خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 68
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

..:::برنامه ریزی کنکور...انجام مرورهای مهم:::..

همه چیز به سبک خاص AS:

AS3:روشهای انجام مرور

سلام...

بعد از آشنایی با کنکور و گفتن مراحل مطالعه،نوبت میرسه به بیان روشهای انجام مرور بعداز مطالعه....

بهتر از من میدونید که موفقیت در کنکور یعنی تمرین و تکرار،ولی چطور؟

وقتی درسی رو میخونیم چطور باید دوباره مرور و تکرارخوانی کنیم؟شیوه ی انجام مرورها به چه شکلیست؟مرور ها هر چند وقت یکبار باید صورت بگیرند؟

اینها سوالاتی هستن که شاید ذهن خیل عظیمی از داوطلبین کنکور رو به خودش مشغول کرده...

ببینید از نظر علمی،مرور باید در بازه های زمانی زیر صورت بگیره تا مطلب خونده شده ملکه ی ذهن بشه و هرگز فراموش نشه:

بلافاصله بعد از مطالعه...یک روز پس از مطالعه...شش روز پس از مطالعه...ده روز پس از مطالعه....یک ماه و سه ماه بعد از مطالعه...

ولی آیا برنامه ریزی برای انجام چنین مروهایی راحته؟ولی من دراین پست شمارو با روشی آشنا خواهم کرد که همه ی بازه های زمانی مرور که از نظر علمی پیشنهاد میشه رو در برداره...گفته میشه مرور در

بازه های زمانی مختلف بسیار مفید تر از مرور در بازه های فشردس،چون باعث تداوم و ماندگاری مطلب تو ذهن میشه...در روش بنده،مرورهایی رو با بازه ی زمانی فشرده داریم که به درک و تفهیم بیشتر

مطلب خونده شده کمک زیادی میکنه، همچنین مرورهایی رو با بازه های زمانی(تکرار) طولانی مدت داریم که باعث خواهد شد، مطلب بیش از بیش براتون تکرار و تو ذهنتون موندگار بشه...

در ادامه ی مطلب شما رو با نحوه ی انجام مرورها آشنا خوهم کرد...

1.پیش خوانی:
      کلیک کنید

2.خواندن و یادگیری:کلیک کنید

3.انجام مرور های فرعی:این مرورها،مرورهایی هستن که بین شروع یک فصل تا پایان یک فصل انجام میگیرن...یعنی وقتی که شما شروع به مطالعه ی یک فصل از یک درس کردین،مرورهای فرعی هم

شروع میشن و در پایان مطالعه ی فصل، مرورهای فرعی هم به اتمام میرسن...با انواع مرورهای فرعی 5 گانه آشنا بشیم:

مرور اول(تورق):این مرور رو بلافاصله(فاصله ی 3 دقیقه ای بعد از مرحله ی خوندن...چون بعد از اتمام بخش آخر هم باید اون استراحت جزیی رو انجام بدی درسته؟؟؟)بعد از مرحله ی خوندن انجام بدین و

چیزایی که خوندین رو یکبار دیگر با ورق زدن سریع منبع اصلیتون مرور کنید...برای مثال امروز 10 صفحه از فصل 1 رو خوندی(فصل 1 کلا 30 صفحس)،بلافاصله(3 دقیقه بعدش) و بعد از اتمام خوندن،اون 10

صفحه رو یه بار ورق بزن...ینی وقتی خوندن اون 10 صفحرو تموم کردی ،یه بار سریع ورق بزن و به مطالب توجه کن تا ببینی که تو این 10 صفحه کلا چه چیزایی رو خوندی...

توجه:مرور اول رو انجام دادی؟حالا برو و برای رفع خستگی یه استراحت کلی(مثلا یک ربع تا 20 دقیقه....بسته به میزان خستگی)انجام بده...خوردن مواد انرژی زایی مثل شیرینی ،بادام،

پسته،گردو،سبزیجات،میوه جات و غیره در هنگام استراحت فراموش نشه...البته از خوردن نوشیدنی های کافئین دار جدا خودداری کنید(بعدا پستی در مورد تغذیه قرار داده خواهد شد)...استراحت کلی در پایان

مرحله ی خوندن و بعد از مرور فرعی اول صورت میگیره...برای مثال قراره که در بازه ی زمانی 8 تا 11 زیست بخونی،ساعت 10 و نیم خوندن زیستو تموم کن،بعد مرور فرعی اول رو انجام بده و پس از اون برو

سراغ استراحت کلی...ساعت 10/55 دقیقه برگرد،چون قراره یه مرور دیگرم قبل از شروع درس بعدی انجام بدی:

مرور دوم(چشم بسته):
      خب استراحت کلی تموم شد؟الان نوبت چیه؟باید بری سراغ خوندن درس بعدی؟نه صبر کن...یه مرور دیگه برای اون 10 صفحه از زیست که خوندی داریم(به تاکیداتم توجه کنین که

بعدا دچار مشکل نشین...گفتم برای اون 10 صفحه از زیست که امروز خوندی...ینی این مرور مثل مرور اول مخصوص سهم خونده شده ی الآنه
      )...پس قبل از اینکه بری سراغ مطالعه ی درس بعدی،این 10

صفحرو مرور کن...به این شکل که چشاتو میبندی و تو 5 دقیقه همه ی چیزایی که تو اون 10 صفحه خوندی رو تو ذهنت مرور میکنی...پس انجام این مرور بعد از استراحت کلی و قبل از شروع به خوندن درس

بعدی میباشد،همچنین مخصوص اون قسمت از منبع اصلی خواهد بود که الان خوندی...

*تذکر*

فقط یادت باشه اگه در حین مرور دیدی یه مطلبی فراموشت شده و تو ذهنت نمیاد،چشاتو باز نکنی و بری اون مطلبو ببینی و دوباره چشاتوببندیاااااا...این کار اشتباهه...ولی خب شاید مطالبی فراموشت بشه

که بعضیا رو بدونی و بعضیارم ندونی که فراموشت شده،چاره چیست؟توی 2 دقیقه،منبع اصلی تو دوباره ورق بزن...با این کار مطالبی که در حین مرور یادت نمیود و خلاشونو حس میکردی رو تو جزوه میبینی و

اینبار میره تو ذهنت و هیچ وقت فراموش نمیشه...

--تا به اینجا مرور های فرعی بصورت فشرده انجام شدن..بازه ها رو یکمی بلند تر میکنیم....فقط این دو مرورو که گفتم برای تک تک درسایی که امروز قراره بخونین،انجام بدین....تا برسیم به شب:

مرور سوم(شبانگاهی):چون شب ذهن تو حالت خاصی قرار داره،مرور باعث تثبیت هر چه بیشتر مطالب خونده شده میشه...پس یه مرور کلی بسیار مفید خواهد بود...به این شکل که شب وقتی میخوای

بری تو تخت خواب،امروز هر چی خوندیو مرور کن...البته بصورت چشم بسته...امروز 10 صفحه زیست،15 صفحه دینی،2صفحه زبان و 14 صفحه فیزیک خوندم....خب شب موقع خواب به مدت 15 تا 20 دقیقه

چشاتو میبندی و همینارو مرور میکنی...ولی اگه یه چیزیم یادت نیومد، اشکالی نداره بگیر بخواب...ذهنت خودش دنبالش میگرده پیداش میکنه...

مرور چهارم(صبحگاهی):صبح وقتی تو تخت خوابی هم مثل شب مروری رو انجام میدیم،اما با این تفاوت که اینبار فقط یادآوری سرتیترها،تصاویر و مطالب مهم بصورت چشم بسته انجام میشه...چشاتو ببند

و هر چیرو که دیروز خوندیو به یاد بیار،البته فقط سرتیترها و تصاویر رو....دیروز چی خوندی؟ 10 صفحه زیست،15 صفحه دینی،2صفحه زبان و 14 صفحه فیزیک خوندم...خب سرتیترها و تصاویر همونارو امروز

صبح مرور کن...کسایی که نماز صبح میخونن،وقتی میخوان پاشن برای نماز این مرور رو انجام بدن...پس انجام مرور صبح گاهی مخصوص سرتیترها و تصاویر درساییه که دیروز خوندی،همینطور این مرور قبل از

شروع به مطالعه ی دروس امروز انجام میشه...

مرور پنجم(مرور از اول):قبل از شروع به خوندن دوباره ی فصلی که در روزهای گذشته مطالعه شده،مطالبی که روزهای قبل خوندی رو یکبار مرور کن و بعد از اون به خوندنت ادامه بده...چطور؟ با یه مثال

توضیح میدم...امروز شنبس و میخوام فصل خازنها رو از فیزیک بخونم...شروع میکنم و 20 صفحه از 50 صفحه ی فصل خازن رو میخونم...بعد از این،روز دوشنبه(شاید شما روز یکشنبه یا روز دیگه ای، دربرنامتون

فیزیک باشه
      ) دوباره فیزیک دارم و قراره باز فصل خازن ها رو بخونم...خب چیکار کنم؟بله باید صفحه ی 21 رو شروع کنم...ولی نه..اینکارو نکن...مرور از اول همینجا انجام میشه...صفحه ی 21 رو شروع نکن...برو

از اول...از صفحه ی یک شروع کن!!!!صفحه ی 1 تا 20 که شنبه خوندی بودی رو در عرض 10 دقیقه تا یک ربع مرور کن...چجوری مرورش کنم؟ورق بزن،شکل ها و سرتیتر ها رو نگاه کن،نکات مهم رو

ببین،مسایل و چیزایی که توش مشکل داشتی رو دوباره حل کن و مطالب رو یکبار بصورت کلی مرور کن...خب این مرور تموم شد؟برو از صفحه ی 21 شروع کن به خوندن...فرض میکنیم امروز هم تا صفحه ی

30خوندی..پس فردا یعنی چهارشنبه دوباره فیزیک داری،چیکار میکنی؟از صفحه ی 21 تا 30 رو یه بار مرور میکنم و بعد میرم سراغ خوندن صفحه ی 31 ...نه بچه ها توروخدا این اشتباهو نکنین...از اسم مرور

معلومه...از اول...برو از صفحه ی 1 شرو کن و تا صفحه ی 30 مرور کن،فقط باید به یه نکته ای توجه کنی و اون اینکه زمان و وقتی که برای این مروراختصاص دادی، بیشترشو بذار برای مرورصفحاتی که به آخر

نزدیکه،چون صفحات اول به کرات مرور شدن و صفحات آخر نیاز به وقت بیشتر دارن...الان اجازه داری که شروع کنی به خوندن صفحه ی 31 و ادامه بدی....وقتی فصل خازن رو تموم کردی، این مرور هم به اتمام

میرسه...و برای فصل جدید خواهد بود...
      میخوام یه مثال دیگه برنم...یادتونه تو مدرسه معلمایی بودن که همیشه درس رو از اول میپرسیدن؟امروز 10 صفحه درس میگفت و فردا همون 10 صفحرو

میپرسید...بعدش تا صفحه ی 14 درس میگفت و فردا صفحه ی 1 تا 14 رو میپرسید...ینی همیشه از اول میپرسید...این همون روشه...این روش باعث میشه مطالب همیشه تو ذهنت باشه...

--با سه مرور دیگه هم آشنا شدیم...این مرور ها نسبت به دو مرور اول،بازه های تکراری طولانی تری داشتن...در کل مرور های 5 گانه ی فرعی به اتمام رسیدن و بعد از این شروع میکنیم به مرور اصلی:

4.انجام مرور اصلی:بعد از انجام مرورهای فرعی 5 گانه،هنگامیکه خوندن یک فصل رو به اتمام رسوندین،مرور اصلی رو انجام بدین....یعنی فصلی که خوندین رو یکبار دیگه از اول بخونین و مرور کنین...با دقت و

زمان کافی...به عبارتی دیگر فصلی که خوندین و همه ی مرورهای فرعی رو در موردش انجام دادین رو یکبار دیگه بخونید...من به این دوباره خوانی مرور اصلی میگم...چیزی که خیلی از شما انجامش میدین

ولی بعد از مرحله ی خوندن و یا بعد از مرحله ی تست زنی نه بعد از مرور های فرعی...

توجه:این مرحلرو همراه با تند خوانی و روش معلم خودت باش انجام بدین....با یه مثال توضیح میدم....شما فصل مولکولهای زیستی از کتاب زیست سال دوم دبیرستان رو میخواید مرور اصلی کنید...یه دفه

همشو نخونید...مبحث به مبحث میریم جلو...برای مثال ابتدا مبحث عنکبوت و ویژگیهاشو تند خوانی کن(یعنی سر ثابت...زیر لب زمزمه ممنوع...با حرکت چشمها و در ذهت بخونین...دستتان زیر خطوط درس

حرکت که تا خطو گم نکنین
      )...بعد از تند خوانی این مبحث،بلند شو و بعنوان یه معلم مطلب عنکبوت رو به دانش آموزانت توضیح بده...یعنی حس کن تو یه همایش 300 نفره هستی و باید به دختر ها و پسر

هایی که اونجا نشستن این مطلبو توضیح بدی...پس سعی کن مطلب عنکبوت و ویژگیهاشو طوری توضیح بدی که چیزی از قلم نیفته،چون در قبال 300 نفر مسئولی...پس با مهربونی،با لحنی ساده،کامل و

مفهومی،مطلب رو برای داوطلبین کنکور بازگو کن...حتی به سوالاتی هم که از ت میپرسن جواب بده...اگه جواب سوالی رو ندونستی ،معذرت خواهی کن و برو دنبال جوابش برای جلسه بعد...

5.تست زنی:این مرحله بعد از مرور اصلی صورت میگیره...برای فصلی که همه ی مرو رهای اونو تموم کردین تست بزنین...این مرحله در پست دیگه ای بصورت کامل توضیح داده میشه...کلیک کنید

6.مرور نموداری(بین فصلی):بعد از اینکه فصل تموم شد و تست هاشم زدید،این مرور شروع میشه...هر فصل رو توی یه ورق خلاصه کنین و بصورت نمودار بنویسین...سرتیترها،فرمولها و مطالب مهم رو

توی این ورق بنویسید...یه چنین ورقی رو برای تموم فصول داشته باشین...ولی این مرور رو کی و چطور انجام بدم؟ببین فصل اول رو تموم کردی و تستاشو زدی،الان نوبت اینه که بری سراغ مطالعه ی فصل 2

دیگه درسته؟؟؟ولی قبل از اینکه شروع کنی به مطالعه ی فصل 2،این خلاصه ی نموداری که از فصل یک داریو یه بار مرور کن و بعد فصل دوم رو شروع کن..نگاه کردن به سرتیترها،فرمولها و مطالبی که توی

خلاصتون هست باعث میشه ذهن شما یه بازیابی رو از فصل 1 داشته باشه..بعد از این بازیابی میتونید برید سراغ شروع فصل 2...

یه مثال دیگه:شما میخواین برین فصل 8....قبل از اینکه شروع به مطالعه ی این فصل کنید، یکبار ورقه های خلاصه شده ی فصول قبل رو نگاه کنید(ینی فصول 1 تا7...نه تنها فصل 7)...تا ذهنتون یه بازیابی از

این فصول داشته باشه...بعد از اون میتونید برید سراغ شروع فصل 8....

7.تست زنی مروری:یعنی حل تست هایی که از مرحله ی تست زنی باقی موندن...زدن این تست ها باعث مرور مطالب فصول قبل میشه...باز توضیح این مطلب توی پست تست زنی...منتظر باشید...

کلیک کنید

--در مرور نموداری هم با یه مرور بلند مدت هم آشناشدیم...ممکنه بپرسید که شما گفتید مرورهای من همه ی بازه های علمی مرور رو توش داره پس کجاس؟ببینید من مرور بلافاصله رو تحت عنوان تورق در

مرورهام دارم...مرور یک روز بعد هم مال صبحگاهی و از اول هست...مرور نموداری و تست زنی مروری هم که در آینده براتون توضیح خواهم داشت دربردارنده ی بازه های شش روز،ده روز،یک ماه و سه ماه بعد

هستن...شما وقتی همه ی مرورهایی که گفتم رو تک به تک انجام بدین،انجام مرور نموداری هم بسیار راحت خواهد بود...پس در روش من،به هیچ وجه نیازی به خلاصه نویسی نخواهی داشت!!!!!چرا؟خلاصه

نویسی برای چیه؟برای مرور سریع و بازیابیمطالب درسته؟خب زمانی که با مرورهایی که بهتون گفتم مطالب همیشه تو یادتونه،پس دیگه خلاصه برای چیه؟
      خیلی از داوطلبین،اعتراض دارن که چرا مراحل

خوندن شما تا این حد زیاده؟ببینین عزیزان زیاد نیست فقط چون من ترتیب بندی کردم اینطور به نظر میرسه...برنامه ریزی براشون هم بسیار آسونه...چطور؟دو مرور پس از اتمام خوندن هر درس....دو مرور آخر

شب و اول صبح...یک مرور از اول...یک مرور اصلی و نموداری...و یک مرور تستی...هر کدومشون تو جای خودشونن و به هیچ وجهی برنامه ی از قبل تعیین شده نمیخوان...نمیخواد بیاد بیارین که آیا

مرور از اولو کردم؟نیازی به این سوالات نیست،چون همیشه میدونی قبل از شروع دوباره ی درس، این مرورو انجام بدی...

كپي برداري از مطالب صرفآ با ذكر نام نويسنده و منبع مجاز ميباشد و در غير اين صورت شرعآ و قانونآ حرام بوده و نويسنده هيچ گونه رضايتي ندارد…

نویسنده: سعید بابایی
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.
      ویرایش توسط Saeed735 : 28 اسفند 1397 در ساعت 10:26

2. Top | #2
      کاربر حرفه ای

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      دادش نکاتت عالیه!
      ولی قبول کن شاید 30 درصد افراد همشو میخونن!
      یکم حجمشو کم کن
      بازم ممنون

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.h نمایش پست ها
      دادش نکاتت عالیه!
      ولی قبول کن شاید 30 درصد افراد همشو میخونن!
      یکم حجمشو کم کن
      بازم ممنون
      داشی ممنونم ازت...من نمینویسم که همه بخونن ...مینویسم اونایی که واقعا دلشون میخاد از یه مشاوره ی رایگان بهره مند بشن بخونن...یه کسی که رتبه برتر میخاد باید یه صفحه مطلبو حوصله کنه که بخونه...حجمشونم ذاتی زیاده...نمیشه کمش کرد...اونوقت ناقص میشه...بازم ممنون ازت
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

4. Top | #4
      کاربر حرفه ای

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed735 نمایش پست ها
      داشی ممنونم ازت...من نمینویسم که همه بخونن ...مینویسم اونایی که واقعا دلشون میخاد از یه مشاوره ی رایگان بهره مند بشن بخونن...یه کسی که رتبه برتر میخاد باید یه صفحه مطلبو حوصله کنه که بخونه...حجمشونم ذاتی زیاده...نمیشه کمش کرد...اونوقت ناقص میشه...بازم ممنون ازت
      بله حرفتونو قبول دارم اما میشه با حذف مطالب زاید این کار رو کرد یه مثال میزنم:
      سوال:خیلی ها سوال میکنن که من امروز با خودم قرار گذاشتم که 10 صفحه از فصل 1 رو بخونم که کلا 30 صفحس...آیا همه ی فصل 1 که 30 صفحه باشرو پیش خوانی بکنم یا فقط این 10 صفحرو؟پاسخ من کل 30 صفحس چون میخاید با کل فصل آشنا بشیدو ببینید که اصلا چی هست و چی میگه ..نه با نصف اون...سوال دیگه ای پرسیده میشه اینه که مثلا من با دی وی دی میخونم آخه چطور دی وی دی رو پیش خوانی بکنم؟جواب من اینه که مهم نیست با جزوه یا دی وی دی یا یه کتاب کمک آموزشی بخونی ..تو کتاب درسی رو پیش خوانی کن...
      حالا بهتر نیست که اینطور باشه؟
      برای پیش خوانی از کتاب درسی استفاده کنیم و کل فصل را بخوانیم نه بخشی که امروز میخواهیم بخوانیم
      فقط امیدوارم نقدم سازنده باشه نه ناراحت کننده

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سوال:خیلی ها سوال میکنن که من امروز با خودم قرار گذاشتم که 10 صفحه از فصل 1 رو بخونم که کلا 30 صفحس...آیا همه ی فصل 1 که 30 صفحه باشرو پیش خوانی بکنم یا فقط این 10 صفحرو؟پاسخ من کل 30 صفحس چون میخاید با کل فصل آشنا بشیدو ببینید که اصلا چی هست و چی میگه ..نه با نصف اون...سوال دیگه ای پرسیده میشه اینه که مثلا من با دی وی دی میخونم آخه چطور دی وی دی رو پیش خوانی بکنم؟جواب من اینه که مهم نیست با جزوه یا دی وی دی یا یه کتاب کمک آموزشی بخونی ..تو کتاب درسی رو پیش خوانی کن...
      برای پیش خوانی از کتاب درسی استفاده کنیم و کل فصل را بخوانیم نه بخشی که امروز میخواهیم بخوانیم
      نه ناراحت نمیشم پیشنهاد خوبیه ولی طرف میاد همون سوالو ازم میپرسه دوباره...اونوقت من باید دوباره مطلبو باز کنم و براش مثال بزنم...مجبورم که اینطوری کنم
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یه سوال دارم..مثلا من میخوام 9_10 زیست بخونم،باید مشخص کنم که x صفحه ازش بخونم؟یا باید هرچقدر که تونستم بخونم؟
      دلمان برای هرچیز کوچک،چقدر تنگ است..

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      داشی برو تاپیک برنامه ریزی برای کنکور 95 منو ببین...یا همین تاپیک تست زنی....دانش اموز و داوطلب کنکور اینطوری متوجه نمیشه و شک میکنه که عایا مطلبی که از گفته ی من برداشت کرده صحیح است یا نه؟پس سوالاتی رو میپرسه که من قبلا عمیقا توضیح دادم...پس من برای اینکه دانش اموز و داوطلب بهتر مطلبو بفهمه اینطوری بنویسم و از تعدد سوالاتی که خیلی هم خوب توضیحشون دادم تا حد زیادی جلوگیری کنم...
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط laleh74 نمایش پست ها
      یه سوال دارم..مثلا من میخوام 9_10 زیست بخونم،باید مشخص کنم که x صفحه ازش بخونم؟یا باید هرچقدر که تونستم بخونم؟
      نه هر چه قدر که تونستم که نمیشه...بازه ی زمانی برای چیه؟تو هر روز 9 تا 10 زیست داری؟درسته؟البته مثلا...باید ببینی تو ی اون بازه عاقلانه چند صفحه میتونی بخونی؟بعد شرو کنی به خوندن اون مقداری که مشخص کردی
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      @Saeed735
      بیا داداش اینم جدول برنامه که بهم گفته بودی همون روز پی دی افش کردم خواستی به بقیه هم بدش روش پر کردنشم خواستی به بقیه توضیح بده ...
      لینک:barname 1

پ.ن: اگه میخواین پیشرفت بسیاری خوبی داشته باشین این تاپیکا رو از دست ندین اگه درس و کنکور و علاقتون واستون مهمه حتما از اول تا آخرش رو بخونین

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام

اونطور که متوجه شدم خلاصه ش اینه که شما بیایی اول درس رو بخونی، تستای اموزشی که لابلای همون قسمت اموزش کتاب هس بزنی، بعدا تستهای کتاب رو زماندار بزنی(ازمون) و نهایتا بعد ازمون تستها رو دقیق بخونی و حل کنی بدون توجه به زمان.
      ؟
      زندگی برای خردمند رویاست

یک بازی برای احمق

یک کمدی برای ثروتمند

و یک تراژدی برای مستمند

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sepanta1990 نمایش پست ها
      سلام

اونطور که متوجه شدم خلاصه ش اینه که شما بیایی اول درس رو بخونی، تستای اموزشی که لابلای همون قسمت اموزش کتاب هس بزنی، بعدا تستهای کتاب رو زماندار بزنی(ازمون) و نهایتا بعد ازمون تستها رو دقیق بخونی و حل کنی بدون توجه به زمان.
      ؟
      تقریبا اینه...مرحله ی اخری که گفتی مربوط به بررسی تست هاس و نیازی نیست بدون توجه به زمان همه ی تست ها رو حل کنی...تست هایی که درست زدی رو فقط چک کن و روش کتاب رو هم ببین...تست های غلط رو هم بررسی کن و حلشون کن دوباره تست هایی که نزدی هم حل کن
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hellion نمایش پست ها
      @Saeed735
      بیا داداش اینم جدول برنامه که بهم گفته بودی همون روز پی دی افش کردم خواستی به بقیه هم بدش روش پر کردنشم خواستی به بقیه توضیح بده ...
      لینک:barname 1

پ.ن: اگه میخواین پیشرفت بسیاری خوبی داشته باشین این تاپیکا رو از دست ندین اگه درس و کنکور و علاقتون واستون مهمه حتما از اول تا آخرش رو بخونین
      داشی یکمی ناقص نوشتیش لطف کن فایل وردشو برام پ خ کن تا یه سری چیزا بهش اضافه کنم @Hellion
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed735 نمایش پست ها
      نه هر چه قدر که تونستم که نمیشه...بازه ی زمانی برای چیه؟تو هر روز 9 تا 10 زیست داری؟درسته؟البته مثلا...باید ببینی تو ی اون بازه عاقلانه چند صفحه میتونی بخونی؟بعد شرو کنی به خوندن اون مقداری که مشخص کردی
      مثلا تو 1/5 ساعت وقت واسه زیست چند صفحه نرمال هست؟یا تو شیمی؟
      دلمان برای هرچیز کوچک،چقدر تنگ است..

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط laleh74 نمایش پست ها
      مثلا تو 1/5 ساعت وقت واسه زیست چند صفحه نرمال هست؟یا تو شیمی؟
      اونجاشو دیگه خودت میدونی...مونده به فصلش...خودت بخونی دستت میاد....
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      منتظر تاپیک های جدید باشید
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

quot، فقط، فیزیک، فیزیک کنکور، فرض، قلم، قید، قبل، قسمت، لازم، لطفا، مفید، من، مهم، مهروماه، مونده، میکنند، میکنه، میانگین، میخوام، میخواد، میشه، مباحث، مبحث، مدت، مرور، مربوط، مشکل، مطلب، مطالب، مطالعه، مطالعاتی، نفر، نمیشه، چند، نه؟، چیه؟، نیاز، نیست، چیست؟، نکته، نشون، چطور، چطوری، نظرتون، همه، همیشه، همایش، همراه، ها، های، هر، هست، ولی، ومرور، یه، یک، کل، کلی، کمک، کمتر، کنیم، کنید، کنکور، کنکور سراسری، کنکوری، که، کار، کتاب، کتاب کمک آموزشی، کتابهای، کتابو، کدام، کردن، کرد؟، گفته، گزینه، گزینش مطالب فیزیک کنکور!، پیش، پس، آموزشی، آیا، آخر، آزمون، آزمایشی، الان، انتخاب، انجام، اول، اولین، اون، این، اگه، اگر، اختصاصی، از، است، اصلا، بندی، بهتر، بودن، بودجه، بیشتر، بگید، با، بالاتر، باید، بار، باشه، بخونم، بخونیم، بخش، بدم، برای، برتر، بسیار، بسته، بشه، بعضی، تو، توضیح، تاپیک، تجربی، تست، جمع، جواب، جور، جای، جدی، جزوه، حل، حالا، حتی، حجم، خلاصه، خوندن، خواب، خوب، خود، خیلی، دقیقا، دقت، دوم، دوباره، دور، دوستان، دینی، داوطلبان، داده، داره، داریم، در، دروس، درس، درس به درس، درسی، درصد، رو، روش، ریاضی، راهنمایی، رابطه، رتبه، زمان، زیر، زیست، زبان، زدن، سوال، سوالات، سخت، سراسری، سراغ، شما، شیمی، شدن، شروع، شرکت، شرایط، صاحب، ضعیف، طرح

نمایش برچسب‌ها

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن