خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

صامت خوانی یا بلندخوانی؟؟

سلام دوستای گلم، یه مسئله ای برام پیش اومده که اگه لطف کنین راهنماییم کنین یه دنیا ممنونتون میشم، من روش مطالعه م اینطوریه:

1- یه بار سریع، صفحاتی که می خوام مطالعه کنمو چشمی می خونم.
      2- این سری خیلی آروم و به دقت صفحاتو چشمی می خونم و مطالب مهمو هایلایت می کنم.
      3- یه بار دیگه بازم آروم و به دقت صفحاتو چشمی می خونم تا اگه مطلب مهمی از قلم افتاده هایلایتش کنم.
      4- حالا یه بار مطالب هایلایت شده رو بلند برا خودم می خونم، یاد می گیرم و حفظ می کنم.
      5- فرداش بازم مطالب هایلایت شده رو یه بار چشمی و یه بار هم بلند می خونمو مرور می کنم.
      6- یه روز بعد تستای مربوط به جاهایی که خوندمو می زنم و نکاتشو درمیارم، اگه مطلبی یادم رفته باشه دوباره برمی گردم به کتاب و دوباره یه بار چشمی و یه بار بلند می خونم.
      7- فرداش نکات تستایی که درآوردمو یه بار چشمی و یه بار بلند می خونمو مرور می کنم.

با این روش خیلی خوب و کامل درسارو یاد می گیرم ولی مشکلی که هست اینه که وقت کم میارم، مثلا هر صفحه زیست حداقل نیم ساعت وقت می بره برا من، حس می کنم سرعت مطالعه م خیلی کنده، بعضیا میگن بلند خوانی اشتباهه، ولی وقتی فقط چشمی مطالبو می خونم یه حسی بهم میگه که کامل یاد نمی گیری، شما مثلا درس زیستو اصلا بلند خوانی نمی کنین و فقط چشمی می خونینو یاد می گیرین؟
      اگه راهکاری دارین که بتونم سرعت مطالعه مو ببرم بالا ممنون میشم راهنماییم کنین، مرسی که وقت گذاشتین و این پستو خوندین...

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوست عزیز منم مشکل شما رو دارم، وقتی میخوام درس بخونم اگه با چشم بخونم درست متوجه نمیشم (یه تلقین ذهنیه) و تا حالا هر کاری کردم این عادت از سرم بیوفته نتونستم. (با این تفاوت که من رشته ام ریاضی بود و زیاد با حفظیات درگیر نبودم وگرنه بدبخت می شدم)

کسی پیشنهادی داره؟ باید چکار کنیم؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      up

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط atasadzadeh نمایش پست ها
      سلام دوستای گلم، یه مسئله ای برام پیش اومده که اگه لطف کنین راهنماییم کنین یه دنیا ممنونتون میشم، من روش مطالعه م اینطوریه:

3- یه بار دیگه بازم آروم و به دقت صفحاتو چشمی می خونم تا اگه مطلب مهمی از قلم افتاده هایلایتش کنم.
      4- حالا یه بار مطالب هایلایت شده رو بلند برا خودم می خونم، یاد می گیرم و حفظ می کنم.
      5- فرداش بازم مطالب هایلایت شده رو یه بار چشمی و یه بار هم بلند می خونمو مرور می کنم.
      6- یه روز بعد تستای مربوط به جاهایی که خوندمو می زنم و نکاتشو درمیارم، اگه مطلبی یادم رفته باشه دوباره برمی گردم به کتاب و دوباره یه بار چشمی و یه بار بلند می خونم.
      7- فرداش نکات تستایی که درآوردمو یه بار چشمی و یه بار بلند می خونمو مرور می کنم.

با این روش خیلی خوب و کامل درسارو یاد می گیرم ولی مشکلی که هست اینه که وقت کم میارم، مثلا هر صفحه زیست حداقل نیم ساعت وقت می بره برا من، حس می کنم سرعت مطالعه م خیلی کنده، بعضیا میگن بلند خوانی اشتباهه، ولی وقتی فقط چشمی مطالبو می خونم یه حسی بهم میگه که کامل یاد نمی گیری، شما مثلا درس زیستو اصلا بلند خوانی نمی کنین و فقط چشمی می خونینو یاد می گیرین؟
      اگه راهکاری دارین که بتونم سرعت مطالعه مو ببرم بالا ممنون میشم راهنماییم کنین، مرسی که وقت گذاشتین و این پستو خوندین...

امسال سال تغییر عادات نیست
      اگه سعی کرده بودین مثلا از خرداد برای رفع مشکل تا الان رفع شده بود شاید
      ولی اصلاااااا سالی نیس که عادتاتو تغییر بدی
      من خودم همین مشکلشو دارم....ولی اگه فکر میکنی تلقین ذهنیه باهاش کنار بیا و سعی کن چشمی بخونی
      بلند خوندن 80 درصد انرژیو میگیره ولی اگه واقعا تا بلند نخونی نمیفهمی بیخیال شو و با همین روش ادامه بده
      مشاور همینو بم گفت
      +دعـــــا میڪــــنم دائمــــا خــــבا ڪمکم ڪـــن خواهشــــا ....دنیام بـــــــــــــــزرگــــــ ــــــــه
      +گفت:
      + بــــــرا رســـــیـבن بهش دو راه جـــــــلوته

+ پاشـــو بــــرنامه ڪـــارتو بچین یــــا بخوابـــــو خوابشـــــو ببین ...

ســــــــامــــــــان ویلــــــــــسون
      آهنگ بیـــــــــــتابـــــــــ ـــــــــــ

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      حرفتون درسته، ولی چون من چند ساله از درس فاصله گرفتم و از صفر شروع کردم برنامه م 2 ساله ست، امسال درسته قلم چی ثبت نام کردم و می خونم ولی بیش تر هدفم محکم کاری برا سال بعده، از الان می خوام عادات اشتباهمو بذارم کنار که سال بعد با آمادگی کامل مطالعه کنم.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      حرفتون درسته، ولی چون من چند ساله از درس فاصله گرفتم و از صفر شروع کردم برنامه م 2 ساله ست، امسال درسته قلم چی ثبت نام کردم و می خونم ولی بیش تر هدفم محکم کاری برا سال بعده، از الان می خوام عادات اشتباهمو بذارم کنار که سال بعد با آمادگی کامل مطالعه کنم.

آهان من نمیدونستم ...
      هر کاری میکنید یک دفعه ای نباشه
      یواش یواش تغییر بدین عادتو
      +دعـــــا میڪــــنم دائمــــا خــــבا ڪمکم ڪـــن خواهشــــا ....دنیام بـــــــــــــــزرگــــــ ــــــــه
      +گفت:
      + بــــــرا رســـــیـבن بهش دو راه جـــــــلوته

+ پاشـــو بــــرنامه ڪـــارتو بچین یــــا بخوابـــــو خوابشـــــو ببین ...

ســــــــامــــــــان ویلــــــــــسون
      آهنگ بیـــــــــــتابـــــــــ ـــــــــــ

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      up

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اوه اوه خیلی واقعا طول میکشه من خودم چشمی اصلا نمیتونم بخونم زیاد تست کردم تنها راه من اینه متن رو یه بار میخونم بلند توضیح میدم واسه خودم (مثل معلم) بعد هرچی که استدلال میکنم رو تو برگه مینویسم این نوشتنه خیلی بهم کمک میکنه بعدش دیگه یادم نمیره همه ی درسام رو همینجوری میخونم ش و به نظرم الان دیگه سال کنکور دیره واسه همچین کارایی که تغییر بدی روشتو

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      برعکس شما دوستان منم
      اصلا نمی تونم هم بخونم هم بحرفم
      همیشه با چشام میخونم فقط
      واسه همین از زنگ ادبیات که معلم میگف بلند بخون متنفر بودم چون یا خطو گم میکردم و یا ...
      راه حلم من از بچگی اینطوری عادت کردم
      بلند بخونم متنو خسته میشم انگاری کوه کندم
      یه مدت خونید عادت می کنید

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      باو فکر کردم سوال زبان فارسی داری
      صامت مصوت چیه دیگ؟!

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

هر صفحه زیست نیم ساعت معقوله
      موردی نیست
      اگه مطالب رو خوب مسلط میشید موردی نیست
      یه تکینک هم تو امضام هس میتونه کمکت کنه برا مطالعت

12. Top | #12
      roc
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      1. چند صفحه از زیستو انتخواب کن 1-8 صفحه

2. همینجوری بخونش انگار داری کتاب داستان میخونی

3. روز بعدش به تعداد صفحات روز قبلی صفحه انتخواب کن و اون صفحاتیر رو که دیروز خوندی رو + صفحات امروز رو بخون

4. همینجوری ادامه بده تااخر

مثال

روز اول : صفحه 1-8

روزدوم صفحه 1-8 + صصفحه 9-16

و..........................

من تو این مثال 8 صفحه رو انتخواب کردم پس بعد 8 روز صفحات 1-8 رو دیگه نمی خونم و اغاز رو از صفحه 9-16 قرار میدم

و بعد 8 روز دیگه صفحه 9-16 رو نمی خونم و................................

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بچه ها این که شما آروم بخونید یا بلند
      چند صفحه چند صفحه بخونید اصلا مهم نیست!!!!!!!!!!
      شما باید جوری بخونید که مطمئن باشید که بهتریننون رو گذاشتید
      و هر کی هم واسه خودش یه روش داره نسخه نداره که بشه برای همه دادش

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)