خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 50
    1. Top | #16
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _fatemeh_ نمایش پست ها
      به نظرتون کسی که تو یه مدرسه دولتی با امکانات کم درس خونده و تقریبا چیزی از آزمایشگاه نمیدونه و زبانش هم در حد متوسطه اگه دانشگاه رشته ی داروسازی رو بخونه ممکنه براش مشکل ایجاد بشه؟؟؟
      توی دانشگاه همه چیز که نیاز داری را از پایه بهت یاد میدن نگران نباشید و البته 3 ماه تابستون هم وقت زیادی هست برای تقویت زبان

Sent from my LG G3
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mariyana نمایش پست ها
      سلام
      من اين پستتون رو ديدم شديد كنجكاو شدم
      مگه ميشه تو دانشگاه همزمان دو رشته خوند اگه رتبه ات تك رقمي نشده باشه؟
      مثلا پزشكي و رشته ديگه( البته مرتبط تو زمينه هاي ژنتيك و...)
      شرطش فقط معدل بالاي ١٧ هست در هر ترم؟!
      شما ميتونيد چه رشته هايي بخونيد به عنوان رشته دوم؟
      ممنون ميشم جواب بديد چون خيلي وقته سواله برام

افرادی که جز بنیاد ملی نخبگان باشن
      طلا نقره برنز المپیاد کشوری، 150 نفر اول کشوری رشته ریاضی،100 نفر اول تجربی، 50 نفر انسانی، 10 نفر اول زبان و 10 نفر اول هنر بدون محدودیت میتونن دو رشته بخونن اما واسه افراد عادی باید معدل بالا داشته باشن( داشنگاه به دانشگاه فرق میکنه)+ آموزش دانشگاه مقصد قبول کنه، من اگه معدلم بالای 17 بشه(که این ترم احتمالا میشه) و وقت کنم شیمی شریف ان شا الله

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmadvand70 نمایش پست ها
      دقیقا درسته وهمش هم به خاطر تمرکز روی کتاب های تست هست. چاره ای هم نیست باید روی تست تمرکز کرد تا دانشگاه قبول شد
      اینکه آدم کلی در زمینه پژوهش و ... مسلط باشه ولی رتبه کنکورش بشه 50 هزار مفت نمیارزه. اولین گام وارد شدن به رشته خوب هست
      درسته توضیحاتت اما نظر من اینه کسی که تو دبیرستان پژوهش کار میکنه بعیده رتبه کنکورش بد بشه!(تجربه و افرادی که اطرافم دیدم اینو بهم میگه)

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط par.rah نمایش پست ها
      افرادی که جز بنیاد ملی نخبگان باشن
      طلا نقره برنز المپیاد کشوری، 150 نفر اول کشوری رشته ریاضی،100 نفر اول تجربی، 50 نفر انسانی، 10 نفر اول زبان و 10 نفر اول هنر بدون محدودیت میتونن دو رشته بخونن اما واسه افراد عادی باید معدل بالا داشته باشن( داشنگاه به دانشگاه فرق میکنه)+ آموزش دانشگاه مقصد قبول کنه، من اگه معدلم بالای 17 بشه(که این ترم احتمالا میشه) و وقت کنم شیمی شریف ان شا الله

سلام

معدل بالای 17 در ترم اول کار ساده ای هست ولی دو رشته ای خوندن چنتا نکته داره که با بهشون توجه کنیم:

1-دو رشته ای خوندن تو همون دانشگاه برقراره ونمیشه دانشگاه دیگه ای رفت((بهشتی به بهشتی-شریف به شریف))

2-درس خوندنش واقعا سخت میشه و نمیشه راحت زندگی کرد!!!البته رشته های مهندسی رو میدونم که خیلی سخته دو رشته ای خوندن ولی اگه شما دو رشته ای بخونین دیر تر لیسانس میگیرین چون تعداد واحد کمتری میتونین بردارین به خاطر زمان گرفتن دروس

توی دانشگاه من خودم شرط دو رشته ای خوندن رو آوردم ولی به خاطر سختی برق اصلا نمیشد دو رشته ای بخونم.

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amin dehghan نمایش پست ها
      توی دانشگاه همه چیز که نیاز داری را از پایه بهت یاد میدن نگران نباشید و البته 3 ماه تابستون هم وقت زیادی هست برای تقویت زبان

Sent from my LG G3
      بله موافقم، همه چیز از پایه یاد میدن! منتها مثلا واسه ما ترمودینامیک و الکتروشیمی رو تو یه هفته درس دادن! تازه خیلی هم با کنکور متفاوت بود!
      واسه زبان شدیدا توصیه میشه 3 ماه تابستون! البته دانشگاه با دانشگاه خیلی فرق میکنه! زبان پدر مارو که دراورده!
      امین حالت چطوره داداش؟ دلم تنگ شده بود واست

6. Top | #21
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      در آشپزخونه چی فهمیدی : )))

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط magicboy نمایش پست ها
      در آشپزخونه چی فهمیدی : )))
      بدون کارت دانشجویی غذا نمیدن!
      #شوخی_در_بحث_جدی

8. Top | #23
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      بله موافقم، همه چیز از پایه یاد میدن! منتها مثلا واسه ما ترمودینامیک و الکتروشیمی رو تو یه هفته درس دادن! تازه خیلی هم با کنکور متفاوت بود!
      واسه زبان شدیدا توصیه میشه 3 ماه تابستون! البته دانشگاه با دانشگاه خیلی فرق میکنه! زبان پدر مارو که دراورده!
      امین حالت چطوره داداش؟ دلم تنگ شده بود واست
      دانشگاه کمی سخته
      بافت شناسی بدبختمون کرده هفته ای نزدیک به 15 ساعت باید بافت بخونیم
      بیوشیمی به کنار
      زبان توی رفرنس های انگلیسی اذیتتون میکنه یا زبان عمومی؟

Sent from my LG G3
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام بچه ها،
      خب درس و دانشگاه ها شروع شده و بچه هایی که در علوم پزشکی در حال تحصیل هستن حتما درساشون بطور جدی شروع شده! حالا فاز درس و ... رو که بذاریم کنار، میخوام توجهتون رو به یه چیز مهم تر جلب کنم!

کنکور شده بت بچه ها در دبیرستان! و فکر میکنن از سد این آزمون بگذرن به موفقت ابدی رسیدن!

اما

در کلاس ترمودینامیک و الکترو شیمی عمومی در دانشگاه متوجه شدم، خیلی از بچه ها(حتی قوی ها) خیلی از مفاهیم رو بدون یاد گرفتن مثه کامپیوتر صرفا حفظ کردن!
      در کلاس زبان فهمیدم که طیف بچه ها خیلی متفاوته؛ از صفر داریم تا صد! بدون اغراق بگم زبانتون ضعیف باشه در علوم پزشکی به شدت لطمه میخورید و از ترم 2-3 به بعد دیگه نمیتونید ادامه بدید، این اصلا به شهری که درس میخونید ربطی نداره چون خیلی شهرستانی ها هستن که زبان فوق خوبی دارن
      در آزمایشگاه شیمی فهمیدم، افرادی وجود دارن که در رشته داروسازی قبول شدن اما هنوز کارای اولیه آزمایشگاه رو هم نمیدونن و آشنا نیست با خطرات آزمایشگاهی
      در کلاس ریاضی فهمیدم که، بچه ها ریاضی رو در کنکور خوندن که 30-40 بزنن و فقط ردش کنن!
      در کلاس ریاضی فهمیدم که خیلی ها چقدر در زمنیه های پژوهشی پرت هستیم! یعنی با اصول اولیه پژوهش هم آشنا نیستیم!

من علم داشتم که زبان و پژوهش در دوره دبیرستان خیلی به درد دانشگام میخوره اما تفریحات دیگه ای رو در دبیرستان انتخاب کرد؛ الان هم زمان رفته و زبانم در اون سطحی که باید باشه نیست(علی رغم اینکه درصد کنکورم عدد بالاییه) و به جای پژوهش در دبیرستان المپیاد رو انتخاب کردم و الان اصلا آشنا نیستم! نگید مدرسمون دولتیه و این امکانات رو نداره، الان همه نت دارن و با نت میشه به علم روز دنیا رسید!

همین! خواستم بهتون بگم که کنکور واقعا همه چیز نیست! شما در دانشگاه ، دانشجو هستید و واقعا باید علم رو بجویید!

موفق باشیم!
      #کنکور_95
      #اراده
      #پند
      #عمر_رفته
      من به یه نتیجه ای رسیدم، برای اینکه به رتبه ی خوبی در کنکور بدست بیاریم باید از الآن به فکر این باشیم که داریم میریم دنبال علم و باید دل به کار بدیم و نه اینکه بهش سطحی نگاه کنیم!!
      به @Skinner هم گفته بودم قبلا

10. Top | #25
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      در کدوم کشور حرف از کار علمی و پژوهش میزنید تو این کشور ما کتاب رو ریز ریز کنیم بخوریم طراح کنکور سعی میکنه با جا به جا کردن قید ها توی متن ادم رو به دردسر بندازه تو اون موقعیت حساس که مغز ادم از استرس کار نمیکنه.

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خیلی بامرامی پرهام جان انشاالله همیشه سالم باشی به سوألاخیلی خوب جواب میدی

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amin dehghan نمایش پست ها
      دانشگاه کمی سخته
      بافت شناسی بدبختمون کرده هفته ای نزدیک به 15 ساعت باید بافت بخونیم
      بیوشیمی به کنار
      زبان توی رفرنس های انگلیسی اذیتتون میکنه یا زبان عمومی؟

Sent from my LG G3
      زبان عمومی که نیستم! پیش خوردم! اما کلا چون خیلی عادت ندارم به خوندن رفرنس های انگلیسی یه کمی سخته!

ما یه چیزی داریم به نام مرکز زبان! که از همه قسمتای دانشگاه سخت تره!!! والا منم الان بافت رو بیشتر از همه درسا میخونم با این که 2 واحدیه! اناتومی و بافت واسه همه سخته فکر کنم چون کلا درس دیگه ی سختی نداریم ما!

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Majid-VZ نمایش پست ها
      من به یه نتیجه ای رسیدم، برای اینکه به رتبه ی خوبی در کنکور بدست بیاریم باید از الآن به فکر این باشیم که داریم میریم دنبال علم و باید دل به کار بدیم و نه اینکه بهش سطحی نگاه کنیم!!
      به @Skinner هم گفته بودم قبلا
      بله مجید جان گفته بودی ایشالا یه عالم توپ میشیم مگه نه؟؟

علمی وبا روحیه رفتن سر هر چیزی ارزش ادمو تو اون علم برده بالا بیشترم خواهد برد

14. Top | #29
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hldvlpln نمایش پست ها
      در کدوم کشور حرف از کار علمی و پژوهش میزنید تو این کشور ما کتاب رو ریز ریز کنیم بخوریم طراح کنکور سعی میکنه با جا به جا کردن قید ها توی متن ادم رو به دردسر بندازه تو اون موقعیت حساس که مغز ادم از استرس کار نمیکنه.
      همه چیز رو گردن کنکور ننداز!
      آدم اگه بخواد میتونه سال اول و دوم و حتی سوم دبیرستان پژوهش محور درس بخونه یا به عنوان یه معارت زبان رو داشته باشه

15. Top | #30
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بر و بچ کلیشه ای حرف نزنین.....لطفا...

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن