خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 72
    1. Top | #16
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      فیدبک هورمونی یکی از مسائل گنگ کتاب درسیه ... بازم میگم کتاب درسی منبع معتبری برای بحث نیست و نخواهد بود .. اگه قرار باشه در مورد زیست شناسی نظر بدیم باید اطلاعاتی فراتر از کتاب درسی 10 قرن پیش داشته باشیم....

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خب خدارو شکر

3. Top | #18
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      در این مورد من یادمه از کتاب الگو دکتر هاشمی خوندم که دو هورمون خودتنظیمی مثبت دارن یکی مربوط به اوکسی توسین هست و دیگری یکی از هورمون های جنسی که یادم نیست کودومه . بقیه هر چی لومد بگین خود تنظیمی منفی داره . نمیدونم شایدم درحد کنکور و کتاب درسی گفتن ایشون .

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط artim نمایش پست ها
      بقران هم تو چت باکس هم انجمن هی میگفتم مثبته هیشکی قبول نمیکرد
      دو روز درگیرش بودم کم کم داشتم شک میکردم
      ممنون از تاپیک ات
      منم که گفتم مثبته
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

5. Top | #20
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      حالا واسه من همه گفتن مثبته!

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sawyer نمایش پست ها
      عجب اشتباهی ...

بعضی وقت ها آدم اینقدر شرمنده میشه که نمیدونه چی باید بگه

حتی معذرت خواهی هم شاید نتونه این شرمساری رو از بین ببره

سه چهار روز پیش بود که با توجه به علم اندک خودم از کتاب زیست شناسی ( در حد کتب درسی دبیرستان ) حرفی زدم که
      باعث شد بحث خود تنظیمی ها داغ شه ...

خود تنظیمی مثبت / منفی
      برداشت اشتباه از متن کتاب درسی شروع شد و باعث شد دامن خیلی از داوطلبین از جمله من رو بگیره

تا جایی که ب خودم اجازه بدم جزوه ی یکی از بهترین اساتید زیست شناسی کشور رو نقض کنم

متن کتاب : اگر ترشح یک هورمون در نهایت باعث کاهش ترشح اون هورمون بشه خود تنظیمی از نوع منفیست
      برداشت من و عده ی کثیری از هم کیشان من از این عبارت :

افزایش ترشح انسولین ، کاهش قند خون ، کاهش ترشح انسولین
      و چه برداشت اشتباهی...

امروز طی صحبتی که با یکی از اساتید فیزیولوژی داشتم
      ( دکتر کفاشیان ، دکترای تخصصی فیزیولوژی ، هیئت علمی دانشگاه ع.پزشکی ایلام )

با جوابی رو به رو شدم ک بهت زده شدم
      بله ، اثر گلوکز بر انسولین خود تنظیمی مثبته
      ولی اشتباه ساده ی من و دوستای من کجا بود؟
      ما که متن کتابو برداشت کردیم ، اما دکتر برای این هم پاسخ داشت ، ما اثر انسولین رو بر انسولین تماشا کردیم
      دوستان توجه کنن که بعد از تحقیق و پرس و جو به این نتیجه رسیدم که در خود تنظیمی ها ما فقط مرحله ی اول رو نگاه میکنیم

برای مثال : افزایش قند خون : افزایش انسولین : ادامه برای ما اصلا مهم نیست ...
      بلکه ادامه رو باید به این شکل نگاه کنیم : کاهش قند خون ، کاهش انسولین
      و مثبت در مثبت یا منفی در منفی هر دو مثبتن

نمیدونم تونستم منظورمو درست برسونم یا نه ولی تو صحت این مطالب شک نکنید چرا که علم یه متخصص فیزیولوژی
      و چند دانشجوی سال آخر پزشکی پشتشونه و من برای اینکه اینو بفهمم از همه شون شخصا سوال پرسیدم

پس توجه داشته باشید دوستان من : در مکانیسم های خودتنظیمی تنها اثری که بلافاصله مشاهده میشه مورد بررسیه
      در پایان باز هم از جناب دکتر عمارلوی عزیز ، آرتیم عزیز و سایر دوستان هم عقیده ی ایشون پوزش میخوام
      و امیدوارم من رو به خاطر این اشتباه و گستاخی ببخشن
      امیدوارم مطلبی که نوشتم در جهت رفع ابهام این مساله به دوستان کمک کنه

تا درودی دیگر بدرود

آرش

منبعشون چی بوده؟؟؟

کدوم کتاب فیزیولوژی ؟؟ گایتون ؟؟ کندل ؟؟؟ هال ؟؟؟

لطف کنید هم اسم کتاب و هم صفحه رو ازشون بپرسید....

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZOLFA نمایش پست ها

منبعشون چی بوده؟؟؟

کامل متن ایشون رو بخونین دیگه
      مشاور

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      کامل متن ایشون رو بخونین دیگه

تعریف شما از منبع چیه؟؟! وااا !

من یه کتاب علمی معتبر میخوام...

شمایی که این تاپیک رو زدین از اون استاد یا اون دانشجوهای پزشکی بپرسید که از روی کدوم کتاب فیزیولوژی یا حتی بیولوژِ عمومی این حرف رو زدند؟؟!

من گایتون و هال و کندل رو از کتب فیزیولوژی دارم ، شما اسم کتاب رو بپرسید و شماره بخش ...!!

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      این رو ببینید: insulin feedback

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

شمایی که این تاپیک رو زدین از اون استاد یا اون دانشجوهای پزشکی بپرسید که از روی کدوم کتاب فیزیولوژی یا حتی بیولوژِ عمومی این حرف رو زدند؟؟!

من گایتون و هال و کندل رو از کتب فیزیولوژی دارم ، شما اسم کتاب رو بپرسید و شماره بخش ...!!

شما که گفتین منبع و کتاب ندارم حالا گایتون دارین؟؟؟؟؟؟ چه جالب
      مشاور

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

شما هم زیادی تند گرفتی. آخه کجای کتاب ما منطبق بر منابع علمیه که شما از ما گایتون و کندال و هال میخوای!
      ویرایش توسط jarvis : 04 فروردین 1394 در ساعت 16:07

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

منبعشون چی بوده؟؟؟

من برای دیدن ایشون یک هفته ی تمام رفتم دانشگاه رام ندادن حالا برم دم در بگم اومدم منبعت چیه؟
      برای من شخصا حرف ایشون منبعه چرا که استاد شناخته شده ای هستن و سالیان درازیه که دارن تدریس میکنن
      واینو گذاشتم برای اوناییکه اعتقادشون مثبت بود / که بشون بگم تا دیروز مخالف صد در صد بودم و الان موافق صد در صد...
      شما کتاب علمی معتبر میخوای همین لینکی که دوستمون گذاشته و ببین اگ انگلیسیت خوبه...
      ضمنا شما که گایتون میخونید دیگ چرا ؟ من خودم شخصا گایتون رو مطالعه میکنم در این باره چیزی از مثبت و منفی اصلا توش ننوشته

این ممکنه حاصل تجربه ی شخصی ایشون باشه و من با توجه به دیدی ک از قبل درباره ی متن جناب عمارلو داشتم برای خودم سوال شد که چطور میشه دو تا دکتر وصاحب مدک پی اچ دی در باره ی یه مساله ی خیلی ساده ی زیستی هر دو اشتباه کنن؟
      این حرف هم دانشجویان پزشکی که اونجا بودن و ترم آخر بودن و من اتفاقا سعی کردم با معدل بالاهاشون صحبت کنم زدن (یکیشون بعد عید دفاعیه شه ) زدن : تاثیر اغلب هورمون ها بر ترشح خودشون منفیه ولی در مکانیسم خود تنظیمی نباید یک چرخه رو نگاه کنیم بلکه تک مرحله ای : افزایش قند خون : افزایش گلوکز : مثبت / کاهش قند خون : کاهش گلوکز : مثبت ... / وقتی کسایی که علمشون از من حداقل ده رنج بالاتره اینو گفتن من دیگ دننبال مدرک نیستم و واقعا خجالت میکشم ازشون بپرسم مدرکتون چیه...

من نمیدونم چرا درک این جمله برای دوستان سخته :
      انسولین اثر منفی روی ترشح خودش دارد

اینم حرف رتبه ی یک ارشد سال 85

دوستان شما دارید اینو مورد بحث قرار میدید... سعید جان ( هر دو ) این حرف شماست ک من بالا هم گفتمش دکتر هم گفتش / این همون متن کتابه ک کاملا هم صحیحه ولی برداشت شما از اون اشتباهه . بله ترشح انسولین ترشح انسولین رو کم میکنه و اثر انسولین بر انسولین منفیه / ولی اثر گلوکز بر انسولین مثبته ( مطابق حرف دو دکتر ) چرا که باعث زیاد شدن اون میشه/شما دارید مثبت و منفی رو یه فرایند میبینید
      برداشت شما از خودتنظیمی اشتباهه چرا که قرار نیست خودش خودشو تنظیم کنه بلکه هیپوتالاموس داره اون رو تنظیم میکنه
      پس این خود ممکنه خود هیپوتالاموس باشه ( میدونم نیست ... مثلا ) ... کجای علم نوشتن در فرایند خود تنظیمی باید فقط ب ابتدا و انتها نگاه کرد ؟
      و در کدوم سوال پرسیدن خودتنظیمی فلان هورمون چیه ؟؟؟؟؟؟؟ این کلا غلط اندر غلطه بلکه مکانیسم خود تظیمی باید و باید با توجه به یه ماده دیگ مورد بحث قرار بگیره ... حالا اون ماده ی دیگ ممکنه خود هورمون باشه

اینم انیمیشن مثبت و منفی

درباره ی منبع واقعا شرمندم اصلا ب خودم اجازه نمیدم برم دم در دانشگاه بگم دکتر منبع حرفت چی بوده چون فقط یه هفته طول کشید ببینمش
      اما تو گایتون نگرد که نیست ... شخصا مطالعه کردم

سوالی بود در خدمتم
      وعده ی ما ... 24 خرداد / دختر پسرای خوبی باشید / سایتم ب هم نزنید ...

.
      .
      .
      بر میگردم
      ویرایش توسط sawyer : 04 فروردین 1394 در ساعت 19:25

13. Top | #28
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من برای دیدن ایشون یک هفته ی تمام رفتم دانشگاه رام ندادن حالا برم دم در بگم اومدم منبعت چیه؟
      برای من شخصا حرف ایشون منبعه چرا که استاد شناخته شده ای هستن و سالیان درازیه که دارن تدریس میکنن
      واینو گذاشتم برای اوناییکه اعتقادشون مثبت بود / که بشون بگم تا دیروز مخالف صد در صد بودم و الان موافق صد در صد...
      شما کتاب علمی معتبر میخوای همین لینکی که دوستمون گذاشته و ببین اگ انگلیسیت خوبه...
      ضمنا شما که گایتون میخونید دیگ چرا ؟ من خودم شخصا گایتون رو مطالعه میکنم در این باره چیزی از مثبت و منفی اصلا توش ننوشته

این ممکنه حاصل تجربه ی شخصی ایشون باشه و من با توجه به دیدی ک از قبل درباره ی متن جناب عمارلو داشتم برای خودم سوال شد که چطور میشه دو تا دکتر وصاحب مدک پی اچ دی در باره ی یه مساله ی خیلی ساده ی زیستی هر دو اشتباه کنن؟
      این حرف هم دانشجویان پزشکی که اونجا بودن و ترم آخر بودن و من اتفاقا سعی کردم با معدل بالاهاشون صحبت کنم زدن (یکیشون بعد عید دفاعیه شه ) زدن : تاثیر اغلب هورمون ها بر ترشح خودشون منفیه ولی در مکانیسم خود تنظیمی نباید یک چرخه رو نگاه کنیم بلکه تک مرحله ای : افزایش قند خون : افزایش گلوکز : مثبت / کاهش قند خون : کاهش گلوکز : مثبت ... / وقتی کسایی که علمشون از من حداقل ده رنج بالاتره اینو گفتن من دیگ دننبال مدرک نیستم و واقعا خجالت میکشم ازشون بپرسم مدرکتون چیه...

من نمیدونم چرا درک این جمله برای دوستان سخته :
      انسولین اثر منفی روی ترشح خودش دارد

اینم حرف رتبه ی یک ارشد سال 85

دوستان شما دارید اینو مورد بحث قرار میدید... سعید جان ( هر دو ) این حرف شماست ک من بالا هم گفتمش / این همون متن کتابه ک کاملا هم صحیحه ولی برداشت شما از اون اشتباهه . بله ترشح انسولین ترشح انسولین رو کم میکنه و اثر انسولین بر انسولین منفیه / ولی اثر گلوکز بر انسولین مثبته ( مطابق حرف دو دکتر ) چرا که باعث زیاد شدن اون میشه
      برداشت شما از خودتنظیمی اشتباهه چرا که قرار نیست خودش خودشو تنظیم کنه بلکه هیپوتالاموس داره اون رو تنظیم میکنه
      پس این خود ممکنه خود هیپوتالاموس باشه ... کجای علم نوشتن در فرایند خود تنظیمی باید فقط ب ابتدا و انتها نگاه کرد ؟
      و در کدوم سوال پرسیدن خودتنظیمی فلان هورمون چیه ؟؟؟؟؟؟؟ این کلا غلط اندر غلطه بلکه مکانیسم خود تظیمی باید و باید با توجه به یه ماده دیگ مورد بحث قرار بگیره ... حالا اون ماده ی دیگ ممکنه خود هورمون باشه

اینم انیمیشن مثبت و منفی

درباره ی منبع واقعا شرمندم اصلا ب خودم اجازه نمیدم برم دم در دانشگاه بگم دکتر منبع حرفت چی بوده چون فقط یه هفته طول کشید ببینمش
      اما تو گایتون نگرد که نیست ... شخصا مطالعه کردم

سوالی بود در خدمتم
      من نمیدونم چرا بعضیا فقط میخوان ساز مخالف بزنن بحث منطقی عالیه اما مخالفت از روی لج یا بچه بازی در شان یک کنکوری نیست
      مشاور

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من نمیدونم چرا بعضیا فقط میخوان ساز مخالف بزنن بحث منطقی عالیه اما مخالفت از روی لج یا بچه بازی در شان یک کنکوری نیست
      به خدا لجیازی نمیکنم آرتیم چیزیه که روش تحقیق کردم ... دیگ نمیدونم چطوری بگمش.
      وعده ی ما ... 24 خرداد / دختر پسرای خوبی باشید / سایتم ب هم نزنید ...

.
      .
      .
      بر میگردم

15. Top | #30
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به خدا لجیازی نمیکنم آرتیم چیزیه که روش تحقیق کردم ... دیگ نمیدونم چطوری بگمش.
      نه من که شما رو نمیگم حرف شما قبوله دیگه یکی که استاده داره اینو میگه منظورم اون بزرگیه که شما پرسیدی ازش
      بعضی از افراد رو میگم بجای استفاده از یک مطلب لج میکنن
      مشاور

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن