خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 68
    1. Top | #16
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      یه نکته ای که ممکنه شمارو دچار مشکل کنه رو بگم که این مراحل به هیچ عنوان زیاد نیستن ...فقط دو تا مرور بعد هر درسه+یه مروور شبانگاهی و صبح گاهی که برنامه ریزی خاصی نمیخاد به هیچ وجه...و یه مرور اصلی که تو شرایط عادی هم همه شما انجام میدین...
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

2. Top | #17
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام داداش به نظرت مرور صبحگاهی تو بازه مطالعاتی باشه یا قبلش ... ؟

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hellion نمایش پست ها
      سلام داداش به نظرت مرور صبحگاهی تو بازه مطالعاتی باشه یا قبلش ... ؟
      عجب سوالی ...ینی چی تو بازه ی مطالعاتی؟خب معلومه تو توضیحات عرض کردم که اول صبح و قبل از شروع بازه ی مطالعاتی
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

"راهنمایی"در حل مشکل مطالعه فیزیک کنکور

سلام دوستان...
      همینطور که میدونید حجم مطالب فیزیک کنکور بسیار زیاده و همینطور نسبتاً سخت!
      و همینطور که میبینیم تو کنکور سراسری میانگین بسیار پایینی داره!!حتی گفته میشه که میانگین درصد 1000نفر برتر کنکور94تجربی(رتبه های زیر 1000) به کمتر از 50% میرسه!
      و این نشون میده نمیشه به خیلی از سوالات جواب داد و....
      همینطور که میدونید خیلی از کنکوری ها مطالعه رو از مهروماه بصورت جدی شروع میکنند و با شرکت در آزمون های آزمایشی(از مهر)آموخته های خود را میسنجند!
      ولی باتوجه به بودجه بندی آزمون ها تقریبا در بیشتر موارد حجم مطالعاتی فیزیک به حدی است که بسختی میشه اون مطلب رو برای اون آزمون جمع و جور کرد؟!
      بهترین کار در این شرایط چیست؟!
      میتونیم فیزیک رو از همین اول گزینشی بخونیم!!و به جای این که تقریباً همه ی مباحث رو با عمق 30/40 درصد بخونیم،
      بیایم یک سری مباحث رو گزینش کنیم و اون رو باتجه به زمان بیشتری که داریم با عمق و کیفیت خیلی بالاتر مطالعه کنیم!!
      یعنی تنها مطالب مهم و تست خیز را انتخاب کنیم و قید بعضی از مطالب سخت و طولانی و... رو بزنیم!
      دوستان نظرتون در رابطه این طرح چیه؟
      به نظر شما برای گزینش مطالب،بهتره کدام مباحث رو انتخاب کرد؟

(پ.ن:دوستان این شرایط برای داوطلبان نسبتا عادی و تقریبا ضعیف در درس فیزیک صدق میکنه!پس نیاید بگید ما که خوندیم!میشه کل مباحث رو 5 دور خوند و...دوستان دقت کنید فرض ما داوطلبی است که برای اولین بار میخواد مباحث فیزیک کنکور رو کارکنه)

لطفا صاحب نظران باتجربه در این موضوع،شرکت کنند.
      بـا تـشـکـر
      ویرایش توسط Penintent : 13 مرداد 1394 در ساعت 00:33 دلیل: OoO

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام

والا صاحب نظر با تجربه نیستم ولی نظرمو میگم..تجربمو میگم امیدوارم بتونم کمک کنم

اولا به نظرم شما اگه از الان تو فکر گزینش باشی ضرر میکنی

الان باید تمام مطالب رو یاد بگیری.. از این تیکه خونی ها دوری کن

دوم اینکه اگه سه بار فیزیک رو بخونین عالیه.... بهترین کتاب نقره ای گاج هست از اون منبع بخونین

بار اول یادگیری و عمیق.. بار دوم پر کردن نقطه ضعف...بار سوم دوره

نگران نباش..از الان بخون به سه دور خوندن میرسی

فقط حواست به یه چیزی باشه

اشتباهی که من تو سال کنکورم کردم و بدبخت شدم

فصل اول و دوم فیزیک پیش رو بخوای کامل با تستاش بخونی قشنگ یه سال کامل سرکاری

پس تو دو فصل اول فیزیک پیش یکم شل کن... تست گزینشی بزن..

ولی بقیه رو کامل عمیق بخون

5 دور واقعا نیازی نیست..وقت بیخود تلف میکنی..سه دور کامل خیلی هم خوبه

فقط حواست به اون دو فصل باشه

چیزی گزینش نکن.. همه رو عمیق بخون وقت میشه

موقع مطالعه تست هایی که مشکل داری کنارشون علامت بزن بار دوم فقط اونا رو بخون

از درسنامش خلاصه برداری کن

بار سومم فقط دوره

موفق باشی

6. Top | #21

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز ... من هم پارسال برای اولین بارم بود فیزیکو می خوندم ولی باور کنید اگه برای درصد بالای 50 وارد جلسه می خواهید بشید باید تمامی مباحث رو با عمق 100 درصد مطالعه کنید ... من برای جبران کم آوردن وقت تو طول سال بیشتر از 60 درصد وقتم رو به فیزیک اختصاص می دادم ...

نمی دونم چرا منبع رو مهروماه معرفی کردید ؟ گاج بهتر نیست ؟

7. Top | #22
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط milad1997 نمایش پست ها
      سلام

والا صاحب نظر با تجربه نیستم ولی نظرمو میگم..تجربمو میگم امیدوارم بتونم کمک کنم

اولا به نظرم شما اگه از الان تو فکر گزینش باشی ضرر میکنی

الان باید تمام مطالب رو یاد بگیری.. از این تیکه خونی ها دوری کن

دوم اینکه اگه سه بار فیزیک رو بخونین عالیه.... بهترین کتاب نقره ای گاج هست از اون منبع بخونین

بار اول یادگیری و عمیق.. بار دوم پر کردن نقطه ضعف...بار سوم دوره

نگران نباش..از الان بخون به سه دور خوندن میرسی

فقط حواست به یه چیزی باشه

اشتباهی که من تو سال کنکورم کردم و بدبخت شدم

فصل اول و دوم فیزیک پیش رو بخوای کامل با تستاش بخونی قشنگ یه سال کامل سرکاری

پس تو دو فصل اول فیزیک پیش یکم شل کن... تست گزینشی بزن..

ولی بقیه رو کامل عمیق بخون

5 دور واقعا نیازی نیست..وقت بیخود تلف میکنی..سه دور کامل خیلی هم خوبه

فقط حواست به اون دو فصل باشه

چیزی گزینش نکن.. همه رو عمیق بخون وقت میشه

موقع مطالعه تست هایی که مشکل داری کنارشون علامت بزن بار دوم فقط اونا رو بخون

از درسنامش خلاصه برداری کن

بار سومم فقط دوره

موفق باشی
      مرسی بابت نظرتون!
      من برای فیزیک میکرو طبقه بندی گاج رو دارم.هم برای پایه و هم پیش(چاپ 94)
      کتاب خیلی خوبیه!ولی خیلیــــــــــــ حجیمه!!!!حدودا سرجمع راحت 2000صفحه است!(البته میدونم تستای یک قدم تا صد و...رو نیازی به زدن ندارن)
      بعد یه چیزه دیگه که هست اینه که درسنامه های خیلی خوبی داره اما خلاصه اند!یعنی باید یه چزوه ای چیزی داشته باشی و قبلش از روی اون بخونی تا خوب برات جا بیفته و بعد بیای درسنامه های این کتاب رو بخونی!(خود مولف هم همین رو گفته)

8. Top | #23
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط javad76 نمایش پست ها
      دوست عزیز ... من هم پارسال برای اولین بارم بود فیزیکو می خوندم ولی باور کنید اگه برای درصد بالای 50 وارد جلسه می خواهید بشید باید تمامی مباحث رو با عمق 100 درصد مطالعه کنید ... من برای جبران کم آوردن وقت تو طول سال بیشتر از 60 درصد وقتم رو به فیزیک اختصاص می دادم ...

نمی دونم چرا منبع رو مهروماه معرفی کردید ؟ گاج بهتر نیست ؟
      نه داداش منظورم ازمهروماه ماه مهر بود(ماه7سال)
      دبنظرت 60درصد وقت فقط برای فیزیک زیاد نیست!؟؟؟!!!یعنی دیگه ما درسی نداریم فقط فیزیکه!!پس زیست و شیمی و...چی میشن!؟؟

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Penintent نمایش پست ها
      مرسی بابت نظرتون!
      من برای فیزیک میکرو طبقه بندی گاج رو دارم.هم برای پایه و هم پیش(چاپ 94)
      کتاب خیلی خوبیه!ولی خیلیــــــــــــ حجیمه!!!!حدودا سرجمع راحت 2000صفحه است!(البته میدونم تستای یک قدم تا صد و...رو نیازی به زدن ندارن)
      بعد یه چیزه دیگه که هست اینه که درسنامه های خیلی خوبی داره اما خلاصه اند!یعنی باید یه چزوه ای چیزی داشته باشی و قبلش از روی اون بخونی تا خوب برات جا بیفته و بعد بیای درسنامه های این کتاب رو بخونی!(خود مولف هم همین رو گفته)

خواهش میکنم

بله فیزیک کنکوره... اگه دنبال درصد بالای 50 هستین بایدم این حجمو بخونین... کتاب کامل حجیمه

واقعا فکر حجم نباش... وقتی شروع به خوندن کنی همش رد میشه

با حجم ، هیچ کتابی رو سنجش نکن

این کتاب رو هر کس کامل اینطوری خونده 50 درصد راحت زده..خیلی راحت

بماتند اونایی که 70-80 هم زدن

بله درسته...

معلم اول درس میده... شما جزوه ی معلم رو بخونین..بعدش این کتاب

جزوه ی معلم زیاد وقت نمیگیره چون درسش داده فهم راحته

این خلاصه ها واقعا مناسبه..درسنامش نه کمه و نه زیاد... به نظر من که بهترین منبعه

10. Top | #25
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط milad1997 نمایش پست ها
      خواهش میکنم

بله فیزیک کنکوره... اگه دنبال درصد بالای 50 هستین بایدم این حجمو بخونین... کتاب کامل حجیمه

واقعا فکر حجم نباش... وقتی شروع به خوندن کنی همش رد میشه

با حجم ، هیچ کتابی رو سنجش نکن

این کتاب رو هر کس کامل اینطوری خونده 50 درصد راحت زده..خیلی راحت

بماتند اونایی که 70-80 هم زدن

بله درسته...

معلم اول درس میده... شما جزوه ی معلم رو بخونین..بعدش این کتاب

جزوه ی معلم زیاد وقت نمیگیره چون درسش داده فهم راحته

این خلاصه ها واقعا مناسبه..درسنامش نه کمه و نه زیاد... به نظر من که بهترین منبعه
      بله من کاملا با حرف های شما موافقم،فقط یه مشکلی این وسط هست! من جزوه آموزش ندارم!!جزوات دبیرستانم رو ندارم متاسفانه!

11. Top | #26

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نه داداش منظورم ازمهروماه ماه مهر بود(ماه7سال)
      دبنظرت 60درصد وقت فقط برای فیزیک زیاد نیست!؟؟؟!!!یعنی دیگه ما درسی نداریم فقط فیزیکه!!پس زیست و شیمی و...چی میشن!؟؟
      من خیلی رو فیزیک وقت گذاشتم و به زیست کم اهمیت دادم ... در آخر هم نتیجه متناسب با کارم گرفتم
      فیزیک :56
      زیست :41

پیشنهاد من : 100 درصد وقتتون رو تو این بازه زمانی بدین به اختصاصیا
      مثلا اگر در هر روز 10 ساعت درس می خونین ...
      3 ساعت فیزیک . 3 ساعت زیست 2 ساعت شیمی 2 ساعت ریاضی

الان نیاز نیست خیلی عمومی بخونین ... فقط اگه می بینید از نظر پایه ای خیلی ضعف دارید ( مثلا تو عربی ) ضعفتون رو برطرف کنید .
      ویرایش توسط javad76 : 13 مرداد 1394 در ساعت 01:05

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بله من کاملا با حرف های شما موافقم،فقط یه مشکلی این وسط هست! من جزوه آموزش ندارم!!جزوات دبیرستانم رو ندارم متاسفانه!
      شما مشکل منو دارین

اشکال نداره

فقط کارتون سخت میشه...فهمش سخت میشه همین

یعنی برای جبران باید یکی دو بار بیشتر بخونین

همون درسنامه گاج کافیه

فقط میگم که هر مطلبو دو سه بار باید بخونین تا مفهموم بشه

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      من برای پارسال گزینشی خوندم و البته نه زیاد و تست هم وقت نمیکردم بزنم
      ولی پیشنهاد میکنم هیج جای فیزیک رو از دست ندین و تست زدن رو هم فراموش نکنید.
      تنها درسیه که راحت از بقیه میشه ازش درصد گرفت و وضعیت آدم رو بهتر میکنه

نوشته اصلی توسط Penintent

پیشنهاد من کتاب های پایه و پیش گاج نقره ای که کامل ترین منبع آموزش و تست هستش.
      پی خوشبختی میگردیم میون کاغد و آهن و تک و تنها!

14. Top | #29
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوس عزیز.من امسال تمام مباحث فیزیکو ((خوندم)) وبه درصدی بهتر از 18 نرسیدم . اگه دقت کنی دور خوندن پرانتز گذاشتم چون واقعا فقط روخوانی کردم

وچیزی به نام تست نداشتم و با اطمینان میگم اگه تو طول سال تست کار میکردم شاید به 40-50 می رسوندمش چون فیزیکو واقعا دوس داشتم.
      منبع مهمه ولی مهمتر از همه تست کار کردنه.در ضمن به گفته milad1997 اون دو فصل بسیار وقت گیرن و من پیشنهاد میدم یا تک تک تستاشو با دقت حل کنی یا از منبعی دیگه واسه تستاش استفاده کنی.اما بدون نباید هیچ مبحثی رو حذف کنی چون در ظاهر مطالب فیزیک مجزا هستن ولی وقتی با دقت بخونی تمام مباحث با هم در ارتباطن.یه پیشنهاد دیگه میدم اگه بقیه ی کاربرا قبول داشتن انجام بده.بشین تمام درسنامه های گاج پایه و پیش رو بشمار.مثلا سال دوم 58 درسنامه داره.رو هم حساب کن بعد ببین تا روز کنکور می تونی روزی یه درسنامه رو خوب خوب کار کنی یا نه.موفق باشی.
      ویرایش توسط AMIN.VAFA : 13 مرداد 1394 در ساعت 03:07

15. Top | #30
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AMIN.VAFA نمایش پست ها
      سلام دوس عزیز.من امسال تمام مباحث فیزیکو ((خوندم)) وبه درصدی بهتر از 18 نرسیدم . اگه دقت کنی دور خوندن پرانتز گذاشتم چون واقعا فقط روخوانی کردم

وچیزی به نام تست نداشتم و با اطمینان میگم اگه تو طول سال تست کار میکردم شاید به 40-50 می رسوندمش چون فیزیکو واقعا دوس داشتم.
      منبع مهمه ولی مهمتر از همه تست کار کردنه.در ضمن به گفته milad1997 اون دو فصل بسیار وقت گیرن و من پیشنهاد میدم یا تک تک تستاشو با دقت حل کنی یا از منبعی دیگه واسه تستاش استفاده کنی.اما بدون نباید هیچ مبحثی رو حذف کنی چون در ظاهر مطالب فیزیک مجزا هستن ولی وقتی با دقت بخونی تمام مباحث با هم در ارتباطن.یه پیشنهاد دیگه میدم اگه بقیه ی کاربرا قبول داشتن انجام بده.بشین تمام درسنامه های گاج پایه و پیش رو بشمار.مثلا سال دوم 58 درسنامه داره.رو هم حساب کن بعد ببین تا روز کنکور می تونی روزی یه درسنامه رو خوب خوب کار کنی یا نه.موفق باشی.
      شما راحت وقت کردید فیزیک رو بخونید؟پایه درسی فیزیک تون در چه حدی بود؟
      فکر نمیکنم دیگه فیزیک همه مطالبش ترکیبی باشه!؟

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

quot، فقط، فیزیک، فیزیک کنکور، فرض، قلم، قید، قبل، قسمت، لازم، لطفا، مفید، من، مهم، مهروماه، مونده، میکنند، میکنه، میانگین، میخوام، میخواد، میشه، مباحث، مبحث، مدت، مرور، مربوط، مشکل، مطلب، مطالب، مطالعه، مطالعاتی، نفر، نمیشه، چند، نه؟، چیه؟، نیاز، نیست، چیست؟، نکته، نشون، چطور، چطوری، نظرتون، همه، همیشه، همایش، همراه، ها، های، هر، هست، ولی، ومرور، یه، یک، کل، کلی، کمک، کمتر، کنیم، کنید، کنکور، کنکور سراسری، کنکوری، که، کار، کتاب، کتاب کمک آموزشی، کتابهای، کتابو، کدام، کردن، کرد؟، گفته، گزینه، گزینش مطالب فیزیک کنکور!، پیش، پس، آموزشی، آیا، آخر، آزمون، آزمایشی، الان، انتخاب، انجام، اول، اولین، اون، این، اگه، اگر، اختصاصی، از، است، اصلا، بندی، بهتر، بودن، بودجه، بیشتر، بگید، با، بالاتر، باید، بار، باشه، بخونم، بخونیم، بخش، بدم، برای، برتر، بسیار، بسته، بشه، بعضی، تو، توضیح، تاپیک، تجربی، تست، جمع، جواب، جور، جای، جدی، جزوه، حل، حالا، حتی، حجم، خلاصه، خوندن، خواب، خوب، خود، خیلی، دقیقا، دقت، دوم، دوباره، دور، دوستان، دینی، داوطلبان، داده، داره، داریم، در، دروس، درس، درس به درس، درسی، درصد، رو، روش، ریاضی، راهنمایی، رابطه، رتبه، زمان، زیر، زیست، زبان، زدن، سوال، سوالات، سخت، سراسری، سراغ، شما، شیمی، شدن، شروع، شرکت، شرایط، صاحب، ضعیف، طرح

نمایش برچسب‌ها

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن