خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 41
    1. Top | #16
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Asemoon نمایش پست ها
      عالی
      دو تا سوال داشتم. یکی در مورد منبع اصلی که گفتین، مثلا من شیمی رو از روی درسنامه های مبتکران میخونم (منبع اصلی) و کنارش هم کتاب رو حتما باید بخونم. بعد حرف شما یعنی اینکه من هر مبحث رو که خوندم ،نکات کتاب درسی رو که تو مبتکران نبود وارد کنم و به این ترتیب بعد از تموم شدن یه فصل من دیگه سراغ کتاب نرم و فقط از مبتکران اون فصل رو بخونم؟
      سوال دوم این که اون خلاصه نموداری رو که گفتین کجا بنویسم؟ مثلا من خودم پارسال واسه فصل نوسان فیزیک اینکارو انجام دادم. بعد از اینکه کامل فصل نوسان رو خوندم یه خلاصه خیلی کم از تیتر ها و فرمول ها به زبان خودم تو چند تا برگه کوچیک مخصوص لایتنر نوشتم. خیلی خوب بود . ولی الان که قراره واسه همه ی دروس اینکارو بکنم کجا بنویسم خوبه؟ تو همین برگه های لایتنر خوبه؟
      سوال اول...توضیحاتمو درست متوجه شدین...من میخام به یه شکلی بشه که شما فقط یه منبع داشته باشین...فقط یکی...
      سوال دوم...در تاپیکی که بعد از این زدم در مورد مرور نموداری حرف زدم و کامل توضیح دادم...گفتم که توی یه ورق باشه...
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سوالی بود در خدمتم
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed735 نمایش پست ها
      سوالی بود در خدمتم

سلام آقا سعید و ممنون از مطالب خوبتون (:

1-برای درسی مثل عربی , ادبیات فارسی و زبان انگلیسی که بیشتر موضوعی خونده میشن ! منبع اصلی کتاب کمک درسی باشه

بهتره یا کتاب درسی ؟؟ بنظرم این 3 تا درس بصورت موضوعی و مبحثی از رویی کتاب های کمک درسی مبحثی خونده و تست زده بشن کافیه ! دیگه لازم نیست خط به خط کتاب

عربی و زبان انگلیسی و ادبیات فارسی رو وارد کتاب کمک درسی کنیم ! شما خودتون برای این 3 درس بخصوص عربی و زبان بازم پیش خوانی و مطالعه ارو از روی کتاب درسی

انجام میدید؟؟!!!

2- اینکه گفتید سهم مطالعاتی هر درسو بخش بخش کنید و هم در مرحله ی خوندن و یادگیری هر بخش تست آموزشی بزنید و هم در پایان اون بخش ! اونوقت برای درسی مثل

زیست همون فصل 1 زیست سال دوم مثلا شما هم حین خوندن عنبکوت تست میزنید هم بعد از اینکه خوندن عنکبوت و تارش تموم شد ؟! (اینجوری ی فصل ساده ی زیستم کلی

وقت میبره و کتاب تستا هم تا این حد ریز به ریز تست ندادن ! برای هر تیتیر متن کتاب درسی ی سری تست دارن ) آخه هر بخش با توجه به اینکه معمولا کمتر از 10 ص است اونقدر چیز

خاصی نداره که بخوایم هم حینش تست آموزشی بزنیم و هم بعدش بنظرم من همون بعدش کفایت میکنه وقتی تمام بخش های یک فصل با خوندن + تست

آموزشی تموم شد از کل فصل تست زماندار میزنیم همین کافیه دیگه...

روزانه چند ساعت زیست میخونید ؟؟ برای هر فصل چند روز وقت میذارید ؟؟

دورس عربی + زبان انگلیسی + فیزیک و ریاضی رو هم از روی کتاب درسی پیش خوانی میکنید حتی متن کتاب درسی رو هم میخونید ؟؟

پیشنهاد من
      اینه که اگه لطف کنید مراحل خوندن هر درس رو براش شخصی سازی کنید خیییلی بهتره آخه قسمت هایی از "مراحل خوندن یک درس" که شما توصیح دادید بیشتر بدرد

درسهایی مثل ریاضی فیزیک میخوره و مثلا ی قسمت دیگه اش برای خوندن زیست به کار میاد شاید ی سری اصول کلی برای مراحل مطالعه ی دروس وجود داشته ولی هر درسی

باتوجه به مطالبش مراحل و شیوه ی خوندن اختصاصی شده یِ خودش رو مطلبه اگه بتونید برای هر درس بطور جداگونه مراحل و شیوه ی خوندشو بگید دیگه عااااااااالیه ((:

با خودم میگویم :

باید یک بار به خاطر همه چیز گریه کرد

آن قدر که اشک ها خشک شوند

باید این تن اندوهگین را چلاند و بعد دفتر زندگی را ورق زد ..

به چیز دیگری فکر کرد

باید پاها را حرکت داد و همه چیز را از نو شروع کرد ...

"آنا گاوالدا"

ویرایش توسط G O L B A R G : 26 شهریور 1394 در ساعت 20:28

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dr.Samira نمایش پست ها
      سلام آقا سعید و ممنون از مطالب خوبتون (:

1-برای درسی مثل عربی , ادبیات فارسی و زبان انگلیسی که بیشتر موضوعی خونده میشن ! منبع اصلی کتاب کمک درسی باشه

بهتره یا کتاب درسی ؟؟ بنظرم این 3 تا درس بصورت موضوعی و مبحثی از رویی کتاب های کمک درسی مبحثی خونده و تست زده بشن کافیه ! دیگه لازم نیست خط به خط کتاب

عربی و زبان انگلیسی و ادبیات فارسی رو وارد کتاب کمک درسی کنیم ! شما خودتون برای این 3 درس بخصوص عربی و زبان بازم پیش خوانی و مطالعه ارو از روی کتاب درسی

انجام میدید؟؟!!!

2- اینکه گفتید سهم مطالعاتی هر درسو بخش بخش کنید و هم در مرحله ی خوندن و یادگیری هر بخش تست آموزشی بزنید و هم در پایان اون بخش ! اونوقت برای درسی مثل

زیست همون فصل 1 زیست سال دوم مثلا شما هم حین خوندن عنبکوت تست میزنید هم بعد از اینکه خوندن عنکبوت و تارش تموم شد ؟! (اینجوری ی فصل ساده ی زیستم کلی

وقت میبره و کتاب تستا هم تا این حد ریز به ریز تست ندادن ! برای هر تیتیر متن کتاب درسی ی سری تست دارن ) آخه هر بخش با توجه به اینکه معمولا کمتر از 10 ص است اونقدر چیز

خاصی نداره که بخوایم هم حینش تست آموزشی بزنیم و هم بعدش بنظرم من همون بعدش کفایت میکنه وقتی تمام بخش های یک فصل با خوندن + تست

آموزشی تموم شد از کل فصل تست زماندار میزنیم همین کافیه دیگه...

روزانه چند ساعت زیست میخونید ؟؟ برای هر فصل چند روز وقت میذارید ؟؟

دورس عربی + زبان انگلیسی + فیزیک و ریاضی رو هم از روی کتاب درسی پیش خوانی میکنید حتی متن کتاب درسی رو هم میخونید ؟؟

پیشنهاد من
      اینه که اگه لطف کنید مراحل خوندن هر درس رو براش شخصی سازی کنید خیییلی بهتره آخه قسمت هایی از "مراحل خوندن یک درس" که شما توصیح دادید بیشتر بدرد

درسهایی مثل ریاضی فیزیک میخوره و مثلا ی قسمت دیگه اش برای خوندن زیست به کار میاد شاید ی سری اصول کلی برای مراحل مطالعه ی دروس وجود داشته ولی هر درسی

باتوجه به مطالبش مراحل و شیوه ی خوندن اختصاصی شده یِ خودش رو مطلبه اگه بتونید برای هر درس بطور جداگونه مراحل و شیوه ی خوندشو بگید دیگه عااااااااالیه ((:
      سلام...

1...کتاب درسی همیشه باید خونده بشه ولی برای دروسی مثل عربی و ادبیات با روش خاصی باید خوند...برای ادبیات باید اول مبجثی بخونی و بعدش چیزایی رو که بلدی رو روی خط کتاب درسی پیاده کنی....ولی برای عربی به نظر من ابتدا باید کتاب درسی رو همراه با معنی خط به خط و لغات و همچنیی درسنامه و تمارینش یاد گرفت و بعد از اون موضوعی خوند...برای کتاب زبان هم که به نظر من ابتدا یاسد به لغات مسلط شی و بعد به بقیه فکر کنی....برای عربی که پیش خوانی از کتاب درسی صورت خواهد گرفت...ولی برای حفظ لغات زبان پیش خوانی خاصی نداریم فقط مشخص کن چه صفحه هایی رو میخونی و یه بار نگاشون کن و بعد شروع ب خوندن کن....برای درسی مثل ادبیات هم پیش خوانی از کتاب درسی صورت نمیگیره...ببین اگه مفهوم پیش خوانی رو بدونی میفهمی که پیش خوانی ینی چیزی رو که میخوای بخونی رو قبلش یه نگاه بندازی...فرض کنیم میخوای ارایه ادبی بخونی...ایا ارایه های ادبی توی کتاب هست؟درس 1 دومه؟خب نه...پس از همون کتاب کمک اموزشیت پیش خوانی کن...

2...نه منظور من این بنود که پایان هر بخش تست اموزشی حل کنین...همراه با خوندن و حین خوندن که حل تست اموزشی خیلی خوبه...اکثرا درسنامه ای هم که از روش میخونی این تست های اموزشی بینشون هست....تستس زنی بعد از اتمام مبحث رو بخوبی توضیح دادم...گفتم که مثلا اینه ی تخت از فیزیک 1 رو تموم کردی تست بزن براش...نه اینکه یه بخشو تموم کردی تست بزن...بعد از پایان هر بخش فقط یه استراحت 3 دقیقه ای داریم و چیزی به اسم تست وجود نداره...من گفتم مثلا امروز قراره 10 صفحه زیست بخونی...اولا همراه با خوندنش تست بزن...بعدشم وقتی که اون ده صفحه تموم شد تست بزن...فردا خواستی 10 صفحه دیگه بخونی..برای این ده صفحه(سهم امروز)هم اون دو مرحلرو اجرا کن ولی وقتی مبحث تموم شد و تست زدی برای سهم روزهای گذشته هم تست بزن که میشه تست برگشتی..

بله ..زبان و عربی رو که توضیح دادم...برای ریاضی و فیزیک هم کتاب درسی میخونم...کلا کتاب درسی هیچ وقت فراموش نشه...برای هیچ درسی

پیشنهاد....مطمن باشید اینها یی که گفتم برای همه ی دروس کاربرد داره...ولی نحوه ی انجامش برای هر درس فرق داره..صد در صد حل تست اموزشی برای ریاضی با زیست فرق داره...و نمیشه اینرو نکار رد...ولی همه ی مراحلی که گفتم برای همگی دروس قابل انجامه...
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      up
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      اگه سوالی بود نقل قولم کنید
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      این روش پس ختام خیلی خسته کننده اس
      زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست
      هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود
      صحنه پیوسته به جاست
      خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nima4211 نمایش پست ها
      این روش پس ختام خیلی خسته کننده اس
      این روش پس ختام نیست....روش as هستش....مبتکرشم خودمم....سالهاهم روش زحمت کشیدم و هر چی گفتم علمیه
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      متن رو کامل نخوندم ، امّا تیتر هاش رو که خوندم ، فکر کنم شباهت زیادی به شیوه مطالعه 8 مرحله داشگاه هاروارد داره!

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aktft نمایش پست ها
      متن رو کامل نخوندم ، امّا تیتر هاش رو که خوندم ، فکر کنم شباهت زیادی به شیوه مطالعه 8 مرحله داشگاه هاروارد داره!
      بله...قبلا یکی از اشناهامونم بهم گفت...ولی من این شیوه رو تا حالا نخوندم...ابتکاری خودم هست....
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aktft نمایش پست ها
      الان سرچ کردم و دیدم..شما تاپیک های دیگ بندرو مطالعه بفرمایید.متوجه میشین که این اون نیست..ولی در کل اگر اونم باشه مهم نیست..مهم استفاده دانش اموزانه...ممنون
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

13. Top | #28
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed735 نمایش پست ها
      اگه سوالی بود نقل قولم کنید
      وقت بخیرلطفااگه میتونیدومیشه یه سری مصاحبه ازرتبه های برتردرمورددوران نوروزبذارید...ممنون میشم
      موفق باشید

14. Top | #29
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط atena.kh نمایش پست ها
      وقت بخیرلطفااگه میتونیدومیشه یه سری مصاحبه ازرتبه های برتردرمورددوران نوروزبذارید...ممنون میشم
      موفق باشید
      ایشون گفتن اگر سوالی در مورد بحث و پست بود بپرسید ..
      1- در درجه ی اول باید سوال باشه
      2- در درجه ی دوم باید مرتبط با بحث باشه
      3- در درجه ی سوم گوگل میتونه کارت رو راه بندازه ...
      موفق باشید

15. Top | #30
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hellion نمایش پست ها
      ایشون گفتن اگر سوالی در مورد بحث و پست بود بپرسید ..
      1- در درجه ی اول باید سوال باشه
      2- در درجه ی دوم باید مرتبط با بحث باشه
      3- در درجه ی سوم گوگل میتونه کارت رو راه بندازه ...
      موفق باشید
      باشه چشم حالانزنید لطفاااااااااااااااااااااا اااااااا
      من چون بلدنبودم تاپیک درست کنم اینجاپرسیدم
      نتم هنگه توی گوگل ویاهونمیره ......مرسی ازراهنمایییییییتون

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن