خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 13 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 190
    1. Top | #16
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      تکرار تلخ سناریو «جشن باخت»

مذاکراتی که طی آن دو طرف ایرانی و غربی را به توافق لوزان رساند آنقدر طرف غربی را متعجب و خوشحال کرد که رویای دور از دسترس بازرسی های ویژه از تاسیسات نظامی ایران بدون هیچ جنگ و خونریزی را برای غربیها تسهیل میکرد. رژیم بازرسی های ویژه تنها برای کشور عراق بکار رفته است و پس از این بازرسی ها و دستیابی به تمامی اطلاعات نظامی عراق این کشور با فاجعه ای روبرو شد که نه تنها سرنوشت ده سال گذشته عراق که همه از آن با خبریم را در پی داشته است بلکه نسل های آینده نیز از آن بازرسی ها متضرر شده اند. همچنین بر اساس این بیانیه بسیاری از زیر ساخت های تحریم هایی که تیم ایرانی متعهد شده بود برای برداشته شدن آنها تلاش کند، پابر جا می ماند. بنا بر نظر کارشناسان 85 درصد از تحریم ها بلحاظ کیفی پابرجا خواهد ماند و فقط تحریم های صرفا هسته ای و نه تحریم های چند منظوره را شامل خواهد شد.به همه این ها بیافزایید که اگر ایران بر اساس خواست طرف غربی محدودیت یک دهه ای در صنعتی شدن هسته ای را بپذیرد هرگز عقب ماندگی علمی را نخواهد پذیرفت ولی بیانیه لوزان عقب نشینی علمی را نیز در ابعاد گوناگون پذیرفته است بگونه ای که ایران حتی نمیتواند یک آبشار 164 تایی از سانتریفیوژ های موجود نسل های 4 ، 5،6،8 را برای تحقیق و توسعه در اختیار داشته باشد.
      با چنین توصیفاتی تیم ایرانی در مقابل انتقادات منتقدین داخلی به این گزاره سطحی بسنده کرد که این فقط ادعای طرف مقابل است و ما هرگز تن به این خواسته ها نداده ایم و در پی انتقادات وسیع منتقدین حتی حاضر نشد فکت شیت ایرانی را منتشر کند.
      بر اساس چارچوب های بیانیه لوزان کشور به ورطه هولناک درخواست های غرب وارد می شود و راه گریزی برای آن متصور نیست.
      توافق جامع که قرار بود تا ضربالعجل 10 تیر به سرانجام برسد پس از تمدید های متوالی در روز 18 تیر با مواضع بسیار عجیب وزیر خارجه آمریکا مواجه شد.آنچنانکه دکتر ظریف در توصیف بدعهدی جدید طرف آمریکایی میگوید: شاهد تغییر مواضع، زیاده‌خواهی و هم شاهد این هستیم که چندین کشور که در گروه ۱+۵ هستند هر یک مواضع متفاوتی دارند و اینها وضعیت را دشوار کرده است.
      مهدی محمدی کارشناس ارشد مسائل هسته ای ،تغییر موضع ناگهانی آمریکایی ها را تاکتیکی دانسته و درباره آن مینویسد:
      یکی از تاکتیک هایی که امریکایی ها برای رسیدن به این هدف آن را سودمند یافته اند این است که خود در نقض چارچوب لوزان پیش قدم شده و مطالباتی سخت گیرانه تر را مطرح کنند. این اتفاق در طول 15 روز گذشته لااقل دوبار رخ داده است. دقیق ترین نوع نگاه به دبه های پی در پی امریکایی ها این است که آنها دائما در حال جلوتر بردن خاکریزهای خود برای صیانت از خاکریز لوزان هستند و بنابراین کاملا محتمل است که به یکباره از همه این خاکریزها عقب بنشینند و به خاکریز اصلی –یا جایی حوالی آن- برگردند. دبه اخیر امریکا نیز مشمول همین قاعده است. کاملا محتمل است که در همین یکی دو روز امریکایی ها طی کردن یک مسیر معکوس را آغاز کنند. این به هیچ وجه نباید منجر به غافلگیری شود یا کسانی را دچار این خطاکند که بازگشت امریکا به مرحله ماقبل دبه یک دستاورد مذاکرتی است. اگر مرحله ماقبل دبه همان لوزان به روایت فکت شیت امریکا باشد، مشکلات کماکان سر جای خود باقی است.

جشن باخت

اما خطرناک ترین قسمت سناریو آنجاست که توافق بروی چارچوب لوزان به عنوان بهترین توافق به مردم معرفی شود و رسانه های مواجب بگیر و خائنان به ملت بخواهند بازی باخته را برد معرفی کنند و در بدو ورود توافق بدون اجازه بررسی دقیق بروی آن، عده ای را به خیابان ها بکشانند برای برگزاری جشن باخت ،مانند آنچه در لوزان اتفاق افتاد، یا آنچه در جریان بازی نفت تهران و تراکتور سازی رخ داد و تخریب های گسترده در ورزشگاه و بخشی از تبریز پس از اطلاع از فریبی که در نتیجه بازی فوتبال خورده بودند.

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 8MIT8 نمایش پست ها
      زهی خیال خام زهی خیال باطل داداش!

داداش این ویدیو رو نیگا کنش
      ایشون سید محمود نبویان نماینده مجلس شورای اسلامی هستش ، ببین چی چیزایی میگه فقط!

http://www.mostazafin.tv/images/vide...karikatori.flv

حالا شاید شما بگی توافق لوزان چه ربطی به توافق جامع داره؟! خب توافقی که تو لوزان سوییس انجام شد
      پایه و بیس توافق جامع بودش ، یعنی توافق لوزان چهارچوبی بود برای Final text یا توافق نهایی ...

خب خودتون ببین چی شده دیگه

109دقیقه هستش...دارم آنلاین میبینم...خوابم گرفتکاش یه جمع بندی کنی!!
      و این سوال من رو هم جواب بده>>>الآن دقیقا رو کدوم حرفم جبهه گرفتی داداش؟!متوجه نشدم!

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moho نمایش پست ها
      یکی از وحشتناک ترین !!! فصل های منشور سازمان ملل متحده ... طبق این فصل تمام کشور های عضو موظفند تا روابط دیپلماتیکشون رو با کشور خاطی قطع کنند و در صورت سرپیچی کشور های مذکور خودشون هم تحریم میشن .... در ضمن شورای امنیت می تونه بر ضد اون کشور اقدام نظامی انجام بده و کشور های عضو هم باید همکاری کنند ...
      این همون بلاییه که سر کره شمالی در جنگ کره و سر عراق در جنگ عراق اومد ....

برید به این لینک

دقیقاً ایران هم ذلیل بند 7 منشور سازمان ملل متحد هستش که قرار تا چند روز دیگه ، یه قطعنامه جدید در شورای امنیت سازمان ملل تصویب بشه که ایران از ذلیل بند 7 بیاد بیرون و پرونده هسته ایش عادی بشه ، خدا بخیر کنه فقط

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      فکر کنم دولت بیشتر تو فکر انتخابات آینده هست تا آینده ملت ... امیدوارم که تصورم کاملا اشتباه باشه .......
      ایمـــان دارم! کــه قشنـگـتــرین عشــق

نگــاه مهــربـــان خــداونـــد بـه بنـدگـانـش اســت . . . زنـــدگــی را بـــه او بســــپار . . .

و مطـمئـــن بـــاش که تــا وقتـــی کــه پشتــت بــه خـــدا گــرم اســت

تمـــام هــراس هـــای دنیـــا خـنـــده داراســت ...

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moho نمایش پست ها
      یکی از وحشتناک ترین !!! فصل های منشور سازمان ملل متحده ... طبق این فصل تمام کشور های عضو موظفند تا روابط دیپلماتیکشون رو با کشور خاطی قطع کنند و در صورت سرپیچی کشور های مذکور خودشون هم تحریم میشن .... در ضمن شورای امنیت می تونه بر ضد اون کشور اقدام نظامی انجام بده و کشور های عضو هم باید همکاری کنند ...
      این همون بلاییه که سر کره شمالی در جنگ کره و سر عراق در جنگ عراق اومد ....

برید به این لینک

جناب دوست عزيز حالا مي دونين با تلاشهاي شبانه روزي تيم جناب اقاي ظريف و هدايت هاي رهبر معظم انقلاب، بعد از توافق از ذيل فصل 7 منشور خارج شده ايم؟

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Majesty نمایش پست ها
      109دقیقه هستش...دارم آنلاین میبینم...خوابم گرفتکاش یه جمع بندی کنی!!
      و این سوال من رو هم جواب بده>>>الآن دقیقا رو کدوم حرفم جبهه گرفتی داداش؟!متوجه نشدم!

رو هیچ کدوم از حرفات جبهه گیری نکردم داداش ، منظورم اینه که حرف هایی که عاغایون میزنن بود ...
      زهی خیال خام ، زهی خیال باطل ، منظورم شما نبودی عزیز

در مورد جمع بندی که باس بگم که با توجه به شواهد موجود ، ما 90% هسته ایمون رو دادیم رفت در عوض اونا هم به همون لطف میکنن و تحریم ها رو مرحله به مرحله تعلق میکنن ، لغو نمیکنن ، تعلیق میکنن

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lvjqd نمایش پست ها
      جناب دوست عزيز حالا مي دونين با تلاشهاي شبانه روزي تيم جناب اقاي ظريف و هدايت هاي رهبر معظم انقلاب، بعد از توافق از ذيل فصل 7 منشور خارج شده ايم؟
      بله اما به چه قیمتی ؟؟؟ اگه رهبر قرارداد رو تایید کنه حتما رو چشم ما جا داره
      ایمـــان دارم! کــه قشنـگـتــرین عشــق

نگــاه مهــربـــان خــداونـــد بـه بنـدگـانـش اســت . . . زنـــدگــی را بـــه او بســــپار . . .

و مطـمئـــن بـــاش که تــا وقتـــی کــه پشتــت بــه خـــدا گــرم اســت

تمـــام هــراس هـــای دنیـــا خـنـــده داراســت ...

8. Top | #23
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      قلمچی ارزون نمیشه ؟ :d
      ر.ا : وقتی تاثیرشو تو زندگی دیدن باید خوشحالی کنن
      امیدوارم تاثیرش قبل پیر شدن ما باشه

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      آره داداش ، دست دکتر ظریف و دوستان درد نکنه ، ولی شما فک میکنی که ایرام مثل عراق و لیبی هستش که به راحتی بشه بهش حمله نظامی کرد؟!

ما از سال 82 فک میکنم ذیل بند 7 منشور رفتیم که منجر به حمله نظامی میشه ، پس چرا آمریکا حمله نظامی نمیکنه؟ با اینکه هی میگه میزنم میزنم ، روی میزه زیر میزه کنار میزه!!!!

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      رو هیچ کدوم از حرفات جبهه گیری نکردم داداش ، منظورم اینه که حرف هایی که عاغایون میزنن بود ...
      زهی خیال خام ، زهی خیال باطل ، منظورم شما نبودی عزیز

در مورد جمع بندی که باس بگم که با توجه به شواهد موجود ، ما 90% هسته ایمون رو دادیم رفت در عوض اونا هم به همون لطف میکنن و تحریم ها رو مرحله به مرحله تعلق میکنن ، لغو نمیکنن ، تعلیق میکنن

آهان...فکر کردم منظورت با منه که میگی زهی خیال باطل...دارم گوش میدم...ببینیم چی میگه...اونارو که خودمونم میدونیم...فکرش رو بکن...ما این کارارو کردیم بعد اونا باید مرحله به مرحله تعلیق کنن...مسخره ترین چیز هم خر فرض کردن ملت ایران توسط دوستان رسانه ای و خود ظریفه!

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

دکتر نبویان: تعهد کرده اند 85درصد تحریم ها باقی بماند!

بخشی از سخنرانی روشنگرانه حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمود نبویان در همایش «همه باید بدانند» درباره مذاکرات هسته ای و موضوع رفع تحریم ها که مشخص میکند تیم مذاکره کننده ایران در چارچوب توافق(بیانیه) لوزان تعهد داده است که حدود 80 تا 85 درصد تحریم های ایران باقی بماند!!!

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 8mit8 نمایش پست ها
      آره داداش ، دست دکتر ظریف و دوستان درد نکنه ، ولی شما فک میکنی که ایرام مثل عراق و لیبی هستش که به راحتی بشه بهش حمله نظامی کرد؟!

ما از سال 82 فک میکنم ذیل بند 7 منشور رفتیم که منجر به حمله نظامی میشه ، پس چرا آمریکا حمله نظامی نمیکنه؟ با اینکه هی میگه میزنم میزنم ، روی میزه زیر میزه کنار میزه!!!!

اگه قرار باشه با فكر و حدس گمان واهي هر چيزي رو به هر كسي نسبت بديم و چشممون رو به واقعيات ببنديم بله هر چي شما گفتين لابد درسته.

ولي بررسي هاي علمي و شواهد متقن نشون مي دن كه از زمان دولت دهم ذيل فصل 7 قرار گرفتيم.

ضمنا فراموش نكنيد كه فوري حمله نظامي نيست مراحل داره

1- تحريم
      ..
      ..
      ..

N- حمله نظامي با نيروهاي چندمليتي
      ویرایش توسط lvjqd : 24 تیر 1394 در ساعت 09:36

13. Top | #28
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      اگه قرار باشه با فكر و حدس گمان واهي هر چيزي رو به هر كسي نسبت بديم و چشممون رو به واقعيات ببنديم بله هر چي شما گفتين لابد درسته.

ولي بررسي هاي علمي و شواهد متقن نشون مي دن كه از زمان دولت دهم ذيل فصل 7 قرار گرفتيم.

ضمنا فراموش نكنيد كه فوري حمله نظامي نيست مراحل داره

1- تحريم

2- تغيير ......

3- حمله نظامي با نيروهاي چندمليتي

اگر قرار باشد داداش واقعیات رو بگیم که اوضاع بسیار .... است ، یه سر به بخش تحریم ها یا sanctions در صفحه 11 توافق نامه جامع بزن ، خودت مطلع میشی ، من چی میگم!

شما درست میگی داداش ، من زمانش رو حدودی گفتم اصلاً از دوران دولت دهم رفتیم ذیل بند 7 منشور دیگه! چرا حمله نظامی با نیروهای چند ملیتی نمیکنن؟ چرا اقدام به ... نمیکنن؟!

چون همونطوری که گفتم توان نظامی ایران مثل عراق و لیبی و سوریه و .... نیستش که بشه به همین کشکی حمله کرد!

14. Top | #29
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      پنج ابهام درباره توافق نهایی در توضیحات دکتر عراقچی

در برنامه گفتوگوی ویژه خبری که بصورت زنده با دکتر عراقچی در وین اتریش ارتباط ویدئویی برقرار شده بود پیرامون توافق جامع هسته ای (توافق نهایی) سوالاتی مطرح شد که بصورتی مبهم و بعضاً نگران کننده توسط دکتر عراقچی به آنها پاسخ داده شد. ازجمله این 5 سوال:

- چرا توافق امضا نمی شود؟؟؟ دلیل آنکه توافق جامع یک معاهده بین المللی محسوب نمی شود چیست؟!

- اگر توافق توسط یکی از مجالس 1+5 یا ایران رد شود، سرنوشت توافق نهایی چه خواهد شد؟

- اگر بناست توافق رسمی نباشد و قبل از رسمی شدن به مجالس کشورها برود، پس چرا شورای امنیت سازمان ملل روز جمع بندی قراراست آن را تایید کند؟
      درواقع شورای امنیت قرار است چه چیزی را تایید کند؟

- اگر قرار نیست نظر مجالس در این توافق مدنظر قرار بگیرد، پس چرا آن را به مجلس کشورها ارجاع می دهند و برای این کار 1ماه و نیم زمان صرف می شود؟!

- بالاخره روز لغو تحریم های ایران کدام است؟ روز امضای توافق، روز اجرای توافق، یا روز راستی آزمایی و تایید آژانس؟!

یکشنبه, 21 تیر 1394

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگر قرار باشد داداش واقعیات رو بگیم که اوضاع بسیار .... است ، یه سر به بخش تحریم ها یا sanctions در صفحه 11 توافق نامه جامع بزن ، خودت مطلع میشی ، من چی میگم!

شما درست میگی داداش ، من زمانش رو حدودی گفتم اصلاً از دوران دولت دهم رفتیم ذیل بند 7 منشور دیگه! چرا حمله نظامی با نیروهای چند ملیتی نمیکنن؟ چرا اقدام به ... نمیکنن؟!

چون همونطوری که گفتم توان نظامی ایران مثل عراق و لیبی و سوریه و .... نیستش که بشه به همین کشکی حمله کرد!
      اگه شما صفحه 11 رو ديدي بنده حقير تمام 159 صفحه انگليسي و فارسي رو خوندم ضمنا تاريخ و قوانين بين الملل و حوادث داخلي رو از سال 87 تا به حال رصد كردم و معتقدم كاري كه اين مجموعه موفق به انجام اون شدند وقعا خارق العاده بود و جز به خواست خدا و دعاي مردم و هدايت هاي رهبري امكان پذير نبود.

صفحه 2 از 13 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن