خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 71
    1. Top | #31
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh نمایش پست ها
      شاید شما درست بگید ولی شما شرایط خودتون و در نظر میگیرید بهتره در مورد دیگران قضاوت نکنیم ادما تحت تاثیر شرایط و فرهنگ هستن .....خوب و بد هر چیزی رو خدا مشخص میکنه نه بنده ای که حتی به خودشم اگاهی کامل نداره ........بهتره این بحث و ادامه ندید
      اول : من کسی رو قضاوت نکردم ....... فقط طبق اصول و تئوری های حاکم بر شریعت اسلام شرایط یک فرد رو با یکی الز دوستان دیگه به بحث گذاشتم ....
      دوم: من کسی را بد نینگاشتم بلکه عمل شخصی را بد در نظر گرفتم

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sam-n نمایش پست ها
      خب شما یک برداشت آزاد کردید از روزه گرفتن که خب برداشت زیباییه
      اما کم نشنیدیم از مضرات روزه
      و پزشکا هم چپ و راست به بیمارانشون میگن که روزه نگیرین
      اما حالا میرسیم به احکام روزه
      که خب به نظر من احکام روزه به طور کامل بیان نشده
      مثلا یکی که میخواد در ایسلند روزه بگیره عملا دچار یک مرگ تدریجی میشه
      یا کسی که در قطب زندگی میکنه با 6ماه شب و 6 ماه روز چطور باید روزه بگیره؟؟
      خب وقتی دکتر میگه روزه نگیرین دیگه لازم نیست کفاره بدن خود قران هم با ستم ب خود مخالفت میکنه
      تو روزه گرفتن منم ی سوالاتی ذهنمو درگیر کرده اما ترجیح میدم نپرسم

3. Top | #33
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ببین درک بیان راحته و خیلی راحت میشه درک کرد فردی که غذا نمی خوره چه حسی داره
      باز ما میایم روزه میگیریم که اونا رو درک کنیم ...خب این چه فایده ای داره برای فرد گرسنه؟؟
      در شرق آسیا...کشور کره جنوبی آمار بسیار قشنگی داره در دمورد کمک به تهی دستان
      خب اونا کمک میکنن به فقیران و تقریبا فقر در کشورشون از بقیه کشورها کمتره
      و این نشانه فرهنگ سازی درست هست ...اونا اصلا روزه هم نمی گیرن
      حرف منم دقیقا همینه ! تناسب بین درک و عمل !

هر کسی که با روزه گرفتن ( و یا حتی بدون روزه گرفتن مانند مثال ِ شما : کره جنوبی ) بدونه که حس گرسنگی چه حس دردناکی هست (!) ؛ حس انسانیت ـش ( نه لزوما حس مذهبی ! ) فرد رو به کمک به تهی دست ها میکشونه ( شاید به صورت غریزی ) تا حداقل آدمای کمتری این حس تلخ رو تجربه کنن

بنظر من همین درک ِ عذاب اور بودن حس گرسنگی میتونه خو به خود فرد رو به کمک به هم نوعش برسونه و این میشه یه فرهنگ سازی در جامعه برای کاهش فقر ... چون همونطور ه شما گفتی برای کاهش فقر ؛ فرهنگ سازی و انگیزه نیازه !

ولی خب ؛ خیلیا بدون تفکر از کنار روزه رد میشن ( روزه میگیرن ولی فقط روزه میگیرن !! ) وهیچ تاثیری روشون نداره .
      تشنه ی اشک هایی هستم که وحشیانه بر روی گونه هایت جاری خواهد شد ..

M-aB

4. Top | #34
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط milad65 نمایش پست ها
      منم امروز به این موضوع فکر میکردم !
      جالبه ؛ منم جوابی پیدا نمیکردم

الان امضای رضا ( عکس بالایی) رو دیدم یه چیزایی به ذهنم رسید :

شاید بکی از دلایلش این باشه که انسان حداقل برای 30 روز بفهمه که کسایی که تو روز فقط یه وعده ی غذایی دارن و حتی اون رو هم به زور جور میکنن (!) و میخورن ؛ چه حالی دارن

و خود به خود انسان ( انسان !! ) بیشتر سعی کن به این قشر از جامعه کمکی بکنه و اختلاف طبقاتی رو تا حد توان کم کنه ؛ مخصوصا اینکه ؛ این قشر از مردم تو کشور ما کم هم نیستن !!

مثلا من امروز ناخودآگاه به این فکر کردم که کسایی که غذایی ندارن بخورن چه حالی هستن ! به قول رضا ما امیدی به افطار داریم اما اونا ..

و همین گرسنگی یه عقده میشه برای انجام جرم های بزرگ برای سیر کردن خانواده ! !

+ البته این نظری بود که به فکر من رسید !
      امضای ایشون سفسطه هست .
      یک سوال : اگر روزه دار درک نکنه غیر روزه دار میتونه درک کنه ؟ ما حداقل کاری رو که میتونیم برای درک اونها انجام میدیدیم اما بقیه ؟؟
      و اما من اعتقاد دارم که تمام مردم امید دارند ... روزی یکی از پیامبران از خدا خواستند که امید را از فردی بگیرد آن مرد در همان جا مرد!!
      کسی که در حال مرگ هم که باشه امید داره حتی اگر امید به دنیایی خیالی باشه. چه برسه به یک فرد گرسنه

5. Top | #35
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

یه دوستی که من بالا حرفشو نقل قول کرده بودم ، حرفش همین مشکلو داشت ، یعنی نوشته بود هدف من فقط اطاعته !! اینطور طرز فکر خیلی اوقات به این نتیجه منتهی میشه که : هدف وسیله رو توجیه میکنه ....که در هر حالتی اشتباه و البته خطرناکه ،

نظر من در مورد احکام اسلام به عنوان هدف نیست ، یعنی من نماز نمیخونم برای نماز ، روزه نمیگیرم برای روزه ، همه این ها وسیلست برای هدف بزرگتر من که تقرب به خدا و کماله ، اینطور طرز فکر به من آزادی عمل بیشتری میده تا از فکرم استفاده بیشتری ببرم به جای اینکه بیام تقلید کور کورانه بکنم از دیگران !!

یه مثال میزنم مشخص تر بشه ، مثلا اگر هدف من از نماز خوندن ، خود نماز خوندن باشه برای رهایی از جهنم و آتش و ناراحتی و غضب خدا ، دیگه برام مهم نیست نماز ظهر و عصرو باهم یا نماز مغرب و عشاء رو همزمان با هم بخونم ، چون در این حالت برای من فقط مهمه که اون دنیا جلوی اسمم تیک بخوره که مثلا سهیل فلان روز فلان نمازو خونده !!

اما اگر هدفم از نماز خوندن ، یاد آوری وجود خالق بزرگتری به نام الله باشه(همون هدفی که تو قرآن بهش اشاره شده ، یعنی ذکر) ، اون موقع برام مهمه که نماز ظهر و عصرو جدا بخونم و دیگه اون تیک خوردنه برام مهم نیست ؛

حالا ارتباطش با روزه گرفتن تو ایسلند چیه ؟! میخوام بگم اگر کسی توی ایسلند زندگی میکنه ،
      و هدفش از مسلمان بودن فقط فرار کردن از آتش جهنم و غضب خداست ، چنین فردی باید 20 ساعت در روز ، روزه رو بگیره !!

اما اگر من تو اونجا بودم ، چون میدونم هدفم مبارزه با نفسه ، فقط یه تایمه مشخصی از روز رو روزه میگرفتم ( مثلا هماهنگ با عربستان که پیامبر هم در چنان شرایطی روزه میگرفته ، البته با تفاوت دما !!) ؛ حالا نمیدونم این نظر من از دیدگان شرعی درست باشه یا نه ، اما برام مهم اینه که از دیدگاه عقلی ارضا کنندست ؛

پ . ن : ببخشید که یکم طولانی شد .
      ویرایش توسط Putin : 29 خرداد 1394 در ساعت 00:19

6. Top | #36
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من امروز رفتم دکتر .... 200 هزار تومن فقط قرص برا معدم نوشت !! گفت روزه هیچ اشکالی نداره میتونی بگیر !!
      و اما اگر روحانیون رو در نظر بگیریم در تجربه حس می کنیم که هیچ ضرری نداره .. ماشالله بالای 90 سال هستن

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      باز ما میایم روزه میگیریم که اونا رو درک کنیم ...خب این چه فایده ای داره برای فرد گرسنه؟؟
      این که درک کنیم فردگرسنه چ حسی داره حداقل فایدش اینه ک هروقت ی آدم گرسنه دیدیم در حد توانمون بش کمک کنیم یا ساده از کنارش نگذریم یا حداقل حداقل به کسی که فقیره ظلم نکنیم و حقشو ضایع نکنیم درمورد نظر پزشکا ک میگن حالا روزه ضررداره نظر من اینه ک خدایی ک خودش انسانو آفریده بهتراز هرکس دیگ طبیعتو ساختمان بدنشو میشناسه و صلاحشو تشخیص میده البته پزشکام میگن اگ ی چیزایی رو رعیت نکنی واست ضرر داره بیمارام ک بحثش جداس
      مبادا بدوزی نگاه دلت را
      به مردم که بازار یوسف فروشی
      دراین دوره بد شدیدا گرفته

8. Top | #38
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ببین کسی نگفت فقط به یک دلیل روزه بگیرید!!
      گفتند به دلایلی که یکش این هست!! دلایلی که میدانید و دلایلی که نمی دانید و دلایلی که نخواهید دانست

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      حرف منم دقیقا همینه ! تناسب بین درک و عمل !

هر کسی که با روزه گرفتن ( و یا حتی بدون روزه گرفتن مانند مثال ِ شما : کره جنوبی ) بدونه که حس گرسنگی چه حس دردناکی هست (!) ؛ حس انسانیت ـش ( نه لزوما حس مذهبی ! ) فرد رو به کمک به تهی دست ها میکشونه ( شاید به صورت غریزی ) تا حداقل آدمای کمتری این حس تلخ رو تجربه کنن

بنظر من همین درک ِ عذاب اور بودن حس گرسنگی میتونه خو به خود فرد رو به کمک به هم نوعش برسونه و این میشه یه فرهنگ سازی در جامعه برای کاهش فقر ... چون همونطور ه شما گفتی برای کاهش فقر ؛ فرهنگ سازی و انگیزه نیازه !

ولی خب ؛ خیلیا بدون تفکر از کنار روزه رد میشن ( روزه میگیرن ولی فقط روزه میگیرن !! ) وهیچ تاثیری روشون نداره .
      من 50 درصد با حرفات موافقم ...50 درصد هم مخالفم
      دلیلی نمی بینم برای درک گرسنه ها به خودم گرسنگی بدم
      چطوره برای درک کردن جنگ زده ها وارد جنگ بشیم
      فقط فرهنگ سازی میتونه مرز نابرابری ها رو از بین ببره
      [صحنه ی ما غزل پوش
      صدا صدای گوگوش ....

10. Top | #40
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Putin نمایش پست ها

یه دوستی که من بالا حرفشو نقل قول کرده بودم ، حرفش همین مشکلو داشت ، یعنی نوشته بود هدف من فقط اطاعته !! اینطور طرز فکر خیلی اوقات به این نتیجه منتهی میشه که : هدف وسیله رو توجیه میکنه ....که در هر حالتی اشتباه و البته خطرناکه ،

نظر من در مورد احکام اسلام به عنوان هدف نیست ، یعنی من نماز نمیخونم برای نماز ، روزه نمیگیرم برای روزه ، همه این ها وسیلست برای هدف بزرگتر من که تقرب به خدا و کماله ، اینطور طرز فکر به من آزادی عمل بیشتری میده تا از فکرم استفاده بیشتری ببرم به جای اینکه بیام تقلید کور کورانه بکنم از دیگران !!

یه مثال میزنم مشخص تر بشه ، مثلا اگر هدف من از نماز خوندن ، خود نماز خوندن باشه برای رهایی از جهنم و آتش و ناراحتی و غضب خدا ، دیگه برام مهم نیست نماز ظهر و عصرو باهم یا نماز مغرب و عشاء رو همزمان با هم بخونم ، چون در این حالت برای من فقط مهمه که اون دنیا جلوی اسمم تیک بخوره که مثلا سهیل فلان روز فلان نمازو خونده !!

اما اگر هدفم از نماز خوندن ، یاد آوری وجود خالق بزرگتری به نام الله باشه(همون هدفی که تو قرآن بهش اشاره شده ، یعنی ذکر) ، اون موقع برام مهمه که نماز ظهر و عصرو جدا بخونم و دیگه اون تیک خوردنه برام مهم نیست ؛

حالا ارتباطش با روزه گرفتن تو ایسلند چیه ؟! میخوام بگم اگر کسی توی ایسلند زندگی میکنه ، و از هدفش از مسلمان بودن فقط فرار کردن از آتش جهنم و غضب خداست ، چنین فردی باید 20 ساعت روزه رو بگیره !!

اما اگر من تو اونجا بودم ، چون میدونم هدفم مبارزه با نفسه ، فقط یه تایمه مشخصی از روز رو روزه میگرفتم ( مثلا هماهنگ با عربستان که پیامبر هم در چنان شرایطی روزه میگرفته ، البته با تفاوت دما !!) ؛ حالا نمیدونم این نظر من از دیدگان شرعی درست باشه یا نه ، اما برام مهم اینه که از دیدگاه عقلی ارضا کنندست ؛

آیا اطاعت از دستور خدا انسان را به کمالات نمی رساند ؟؟ تکلیف دستوراتی که دلایلی بدای اونها نداریم چی میشه؟
      روح الله خمینی (ره) فرمودند من حتی یک رکعت برای خدا نخوانده ام.... همچین ادعایی ادعای بزرگیست
      ویرایش توسط new boy : 29 خرداد 1394 در ساعت 00:24

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Putin نمایش پست ها

حالا ارتباطش با روزه گرفتن تو ایسلند چیه ؟! میخوام بگم اگر کسی توی ایسلند زندگی میکنه ، و از هدفش از مسلمان بودن فقط فرار کردن از آتش جهنم و غضب خداست ، چنین فردی باید 20 ساعت روزه رو بگیره !!

تا اینجای بحثمون بی تنش بوده امیدوارم همه دوستان مثله شما همین خط رو در پیش بگیرن

من فکر میکنم تعریف من و شما از خدا خیلی با هم فرق داره
      شما هدفتون از زندگی رو تقرب به الله می دونید و برای این نزدیکی تلاش می کنید .. نماز می خونید .روزه میگیرید .حج میرید.خمس و زکات پرداخت میکنین و ...
      اما من اگر به انسانی کمک میکنم برای رضای خدا این کار رو نمی کنم برای شادی خودم و اون آدم این کار رو میکنم... اگر نماز نمی خونم چون دلیل نمی بینم مثله ساعت کوکی رو هر تایم مشخص بلند بشم و عباراتی که از پیش برام تعیین شده رو به عنوان تکلیف بخونم و ....

درست حدس زدید...اون پیشنهادی رو که دادید برای شخص ایسلندی از نظر شرع کاملا غلط هست...چون با هر طلوع آفتاب باید نماز صبح بخونی و روزه اتو شروع کنی و با غروب آفتاب هم افطار کنی
      خودمونیما کل اوقات شرعی رو بردی زیر سوال
      [صحنه ی ما غزل پوش
      صدا صدای گوگوش ....

12. Top | #42
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من 50 درصد با حرفات موافقم ...50 درصد هم مخالفم
      دلیلی نمی بینم برای درک گرسنه ها به خودم گرسنگی بدم
      چطوره برای درک کردن جنگ زده ها وارد جنگ بشیم
      فقط فرهنگ سازی میتونه مرز نابرابری ها رو از بین ببره
      ولی من با حرفای شما 100 درصد موافقم

شما داری خودت میگی درک گرسنه ؛ یعنی الان شما می فهمی که در جامعه قشری هستند با نام تهی دست و شما شاید وظیفت رو میدونی که در حد توانت بهشون کمک کنی و حتما هم میکنی !

منظور منم از رابطه ی روزه با انگیزه ؛ کسایی هست که به این قشر از جامعه ( یا موارد مشابه ) غافل هستند ( چه خواسته چه نا خواسته ) و این روزه یه تلنگری میشه براشون برای کمک به رسیدن به عدالت اجتماعی

من الان اگه جای شما باشم روزه نمیگیرم (!!! چون شما قبلا یه هدف روزه رو درک کردی ) و اگر روزه بگیرم برای یه هدف دیگه ای مثل چیزی که پوتین گفت ( تقویت ایستادگی) و ... روزه میگیرم ولی اگه هدفی نداشته باشم روزه نمیگیرم ( چون فقط گرسنگی میکشم بی دلیل )

( من با این جمله نه کسی رو به روزه تشویق کردم نه روزه رو نفی کردم ؛ امیدوارم منظورمو از جمله ی اخر فهمیده باشید )
      تشنه ی اشک هایی هستم که وحشیانه بر روی گونه هایت جاری خواهد شد ..

M-aB

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط payam74 نمایش پست ها
      من امروز رفتم دکتر .... 200 هزار تومن فقط قرص برا معدم نوشت !! گفت روزه هیچ اشکالی نداره میتونی بگیر !!
      و اما اگر روحانیون رو در نظر بگیریم در تجربه حس می کنیم که هیچ ضرری نداره .. ماشالله بالای 90 سال هستن
      پدر من قند داره و خیلی مقیده ... اما دکتر بهش گفت دور روزه رو به کل خط بکش
      [صحنه ی ما غزل پوش
      صدا صدای گوگوش ....

14. Top | #44
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط payam74 نمایش پست ها
      آیا اطاعت از دستور خدا انسان را به کمالات نمی رساند ؟؟ تکلیف دستوراتی که دلایلی بدای اونها نداریم چی میشه؟
      اولش بپرسم ناراحت که نشدی از نقل قول شما استفاده کردم ؟! قصدم توهین به اعتقادات شما نبود ، اتفاقا خوب شد که موضوعو کشیدی وسط ،

نه برادر ، اطاعت خوبه ، فقط اطاعت کورکورانه بده ، در اطاعت کردن از خدا هم ، تفکر یک امر ضروریه چه برسه اطاعت از خلقی که ادعا میکنن فقط اونا حرف خدارو میفهمن !! (منظورم شیخ هاست)

مثلا توی موضوع امر به معروف در اینکه امر خداست و باید انجام بشه شکی نیست ، اما حرف من اینه که بعد از اینکه اطمینان پیدا کردیم این حرف خداست ، بریم بشینیم در موردش فکر کنیم ببینیم برای چی چنین حکمی کرده ؟!

اگر در آخر به این نتیجه رسیدیم که این حکم برای بهبود وضع جامعست و برای هدایت افراد دیگه تو جامعست ، در عمل سرمون رو نمیندازیم پایین بریم یه نفر که قمه 30 سانتی دستشه رو به راه راست هدایت کنیم !! چون اون طرف هم میزنه مارو دو شفه میکنه بدون اینکه هدایت بشه ، فقط این وسط الکی اسم ما میشه شهید امر به معروف !!

15. Top | #45
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ولی من با حرفای شما 100 درصد موافقم

شما داری خودت میگی درک گرسنه ؛ یعنی الان شما می فهمی که در جامعه قشری هستند با نام تهی دست و شما شاید وظیفت رو میدونی که در حد توانت بهشون کمک کنی و حتما هم میکنی !

منظور منم از رابطه ی روزه با انگیزه ؛ کسایی هست که به این قشر از جامعه ( یا موارد مشابه ) غافل هستند ( چه خواسته چه نا خواسته ) و این روزه یه تلنگری میشه براشون برای کمک به رسیدن به عدالت اجتماعی

من الان اگه جای شما باشم روزه نمیگیرم (!!! چون شما قبلا یه هدف روزه رو درک کردی ) و اگر روزه بگیرم برای یه هدف دیگه ای مثل چیزی که پوتین گفت ( تقویت ایستادگی) و ... روزه میگیرم ولی اگه هدفی نداشته باشم روزه نمیگیرم ( چون فقط گرسنگی میکشم بی دلیل )

( من با این جمله نه کسی رو به روزه تشویق کردم نه روزه رو نفی کردم ؛ امیدوارم منظورمو از جمله ی اخر فهمیده باشید )
      والله این همه آدم تو ایران روزه می گیرن اگر قرار بود تلنگری بهشون بخوره که ما تو ایران فقیر نداشتیم
      تو حد اقلش صادقانه صحبت میکنی میلاد
      امیدوارم رمضان خوبی در پیش رو داشته باشی
      [صحنه ی ما غزل پوش
      صدا صدای گوگوش ....

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن