خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 56
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      گرچه روز کنکور برای همه یکسان ولی شرایط یکسان نیس !
      و خیلی ها ( ببخشید عزیزان ) روزه خواری میکنن و خب خیلی فرق داره قطعا ! روزای گرم و طولانی تابستون ک اوج درس خوندن تو همون روزاس ! روزایی ک حدود17 ساعت باید روزه بگیری !!

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

2. Top | #32
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سال اولی ک کنکور دادم 7 تیربود !!

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

3. Top | #33
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masood2013 نمایش پست ها
      خیلی هارو من دیدم که خیلی مومن بودن، ولی وقتی در آینده وضع زندگیشون خوب نشد، کلا کافر شدن، حتی حدیث هم داریم که فقر از هر دری وارد بشه، ایمان از در دیگه خارج میشه، در ضمن، خود شما هم میدونید که درس خوندن چقدر ثواب داره و به هیچ چیز دیگه ای تو اسلام به اندازه علم آموزی تاکید نشده، شما اگه درس بخونید و بتونید موفق بشین، امکان انجام کارهای خیری براتون ایجاد میشه که اگه انجام بدین، مطمئن باشین که هم گناه روزه هایی که نگرفتین پاک میشه (هرچند که فکر نکنم روزه خواری برای چنین چیز مهمی گناه داشته باشه) و هم اونقدر ثواب به دست میارین که مطمئن باشین کیف میکنین، از من به شما گفتن، خود دانید.
      منم خیلی هارو دیدم ب این دلیل کافر شدن ولی این هیچ توجیه منطقی واسه روزه نگرفتن نیست .. من امر خدا رو مهم تر از هزار تا کنکور میدونم و حاضرم نیستم همچین قصدی هم داشته باشم و معتقدم با تلاش زیاد میشه سبب رسیدن به اهداف کنکور هم فراهم کرد ولی سرانجام و نتیجه اش رو به خدا میسپارم.. کسی که به شما رزق میده فقط خداست و روز کنکور هیچ چیزی اتفاق نمیفته به جز چیزی که خداوند اراده کرده و اصلا جالب نیست کار خدا رو بخاطر یه پزشکی یا دندون تعطیل کرد .. دوستمونم اینجا گفتن که در ماه رمضان 11 ساعتم خونده پس مانع نیست فقط یه کم ساعتای درس خوندن تغییر میکنه اگرم مشکل خوابه کنکور یه هفته و چند روز بعد ماه رمضان برگزار میشه باز میشه به حالت عادی برگشت

4. Top | #34
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zaniar76 نمایش پست ها
      منم خیلی هارو دیدم ب این دلیل کافر شدن ولی این هیچ توجیه منطقی واسه روزه نگرفتن نیست .. من امر خدا رو مهم تر از هزار تا کنکور میدونم و حاضرم نیستم همچین قصدی هم داشته باشم و معتقدم با تلاش زیاد میشه سبب رسیدن به اهداف کنکور هم فراهم کرد ولی سرانجام و نتیجه اش رو به خدا میسپارم.. کسی که به شما رزق میده فقط خداست و روز کنکور هیچ چیزی اتفاق نمیفته به جز چیزی که خداوند اراده کرده و اصلا جالب نیست کار خدا رو بخاطر یه پزشکی یا دندون تعطیل کرد .. دوستمونم اینجا گفتن که در ماه رمضان 11 ساعتم خونده پس مانع نیست فقط یه کم ساعتای درس خوندن تغییر میکنه اگرم مشکل خوابه کنکور یه هفته و چند روز بعد ماه رمضان برگزار میشه باز میشه به حالت عادی برگشت
      شاید بشه همون 11 ساعت خوند، ولی کیفیت مطالعه که خیلی خیلی مهم تر از کمیت هم هست، خیلی میاد پایین، در ضمن، بنده هم قبول دارم که هرچی خدا اراده بکنه اون میشه، ولی خدا هم گفته من به تو وسیله و عقل دادم، تو باید خودت به اونی که من برات مقدر کردم برسی، نه اینکه تو کار خلاف عقل انجام بدی و من بیام همین جوری بهت بدم، در ضمن، مگه درس خوندن و علم آموزی و کمک به دیگران و نجات دادن جان دیگران و درمان کردن دیگران و رهایی مردم از سختی و درد و بیماری و مشکلات و ... دستور خداوند نیستن؟ خداوند خودش فرموده که رضایت من، در رضایت خلقه، اگه مردم ازت راضی باشن، من هم راضی هستم، در ضمن، فرمودن که من حق الله رو اگه حق الناس درست باشه، میگذرم ازش، ولی حق الناس رو حتی اگه حق الله رو رعایت کرده باشی، نمیشه کاری کرد، در ضمن داداش، فکر کردی خیلی مومنی و فقط تو به فکر خدا و آخرتت هستی و ما آدم نیستیم، شما فکر میکنی من درس و پزشکی رو برا چی میخوام پس، خب منم میخوام با همین راه به رضایت خدا برسم دیگه، البته من قصد ندارم که با این حرفام نظرت رو عوض کنم، چون عوض نمیشه مطمئنا، اینو شک نکن، پس ادامه دادن این بحث زیاد جالب نیست به نظرم.

5. Top | #35
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      شاید بشه همون 11 ساعت خوند، ولی کیفیت مطالعه که خیلی خیلی مهم تر از کمیت هم هست، خیلی میاد پایین، در ضمن، بنده هم قبول دارم که هرچی خدا اراده بکنه اون میشه، ولی خدا هم گفته من به تو وسیله و عقل دادم، تو باید خودت به اونی که من برات مقدر کردم برسی، نه اینکه تو کار خلاف عقل انجام بدی و من بیام همین جوری بهت بدم، در ضمن، مگه درس خوندن و علم آموزی و کمک به دیگران و نجات دادن جان دیگران و درمان کردن دیگران و رهایی مردم از سختی و درد و بیماری و مشکلات و ... دستور خداوند نیستن؟ خداوند خودش فرموده که رضایت من، در رضایت خلقه، اگه مردم ازت راضی باشن، من هم راضی هستم، در ضمن، فرمودن که من حق الله رو اگه حق الناس درست باشه، میگذرم ازش، ولی حق الناس رو حتی اگه حق الله رو رعایت کرده باشی، نمیشه کاری کرد، در ضمن داداش، فکر کردی خیلی مومنی و فقط تو به فکر خدا و آخرتت هستی و ما آدم نیستیم، شما فکر میکنی من درس و پزشکی رو برا چی میخوام پس، خب منم میخوام با همین راه به رضایت خدا برسم دیگه، البته من قصد ندارم که با این حرفام نظرت رو عوض کنم، چون عوض نمیشه مطمئنا، اینو شک نکن، پس ادامه دادن این بحث زیاد جالب نیست به نظرم.
      در تایید جواب مسعود اینو بگم که :
      لا ضرر و لا ضرار فی الاسلام .
      ما جعل علیکم فی الدین من حرج .

6. Top | #36
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوست عزیز یک ماه آخر که جمع بندیه سازمان سنجشم احتمالا اینو در نظر گرفته که گذاشته 25 تیر و اگه شما طول سال خونده باشی اون دوران فشار مطالعه بهت وارد نمیشه چونکه همش آزمون جامع هستو و رفع اشکال و اینا ...موردشم امسال کانون با یکی ازین رتبه برترا مصاحبه کرده بود میگفت به زور 4 ساعتم میخوندم.. و در آخرم من اصلا همچین منظوری نداشتم این اعتقاداتی که گفتم باید هر مومنی داشته باشه که امر خدا از هرچیزی واسش مهم تر باشه مختص به من که نیست...

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      دوستان دانشگاه ازاد بدون کنکور جز این رشته ها حساب میشه؟ رشته هاي تحصيلي دوره هاي شبانه و نيمه حضوري دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي، دانشگاه پيام نور، مؤسسات آموزش عالي غيردولتي غيرانتفاع ي و يا دوره هاي مجازي (به جز دوره هاي روزانه در دانشگاه هاي دولتي)

"حسِ بوسیدنت تو عاشورا !"

"میشه از پیله سَر در آوردُ با تو عشق بازی کرد تو هیجدهِ تیر !"

"امشب به تو رو کردم ای یار صدا مُرده!!"

8. Top | #38
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط The Godfather نمایش پست ها
      دوستان دانشگاه ازاد بدون کنکور جز این رشته ها حساب میشه؟ رشته هاي تحصيلي دوره هاي شبانه و نيمه حضوري دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي، دانشگاه پيام نور، مؤسسات آموزش عالي غيردولتي غيرانتفاع ي و يا دوره هاي مجازي (به جز دوره هاي روزانه در دانشگاه هاي دولتي)
      جز زیر مجموعه دانشگاه ازاد هست و سیستمش از سنجش جداست
      مشاور

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      الان اگه میذاشتن قبل ماه رمضون همه تشنج میکردن..والا سنجشم تو کار کنکوریا مونده

مگه ما پارسال نبودیم چقدر نفرینشون کردیم بخاطر تایم کمشون..الان همه روزه دار شدن..این بهونه ها چیه راه انداختین..هم میشه روزه گرفت هم درس خوند..

من خودم از این سنجشیا متنفرم ولی حق بدید بهشون خودشونم موندن دیگه با کدوم ساز کنکوریا برقصن..

حالا اگه قبل ماه رمضون میذاشتن چندتا کشته میداد فقط از همین انجمن...

وقت طلاست ..ارزش وقتو 1 روز مونده به کنکور اون ثانیه ای اخرشو با بند بند وجودتون حس مکنید که ایکاش فقط 1روز اضافه تر داشتید میتونستید عمومیارو ببندید

همه ی این لحظه هارو گذروندما...

بعدشم 1 ساعت مطالعه برابر با 70 سال عبادته..جمع کنید هی روزه روزه... برو 1 سال درس بخون پرونده ی 70 سال ارامشتو ببند.. نگیر بهت فشار میاد بعد کنکور 2ماه پشت هم روزه باش ..مگه خدا کریم نیست؟؟؟ نکنه شک داری

برید درستونو بخونید ببینم

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eli94 نمایش پست ها
      الان اگه میذاشتن قبل ماه رمضون همه تشنج میکردن..والا سنجشم تو کار کنکوریا مونده

مگه ما پارسال نبودیم چقدر نفرینشون کردیم بخاطر تایم کمشون..الان همه روزه دار شدن..این بهونه ها چیه راه انداختین..هم میشه روزه گرفت هم درس خوند..

من خودم از این سنجشیا متنفرم ولی حق بدید بهشون خودشونم موندن دیگه با کدوم ساز کنکوریا برقصن..

حالا اگه قبل ماه رمضون میذاشتن چندتا کشته میداد فقط از همین انجمن...

وقت طلاست ..ارزش وقتو 1 روز مونده به کنکور اون ثانیه ای اخرشو با بند بند وجودتون حس مکنید که ایکاش فقط 1روز اضافه تر داشتید میتونستید عمومیارو ببندید

همه ی این لحظه هارو گذروندما...

بعدشم 1 ساعت مطالعه برابر با 70 سال عبادته..جمع کنید هی روزه روزه... برو 1 سال درس بخون پرونده ی 70 سال ارامشتو ببند.. نگیر بهت فشار میاد بعد کنکور 2ماه پشت هم روزه باش ..مگه خدا کریم نیست؟؟؟ نکنه شک داری

برید درستونو بخونید ببینم
      اجی یه حدیثی هست که میگه برا جبران یه روز روزه خواری باید سه ماه روزه بگیری...حالا خودت حساب کن چنـــــــد ماه باید به خاطر سی روز روزه بگیری

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bano.m نمایش پست ها
      اجی یه حدیثی هست که میگه برا جبران یه روز روزه خواری باید سه ماه روزه بگیری...حالا خودت حساب کن چنـــــــد ماه باید به خاطر سی روز روزه بگیری
      میدونم عزیزم..واس همین گفتم خدا کریمه...
      این حق الله..ناس که نیست بخشش نداشته باشه

کسی که به درسش لطمه بخوره روزه گرفتن حرامه براش..

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ماشالا جمع علما جمعه . هرکی میاد برا خودش فتوا صادر میکنه...
      بابا برین درستون و بخونید...
      هم میشه درس خوند هم روزه گرفت
      کار سختی نیس که

فرستاده شده از GT-S5303ِ من با Tapatalk
      «امام جعفر صادق(عليه‌السلام)»:

به ياد آن ساعتي باش که بندبند تو در قبر از هم جدا مي‌شوند و دوستانت بعد از به خاک سپردن از سر خاکت برمي‌گردند. اين تذکر، تو را از هم و غم روزگارت تسلّي مي‌دهد. (المحجّة‌البيضاء، ج ٨، ص ٢٤١)

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eli94 نمایش پست ها
      میدونم عزیزم..واس همین گفتم خدا کریمه...
      این حق الله..ناس که نیست بخشش نداشته باشه

کسی که به درسش لطمه بخوره روزه گرفتن حرامه براش..
      ابجی یکی که اینقد اعتقاداتش ضعیفه که به خاطر کنکور سی روزو روزه نگیره ...نمیتونه برا جبرانش نزدیک هفت سالو روزه بگیره...اینکه خدا کریمه رو شکی نیست...کریم بودن خدا هم در صورت جبران بندهاش با جبران روزه هاشون صورت میگیره دیگه نه؟...

ابجی کسی که به درسش لطمه بخوره روزه گرفتن حرامه براش؟....شوخی بود دیگه نه؟
      بیخیال اجی....بحث در این مورد بی فایدس

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط seyed sajjad نمایش پست ها
      ماشالا جمع علما جمعه . هرکی میاد برا خودش فتوا صادر میکنه...
      بابا برین درستون و بخونید...
      هم میشه درس خوند هم روزه گرفت
      کار سختی نیس که

فرستاده شده از GT-S5303ِ من با Tapatalk
      موافقم...هم میشه درس خوند وهم روزه گرفت.

15. Top | #45
      کاربر نیمه فعال

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      عجب بحثی شده.......بیخیال برید بخونید هرکسی هم افکار خاص خودشو داره یکی میخواد روزه بگیره یکی تو اونموقع نگیره ولی شک نکنید اگه بخونیم نتیجه میگیریم چ با روزه گرفتن چ بدون روزه گرفتن خدا بستگی ب تلاشمون نتیجه کارمونو میده بی کم کاست.......اینم ی فتوا

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن