خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

همه چی آرومه .....من یه پشت کنکوری ام

برنامه ریزی روزانه مون رو میبینیم.وقت خوندن دین و زندگیه.کتابمون رو باز میکنیم که شروع میکنیم به خوندن آیات قرآن...سعی میکنیم حفظشون کنیم.یاد بگیریم که به کدوم مبحث ربط دارن تا توی تست ها بتونیم جواب بدیم.نکاتشون را خووب میخونیم و مسلط میشیم روش....

چقدر خوبه که علاوه بر همه اینها، صرف نظر از خوندنشون برای کنکور،به مفهوم خود آیه و استفاده اش توی زندگیمون فکر کنیم...
      درس هفت سال سوم آیات قشنگی از سوره آل عمران داشت.توی چاپ جدید ظاهرا قسمتیش حذف شده که کاش میبود و حذفش نمیکردن:
      "قَدْ خَلَتْ مِن قَبْلِكُمْ سُنَنٌ فَسِيرُواْ فِي الأَرْضِ فَانْظُرُواْ كَيْفَ كَانَ عَاقِبَةُ الْمُكَذَّبِينَ..."
      "وَلاَ تَهِنُوا وَلاَ تَحْزَنُوا وَأَنتُمُ الأَعْلَوْنَ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ"
      "إِن يَمْسَسْكُمْ قَرْحٌ فَقَدْ مَسَّ الْقَوْمَ قَرْحٌ مِّثْلُهُ وَتِلْكَ الأيَّامُ نُدَاوِلُهَا بَيْنَ النَّاسِ وَلِيَعْلَمَ اللّهُ الَّذِينَ آمَنُواْ وَيَتَّخِذَ مِنكُمْ شُهَدَاء وَاللّهُ لاَ يُحِبُّ الظَّالِمِينَ"
      قطعاً پيش از شما سنّتهايى [بوده و] سپرى شده است. پس، در زمين بگرديد و بنگريد كه فرجام تكذيب‏كنندگان چگونه بوده است؟
      و سستى مكنيد و اندوهگين مباشيد كه شما برتريد، اگر مؤمن باشيد.
      اگر به شما آسيبى رسيده، آن قوم را نيز آسيبى نظير آن رسيد و ما اين روزها [ى شكست و پيروزى‏] را ميان مردم به نوبت مى‏گردانيم [تا آنان پند گيرند] و خداوند كسانى را كه [واقعاً] ايمان آورده‏اند معلوم بدارد، و از ميان شما گواهانى بگيرد، و خداوند ستمكاران را دوست نمی‏دارد.
      شآن نزول آیات مربوط به جنگ احد هست.ولی مصداق امروزی هم داره.
      خیلی از ماها فکر میکنیم مشکلات بزرگی داریم و هرکسی جای ما باشه بدبخت ترین آدم روی زمینه.به زندگی دیگران غبطه میخوریم و فکر میکنیم اونها هیچ مشکلی ندارن.واقعا اینطور نیس و همونطور که این آیات تاکید میکنن،مشکلات و اتفاقهای ناگوار برای همه وجود داره و بینشون در گردشه.
      حالا اینها رو برای چی گفتم و ربطش به پستمون چیه؟اصلا اسم پست چه معنی ای داره؟؟
      همونطور که توی پستهای قبلی اشاره کردم،خیلی از کنکوریها در زمان شروع مطالعه و تلاش برای کنکور،خیلی انرژی زیادی دارن و با انگیزه استارت تلاش رو میزنن...اما بعد از مدتی با کوچکترین مشکل ناامید میشن و هدفشون یادشون میره.
      بارها به خودمون قول میدیم که از فلان تاریخ دیگه شروع میکنیم به طور جدی تلاش کنیم ولی بعدا یه مشکل کوچیک پیش میاد و همه چی یادمون میره.
      و خیلیامون دلیل عدم نتیجه گیری و موفقیتمون رو مشکلات میدونیم.
      غافل از اینکه این فقط ما نیستیم که مشکل داریم.چه بسا اون فردی که ترازش خیلی از ما هم بهتره و داره عالی تلاش میکنه،مشکلات بیشتری توی زندگیش باشه.
      تعداد رتبه های برتری که توی سال کنکورشون و حتی ماه آخر که حساس ترین زمان هست،براشون بدترین اتفاق ها افتاده اما مانع موفق شدنشون نشده رو اصلا نمیتونیم حدس بزنیم!فردی که یک هفته قبل کنکورش پدرش رو از دست داد ولی رتبه تک رقمی شد.فردی که از بهمن ماه توی بدترین شرایط و کمترین امکانات رتبه تک رقمی شد.فردی که همه بهش سرکوفت میزدن که تو استعداد نداری و تک رقمی شد و هزاران مورد دیگه ای که توی همین چند سال اتفاق افتاده و ما ازش بی خبریم.
      کنکور یه رقابته! سختی رقابتش به حجم درسی زیاد و مفهومی بودن سوالات کنکور نییییست!! سختی کنکور اینه که باید با وجود مشکلاتی که سر راهمون هستن موفق بشیم! سختی اش به اینه که وقتی حالمون خوب نیس دست از تلاش بر نداریم.
      وگرنه اگه همه شرایط مساعد باشه و توی این چندماه تلاش کنکور هیچ اتفاق ناگواری برامون نیفته،موفقیت هنر نیست!!
      پس ای دوست عزیزی که منتظری شرایط عالی بشه تا شروع کنی به تلاش و درس خوندن...
      ای دوست عزیزی که فکر میکنی کسایی که موفق شدن و رتبه برتر کسب کردن همه چی براشون محیا بوده و مشکلی نداشتن...

به این آیه توجهت رو بیشتر کن:
      "...تلک الایام نداولها بین الناس..."

دوست عزیز،مواظب باش چجوری فکر میکنی.اینکه فکر کنی همه مشکلات برای توئه و این تلاش نکردن و تنبلی ات رو توجیه میکنه بدترین ظلمه به خودت!!
      "...وَاللّهُ لاَ يُحِبُّ الظَّالِمِينَ"

بیاین با خودمون عهد ببندیم که از این لحظه به بعد هررررر اتفاقی که بیفته،هررررر مشکلی که سر راهمون باشه،ما دست از تلاش برنمیداریم و مشکلات رو شکست میدیم تا به هدفمون برسیم و توی کنکوووور 95 کولااااک کنیم!
      همه چی آروم نیس! ولی من یه کنکوری موفقم!
      شاد و موفق باشین
      اصلا می‌دانی چیست ؟!

من خدا را در بین فرمول های فیزیک یافتم !
      من خدا را در بین مسائل شیمی یافتم ! در بین مفاهیم ژنتیک !
      خبری از خدا نبود در کتاب دینی هایم !
      خدا را بیاب . . .
      نه در بین نماز های شبت ...
      بلکه در بین شب بیداری هایت برای علم اموزی ...

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      عااااااااالییییی

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ایول داداش قشنگ قانعم کردی اما به روش مامان بزرگا

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خدایا خودت به همه بچه ها کمک کن...من دیروز و امروز صبح حالم خیلی گرفته بود و درس نخوندم...احساس پوچی و سردرگمی میکردم..بابت پستتون ممنون...
      <br>

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      Often when we lose hope and think this is the end
      GOD smiles from above and says
      "Relax, sweetheart, it's just a bend
      !not the end
      ترجمهـ:
      اغلب وقتی امیدت رو از دست می دی و فکر می کنی که این اخر خطه
      خدا از بالا بهت لبخند می زنه و میگه:
      آرام باش عزیزم ، این فقط یک پیچه نه پایان

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اميدوارم همه كنكورياي 95 انجمن بتركونن

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      وااااااااااااااای واس من دنیام اروم نیس پش کنکوری بودن داره داغونم میکنه
      مهم نیست زندگی منو به کجا میبره... همیشه منو با یه لبخند پیدا میکنی..

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MAASOOMEH نمایش پست ها

همه چی آرومه من چقدر خوشبختم.....شما میرید و کنکورو لهههه میکنید

9. Top | #9
      در انتظار تایید ایمیل

Daghon
      نمایش مشخصات
      معصومه حرفات تو تاپیک های دیگه و بخصوص http://forum.konkur.in/thread9708.html یادمه
      دختر چرا روحیت مثل یو یو بالا پایین میشه؟؟
      بجای اینکه روحیت رو یو یو کنی و باهاش بازی کنی سعی کن مشکلاتت رو بندازی تو یو یو ت و بازی بازی از روشون رد بشی

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      مرسی قشنگ بود
      Live your dreams

🔱
      KowsarDDC

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.mTf نمایش پست ها
      معصومه حرفات تو تاپیک های دیگه و بخصوص http://forum.konkur.in/thread9708.html یادمه
      دختر چرا روحیت مثل یو یو بالا پایین میشه؟؟
      بجای اینکه روحیت رو یو یو کنی و باهاش بازی کنی سعی کن مشکلاتت رو بندازی تو یو یو ت و بازی بازی از روشون رد بشی
      سخته بخدا...سخته
      اره راس میگی...احساسم همش نوسان داره...دیگ خودمم خسته شدم...
      مهم نیست زندگی منو به کجا میبره... همیشه منو با یه لبخند پیدا میکنی..

12. Top | #12
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دوستان راهکاربدیدواسه وقتایی که ادم تمرکزنداره چیکارکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      مثلا من الان هرچی کتابابازمیکنم هی زورمیزنم هی میخونم بازم نمیتونم تمرکزکنم
      عاقاکمککککککککککککککککککک کککککک....اعصابم خوردشد اه

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط atena.kh نمایش پست ها
      دوستان راهکاربدیدواسه وقتایی که ادم تمرکزنداره چیکارکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      مثلا من الان هرچی کتابابازمیکنم هی زورمیزنم هی میخونم بازم نمیتونم تمرکزکنم
      عاقاکمککککککککککککککککککک کککککک....اعصابم خوردشد اه
      ی تایمی رو اختصاص بدید و تا میتونید تو اون تایم شدیدا به اون چیزیکه میاد تو ذهنتون فکر کنیدانقدر فکر کنید تا خسته شید...........بعد برید سراغ درستون.......

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سخته بخدا...سخته
      اره راس میگی...احساسم همش نوسان داره...دیگ خودمم خسته شدم...
      فقط + فکر کنید
      + خواهد شد

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن