خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 23
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

ادبیات را چگونه بخوانم ؟؟؟ترتیب؟؟؟

بچه ها لطفا کمک کنین ادبیات من گاج محوری دارم حالا موندم از کجا شروع کنم ؟؟؟
      کتاب ب کتاب بخونم ؟؟؟
      یا مبحث ب مبحث؟؟؟منظورم اینه ک هر سال رو ب ترتیب تموم کنم یا ترتیب مباحثشو رعایت کنم اگه آره چه جور؟؟؟

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      بنظر من اول یه برنامه هفتگی و روزانه خوب داشته باش بعد از اون کتاب لغت خیلی سبز ادبیات رو بگیر درس به درس و سال به سال توضیح میده کتاب تاریخ ادبیاتشم بگیر اونم درس به درس و سال به ساله.کتاب محوری هم عاااالیه ولی یکم وقتگیره من ارایه ها رو فقط از کتاب محوری میخونم.بعد از اینکه لغت و تاریخ رو با کتابای خیلی سبز خوندم میرم سراغ یه روخونی ساده از همون درس.حتماااا متن کتاب رو بخون چون برا املا خییلی مهمه و میمونه قرابت معنایی که بیشترین تستا هم ازش میاد و منبع خاصیم نداره بستگی به میزان شعور ادم داره با صدتا کتابم درست نمیشه اگه ادم نتونه قرابت خوب بزنه

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nastaran74 نمایش پست ها
      بنظر من اول یه برنامه هفتگی و روزانه خوب داشته باش بعد از اون کتاب لغت خیلی سبز ادبیات رو بگیر درس به درس و سال به سال توضیح میده کتاب تاریخ ادبیاتشم بگیر اونم درس به درس و سال به ساله.کتاب محوری هم عاااالیه ولی یکم وقتگیره من ارایه ها رو فقط از کتاب محوری میخونم.بعد از اینکه لغت و تاریخ رو با کتابای خیلی سبز خوندم میرم سراغ یه روخونی ساده از همون درس.حتماااا متن کتاب رو بخون چون برا املا خییلی مهمه و میمونه قرابت معنایی که بیشترین تستا هم ازش میاد و منبع خاصیم نداره بستگی به میزان شعور ادم داره با صدتا کتابم درست نمیشه اگه ادم نتونه قرابت خوب بزنه

خواهر ب نظرت یه کم قاطی نمیخونی ؟؟؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      کس نیس کمک کنه

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Taha19 نمایش پست ها
      بچه ها لطفا کمک کنین ادبیات من گاج محوری دارم حالا موندم از کجا شروع کنم ؟؟؟
      کتاب ب کتاب بخونم ؟؟؟
      یا مبحث ب مبحث؟؟؟منظورم اینه ک هر سال رو ب ترتیب تموم کنم یا ترتیب مباحثشو رعایت کنم اگه آره چه جور؟؟؟
      سلام داداش
      با توجه به بودجه بندی آزمون بخون
      یعنی فرضاً اگر آزمونی بعدی شما
      ادبیات 2 تا درس 4 ، ادبیات 3 تا درس 4 ، ادبیات پیش تا درس 4 و زبان فارسی تا درس 4 هست ، شما هم به ترتیب (املاء و معنی ـ تاریخ ادبیات ـ آرایه ـ زبان فارسی ـ قرابت ) درس به درس بخون بیا جلو به همین سادگی

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دوستان گلم مشگل اینه ک من نمیخوام با برنامه قلمچی یا چیز دیگه بیام جلو ...میخوام خودم بخونم مثلا دو ماه براش وقت بزارم وولی نمیدونم ترتیب آرایه -قرابت-لغت-تاریخ-املا زبان فارسی رو چه جور بخونم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یعنی میخوام بر فرض مثال مبحث ارایه رو تموم کنم بعد برم سراغ تاریخ و...به نظرتون کار خوبی نیس؟؟؟؟چون بیشتر وقتمو میزارم رو اختصاصیاااااااا

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      برادر شاید از نظر شما قاطی بخونم ولی خودم راحتم و همیشه تو کانون درصد بالا میزنم شما اینجوری بخوای پیش بری اشتباهه این که بخوای بگی دوماه وقت بزارم همش رو بخونم خودمو خلاص کنم خیالم راحت باشه ادبیاتمو تموم کردم شما باید پیوسته بخونی خوب وقتی دوماهه تمومش کردی میخوای بری سراغ چی؟بزاریش کنار؟ اینجوری تا وقت کنکور چیزی یادت نمیونه ازش. باید سعی کنی کم کم بخونیش و پیوسته.توصیه میکنم حتی اگه تو ازمونای کانون یا سایر اموزشگاها شرکت نمکنی لااقل همگام با برنامشون پیش برو.من هر روز ن چهل و پنج دیقه ادبیات میخونم از ساعت نه و نیم تا ده و ربع. من هرروز همه درسارو میخونم اینجوری هر روز همه درسا برام مرور میشه و بهتر مطالبش تو ذهنم میمونه و دیرتر فراموشم میشه برنامه درسی روزانمو برات یاداشت میکنم البته ااین برنامه مهر و ابانمه و تو ماههای بعدی ساعت مطالعه افزایش پیدا میکنه و بهتره هم بگم که چون با برنامه قلمچی پیش میرم سه روز در هفته درسای پیش رو باین برنامه میخونم و سه روز درسای سال سومم رو و تو نیم سال دوم سه روز پیش دو و سه روز درسای دوم جمعه هفته ای که آزمون ندارمم میزارم برای دروسی که احساس میکنم نیاز به تلاش بیشتر دارم البته بازم باهمین برنامه و بهتره بگم که یه روز درمیون هم درسسا رو میخونم مثلا امروز با همین برنامه درسای پیش و فردا با همین برنامه درسای سوم دوباره پس فردا پیش و روز بعد سوم. اینجوری پیوسته میخونم و احتمال فراموشی کمتره خوبه برنامه رو برات مینویسم امیدوارم کمک کنه بهت...
      هفت تا نه و ربع زیست
      نه و نیم تا ده و ربع ادبیات ده و نیم تا یازده و نیم ریاضی یازده و چهل و پنج تا دوازده و ربع عربی سه و نیم تا پنج شیمی پنج و ربع تا پنج و چهل پنج دیقه زبان شش تا شش و چهل پنج دینی هشت تا نه و نیم فیزیک و اگه حوصله داشتم کمی تست زیست و بعدش میخوابم این برنامه منه که تو ماههای بعد ساعتش بیشتر میشه شااید فک کنی سخته ولی هفته که بگذره عادت میشه برات این برنامه رو واسه این گذاشتم که بدونی اگه روزی دوساعت مثلا زیست بخونی اما هر روز بخونی اصددرصد بازده شما بیشتره تا اینکه ی هفته شنبه شش ساعت زیست بخونی و دیگه نخونی تا شنبه بعدی. همچنین راجب بقیه دروس. پس اینکه بخوای ی مدت مشخص کنی برای یه درس و بگی ظرف دوماه میخونمش و کنار میزارمش و میرام سراغ بقیه درسا این کار اشتباهیه ....... ببخشید خیلی حرف زدم دیگه مجبور شدم کاملا توضیح بدم منظورمو....موفق باشی

9. Top | #9
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      خواهش دادا پیروز و سربلند باشی

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بهترین روش خوندن ادبیات موضوعیه...کتابای موضوعی رو بگیر سعی کن تا اخر سال تمومشون کنی...ترتیب خاصی نداره...مثلا املا ربطی به قرابت نداره بگم نه اول قرابت بعد املا بعد فلان...وقتی موضوعی بخونی پیش نیاز موضوع دیگه ندارن...هرجور که میلت کشید بخون اما تست قرابت مرتب بزن...بهترین کتابام الگو هستن..و هامون سبطی

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ادبیات رو مبحثی بخون...کنار مباحث هم همیشه لغتشم بخون...نیاز میشه...
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      میشه اول کتابو بخونم تا حساب کار بیاد دستم بعد برم سراغ خوندن موضوعی ادبیات ؟؟؟

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      وقتی داری موضوعی کار میکنی اصلا نیاز به خوندن کتاب نیست

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بله . من الان ادبیات رو دارم طبق برنامه مشاورم میرم جلو به این صورت :

قرار بر این هست که ابتدا من کتاب رو یک دور بکنم . و از روی کتاب ادبیات جامع نشر الگو که درس به درس تست داده رو پیش ببرم .
      مثلا الان ادبیات 2 تموم شده . ابتدای ادبیات 3 هستم . البته باز هم موضوعی میشه این کار چون شما برای هر درس مجبور هستی تاریخ ادبیات ، املا ، لغت ، قرابت و ... رو جدا جدا بخونی !

بعد از اینکه این پروژه تموم شد قراره برم سراغ گاج نقره ای ( موضوعی جامع )

ولی خوب به نظر منم اول خود کتاب ها یک دور بشه بد نیست . به قول شما حساب کار دستتون بیاد

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام.

بنظر من اینکه بخواید یه مبحث تموم کنید کلا و بعد برید مبحث بعدی، زیاد خوب نیست. اخه بعد مباحث قبلی که خونید فراموش میکنید.
      طبق برنامه راهبردی یک ازمون پیش بیاد خیلی بهتره.چون خیالتون کاملا از بابت برنامه راحته. ولی اگه بخواید خودتون برنامه بریزید، این یکم وسواس ممکنه بیاره براتون.
      طبق برنامه یه ازمون پیش برید بعد هر درس رو که اون ازمون گفته، مبحثی بخونید. برای قرابت هر شب 10-15 تست بزنید. موفق باشید

....از اشتباهات دیگران درس بیاموزیم، چون زندگی آنقدر طولانی نیست تا همه آنها
      را خودمان تجربه کنیم....

Let’s learn sth from
      others mistakes, because life is not too long for us to experience all thing

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)