خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 37
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات

شیمی 85 درصد و زیست 75 درصد!

سلام...دیشب داشتم با یکی از دانشجویان علوم پزشکی شهر فسا رودررو صحبت میکردم سال اولش هم بود که کنکور داده بود و با رتبه ی 672 پزشکی اورده بود...یه بار دیگم گفته بودم که به دانشجوهای پزشکی های این شهر خیلی میرسن یعنی تو هر خوابگاه میز و صندلی و تلویزیون ال ای دی تخت و یخچال ساید بای ساید و خلاصه برای خوابگاشون سنگ تموم گزاشتن خوابگاهاشون هم دو نفره هست و میگفت که 95 نفر توی یه کلاس هستن و درس میخونن....حالا از این ها که بگذریم درصد شیمیش و زیستش خیلی برام جالب بود...فک کنم تو کل کشور جزو ده نفر برتر بود....عمومی هاش اصلا جالب نبود همه در حد 40 درصد و حتی کمتر و تخصصی هاش هم ریاضی 49 و فیزیک 36 زده بود...خیلی باهاش صحب کردم میگفت که زیست رو از روی فاگوزیست خوندم و شیمی رو هم هر 4 سال از روی مبتکران خوندم ولی دقیق خونده بود و میگفت کل تستای مبتکران رو زده بود....حتی من بهش کفتم دیگه تستای مبتکران جوابگو کنکورای اخیر نیست و زیست فاگو هم همه ازش بد میگن گفت که من کنکور دادم اینا رو خوندم و الان هم میبینی که پزشکی میخونم حتی کلاس هم نرفته بود میگفت کلا روی همدیگه برای درسای تخصصیش فقط روی هم شاید 10 جلسه رفتم کلاس اونم برای رفع اشکال !در کل به این نتیجه رسیدم که به نظر من همه ی ما بهترین منابع رو برای کنکور در اختیار داریم در زمینه ی درسی ولی از امکاناتی که در اختیارمون هست به درستی استفاده نمیکنیم...مثلا من هم هر 4 سال شیمی رو مبتکران دارم چرا پس من نمیتونم 85 درصد بزنم!در حالی که یکی دگه همین کتابو میخونه و بهترین درصد رو هم میزنه!یا مثلا فاگوزیستی که خیلیا بد میگن ازش و خودم هم ندارم یکی میاد میخونه و زیستو 75 میزنه!!من به این نتیجه رسیدم که همچین افرادی که رتبه ی عالی کسب میکنن اسیر حاشیه نمیشن که حالا وای من مثلا مبتکران دارم همه دارن تعریف فارو میکنن حتما فار خیلی خوبه برم اونو بگیرم یا مثلا چاپ جدید خیلی سبز عالیه و....!همون کتابایی رو که در اختیارشون هست رو خیلی خوب و دقیق میخونن و بهترین درصد رو هم کسب میکنن و البته خودشون رو باور دارن !خیلی ها رو دیدم توی همین انجمن از هر درسی 4 تا انتشرات مختلف رو دور خودشون جمع میکنن اخرم هیچ کدومشو نمیرسن تموم کنن و در این روزا به چه کنم چه کنم میفتن....در کل روی سخنم با این افراد هست که اصصلا دچار حاشیه نشید که حالا الگو اومده زیستش خیلی خوب کار کرده یا شیمی فار فلانه و دریافت بهمانه و...به خدا اینا همش بهانس خیلیا بودن همین زیستو مثلا الگو رو گرفتن و یه هزینه ی اضافی رو دست خونواده گزاشتن الان هم یه کتابشو هنوز تموم نکردن ولی من خودم مثلا گاج جامع رو گرفتم و هم حجمش کمه هم خیلی راحت تره تموم کردنش شاید خیلیا بگن تستاش الکیه و....خیلی زیاد به حرف های بقیه توجه نکنید همین منابعی رو که در اختیار دارین بخونین مطمئن باشید که بهترین بازده رو براتون داره..باور کنین کل داوطلبا از کمابع یکسان و شبیه به هم استفاده میکنن ولی فقط افراد معدودی موفق میشن چرا چون که اولا به خودشون و کتابی که دارن اعتماد کامل دارن ثانیا اسیر حواشی های مسخره نمیشن و کار خودشون رو به بهترین شکل انجام میدن و کتابایی هم که در اختیار دارن خیلی خوب و عالی میخونن تا جایی که به بهترین تسلط برسن...با ارزوی موفقیت برای همگی

2. Top | #2
      A.Z
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      مرسی...
      زیست تست از کدوم کتاب میزده؟ فاگوزیست تست نداره که...

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من 2 سال پشت کنکورم به نظرم هیچی جای خود کتاب رو نمیگیره البته با روش درست

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط A.Z نمایش پست ها
      مرسی...
      زیست تست از کدوم کتاب میزده؟ فاگوزیست تست نداره که...
      میگفت فقط فاگوزیست رو خونده + کتاب درسی رو تا جایی که تونسته مرور کرده اگر تست نداره حتما تست نزده و فقط سراسری ها رو کار کرده چون خودش هم میگفت تست خیلی کم زده و بیش تر تا جایی که تونسته درس نامه ها و متن کتاب رو میخونده تا به تسلط برسه....در ضمن میگفت یک ماه مونده به کنکور کلا درساشو تموم کرده بوده....کلا من میگم حالا این طور نیست چون این فاگو خونده 75 زده تو هم بخونی این درصدو میزنی میگم هر که از هر منابعی داره به همون منابعش اعتماد کنه باهاش بره جلو هی از این شاخه به اون شاخه نپرین...مثلا خیلی ه بودن با الگو نتیجه گرفتن خلیا با خیلی سبز و....مهم اینه که کتابی که در اختیار داری بااش به بهترین نحو ممکن بری جلو نه این که فردا پاشی بری فاگو بری پس فردا الگو و......

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط thedude نمایش پست ها
      من 2 سال پشت کنکورم به نظرم هیچی جای خود کتاب رو نمیگیره البته با روش درست
      اره منم موافقم ولی باید روش درست کتاب خوندن رو قبلش کامل از یکی از همین دانشجوهی پزشکی یاد بگیرین که چطور کتابو بخونین...اتفاقا خود همین دوستمون هم میگفت این طوری نمیشه که من بهت بگم چجوری کتابو بخونی باید کتابا رو برداری بیاری تا یه فصل مثلا به روش خودم با هم بخونیم تا بفهمی باید چیکار کنی فصلای بعد هم به روش درست بری جلو....در کل به روش درست درس خوندن خیلی مهمه و فاکتور اصلی موفقیته به همین دلیل هم هست خیلیا با روزی 14 ساعت درس خوندن هم موفق نمیشن ولی یکی با 4 ماه درس خوندن درست مثلا رتبش از اونی که روزی 10 ساعت بیشتر درس خونده بهتر میشه

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dj.ALI نمایش پست ها
      سلام...دیشب داشتم با یکی از دانشجویان علوم پزشکی شهر فسا رودررو صحبت میکردم سال اولش هم بود که کنکور داده بود و با رتبه ی 672 پزشکی اورده بود...یه بار دیگم گفته بودم که به دانشجوهای پزشکی های این شهر خیلی میرسن یعنی تو هر خوابگاه میز و صندلی و تلویزیون ال ای دی تخت و یخچال ساید بای ساید و خلاصه برای خوابگاشون سنگ تموم گزاشتن خوابگاهاشون هم دو نفره هست و میگفت که 95 نفر توی یه کلاس هستن و درس میخونن....حالا از این ها که بگذریم درصد شیمیش و زیستش خیلی برام جالب بود...فک کنم تو کل کشور جزو ده نفر برتر بود....عمومی هاش اصلا جالب نبود همه در حد 40 درصد و حتی کمتر و تخصصی هاش هم ریاضی 49 و فیزیک 36 زده بود...خیلی باهاش صحب کردم میگفت که زیست رو از روی فاگوزیست خوندم و شیمی رو هم هر 4 سال از روی مبتکران خوندم ولی دقیق خونده بود و میگفت کل تستای مبتکران رو زده بود....حتی من بهش کفتم دیگه تستای مبتکران جوابگو کنکورای اخیر نیست و زیست فاگو هم همه ازش بد میگن گفت که من کنکور دادم اینا رو خوندم و الان هم میبینی که پزشکی میخونم حتی کلاس هم نرفته بود میگفت کلا روی همدیگه برای درسای تخصصیش فقط روی هم شاید 10 جلسه رفتم کلاس اونم برای رفع اشکال !در کل به این نتیجه رسیدم که به نظر من همه ی ما بهترین منابع رو برای کنکور در اختیار داریم در زمینه ی درسی ولی از امکاناتی که در اختیارمون هست به درستی استفاده نمیکنیم...مثلا من هم هر 4 سال شیمی رو مبتکران دارم چرا پس من نمیتونم 85 درصد بزنم!در حالی که یکی دگه همین کتابو میخونه و بهترین درصد رو هم میزنه!یا مثلا فاگوزیستی که خیلیا بد میگن ازش و خودم هم ندارم یکی میاد میخونه و زیستو 75 میزنه!!من به این نتیجه رسیدم که همچین افرادی که رتبه ی عالی کسب میکنن اسیر حاشیه نمیشن که حالا وای من مثلا مبتکران دارم همه دارن تعریف فارو میکنن حتما فار خیلی خوبه برم اونو بگیرم یا مثلا چاپ جدید خیلی سبز عالیه و....!همون کتابایی رو که در اختیارشون هست رو خیلی خوب و دقیق میخونن و بهترین درصد رو هم کسب میکنن و البته خودشون رو باور دارن !خیلی ها رو دیدم توی همین انجمن از هر درسی 4 تا انتشرات مختلف رو دور خودشون جمع میکنن اخرم هیچ کدومشو نمیرسن تموم کنن و در این روزا به چه کنم چه کنم میفتن....در کل روی سخنم با این افراد هست که اصصلا دچار حاشیه نشید که حالا الگو اومده زیستش خیلی خوب کار کرده یا شیمی فار فلانه و دریافت بهمانه و...به خدا اینا همش بهانس خیلیا بودن همین زیستو مثلا الگو رو گرفتن و یه هزینه ی اضافی رو دست خونواده گزاشتن الان هم یه کتابشو هنوز تموم نکردن ولی من خودم مثلا گاج جامع رو گرفتم و هم حجمش کمه هم خیلی راحت تره تموم کردنش شاید خیلیا بگن تستاش الکیه و....خیلی زیاد به حرف های بقیه توجه نکنید همین منابعی رو که در اختیار دارین بخونین مطمئن باشید که بهترین بازده رو براتون داره..باور کنین کل داوطلبا از کمابع یکسان و شبیه به هم استفاده میکنن ولی فقط افراد معدودی موفق میشن چرا چون که اولا به خودشون و کتابی که دارن اعتماد کامل دارن ثانیا اسیر حواشی های مسخره نمیشن و کار خودشون رو به بهترین شکل انجام میدن و کتابایی هم که در اختیار دارن خیلی خوب و عالی میخونن تا جایی که به بهترین تسلط برسن...با ارزوی موفقیت برای همگی

فسا کجاس؟رتبش چند شد؟ روزی چقد میخوند؟

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خداوکیلی ازین شاخه به اون شاخه پریدن توی منبع بدترین چیزه .البته یه بحثی هست که واقعا منبعت باهات جور نیست و نمیتونی باهاش کنار بیای ، اینم وقتی پیش میاد که واقعا اون منبع رو کار کرده باشی و ببینی جواب نداده برات . ولی متاسفانه اکثرا توی یه آزمون نصفه کتاب رو کار میکنن نتیجه نمیگیرن ، بعدش میان اینجا و تایپک میزنن یه عده که " چیکار کنم؟ اینم منابعم:فلان و فلان " یکی میاد میگه توی تایپکش " این کتابه خوب نیست فلان رو بگیر " و ایشون هم میره سراغ اون کتاب و از اون هم نتیجه نمیگیره و به قول شما فقط یه خرج اضافه میذاره روی دست پدر و مادر و خونواده .
      مثال واضح تر: رتبه یک تجربی زیست رو از الگو تست میزده ، جناب ایکس فک میکنه چون خیلی سبز داره نمیتونه یک کنکور بشه در حالی که همون الگو 60000 نفر دیگه هم ممکنه ازش تست میزدن ، ولی یه نفر شده اون درصدش .
      کتاب مهم نیست ، روش خوندن مهمه واقعا !!!

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Itak نمایش پست ها
      فسا کجاس؟رتبش چند شد؟ روزی چقد میخوند؟
      فسا 140 کیلومتری شیرازه یعنی 140 کیلومتر تا شیراز فاصل داره 2 ساعت یا نهایتا 2/5 ساعت از شیراز تا فسا راه هست با اتوبوس با وسیله شخصی 1/5 ساعت یا شاید کمتر هم برسی ....رتبش 672 منطقه 2 شده بودچون که سال اولش بوده که کنکور میداده میگفت تو روزایی که از مدرسه میومده خونه 5 ساعت و توی روزای تعطیل 8 ساعت نهایتا مطالعه ی مفید داشته تازه پارسال که این کنکور داد که تازه کنکور خرداد بود و یه ماه زودتر برگزار شد

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dj.ALI نمایش پست ها
      فسا 140 کیلومتری شیرازه یعنی 140 کیلومتر تا شیراز فاصل داره 2 ساعت یا نهایتا 2/5 ساعت از شیراز تا فسا راه هست با اتوبوس با وسیله شخصی 1/5 ساعت یا شاید کمتر هم برسی ....رتبش 672 منطقه 2 شده بودچون که سال اولش بوده که کنکور میداده میگفت تو روزایی که از مدرسه میومده خونه 5 ساعت و توی روزای تعطیل 8 ساعت نهایتا مطالعه ی مفید داشته تازه پارسال که این کنکور داد که تازه کنکور خرداد بود و یه ماه زودتر برگزار شد

من که شیراز نیستم . فقط میخواستم بدونم فسا کجاس

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      من که شیراز نیستم . فقط میخواستم بدونم فسا کجاس

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirAria.M نمایش پست ها
      خداوکیلی ازین شاخه به اون شاخه پریدن توی منبع بدترین چیزه .البته یه بحثی هست که واقعا منبعت باهات جور نیست و نمیتونی باهاش کنار بیای ، اینم وقتی پیش میاد که واقعا اون منبع رو کار کرده باشی و ببینی جواب نداده برات . ولی متاسفانه اکثرا توی یه آزمون نصفه کتاب رو کار میکنن نتیجه نمیگیرن ، بعدش میان اینجا و تایپک میزنن یه عده که " چیکار کنم؟ اینم منابعم:فلان و فلان " یکی میاد میگه توی تایپکش " این کتابه خوب نیست فلان رو بگیر " و ایشون هم میره سراغ اون کتاب و از اون هم نتیجه نمیگیره و به قول شما فقط یه خرج اضافه میذاره روی دست پدر و مادر و خونواده .
      مثال واضح تر: رتبه یک تجربی زیست رو از الگو تست میزده ، جناب ایکس فک میکنه چون خیلی سبز داره نمیتونه یک کنکور بشه در حالی که همون الگو 60000 نفر دیگه هم ممکنه ازش تست میزدن ، ولی یه نفر شده اون درصدش .
      کتاب مهم نیست ، روش خوندن مهمه واقعا !!!
      سارا همتی برای درس زیستش حداقل سه تا معلم توی مدرسه داشته
      + کلاس خصوصی بیرون ( فکر کنم دکتر خادم ) + آزمونای ماز + چیزایی که ما نمیدونیم

ولی توی مصاحبه ها نمیان اینارو بگن که میگن من کتاب خوندم اونم یه دونه

یه توصیه مهم :

رتبه برتر ها تا حدی که بتونن میگن ما کم خوندیم و یک کتاب خوندیم و کلاس نرفتیم و ... ولی باور نکنید چون اینا میخوان خودشون رو نابغه نشون بدن

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Forgotten نمایش پست ها

یه توصیه مهم :

رتبه برتر ها تا حدی که بتونن میگن ما کم خوندیم و یک کتاب خوندیم و کلاس نرفتیم و ... ولی باور نکنید چون اینا میخوان خودشون رو نابغه نشون بدن

پس خیلی خنگ بوده

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      پس خیلی خنگ بوده
      متاسفانه برداشتتون اشتباه بود
      توصیه میکنم یک بار دیگه با دقت متنو بخونید و اصل موضوع رو متوه بشید
      در نابغه بودن رتبه های یک تا سه کشور که شکی نیست

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      امسال یکی از اشناهامون که سال دوم کنکورش بود رتبش تقریبا شد 200 و خورده...وضع مالی خوبی هم ندارن...فقط کلا 5 جلسه رفته کلاس فیزیک..برا ادبیات اصلا کتاب نداشت...دینی خط ویژه..زبان اناری..عربی کتاب نداشت..زیست قلمچی ریاضی مهروماه..شیمی قلمچی..فیزیک گاج..خیلی منابع محدودی داشت..ولی خیلی جالب و دقیق ازمونای قلمچی رو تحلیل میکرد..درصداشم حدودا ادبیات 50 دینی 80 عربی 80 زبان 40 ریاضی 50 شیمی 70 زیست 70 فیزیک 50 60..تقریبا اینطوری بود.....
      <br>

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Forgotten نمایش پست ها

یه توصیه مهم :

البته من یک نکته ی ای هم که در برخورد با خیل عظیمی از داوطلبان پزشکی بهش پی بردم اینه که خیلی همه چی رو ساده میگیرن..باور ن من یکی رو میشناسم همین پزشکی فسا البته ترم 4 هست اون خودم به شخصه باهاش در ارتباط بودم کلاس کنکور به هیچ وجه نرفت خودش یومد مثلا درس نامه های گاجو میزاشت جلوش میخوند کاری که شاید از نظر خیلی از ما بیهوده باشه!میخوام اینو بگم کلا یکم تز فکریشون با افراد عادی فرق میکنه و به قول معروف در لول بالاتری قرار دارن...کاری که از نظر ما مثلا نشدنیه از نظر اونا شدنیه و هزار تا مثال دیگه..مثلا شما هندسه رو از ریاضی حذف میکنی یکی میاد بدون معلم هندسه رو میخونه تا جایی که به بالاترین سطح برسه تو اون مطلب..مثال و مطلب تو این زمینه زیاده...یکی این که خودشونو دست کم نمیگیرن و جایی هم که مشکل داشته باشن با تلاش رفعش میکنن یکی دیگم این که خودشونو باور دارن که مثلا میتونن با تلاشی که میکنن به پزشکی برسن و اعتماد به نفس زیادی دارن..کلا یکم متفاوتن با بقیه...من کاملا اینو حس کردم در برخورد باهاشون درسته که بعضیاشون خیلی خودشونو میگیرن و اصلا نمیشه طرفشون هم رفت ولی خیلی هاشون هم ادمای خیلی خوب و قابل اعتمادی هستن

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن