خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

شیمی تکمیلی مبتکران

سلام به همگی من الان کنکوری نیستم ولی دیگه رسما بعد امتحانات نهایی کنکوری میشیم و دیگه از تابستون باید شروع کنیم به خوندن.
      من دیدم خیلی از کنکوری های عزیز 94 ایی از شیمی خیلی می نالن و میگن سخته و سبک جدید داره از این چیزا. حالا با این توصیفات به نظرتون خرید شیمی تکمیلی مبتکران معقولانست ؟؟ تا بشه به درصد خوبی تو شیمی کنکور رسید؟؟

مثلا توضیحات خود سایت مبتکران در مورد شیمی 2 -تکمیلی
      روند این کتاب این جوریه که تو هر مبحث، اول با یه سری حرکات نرم و کششی، یعنی تست‌های دارای نشان استاندارد شروع می‌کنیم. این سری از تست ها شاید جواب گوی جاه طلبی‌ های تو نباشن ولی برای گرم شدن خیلی خوبن. بعد می ریم تو کار سری دوم، یعنی تست های نامتداول ولی آموزنده (نوا) که شخصا خیلی با اونا حال می کنم. این سری از تست ها چندان از الگوی کنکور پیروی نمی کنن ولی بهت یاد می دن که می شه چشم ها رو شست و یه جور دیگه دید! و بالاخره می رسیم به سری سوم تست ها، ویژه ی خود خودت! یعنی نوادگان مندلیف. این تست ها جون می دن برای بخارپز کردن مغز! دوستانه و بی تعارف بگم، اگه مواظب خودت نباشی بدون که خیلی نگرانتم!

اگر مطالب درسی و ایستگاه های درس و نکته ی کتاب تست شیمی 2 مبتکران (تک جلدی – واجب) رو درست نخونده باشی ، تست های این قسمت به اندازه ی کل آب زاینده رود اشکت رو در میارن! (گفته باشم!)
      اینقدر سخت سخت کردین من با خودم گفتم نکنه منم سال دیگه اینجوری بشم . منتظر راهنماییتون هستم ممنون

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      به نظر من

مثل مرد بشین این مبتکران رو بخون! از شیمی دو شروع کن برو جلو . بعدش هم با مرور زیاد میتونی به اوج تسلط برسی!

هرکی مبتکران رو خونده ضرر نکرده. کتابی که تا الان n بار چاپ شده امتحان خودش رو پس داده!

شک نکن

ولی درست بخون کتاب رو. حتی از یه تستش هم نگذر . حتی از تست هایی که دو سفحه جواب داره!

از ما گفتن بود!

یا به اندازه خواسته هایت تلاش کن

یا به اندازه تلاشت آرزو کن

سعی کن آنچه را که دوست داری به دست آوری

وگرنه روزی مجبور خواهی شد آنچه را که به دست آورده ای دوست داشته باشی

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeedh نمایش پست ها
      به نظر من

مثل مرد بشین این مبتکران رو بخون! از شیمی دو شروع کن برو جلو . بعدش هم با مرور زیاد میتونی به اوج تسلط برسی!

هرکی مبتکران رو خونده ضرر نکرده. کتابی که تا الان n بار چاپ شده امتحان خودش رو پس داده!

شک نکن

ولی درست بخون کتاب رو. حتی از یه تستش هم نگذر . حتی از تست هایی که دو سفحه جواب داره!

از ما گفتن بود!
      با توجه به این که دوساله کنکوری ها از شیمی می نالن و میگن سخته باز بشینیم سوالات مبتکران واجب رو حل کنیم؟؟ یا بریم برای سوالات سخت تر و به قول مبتکران نامتداول ولی اموزنده؟؟؟

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام .
      بشین سوال های المپیاد حل کن .
      من خودم 95 کنکور دارم . از نهایی امسال و مخصوصا شیمیش من که شک ندارم طراح سوالات شیمی المپیاد جهانی رو میارن تا برای 95 سوال طراحی کنه .
      فامیل من که احتمالا 2رقمی بیاره( چون خیلی فول بود) میگه که سوالاتی که از پیش بود رو قبلا توی خیلی سبز زده بود . حالا الله اعلم.
      موفق باشید

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط E R F A N نمایش پست ها
      با توجه به این که دوساله کنکوری ها از شیمی می نالن و میگن سخته باز بشینیم سوالات مبتکران واجب رو حل کنیم؟؟ یا بریم برای سوالات سخت تر و به قول مبتکران نامتداول ولی اموزنده؟؟؟
      الان که هنوز وقت داری و البته مطالب شیمی تو ذهنت هست برو به یه کتابخونه معتبر و کل کتابایی که فک میکنی خوبه بزار جلوت. از هر کدوم مثلا دو تا مطلب مشخص رو بخون و چند تا تستش رو هم ببین. بعدش تصمیم بگیر کدوم بهتره!

ولی کلا مبتکران رو اگه همش رو حل کنی خوبه. به خصوص اگه صبر کنی و چاپ 94 رو بگیری

یا به اندازه خواسته هایت تلاش کن

یا به اندازه تلاشت آرزو کن

سعی کن آنچه را که دوست داری به دست آوری

وگرنه روزی مجبور خواهی شد آنچه را که به دست آورده ای دوست داشته باشی

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بعد مبتکران شیمی الگو کار کن واسه 95 که سخت دادن از پسش بربیایی
      مشاور

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط artim نمایش پست ها
      بعد مبتکران شیمی الگو کار کن واسه 95 که سخت دادن از پسش بربیایی
      داداش شیمی الگو میتونی لینکشو از سایت بدی

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      الان یه سوال
      شیمی تکمیلی بهتره یا تک جلدی واجب؟
      یا هر دو؟

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirMansour نمایش پست ها
      الان یه سوال
      شیمی تکمیلی بهتره یا تک جلدی واجب؟
      یا هر دو؟
      شیمی تک جلدی رو بخون کافیه و تست در کنارش زیاد بزن سوالای امروزم که از سال دوم بودش آسون بودن فقط میبایس تموم فرمول مولکولیو تجربی و ساختاری شکلای کتابو بلد باشی همین ...

10. Top | #10
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به عرفان:
      تکمیلی دومونیازی نی بخونی همون تکشوبخون کفایته چون هنوزکامله
      اماشیمی3تکمیلی:
      تستای استانداردش ک آسونن وب دردنخور!/نواهاروهم خیلی فرقی بااستاندارداندارن ب نظرم علکی جوداده سخته!
      امانوادگان مندلیف70درصدشون خوبن
      ب هرحال تاشیمی واجونخونی تکمیلی ب کارنمیاد

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من از کنکوری های سال پیش شنیدم که شیمی اونقدراهم سخت نبوده و فقط وقت کم اوردن وگرنه خیلیاشون درصدهای بالاتری میگرفتند

یعنی سرعت عملی بالا تو حلیات داشته باشی مشکل نمیمونه

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      شیمی را میشد بالا زد به شرطی که با دیدن شکل جدید سوالات شکه نمیشدی مفاهیم با گذشته یکسان بودن
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به هیچ وجه نخونینش فقط برای المپیادی هاست.
      تست های استاندارش که در کتاب واجبش هستن بقیه تستام شباهتی به کنکور ندارن و بهتون آسیب میزنن. به نظر دبیران کانون با زدن تمام تست های 7 سال اخیر میشد شیمی امسال رو بالای 80% با کمی دقت پاسخ داد. شیمی کلا برای 100% طراحی نمیشه در کنکور

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ببين قضيه اينجوريه:
      اينا اومدن گفتن که با هر سوالي که تو کنکور طرح ميکنيم اطلاعات بيشتري از دانش آموزو بسنجيم. مثلا اومدن تو زيست تو هر گزينه چند تا نکته رو ازت پرسيدن.
      تو شيمي هم همين اتفاق افتاده. تو بعضي از مسائلش شما يک مسئله حل نميکني بلکه چند تا مسئله حل ميکني!
      حالا چاره چيه؟ هيچ کدوم از انتشارات چنين سوالاتي ندارن.
      بعدشم مشکل فقط شکل جديد سوالات نبود. بلکه طولاني شدن حل و کمبود وقت هم بود. بيشتر داوطلبا از کمبود وقت مينالن. مثلا من خودم ديدم يه مسئله حلش طولانيه با اينکه بلد بودم اجبارا ردش ميکردم تا مسائل ساده تر رو حل کنم! اينجوري ميشه که درصدت مياد پايين.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)