خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 89
    نمایش نتایج: از 121 به 126 از 126
    1. Top | #121
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirMansour نمایش پست ها
      نفرات برتر دبيرستان > دوم رياضي > 21 فروردین 1394

برید یه سر به این صفحه بزنید .
      رتبه 11 این صفحه رفیق خودمه (علی سالاری
      معمولا هم همیشه اول استان میشه توی آزمون های کانون
      نفر پنجم آزمون بعدی هم من میشناسم (4 اردیببهشت )(سجاد نجفی)
      با اون نفر 11 اون آزمون از اول راهنمایی همکلاسیم ، از خودم تعریف نباشه ولی اون موقع یعنی سال اول و دوم راهنمایی توی درسا باهاش رقابت داشتم و ازش هم بهتر میشدم گاهی اوقات.(همیشه توی برخی درسا به من غبطه میخورد اون موقع)
      آزمون ورودی نمونه و تیزهوشان رو هم با نمره بالاتری ازش قبول شدم توی تیزهوشان (و نرفتیم جفتمون )
      ولی من به دلایلی از اول دبیرستان خودم رو ول کردم و دیگه اون رقیب سابقش نبودم ، افت محسوسی هم توی نمراتم پیدا شد .
      تنها چیزی که توی این رفیقم دیدم پشتکاره ، و اینکه هر دو این افرادی که گفتم تنها فرقشون با من توی این بود که بالاتر از سطح خودشون کار میکنن .
      یعنی این رفیقم با من توی مدرسه نمونه است ولی در سطح تیزهوشان و بالاتر کار میکنه توی خونه .
      اگه کتابای درسیش رو ببنید زیر کوچک ترین نکته خط کشیده ، و انقدر یاداشت از دور و اطراف در مورد اون درس جمع کرده و نوشته که متن کتاب دیده نمیشه یه وقتایی
      و من که یه زمانی تنها رقیب درسی ایشون بودم هر سال افت کردم ، (به دلایل یه سری مشکلات ) و اختلاف معدلمون نوبت اول امسال به 2 نمره رسید .
      تا اینکه دی ماه پارسال عمده مشکلم حل شد و تازه به خودم اومدم که چه فرصت هایی رو از دست دادم . ولی با راه نادرست بدون برنامه شروع کردم درس خوندن ، شاید برای یه آزمون کانون نزدیک 800 تا تست شیمی کار کردم ، ولی آخرش هم چون بدون برنامه بود هیچ نتیجه ای نداد هیچ که نتیجه عکس داد و اصلا درصد خوبی نزدم شیمی رو .
      برای همین برای نوبت دوم نشستم و با برنامه همه درس ها رو مرور کردم ،الانم به شکر خدا توی درسایی که نوبت اول افت داشتم تا 5 نمره و بیشتر هم بالا اومدم.
      اینا تجربه من بود ، چیزی که توی اطرافیانم هست ، این دو نفر هر دوتا پشتکار قوی دارن ، شاید تعداد کتاب های تستشون به اندازه انگشتای یه دست نشه ولی همونا رو با برنامه کار میکنن و جلو میرن ، و نکته ای که بالاتر گفتم : خودشون رو محدود به جایی که هستن نمیکنن ، سطح بالاتر از جایی که هستن رو کار می کنن .
      اینکه میگید هوش منم میگم یه درصد ماجراست ، تقصیر رو گردن یکی دیگه نندازیم. اگه دارید توی یکی از مدارس عادی یا نمونه کار میکنید فک نکنید تیزهوشان خیلی هوش بالایی میخواد و اونا ته هوشن ،نه ، شاید توی همون تیزهوشان (سمپاد) هم 5 درصد قضیه هوش باشه ، چون با نزدیک 20 نفر تیزهوشانی در ارتباطم اینو میگم ، فک میکنید سطح مدرستون محدودتون کرده خودتون سطح بالاتر کار کنید ،
      مشکل ما همیشه اینه که به جای اینکه درست کار کنیم ، بهونه تراشی میکنیم ، چه میدونم فلان نفر مریض بود و فلان فامیل حامله بود وطرق تیزهوشان درس میخونه و ...
      موفق باشید
      میبخشید منظورتون از برنامه چیه؟ مگه نمی گی با برنامه ی کانون بودین؟

2. Top | #122
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh2net نمایش پست ها
      میبخشید منظورتون از برنامه چیه؟ مگه نمی گی با برنامه ی کانون بودین؟
      برنامه کانون فقط برای این بود که تا کجا بخونیم
      منم چون اولین آزمون کانونم 21 فروردین بود توی عید بدون برنامه خاصی فقط برای رسیدن به سر فصلا خوندم
      همینجور هر دنبیل شاید بشه گفت . برای همین نتونستم به اونچه که میخوام برسم .
      برنامه کانون اگه از اول سال همراهش باشی خیلی خوب جواب میده ، ولی اینکه از وسط بهش برسی و بخوای خودت رو هماهنگ کنی سخته

3. Top | #123
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirMansour نمایش پست ها
      برنامه کانون فقط برای این بود که تا کجا بخونیم
      منم چون اولین آزمون کانونم 21 فروردین بود توی عید بدون برنامه خاصی فقط برای رسیدن به سر فصلا خوندم
      همینجور هر دنبیل شاید بشه گفت . برای همین نتونستم به اونچه که میخوام برسم .
      برنامه کانون اگه از اول سال همراهش باشی خیلی خوب جواب میده ، ولی اینکه از وسط بهش برسی و بخوای خودت رو هماهنگ کنی سخته
      آها پس شخصی سازیشو منظورتونه
      درسته منم با این قضیه خیلی مشکل داشتم و واسه همین نتونستم هیچ کدوم از ازمونامو بابرنامه و کامل بخونم

4. Top | #124
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      منم این وسط تو جمع شما بزرگترا همش حس میکنم خنگم الان این تاپیکو دیدم مطمئن شدم هوشم اونقد نیست که به هدفام برسم , هی روزگار ((((((((:

5. Top | #125
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تاکید روی ۱۰۰ زدن نباید تبدیل به وسواس بشه!برای حتی رتبه ی دورقمی و تک رقمی هم الزامی نیست که حتما ۱۰۰ توی درصداتون باشه.ولی اگه کسی خیلی اصرارداره تو یه درس خاص قویه و میخواد صد بزنه اولا نیازه تمام کتابای مطرح رو تو اون درس حداقل یک تا دور تستاشو بزنه!کنکورای دوسه سال اخیرم قشنگ برای خودش تحلیل کنه و مطالعات فراتر از کتاب داشته باشه به خصوص تو درس تخصصی‌.تازه اگه همه ی اینارو هم انجام بده کمی شانس هم نیازداره که تو کنکورش سوال از سرفصلی که نخونده نیاد.اگر میخواد اون قسمت شانس هم براش بی اثر بشه شاید نیاز باشه رو سرفصلای دانشگاهی مختص به اون درس هم تسلط نسبی داشته باشه!پس می بینید صدزدن واقعا کار ساده یا حتی متوسطی نیست و خیلی خیلی تلاش میخواد!برای همینم هیچ وقت نباید رو۱۰۰ زدن درس خاصی وسواس بیش از حد به خرج داد.

6. Top | #126
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      چند روز پیش امیررضابراتی (1 تجربی سال 98) توی لایوش یه چیزی گفت که واقعا درست بود
      گفت هرکسی توی یه بستری داره درس میخونه (محیط شامل خانواده و منابع و ... - استعدادش شامل هوش و تواناییش) و هرکسی هم قراره با این بسترش نتیجه بگیره ...

همه هوش و استعداد زیر 10 هزار کشوری شدن و قبول شدن واسه پزشکی رو دارن ولی همه توانایی و هوش دورقمی و تک رقمی شدن رو ندارن
      هرموقع هدفمون در حد توانایی و محیطمون بود نتیجه میگیریم ( دقیقا همینی که میگن تراز 5 هزار آوردی آزمون بعدی 5300 بخواه نه 7000 !) ولی وقتی درصد 100 و رتبه فلان میخوایم مطمئن باشین جزو سیاهی لشکری بیش نیستیم

صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 89

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)