خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1

نمایش مشخصات

Cool انجمن بچه های 100درصدزیست

سلام .چون زیست یه درس مهم وتقریبامهمترین درس تجربی هاست بیاین روشهای مطالعه ی زیستمونو بگیم تااگرمشکلی داشت بقیه بادادن نظر برطرفش کنن واگرهم خوب بوددیگران استفاده کنن.هرروشی به نظرت برای 100زدن زیست کنکور92لازمه بگو البته 100زدن زیست یکم تخیلی به نظرمیادولی باکمک هم میتونیم چون خواستن توانستن است.هرچی مربوط به زیسته اینجابحث میشه .پس همین الان روشتو بگو.خداخیرت بده رفیق

2. Top | #2

نمایش مشخصات
      20 روش براي مطالعه*ي*درس زيست*شناسي

دانش*آموزان گروه تجربي،

در اينجا 20 روش پيشنهادي براي مطالعه*ي درس زيست*شناسي را از بين نمايه*هايي که پشتيبانان براي کتاب آبي زيست*شناسي گذاشته*اند،*انتخاب کرده* و براي شما آورده* ايم :

1-کتاب درسي را عميق و مفهومي بخوانيد، بعد تست ابي را کار کنيد و موقع تست زدن تکنيک ضربدر و منها را در کتاب ابي انجام دهيد. بعضي مطالب نياز به چند بار خواندن يا دوباره خواني دارد و از روي خلاصه نويسي هاي خود مطالب را مرور کنيد و از روي خلاصه نويسي هاي خود مجدد خلاصه نويسي کنيد.

2-خواندن دقيق متن کتاب و استفاده از روش پسخبا:پ=پيش خواني.س=سوال کردن.خ=خواندن.ب=بازيابي اطلاعات.ا=ارزشيابي که همان استفاده از سؤالات تستي مي*باشد.

3-پس از مطالعه*ي کتاب درسي و خلاصه درس در کتاب آبي، روش پيشنهادي ترسيم شکل و در غالب جملات کوتاه کليدي است که دانش اموز مي تواند خلاصه برداري کرده و موارد مهم را با فلش نشان دهد به اين ترتيب بهترياد مي*گيرد.

4-پس از خواندن هر فصل در کتاب درسي، دوباره تمامي شکل هاي آن فصل را به صورت کامل مطالعه کرده و مراحل انجام واکنش هاي مهم را مرور کنند، سپس با پاسخ دادن به سؤالات دوسالانه مرحله*ي يادگيري را کامل نموده و بعد با حل کردن حداقل 150 تست از کتاب ابي آنرا تثبيت کنند، در ضمن پيشنهاد مي گردد نکات مهم فصل به صورت کليد نويسي در کتاب خوداموز نيز نوشته شود.

5-مطالعه*ي دقيق مطالب کتاب . اهميت دادن به تصاوير کتاب ، پيوسته خواندن مطالب به دليل زنجيره وار بودن مطالب کتاب زيست شناسي

6-پس از مطالعه ي تست هاي مهم نکته مربوط به تست را در کنار سؤال يا در برگه اي جداگانه نوشته تا در روزهاي قبل از آزمون با مرور اين نکات کل تست ها را يادآوري کنند.

7-براي مطالعه*ي درس زيست، داوطلب بايد کتاب درسي را به خوبي و با دقت مطالعه کند. به اشکال مربوط به کتاب و زير نويس هاي مربوطه هم دقت کند. توجه به مشاهده کنيد ها و فکر کنيد هاي فصل نيز الزامي است.در مرحله*ي بعد براي آمادگي هرچه بيش*تر براي امتحانات مدرسه و امتحان نهايي بايد به حل سؤالات تشريحي بپردازند که منبع پيشنهادي براي اين مرحله کتاب هاي دوسالانه و کتاب کار مي*باشد.

8-براي اين*که مطالعه دانش آموز ارزش سنجشي داشته باشد بايد :1-سعي کند مطالب را توام با شکل مربوطه و طرح هاي ارائه شده فرا گيرد تا به خاطر سپردن آن*ها آسانتر شود 2- حداقل يک هفته بعد از فرار گرفتن کامل مطالب کتاب درسي و تفهيم آن*ها ، سوال هاي آن بخش را پاسخ دهند.

9-تسلط به کتاب درسي دراولويت است، بعد قسمت اول کتاب آبي که توضيحات مربوط به آن فصل را بيان کرده چند بار حتما بخواند و شکل ها را در ذهن تجسم کند .بعد 10تست اول را حل کند و جواب ها را چک کند اگر درست بود بقيه تست ها را ادامه دهددرغيراين صورت دوباره کتاب درسي يا قسمت اول کتاب آبي را مطالعه کند.

10-در صورت کلاس رفتن و يا بعد از درس دادن دبير مربوطه در مدرسه مطالب کتاب کامل مطالعه شود و با توجه به گسترده بودن مطلب خلاصه برداري و نکته برداري شود و در حاشيه کتاب مطالب بسيار مهم نوشته شود.

11-اول خواندن کتاب درسي و بعد کتاب سبز کانون و خلاصه نويسي و کمک گرفتن از جعبه بهياد براي در ذهن ماندن نکات بسيار مهم و کنکوري هر فصل

12-براي مطالعه ي اين درس، در درجه ي اول بايد دانش اموز تسط کافي بر کتاب درسي و مطالب موجود در کتاب داشته باشد به اين صورت که ابتدا و بلافاصله بعد از گرفتن درس در مدرسه دانش اموز براي تثبيت مطالب مطلب مورد نظر رامرور کند و بعد از بررسي کامل کتاب درسي و تسلط نسبي يک بار انچه را که بخاطر دارد را با کتاب بسته براي خود مرور کند و از انجا که بايد حداقل کتاب را دو دور مرور کند با فاصله ي يک روز دوباره کتاب را بخواند و سپس با يک فاصله يک روزه ي ديگر اقدام به زدن تست ها به صورت مبحثي کند و بعد از زدن تمامي تست ها پاسخنامه را مطالعه کند ونکات مربوط را يادداشت کندو سپس کتاب را به صورت دقيق تر مطالعه کند و نکاتي را که در زدن تست ها اشتباه داشته در کتاب هاي لايت کند و وارد کتاب خوداموزش کند.

13-بايد اول کتاب درسي خط به خط خوانده و فهميده شود چرا که هميشه فهميدن بهتر از آموختن ميباشد.براي يادگيري اين فصل بهترين کار استفاده از درخت دانش است، بدانند که هر قسمتي از چه عضوي منشا ميگيرد و چگونه کار ميکند.براي اين کار يک روش تاثيرگذار همان فراشناخت ميباشد يعني هر دانش آموزي براي خود يک مثال عيني از پديده هاي اطراف داشته باشد.

14-پس از خواندن عميق و بخاطر سپاري متن کتاب درسي مي توان جهت آشنايي با سلايق طراحان سوال ، سوالات سراسري آزاد و آزمايشي را زد سپس براي اولين مرور پس از مطالعه (يک روز) تستهاي تاليفي را مي زنيم و براي مرور دوم (يک هفته) تستهاي خارج ازکشور را مي زنيم.

15-با مارک دار کردن سؤال*هاي نکته اي و مهم مي*تواند قبل از ازمون با مرور سريع نکات مهم را دريابد . در ضمن حين تست زدن از قوانين تست زدن (تکنيک زمان – تکنيک ضربدر منفي- تکنيک 10-10 ) نيز استفاده کند.

16-ابتدا به دقت جزوه هاي معلم و کتاب درسي را مطالعه کند و به شکل هاي موجود در کتاب بسيار دقت کنند و بعد از مطالعه به صورت خلاصه وار يک الگو درخت دانش براي خود طراحي کند و سپس با الگوي درخت دانش ابتداي فصل کتاب کار مقايسه کند و اشکالات خود را رفع کند و سپس براي تثبيت مطالب خوانده شده در ذهن تست بزند.

17-طبق مشاوراتي که درابتداي کتاب برنامه ريزي قلم*چي اورده شده، ميتوان درس زيست شناسي را ابتدا از روي کتاب درسي به*طور دقيق مطالعه کرد و سپس بعد حداقل يک روز يا کم*ترتست هاي مربوط به اين مباحث را همرا ه پاسخ نامه کامل مطالعه کرد.

18-بهتر است اول کتاب درسي مطالعه شود و بعد خلاصه موجود در اول هر فصل از کتاب سبز خوانده شود چرا که همه مطالب را کاملا طبقه بندي شده و مرتب در اختيار دانش اموز قرار مي دهد و بعد سؤا*ل ها باعث مي شود که همه*ي مطالب در ذهن دانش اموز تداعي شود و در کل باعث تسلط دانش اموز مي*شود و مطالبي که امکان داشت موقع مطالعه توجه کم*تري به ان شود، پررنگتر جلوه مي دهد.

19-آوردن سرتيترهاي مهم مبحث دراول هر فصل توجه خاص دانش آموز رابه مطالب مهم مبحث معطوف ميکند.دانش آموز با کلمات وعبارات کليدي مبحث آشنا ميشود و هنگام مطالعه به آن*ها توجه کرده ومطالب را عمقي ياد ميگيرد.آوردن شکل ها همراه با نکات مهم مربوط به آن*ها به صورت تشريحي وتستي باعث يادگيري صحيح مي*شود.

20-براي يادگيري نمودارهاي زيست*شناسي :بعد از بررسي کامل و دقيق آن*ها، براي درک و فهم بهتر مي*توان آن*ها را قسمت بندي و طبقه بندي کرده و سپس مطالعه نمود،*که به اين ترتيب در صورت فراموشي،*امکان رجوع سريع نيز وجود دارد.

منبع: سایت کانون

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.من فارغ التحصیل تجربی 91هستم.میخوام ببینم هرروزخوندن یک فصل زیست خوبه یانه؟تست هاشوچجوری بزنم؟!!!!!(میخوام ازسال دوم شروع کنم وهرروزیه فصل بخونم وهدفم بالای 70زدنه ). من فک میکنم فصلایی رو که قبلاخونم وتست هاشم زدم یادم میره!!چیکارکنم؟درضمن وقت مرورهم ندارم

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن

Geryeh
      نمایش مشخصات
      سلام خدمت شما خانوم selena gomez !!!!!!!!!

باید دوره کنید یعنی چی وقت دوره ندارم و میخوام بالای 70 بزنم!!!! باید برنامه دوره منظم داشته باشی مثلا هر ماه یک بار دوره کامل

تست زدن هم روش خاص خوشا داره باید برای تستا ارزش قایل بشی

باید موقع تست زدن علاوه بر دلایل تایید گزینه درست دلایل رد سایر گزینه ها هم برای خودت بگی

تا دیدی جواب تست درسته سریع نرو بعدی ببین آیا بلدی دلایل رد گزینه های دیگه هم بگی یا نه

اگه دیدی دلایل رد گزینه های دیگه بلد نیستی باید متوجه بشی که یادگیریت ناقص بوده

بازم میگم دوره دوره دوره

موفق باشید....
      بدترین شرایط تو آرزوی یکی دیگه است، برای همه آرزوی معجزه میکنم...

اوساکار پادو نمیشه...! کسی خوشبختی رو به تو کادو نمیده...! بجنگ برا چیزی که میخوای...! بجنگ برا چیزی که میخوای

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مرسی .به نظرشمابهتره اول کتابو تموم کنم بعددوره چون قراره هرروز زیست بخونم فک کنم هرسالو 15الی 17روزتموم میکنم ؟ برای مروربهتره تست هاشو مرورکنم یاخود متن کتابو چون من اعتقادی به خلاصه نویسی ندارم !
      اگر کسی گفت:"دوستت دارم!"

تحقیق کن٬شاید:

تکه کلامش باشد...!

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      واسه مطالعه زیست به نظر من بهترین کار اینه که بعد از مطالعه ی هر فصل از درسنامه های 8هزار و خیلی سبز استفاده کنی....
      متاسفانه خیلی سبز سوم درسنامه نداره و نسبتا کتابه سطحه پائینیه!!!کتابه 8هزار گاج سوم خیلی عالیه....درسنامه های خوبی هم داره ....من زیست سال سوم رو خیلی خوب بلدم به نسبت پیش و دوم ..
      تقریبا 3-4روز بعد خوندن هر فصلم تستاشو میزنم ...
      نمیشه تعیین کرد که هفته ای چند فصل باید خوند و اینا....فصلی مثه گردشه مواد رو شما باید خیلی روش کار کنیو بخونیش چون نسبتا فصله سنگینیه ....

7. Top | #7

نمایش مشخصات
      منم توی چطوری خوندن درسنامه هاکلاتوی همه دروس مشکل دارم !نمیدونم بعدخوندن کتاب اول تست بزنم بعددرسنامه یااول درسنامه بعدتست؟!!!

چقد بزرگ شدین شماها !!! خخخ ! دم همه بچه های انجمن کنکور گرم

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط selena نمایش پست ها
      مرسی .به نظرشمابهتره اول کتابو تموم کنم بعددوره چون قراره هرروز زیست بخونم فک کنم هرسالو 15الی 17روزتموم میکنم ؟ برای مروربهتره تست هاشو مرورکنم یاخود متن کتابو چون من اعتقادی به خلاصه نویسی ندارم !

به نظر من خلاصه نویسی از نون شب واجب تره.بزار خرداد وموقع جمع بندی برسه اون وقت ارزش خلاصه نویسی ونکته برداری معلوم میشه.
      اگه نکته برداری کرده باشی باجرات بهت میگم واسه دوره هر درس نصف زمان کسی که خلاصه نویسی نداره وقت صرف میکنی..
      چرخ یک گاری در حسرت واماندن اسب
      اسب درحسرت خوابیدن گاریچی
      ومرد گاریچی در حسرت مرگ

9. Top | #9

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ro.Architect نمایش پست ها
      آقا من زیست دوست دارم..
      چی میگی!توروخدا؟!!
      انشاالله بچه های کنکور92میخوان بترکونن! همه بالای70بزنن زیستو!! ستادروحیه یخشی به...

10. Top | #10

نمایش مشخصات
      واقعا!خوبه شماریاضی هاشجاعت دارین تخصصی ترین درس مارودوس دارین ماتجربیااگه کلاهمونم اونطرفابیفته(طرف ریاضی وحسابان و...)برنمیداریمش!!!موفق باشی رفیق

11. Top | #11

نمایش مشخصات
      آخی ...منم اول زیستو خیلی دوست داشتم اماالان ...................................
      .
      .
      .

. هم خیلی دوستش دارم .بهترین درس رشته تجربیه دیگه!

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      منابع المپییاد ریست کدوم کتاب ها هستن
      زیست چطور باید مفهومی خوند

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن

Geryeh
      نمایش مشخصات
      خوندن ارتباطی زیست شناسی یعنی مفهومی خوندن زیست

از دو جهت این ارتباط باید باشه یک اینکه بین عکسها و نوشته ارتباط بر قرار کنی

دو اینکه بین مطالب توی کتابهاو صفحه های مختلف ارتباط برقرار کنی

برای این هم که بدونی که چیزایی که الان خوندی مفهومی بودن یا نه بهترین روش و حرفه ای ترینشون اینه که

ببینی آیا میتونی اونا را به یکی دیگه ردس بدی و تمام سوالاتشا جواب بدی یا نه اگه تونستی یه مبحث را کامل درس بدی به فرد دیگه بدون اون مطلب را عالی و مفهومی خوندی

موفق باشید.....
      بدترین شرایط تو آرزوی یکی دیگه است، برای همه آرزوی معجزه میکنم...

اوساکار پادو نمیشه...! کسی خوشبختی رو به تو کادو نمیده...! بجنگ برا چیزی که میخوای...! بجنگ برا چیزی که میخوای

14. Top | #14

نمایش مشخصات
      بودجه بندی کنکور:باتشکرازگزینه 2

15. Top | #15

نمایش مشخصات
      بنابه فرصت باقی مونده تاکنکورچندتامبحث مهم توی زمین مشخص کنید تابه جای یکبارخوندن تمام فصول چندفصلو چندین باربخونیم!! (بادتبلیغات گاج افتادم خودم)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)