خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: امسال ماه رمضون رو .... ؟

رأی دهندگان
    34. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • بله روزه میگیرم

21 61.76%
    • خیر عذر شرعی دارم

2 5.88%
    • خیر به دلیل کنکور روزه نمیگیرم

11 32.35%
    صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 71
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Karegar نمایش پست ها
      عاغا من تو پستای قبلیمم گفتم...من خودم روزه مو میگیرم...ینی از سوم راهنمایی تاالان حتی ی روزشم نخوردم...

ولی اگ امسال واس کنکور آماده بودم و خوب مبخوندم ومیدونستم اون ی ماهم خوب میخونم..روزه نمیگرفتم...

ی عده نمیتونن شبا درس بخونن...باید شرایط بقیه هم درنظر گرفته بشه...
      آره خب یک روز امتحان کنن ببينن میتونن مغزشون میکشه بعد اگه شد هیچ نشد نگیرن بعدا بگيرن

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      عاغا من تو پستای قبلیمم گفتم...من خودم روزه مو میگیرم...ینی از سوم راهنمایی تاالان حتی ی روزشم نخوردم...

ولی اگ امسال واس کنکور آماده بودم و خوب مبخوندم ومیدونستم اون ی ماهم خوب میخونم..روزه نمیگرفتم...

ی عده نمیتونن شبا درس بخونن...باید شرایط بقیه هم درنظر گرفته بشه...
      خوبه که میخواین روزه بگیرین اما من طرف صحبتم با کساییه که امسال هیچ مشکلی یا بیماری ای ندارن و امسال به دلیل کنکور نمیخوان روزه بگیرنه
      اگه افرادی هستن که نمیتونن شبا درس بخونن بازم دلیلی بر روزه نگرفتنشون نیست چون از ساعت 9 شب تا 12 شب که 3 ساعت میشه رو میتونن درس بخونن چون اکثر افرادچه تو ماه رمضون و چه تو ماه های دیگه این موقع بیدارن بعدش بخوابن تا سحر از سحر تا ظهر حداقل میتونن 5 ساعت رو بخونن ( البته با استراحت) خب تا این جا 8 ساعت ،ظهر هم یه 1 ساعت یا 2 ساعت و یا حتی 3 ساعت بخوابن و بعدش اگه بازدهی داشتن درس های حفظی رو همینجوری مرور کنن اینجوری این افراد هم میتونن روزه بگیرن و هم درسشون رو بخونن.
      از من به همه ی شما نصیحت تو دین که هیچ سررشته ای ازش ندارین واسه خودتون شرایط درست نکنین چون این شرایط از قبیل من نمیتونم تو ماه رمضون درس بخونم پس روزه نمیگیرم یا هوا گرمه و من حجابمو رعایت نمیکنم یا ........... به هیچ وجه قابل قبول نیست چون افرادی بودند،هستن و خواهند بود که با شرایط سخت هم روزشون رو گرفتن و هم حجابشون رو رعایت کردن.
      و آخرین حرفم هم اینه که اگه شما روزه نگیرین باید تا ماه رمضون سال دیگه روزه هاتون رو بگیرین که از این 1 سال فقط تابستون رو وقت دارین و سوالم از شما اینه که ترجیح میدین تابستون استراحت کنین و برین مسافرت یا 30 روز روزه بگیرین

اوه چقدر حرف زدم

3. Top | #33
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Skinner نمایش پست ها

آره خب یک روز امتحان کنن ببينن میتونن مغزشون میکشه بعد اگه شد هیچ نشد نگیرن بعدا بگيرن
      حرف حساب ج نداره...

ی عالمی میگفت...اوناییم ک توماه رمضون کارگری میکنن...بهتره سحری با خونواده از خواب بیدارشن و ب نیت روزه گرفتن سحری بخورن...

وهر زمان ک دیدن نمیتونن کارشونو ادامه بدن روزه شونو بشکونن...میگفت همین کار پیش خدا ارزش زیادی داره...چون واقعا خاستن و نشده...
      دوتا خبر دارم یک خبر خوب... یک خبر بد!
      خبر خوب اینکه هیشکی از زندگی هیشکی خبر نداره...
      و خبر بد هم اینکه هیشکی از زندگی هیشکی خبر نداره...

ویرایش توسط Karegar : 01 خرداد 1395 در ساعت 14:05

4. Top | #34
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط S.N.M19 نمایش پست ها

خوبه که میخواین روزه بگیرین اما من طرف صحبتم با کساییه که امسال هیچ مشکلی یا بیماری ای ندارن و امسال به دلیل کنکور نمیخوان روزه بگیرنه
      اگه افرادی هستن که نمیتونن شبا درس بخونن بازم دلیلی بر روزه نگرفتنشون نیست چون از ساعت 9 شب تا 12 شب که 3 ساعت میشه رو میتونن درس بخونن چون اکثر افرادچه تو ماه رمضون و چه تو ماه های دیگه این موقع بیدارن بعدش بخوابن تا سحر از سحر تا ظهر حداقل میتونن 5 ساعت رو بخونن ( البته با استراحت) خب تا این جا 8 ساعت ،ظهر هم یه 1 ساعت یا 2 ساعت و یا حتی 3 ساعت بخوابن و بعدش اگه بازدهی داشتن درس های حفظی رو همینجوری مرور کنن اینجوری این افراد هم میتونن روزه بگیرن و هم درسشون رو بخونن.
      از من به همه ی شما نصیحت تو دین که هیچ سررشته ای ازش ندارین واسه خودتون شرایط درست نکنین چون این شرایط از قبیل من نمیتونم تو ماه رمضون درس بخونم پس روزه نمیگیرم یا هوا گرمه و من حجابمو رعایت نمیکنم یا ........... به هیچ وجه قابل قبول نیست چون افرادی بودند،هستن و خواهند بود که با شرایط سخت هم روزشون رو گرفتن و هم حجابشون رو رعایت کردن.
      و آخرین حرفم هم اینه که اگه شما روزه نگیرین باید تا ماه رمضون سال دیگه روزه هاتون رو بگیرین که از این 1 سال فقط تابستون رو وقت دارین و سوالم از شما اینه که ترجیح میدین تابستون استراحت کنین و برین مسافرت یا 30 روز روزه بگیرین

اوه چقدر حرف زدم
      هرکی رو تو قبر خودش ميزارن ...

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arshia27 نمایش پست ها
      هرکی رو تو قبر خودش ميزارن ...
      اگر قرار باشه به این بهونه که هرکسی رو در قبر خودش میذارن جلو کار اشتباه رو نگیریم که نمیشه
      بعد هم ترک واجب یه منکر هست و وظیفه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه هر مسلمانیه
      اگر فردی بیاد اینجا و بگه من روزه نمیگیرم من اگه وظیفه نهی از منکر رو انجام ندم بعدا من هم مواخذه میشم

6. Top | #36
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirAria.M نمایش پست ها

اگر قرار باشه به این بهونه که هرکسی رو در قبر خودش میذارن جلو کار اشتباه رو نگیریم که نمیشه
      بعد هم ترک واجب یه منکر هست و وظیفه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه هر مسلمانیه
      اگر فردی بیاد اینجا و بگه من روزه نمیگیرم من اگه وظیفه نهی از منکر رو انجام ندم بعدا من هم مواخذه میشم
      ببین دوست من تقریبا همه کسايي ک تو اين کشورن قوانین دینی رو کم و بیش میدونن بنابراین وقتي کاري ميکنن با آگاهی کامل هست نيازي به امر به معروف نیست

Sent from my HTC One using Tapatalk

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ببین دوست من تقریبا همه کسايي ک تو اين کشورن قوانین دینی رو کم و بیش میدونن بنابراین وقتي کاري ميکنن با آگاهی کامل هست نيازي به امر به معروف نیست

حتی در این صورتی که شما گفتی هم وظیفه امر به معروف و نهی از منکر از ما برداشته نمیشه.
      آیا بد حجاب ها نمیدونن که حجاب قانون دینیه؟
      وظیفه نهی از منکر از شما سلب میشه آیا؟
      حکم برای دین نتراشید خواهشا

8. Top | #38
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

حتی در این صورتی که شما گفتی هم وظیفه امر به معروف و نهی از منکر از ما برداشته نمیشه.
      آیا بد حجاب ها نمیدونن که حجاب قانون دینیه؟
      وظیفه نهی از منکر از شما سلب میشه آیا؟
      حکم برای دین نتراشید خواهشا
      این در مورد کسيه که اطلاع نداره نه کسی که خودش عامدانه دست به این کار میزنه

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      این در مورد کسيه که اطلاع نداره نه کسی که خودش عامدانه دست به این کار میزنه

همون حرف قبلیت رو به یه زبون جدید گفتی داداش ، فرقی نکرد که
      در امر به معروف و نهی از منکر اینکه فرد مقابل عمدی یا سهوی این کار رو میکنه ملاک سلب شدنش نیست ، حالا شما بیا ادبیات جملت رو تغییربده
      قانون دین که عوض نمیشه

10. Top | #40
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

همون حرف قبلیت رو به یه زبون جدید گفتی داداش ، فرقی نکرد که
      در امر به معروف و نهی از منکر اینکه فرد مقابل عمدی یا سهوی این کار رو میکنه ملاک سلب شدنش نیست ، حالا شما بیا ادبیات جملت رو تغییربده
      قانون دین که عوض نمیشه
      باشه انقد بگو تا خسته بشی ) کو گوش شنوا

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      باشه انقد بگو تا خسته بشی ) کو گوش شنوا
      من که حرفی نزدم
      خود امر به معروف و نهی از منکر یه واجب هست
      که اگه توجامعه ام نهادینه میشد اینقدر دزدی و دوز وکلک نبود تو جامعه
      ولی متاسفانه به همین اسمی که شما گفتی که هر کسی رو تو قبر خودش میذان هم اینطور شده
      نه عزیز ، اگه من گناهی رو ببینم و تذکر ندم پای منم گیره تو اون ور
      به هر حال ممنون

12. Top | #42
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      یعنی الان تمام مشکلتون اینه ؟ بیاید خودم راهش رو بهتون بگم .
      شما روزتو بگیر ، از کله سحر هم بشین درس بخون تا هر وقت کشیدی . بعد یه ساعت استراحتی کن . دوباره بشین درس بخون ، هرجا دیگه ضعف کردی جوری که خواستی از حال بری روزت رو بخور . اینجوری تمایلت به درس زیاد میشه که بتونی روزت رو بشکنی از لحاظ شرعی هم مشکل نداری

من که حرفی نزدم
      خود امر به معروف و نهی از منکر یه واجب هست
      که اگه توجامعه ام نهادینه میشد اینقدر دزدی و دوز وکلک نبود تو جامعه
      ولی متاسفانه به همین اسمی که شما گفتی که هر کسی رو تو قبر خودش میذان هم اینطور شده
      نه عزیز ، اگه من گناهی رو ببینم و تذکر ندم پای منم گیره تو اون ور
      به هر حال ممنون
      امیر جون ول کن . کسی که لجبازی میکنه دیگه لازم نیست بش چیزی بگی . بذار کار خودش رو بکنه ...

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      حرف حساب ج نداره...

ی عالمی میگفت...اوناییم ک توماه رمضون کارگری میکنن...بهتره سحری با خونواده از خواب بیدارشن و ب نیت روزه گرفتن سحری بخورن...

وهر زمان ک دیدن نمیتونن کارشونو ادامه بدن روزه شونو بشکونن...میگفت همین کار پیش خدا ارزش زیادی داره...چون واقعا خاستن و نشده...
      شما درس خوندن رو با کارگری مقایسه میکنی؟؟؟

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

اتفاقا اگه نظرات دوستانو ببینی متوجه میشی ک از قوانین دینی، فقط تعداد رکعت های نماز رو میدونن. وقتی ب بهونه درس، روزه نگرفتنشونو توجیه میکنن مشخص میشه ک آگاهی ندارن.

15. Top | #45
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      اینم معضلی شده
      من که نمیگیرم

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن