم ( ادبیات موضوعی که قبلا تهیه کردم + چهار کتاب سبز )
      اما خب چاره ای نیست .
      بسیار ممنونم

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      4 کتاب سبز؟؟؟؟

سلام

واقعا فک میکنید شما میرسید ک هر 4 کتاب رو بخوووونید؟!!؟!!!

واسه کنکور ک فقط نباید ادبیات بخونید

من توصیه میکنم با شرایطی که دارید،کتاب های موضوعی بخونید+ خود کتاب

هیچوقت تو کنکور دیده نشده که بگن این بیت کتاب رو معنی کن (من که ندیدم)

شما آرایه و قرابت و تاریخ ادبیات رو از روی کتاب های موضوعی(من برای ارایه و تاریخ ادبیات نشر الگو و قرابت هم کتاب هامون سبطی رو پیشنهاد میدم) بخونید،و برای املا و لغت هم کتاب رو خوب بخونید کفایت میکنه

موفق باشید
      تو هستی من شدی از آنی همه من

من نیست شدم در تو از آنم همه تو

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      درسته
      شمافقط باید شعرهای کتاب روبخونید طوری که بتونید به بعضی سوالات قرابت که ازکتاب مطرح میشه جواب بدید وبس!!
      باتوجه به اینکه چندین سال هست که دورهستید ازکنکورلازم میدونم 1سری نکات رو همینجابگم.
      1.کنکورازحالت کتاب محوری دراومده(نه فقط ادبیات بلکه همه درس ها,شبیه ترین درس هااز لحاظ سختی سوال به کتاب درسی زیست شناسی ودینی هستند وتاحدی میشه گفت ادبیات)
      2.ادبیات کنکور ازمباحث زیرتشکیل میشه که احتمالا آشنا هستید:قرابت,آرایه ادبی,زبان فارسی,لغت ومعنی,املا,تاریخ ادبیات
      3.مطالعه کنکوری دردرس ادبیات به صورت مبحثی هست واینطورنیست که شمابرید درس به درس بخونید کتاب رو بلکه مبحث به مبحث میخونید وبرای هرمبحث وقت جداگانه ای درنظر میگیریم
      4.برای هرمبحث ازکتاب تست های جداگانه استفاده میشه که خودبنده ازانتشارات الگو استفاده میکنم.
      5. 90% بیت ها خارج ازکتاب درسی هستند وبه همین خاطردرس ادبیات واقعا1سروگردن از زمانی که شما امتحان میدادید سنگینتر وسخت ترهست.
      6.در چندسال گذشته سوالات به صورت ترکیبی مطرح میشن(مثلادرزیست شناسی ممکنه صورت سوال از سال دوم دبیرستان وگزینه هااز سال چهارم یا سوم ویاحتی ممکنه اطلاعاتی ازهر3سال دبیرستان در1سوال ازشما پرسیده بشه.)
      7.منابع کنکور ازسال دوم دبیرستان تاپیش دانشگاهی هستنن وسال اول دبیرستانو لازم نیست بخونید(یه غیر از عربی1 ومباحث نورشناسی یعنی 2فصل آخرفیزیک1)

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      گاج سبز(محوری)
      اول از رو اون بخون بعدش برو سراغ تستای موضوعی

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      واسه معنی شعرای کتاب گاج سبز یا کلکواسه تست هم خیلی سبز رو بگیر. هم درس به درس داره. هم موضوعی. جواب تست هاش واقعا کامل هست.البته با توجه به اینکه 9 تا سوال ادبیات قرابته کتاب قرابت هامون سبطی رو حتمابگیر. تستای قرابتو مثل هلو میزنی.(البته یکم حجمش زیاده )

9. Top | #9
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirmisagh نمایش پست ها
      با سلام و عرض خسته نباشید
      لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید که آیا کتابی با محوریت آموزش جامع ادبیات کنکور سراغ دارید یا خیر ؟ ( معانی اشعار ، کلمات و حل مسائل کتاب ... )
      کتاب ادبیات موضوعی گاج را تهیه کردم اما فقط شامل تست است و آموزش در کار نیست . یکی دو انتشارات دیگر را هم جستجو کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم .
      با تشکر فراوان
      سلام.
      چنین کتابی وجود نداره و نوشتنش هم کار بیهوده و نادرستیه! واسه همینم تو هیچ انتشاراتی پیداش نکردی.
      چیزی که شما دنبالشی یه دایره المعارف ادبیاته که همه ی مطالبی که توی کتابای بازار هستن رو یکجا داشته باشه، در حالی که یه کتاب خوب نباید همه ی اونا رو داشته باشه! تالیف چنین کتابی نادرست و غیر حرفه ایه. کشکولی میشه از مطالب ضروری و غیر ضروری و حذفی. خیلی از مطالبی که توی کتابای بازار می بینی اصن واسه کنکور نیستن، بلکه ماجراجویی و هیجان زدگی و تفنن مولف محسوب میشن. گاهی نزدیک به هفتاد درصد مطالب یه کتاب ادبیات کاملا دورریز و بی ارتباط به کنکوره، مث معنی بیشتر ِ بیتا، مث نقشای دستوری ِ سخت گیرانه توی شعر، مث آموزش قرن یا سال زندگی شاعرا و نویشنده ها، مث جزئیات بی اهمیت تاریخ ادبیات، مث هزار تا چیز دیگه. ظاهر متنوع این همه مطلب و لیست و عکس و کاریکاتور و سوال غیر ضروری باعث نشه فک کنی کاش یه کتابی بود همه ی اینا رو داشت!
      حتی مطالبی که توی بودجه هستن رو هم باید به صورت فشرده و چکیده و مدیریت شده بخونی و غیر از این، غیر ممکنه بشه به مطالب مسلط شد. یه حساب سرانگشتیه. به عنوان نمونه میتونی حجم کتابهای ادبیات محوری 2و3و زبان فارسی و پیش + ادبیات 2 و 3 و زبان فارسی 3 و پیش بنی هاشمی + ادبیات میکرو رو جمع بزنی ببینی چن صفحه میشه و با چه قیمتی!
      تازه اینا فقط یه گوشه ی کار رو پوشش میدن و هیچی راجب مسایل جدی کنکور و شگردای حل سوالات نمیگن، ینی وظیفه شون این نیست، بلکه فوقش همون طور که شما گفتی حاوی «معانی اشعار ، کلمات و حل مسائل کتاب» هستن.
      بین همه ی کتابا، موشکافی ادبیات کنکور، شگردای تست زنی، مدیریت زمان، اهمیت موضوعات نسبت به هم، بررسی سوالات غلط، بررسی مغایرت کنکور و کتاب درسی و تعیین تکلیف موارد اختلافی و صدها مورد ِ شبیه اینا، وظیفه ی تخصصی کتاب ادبیات موضوعیه. در حد لزوم هم همه ی نکات آموزش داده شده. قرابت به طور بسیار مفصل، همون طور که توی کتاب می بینی. آرایه به طور کامل. واژه به طور کامل + لیست واژه های بی ستاره و واژه های کنکوری کتاب زبان فارسی 3 + واژه های خارج از کتاب که طراح ازشون سوال میده. تاریخ ادبیات به صورت کتاب به کتاب و فصل به فصل. املا به صورت آموزش در تست، ینی تستا قدم به قدم به قدم املای واژه ها رو یاد میدن و نیاز به خوندن یا حفظ کردن املای هیچ واژه ای نداری، بلکه کافیه تست بزنی. زبان فارسی هم همینطوره، ینی تست + پاسخ. فقط همین. درباره ی زبان فارسی عقیده م اینه که بچه ها از دیدن و خوندن جزوه های حجیم و سنگین و پر دردسر و کم فایده خسته ن. به همین خاطر، بخش زبان فارسی کتاب «ادبیات موضوعی» کاملا و عمدا به روش «آموزش در تست» نوشته شده، نه که واسش کم گذاشته باشم! جزوه ی زبان فارسی بعدا می تونه نقش کمک و یادآور رو داشته باشه، این نظر ماست.
      مشکلی بود حتما بگو.
      خوب باش.

همه لطف خداست.
      ویرایش توسط mahdi nazari : 27 مرداد 1392 در ساعت 17:59

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi nazari نمایش پست ها
      سلام.
      چنین کتابی وجود نداره و نوشتنش هم کار بیهوده و نادرستیه! واسه همینم تو هیچ انتشاراتی پیداش نکردی.
      چیزی که شما دنبالشی یه دایره المعارف ادبیاته که همه ی مطالبی که توی کتابای بازار هستن رو یکجا داشته باشه، در حالی که یه کتاب خوب نباید همه ی اونا رو داشته باشه! تالیف چنین کتابی نادرست و غیر حرفه ایه. کشکولی میشه از مطالب ضروری و غیر ضروری و حذفی. خیلی از مطالبی که توی کتابای بازار می بینی اصن واسه کنکور نیستن، بلکه ماجراجویی و هیجان زدگی و تفنن مولف محسوب میشن. گاهی نزدیک به هفتاد درصد مطالب یه کتاب ادبیات کاملا دورریز و بی ارتباط به کنکوره، مث معنی بیشتر ِ بیتا، مث نقشای دستوری ِ سخت گیرانه توی شعر، مث آموزش قرن یا سال زندگی شاعرا و نویشنده ها، مث جزئیات بی اهمیت تاریخ ادبیات، مث هزار تا چیز دیگه. ظاهر متنوع این همه مطلب و لیست و عکس و کاریکاتور و سوال غیر ضروری باعث نشه فک کنی کاش یه کتابی بود همه ی اینا رو داشت!
      حتی مطالبی که توی بودجه هستن رو هم باید به صورت فشرده و چکیده و مدیریت شده بخونی و غیر از این، غیر ممکنه بشه به مطالب مسلط شد. یه حساب سرانگشتیه. به عنوان نمونه میتونی حجم کتابهای ادبیات محوری 2و3و زبان فارسی و پیش + ادبیات 2 و 3 و زبان فارسی 3 و پیش بنی هاشمی + ادبیات میکرو رو جمع بزنی ببینی چن صفحه میشه و با چه قیمتی!
      تازه اینا فقط یه گوشه ی کار رو پوشش میدن و هیچی راجب مسایل جدی کنکور و شگردای حل سوالات نمیگن، ینی وظیفه شون این نیست، بلکه فوقش همون طور که شما گفتی حاوی «معانی اشعار ، کلمات و حل مسائل کتاب» هستن.
      بین همه ی کتابا، موشکافی ادبیات کنکور، شگردای تست زنی، مدیریت زمان، اهمیت موضوعات نسبت به هم، بررسی سوالات غلط، بررسی مغایرت کنکور و کتاب درسی و تعیین تکلیف موارد اختلافی و صدها مورد ِ شبیه اینا، وظیفه ی تخصصی کتاب ادبیات موضوعیه. در حد لزوم هم همه ی نکات آموزش داده شده. قرابت به طور بسیار مفصل، همون طور که توی کتاب می بینی. آرایه به طور کامل. واژه به طور کامل + لیست واژه های بی ستاره و واژه های کنکوری کتاب زبان فارسی 3 + واژه های خارج از کتاب که طراح ازشون سوال میده. تاریخ ادبیات به صورت کتاب به کتاب و فصل به فصل. املا به صورت آموزش در تست، ینی تستا قدم به قدم به قدم املای واژه ها رو یاد میدن و نیاز به خوندن یا حفظ کردن املای هیچ واژه ای نداری، بلکه کافیه تست بزنی. زبان فارسی هم همینطوره، ینی تست + پاسخ. فقط همین. درباره ی زبان فارسی عقیده م اینه که بچه ها از دیدن و خوندن جزوه های حجیم و سنگین و پر دردسر و کم فایده خسته ن. به همین خاطر، بخش زبان فارسی کتاب «ادبیات موضوعی» کاملا و عمدا به روش «آموزش در تست» نوشته شده، نه که واسش کم گذاشته باشم! جزوه ی زبان فارسی بعدا می تونه نقش کمک و یادآور رو داشته باشه، این نظر ماست.
      مشکلی بود حتما بگو.
      خوب باش.

استاد نظری میدونم این سوالم کار درستی نیست ولی میشه بپرسم برتری کتاب موضوعی شما نسبت به ادبیات جامع ژرف اندیشان و ادبیات جامع مهروماه در چیه ؟؟؟ چون این سوال خودم و خیلی از دوستام بود که ازم میپرسیدن!!!
      اگه پاسخ بدید واقعا ممنون میشم
      ویرایش توسط پاپا پوریا : 04 شهریور 1392 در ساعت 15:23

11. Top | #11
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      سوال جالبی نیس البته، اما باشه.
      سر فرصت جواب میدم.

همه لطف خداست.

12. Top | #12

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پاپا پوریا نمایش پست ها
      استاد نظری میدونم این سوالم کار درستی نیست ولی میشه بپرسم برتری کتاب موضوعی شما نسبت به ادبیات جامع ژرف اندیشان و ادبیات جامع مهروماه در چیه ؟؟؟ چون این سوال خودم و خیلی از دوستام بود که ازم میپرسیدن!!!
      اگه پاسخ بدید واقعا ممنون میشم
      چون این کتاب رو واقعا عالی می‌دونم ، جسارتا نظرمو می‌دم تا اون روزی که آقا مهدی خودشون از سفر برگردن
      فرقش و برتریش تو اینه که هیچ ربطی به اونا نداره به نظر من تو این کتاب نویسندگان واسه خواننده ارزش قائل شدن و اون رو خنگ بی ذوق و بی‌هنر نپنداشتن.

نکات بارز رو این پایین میارم:
      1.این کتاب نیومده با تست‌های مسخره و بی‌ربط دانشگاه آزاد الکی صفحه پر کنه ، تست‌ها و سبک های تاریخ مصرف گذشته رو هم به همین شکل دور ریخته
      2.تو زبان فارسی و قرابت معنایی شاهکار به خرج داده آقا مهدی و همکارانشون و مو رو از ماست به شیوه کاملا مستند کشیدن بیرون
      3.آقا مهدی و همکارانشون ماله و کاردک و گچ و آب و تشت رو کلن بیرون انداختن از اتاق فکرشون و هرجا طراح محتــــــــــــــرم کنکور دست به ویراژ رفتن روی ذهن بچه ها با کمک درک ادبی ناقصش زده رو ، کامل مشخص کردن و ماله کشیدن روی نقاط کور سوالات و سرسری رد شدن رو از بین بردن و طرز فکر ایشون رو کشف کردن که خود این به تنهایی برای چاپ یک کتاب کافیه. البته مشابه این کارها رو آقای هامون سبطی هم توی قسمت بررسی تست‌های ادبیات سایت دریافت اعلام کردن که اونم به نظر من کار شایسته و منحصر به فردیه ، ولی در مجموع کار کتاب گاج یه چیز دیگه است تو این بخش و نهایتا قسمت «همینه که هست» که دیگه آقا مهدی اسب زرد یالش رو توی باغ همیشه بهار «ادبیات موضوعی» می‌خرامانه و واسه خوانندگانش احترام قائل میشه و سوتی‌های آقا یا خانم طراح محتـــــــــــرم رو بر گردن قوه‌ی عاقله بچه های اندیشمند کنکوری نمیندازه . به جد می‌تنم بگم خیلی از کتابهای در این سبک مشکل اصلی رو ذهن داوطلب بیان میکنن و جوری جواب رو القــــــــــا میکنن که انگاری فقط اونها چشم داشتن و اینها همه تو کتاب اومده و اگه غلط دارین جواب میدید ، راهی جز گرفتن همه کتابهای آموزشی ما ندارین تا متن دروس کتاب براتون روشن بشه

4.تست های آزمون های گاج ، از دیگر محاسن این کتاب هست ، به جرات میتونم بگم توی آزمون‌های گاج ، درس ادبیاتش یه سر و گردن از بقیه دروس تو طرح سوال بالاتره شاید بشه گفت ، هر آزمون گزینه 2 رو اگه ادبیات گاج رو به جاش جایگزین کنید و یکم به فیزیکش تلطف ببخشید ، نمونه شبیه سازی شده کنکور سراسری رو خواهد داشت. البته واسه بچه‌های رشته ریاضی صرفا این رو می‌گم.

پس بازم تکرار میکنم اصلی ترین برتریش توی بی ربطی این کتاب نسبت به سایر کتب پیرامون این موضوع هستش.
      به نظر من تنها کتاب هایی که در کنار این کتاب ارزش خریدن داره و میتونه کمک کنه دو کتاب لغت و قرابت معنایی دکتر سبطی نشر دریافت هست و لاغیر .
      اینها رو من بر اساس تجربه 2 سالی که روی ادبیات کنکور گذاشتم دارم میگم .
      در آخرم از آقا مهدی یه عذرخواهی دارم بابت اولین آشناییمون توی یکی از تاپیک های این فروم، اون موقع من اصلا ایشون رو نمیشناختم و با کتابشون کلن آشنـــــا نبودم و فقط روی خود سوالات کنکور و پاسخ نامه های کلیدیش و کتابهای درسی و سایر کتب علمی خارج از محدوده دبیرستان با عقل نصفه و نیمه خودم تکیه داشتم.
      بازآی که تا به خود نیازم بینی
      بیداری شب‌های درازم بینی

نی نی غلطم که خود فراق تو مرا
      کی زنده رها کند که بازم بینی
      ویرایش توسط shahriar70 : 20 دی 1392 در ساعت 11:53

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      عآپ
      میخوام درس به درس بخونم بچه ها یعنی مثلا قرابت درس ۱ +همه نکات درس ۱
      اینجوری
      جزوه ایناهم ندارم
      کدوم کتاب؟
      *یقیــن چه خوب اندوه را می‌راند...*علی(ع)

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط spring__girl نمایش پست ها
      عآپ
      اینجوری
      جزوه ایناهم ندارم
      کدوم کتاب؟
      خیلی سبز
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط spring__girl نمایش پست ها
      عآپ
      اینجوری
      جزوه ایناهم ندارم
      کدوم کتاب؟
      سیر تا پیاز پایه به پایه
      stars can't shine without darkness

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن