خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا در طرح تست ها و انتخاب پاسخ ها، طراحان برخورد سلیقه

رأی دهندگان
    23. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • بله در سال های اخیر در تست های زیادی برخورد سلیقه ای شده

14 60.87%
    • نخیر- برخورد سلیقه ای صورت نمیگیرد یا خیلی کم است

9 39.13%
    صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 42
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اینجا کسی کل کل نکرده دوست عزیز. من هم خیلی بیشتر از دو صفحه میخونم.
      شما اگه حرف غیر توهین آمیز دارین بفرمایین در غیر اینصورت کسی مجبورتون نکرده پست ارسال کنین

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نظرم یه جورایی کف گیر طراحا خورده به ته دیگ و دیگه از هر خط کتاب تا حالا سوال طرح کردن و دارن واسه ی جبرانش سوالات سلیقه ای میدن که کاملا ناعادلانه است
      یه جورایی دینی داره بدون سرو صدا رتبه هارو به شدت جابجا میکنه
      میانگین دینی در
      ریاضی 25
      تجربی29
      انسانی 15 بوده
      از بین پذیرفته شدگان
      ریاضی 14 درصد
      تجربی 20درصد
      ودر انسانی6درصد افراد به دینی بالای 50 درصد پاسخ دادن
      میانگین درصد های 1000 نفر اول کشور در
      ریاضی 68
      تجربی 69
      انسانی 78 درصد بوده
      این درحالیه که میانگین فیزیک در ریاضی 72و در تجربی 80 بوده میانگین زیست هم 76 بوده

3. Top | #18
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SNIPER نمایش پست ها
      حدود 50% تست ها معمولا از خط کتاب درسی و یا از پیام آیات و احادیث خیلی مهم طرح میشه و جوابشون تابلو هست. تقریبا همه به این سوال ها پاسخ میدن و اون چیزی که توش رقابت وجود داره نیمه دیگر سوالات هستن که تعداد زیادیشون کاملا سلیقه ای هستن.
      یکی از آشنایان ما دین و زندگی گروه اصلی خودشون رو زده بود 41 درصد ولی دین و زندگی گروه زبان رو زده بود 68 درصد. میگفت بعد کنکور اصلا نمیتونست درصداشو حساب کنه چون پاسخ های تنها درسی که یادش نمونده بود دینی بود. این نشون میده که گزینه ها چقدر مشابه هم و هم مفهوم بودن. و خیلی ها شانسی زدن دینی رو. چون واقعا بر اساس کتاب درسی نمیشه پاسخی برای برخی تست ها انتخاب کرد.
      اگه پاسخ ها یکسان بوده باشن بین رتبه های تک رقمی نباید یهو 40% در یکی از مهمترین دروس عمومی اختلاف شاهد باشیم. الان در رتبه های برتر، درصد 100 هم داریم درصد 62 هم در رتبه های تک رقمی ریاضی داریم. اگه تعدادشون کم بود میگفتیم استثنا هستن یا یه عده نتونستن دینی رو بخونن ولی دینی مثل درس زمین شناسی نیست که بگیم خیلی ها خودشون نزدن. از مهمترین دروس هست و همه این رتبه برتر ها کل کتاب رو مو به مو شکافتن و از الف یا واو رو بررسی و حفظ کردن اگه پاسخ گزینه ها مطابق مفاهیم همون کتاب باشه اختلاف درصدهاشون باید مثل عربی و ادبیات باشه.
      همون 50 درصد همه نمی تونن بزن الان کارنامه های کنکور رو چک میکنم خیلی توش لنگ میزنن
      تو همین سایت خودمون ادم هست مشکلش با دینی بیشتر هست تا با ریاضی و فیزیک

4. Top | #19
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mamad.hny نمایش پست ها
      خب غیر استاندارد باشه، که چی؟
      تا الان به کانون ایراد میگرفتید حالا به کنکورم ایراد میگیرید؟ باو خب هرجوری باشه برای همه یجوره. بیخیال این چیزا خواهشا، دو ماه درستون رو اونجوری که طراحای کنکور میخوان بخونید، همین غیر استاندارد هارو هم 100 میزنید.
      کاملا موافقم . در ضمن همه دینی غیر استاندارد نیس شما فرض کن 5 تاتست غیر استاندارد باشه میشه 20% شما آیا با 80 قبول نمیشی؟ اینم از اون حرفا بودا . من با ایشون کاملا موافقم

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Itak نمایش پست ها
      کاملا موافقم . در ضمن همه دینی غیر استاندارد نیس شما فرض کن 5 تاتست غیر استاندارد باشه میشه 20% شما آیا با 80 قبول نمیشی؟ اینم از اون حرفا بودا . من با ایشون کاملا موافقم
      اگه به غیر استاندارد بودن باشه زیست و شیمی از همه غیر استاندارد ترن! که تو زیست انتظار دارن دانش آموز هزار تا قیدو بیخود و بی جهت حفظ باشه!تو شیمی هم انتظار دارند رنگ در خونه تامسون یا تعداد پیوند های مادر اقا شمس الله بلد باشی!

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.AMIN.D نمایش پست ها
      اگه به غیر استاندارد بودن باشه زیست و شیمی از همه غیر استاندارد ترن! که تو زیست انتظار دارن دانش آموز هزار تا قیدو بیخود و بی جهت حفظ باشه!تو شیمی هم انتظار دارند رنگ در خونه تامسون یا تعداد پیوند های مادر اقا شمس الله بلد باشی!
      درسته . این حرفا چیه که غیر استاندارد و... هنوزم کسی خوب بخونه کلی سوال هست که غیر استاندارد نیس . من نمیدونم چه علاقه ای دارن هر روز از یه چی ایراد بگیرن . الکی فقط استرس میگیرن . مثلا خودمو مثال میزنم از بس که گفتن زیست ترکیبیه،از اول سال همش دنبال منبعی بودم که پر از نکته های خوشگل باشه و کلی زمامم رو تلف کردم قافل از اینکه تعداد کمی از سوالات نکته لازم دارن بقیه متن کتابه

7. Top | #22
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.AMIN.D نمایش پست ها
      ببینید زیست و شیمی اگه غیراستاندارد هم باشن بازم غیراستاندارد بودنشون فقط باعث سخت شدن سوالاتشون میشه. البته من غیراستاندارد بودن زیست رو تکذیب میکنم. تنها ایرادی که به شیمی وارده و اکثرا قبولش دارن اعداد عجیب غربی و محاسبات غیرمرتبط با شیمی هست. ولی به هر حال ار کسی بقیه سوالات رو سریعتر حل کنه میتونه وقت ذخیره کنه تا اون محاسبات رو انجام بده.
      در زیست شناسی هم کل چیزهای غیراستاندارد و بحث برانگیز از سال 89 تا الان فقط 3 تا از گزینه های تست ها بودن که پاسخ دادن به اون تست ها هم حتی بدون توجه به اون گزینه ها ممکن بود.
      از سال 89 تا الان 500 تست کنکوکر در درس زیست شناسی طرح شدن که هیچکدوم برخورد سلیقه ای باهاشون صورت نگرفته.
      نشانش هم اینه که منبع معتبری نگفته فلان گزینه هم طبق متن کتاب صحیح هست تمامی داوطلبان خوب هم درصد بالا آوردن در این دو درس. حالا از 90 تا 92 درصد 100 زیست نداشتیم که نداشیتیم میانگین درصدای نفرات برتر خیلی خوب بوده و همه نزدیک به هم بودن اگه تستی هم بوده که کسی نزنه به خاطر سخت بودنش بوده.

ولی مساله اعمال سلیقه کاملا فرق داره. وقتی اعمال سلیقه میشه یعنی اینکه طراح میگه منبع سوالات کنکور اطلاعات و نظرات من هست نه کتاب درسی.

نقل قول نوشته اصلی توسط SAMAN_SAM نمایش پست ها
      همون 50 درصد همه نمی تونن بزن الان کارنامه های کنکور رو چک میکنم خیلی توش لنگ میزنن
      تو همین سایت خودمون ادم هست مشکلش با دینی بیشتر هست تا با ریاضی و فیزیک
      بنده فرض رو بر این گذاشتم که یه داوطلب برای درس دینی زحمت کشیده و با شیوه صحیح مطالعش کرده و کتابی مثل گاج یا خیلی سبز یا نشرالگو رو هم تموم کرده. در این صورت حداقل نیمی از سوالات رو میشه باهاش جواب داد به طوری که هیچ بحثی در مورد پاسخ های مختلف براشون نباشه. ولی اون نیم دیگه تعیین کننده هستن. در این صورت کسی اگه سوالات استاندارد رو نزده باشه مشکل از خودشه. ولی اگه همه تلاش یکسان کرده باشن در طول سال درصدهای آزمون هاشونم یکی بوده باشه ولی در کنکور 40% اختلاف داشته باشن مشخصه که یه جای کار میلنگه و یه مشکلی این وسط هست. مشکلی که مربوط به درس نمیشه چون همه در یه سطح هستن و در طول سال کامل کار کردن. مشکلی که مربوط به استرش و اضطراب و ... نمیشه چون همگی این افراد رتبه برتر شدن.
      ویرایش توسط SNIPER : 29 فروردین 1394 در ساعت 12:32

8. Top | #23
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Itak نمایش پست ها
      درسته . این حرفا چیه که غیر استاندارد و... هنوزم کسی خوب بخونه کلی سوال هست که غیر استاندارد نیس . من نمیدونم چه علاقه ای دارن هر روز از یه چی ایراد بگیرن . الکی فقط استرس میگیرن . مثلا خودمو مثال میزنم از بس که گفتن زیست ترکیبیه،از اول سال همش دنبال منبعی بودم که پر از نکته های خوشگل باشه و کلی زمامم رو تلف کردم قافل از اینکه تعداد کمی از سوالات نکته لازم دارن بقیه متن کتابه
      دقیقا با شما موافقم اگه غیر استاندارد هم باشه همون حدود 20-30% غیر استاندارد و سلیقه ای هستن.
      منتها مساله اینجاست که رقبای شما همگی اون سوالات استاندارد رو چشم بسته جواب میدن، منم چون خوب خوندم خیلی سریع جواب میدم و رقابت میمونه بر سر اون 20-30% باقی مونده. در واقع سوالات دینی کنکور رو شما باید در نظر بگیرین که اون تعداد کم هستن نه بقیه سوالات.
      ولی پاسخ دادن به این تعداد کم سوالات سلیقه ای اصلا بستگی به دانش علمی از درس دینی و همینطور سعی و تلاش برای مطالعه درس نداره، کاملا وابسته به شانس هست اگه داوطلبی دیدگاهش با دیدگاه طراح یکی باشه به جواب میرسه اگه نباشه جواب غلط میزنه. داشتن دیدگاه هم ارتباطی به مسایل درسی نداره چون همه داوطلبای رتبه برتر، درس رو کامل و با شیوه صحیح خوندن.

ضمنا خود شما هم اگه ببینی که رفتی دینی رو زدی 59% ولی کسی که دینی رو کمتر از شما کارکرده زده 75% و ایشون با رتبه 2500 تونسته قبول بشه و شما با رتبه 2900 قبول نشدی، کاملا نظرت عوض میشه. مخصوصا که بعد کنکور ازش بپرسی که در این سه تا تست دینی چرا این گزینه ها جواب نیست؟؟ و ایشون هم پاسخی نداشته باشه...

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      مشکل اینه که بچه ها خیلی سراغ کتابای کمک آموزشی گیج کننده میرن.توی شیراز یک معلم هست به نام آقای فرشادفر. دبیر دینی تیزهوشان ناحیه2 شیراز هستن ایشون. امسال همین مدرسه 17نفر زیر 200 داشته.ایشون توی مدرسه ما هم تدریس میکنند. شاید باور نکنید اما اکثر شاگرداشون دینی رو بالای 85-90 میزنند. فقط هم کتاب رو کار میکنند. یه جمله هم دارن که همیشه میگن: "اگه علی ساربونه، این کتابای گاج و ... رو بریزید دور و فقط کتاب رو بخونید"دینی درس حفظی نیست بلکه تصور عموم درسی مفهومی هست. آره اگه بخوای بیای هزار تا آیه رو خط به خط حفظ کنی یا جمله های کتاب رو حفظ کنی، دینی کنکور براتون میشه غیراستاندارد و ...

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      راستی این درصدایی رو هم که واسه رتبه برترها میزارید، ملاک نیستن ...اکثر دانش آموزا دینی رو درس آخر میزارن چون سریع میشه به سوالاتش جواب داد توی اون استرس آخر وقت عمومی ها ولی وقت کم میارن و درصدشون کم میشه.به شخصه اگه خودم باشم و درحال پاسخ دادن به سوالات عربی باشم و وقت کم باشه، همون عربیم رو ادامه میدم چون میدونم همون 2تا سوال اضافی عربی کار خودشو میکنه.مثلا عربی 80 دینی 60 خیلی خیلی بهتر از عربی70 و دینی 70 هست ...

11. Top | #26
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط joozef نمایش پست ها
      مشکل اینه که بچه ها خیلی سراغ کتابای کمک آموزشی گیج کننده میرن.توی شیراز یک معلم هست به نام آقای فرشادفر. دبیر دینی تیزهوشان ناحیه2 شیراز هستن ایشون. امسال همین مدرسه 17نفر زیر 200 داشته.ایشون توی مدرسه ما هم تدریس میکنند. شاید باور نکنید اما اکثر شاگرداشون دینی رو بالای 85-90 میزنند. فقط هم کتاب رو کار میکنند. یه جمله هم دارن که همیشه میگن: "اگه علی ساربونه، این کتابای گاج و ... رو بریزید دور و فقط کتاب رو بخونید"دینی درس حفظی نیست بلکه تصور عموم درسی مفهومی هست. آره اگه بخوای بیای هزار تا آیه رو خط به خط حفظ کنی یا جمله های کتاب رو حفظ کنی، دینی کنکور براتون میشه غیراستاندارد و ...
      مشکلی نیست شما میتونین دبیری رو که میخوان تبلیغ کنین ولی کسی ادعا کنه بدون خوندن کتاب کمک آموزشی رفته دینی رو 90 زده دروغی بیش نگفته. من که باور نمیکنم.
      ضمنا اگرم چنین دبیری وجود داشت که باعث شده باشه شاگرداش انقدر خوب زده باشن الان همه انتشارات ها و آموزشگاه های تهران و موسسه های ففیلم ساز و ... میرفتن دنبالش نه اینکه توی شیراز باشه.

اتفاقا همین کتاب گاج باعث شده بسیاری از تست ها رو آدم بتونه به جواب برسونه.

12. Top | #27
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      بنده یک دوستی داشتم که وضع مالیشون خراب بود توی سال کنکور هم پدر مادرش داشتن از هم جدا میشدن . حتی کتاب تست برا زیست نداشت . تنها کاری که کرده بود چند تا کلاس ثبت نام کرده بود که روی هم 1 میلیون خرجش شده بود 3 تا کلاس بود . معلم ریاضیمون براش کتاب گاج دوران کنکور خودش یعنی سال 88 رو اورد داد به این دختره . برا دینی هم فقط کتاب میخوند . من مطمنم .
      بعدش که کنکور داد رتبش 1000 شد الان داره دندون زنجان به گمونم اگه اشتباه نکنم میخونه
      زیست رو 75 زد و دینی و 90

13. Top | #28
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      مشکلی نیست شما میتونین دبیری رو که میخوان تبلیغ کنین ولی کسی ادعا کنه بدون خوندن کتاب کمک آموزشی رفته دینی رو 90 زده دروغی بیش نگفته. من که باور نمیکنم.
      ضمنا اگرم چنین دبیری وجود داشت که باعث شده باشه شاگرداش انقدر خوب زده باشن الان همه انتشارات ها و آموزشگاه های تهران و موسسه های ففیلم ساز و ... میرفتن دنبالش نه اینکه توی شیراز باشه.

مگه مبنای طرح تست گاج و نشر الگو هست !؟ مبنای طرح سوالات کنکور کتاب هست پس اون بابای که از پشت کوه میاد رتبه برتر میشه نمونش همینی که خوشمم از صورتش نمیاد گذاشتی تو امضات این بچه ناف تهرون بوده ؟ دی وی دی داشته ؟ یا حتما از نشر الگو استفاده میکرده ؟
      موردی نداره شما می تونین هر چیزی میگن ساز مخالف بزنی و حرف خودتو بزنی ولی با همین کتاب درسی و کار کردن چندتا نمونه سوال کنکور یک یا دو سال پیش میشه دینی رو صد زد

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات

ببینید دوست عزیز قصد من از دادن این پست فقط این بود که حرفم با استناد یکی از دبیران برتر هست و این حرفا رو از خودم نمیزنم ... قضاوت در مورد تبلیغ یا هرچیز دیگه ای که شما اسمشو میزارید رو به عهده خود بچه های انجمن میزارم.
      درضمن شما که دارید توی نصف پستاتون تبلیغ کلاس خصوصی زیست آقای کرامت رو میکنید !!!!
      توی یه تاپیک دیگه هم قول دادین زیستتون رو 100% یا 90% بزنید... درضمن فکر میکنم کسی که این توانایی رو داره که زیست رو این مقدار بزنه + 15 ساعت مطالعه روزانه، دینی نباید خیلی براش سخت باشه که بخواد 70یا80 بزنه !!!
      به هرحال قصد من کمک به بچه ها بود و میتونستم خیلی راحت بگم که آره دینی کنکور سخته و فقط با خوندن کتاب نشرالگو و گاج میتونید بالای 60 بزنید و به نفع خودم هم بود که حداقل چندنفر رو از درس دینی ناامید کنم و وقتشون رو پای این کتابای کمک درسی تلف کنم ...

15. Top | #30
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط joozef نمایش پست ها
      ببینید دوست عزیز قصد من از دادن این پست فقط این بود که حرفم با استناد یکی از دبیران برتر هست و این حرفا رو از خودم نمیزنم ... قضاوت در مورد تبلیغ یا هرچیز دیگه ای که شما اسمشو میزارید رو به عهده خود بچه های انجمن میزارم.
      درضمن شما که دارید توی نصف پستاتون تبلیغ کلاس خصوصی زیست آقای کرامت رو میکنید !!!!
      توی یه تاپیک دیگه هم قول دادین زیستتون رو 100% یا 90% بزنید... درضمن فکر میکنم کسی که این توانایی رو داره که زیست رو این مقدار بزنه + 15 ساعت مطالعه روزانه، دینی نباید خیلی براش سخت باشه که بخواد 70یا80 بزنه !!!
      به هرحال قصد من کمک به بچه ها بود و میتونستم خیلی راحت بگم که آره دینی کنکور سخته و فقط با خوندن کتاب نشرالگو و گاج میتونید بالای 60 بزنید و به نفع خودم هم بود که حداقل چندنفر رو از درس دینی ناامید کنم و وقتشون رو پای این کتابای کمک درسی تلف کنم ...
      کرامت ؟؟ کلاس خصوصی ؟؟؟ )
      آهان پس هرکی که اختصاصی ها رو خوب میزنه باید دینی رو 80 بزنه دیگه ؟؟ رتبه تک رقمی کشور پارسال در ریاضی زده 62 درصد رتبه های تک رقمی تجربی زیست زدن 68 درصد و اینهمه دورقمی ها زیر 60 زدن اینا هیچکدوم دینی رو نخونده بودن پس :yahoo (94):

نقل قول نوشته اصلی توسط SAMAN_SAM نمایش پست ها
      مگه مبنای طرح تست گاج و نشر الگو هست !؟ مبنای طرح سوالات کنکور کتاب هست پس اون بابای که از پشت کوه میاد رتبه برتر میشه نمونش همینی که خوشمم از صورتش نمیاد گذاشتی تو امضات این بچه ناف تهرون بوده ؟ دی وی دی داشته ؟ یا حتما از نشر الگو استفاده میکرده ؟
      موردی نداره شما می تونین هر چیزی میگن ساز مخالف بزنی و حرف خودتو بزنی ولی با همین کتاب درسی و کار کردن چندتا نمونه سوال کنکور یک یا دو سال پیش میشه دینی رو صد زد
      شما با خودت درگیر هستی عزیزم. من دارم میگم در انتخاب جواب ها اعمال سلیقه میشه شما میگی کسایی که امکانات نداشته باشن هم میتونن درصد بالا بزنن؟؟؟ خیلی حک بود خدایی
      خب پس خدا رو شکر مشکلمون حل شد. پس نتیجه میگیریم از کل رتبه های برتر کنکور 93 تجربی فقط یه نفر بود که متن کتاب درسی و تست های دو سال اخیر رو بررسی کرده بود )

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)